Ugrás a kommentre

5x05 - Tipping Points


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Újabb remek rész, ami tökéletes lezárása a quadrológiának.

A HMP-k az eddigi legdurvább szepi egységek, remélem még később is előkerülnek.

Hondo feltűnésének nagyon örültem, egyik kedvenc TCW-s karakterem.

A harc nagyon látványosra sikerült, a vége pedig elég megdöbbentő.

Mikor Ahsokat eltalálta a lövedék (itt egy pillanatra megállt bennem az ütő) azt vártam, hogy az egyik Ruoingon ülő lázadó megmenti a lezuhanó Steela életét.

Ami elmaradt és így keserédessé tette a győzelmet a lázadók számára.

Majd elfelejtettem, Rash megkapta ami jár neki. Állva tapsoltam, mikor Kalani lelőtte. :evil:

 

Eddig az 5. évad nagyon jól teljesít, remélem a folytatás is hasonló lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az Onderon-t egyben nézd meg szerintem. Úgy üt igazán.

Megfogadtam a tanácsot és jól jártam vele :) Az első részeknél még nem annyira éreztem a feelinget. Látványos és érdekes volt, de a sorozat minden téren mutatott már ennél erősebb jeleneteket is, legyen szó akcióról vagy épp karaktervezetésről, de az utolsó rész nagyon szépen felhúzta az egész történetet. Messze a legjobb rész eddig az évadban és talán egy all-time top 10-es Clone Wars listára is felférne nálam. Az, ahogy lekaszálják az ellenállókat még úgy is ütött, hogy már belefutottam egy spoilerbe, amiből kiderült, hogy ebben a részben egy elég merész húzásra lehet számítani.

Hondonak is örültem és egyre erősebb a gyanúm, hogy vele lesz még valami komoly ebben az évadban: azt tudjuk, hogy a bázisát később le fogják rombolni, de én arra számítanék, hogy az évadfinálé környékén valaki tán le is fogja kaszabolni.

Az Ahsoka "szerelmi szál" kvázi megszünéséhez viszont még nem tudom mit szóljak. Igazából itt azt vártam, hogy a karakter személyes története valamerre elinduljon. Négy évad után még mindig az a legfőbb jellemzője, hogy ő Anakin kissé forróvérű bár folyamatosan fejlödő padawanja. Pedig ellentétben az olyan főszereplőkkel mint Anakin vagy Obi-Wan vele bármit tehetnek és bármerre vezethetik. Remélem a készítők azért nem kezdtek ezzel a "szerelemmel" semmit mert valami még érdekesebb van a tarsolyukban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek, hogy végre kivégezted. :) Ahsokára nyilván más végzet vár, ami sokkal súlyosabb, sötétebb. De ez csak megérzés.

 

Ami ezután jön azt imádni fogod. :D Szerintem a leginkább SW -s rész az egész sorozatban a The Gathering. Kíváncsi leszek mit szólsz majd hozzá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokára nyilván más végzet vár, ami sokkal súlyosabb, sötétebb. De ez csak megérzés.

Az én megérzésem az ellenkezőjét súgja. De ne legyen igazam.

Viszont tegyük fel a kérdést: mi oka van annak, hogy a sztorit nem úgy írták meg, hogy Steela helyett Lux válik a lázadás központi karakterévé, majd hősiesen meghal? Ezt követően tanúi lehettünk volna, miként kezeli Ahsoka élete talán első érzelmileg hatalmas érvágását. Nagyon jó történet jöhetett volna ki ebből (nem azért, mert ezzel a verzióval nagy bajom lenne). Ehelyett mi történt? Megtudtuk, hogy Ahsokának nem közömbös Lux, sőt, nem tehet az ellen, amit érez, mely alatt nyilván nem a puszta barátságra gondolt. Steela kikerült a képből, ráadásul merő véletlenből (és számomra logikátlan módon) Lux is hirtelen véleményt változtatva immár egyetért a Köztársaság oldalára való átállással, és szenátor révén valószínűleg gyakori vendég lesz Coruscanton, ahol Ahsoka otthona is található.

Annyi történt, hogy jegelték ezt a "szerelmi" szálat, mivel a sorozat közepén nem kerülhet ki a képből a lány, viszont egy záró sztori során elég egyszerűen felmelegíteni, majd tovább vinni a dolgot. Másrészt, mondjatok nekem olyan megoldást ezen kívül, amit még a TCW keretein belül el lehet varrni? Ezen kívül csak a halál jut eszembe, aminél valószínűbbnek tartom a szerelmet, bár örülnék, ha meglepnének egy ilyen drámai lépéssel. Inkább haljon hősi halált, mint valami karakteridegen, romantikus happy end legyen számára a vég. :facepalm: Remélem, ez még nem volt túl OFF topik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra se tudom miért lenne karakteridegen Ahsokánál a szerelem, de nyilván egyszer rá fogunk jönni. Ebben a sztoriban, immár letisztulva, az történt amit leírtál. Lux szerelme meghalt, így most már csak Ahsoka maradt, akivel ráadásul sokat is találkozhat ha a szenátusban fog sertepertélni. Ebből még kisülhetnek izgalmas dolgok.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat alapján az, hogy egy jedi beleszeret valakibe, ha ritka is, de semmiképp sem rendkívüli. Még a szabályok nagy imádója Obi-Wan is elcsábult a jedis pályafutása során. Miért ne történhetne meg ez a - heves vérmérséklete miatt a Rendből egyébként is picit kilógó- Ahsokával?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat alapján az, hogy egy jedi beleszeret valakibe, ha ritka is, de semmiképp sem rendkívüli. Még a szabályok nagy imádója Obi-Wan is elcsábult a jedis pályafutása során. Miért ne történhetne meg ez a - heves vérmérséklete miatt a Rendből egyébként is picit kilógó- Ahsokával?

Aki ráadásul Anakintól tanulja a "szabályokat".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat alapján az, hogy egy jedi beleszeret valakibe, ha ritka is, de semmiképp sem rendkívüli. Még a szabályok nagy imádója Obi-Wan is elcsábult a jedis pályafutása során. Miért ne történhetne meg ez a - heves vérmérséklete miatt a Rendből egyébként is picit kilógó- Ahsokával?

Bár már számtalanszor leírtam, nagyon röviden és utoljára újra: nem a szerelemmel, mint érzéssel van gondom, hiszen nem egy érzelmek nélküli droidról van szó. Azzal van gondom, ha ez lenne számára a sors... hogy hátrahagyjon minden eszmét, mindent, amiben hisz és amire felesküdött: mások megsegítését, a Köztársaság védelmét. Mindezt az önös érdekeiért? Csupán azért, hogy ő boldogan élhessen egy sráccal? Az eddigiek alapján baromira nem ilyen, úgyhogy bátran beszélek karakteridegenségről. Kenobi is egyértelműen érzett valamit (hisz emberi lény), de a Jedi Rendet választotta Satine helyett, így nem biztos, hogy jó példa. Anakin pedig kivételes eset, de múltkor szépen leírta valaki, hogy azért, mert hatással van a lány jellemére, még nem tudja teljesen kifordítani azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már számtalanszor leírtam, nagyon röviden és utoljára újra: nem a szerelemmel, mint érzéssel van gondom, hiszen nem egy érzelmek nélküli droidról van szó. Azzal van gondom, ha ez lenne számára a sors... hogy hátrahagyjon minden eszmét, mindent, amiben hisz és amire felesküdött

De ilyenre eddig még csak utalás se volt. Sőt, ez a rész inkább azt sugallta, hogy nem lesz ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már számtalanszor leírtam, nagyon röviden és utoljára újra: nem a szerelemmel, mint érzéssel van gondom, hiszen nem egy érzelmek nélküli droidról van szó. Azzal van gondom, ha ez lenne számára a sors... hogy hátrahagyjon minden eszmét, mindent, amiben hisz és amire felesküdött: mások megsegítését, a Köztársaság védelmét. Mindezt az önös érdekeiért? Csupán azért, hogy ő boldogan élhessen egy sráccal? Az eddigiek alapján baromira nem ilyen, úgyhogy bátran beszélek karakteridegenségről. Kenobi is egyértelműen érzett valamit (hisz emberi lény), de a Jedi Rendet választotta Satine helyett, így nem biztos, hogy jó példa. Anakin pedig kivételes eset, de múltkor szépen leírta valaki, hogy azért, mert hatással van a lány jellemére, még nem tudja teljesen kifordítani azt.

Akkor lenne karakteridegen ha tudnánk, hogy viselkedik akkor ha érzelmileg valaki nagy hatással van rá és van esély a közös életre. Most minden érzelme a Jedi Rendhez köti, igy ez alapján picit erősnek érzem, hogy a már látottak alapján kijelentsük: távol áll tőle, hogy valakiért lelépjen. Főleg, hogy nem egy nemes ügyet hagyna maga mögött. A szerelem lehetne egy csipa-felnyitó is. A Köztársaság amiért harcolt legalább annyira kifordult magából, mint a Jedi Rend ami védelmezi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor lenne karakteridegen ha tudnánk, hogy viselkedik akkor ha érzelmileg valaki nagy hatással van rá és van esély a közös életre. Most minden érzelme a Jedi Rendhez köti, igy ez alapján picit erősnek érzem, hogy a már látottak alapján kijelentsük: távol áll tőle, hogy valakiért lelépjen. Főleg, hogy nem egy nemes ügyet hagyna maga mögött. A szerelem lehetne egy csipa-felnyitó is. A Köztársaság amiért harcolt legalább annyira kifordult magából, mint a Jedi Rend ami védelmezi.

Na persze, majd pont az nyitja fel Ahsoka csipáját a Köztársaság kifordultságára, aki egyik nap még azt mondja, hogy nem a Köztársaságért harcol, két nap múlva meg már mint Szenátor dönti el, hogy mégiscsak a Köztársaság mellé áll :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na persze, majd pont az nyitja fel Ahsoka csipáját a Köztársaság kifordultságára, aki egyik nap még azt mondja, hogy nem a Köztársaságért harcol, két nap múlva meg már mint Szenátor dönti el, hogy mégiscsak a Köztársaság mellé áll :roll:

Pedig magyarul írtam, látom mégis nehezedre esett értelmezni. Nem valaki, hanem egy új érzelem nyitja fel a csipáját. ("A szerelem lehetne egy csipa-felnyitó is." - ezt írtam) Attól, hogy már nem mindene a Jedi Rend, jobban megláthatja a hibáit. Remélem tudtam segíteni a szöveg értelmezésben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na persze, majd pont az nyitja fel Ahsoka csipáját a Köztársaság kifordultságára, aki egyik nap még azt mondja, hogy nem a Köztársaságért harcol, két nap múlva meg már mint Szenátor dönti el, hogy mégiscsak a Köztársaság mellé áll :roll:

Nem döntheti el? :) Én voltam úgy, hogy két perc alatt 180 fokos fordulatot vettem, mert valamiről éppen az ellenkezője bizonyosodott be.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megismerek valakit, akibe beleszeretek, majd ennek hatására teljesen kifordulok önmagamból, és hátat fordítok mindannak, amiben addig hittem, amiért addig küzdöttem. Abszolút reális és logikus. :facepalm: De komolyan... a szerelem hatására hogy a jó életbe ébredne rá arra, hogy a Köztársaság, vele együtt a Jedi Rend rég bukásra van ítélve? Kiolvassa Lux agyából két csók között a rózsaszín ködben? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megismerek valakit, akibe beleszeretek, majd ennek hatására teljesen kifordulok önmagamból, és hátat fordítok mindannak, amiben addig hittem, amiért addig küzdöttem.

Végre élhetek az első facepalm ikonommal (most használom először) :facepalm: Kb. erről szól minden szerelmi történet. Rómeo és Júlia megvan? A családi tradicióvá vált torzsalkodással mennek szemben csak mert szerelmesek lesznek (nyilván túl evidens lett volna Anakin szerelmi történetét felhozni példának, de hát ugyebár...). Igen előfordul a való életben is: hirtelen ami addig nagyon fontos volt másodlagos lesz vagy ha épp a szerelem útjában áll (már pedig Ahsokánál erről lenne szó) akkor eldobhatóvá válik. Pláne ha valami ilyen dologról van szó mint a Köztársaság védelme, ami valójában minimálisan a felszin alá nézve már rég kezd egy diktatorikus rendszerre hajazni. Most Ahsoka pont azért nem láthatja a Köztársaság és a Jedi Rend hibáit mert minden érzelme ide köti, de ha ez az állapot megszűnik, akkor simán rájöhet, hogy nem a Klón-háborúból és a jediségből áll a világ a számára. Szó sincs róla, hogy ez fog történni, de hogy ez lenne a karakteridegen mozdulat az elég Pickard kapitányos megállapítás. Egyébként érdemes ismerkedni a világirodalommal: egy elég nagy része szól arról, hogy a "szerelem mindent átír és átértékel". Van köztük pár elég jó történet is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kenobi is egyértelműen érzett valamit (hisz emberi lény), de a Jedi Rendet választotta Satine helyett, így nem biztos, hogy jó példa.

De ő meg is mondta, hogy ha Satine megkéri rá, otthagyja érte a Rendet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 1 évvel később...

Hú de jó volt ez az Onderon szál egyben! Gyakorlatilag Rebels felvezetőként tekinthető, kvázi ugyanaz, csak kicsiben. Remek karakterek, jó erkölcsi dilemmák és megfelelő arányban vegyített akció... eddig ez a legjobb szál az ötödik évadból. Igaz, eddig egy szálat ismételtem át, szóval... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Azért kíváncsi lennék ennek a bolygónak a jövőjére. Erős lázadó szellem, tesztelt, hatékony taktika, és a végén nem szállta meg őket a Köztársaság - ergo a Birodalom megszületésekor nincs itt kiépített katonai erejük. És persze igen erős a szabadságérzetük. Leigáznia a Birodalomnak nem lehetett egyszerű, ha egyáltalán sikerült. Remélem erre a szálra még visszatérünk a Rebelsben, mert bizony a sarokkövei lehetnének a Lázadók Szövetségének. Plusz érdekes lenne látni a dolgot Ahsoka és Rex szemszögéből is, akik segítettek anno az onderoni lázadók kitanításában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luxból valóban szenátor lett, de Onderon a függetlenségét attól még megőrizhette. Hiszen Ryloth-nak és Mandalore-nak is voltak szenátorai a Szenátusban, miközben semlegesek maradtak. A Kereskedelmi Szövetségről vagy a Bankár Klánról már nem is beszélve. :) Arról nem esett szó, hogy Onderon végül csatlakozik a Köztársasághoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész pontosan azt mondja, hogy ő majd visszavezeti Onderon népét a Köztársaságba. Vagyis egyelőre csak ő választotta. Aztán, hogy sikerrel járt-e, na, az már jó kérdés. A király azért elég elkötelezett volt amellett, hogy ne válasszanak térfelet, plusz, azért a háború vége már nincs olyan messze.

Érdekes az is, hogy Lux tulajdonképpen a Jedik hősiessége miatt kötelezte el magát a Köztársaság mellett. Érdekes kérdés, hogy hogyan hatott rá az állítólagos árulásuk. Bevette Palpatine koholmányát vagy Bailhez és Mothmához hasonlóan ő is átlátott a szitán?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.