Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyszer csak megjelenik, ha már készen van. :) Az ilyen átszervezések rendszerint azzal járnak, hogy a futó projekteket kicsit félreteszik, de aztán az élet megy tovább. Remélhetőelg hamar lemegy az átalakítás.

Állítólag február elején már mennek tovább a dolgok. A projektek leállításával, félretevésével meg nincs is gondom, csak azzal, hogy bár minden téren érint a dolog, egyáltalán nem kapok tájékoztatást. Nem a kiadó fórumáról kéne önerőből információkat gyűjtenem, hanem nekik kéne szólniuk. Legalábbis én így tartanám korrektnek.

 

Ez részben jó hír, részben rossz... de majdcsak a végére érnek, és kijön a könyved :)

Előbb-utóbb biztos. Azon nem izgulok, hogy nem jelenik meg, arra meg rég felkészültem, hogy ennek az egésznek nem az írás lesz a bonyolult része, hanem a kiadás. Én még így is "gyorsan" és "könnyen" haladok, mert nem beestem az utcáról, hanem beinvitáltak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ed Greenwood: Elminster megkísértése

 

A sorozat harmadik kötetében nagyot ugrunk előre az időben. Myth Drannor-t már utolérte legendás végzete. Elminster egy olyan világban ébred, ahol már mindenki halott, akit szeretett, kivéve persze Mystra istennőt.. Hősünk hatalmas varázserővel bír és ez együtt jár bizonyos kísértésekkel. Mindig is kíváncsi voltam, vajon Elminster milyen próbák elé került az évek során. A könyv gyakorlatilag útkereső, illetve sorskereső könyv. Elminsternek ellen kell állnia a békés letelepedés, a hatalom, a gazdagság és az isten erő kísértéseinek. Közben rengeteg új ellenséget és barátot szerez. Elsősorban a főszereplőn van a hangsúly, de nagyobb képet kapunk a varázslók világáról is.

Egy fantasztikus könyv volt, melyre még sokáig fogok emlékezni. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ed Greenwood: Elminster a Pokolban.

 

A fülszöveget elolvasva az volt az első gondolatom, hogy ez lesz a legjobb Elminster regény. Sajnos nem így lett. Sőt, azt kell mondanom, hogy ez volt eddig a legrosszabb Forgotten Realms regény, amit eddig olvastam. Elminster egy Nergal nevű főördög fogságába esett és az egész könyv szinte másról szem szólt, mint, hogy Nergal turkált Elminster emlékei között. Az egyik legfontosabb negatívum, az a brutalitás teljesen céltalan, felesleges, elcsépelt és unalmas ábrázolása. Az emlékképek össze-vissza követik egymást, és még a könyv elején lévő összesített lista sem segít kiigazodni mindig bennük. Volt amikor nem tudtam megkülönböztetni, hogy most a jelenben vagyunk-e, vagy egy újabb emlékképben. A pozitívum, hogy voltak élvezetes emlék-jelenetek, és kitekinthettünk Elminster szövetségeseire és barátaira is. Talán, ha az emlékek történetei egy novelláskötetet alkottak volna, akkor jobban működött volna ez az egész.

Elminster kíntörténete kínosan gyenge lett. Még a közepest sem nagyon éri el.

2-es.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, közzé tette a Tuan az éves tervét (aztán reméljük, hogy össze is jön).

 

Kiadó terv a 2014-es esztendőre

I. negyedév

Karen Traviss: Anvil Gate (Gears of War)

Dave Howard: Istengyilkosok (Mysterious Universe)

II. negyedév

Eric Nylund: Ghosts of Onyx (Halo)

Kolóniaháborúk - munkacím (Mysterious Universe)

David Gaider: Asunder (Dragon Age)

Torony - munkacím (Dreamworld)

III. negyedév

Joseph Staten: Contact Harvest (Halo)

Dwayne Hudson: Byzantium - munkacím (Mysterious Universe) :rock:

Meglepetés

IV. negyedév

Tobias S. Buckell: The Cole Protocol (Halo)

 

MU-ban idén talán nem lesz hiány (idén jelenik meg az a három, aminek tavaly kellett volna :pfff: ). Én már kicsit többet is tudok - csak sikerült némi infót kicsikarni a kollegákból :) -, így megközelítőleg hónapra ismerem az Istengyilkosok, a "Kolóniaháborúk" (he? :?) és a "Byzantium" (mi ez a munkacím? :o) megjelenését, de az még hadititok. :cool: Na meg, azért nem fűzök nagy reményeket ahhoz, hogy tényleg ki is jön akkor... :para: Pedig olyan szép lenne, hiszen abban a hónapban van a ...-om, és olyan szép ajándék lenne, ha az első regényem a ...-om hónapjában jelenne meg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, van címe, sőt, általam használt munkacíme is volt (A rettegés arénája), ezt csak a kiadó aggatta rá, mert gondolom nem akarják bő fél évvel előre lelőni. Mondjuk én már tavaly felfedtem, szóval így kicsit vicces a helyzet. :)

Azt meg remélem, hogy nem kérnek meg az átkeresztelésre, mert címadásban baromi béna vagyok, viszont ehhez sikerült egy egész jót kitalálnom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, közzé tette a Tuan az éves tervét (aztán reméljük, hogy össze is jön).

a "Byzantium" (mi ez a munkacím? :o)

Ööööö, gondolom itt azt látjuk amit te is mondtál. hogy az író átadta a szerkesztőnek és azután igen sok dolog meg tud változni.... :) Szerintem még az sem baj, ha ez marad a címe, mert a (fantasy) címek 99%-a birtokos szerkezet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ööööö, gondolom itt azt látjuk amit te is mondtál. hogy az író átadta a szerkesztőnek és azután igen sok dolog meg tud változni.... :) Szerintem még az sem baj, ha ez marad a címe, mert a (fantasy) címek 99%-a birtokos szerkezet.

Igen, sok minden megváltozik, az író beleegyezésével! Azt azért nem érdemes elfelejteni, hogy a szerkesztő csak szerkeszt, nem átír, újraír. Rajtam kívül senkinek sincs joga új címet adni neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

HF: MU, Ópiumkeringő: régen volt utoljára, hogy percekig nem bírtam abbahagyni a nevetést, a héten ezen könyv egyetlen szaván sikerült könnyesre nevetnem magam

 

Elég volt hozzá, hogy megláttam ezt a nevet: Lachathosz :lol: Ez mindent vitt.

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah ha ennyi jót hallok felőle.. beszereztem néhány Harrison Fawcett könyvet, megy is fel Kindle olvasóra. :yes:

 

Dejó, mióta megvan az ebook olvasóm, élvezet olvasni :D Január óta pár könyvet sikerült megemésztenem

J.d. Salinger : Zabhegyező (USA-ban kötelező olvasmány volt, talán még most is... nagyon jó könyv, középiskolásként is élveztem volna.)

George Orwell : 1984 (sokkolt, alig tudtam letenni, húúúúhaaa ez igen!)

Alfred Bester : Tigris Tigris (Alfred Bester 1956-ban írt tudományos-fantasztikus regénye. Igazi klasszikus. Nagyon jó olvasmány)

Gillian Flynn : Holtodiglan - Gone Girl ( David Fincher ebből csinál filmet Ben Affleck-el, átkozott jó thriller!)

Walter Lord : Hihetetlen győzelem ( Midway csata nagyon részletes leírása )

Aldous Huxley : Szép új világ (érdekes utópia, de ezen már látszik, hogy nagyon régen íródott...valahogy nem kapott el az író stílusa..annyira nem tetszett)

Howard Phillips Lovecraf : Az őrület hegyei (ezt mos olvasom, eddig nagyon jó :yes: )

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki kedveli a geológiát és az őslénytant, érdekes olvasmány :D

 

Engem csak minimál szinten érdekel ezért nekem kín volt. :D

 

Sikerült megszereznem e-bookba Lovecraft összes műveit magyarul, mit mondjak érdekes sztorik vannak benne de néhány igencsak lassú. Például van egy amelyik a Vénuszon játszódik (mikor megírta akkor még ugye nem járt műhold ott) ami olyan szempontból érdekes, hogy az akkori ember miként képzelte el a bolygót, még hittek benne, hogy tele van erdővel és hüllőkkel stb.

 

Csak kifogtam egy nagyon lassú sztorit és gépen olvasom így aztán abbamaradt Lovecraft, de nemsokára folytatni tervezem, különösen a Necronomicon része érdekel, csak az meg a végén van :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem olvasom vagy nézem, de a sorozat toicban olvasottak miatt azért érdekelne a válasz eme kérdésre (már ha van): ez a Martin miért írja ilyen lassan a Trónok harcát? :hmm:

 

Elvileg iszonyú molyolós a munaktempója, ráadásul a Sárkányok tánca írása közben saját bevallása sikerült annyira megtekernie egy sztoriszálat, hogy vagy egy évig dolgozott csak annak a feloldásán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem olvasom vagy nézem, de a sorozat toicban olvasottak miatt azért érdekelne a válasz eme kérdésre (már ha van): ez a Martin miért írja ilyen lassan a Trónok harcát? :hmm:

Több tényezőből áll ez össze: ebből a legkisebb az, hogy ha el kell utaznia pár napot/hetet akkor az úton egy betűt se ír. Ez persze azt jelenti, hogy amikor egy könyve után fél évig marketingkörúton van akkor se dolgozik. És persze akkor se ha a sorozat miatt kell díszelőadásokra, interjúkra stb. utazzon.

Ez mondjuk még apróság és ettől még akár jól is haladhatna csak van még két másik tényező:

-Imád kisebb projekteket elvállalni. Most jelentette be például az oldalán, hogy elkészült a Trónok világához tartozó enciklopédia rá eső részeinek a megírásával (idén ősszel jelenik meg több évnyi késés után). Pár hónapja egy antológia sorozatot szerkesztett. Előtte a Trónok világában játszodó novellákat írt.

-De a legnagyobb baja az alkotói válság: az első három könyvet még viszonylag gyorsan írta meg. A világépítés eltartott egy darabig, meg a '90-es évek elején még volt más kenyérkereső állása is, de utána kijött a Trónok 1996-ban, a Királyok csatája 1998-ban a Kardok vihara pedig 2000-ben.

Azóta 14 év telt el és ezalatt két könyv jelent meg a sorozatban. A legnagyobb baja, hogy kétszer is megtorpant a sztoriszövésben és ezen a két ponton csak nagy nehezen ment át: többször újra kellett írja a fejezeteit. Egy ízben rá kellett jöjjön, hogy nem tud 5 évet ugrani a történetben, pedig szeretett volna (több száz kínkeservesen megírt oldal mehetett a kukába). A legnagyobb baja talán, hogy túl komplex lett az egész és ahelyett hogy a sztori haladásával egyszerűsitene, egyre inkább komplikálja: az utolsó két könyvben csőstül jönnek az új karakterek meg a helyszínek és szerintem egyre nehezebb kézben tartania az egészet.

 

Saját bevallása szerint két fajta író van: a tervező és a kertész. Elöbbi mielött leütne egyetlen betüt is pontosan kitalálja kivel mi fog történni, utóbbi viszont megy az árral és igazodik ahhoz ami jön. Ő saját bevallása szerint a kettő keveréke: már az első könyv óta tudja hova akar kilyukadni és mi lesz a főszereplőkkel, de menetközben túl sok minden elvonja a figyelmét, rájön hogy szeretne világot épiteni, húszadrangú karakterekkel fejezeteken keresztül foglalkozni stb.

Emiatt még ő maga se zárja ki, hogy nem is kettő, hanem egyenesen még három könyv kell mire az egész végére érünk (pedig eredetileg a Tűz és Jég dala trilógiának indult).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha. Köszi, így már értem.

Viszont akkor - Martin felfogásából kiindulva - egyáltalán nem biztos, hogy a könyvekben is minden úgy fog alakulni, mint ahogy a sorozatban, ha a sorozat lehagyja a könyvet (még ha a karakterek céljukat el is érik, az út lehet más).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan így van. Voltak ugyan egyeztetések, de maguk a showrunnerek is jelezték, hogy semmi sincs kőbe vésve, ráadásul a TV-sorozatba eleve nem fért bele pár kevésbé jelentős szereplő, az írók pedig előre jelezték, hogy a négyet és az ötös könyvből akár fontosabb karakterek is kikerülhetnek az adaptáció során (már csak emiatt is szükség volt a konzultációra: hogy lássák ki az aki kihagyható vagy hogy miként vonható össze pár karakter, úgy hogy a végkifejlet azért ugyanaz legyen). Plusz már korábban is előfordult, hogy látványosan eltértek a leírtaktól. Eddig igazából amire figyeltek: hogy ugyanazok legyenek a fontosabb események és hogy a karakterek motivációi megegyezzenek. Minden más variálható. Ha megelőzik a könyveket, akkor tuti, hogy az eltérések száma minden eddiginél magasabb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.