Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Örömmel jelentem be, hogy immár megjelent a második regényem, A Generális bosszúja.

 

A%20Gener%C3%A1lis%20bossz%C3%BAja%2012.jpg

 

Mint láthatjátok, szokásomhoz híven, már megint egy sci-fit írtam. A könyv 3831-be visz minket, az emberiség új Aranykorába. 48 évvel járunk az Ember-Kazak háború után, amely emberi győzelemmel zárult ugyan, de a diktatúra idejét hozta magával A Domíniumot a saját hívei buktatták meg 3814-ben, a vezetőjét, Dmitrij Ivanovics Zsukov generálist elfogták, úgy döntöttek, hogy egy atombunker mélyéra szállítják és sztázisba helyezik – a megmaradt hívei miatt nem mást mit kezdeni vele. Ezzel egy időben, a családját is megpróbálták elfogni, ami Zsukov feleségének a halálával, és a lánya súlyos sebesülésével végződött. A sztázisba helyezés előtti utolsó pillanatokban, a férfi úgy informálták, hogy mindketten meghaltak – valójában a lányával történtek egészen a regény idejéig rejtve maradtak.

17 évvel az események után (azaz 3831-re) ismét megnő a Domínium eszméje, mivel sokan úgy érzik, hogy az emberiség veszít a galaxison belüli helyzetéből, és az köztudott tény, hogy a Föld szülöttei a Domínium ideje alatt képviselték a legnagyobb politikai s katonai erőt. Ez ahhoz vezet, hogy a szélsőségesek egy csoportja vakmerő mentőakciót indít a generális kiszabadítására, sikerül is feléleszteniük. Zsukov azzal a tudattal ébred, hogy a II. Földi Köztársaság emberei elvették tőle családját, és ezért megfogadja, hogy mindenképpen bosszút fog állni – szemet szermért, fogak fogért.

És (a gyors kronológiai eseménysorolást leszámítva), nagyjából innentől kezdődik a könyv, ezért többet már nem áll módomban elmondani.

Aki egy kicsit is érdekel a mű, az itt érdeklődhet, ha van fiókod, akkor bele is tudsz majd olvasni: http://konyvaruhaz.info/hu_HU/a-generalis-bosszuja

Egyelőre még nem végzett vele a nyomda, da hamarosan nyomtatásban is elérhető lesz, addig is elégedjetek meg az e-könyvvel :)

Igazán nem kerül sokba, remélem, sokaknak elnyeri majd a tetszését!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul S. Kemp: Éjfélmaszk

Az Erevis Cale trilógia záródarabja fantasztikusra sikeredett. Paul Kemp története dinamikus, izgalmakban bővelkedik, nem hiányoznak a váratlan fordulatok és a karakterek fejlődése is jól kidolgozott. A végén lévő csattanó ütős és eredeti. Méltán nevezik az olvasók az egyik legjobb Forgotten Realms trilógiának.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dan Abnett és Mike Lee: A Pusztítás Ura

Hozta az előző részek színvonalát. A vége elég nagyszabású lett. Kevesebb volt benne az intrika, mint az előző kettőben, de a feszültség garantált volt. Malus-on már jelentős változás jelei is kiütköznek. Egy szál lezárult, viszont a vége egy új kezdetét sejti.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárcsak én, szerintem előtte még nekiállok felfrissíteni az előzményeket. A nevek miatt főleg szükséges azon túl, hogy egy remek történet, egyszerűen szörnyű a névmemóriám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Némi frissítés nekem sem árt majd. De megvárom vele a könyvet, szóval jelenjen meg minél előbb. :D

 

Dzséjt, közben elolvastam a Mielőtt felkel a nap antológiában megjelent novelládat. Tetszett az is, csak egy baja volt: túl hamar vége lett. :D Hiába, ez most igazi novella volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, közben elolvastam a Mielőtt felkel a nap antológiában megjelent novelládat. Tetszett az is, csak egy baja volt: túl hamar vége lett. :D Hiába, ez most igazi novella volt. :)

A Zsaruvér, varászvérre gondolsz vagy a Mert az ember ennyit megtetre? Mondjuk az előbbinek vannak gondjai a végével (ha csak a végével lenne...). Sajnos a terjedelmi korlát iszonyú szűkre volt szabva, és az, amit meg akartam írni, és amit megírtam, igen távol vannak egymástól. Az egész olyan, mintha egy nagy történet kivonatát készítettem volna el. A két rendőr az egyetlen, akikkel nincs bajom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.