Ugrás a kommentre

5x05 - Tipping Points


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A napokban tervezem ledarálni az Onderon-történetet. Nem emlékszem már, hogy az első két részét miért nem tudtam megnézni, de a 3. résznél úgy voltam vele, hogy akkor már megvárom mindet és egybe tolom le... ezt követően várható tőlem is egy apróbb értékelés/véleményezés. Egyébként én is nagy meglehetősen nagy híve vagyok a sorozatnak ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg másodszor, a végén, amikor Lux Bonteri karba teszi a kezét és az egyik tenyerét az állához emeli... Tisztára ugyanaz a póz, amit Kenobi szokott használni. :D Másodszorra megnézve tényleg egy kicsit furcsa az, amit Lux mondott. Először csalódnia kell a Köztársaságban azért, mert nem hajlandó segíteni. Aztán a Jedik önzetlenségéről beszél, amit ebben a szituációban aligha mondhatunk el róluk. Bár valamilyen szinten nekik köszönhető Onderon felszabadítása, ha ők nem képzik ki a lázadókat és nem küldtek volna Hondóval utánpótlást, talán sohasem jutottak volna idáig. Viszont érdekes az a felvetés az alkotók részéről, hogy itt kezdődött a lázadás. Ami oké lenne, de... A lázadás győzött, visszafoglalta a bolygót és... Ennyi. Lényegében itt fel is oszolhattak, mert már nincs szükség rájuk. Nem hinném, hogy ugyanezek a lázadók adnák a Lázadók Szövetségének gerincét. Lenne értelme, mert most térnek vissza ugye a Köztársaságba. Sőt, ha Lux Bonteri tagja a Kétezrek Delegációjának, még akár segíthetett is Bail Organának és Mon Mothmának. Hmmm... Lehet, hogy mégis van értelme? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt inkább a metodika volt az ami a lázadás kibontakozását jellemezhette. :) Lux pedig szerintem átgondolta azt a dolgot, hogy a Jedik nélkül a dzsungelből se tudtak volna kijutni, nem hogy felszabadítani Onderont....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyire nem tetszett az előző rész, ez annyival jobb volt. Szép befejezést kaptunk ennek a történetnek, és külön örülök hogy meg mertek lépni egy ilyen sötét befejezést és megöltek valakit. Eddig nem volt annyira jellemző.

Az elején a csata egy az egyben Pandoricára hasonlít nekem. :D Jó volt végre egy kis csatát látni, de ott is túl könnyen írtották a droidokat, de aztán összekapták magukat szerencsére a kommandó droidok is, és jó volt a löveghajó is. Dookuék távozása "elegáns" volt, hozzájuk méltó. Az a baj előttem már mindent leírtak, de jó volt egy ilyen részt látni, értem itt most a 4 részre, és bár nem lesz a kedvencem, érdekes volt. 7/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na a történet utolsó részével engem is megvettek kilóra.:P

Minden stimmelt, az akciók és maga a történet is nagyon rendben volt.

A legelején jött is a kvadrológiára jellemző droidhumor, de ez esetben jól sült el, vicces volt az is ahogy a droid, a felugró hologramtól megijedve lőtt egyet a sugárvetővel ,egyenest az egyik kofa standjára. Ezt a humort fokozták a gyümölccsel rohamozó emberek.

A csaták végre grandiózusak voltak, végre a lázadók serege sem 7 főből állt. Hondo szereplése rövid, de annál fontosabb volt, rakétavetők nélkül tényleg csak pisloghattak volna az új szeparatista hajókra. A kommandó droidok végre úgy viselkedtek ahogy korábban megszokhattuk, elég kemény volt amikor kivégezték a lázadó csajt. :o

Steela halála meglepő volt, én azt gondoltam a tesója lesz a szabadság ára. Jó volt látni ahogy Ahsoka viszonyul Lux és Steela szerelméhez. Nem vagyok benne biztos, hogy azért nem bánta azt a csókot, de túl tudott rajta lépni, és ez a legfontosabb. Nehéz lesz viszont elnyomni az érzéseit úgy, hogy Lux Onderon szenátoraként viszonylag közel lesz hozzá.

Remélem a megkövezés most elmarad, de nekem nem a kedvenc szereplőm Ahsoka, ennek ellenére én még így nem ijedtem meg a TCW során, komolyan azt hittem, hogy meghal abba a lövésbe. Nagy kő hullt le a szívemről amikor láttam, hogy a lövés nem életveszélyes.

Összegezve a rész eddig az 5. évad csúcsa. A rész végi tömegjelenet is milyen hangulatos volt már, végre hihető volt, hogy egy bolygó felszabadulásának nem 50 ember örül.

A történet csúcspontja volt, és a 4 részt együtt nézve kerek, egész és élvezetes történetet kreáltak az írók.

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű lezárása volt egy nagyszerű kvadrológiának. :) Rögtön az elején kicsit húztam a számat, mert a B1-es droidok ismét bénáztak egy sort, de szerencsére ez volt az utolsó ilyen jelenet ebben a részben. Ezután kőkemény háborút láthattunk, ahol a felkelők is szép számmal elestek és ez nagyon tetszett. :) Talán azt hiányoltam egyedül, hogy az Iziz városában zajlott népfelkelést nem mutatták meg pár képkockában, csak a hangot lehetett hallani a királyi palota erkélyéről, de így is hatásos volt.

 

A szakadárok ezúttal nem lacafacáztak, bevetették a nehézfegyverzetüket is, már csak a pókdroidok hiányoztak :). A BX-esek most megmutatták, miért is veszélyesek annyira, öröm volt látni, ahogy irtották az ellent. Nagyon megörültem, amikor megláttam a HMP droidhajókat, amelyeket az EP III-ban már láthattunk, azt hiszem a kashyyyki csatában. Ügyesen vezették be a TCW-be ezeket az egységeket, az onderoniak a teljes ismeretlennel álltak szembe. Látványos harc zajlódott le a szemünk előtt, már-már az Umbarát idézte. Steela halála kellően tragikusra sikeredett. Szegény Lux. :(

 

Azt hiszem, most már ki lehet jelenteni, hogy Lux és Ahsoka között nem lesz semmilyen viszony, ebben a részben nekem már nagyon úgy tűnt, hogy a lány is megbékélt a helyzettel és a fiút úgy kezelte már csak, mint egy jó barátot. Onderon ismét a Köztársaság tagja lett, remélem azért még fog szerepelni a bolygó. Dooku visszavonulási parancsában nem szükséges keresni logikát. Ne feledjük, hogy mindkét szervezetet, így a háborút a két Sith vezérli. Az egyetlen cél a háború elnyújtása, és ennek feltétele bizonyosan az volt, hogy a szakadárok kitakarodjanak a Belső Gyűrűből.

 

Rash bevégezte a feladatát, így rá már nem volt szükség. Kalani kíméletlenül, minden érzelem nélkül végezte ki őt, hiszen a bábkirálynak már nem volt haszna. Gyönyörűen megmutatja, hogy a szakadárok miként is viselkednek helyi szövetségeseikkel. :) Az utolsó jelenet a szomorkás ünnepségé volt, a győzelemért nagyon sokan adták életüket. Meg kell jegyeznem, hogy a háttérzene itt fantasztikusra sikeredett. Még biztos meg fogom hallgatni párszor.

 

A kronológiához: úgy vettem észre, hogy Hondo florrumi bázisa épségben volt, tehát most már bizonyos, hogy a Revival előtt játszódott az Onderon-szál. Dookukék nyilván a csatában való részvételüket torolja meg a weequay-eken, ezért rombolták porig a bázisukat a szeparatisták.

 

A rész nálam 9/10. összességében nagyon jó volt ez a kvadrológia, nehezen indult be, és közben azért akadtak logikátlanságok, de azért jól szórakoztam. Alig várom a következő történetszálat. :D

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű befejezés, nekem nagyon tetszett ezúttal!

 

Egyfelől, jól felépítettnek találtam a harcot, és érdekesek voltak a terminátor űrhajók is - ezeket mikor láttuk először? Az EpIII-ban, Kashyyykon? Vagy voltak máshol is? A TCW-ben? Jó volt a Hondos szál, és Anakin - Obi-wan párbeszéde. Elég durva, hogy a Jedik emberéletek révén vonják le a tanulságot, itt amúgy hiányoltam is Anakin konkrét felháborodását.

 

Hondo is hozta a szintet. A rakétavetők igazi kikísérletezésére nem nagyon volt idő, úgyhogy nem bántam, hogy viszonylag könnyedén lőtték le őket. Tetszett Dendup jelzésértékű gesztusa Steela irányába.

 

Igazából csak pozitívan tudok nyilatkozni végig: jó volt a rész végi dráma, és Dooku lelépője is, a királlyal együtt. Jól írta múltkor Dzséjt, hogy mennyire lecsokizták Rash-t a szepik, ez most teljesen átjött. Steela halálán ledöbbentem, egy pillanatra azt hittem, hogy Ahsokanak is annyi, de szerencsére nem. Azt hittem, Lux egyrészt végtelenül csalódott lesz, másrészt a Padawant okolja Steela haláláért, de pozitívan csalódtam.

 

Tetszettek a modellek Anakin és Obi-wan beszélgetésénél, bár Lux hitetlenkedésénél éreztem (Steela halála okozta sokknál), hogy még lenne hová fejlődni e téren.

 

Szóval ez a lezárás nálam helyre tette a dolgokat, és Ody Dooku látszat háborús fejtegetésével mélyebb értelmet is nyert, úgyhogy csak így tovább! 9/10 nálam, amivel az egyik legjobb a sorozatban, idén mindenképpen eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamarjában megnézve az előző epizód után ezt, hát én is csak ámultam-bámultam, mennyire jól sikerült e történet lezárása!

Drámai volt, látványos csatával és meglepetésekkel, amelyek között sajnos volt negatív is: Steela halála, akit nagyon sajnálok, mert megérdemelte volna, hogy megélje Onderon függetlenségét, és mert nagyon jó karakterré nőtte ki magát ebben a négy részben. Példaképpé tudott válni, nem csak az emberei, hanem maga a király szemében is.

 

Örültem Hondo nyúlfarknyi, de a végkifejlet szempontjából annál ütősebb megjelenéséért. Anakin megtalálta a módját, hogy tehetne az ügyért, amit igaznak tart, valami érdemlegeset a szabályok kikerülésével. Szomorú, hogy nyíltan nem léphettek közbe, pedig ebben a stádiumban már nem lehetett azt mondani, hogy terroristákat támogatnának.... Persze, az Oderon csak a győzelem után lett Köztársaság-párti, de legalább a Jediknek, és főleg Ahsokának komoly szerepe volt benne. :) Ha ez volt a Tanács célja ezzel az egésszel, akkor igazuk volt, hisz anélkül nyertek meg egy bolygót a Köztársaság ügyének, hogy nyilvános katonai segítséget nyújtottak volna.

 

Lux és Steela… ha nem jön közbe a végzet, talán még össze is jöhettek volna, legalábbis a csata előtti csók ezt sejteti. :) Ahsoka viselkedése itt példaértékű volt, minden tiszteletem az övé, hogy így tovább tudott lépni a barátság irányába. Persze Steela halálával és Lux szenátori kinevezésével még megváltozhatnának a dolgok, de igazából én ezek után azt már erőltetettnek érezném. Szerintem jóbarátok lesznek, akik számíthatnak egymásra, de semmi több.

A szepik kivonulása pedig tényleg csak akkor meglepetés, ha nem nézzük azt, hogy miről is szól valójában ez a háború: a megtévesztésről. Szépen összefoglalt Ody gondolatmenete erről. :)

 

Szép kezdés az évadnak ez a szál, csak így tovább folytatódik majd, remélem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pedig csak most jöttem rá az EP guid-ot átolvasta, ez a rész még Florum szeparatista lerhanása előtt játszódik. Már meg akartam kérdezni, ki mit szól hozzá, milyen gyorsan újjá lett építve Hondó birodalma. :yes:

 

Lett volna benne ráció, hiszen Hondonak okot biztosított volna, hogy segítse Onderon népét a szeparatisták ellen. Ritkán idegesít az ugrálás a kronológiában, most alám pakolt picit, szóval csinálják minél kevesebbet. Persze ez nem vesz le a részértékéből.

 

Apropó, tudja valaki, hogy mi az a henger szerű ágyú Hondó bázisán (csatolt kép jobb felső része)? Csak nem az űrutas széke az Alienből!? :hmm::lol:

 

Florum.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zéé abból is lehetett következtetni arra, hogy ez a rész előtte játszódik, hogy a szál első részében ott van Adi Gallia is a tanácsban, ő meg ugye tudjuk, hogy a Revival-ben elpatkolt, ami egyértelműen a bázis lerombolása után játszódik, mint ahogy azt mondta is Hondo :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

később pedig repeszgránátokat.

Gondolom robbanó gránátra gondoltál, mert egy repesz gránát még annyi kárt se tenne benne mint egy lovasroham. Viszont egy-két robbanógránát meg édeskevés egy AAT harcképtelenné tételéhez, kivéve ha egy bizonyos (egy kb, A4-es méretű) pontra dobják, azonban itt ilyesmiről nem igazán beszélhetünk.

 

Steela kinevezése meglepett, de az addigi teljesítménye alapján szerintem megérdemelte a sereg vezetését.

Ugyanazt a kvadrológiát néztük :?

Steela halála szerintem az egyik legdrámaibb és legmegrázóbb a sorozatban, nagyon sajnáltam.

Szerintem a halála eltörpül Echo vagy éppen Waxer halála mellett

 

Én csak azt furcsállom, hogy egyesek mennyire ki vannak akadva azon, hogy Dooku könnyedén feladta a bolygót. Akkor adta fel amikor látta, hogy az eleve ott állomásozó és az erősítésként odaküldött droidokat is legyőzik. Úgy látszik ennyi droidot ért neki az Onderon.

Mivel Onderonnak semmiféle fontosabb exportcikke sincs, ráadásul stratégiai szempontból sem fekszik túl fontos helyen, nem meglepő, hogy inkább nem akart több droidot veszteni. Viszont az, hogy a CIS bármiféle megtorlás nélkül hagyja, hogy egy bolygó fellázadjon, majd csatlakozzon a Köztársasághoz, egyáltalán nem jellemző sem az egész szeparatista mozgalomra sem pedig magára Tyranus nagyúrra.

 

Droid mikor csinált ilyet? Ráadásul B-1 -es? :facepalm: Ha ezt megteszi az annyira karakteridegen ettől a droid szériától, mint ide Hatvan.

Ha az előző(előtti?) részben nem igazoltattak volna egy gyanúsnak közel sem mondható, tök random polgárt, nem is róttam volna föl, viszont itt az egyik még ki is nézi magának, erre hagyja, hogy elsétáljon :facepalm:

Ugye itt jönne be az, hogy "ne csak nézd, értsd is". Ja, majd pont egy éppen megtért, áruló tábornoknak adja az irányítást nem? :facepalm: A lázadók, akik felnyitották a lakosság szemét, kimentették Dendup -ot, meg le vannak csokizva. Persze, így logikus. :facepalm:

Dendup Steelától egyetlen akciót látott, és mint tudjuk, ha nincs a jó öreg tábornok, az katasztrófába fulladt volna. Ezzel szemben a tábornokot valószínűleg már évek óta ismeri, feltételezhetően jobban ért a hadviseléshez, mint egy taknyos orvgyilkos/vadász (igen, Steela a lázadás előtt minden bizonnyal valamelyiket űzte ezek közül a szakmák közül), aki az utóbbi hónapokban/1-2 évben gerillásdit játszik. Steela mellett csak annyi szól hogy ismeri a terep adottságait, és hogy ez egy gesztus a lázadók felé nézve, viszont ez kevés egy "full-scale war" megnyeréséhez (és azt senki ne mondja, hogy nem számítottak ilyesmire, mert ezt pont ők provokálták ki)

Erről van szó. Ha nincs Hondo, akkor elvesztik a csatát. Megint nem értem mi a probléma.

Ez tényleg csak apróság, de azt neheztelem, hogy elvárták a droid seregtől, hogy sétáljanak bele a csapdájukba, anélkül hogy számítottak volna valami meglepetésre.

:facepalm: Hol láttunk ilyen szőnyegbombázást? Ryloth -on. Miért? Mert egy Köztársasági bolygóért ment a harc, klónok és droidok között, Dooku pedig be akarta mutatni milyen is az, ha egy ilyet elbuknak.

Pontosítok: azt akarta megmutatni mivel jár egy köztársasági győzelem, és mily véletlen, Onderon átállásával pont ez történt. Azt meg nem értem miért hozod fel állandóan a megboldogult Bonteri szenátorasszonyt, azzal hogy a fiát árulónak pecsételték, az egész "vizes lepedőt rá lehet húzni" a Bonterikre, mint árulókra.

Gondolom itt Ahsokára gondolt, és a fegyveres segítségre. Anélkül tényleg elbuktak volna, de ez nyilván nem számít. :D

Akkor nézzük csak, Lux ugye a jediket és nem a Köztársaságot méltatta. Mit is csináltak a jedik? Leszálltak az Onderonra, tartottak egy kb. 1,5 napos kiképzést, majd 66,66%-uk elhagyta a bolygót, és aki maradt is, annak szigorúan meg lett mondva, hogy egyedül megfigyelőként van jelen, és semmiképp sem segíthet a lázadás egyik akciójában sem. A puskákat és a gránátokat a köztársaság biztosította, egyedül a rakétavetőket köszönhetik a jediknek (bár még mindig nem értem ehhez miért kellett Hondo, egy Nu-osztályú harci komp is megtehette volna ugyanezt, ráadásul akkor a jedik még el is mondhatnák magukról, hogy nem pénzelnek bűnszervezeteket). Az önzetlenség amiről beszél, még csak közel sem áll a valósághoz, hősiesség meg egyedül akkor volt, amikor Tano parancsnok parancsot megtagadva megmentette a tábornokot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Értetlen vagy, hogy a királyon miért volt ekkora hangsúly. Erre csak annyit tudok mondani, hogy látogasd meg Angliát és kérdezd meg az embereket, hogy ragaszkodnak -e Erzsébet királynő személyéhez. Meg fosz lepődni, hogy Erzsébet királynőt többre becsülik mint a senkiházi miniszterelnöküket. Az angol emberek ugyanis mélyen tisztelik a tradícióikat és soha le nem mondanának a csak névleg létező királyságról, mert a királyság az önmeghatározásuk alapja. Ahogy nálunk is volt és van is a Szent Koronának kultusza. Mi magyar emberek meghatódunk, amikor látjuk egyedülálló koronázási ékszerünket, mert az emlékeztet minket, hogy egyek vagyunk, egy néphez tartozunk és 1100 éve államalapító Szent István viselte azt a koronát, akinek az akaratából most itt lehetünk. Hát ezért fontos Onderon királyának a személye, mert a nép akaratát képezi le és mert több, mint egyszerű ember....jelkép!

 

Béke! :)

 

Ez NAGYON OFF, de szólok, hogy a koronát soha nem viselte és láthatta pista, mivel akkor még nem is létezett, de amúgy a szent korona-tan igaz, és am teljesen egyetértek a hszeddel sw-tekintetben is, meg egyéb tekintetben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na (szerencsémre) véget ért az Onderon szál. Ez a kvadrológia sokszor unalmas volt számomra és így összességében sem hozta az elvárt, 5. Évados színvonalat. Egy trilógiában szerintem élvzetesebb lett volna. A Ryloth, Geonosis és Umbara szálak nálam alázzák ezt a szálat, pedig a Ryloth első évados!! Összességében 10/5-re értékelném a négy részt. Az ötödik évadban azért már többet várnék :(

 

A részről:

 

Szerencséje a szálnak, hogy az utolsó rész egész jóra sikeredett.

Kalani nem produkált semmi kiemelkedőt, bár a külseje miatt még szívesen találkoznék vele a sorozatban. Egy sima taktikai droid is tud annyit, mint ő.

A király halálát jobban is kihangsúlyozhatták volna, azonban Steeláé jól sikerült. Esküszöm, már azt hittem Ahsoka meghalt, amikor meglőtték :o Azért az durva lett volna.

A kommandó droidok újra erőre kaptak, megint kemény ellenfelekké váltak. Biztos gyúrtak a múltkori eset óta :D

A szepi gépek nagyon jók voltak.

Ez a Hondos ötlet szerintem eröltetett volt, bár kétség kívül örülök, hogy ismét láthattuk a vén űrpatkányt. Amúgy a kafa szepi gépeknek köszönhetően a lázadók eléggé vesztésre álltak. Erre Anakin elmegy a Florrumra, majd Hondo az Onderonra és a lázadók még nem haltak meg :facepalm:

Az Onderon egszerűen gyönyörű, le a kalappal.

 

Sokkal többet vártam a száltól, kicsit csalódás volt. Lehet, hogy ezért nem élveztem annyira, mert túl sokat vártam tőle...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel Onderonnak semmiféle fontosabb exportcikke sincs, ráadásul stratégiai szempontból sem fekszik túl fontos helyen, nem meglepő, hogy inkább nem akart több droidot veszteni. Viszont az, hogy a CIS bármiféle megtorlás nélkül hagyja, hogy egy bolygó fellázadjon, majd csatlakozzon a Köztársasághoz, egyáltalán nem jellemző sem az egész szeparatista mozgalomra sem pedig magára Tyranus nagyúrra.

 

Egyfelől igazad van, a szeparatisták nem szokták annyiban hagyni, ha keresztbe tesznek neki, de szerintem Onderon annyira jelentéktelen, hogy egyszerűen Dooku keres valami más célpontot amivel megkeseríti a köztársaság életét. Hadd örüljenek a jedik, hogy egy új bolygó csatlakozott a Köztársasághoz. Majd ő is átállásra buzdít egyet-kettőt, amik netán értékesebbek, mint az Onderon. Szerintem szép számmal vannak olyan planéták ahol hasonló a helyzet mint az Onderonon, azzal a különbséggel, hogy a Köztársaság ellen lázadnak. Dooku oda küldi majd a seregét és nem az Onderon-ra.

Egyébként is úgy veszem észre, hogy a szeparatisták egyre jobban szorulnak ki a belső terültekről, keresnek majd valami célpontot a Peremvidéken és ott szilárdítják meg az állásaikat. Gondolom e célból hívta inkább vissza Kalani-t az Agamar-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik elfelejtitek, hogy a Köztársaságnak és a Konföderációnak is Palpatine a vezetője. Ergo, szerintem nem érdemes minden esetben logikát találni, hogy egyik-másik fél mit és miért cselekszik. A háború elnyújtása és a Sith tervének érdekében, most, elképzelhető, hogy a megfelelő lépés az volt, hogy Dooku veszni hagyja Onderont és ezzel együtt esetleg a Belső Gyűrű ezen szegletét, bár ez csak teória.

 

Ez a háború csak látszat, egy sakkjátszma. Azt, hogy éppen ki kerekedik felül, egyedül Sidious dönti el. Véleményem szerint, semmi más. Valószínű, hogy néha igazítani kell a tervet a változó körülményekhez, de azért én nem féltem Palpit, hogy ő ennek könnyedén eleget tesz. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... Egy trilógiában szerintem élvzetesebb lett volna. ...

 

...Az Onderon egszerűen gyönyörű, le a kalappal.

 

1, ez nekem is eszembe jutott, nem tagadom. Fura, hogy ezt a történetet engedték elmélyülni, más kedvemre inkább valónál meg kapkodnak..Bár ez lehet szubjektív.

 

2, a quadrológia első és most a záró részében is Avatar szagú volt nekem, mind az állatok, mind a velük kapcsolatos hadviselés kapcsán, de egyetértek.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem túl jó arányokkal megáldott, de élvezetes és érdekes történetszál végére került remek zárás. Először is, nagyon örülök a droid csatarepülők megjelenésének. Mindig öröm ilyet látni, jelzi, hogy sebesen robogunk az ep3 felé. A filmben sajnos igen jelentéktelen háttérszerep jutott nekik, pedig nagyon badass gépek, és ezt itt hozták is. Ezernyi fegyver, félelmetes pofa, tisztára, mint a cylon riderek az eredeti Battlestar Galacticában, és erre a készítők is rájátszottak, amikor a szájukba adták az ikonikus cylon szöveget: "By your command!" (Sajnos, ha jól rémlik, az új sorozatban ez egyszer sem hangzott el.)

Sajnos azt előre lehetett sejteni, hogy végül valaki meghal, bár én Luxra gondoltam. Amikor becsapódott a csatarepülő, már vizionáltam is, hogy ott lesz a roncsok alatt. Aztán amikor Steela után ugrott, láttam lelki szemeim előtt, amint lezúg a szikláról, megmentve Steela életét. De nem jött be, megmenekült, Ahsoka kihúzta, menti a csajt is, erre az a rohadt gép... Szomorú. :(

A vége pedig... Tiszta boldogság, nemes önfeláldozás, Onderon szabad, Lux a jó oldalra áll... Nekem meg kedvem lenne odaüvölteni nekik, hogy frászt! Ez a kis lázongás semmi lesz ahhoz képest, ami ezután jön. Steela önfeláldozása sajnos tragikus, hiszen Onderon Köztársasághoz állása azt jelenti: éppen most hódolt be a Birodalomnak. Sajnos cseverből vederbe estek, és ez mélyebb és sötétebb. Mert ebben a háborúban nincs jó oldal, és az ilyen részeknél döbben rá az ember igazán, hogy Sidious milyen velejéig gonosz: ártatlan emberek ezreit öli meg a császári trónért.

Rash-t meg tényleg jó sokra becsülték Dookuék, de úgy alapvetően az Onderont is. Egy lézerlövést azért megért nekik. A hülye Rash, a végéig hű maradt ostobaságához.

Ami pedig Hondot illeti. Minden másodperc arany, amiben ez a kalózvezír benne van. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vége pedig... Tiszta boldogság, nemes önfeláldozás, Onderon szabad, Lux a jó oldalra áll... Nekem meg kedvem lenne odaüvölteni nekik, hogy frászt! Ez a kis lázongás semmi lesz ahhoz képest, ami ezután jön. Steela önfeláldozása sajnos tragikus, hiszen Onderon Köztársasághoz állása azt jelenti: éppen most hódolt be a Birodalomnak. Sajnos cseverből vederbe estek, és ez mélyebb és sötétebb. Mert ebben a háborúban nincs jó oldal, és az ilyen részeknél döbben rá az ember igazán, hogy Sidious milyen velejéig gonosz: ártatlan emberek ezreit öli meg a császári trónért.

Ez itt 10/10. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hangulatos, érzelemteli, akciódús és látványos részre sikerült az Onderon-quadrilógia zárása, az eddigi évadból messze a legjobban sikerült darab (természetesen a Revivalt is beleértve). Tartottam a túlzsúfoltságtól és kapkodástól, de szépen gazdálkodtak az idővel.

 

A csatáról, és lényegében az egész epizódról a Baljós árnyak vége jutott eszembe... a bolygójuk felszabadulásáért küzdő lakosok (a két egyesült fél: a Steela vezette lázadók és a Tandin vezette Gárda akár a naboo-iak és gunganek) a hatalmas droidsereg ellen a városon kívül; A végén sajnálatos veszteség rondít bele a győzelem okozta örömbe, megkönnyebülésbe, akár Qui-Gon elvesztésekor. A végén lévő ceremónia pedig tovább fokozta ezt a párhuzamot.

 

Még ha volt is már példa rá a sorozatban, üdítő volt látni, hogy a szokványos, "arctalan" klónok és droidok felállás helyett ezúttal nem erre a célra létrehozott személyek ellen irányultak a drodiok gyilkos csapásai. Sokkal drámaibb hatást váltott ki többek közt a tábornál rendezett tömegmészárlás, vagy Steela halála. Ez utóbbi meglepő, és nem kevésbé megrázó része volt az epizódnak.

 

A Jedik passzivitásának helyességének kérdéséről lehetne vitatkozni, mivel: 1. ahogy Anakin említette, már nyilvánvaló a Jedik részvéte az ügyben; 2. egy olyan bolygóról van szó, melynek lakói (nem csak a lázadók) igen nagy %-ban a király leváltását akarják, hogy az általuk választott, jogosnak ítélt uralkodjon a szeparatisták bábja helyett. Ettől fogva pedig a demokrácia, a nép szabad akaratának érvényesüléséről van szó, ami nem szabadna, hogy ilyen távol álljon a Jediktől. Ha az említett 2 pont helyett arról van szó, hogy nem akarják máshonnan elvonni az erőiket (ami érdekes volna, hiszen Ahsoka jelen volt... de Anakin és Obi-Wan is feltűnően ráérősen mozogtak a Templomban), továbbá Onderon stratégiai jelentéktelensége az oka, az csak a Jedi Rendet minősíti... már ha ez a valós ok.

 

Épp ezért tartom furcsának Lux kijelentését, akinek megváltozott az álláspontja a Köztársaságról. Igaz, egy Jedi majdnem meghalt azért, hogy megmentse a lázadók tábornokának életét, továbbá egy másik Jedi illegálisan fegyvereket biztosított nekik, de hivatalos tekintetben ők ketten szabályt szegtek. Úgyhogy az egy dolog, hogy a Köztársaság soraiban akadnak kivételes személyek, ettől még, ha a Tanácson, a Köztársaságon múlt volna (akik visszarendelték Kenobit és Skywalkert, Ahsokát pedig kizárólag tanácsadóként hagyták ott) az onderoni lázadók rövid úton eltávoztak volna az élők sorából.

 

Hondo ezúttal is nagyon ott volt a szeren, bár ez nem meglepő. A TCW legjobban megalkotott mellékfigurájává kezdi kinőni magát a szememben ezekkel a felbukkanásaival.

 

Az Ahsoka-Steela-Lux vonal egyhelyben toporgásán nem lepődtem meg, várható volt, hogy ennyiben hagyják... persze zavar, hogy a 4. évadhoz képest nem sokkal lettem okosabb, nyilvánvaló, hogy a készítők nem fogják egyértelműen elárulni Ahsoka sorsát, ha még évadok vannak hátra a sorozatból. Ebből sajnos még bármi lehet, hiába pusztán baráti kettejük jelenlegi viszonya. Azt elismerem, hogy ügyesen tartogatják ezt a szálat a készítők, engem mégsem hagy nyugodni a tudat, amiről már nem egyszer regényeket írtam, így most nem fogom megtenni, nehogy valakit halálra untassak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elején a csata egy az egyben Pandoricára hasonlít nekem. :D

Valóban volt benne hasonlóság, még talán zene terén is. :)

 

A kommandó droidok végre úgy viselkedtek ahogy korábban megszokhattuk, elég kemény volt amikor kivégezték a lázadó csajt. :o

Rövid ám de valóban hatásos jelenetük volt. Úgy pattogtak mint a nikkelbolha. Most mindent beleadtak. :)

 

Nagyszerű befejezés, nekem nagyon tetszett ezúttal!

Örvendek neki. :D

 

Egyfelől, jól felépítettnek találtam a harcot, és érdekesek voltak a terminátor űrhajók is - ezeket mikor láttuk először? Az EpIII-ban, Kashyyykon? Vagy voltak máshol is? A TCW-ben?

Most tűntek fel először a sorozatban. Előtte csak az EPIII -ban láttuk őket a Kashyyyk- on.

 

Szóval ez a lezárás nálam helyre tette a dolgokat, és Ody Dooku látszat háborús fejtegetésével mélyebb értelmet is nyert, úgyhogy csak így tovább! 9/10 nálam, amivel az egyik legjobb a sorozatban, idén mindenképpen eddig.

Szeparatista bolygót önmagától fellázadni még nem láttunk. Legalább ezt az oldalát is megismertük a háborúnak.

 

Szomorú, hogy nyíltan nem léphettek közbe, pedig ebben a stádiumban már nem lehetett azt mondani, hogy terroristákat támogatnának.... Persze, az Oderon csak a győzelem után lett Köztársaság-párti, de legalább a Jediknek, és főleg Ahsokának komoly szerepe volt benne. :) Ha ez volt a Tanács célja ezzel az egésszel, akkor igazuk volt, hisz anélkül nyertek meg egy bolygót a Köztársaság ügyének, hogy nyilvános katonai segítséget nyújtottak volna.

Éppen ezért az új stratégiájuk, amiről az első részben vitatkoztak, máris fényes sikert aratott. Támogatni a belső lázadókat, és így szinte nulla befektetéssel bolygókat szerezhetnek. Nem kell klón erőforrás ehhez, elég megtámogatni fegyverekkel a gerillákat. És sokszor a gerilla harc hatásosabb mint a szemtől szembe masírozós mészárlás.

 

Lux és Steela… ha nem jön közbe a végzet, talán még össze is jöhettek volna, legalábbis a csata előtti csók ezt sejteti. :) Ahsoka viselkedése itt példaértékű volt, minden tiszteletem az övé, hogy így tovább tudott lépni a barátság irányába. Persze Steela halálával és Lux szenátori kinevezésével még megváltozhatnának a dolgok, de igazából én ezek után azt már erőltetettnek érezném. Szerintem jóbarátok lesznek, akik számíthatnak egymásra, de semmi több.

Szerintem is marad a barátság köztük, pedig korábban meg voltam győződve, hogy ennél több is lehet. Ez a szál megmutatta, hogy valószínűleg tévedtem. :)

 

Ha az előző(előtti?) részben nem igazoltattak volna egy gyanúsnak közel sem mondható, tök random polgárt, nem is róttam volna föl, viszont itt az egyik még ki is nézi magának, erre hagyja, hogy elsétáljon :facepalm:

Na jó de Te itt most Ahsokáról beszélsz én meg a holovetítőről írtam. :P Egyébként egy Jedi nehogy már ne tudjon meglépni egy B-1 -es elől. :D Jól látszott, hogy a lassan haladó karaván mögött rejtőzött el.

 

Dendup Steelától egyetlen akciót látott, és mint tudjuk, ha nincs a jó öreg tábornok, az katasztrófába fulladt volna. Ezzel szemben a tábornokot valószínűleg már évek óta ismeri, feltételezhetően jobban ért a hadviseléshez, mint egy taknyos orvgyilkos/vadász (igen, Steela a lázadás előtt minden bizonnyal valamelyiket űzte ezek közül a szakmák közül), aki az utóbbi hónapokban/1-2 évben gerillásdit játszik. Steela mellett csak annyi szól hogy ismeri a terep adottságait, és hogy ez egy gesztus a lázadók felé nézve, viszont ez kevés egy "full-scale war" megnyeréséhez (és azt senki ne mondja, hogy nem számítottak ilyesmire, mert ezt pont ők provokálták ki)

Steela a felkelés vezetője volt, nem egy mezei pocok. Továbbra se értem miért baj, hogy őt nevezte ki. Egyébként is jól láthatóan a frontvonalban Tandin volt a fő irányító.

 

Azt meg nem értem miért hozod fel állandóan a megboldogult Bonteri szenátorasszonyt, azzal hogy a fiát árulónak pecsételték, az egész "vizes lepedőt rá lehet húzni" a Bonterikre, mint árulókra.

Ez mondjuk igaz, hisz Lux -ot is ki akarta nyírni. Bár azt nem tudom hogyan lehetett volna Mina áruló, amikor Dooku állítása szerint a Köztársaságiak nyírták ki. :hmm:

 

Akkor nézzük csak, Lux ugye a jediket és nem a Köztársaságot méltatta. Mit is csináltak a jedik? Leszálltak az Onderonra, tartottak egy kb. 1,5 napos kiképzést, majd 66,66%-uk elhagyta a bolygót, és aki maradt is, annak szigorúan meg lett mondva, hogy egyedül megfigyelőként van jelen, és semmiképp sem segíthet a lázadás egyik akciójában sem. A puskákat és a gránátokat a köztársaság biztosította, egyedül a rakétavetőket köszönhetik a jediknek (bár még mindig nem értem ehhez miért kellett Hondo, egy Nu-osztályú harci komp is megtehette volna ugyanezt, ráadásul akkor a jedik még el is mondhatnák magukról, hogy nem pénzelnek bűnszervezeteket). Az önzetlenség amiről beszél, még csak közel sem áll a valósághoz, hősiesség meg egyedül akkor volt, amikor Tano parancsnok parancsot megtagadva megmentette a tábornokot.

Szerintem mindent a Jedik "álltak". A fegyvereket is. ÉS továbbra is tartom, hogy ha nincsenek a Jedik akkor Onderon nem szabadul fel. A lázadók már képzett harcosok voltak, csak éppen az a kis lökés kellet még nekik a sikerhez, amit aztán Jediktől kaptak meg. Nagyon jó analógiában van ez azzal ami az EPIV -ben történt. A lázadók méár elég erősek, de kell valaki (egy Erőhasználó), hogy igazán sikeresek legyenek.

 

Egyébként ne haragudj ha tegnap túl támadó lettem volna, nem állt szándékomban lerohanni téged. :) Megbeszéljük a részt, és ez a lényeg.

 

A vége pedig... Tiszta boldogság, nemes önfeláldozás, Onderon szabad, Lux a jó oldalra áll... Nekem meg kedvem lenne odaüvölteni nekik, hogy frászt! Ez a kis lázongás semmi lesz ahhoz képest, ami ezután jön. Steela önfeláldozása sajnos tragikus, hiszen Onderon Köztársasághoz állása azt jelenti: éppen most hódolt be a Birodalomnak. Sajnos cseverből vederbe estek, és ez mélyebb és sötétebb. Mert ebben a háborúban nincs jó oldal, és az ilyen részeknél döbben rá az ember igazán, hogy Sidious milyen velejéig gonosz: ártatlan emberek ezreit öli meg a császári trónért.

Ez engem is szíven ütött, nagyon szép. :)

 

Sokkal drámaibb hatást váltott ki többek közt a tábornál rendezett tömegmészárlás,

Az tényleg elég durva volt! Először sörtűzben kivégeznek vagy 6-7 lázadót, majd az egy túlélőt először vállon lövik, majd kivégzik. Éljenek a gyerek sorozatok. :D

 

A Jedik passzivitásának helyességének kérdéséről lehetne vitatkozni, mivel: 1. ahogy Anakin említette, már nyilvánvaló a Jedik részvéte az ügyben; 2. egy olyan bolygóról van szó, melynek lakói (nem csak a lázadók) igen nagy %-ban a király leváltását akarják, hogy az általuk választott, jogosnak ítélt uralkodjon a szeparatisták bábja helyett. Ettől fogva pedig a demokrácia, a nép szabad akaratának érvényesüléséről van szó, ami nem szabadna, hogy ilyen távol álljon a Jediktől. Ha az említett 2 pont helyett arról van szó, hogy nem akarják máshonnan elvonni az erőiket (ami érdekes volna, hiszen Ahsoka jelen volt... de Anakin és Obi-Wan is feltűnően ráérősen mozogtak a Templomban), továbbá Onderon stratégiai jelentéktelensége az oka, az csak a Jedi Rendet minősíti... már ha ez a valós ok.

Ez alapstratégia volt az Onderon esetében. Szerintem ezért is emlegették az alkotók ezt az egészet úgy, mint a lázadás előképét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zseniális rész volt. Azért nem semmi hova süllyedtek a Jedik. Először Kenobi nem küld klónokat segíteni a lázadóknak a szepi túlerő láttán. Ez azért értelmetlen mert már úgyis tudják a szepik hogy a Jedik nyakig benne vannak. Aztán Anakin megy egy kalózhoz hogy illegális fegyvereket csempésszenek be a lázadóknak. Nagyon durva hova jutottak a Jedik erkölcs tekintetében az EP1-től. Hát ők már rég nem csak a béke és igazság őrzői.

A csata kemény volt, itt aztán írtottak rendesen, főleg a droidok. Az új szepi hajó félelmetes volt. Gyakorlatilag nem volt ellenfele a rakéták megjelenéséig. Dendup jól tett hogy az öreg tábornok helyett Steelát nevezte ki főparancsnoknak. Steela harcolt már a droidok ellen ,tekintélye is volt az emberei közt míg Tardin eddig csak kiszolgálta a droidsereget.

A kommandósdroidok sem sokat packáztak. Nemleges válasz után lelötték a lázadó csajt.

A vége drámaira sikeredett. Amikor Ahsokát(remélem jól írom :D ) eltalálták azt hittem ő hal meg. Kár hogy Steela nem érhette meg a győzelmet.

Dooku meg nem fog egy ilyen jelentéktelen bolygóval foglalkozni hogy elhúzódó polgárháborúba vesse magát. Azok a droidok fontosabbak a frontra mint hogy erre pazarolják. őket. Tökmindegy kié bármelyik bolygó úgyis a Sith uralja az egész háborút.

Rash meg azt kapta amit érdemelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zseniális rész volt. Azért nem semmi hova süllyedtek a Jedik. Először Kenobi nem küld klónokat segíteni a lázadóknak a szepi túlerő láttán. Ez azért értelmetlen mert már úgyis tudják a szepik hogy a Jedik nyakig benne vannak. Aztán Anakin megy egy kalózhoz hogy illegális fegyvereket csempésszenek be a lázadóknak. Nagyon durva hova jutottak a Jedik erkölcs tekintetében az EP1-től. Hát ők már rég nem csak a béke és igazság őrzői.

Épp erről vitáztak az első részben, hogy ezt meg merjék-e lépni. :) Épp annak a kiderítése volt a lényeg, hogy ezt a taktika beválhat-e? Viszont a Jedik az elejétől fogva hangsúlyozták, hogy nem fognak közbelépni, bármi is történjék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem semmi hova süllyedtek a Jedik. Először Kenobi nem küld klónokat segíteni a lázadóknak a szepi túlerő láttán. Ez azért értelmetlen mert már úgyis tudják a szepik hogy a Jedik nyakig benne vannak. Aztán Anakin megy egy kalózhoz hogy illegális fegyvereket csempésszenek be a lázadóknak. Nagyon durva hova jutottak a Jedik erkölcs tekintetében az EP1-től. Hát ők már rég nem csak a béke és igazság őrzői.

Anakint és Obi-Want megkötötte a Tanács döntése, így sokat nem tehettek azon kívül, amit láttunk. Kenobi egyetértett, miszerint segíteniük kellene, de azzal veszélyeztették volna a saját tervüket, hogy csapatokat küldenek oda. De mint én is írtam, 3 Jedi legalább elérhető lett volna a küldetéshez... mivel a nép a király leváltását akarta nem beszélhetünk terroristák segítéséről, sokkal inkább a demokrácia érvényesülésének megvalósításáról. A lényeg, hogy a háború szemmel láthatóan a Jedikre is hatással van, ami sok esetben nem éppen pozitív. Viszont épp Anakin volt az, aki szembement volna a Tanáccsal, hogy ártatlan életeket mentsen. Esetében mondhatjuk, hogy a cél szentesíti az eszközt. Ha Hondo nem érkezik a rakétavetőkkel, a lázadók ott pusztulnak Ahsokával együtt. De Ahsoka is hasonló viselkedést mutatott, mint mestere, így nem venném feltétlen egy kalap alá az összes Jedit.

 

Amikor Ahsokát(remélem jól írom :D )

Tökéletesen! :clap::D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várható volt, hogy a történet végén meg fog halni valamelyik nagyobb karakter is, azt hittem Saw lesz az, de így, hogy Steela lett, egyértelművé tették számomra Ashoka és Lux jövőbeli sorsát. Végignéztem az ominózus csók jelenetet és Ashoka arcán nem véltem felfedezni igazi boldogságot; mikor Lux felül, "megveregeti" a vállát, mégis mi mást tudott volna csinálni? Tudja, hogy Lux csak barátként tekint rá, ezért viselkedik ő is úgy, pedig ő többet érez szerintem...

 

más: hogy lehet az, hogy míg máskor hajókat emlegetnek meg lökdösnek le sziklákról az erővel, addig Steela-t ilyen nehezen tudja felemelni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

más: hogy lehet az, hogy míg máskor hajókat emelgetnek meg lökdösnek le sziklákról az erővel, addig Steela-t ilyen nehezen tudja felemelni?

A dráma szabálya :P

Egyébként kik is lökdösnek sziklákat meg hajókat? Obi-Wan meg Anakin szintű Jedik és Maul/Savage szintű Sith-ek. Arról nem beszélve, hogy ha túl durván nyúlt volna Steelához, kitörhette volna a nyakát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várható volt, hogy a történet végén meg fog halni valamelyik nagyobb karakter is, azt hittem Saw lesz az, de így, hogy Steela lett, egyértelművé tették számomra Ashoka és Lux jövőbeli sorsát. Végignéztem az ominózus csók jelenetet és Ashoka arcán nem véltem felfedezni igazi boldogságot; mikor Lux felül, "megveregeti" a vállát, mégis mi mást tudott volna csinálni? Tudja, hogy Lux csak barátként tekint rá, ezért viselkedik ő is úgy, pedig ő többet érez szerintem...

Ez is egy opció, főleg az első rész tekintetében. :hmm: Akkor még mintha többre számított volna Lux -tól.

 

SZERK: Werebazs! Te nem írsz véleményt? :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs! Te nem írsz véleményt? :)

Nem hiszem, nem volt rám nagy hatással ez a rész sem. Kiskósa remekül megfogalmazta az én véleményem is: jó volt, de lehetett volna sokkal jobb is.

 

Egyetlen dolog volt, ami valóban megragadta a kíváncsiságom, hogy mégis mivel fizetett Anakin Hondo-nak? Ezt ugye Ahsoka is megkérdezte, de csak annyit válaszolt a vén űrkalóz, hogy "bő kézzel". Csaknem "fűszer"-t kapott fuvardíjként? Mert az azért durva lenne, vészhelyzet ide-vagy-oda. Már akkor is túlzásnak éreztem, hogy droggal fizessenek egy bűnözőnek, amikor Dooku-t akarták megvenni tőle. De Anakin-ból kinézem, hogy képes ilyen disznóságra "a cél érdekében".

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.