Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez a könyv olvashatatlan. :D

 

A Zsaruvér, varászvérre gondolsz vagy a Mert az ember ennyit megtetre? Mondjuk az előbbinek vannak gondjai a végével (ha csak a végével lenne...). Sajnos a terjedelmi korlát iszonyú szűkre volt szabva, és az, amit meg akartam írni, és amit megírtam, igen távol vannak egymástól. Az egész olyan, mintha egy nagy történet kivonatát készítettem volna el. A két rendőr az egyetlen, akikkel nincs bajom.

Hát, bevallom őszintén, hogy elfelejtettem, két novellád is van az adott kötetben, és mivel olyan az e-book verzió, hogy nincs tartalomjegyzéke, ez nem is tűnt fel mostanáig. :oops: Vagyis a sorrendben előbb jövő Mert az ember ennyit megtehetre gondoltam, mert mostanáig csak azt olvastam. Nem is azért volt rövid, mert befejezetlennek tűnt - abszolút nem -, hanem mert tetszett az alapszituáció, amiben a történet játszódott, és jó lett volna többet maradni benne. Amúgy ilyen okokból szeretem én a minél hosszabb és terjedelmesebb könyveket (lásd Trónok Harca :hehe: ).

 

De most gyorsan pótoltam a másik novellát is, és őszintén örültem, hogy találtam hasonlóságot az előzővel, hiszen

ugyanazt a témát dolgozta fel, csak más korban.

Így utólag igazat kell adnom abban, hogy a Zsaruvér, varázsvért lehetett volna bővebb lére ereszteni, mert amilyen szépen felépítetted az elejét, a főszereplőket és a hátteret, ahhoz képest a vége kicsit kurta-furcsa, hirtelen lett. A terjedelmi korlátnak nem lenne szabad a történetre ilyen mértékben hatást gyakorolni, lehetne rugalmasabb is.

Ettől függetlenül maga a világ a mágikus oldalával nagyon bejött, lehet, hogy ez is megérne egy regényt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszettek. :)

Sajnos az eredeti végét nem valósíthattam meg, az igencsak epikus elképzelés volt (a kutatóintézet és a drogügylet erőteljesebb szerepet kapott volna). Amikor haladtam vele, ránéztem a karakterszámlálóra, és azt mondtam, oké, be kell fejeznem, mese nincs. Sajnos... De ez az időszak hál' isten már le van tudva, pályázatokkal már nem kell foglalkoznom (ha akarnék sem jelentkezhetnék már ilyenekre). Most már csak a szerkesztők állhatnak az utamba. :D

 

Ettől függetlenül maga a világ a mágikus oldalával nagyon bejött, lehet, hogy ez is megérne egy regényt. :)

Valójában, ebben a világban már van egy háromnegyed részben kész regény, és terveim szerint az lesz az első önálló regényem. :)

Sőt, valójában már egy kész regényfolyam van a fejemben három korszakra lebontva (a Mert az ember ennyit megtehet az első korszak - az orgyilkos a főszereplő, neki már van két novellája, csak még sehol sem tudtam őket megjelentetni -, a Zsaruvér, varászvér a harmadik korszak, a két rendőr a főszereplője, szóval ez a két novi afféle bevezető is volt). A készülő regény pedig a második korban játszódik, a Zsaruvér...-ben már említésre is került, mi lesz a témája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

James Swallow: Az Eisenstein útja

Talán az eddigi legjobb rész a Hórusz Eretnekség sorozatból. Ami az előző kötetből kevésbé volt érezhető, az itt kitűnően bemutatásra kerül: a dráma Hórusz lázadása miatt. E mellett rengeteg kaland, izgalom és akció is várja az olvasót. A karakterábrázolás és a szereplők fejlődése elsőrangú.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már csak a szerkesztők állhatnak az utamba. :D

Ők mégis csak szubjektívebb alapon teszik, így meggyőzhetőek - gondolom. :D

 

Valójában, ebben a világban már van egy háromnegyed részben kész regény, és terveim szerint az lesz az első önálló regényem. :)

Sőt, valójában már egy kész regényfolyam van a fejemben három korszakra lebontva (a Mert az ember ennyit megtehet az első korszak - az orgyilkos a főszereplő, neki már van két novellája, csak még sehol sem tudtam őket megjelentetni -, a Zsaruvér, varászvér a harmadik korszak, a két rendőr a főszereplője, szóval ez a két novi afféle bevezető is volt). A készülő regény pedig a második korban játszódik, a Zsaruvér...-ben már említésre is került, mi lesz a témája.

Ennek őszintén örülök. :) Reméljük, olyan sikeres lesz a most megjelenő regényed, hogy erre már sokkal könnyebb lesz kiadót találni. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S. M Stirling: Tarminator: A jövő háborúja.

A trilógia legjobb része. Stirling nagyon felpörgette az eseményeket, láthatjuk az Ítélet Napját és az azután játszódó eseményeket. A végét pedig odakanyarítja a T1 és a T2 eseményeihez. (A könyv a T3-at figyelmen kívül hagyja.) Sok dráma és akció, harc a túlélésért.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Paul S. Kemp: Árynfajzat

Alkonyháború 1. kötet

 

Paul Kemp ezúttal láthatóan magasabbra tette a lécet az előző trilógia óta. Egy sokkal nagyobb szabású történet van kibontakozóban. Egy kicsivel több szereplőt is vont be az előző kötet óta. Cale megpróbál hősként viselkedni, de közban sodródik az eseményekkel. Az új gonoszok láthatóan erősebbek, mint a régiek. A történet végig lendületes és dinamikus. Apróbb negatívum: a Magadonnal kapcsolatos részek egy kicsit szürreálisak és nehezebben érthetők voltak, szerencsére nem volt túl sok belőlük.

A kiadással kapcsolatos negatívum: a Delta Vision iszonyat kicsi betűket használt, emiatt nagyon nehéz volt a könyvet olvasni.

 

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Paul S. Kemp: Árnyékvihar, Az Alkonyháború 2. kötete.

 

Nagyszerű lett, sőt itt még jobban kibontakozott a cselekmény. Kemp, az előzőektől eltérően több szereplőt mozgat. Kitört a polgárháború Sembiában, a harcok pedig egyes karaktereket teljesen megváltoztatnak és kiforgatnak magukból. A szerző az egész könyvön keresztül képes fenntartani a feszültséget és az izgalmat. Cale-t kettős ígéret terheli és nem biztos, hogy minden úgy fog alakulni, ahogy szeretné. A háttérben megbúvó gonosz erők pedig sokkal összetettebbek, mint gondolnánk.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Paul S. Kemp: Árnyékbirodalom.

Fantasztikus befejezés, ennél jobb nem is lehetett volna. Kemp végig fenntartja a feszültséget és az izgalmat. Nemcsak csataleírásokban, hanem karakterábrázolásokban és a történet összetettségében is nagyon erős a könyv. A hősiesség és önfeláldozás elemei csak elmélyítik az élményt. A végén úgy érzi az ember, hogy még sincs vége, van kapu a folytatásra.

A trilógia méltó zárása.

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Három Trónok harcás merchandising termékről:

 

Inside HBO's Game of Thrones [Making of könyv]

xjph.jpg

 

Az első két évad készítését dolgozza fel a könyv, de főleg az első évadra koncentrálva. Az összhatás picit vegyes. Mondom a jó oldalt:

 

-A szerkesztés baromi igényes. A karakterleirások a középkori kódexeket idézik, ugyanakkor rengeteg fotó és rajz van gondosan elrendezve a közel 200 oldalon. Maga a keményfedeles boritó is valami puha anyaggal van kibélelve amitől nagyon jó már kézbe venni is. A boritásnál ehhez hasonló megoldást nem is nagyon láttam még

-Imádom a látványterveket nézegetni és hál istennek van pár belőle a könyvben. Igaz én elviseltem volna többet sőt akár egy külön könyvet is ellapozgatnék csak a látványtervekből, de aki a kicsit nem becsüli... szóval már ennek is örültem

-Anekdóták: jópárral itt találkoztam először, például azzal hogy Martin Hadrianus falán járva ötölte ki a Falat

 

Negativum:

-Viszonylag komoly részt tesz ki a sztori hátterének az ismertetése vagyis egy csomó olyan infó van leirva ami a sorozatban nem hangzik el, de a könyvből kiderült. Sajnos ez igazán csak azoknak lehet érdekes, akik nem olvasták a könyv-sorozatot. Ugyanebbe a kategóriába tartoznak a családfák is, de itt nem panaszkodok mert jó látni ilyen szép kivitelezésben hogy ki kinek a kicsodája

-Akik hozzám hasonlóan azért felszokták hajtani az írókkal/showrunnerekkel/színészekkel készült interjúkat jó pár olyan infóba futhatnak, ami máshol már elhangzott

-A készítés szempontjából a messze legérdekesebb mozzanattal a Feketevízi-csatával mindössze 3 oldalon keresztül foglalkoznak. Abból is fél oldalt elvisz egy egyébként mutatós látványterv :(

 

Summa: teljesen rendben van ez a kiadvány, minden szempontból igényes, de a hardcore fanoknak azért nem fog leesni tőle az álla

 

The Lands of Ice and Fire [Térképgyűjtemény]

toxh.jpg

 

Itt nem kellett izgulnom, hogy megérte-e berendelni vagy sem, hisz lehetett tudni, hogy az egész nem más, mint 12 kihajtogatható poszter Westeros és Essos térképeivel. Oké lehetett volna csalódni, ha mondjuk gyenge a kiadványhoz használt papir, de szerencsére erről nincs szó.

A térképekért gyerekkorom óta rajongok, úgyhogy számomra remek vétel volt: a rajzok igényesek, az adott városokat nem csak a nevükkel hanem egy-egy főbb látványosságukkal jelölik, ráadásul két városhoz (Királyvár és Braavos) külön utcaszintű térkép jár.

 

A Game of Thrones - The Graphic Novel [Képregény-adaptáció]

ucft.jpg

 

A trióból kétség kívűl ez volt a legjobb vétel. Eleve most fogtam a kezembe először igényes képregény-kiadványt. Eddig csak itthon megjelent kiadványaim voltak, amiknek a minősége kritikán aluli: még a viszonylag drága Klónok támadása kötetben is átütnek a lapok, a szinek néha kilépnek a helyükről és igy tovább. Ez persze nem az anyacégeknek hanem a hazai siralmas helyzetnek köszönhető.

Ez a kiadvány, ami a Trónok harca vagyis az első könyv egynegyedét dolgozza fel (igy is közel 250 oldal), eleve keményboritást kapott, amitől első ránézésre inkább egy jókora könyvnek tűnik. A lapok meg a szinek... mintha most találkoztam volna először igazi képregénnyel. Fontos megjegyezni, hogy ez nem a sorozatnak hanem a regényeknek az adaptációja: ennek megfelelően a karakterek vagy a helyszinek nem feltétlenül néznek úgy ki mint a sorozatban és persze rengeteg olyan jelenet vagy épp apró nüansz van ami az HBO produkcióban nem szerepelt, de ide be tudták rakni. A legjobban az tetszett, hogy a meséket és a visszaemlékezéseket is megrajzolták: igy például Öreg Nan meséi is megelevenednek, amikor a Mások első inváziójáról és a véreb nagyságú pókokról mesél, de ugyanigy megrajzolták például Sam korai hányattatásait is a szülői házban.

Persze az olyan képregény-mesterműveket, mint a Sandman nem éri el, de egy kifejezetten jól sikerült kiadvány. Tuti venni fogom a többi kötetet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép kiadványok, már így ránézésre is. :) A térkép különösen tetszik, szeretem követni térképen, épp merre járnak a regények szereplői (ezt régebben a történelmi kalandregények olvasásakor is sűrűn alkalmaztam), lehet, hogy azt én is megveszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti láttok reális esélyt arra, hogy Martin mester jövőre (mondjuk a 4. évad után, vagy késő ősszel a karácsony miatt..) megjelenteti végre a Winds of Wintert?

 

Ideális lenne... mert már az 5. évadban simán elképzelhető, hogy az új könyv cselekménye is szóba kerülne így vagy úgy.. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem túl reális, bár most állitolag részben az HBO nyomására részben azért mert ő se akarja hogy a sorozat beérje év eleje óta félretett minden más munkát és csak a Winds of Wintert irja és azt nyilatkozta hogy jól halad (a Sárkányok tánca ugye azért tartott olyan sokáig mert megakadt és egy bizonyos részt számtalanszor újrairt). Nemrég jött egy olyan közvetett hir, hogy a felénél tart, ami nem rossz, mert év elején még csak a negyedénél volt.

 

Egyébként igen, az ötödik évadot már én is nehezen tudnám elképzelni Winds of Winteres részletek nélkül

Vagy a meereen-i vagy a deresi csatát már látnunk kéne a végén

 

 

Pildi, MissKarrde: Örülök, ha sikerült kedvet hoznom az egyik kiadványhoz. Egyébként ha ez esetleg segítség annak az eldöntésében, hogy érdemes-e rá beruházni, a 12 térkép ezeket mutatja be:

-Az Ismert Világ (A Tűz és Jég dala világának teljes feltérképezett része), Nyugat (Az Ismert világ nyugati része), A Szabad Városok, Közép-Essos, Kelet, a Rabszolga-öböl, a Dothraki-tenger, Westeros, a Falon túli világ, Királyvár, Braavos, Utazások (az Ismert Világ térképnek egy olyan verziója amin bejelölik hogy az egyes karakterek eddig merre jártak)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyvekhez kapcsolódó infó, hogy holnap ingyenesen lehet beiratkozni a Szabó Ervin Könyvtárba. Mikor csütörtökön be akartam iratkozni, akkor mondta a hölgy, hogy érdemesebb lenne vasárnap, mert így térítésmentes lenne (december 31-ig érvényes ez a tagság).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Steve Perry és Stephani Perry: A préda (Aliens vs Predator)

Szórakoztató és izgalmas könyv volt. Mindkét franchise hangulatát megpróbálja ötvözni. Látható, hogy az első AvP filmbe nagyon sok elemet innen vettek át. A fiatal Ragadozók viselkedése viszont némely ponton érhetetlen, mintha nem tanították volna meg nekik a Ragadozók filmekből is ismert becsületkódexét.

Összességében véve jó könyv. 5/4.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb AVP könyv, mondjuk nem csoda, mivel az egyetlen jó AVP könyv, ami szintén nem csoda, hiszen az egyetlen jól sikerült AVP képregény adaptációja. :)

A predatorok viselkedése nekem sem tetszett, illetve az sem, hogy a könyvből nem derül ki, hogyan lett királynő a bolygón. A képregényben legalább ez a kettő jobban működött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képregény szerint

a predik űrhajóján volt egy befogott királynő (tökéletesen úgy fest a keltető kamra, mint az AVP filmben, Andersonék ezt is onnan vették), és a tojásokat onnan pakolták be automata űrhajókba. A szállítószalagon azonban mindegyiket "megröntgenezték", és ha királynő arctámadót találtak (az a képregényben tüskés), akkor azt egy robot felkapta és egy megsemmisítő cuccba hajította. Azonban a királynő a tojócsövével észrevétlenül félrelöki egyszer a robit, ami így rossz tojást semmisít meg. Így kerül királynőtojás a Ryushira. Ha jól rémlik (jó pár éve már, hogy a könyvet olvastam), a könyvben csak annyi van, hogy a királynő balhézik.

Az ifjú ragadozókat meg a képregény szerint Tichinde tanította, Törött Agyar (alias Dachande) csak afféle vezéröreg volt, aki ebbe már nem folyt bele. Csak kiszúrta magának a Ryushit, és harcban elvette a jogot Tichindétől, aki sokkal tiszteletlenebb, agresszívebb ragadozó volt, ezért olyanok a tanítványai is, amilyenek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képregény szerint

a predik űrhajóján volt egy befogott királynő (tökéletesen úgy fest a keltető kamra, mint az AVP filmben, Andersonék ezt is onnan vették), és a tojásokat onnan pakolták be automata űrhajókba. A szállítószalagon azonban mindegyiket "megröntgenezték", és ha királynő arctámadót találtak (az a képregényben tüskés), akkor azt egy robot felkapta és egy megsemmisítő cuccba hajította. Azonban a királynő a tojócsövével észrevétlenül félrelöki egyszer a robit, ami így rossz tojást semmisít meg. Így kerül királynőtojás a Ryushira. Ha jól rémlik (jó pár éve már, hogy a könyvet olvastam), a könyvben csak annyi van, hogy a királynő balhézik.

Az ifjú ragadozókat meg a képregény szerint Tichinde tanította, Törött Agyar (alias Dachande) csak afféle vezéröreg volt, aki ebbe már nem folyt bele. Csak kiszúrta magának a Ryushit, és harcban elvette a jogot Tichindétől, aki sokkal tiszteletlenebb, agresszívebb ragadozó volt, ezért olyanok a tanítványai is, amilyenek.

 

Értem, köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mióta várom ezt a könyvet!!! :rock:

https://www.szukits.hu/stephen-king/972-stephen-king-atfuj-a-szel-a-kulcslyukon-konyv-000970.html

A veszett nagy államvizsgatétel-kidolgozás helyett/mellett novemberben olvasni fogok, azért is! 3 könyvet minimum, annyi rendeltem meg a Szukitstól novemberre, és egyik sem a halasztható kategória :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.