Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én is elkezdtem e-bookban olvasni a Setét Tornyot, az 1. résznél járok jelenleg a 200. oldal tájékán. Nekem eddig bejön :)

Helyes, nagyon jó. Nekem főleg az első négy tetszett, utána már nem annyira. Szerintem King az utolsó három kötetet eléggé elhúzta :(

Jobb szerettem a vándorlást és a múlt részeinek elmesélését, mint az utánuk következő cselekményeket. Viszont azt javaslom, hogy szerezd be a részeket fizikai könyv állapotban, mert nem egy rövid darabok (bár az igazi könyvek meg nem könnyűek :D, de így is inkább sérvet kapjon az ember, ne szemromlást :lol: ) és nem valami jó gépen olvasni könyvet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helyes, nagyon jó. Nekem főleg az első négy tetszett, utána már nem annyira. Szerintem King az utolsó három kötetet eléggé elhúzta :(

Jobb szerettem a vándorlást és a múlt részeinek elmesélését, mint az utánuk következő cselekményeket. Viszont azt javaslom, hogy szerezd be a részeket fizikai könyv állapotban, mert nem egy rövid darabok (bár az igazi könyvek meg nem könnyűek :D, de így is inkább sérvet kapjon az ember, ne szemromlást :lol: ) és nem valami jó gépen olvasni könyvet :D

 

Ja nekem is tetszik a visszaemlékezés, főleg amikor egy komplett várost lemészáról. :evil: Fizikai állapotban nem tudom mikor lesz meg, egyelőre nincs rá fedezet, de amint lehet megszerzem. :)

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes hogy én is pont a Setét Tornyot olvasom. A 3. kötetnél tartok, eddig zseniális. A fantasyt nem szeretem, de ez annyira jól van megírva hogy néha letehetetlen. Rengeteg King-könyvet elolvastam már a kedvencem az AZ, és ez a második.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fizikai állapotban nem tudom mikor lesz meg, egyelőre nincs rá fedezet, de amint lehet megszerzem. :)

Ha van a közeletekben könyvtár vagy antikvárium, ott is érdemes körülnézni, főleg az elsőben, mert ott ingyen kihozhatod :D

Én is így olvastam el. Kérdés az, hogy a könyvtáros néni nem-e fog a hátulsó felembe rúgni, hogy ilyen sokáig nálam voltak a könyvek :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha van a közeletekben könyvtár vagy antikvárium, ott is érdemes körülnézni, főleg az elsőben, mert ott ingyen kihozhatod :D

Én is így olvastam el. Kérdés az, hogy a könyvtáros néni nem-e fog a hátulsó felembe rúgni, hogy ilyen sokáig nálam voltak a könyvek :lol:

 

Majd elkukkantok egyszer könyvtárba azt megérdeklődöm :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem főleg az első négy tetszett, utána már nem annyira. Szerintem King az utolsó három kötetet eléggé elhúzta :(

Hasonlóan gondolom én is, azt a 3 kötetet valóban elhúzta. A kedvencem a 4. kötet, és ahogy én tudom, ír még egyet a sorozathoz, méghozzá kb. a 4. és 5. közé. Egyébként a sztorinak ehhez a részéhez lehet még mit írni, sőt, még olvasnék is érdekességeket Roland régi kalandjai közül. Az is lehet, hogy itt volt szó lentebb róla, csak lusta vagyok utánanézni.

 

Ha van a közeletekben könyvtár vagy antikvárium, ott is érdemes körülnézni, főleg az elsőben, mert ott ingyen kihozhatod :D

Én is így olvastam el. Kérdés az, hogy a könyvtáros néni nem-e fog a hátulsó felembe rúgni, hogy ilyen sokáig nálam voltak a könyvek :lol:

Az első 4 kötetet kölcsönkaptam, akkor még nem jelent meg a többi 3. Aztán megvettem mindet, és sorban jött ki a többi is, nem sokkal később az 5., egy évre rá a 6. és a 7-re két évet kellett várni! Aki tudja, mivel ért véget a 6. kötet, képzelheti, hogy milyen rossz volt várni két évet az utolsóra. Közvetlenül karácsony előtt jelent meg, és az ünnepek alatt láttam a bezárt könyves bolt kirakatában először, persze utána minden zárva volt leltár miatt, és végül januárban jutottam hozzá :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki tudja, mivel ért véget a 6. kötet, képzelheti, hogy milyen rossz volt várni két évet az utolsóra.

Az szép. Szerencsére én (majdnem :D ) egyből tudtam mindig a következő kötetet olvasni. A 6. és a 3. vége az aminél kaparhatja leginkább a falat az ember :D Bár az 5. vége is hasonló :D Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel tegnap délutántól szabin vagyok, így elolvastam Frei: Egy riporter dossziéja c. könyvét és hú, letehetetlen a könyv.

Bomarr régebben írt néhány dolgot, arra megvan a válasz a könyvben (pl. a kolumbiás történet), így kiderül mi is az igazság ezekkel kapcsolatban. Nem egy új könyv, de érdemes elolvasni, nagyon tanulságos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Novemberben talán eldől, hogy a Blizzard engedélyt ad-e a Szukitsnak, a Warcraft, Starcraft, Diablo könyvek kiadására.

Remélem végre megszületik a megegyezés, és a Blizzard befejezi a sz*rakodást.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Új szavazás a Szukits honlapján:

 

Melyik sorozat folytatásának örülne a leginkább?

Battletech

Diablo

Resident Evil

Rozsdamentes acélpatkány

Starcraft

Warcraft

 

Az előző szavazás alkalmával a Star Trekre lehetett voksolni. A győztes óriási fölénnyel a Voyager lett. Kb 50%-os aránnyal.

A 2. DS9 kb 12-13%-kal, a harmadik az Enterprise kb10-11%-kal. A negyedik az Új Nemzedés, az ötödik az eredeti sorozat, a hatodik a mozifilm adaptációk.

Tehát mégis a Voyager a legnépszerűbb sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag a Tuan a közeljövőben kiadja a 4. Mass Effect regényt is. Állítólag még idén, bár én kétlem, hogy ez összejönne.

A negyedik könyvet William C. Dietz írta, a címe Decepticon.

Jövőre jelenik meg az angol, azt hiszem Január 31.-én. A Tuan pár napra rá, Február elejére tervezi megjelentetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen könyvről van szó, de van, aki rajtam kívül beszerezte a Sin City képregkény köteteket a FUMAX kiadótól? Már elég rég óta nem jelent meg új kötet, pedig már csak kettő van hátra, a Hell And Back és a Booze, Broads & Bullets. Lehet esetleg tudni róluk, hogy mikor jelennek meg, ha egyáltalán megjelennek valaha?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna nem tudom. A kiadás ezen részét nem szoktam figyelni.

Jók ezek a Sin City képregények?

Nem tudom láttad-e a filmváltozatát, szerintem az meggyőzne. Frank Miller írta, aki igazán nagy név a képregényvilágban. Ő volt az első, aki az annak idején létező képregénycenzúrát egész egyszerűen megszegte azáltal, hogy kinyírta a Daredevil fél szereplőgárdáját. A Sin City egy ilyen noir és nagyon hangulatos ám mégis egy kicsit beteg sorozat amely egy ilyen bűntől fertőzött városban játszódik. Én először a filmet láttam, szerintem nagyon epic, egy próbát mindenképpen megér, de garantálni nem tudom, hogy neked is bejön-e. A Dame To Kill For, magyarul az Ölni Tudnál Érte a kedvencem, az valami zseniális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Megvettem Bán Mór: A hajnalcsillag fénye című regényét. A Hunyadiak történelméről szól (leginkább János és Mátyás), és egy nagyobb kötet első részét szereztem most be. Nem tudom mikor örültem egy tárgynak ennyire, még kis hülye gyerek koromban izgultam be így egy dinótól. :D

2 könyvön gondolkoztam miközben lépkedtem az Alexandra-ban. Az egyik Drew Karpyshyn: A puszítás útja című SW regény volt, a másik pedig a fent említett Bán Mór mű.

Kövezzetek meg, de hosszas mérlegelés után otthagytam az SW regényt. :D

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem Bán Mór: A hajnalcsillag fénye című regényét. A Hunyadiak történelméről szól (leginkább János és Mátyás), és egy nagyobb kötet első részét szereztem most be. Nem tudom mikor örültem egy tárgynak ennyire, még kis hülye gyerek koromban izgultam be így egy dinótól. :D

2 könyvön gondolkoztam miközben lépkedtem az Alexandra-ban. Az egyik Drew Karpyshyn: A puszítás útja című SW regény volt, a másik pedig a fent említett Bán Mór mű.

Kövezzetek meg, de hosszas mérlegelés után otthagytam az SW regényt. :D

 

Dobom is azt a követ :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem Bán Mór: A hajnalcsillag fénye című regényét. A Hunyadiak történelméről szól (leginkább János és Mátyás), és egy nagyobb kötet első részét szereztem most be. Nem tudom mikor örültem egy tárgynak ennyire, még kis hülye gyerek koromban izgultam be így egy dinótól. :D

2 könyvön gondolkoztam miközben lépkedtem az Alexandra-ban. Az egyik Drew Karpyshyn: A puszítás útja című SW regény volt, a másik pedig a fent említett Bán Mór mű.

Kövezzetek meg, de hosszas mérlegelés után otthagytam az SW regényt. :D

Anno erről a Bán Mór könyvről rittyentettem egy kritikát az Aeonflux blogra:

 

http://aeonflux.freeblog.hu/archives/2009/03/19/ban_mor_-_hunyadi_a_hajnalcsillag_fenye/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno erről a Bán Mór könyvről rittyentettem egy kritikát az Aeonflux blogra:

 

http://aeonflux.freeblog.hu/archives/2009/03/19/ban_mor_-_hunyadi_a_hajnalcsillag_fenye/

 

Köszi Bomarr!

A regény eddig számomra élvezetes, igaz alig olvastam 100 oldalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eh... ma végeztem egy számolást. Hat könyvet olvasok egyszerre. Metro 2034, Mass Effect: Felemelkedés, Harry Potter és a Titkok Kamrája, A Katedrális őrzői, Aliens. És közben meg azon agyalok, miért haladok olyan lassan a könyvekkel. Rejtély megoldva. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.