Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Ilyenről pedig sose volt szó, hogy a Disney kreativok beleszólnának bármibe is. Egyáltalán kikről van szó? A Disney a terjesztésbe szólt bele. Kikötötte, hogy a bemutatás dátuma mikor legyen. Kennedy annyira nem örült ennek. Abrams azt mondta oké. Sose volt róla szó, hogy több filmet csinál: ha nem tetszene neki az ügymenet akkor az ep.7-ből kéne kiszálljon, ő viszont inkább beszállt a saját cégével embereivel együtt.

 

Lehet pont itt a fórumon olvastam még, hogy a Disney kreatívjai szabályozni akarták a szereplők etnikai és nemi arámyát is (félreértés ne essék, abszolút semmi kifogásom a színesbőrű és a női szereplők ellen), és hogy szembe mennek JJ elképzeléseivel. De már régen volt úgyhogy benne van, hogy rosszul emlékszem az sem biztos, hogy itt olvastam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ezt azt hiszem Zééé fejtegette és kábé annyi alapja volt, mint annak amikor arról írt, hogy szerinte egy nevenincs rendezőt fognak elsőként felkérni.

Ha jól rémlik, annyit mondtam, hogy most kapunk több néger szereplőt, talán még néger főszereplőt is....ÉS IGAZAM LETT!

 

Azt írtam, hogy az új trilógia nem engedheti meg magának, hogy valamilyen szinten ne szóljon közvetlenül az afroamerikai nézőkhöz is, mert ma már az afroamerikai társadalom nagyon jelentős fogyasztói réteg lett. Ahogy azt is írtam, hogy Lando annak idején fehér ember volt és Lucas bátorságát bizonyította, hogy végül négert castingolt, mert 80-ban azért kicsit más volt a négerek megítélése. Az MusicTV-ben például akkor még nem játszottak néger előadókat, ami miatt az MTV-t széles körben rasszista csatornának tartották és nagy erőfeszítéssel tudta csak levetkőzni ezt a bélyeget. Az EPVII egyik főszereplője (egyes hírek szerint "A" főszereplője, egy néger lett, tehát igazam lett) Jó lenne ha visszaolvasnál, mielőtt rámtámadsz Bomi.

 

A nevenincs rendezővel kapcsolatban....ha elsőre nem is, de az EPVIII -IX rendezője (Rian Johnson) egy nevenincs faszi lett.

 

Nagyon sok néger kisgyerek számára csak álom volt, hogy a Star Wars-ban egyszer néger főszereplő kapjon helyet. Ez volt az egyik oka, hogy Lucas később négert castingol Mace Windu és Panaka szerepére is.

 

Továbbá azt is leírtam, hogy ma már a hollywoodi filmekre nagyon jellemző a multikulti felfogás, melyben igyekeznek vegyíteni is a férfi - nő kapcsolatrendszert faji alapon. És ugye a hírek szerint Boyega és Dasy egymásba fognak szeretni. Tehát amit leírtam, most is helytálló volt lesz és marad is. :roll:

 

Lehet pont itt a fórumon olvastam még, hogy a Disney kreatívjai szabályozni akarták a szereplők etnikai és nemi arámyát is (félreértés ne essék, abszolút semmi kifogásom a színesbőrű és a női szereplők ellen), és hogy szembe mennek JJ elképzeléseivel. De már régen volt úgyhogy benne van, hogy rosszul emlékszem az sem biztos, hogy itt olvastam.

 

Igen Palpi, itt olvastad....én is írtam róla és igen, Boyega a főszereplő néger lett, ahogy a másik főszereplő (Daisy) pedig nő lett. Ahogy azt is írtam, hogy ezzel semmi probléma, ha meg tudják indokolni, hogy nem csak a szokásos hollywoodi sztereotíp (értsd; szükséges néger) okán teszik bele, hanem mert tehetséges a srác. Ugyanezt írtam Oby néger leszármazottjára is, mert egy időben elterjedt, hogy néger szereplő fogja alakítani, mire ugyancsak beírtam, hogy ilyen szinten felesleges keverni az etnikai arányokat, mert az már nem a történetet szolgálja, hanem a piaci igényeknek (néger nézők) akar eleget tenni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen Palpi, itt olvastad....én is írtam róla és igen, Boyega a főszereplő néger lett, ahogy a másik főszereplő (Daisy) pedig nő lett. Ahogy azt is írtam, hogy ezzel semmi probléma, ha meg tudják indokolni, hogy nem csak a szokásos hollywoodi sztereotíp (értsd; szükséges néger) okán teszik bele, hanem mert tehetséges a srác. Ugyanezt írtam Oby néger leszármazottjára is, mert egy időben elterjedt, hogy néger szereplő fogja alakítani, mire ugyancsak beírtam, hogy ilyen szinten felesleges keverni az etnikai arányokat, mert az már nem a történetet szolgálja, hanem a piaci igényeknek (néger nézők) akar eleget tenni.

 

Igen ez utóbbira már emlékszem és egyet is értek, arról is terjengtek a pletykák, hogy Luke fia is fekete lehet majd, de ennek annyi értelme lett volna mint az Obi-wanosnak. Szerencsére ahogy halad előre a film készítése úgy ezek a pletykák is alábbhagynak és kiderülnek, hogy csak valami szenzációhajhász újságíró agyszüleményei voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert nyilván Abrams egy olyan filmet akart amiben csak és kizárólag fehér férfiak szerepelnek. Az ő verziójában gondolom Leia eleve halott is lett volna hogy őt se kelljen alkalmazni, de aztán jött a Disney és megfúrták a mestertervet.

De egy tipp a részemről: az hogy fekete szereplők szerepelnek abból is következhet ám hogy fekete emberek élnek a világon, sőt Amerikában és egy csomó ember ezt nem abnormalitásként éli meg és nem azt veszi alapnak, hogy egy film fehérekkel van tele. Tipp.

 

A rendező (illetve a szinészek) kapcsán pedig többek közt ilyesmikre számítottál, idézlek: Timur Bekmambetov - from the creator of Abraham Lincoln: Vampire Hunter, next summer, be prepeared...Robert Pattinson, The Rock, Kristy Swanson...a new are of Star Wars will become...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert nyilván Abrams egy olyan filmet akart amiben csak és kizárólag fehér férfiak szerepelnek. Az ő verziójában gondolom Leia eleve halott is lett volna hogy őt se kelljen alkalmazni, de aztán jött a Disney és megfúrták a mestertervet.

De egy tipp a részemről: az hogy fekete szereplők szerepelnek abból is következhet ám hogy fekete emberek élnek a világon, sőt Amerikában és egy csomó ember ezt nem abnormalitásként éli meg és nem azt veszi alapnak, hogy egy film fehérekkel van tele. Tipp.

 

A rendező (illetve a szinészek) kapcsán pedig többek közt ilyesmikre számítottál, idézlek: Timur Bekmambetov - from the creator of Abraham Lincoln: Vampire Hunter, next summer, be prepeared...Robert Pattinson, The Rock, Kristy Swanson...a new are of Star Wars will become...

 

Bomarr, én voltam az első, aki megemlítette, hogy az új trilógiánál bizonyára lesz néger FŐszereplő. Ne legyen már újdonság, hogy a szereplők színét Hollywoodban marketing szempontok alapján választják ki. Bizony, csak és kizárólag marketing szempontok alapján. Nem azért tesznek bele négert, mert négerek is élnek a világon, hiszen akkor lehetne a főszereplő maláj is....de nem maláj és a legtöbb amcsi film főszereplője se nem vietnámi, se nem eszkimó, se nem japán. Ezekben az esetekben a demográfiai mérce számít, a fizetőképes kereslet. Ma már nem lehet azt megtenni, hogy az USA társadalom 1/3-ad részét kitevő néger lakosság igényeit Hollywood figyelmen kívül hagyja. Te nagyon naiv vagy, ha azt gondolod, hogy ez nem kizárólagos szempont egy olyan filmnél, amibe százmilliókat öl egy stúdió. Naná, hogy szempont és ezért íram ÉN ELSŐKÉNT, hogy bizonyára az új trilógia etnikai aránya más lesz mint volt az OT és ezért írtam ÉN ELSŐKÉNT, hogy az is megeshet, hogy néger lesz a főszereplő. És ugye ez még azelőtt volt, hogy a névsor kikerült volna! Hovatovább azt is leírtam (!) hogy Gene Roddenberry volt az első bátor, aki a stúdió nyomása ellenére Uhura szerepére négert castingolt, ami ugye a 60-as években történt. (Ebből vezettem le, hogy akkor még más volt az igény, hiszen a négerek a társadalom lenézett szegmensétt képviselték, akiket a stúdiók nem vettek figyelembe. Mert bizony te azt gondolod, hogy én ezt az etnikai arányt abnormálisként élem meg, miközben a te szeretett Amerikádban korlátozták még a négerek levegővételhez való jogát is a 60-as években. Képzeld, ilyen volt a világ....amerika egy büdös rasszista állam volt a 60-as években és nem szívesen láttak négert Uhura szerepére.) Szóval igen, én írtam, hogy most néger lesz a főszereplő, mert azóta sokatt változott a világ. Nem jobb lett, csak a néger társadalom gazdasági súlya nőtt annyit, hogy Hollywood már szívesen feji meg őket. És ne lepődj meg, továbbra sincs arról szó, hogy szeretik a négereket.

 

Ahogy én írtam, hogy az Arndt szkriptet tuti kukázni fogják. És most leírom, hogy miért lett a nevenincs Ria akárkicsoda az EPVIII - IX rendezője. Azért, mert JJA és Kasdon amikor elolvasták az Arndt szkirptet, hánytak egyet. Ugyanis az Arndt szkriptet a Disney erőltette, de JJA-nak teljesen más elképzelései voltak a régi szereplők súlyózásával kapcsolatban, így hát JJA laterálisan nekiment a stúdiónak és Kasdannal szétkapták a forgatókönyvet. Ekkor írtam, hogy ennek a csúszásnak nem fog örülni a Disney...és EKKOR ÍRTAM AZT IS, hogy nem lesz májusi bemutató sem. JJA-t Kennedy kérte fel, Arndot a Disney, ez volt az új trilógia első kreatív különbsége. A második az volt, amikor JJA és Kennedy kérték a Disneyt, hogy legyen elnapolva a bemutató legalább egy évvel, mire BOB IGER azt mondta, hogy erről szó nem lehet.

 

Először írom le, de majd sok év múlva hivatkozni fogok rá, úgyhogy jól vésd be Bomarr.....Ria Johnson SZERINTEM azért lett kiválasztva, mert JJA mint autonóm és híres rendező szembe mert helyezkedni a Disney elképzeléseivel, át merte írni az Arndt szkriptet, vissza mert pofázni a bemutató időpontját illetően. Tehát igen, azt gondolom, hogy a további részeket ezért bízták egy nevenincs rendezőre (meg a spin off filmeket is). Ez egy bevált formula Hollywoodban, mert a híresebb rendezők folyamatosan szembe mernek szállni a stúdió fejeseivel és ezt a kreatív véleménykülönbséget a stúdiók csak úgy tudják ellensúlyozni, ha a Terminátor 3-at nem egy James Cameron kaliberű (értsd; tökös) ember rendezi, hanem egy távvezérelt Jonathan Mostow.

 

Összegezve tehát, igen...én írtam, hogy most néger lesz a főszereplő, és igazam lett.

 

Ahogy én írtam azt is, hogy a TCW el fogja kaszálni a Disney és akkor mindenki nekem ugrott; hogy hát ez elképzelhetetlen, hát ilyet a Disney sosem lépne meg. Mindeki fújolt, mert már az elején leírtam, hogy ez a sorozat azért fog kaszát kapni, mert a Disney csak az OT fogja tolni az elkövetkező időkben. És akkor írtam, hogy szerintem ki lesz adva újra az OT BluRay-en, mert azzal fogják majd felvezetni az OT szellemében készülő EPVII-et. És én írtam, hogy a LucasArtot meg fogják szüntetni, ahogy én írtam, hogy a LucasAnimation is be fogják darálni, ami névben megmaradt, csak 200 alkalmazottat kirúgtak és az egészet beolvasztották a letterman digital arts center-be. Ahogy én írtam először, hogy Boba benne lett volna a TCW 6 évadban páncélban, mire azt bizonygattátok, hogy az még túl korai lett volna. Erre 25x beszúrtam a főoldalra kitett és később leszedett képet is, majd szerencsére Filoni elmondta, hogy a fejvadászos szálban Boba megkapta volna az ismert ruháját.

 

A rendező (illetve a szinészek) kapcsán pedig többek közt ilyesmikre számítottál, idézlek: Timur Bekmambetov - from the creator of Abraham Lincoln: Vampire Hunter, next summer, be prepeared...Robert Pattinson, The Rock, Kristy Swanson...a new are of Star Wars will become...

 

Ria Johnson miben is lett más? Egyébként azt a mondatot viccből írtam, szarkazmus volt, és azért is angolul írtam, hogy majd biztos ilyen lesz a reklámszöveg.

 

Mindegyik esetben igazam lett. Ez van.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én igazából csak azért sajnálom, hogy ennyi hasraütésszerű dolgot próbálsz tényként kezelni, mert sokan -passziv olvasók- hajlandóak ezt komolyan venni és aztán szállnak a dezinformációk.

 

Ha visszaolvasod a régi hozzászólásokat ebben a topikban láthatod, hogy volt amiben igazad volt és rengeteg mindenben tévedtél, de örülök, hogy még abból a tényből is hogy egy neves rendezőt (JJ) kértek fel sikerült kihoznod, hogy igazad volt amikor az ellenkezőjét állitottad. Ahogy Johnsont is leminősited, hisz igy már megint passzol a korábbi teoria. Csak a valóságot hozzá kell igazitani ahhoz amit korábban mondtál és igy tényleg teljesen igazad van.

 

Most anélkül, hogy minden "megmondtamra" reagálnék, had emeljek ki egyet: TCW kasza. Egyáltalán nem voltál biztos a dolgodban, csak azt hangsúlyoztad hogy mérlegelni fogják a megtartását, volt hogy azon filoztál lehet csak a hangulata fog változni. És amire biztos nem emlékszel, mert nagyon nem jött be: amikor sor került a kaszára azt állitottad, hogy ez azért van mert a Disney az ep.7-et akarja az egyetlen SW projektnek ("mert most minden erőforrást az EPVII-re kell koncentrálni." - a te szavaid). Ez annyira bejött ugye, hogy azóta éppen csak a Rebelsről meg két spin-offról érkezett hir ugye.

 

Ja és hogy te megmondtad, hogy az OT-re fognak koncentrálni. Had frissitsem fel a memóriádat a saját írásoddal:

 

2013.03.12 21:53

Kicsi az esélye, hogy az új animációs sorozat az EPIII - IV közötti űrt öleli fel. Miért? Mert az LFL már legyártatott két évadnyi forgatókönyvet az élőszereplős sorozatra, aminek a leforgatását a Disney az ABC-n hamarosan debütáló S.H.E.I.L.D sorozathoz köti. Nem fogják egy animációs sorozat miatt kukázni a már elkészült forgatókönyveket és/vagy azt átváltani animációs formátumra. Csak én mondom, hogy az új sorozat jó eséllyel az EPVII-et fogja felvezetni. Gondolkozzunk reálisan....miért kellett "hirtelen" törölni a TCW-t? Ha egy KOTOR vagy akármilyen az EPIII-IV közötti időben játszódó más animációs sorozat készülne, amellett még nyugodtan mehetne a TCW, de nem...itt nem erről van szó. Az új sorozat az EPVII marketingjének a szerves részét kell, hogy képezze. Ráadásul csak 2 évük van, tehát egy olyan animációs sorozat várható, ami nem több mint 2 évaddal fog rendelkezni és egyből belevezet minket az EPVII eseményeibe. Ettől még lehet KOTOR vagy EPIII-IV között játszódó animációssorozat, de én nem lovalnám bele magamat.

 

Úgyhogy nem Zééé, nem jósoltad meg hogy az OT-t fogják előtérbe helyezni. Az ellenkezőjét jósoltad, csak nem jött be.

 

És abba se legyetek biztosak, hogy az animáció 3D-t fog jelenteni. Lehet az egy 2D anime is....vagy homokanimáció....de tényleg, ne ragadjunk le a múlt kötöttségeinél. Ahogy eddig ismertük a Star Wars világát, annak mostantól VÉGE!

 

A Rebelsnél gyakorlatilag az összes megérzésed megcsalt. Úgyhogy a sok megmondtam helyett egy picit több szerénységet, amikor a saját jós tehetségedről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van, valóban nem mindenben lett igazam....de amit lentebb leírtam, abban igen. A TCW kaszáját nem lebegtettem, hanem szinte kinyilatkoztam. Folyamatosan azon lovagoltam, hogy a TCW-t kaszálni fogják. De ez csak egy vélemény volt, így nyugodtan elveheted tőlem, van elég a pénztárcámban. Sok dolgot mondtam és sok dolog nem jött be, ahogy sok dolgot mondtam (néger főszereplő, Arnd szkript kaszálása, Ria Johnson és nevenincs haverjai megjelenése, Lucas fundamentumok bezárása, OT újra kiadása, Boba Fet 6. évados tervei....stb. stb.)

 

Sőt, azt is mondtam később, hogy a Rebels gyermetegebb hangvételű lesz, mint a TCW és agitáltam ellene, hogy annak még a TCW-nál is keményebbnek kéne lennie.

 

De igen, igazad van, korábban úgy gondoltam, hogy nem dobják sutba Lucas drága élőszereplős forgatókönyveit és azt is gondoltam, hogy a Rebels látványa költséghatákonyabb lesz. ÉS egyébként az is lett....bár az animáció technikailag fejlettebb, de attól még látszik, hogy költséghatékonyabb.

 

"Úgyhogy a sok megmondtam helyett egy picit több szerénységet, amikor a saját jós tehetségedről van szó. "

 

Én meg azt javaslom, hogy ha egyszer leírtam, hogy szerintem néger lesz a főszereplő, akkor ne írj ilyet:

 

"Igen ezt azt hiszem Zééé fejtegette és kábé annyi alapja volt, mint annak amikor arról írt, hogy szerinte egy nevenincs rendezőt fognak elsőként felkérni. "

 

Te máson folyton számonkéred az önkritikát, ami benned pontosan nulla (a fórum alapján).

 

Tehát ha valaki kérdi, hogy itt volt e szó valamiről, nagyon kérlek, hogy a hátam mögött ne állíts rólam valótlan. Vagy írd oda, hogy igen, Zééé mondta, hogy most talán néger lesz a főszereplő és igaza lett, mert nem vagyok a barátnőd, hogy kedvedre bszogas. Ne hivatkozz rám soha többet. Plííííz! Magadtól írjál...saját kútfőből és ne a másikat ekézd.

 

Most anélkül, hogy minden "megmondtamra" reagálnék, had emeljek ki egyet: TCW kasza. Egyáltalán nem voltál biztos a dolgodban, csak azt hangsúlyoztad hogy mérlegelni fogják a megtartását, volt hogy azon filoztál lehet csak a hangulata fog változni. És amire biztos nem emlékszel, mert nagyon nem jött be: amikor sor került a kaszára azt állitottad, hogy ez azért van mert a Disney az ep.7-et akarja az egyetlen SW projektnek ("mert most minden erőforrást az EPVII-re kell koncentrálni." - a te szavaid). Ez annyira bejött ugye, hogy azóta éppen csak a Rebelsről meg két spin-offról érkezett hir ugye.

 

Biztos voltam benne és támadtatok, hogy az nem úgy lesz, aztán amikor kaszálták, sunnyogtatok és még csak véletlenül sem írtátok le, hogy Zééé-nek egyébként igaza lett. Akkor emlékszem, hogy nevettem, nem a megszüntetés miatt, hanem mert a vezéregerek gyorsan terelni kezdték a szót. Ody volt az egyetlen, aki írt nekem, hogy Zééé igazad lett. És estébe nyúlóan dumáltunk róla, hogy ez várható volt. Ody kívül senki más nem írt....nem mintha számítana, csak mondom. Ody volt az egyetlen (és maradt is) aki nem arcoskodott velem sosem. A spin - off még sehol sincs. A Rebels az EPVII felvezetője, hogy egy új gyerekközönséget alakítsanak ki a készülő trilógiához. De ezt is leírtam korábban, hogy a Disney egy új generációt akar felnevelni, mert a TCW nézői szerinte már kiöregedtek és az EPVII marketingkampányát a Rebelsel szépen fel fogja építeni és egy új gyerekközönséget fog megalapozni, akik az új trilógia végére az utolsó izzadságcseppet is le fogják fejni a szüleikről, amikor azok a játékpolcok előtt ácsorognak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az idézett megjegyzésem pont úgy áll, mint amikor beírtam. Az hogy egy fekete szereplőből automatikusan következik, hogy felső nyomásra alakult igy továbbra is zöldségnek tartom. Bocs, lehet nem igy van, de ez a véleményem és igen szerintem pont úgy találtad fején a szöget ezzel, mint azzal hogy az ep.7 rendezője egy senki lesz vagy hogy az új sorozat nem az ep.3 és az ep.4 között fog játszodni és az ep.7-et fogja felvezetni (amiről ahogy látom igazi Zééé-s módszerrel megint megfejtetted, hogy pont fején találtad a szöget, pedig az ellenkezőjét állítottad... bámulatos). Ezen nyilt fórumon megjelent megjegyzéseidre pedig ott és akkor hivatkozok amikor jónak látom. Lehet hogy nem tetszik hogy valaki nem ért veled egyet, de sajnos nem érdekel. Fölösleges sértődni: nem a hátad mögött megy ez. Te is nyugodtan olvashatod. De örömhír lehet számodra, hogy nem tervezek rendszert csinálni belőle.

És nem, nem szoktam folyton számon kérni az önkritikát. Csak nálad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem, nem szoktam folyton számon kérni az önkritikát. Csak nálad.

 

Bomarr a te mellényed pont két számmal nagyobb mint kéne. Tudod miért csak nálam kéred számon az önkritikát? Mert bssza a csőrödet, hogy nem vagyok a kontrolod alatt. Nekem ez imponál...azok szoktak bszogtni, akiket zavar, hogy nem tudnak kontrol alatt tartani. Megjegyzem, te vagy ennek a legrosszabb példája, mert például Dzséjt (ő is szeretett korábban lovagolni rajtam) úgy gondolom, hogy vehemenciája és esetenkénti kötekedése ellenére egyébként okos fickó, öröm olvasni az írásait. Remélem érted, hogy mire gondolok. Ezt azért írom, mert jó lenne, ha kicsit mellbe vernéd magadat. Lehet, hogy moderátor vagy, de ez pont nálad semmit nem jelent. Nálad ilyen érzelmi alapú moderáció üzemel, ami pontosan nulla meg a semmi. Nincs mögötte felépítmény, nincs mögötte tudás, hogy itt valaki olyan utasít rendre, aki azért ott van a szeren. Nálad érezni, hogy minden kötekedés mögött ez az érzelmi kicsinyesség van. Frankie a másik ilyen. Donát már egy fokkal jobb, de azért nála is érezni. Dzséjt valójában rendben van, bár néha Ő is nagyon utazik az emberre. Ody teljesen okés lenne, ha nem lenne 100 %-osan elfogult. De alapjába véve becsületes és személyes beszélgetéseink alatt elismerő és tisztes ember. Én senkinek nem írok csak azért, mert nem szeretem. Ha valaki okos dolgot ír...legyen az Dzséjt, legyen az Donát....mindig elismerem. TE viszont nem ilyen vagy. Te olyan vagy, hogy érzelmi alapon az agyad rettentően kicsinyes zugából az utolsó pillanatban is Joker kártya formályában húzod elő a nevemet.

 

Igen ezt azt hiszem Zééé fejtegette és kábé annyi alapja volt, mint annak amikor arról írt, hogy szerinte egy nevenincs rendezőt fognak elsőként felkérni.

 

Ezt fel is írom, hogy tudjam, Bomarr velem kel és alszik. 10 pontos volt, azon túl, hogy krvára azt írtam, hogy szerintem az EPVII -ben néger lesz a főszereplő. DE az agyadban azt már nem raktároztad el, hogy a Zééé tényleg ezt mondta és igaza lett, csak azon voltál, hogy rúghass egyet a karámban Orwell farmján. :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha szeretnéd azt hinni, hogy csak azért írtam amit, mert nem vagy a kontrollom alatt, részemről oké. Ha egy kritikából ennyit sikerült felfejteni akkor ezután egyébként is minden billentyű ütés időpazarlás lenne.

Teljes mértékben, ezt csak megerősíteni tudom, és mivel soha nem jön el az a pillanat, hogy felettem legyél bármiben is, ezért kérlek, hogy minden nemű hozzászólásodból hagyd ki a nevemet. Bizonyítottad már velem szemben nem is egyszer, hogy érzelmi alapon ekézel...te is, Donat is. Legyen ennek vége.... :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy tipp: ha nem érdekel vagy bosszant amit írok tekerd át a hozzászólásaimat vagy tilts le a beállításoknál (Profil menü, Tiltó lista kezelése).

Ha nem kötekedésből írsz, akkor nincs bajom, de mivel többnyire csak kötekedsz, ezért mindig jön a felesleges litánia. Mivel a válaszod többnyire nem logikai alapú, hanem érzelmi reakció (lásd: De egy tipp a részemről: az hogy fekete szereplők szerepelnek abból is következhet ám hogy fekete emberek élnek a világon) ezért ezzel főleg magadat minősíted.

 

Ti tényleg azt hiszitek, hogy azért játszik néger egy adott filmben, mert élnek négerek a világban? Abszolút NEM, és főleg nem egy olyan büdös pénzközpontú, mindenkit kihasználok, minden piaci szegmenset kiaknázok világban nem mint az USA. Pontosan annyi mennyiségű néger, kínai, fehér és eszkimó szerepel majd a Star Wars filmekben, amennyit a marketingesek a piaci szegmens előzetes felmérésekor meghatároznak. Tudom, mert ebben mozgok évek óta. Ez a rendszer ilyen ocsmány és szó nincs róla, hogy JJA vagy a Disney odáig van a négerekért vagy a kínaiakért. Egy akármilyen stúdiónak minden átkozott rezdülése előre meghatározott és precízen kigondolt ütemterv alapján mozog. Ezt mindenkinek mondom, mert látom, hogy a magyar egy hülye naiv népség lett és lépten nyomon becsapják emiatt a mentalitása miatt...sajnos a világot a nyugat mozgatja és kiemelten pedig a szórakoztatóiparban minden meg van tervezve. Ha holnap azt hozná ki a piackutatási eredmény, hogy a főszereplőnek lilának kell lennie, mert úgy jobban eladhatóbb a 8-10 éves korosztálynak, akkor a kedvenc négereteket digitálisan lilára festenék. Annyi benne a szeretet faktor, amennyi egy bankban, amikor az hitelt ad devizára.

 

Boyega lett az első néger Star Wars főszereplő. Azért lett ez így, mert ma már az USA néger társadalom egy piacképes fogyasztói réteg. Senki nem szereti őket továbbra sem, lévén hogy pont néhány hete voltak zavargások egy gettóvárosban, de attól még a 60-as, 80-as évek óta sokat változott a világ és kialakult náluk egy olyan réteg, amit a szórakoztatóipar már nem akar figyelmen kívül hagyni, mert fizetőképes. Nyilván nem azért, mert Bob Iger odáig van a négerekért, vagy mert Kathleen Kennedy annyira szereti őket, hanem mert a marketingesek kiszámolták, hogy ha most néger lesz a főszereplő, abban hosszú távon milyen reklámpotenciál rejlik. Sajnos a világunk így működik és nagyon remélem, hogy egyszer nem így fog és az embert a képességei alapján ítélik majd meg és nem azt nézik, hogy mennyire eladható és milyen a gazdasági potenciálja, mert Hollywood jelenleg CSAK azt nézi….semmi mást. Eladhatóság és gazdasági potenciál.

 

 

ÉS csak hogy megértéstek ti is:

 

Évekig dolgoztam XY cégnél. Ott egy neves tervező készítette a designt a gépekre....híres európai designer. Amikor az emberek megvették a terméket, mind azt mondta, ez a cég biztosan tele van szeretettel. Hát biztosan tele volt, csak éppen olyanra lett festve a laptop, amilyet a marketingadatok éppen mutattak és mivel abban az időben minden második nő piros és rószaszín laptopot akart venni, így pirosra és rózsaszínre festette. NEM SZERETETBŐL, hanem mert lemértük, hogy a magyar piacon erre van igény. És voltak embereink, akik ezzel foglalkoztak, hogy a tini 3,14csák és az üzletaszsonyok milyen színű gépet vennének szívesen. Egy pillanatra sem hallottam, hogy a cég szeretetből adott volna ki ilyen giccses és ocsmány készülékeket, de a bevételi adatokon az egész vezetés élvezkedett és még bulikat is szerveztek a nagy negyedéves pozitív zárások alkalmával. Na, hát ilyen népünnepély lesz a Disney berkein belül is, amikor a Hasbro eladja a 100 ezredik néger Boyegás akciófigáráját egy bronxi fekete kisgyereknek. A Tőzsdecápák erről szól...nézzétek meg.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy újra az SW a téma, mert már PM-re akartam terelni.

 

Értem mit irsz, de szerintem meg ez olyan félreértelmezése a helyzetnek, mintha Lando az első fekete mellékszereplő megjelenését dimenzionálnánk hasonlóan túl. Pont azért, mert már nem a '60-as éveket írjuk és a feketék nem elszeparálva élnek a fehérektől, ma már egyáltalán nem ritka az ami régen még az volt: hogy egy fehér amerikainak fekete kollégái, ismerősei legyenek. És ha igy átalakul egy társadalom akkor bizony fura is lenne ha a filmek úgy néznének ki mintha még mindig a szegregáció éveit élnénk és a feketék örülhetnének, ha alibiből feltűnhetnének a háttérben. Ezért igen: ma már nem alap, hogy egy filmben white-only szereplők legyenek. Mert Amerika már nem white-only.

Ráadásul mindez egy SW-ben szinte természetesen is hat: igazából pont az ep.4 ami picit kilóg emiatt hisz hiába a nagy galaxis, a Lázadók szinte mind fehér férfiakból állnak. De ez azóta jócskán borult és a későbbi filmekben szinesedett a galaxis, tele lettünk fekete szereplőkkel. Épp ezért nem is érződik igazán merésznek, hogy egy egyébként fehérek uralta szereplői gárdában legyen egy fekete főszereplő is.

 

A saját tapasztalatok akkor lennének érdekesek, ha dolgoztál volna a filmes szakmában. Én is látok ezt-azt a munkámban, de pont emiatt nem rángatom ide. Ismerek filmforgalmazókat, de ehhez nem ismerem eléggé a szakmát pláne nem az amerikait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony mondom, a világ szegregált. A kolleganőm most költözött vissza Angliából, 15 évig élt kint. Az angolok és a négerek külön kerületekben élnek, de ez jellemző a muszlimokra is. Mindegy, mindenki azt hisz, amit akar....én azt gondolom, amit lent leírtam és azt gondolom, hogy ez így van. (persze tévedhetek is.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze bizonyos fokú szegregáció van, ezt nem tagadom (amikor Londonban jártunk mi is rácsodálkoztunk hogy az egyik külkerület szinte teljesen fekete), de ez már nem abszolút. A feketék ugyan nagy számban élnek külön is, de ott vannak az üzleti negyedben, ott vannak a belvárosban a jómodú figurák között is stb. Ma már iszonyú ritka az olyan közeg, ahol csak a fehér rassz elszeparálva teszi a maga dolgát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze bizonyos fokú szegregáció van, ezt nem tagadom (amikor Londonban jártunk mi is rácsodálkoztunk hogy az egyik külkerület szinte teljesen fekete), de ez már nem abszolút. A feketék ugyan nagy számban élnek külön is, de ott vannak az üzleti negyedben, ott vannak a belvárosban a jómodú figurák között is stb. Ma már iszonyú ritka az olyan közeg, ahol csak a fehér rassz elszeparálva teszi a maga dolgát.

Így van...ezért mondtam, hogy ma már ezt a réteget Hollywood nem hagyhatja figyelmen kívül. Nem szeretetből, hanem mert pénzt lát benne. Ez undorító és ocsmány dolog. Köpedelmes, hogy egy ember azért lesz mondjuk főszereplő, mert le lett mérve, hogy csodálatos kinézete és kisportolt alakja 0,5 százalékkal több bevételt hoz, mint aki ugyan kissé csúnyább, de sokkalta jobb színész. Amit pedig Hollywood produkál ezzel az etnikai alapú filmgyártással, annál kevesebb rosszabb dolog született. Ezért mondtam korábban, hogy Obi Wan utóda ne legyen néger, mert az aztán semmi mást nem szolgálna, mint az említett marketinges - etnikai alapú agyrémet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé: De biztos vagy benne, hogy csak ezért kerülnek bele? Tarantino mondja az egyik audio-kommentárjában, hogy azért ír sokszor fekete szereplőket a filmjeibe, mert gyerekkorában sok feketét ismert, könnyen átveszi a szövegüket. Például a Tiszta románc egyik monológja konkrétan az egyik gyerekkori fekete ismerősétől van.

Ráadásul ha tényleg igy működne, hogy csak a pénzéhes marketingesek akarják a feketéket, akkor a független kis költségvetésű filmekben mind fehérek kéne szerepeljenek. De nincs igy. Legutóbbi tapasztalatom: a vicces játékkritikákat készitő Angry Video Game Nerd csinált egy kis független filmet a haverjaival. Nyilván nem a kasszarobbantás inkább a hülyülés volt a cél a filmmel, ettől függetlenül az egyik főszereplő fekete. Nekem az a sejtésem, hogy szimplán mert ez a srác egy jó haverja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti tényleg azt hiszitek, hogy azért játszik néger egy adott filmben, mert élnek négerek a világban? Abszolút NEM, és főleg nem egy olyan büdös pénzközpontú, mindenkit kihasználok, minden piaci szegmenset kiaknázok világban nem mint az USA.

 

Akkor az hogy lehet, hogy ez a hihetetlenül pragmatikus és minden szegmensében megtervezett gépezet nem vette számításba a spanyol ajkú közösséget (ha csak Amerikáról beszélünk ugye, az ázsiai piacoknál meg ugye jó lenne, ha minden második szereplő ázsiai lenne, mert ott is óriási piacokat lehetne kiaknázni)? Az ő kiaknázásuk okán legalább egy hispán szereplőt azért már csak berakhattak volna. :hmm: Vagy ezt a célt szolgálná Lupita Nyong'o, aki amellett, hogy afro-amerikai, ráadásul még mexikói születésű is (azt már nem is teszem hozzá, hogy nő), úgyhogy ő az abszolút jolly joker, ami mindent üt, minden báziscsoportot megcéloz. :lol:

Ha ilyen pontosan kiaknáznak minden piaci szegmenst, akkor, hogy lehettek olyan hanyagok, hogy erről megfeledkeztek :?

 

Boyega lett az első néger Star Wars főszereplő. Azért lett ez így, mert ma már az USA néger társadalom egy piacképes fogyasztói réteg.

 

Azért is így lehetett, mert láttak benne olyat, amit másban nem... de ezt megint nem tetted hozzá. Ha már mindenáron azt a közösséget akarták kiaknázni, miért pont őt választották? Miért nem mondjuk a jó Jaden Smith-t, ő még majdnem gyerek, az a Disney-nél úgyis piros pont, ráadásul az apja is befolyásosabb, mint Boyega esetében. Vagy lehetett volna Chadwick Boseman, ő még legalább színészkedni is tud! Valami érdeme talán neki (Boyega) is lehetett ebben az eredményben...

 

Ezt a laptopos példát meg nem igazán értem. Attól még az a cég miért ne lehetne tele szeretettel (lehet, hogy nem volt, csak nem emiatt), hogy - logikusan - a fogyasztói igényekhez igazítják a design-t. :?

Ha a többség a piros laptopot akarja, ezt ők felmérik és a kínálatban ez jelenik meg, ami jól fogy és ebből nekik szép profitjuk van... ez miért baj?

 

Persze bizonyos fokú szegregáció van, ezt nem tagadom

 

OFF

Ez a bizonyos fok Budapesten is megvan. Hüvösvölgyben például nem találkoztam még cigányokkal, a VIII. kerületben viszont vannak utcák, ahol ennek az inverze igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vélem sok esetben igaz amit Zééé ír, ár csak az amerikai társadalmi helyzet miatt is, nagyon erősen téma náluk a mai napig a feketék helyzete illetve a múltból fakadó sérelmek utóbbi oldalról, ezért ahol lehet megragadják a lehetőséget, hogy ez úgymond elsimuljon. És valóban üzleti szempontjai is vannak, jó példa a Family Guy, ahol spin-off-ként elindult a Cleveland show, mert előbbit nagyon kevés fekete nézte, utóbbi pedig ezen nézők tv elé csalogatása miatt történt. Viszont szerintem nem annyira szélsőséges ez a jelenség ahogy Zééé írja, mert nagyon sok jó fekete színész van, sok filmszerep olyan, hogy előzetesen mind1 milyen etnikumhoiz tartozik az illető és biztos, hogy a legtöbb esetben (a nagy produkciókat tekintve) a tehetség dönt. De, hogy ne legyen teljesen off: az epVII-nél mikor még csak a szereplőválogatásról voltak hírek Boyega karakterére több jelölt volt, emlékszem erről sok helyen cikk is fent volt képekkel és rajta kívül mindegyik jelölt fehér volt. Éppen ekkorról emlékszem olyanra, hogy olvastam a Disney kreatívjai több feketét akarnak a filmbe. Mint írtam lentebb nekem sosem volt problémám a feketékkel, de remélem tényleg azért kapta meg Boyega a szerepet mert ő volt a legjobb, bár ezt sosem tudjuk meg. Ha pedig jól játssza majd a szerepét én azt sem bánom ha kiderül, hogy fizetett azért, hogy benne legyen a filmben.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az hogy lehet, hogy ez a hihetetlenül pragmatikus és minden szegmensében megtervezett gépezet nem vette számításba a spanyol ajkú közösséget (ha csak Amerikáról beszélünk ugye, az ázsiai piacoknál meg ugye jó lenne, ha minden második szereplő ázsiai lenne, mert ott is óriási piacokat lehetne kiaknázni)? Az ő kiaknázásuk okán legalább egy hispán szereplőt azért már csak berakhattak volna. :hmm: Vagy ezt a célt szolgálná Lupita Nyong'o, aki amellett, hogy afro-amerikai, ráadásul még mexikói születésű is (azt már nem is teszem hozzá, hogy nő), úgyhogy ő az abszolút jolly joker, ami mindent üt, minden báziscsoportot megcéloz. :lol:

Ha ilyen pontosan kiaknáznak minden piaci szegmenst, akkor, hogy lehettek olyan hanyagok, hogy erről megfeledkeztek :?

OFF

Ez a bizonyos fok Budapesten is megvan. Hüvösvölgyben például nem találkoztam még cigányokkal, a VIII. kerületben viszont vannak utcák, ahol ennek az inverze igaz.

 

Úgy, hogy a hispánok az amerikai segélyezési rendszer tetemes részét emésztik fel. Annyira fizetőképes kereslet, mint nálunk a cigányok....semennyire. Ráadásul náluk nem volt polgárjogi mozgalom sem, tehát Ők a valódi leszakadó réteg. Arról van szó, hogy időben a néger és a hispán közösség megjelenése egymástól távol esik. Ugyanis a hispánok eleve a szociális rendszer miatt áramlottak be a déli államokba, míg a négerek évszázadók óta erőszakkal lettek betelepítve. Nyilvánvalóan California és Mexikó háborúkkal szabdalt történelme sem ma volt, de a modern értelembe vett hispán közösségek csak a XX. század végének az eredménye. Ezt úgy kell elképzelni, hogy míg az afro közössé mögött megfeszített polgárjogi kűzdelmek állnak, addig a hispánok csak rátelepedtek a szociális ellátórendszerre, de vissza nem áramoltatnak semmit. Egyszerűen a hispánok nem alternatíva a szórakoztatóipar számára, ahogy a kínaiak sem. Ez a kapitalizmus, ami nem embert lát, ha rád néz, hanem vevőt és ha nem látja meg benned a vevőt, elhajít és azt se mondja, hogy fapapucs. A kapitalizmus szemében az értékedet nem az adja, hogy embernek születtél, hanem az, hogy mennyi a felvevőképességed, ellentétes oldalról pedig, hogy mekkora a termelői kapacitásod. A kapitalizmusban nincs ember, csak erőforrás ami ha kimerül, akkor el kell dobni és újat kell keresni helyette.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, hogy ne legyen teljesen off: az epVII-nél mikor még csak a szereplőválogatásról voltak hírek Boxega karakterére több jelölt volt, emlékszem erről sok helyen cikk is fent volt képekkel és rajta kívül mindegyik jelölt fehér volt.

Nem mindegyik. Volt egy másik szinesbörű srác is a szerepre: Ray Fisher.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindegyik. Volt egy másik szinesbörű srác is a szerepre: Ray Fisher.

 

Valóban, erről megfeledkeztem, nekem ez a kép maradt meg amelyik mindegyik oldalon fent volt a hír mellett, itt is: http://aktiv.origo.hu/filmklub/blog/keszuloben/20140313-ot-szinesz-eselyes-a-star-wars-7-foszerepere-ed-speleers-jesse-plemons-john-boyega-matthew-james.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Ez a bizonyos fok Budapesten is megvan. Hüvösvölgyben például nem találkoztam még cigányokkal, a VIII. kerületben viszont vannak utcák, ahol ennek az inverze igaz.

Ez nem szegregáció, hanem pusztán anyagi helyzet kérdése. A Népszínház utcát pl. nem lehet összehasonlítani akármelyik hűvösvölgyi utcával sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a laptopos példát meg nem igazán értem. Attól még az a cég miért ne lehetne tele szeretettel (lehet, hogy nem volt, csak nem emiatt), hogy - logikusan - a fogyasztói igényekhez igazítják a design-t. :?

Ha a többség a piros laptopot akarja, ezt ők felmérik és a kínálatban ez jelenik meg, ami jól fogy és ebből nekik szép profitjuk van... ez miért baj?

 

Bajnak nem baj, de miért baj az, hogy a bank adott deviza alapu hitelt, majd elvette az emberek házát, kocsiját mindenét. Ez miért baj?

:pfff:

 

Azért, mert semmi köze a piaci alapú kapitalista termelésnek a szeretethez és amikor valaki egy olyan óriási, gigantikus pénzügyi bizniszbe próbálja oda vízionálni a szeretet szellemét mint amilyen Hollywood, akkor a naívitáson kénytelen vagyok sírva fakadni.

 

Nem mindegyik. Volt egy másik szinesbörű srác is a szerepre: Ray Fisher.

 

Volt ott több is. :D

 

Persze én nem mondom, hogy Boyega nem tehetséges, csak azt mondom, hogy a néger karakter bahozása nem cél nélküli és ebben a célban ott van némi gazdasági haszonszerzés és a piaci igény nem teljesen önzetlen kiszolgálása. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy, hogy a hispánok az amerikai segélyezési rendszer tetemes részét emésztik fel. Annyira fizetőképes kereslet, mint nálunk a cigányok....semennyire. Ráadásul náluk nem volt polgárjogi mozgalom sem, tehát Ők a valódi leszakadó réteg. Arról van szó, hogy időben a néger és a hispán közösség megjelenése egymástól távol esik. Ugyanis a hispánok eleve a szociális rendszer miatt áramlottak be a déli államokba, míg a négerek évszázadók óta eröszakkal lettek betelepítve. Nyilvánvalóan California és MExikó háborúkkal szabdalt történelme sem ma volt, de a modern értelembe vett hispán közösségek csak a XX. század végének az eredménye.

 

Az afro-amerikaiak és a hispánok altágkeresete közötti különbség nem olyan jelentős, hogy ne lehetne benne potenciál, úgy hogy a társadalom jelentős részét teszik ki ők is. Ja és az ázsiai-amerikaiakra és az ázsiai piacok nem kiaknázására még mindig nem magyarázat, mert eddig csak Amerikáról beszéltünk.

 

Bajnak nem baj, de miért baj az, hogy a bank adott deviza alapu hitelt, majd elvette az emberek házát, kocsiját mindenét. Ez miért baj?

:pfff:

 

Azért, mert semmi köze a piaci alapú kapitalista termelésnek a szeretethez és amikor valaki egy olyan óriási, gigantikus pénzügyi bizniszbe próbálja oda vízionálni a szeretet szellemét mint amilyen Hollywood, akkor a naívitáson kénytelen vagyok sírva fakadni.

 

A Hollywood-al kapcsolatos szeretetről nem tudom ki beszélt? Amit írtál példát ott se azt mondta, hogy valaki azt állította, hogy azért kék a laptop, mert szeretik a kéket, hanem, hogy a cég "tele van szeretettel", tele lehetnek szeretettel, attól még, hogy a piaci igényekhez igazítják a kínálatot. A laptopos példa, hogy piros, vagy kék lett a design, hogy is jön össze a devizahitelesek problémájával? (Bocs, de ezt nem értem, hogy klasszikust idézzek: "Én ideológiailag nem vagyok elég képzett.") Ilyen csúsztatásokat azért kerüljünk, ha lehet. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az afro-amerikaiak és a hispánok altágkeresete közötti különbség nem olyan jelentős, hogy ne lehetne benne potenciál, úgy hogy a társadalom jelentős részét teszik ki ők is. Ja és az ázsiai-amerikaiakra és az ázsiai piacok nem kiaknázására még mindig nem magyarázat, mert eddig csak Amerikáról beszéltünk.

 

A kínai filmipar kvótával bír, nem engednek be csak úgy amerikai filmeket. Ha jól tudom, az éves kvóta valami két tucat film, de majd aki jobban tudja, kijavít. A másik része pedig, hogy Kína nem fizet. Kínában az amerikai filmeket belopják a piacra. A DVD-ket, Blu Ray filmeket is a szerzői jog megvásárlása nélkül árusítják. Kína törvénytelen piac, amiből csak kára származik Hollywoodnak. Japán pedig speciális piac, amivel nagyon nehéz számolni és ezért nem is teszik. Bár a Godzilla és a Pacific Rim esetében a japán piacot is számításba vették, de azt tudni kell, hogy például a Pacific Rim japán főbb mellékszereplője kínában elutasított színésznő. Szóval Japán nagyon bizonytalan felvevőpiac, mert a popkultúrája nagyon elszigetelten és autonom ismérvek alapján üzemel.

 

Nem az átlagkereset számít, hanem, hogy egy népcsoport mennyit forgat vissza a gazdaságba. Biztosan láttad már te is,, hogy minden amerikai filmben a kertész egy mexikói. Az ő gazdasági potenciáljuk és a piacban betöltött szerepük nagyon kedvezőtlen. Főleg alacsonyan képzett emberek alkotják, akik betanított munkát végeznek. Amikor az XY amerikai banknál dolgoztam, az alsóbb szinteken csak afroamerikaiakkal beszéltem. A mexikóiak nem végeztek irodai munkát, de afroamerikaiak igen, viszont ők is csak alacsony szinten. A hispánok takarítanak, betanított munkások...a kapitalista piac szemében kicsi az értékük.

 

A Hollywood-al kapcsolatos szeretetről nem tudom ki beszélt? Amit írtál példát ott se azt mondta, hogy valaki azt állította, hogy azért kék a laptop, mert szeretik a kéket, hanem, hogy a cég "tele van szeretettel", tele lehetnek szeretettel, attól még, hogy a piaci igényekhez igazítják a kínálatot. A laptopos példa, hogy piros, vagy kék lett a design, hogy is jön össze a devizahitelesek problémájával? (Bocs, de ezt nem értem, hogy klasszikust idézzek: "Én ideológiailag nem vagyok elég képzett.") Ilyen csúsztatásokat azért kerüljünk, ha lehet. ;)

 

Úgy hogy semmiféle szeretet nincs és nem is volt a cégen belül és töröld is ki magadból a kapitalista termelés és a szeretet szó fajtalan párosítását. Nem arról van szó, hogy kicsi a szeretet mértéke, hanem hogy egyáltalán nincs és ha a marketingmanagernek megemlítetted volna pusztán a szót, akkor köréd gyűjtötte volna az embereit és kiröhögött volna. Olyan emberekről beszélsz, akiknek a fizetése 1 millió forinttól kezdődik havonta. Én velük együtt dolgoztam.....ismerem az észjárásukat. Mivel naívan felhoztad, hogy mi bűn van a nyereségben, így felhoztam, hogy nyilván semmi, de akkor azzal sincs probléma, ha valaki a károdra nyerészkedik. Nem hibáztatlak, fiatal vagy, de majd meg fogod érteni. Egy marketingmanager (és ismertem párat) szemében egy dolog számít, hogy a negyed éves riportban ott legyen az elvárt 10-15 százalékos bevételnövekedés, ugyanis akár hiszed, akár nem...de ha a negyedév nullszaldós, az egy marketingesnek a halálos ítélet. Ha csak 5 százalék volt a nyereség az előírt 15 százalék helyett, pár ember mindig repült. És itt nem 45 ezer forintos fizetésről van szó, ezek az emberek a cégen belül 24 órában melóztak. Semmilyen szeretet nem játszott, amikor a döntést meghozták. Ott voltak az adatok, hogy mi mennyire fogyott és az alapján döntöttek.

 

Ami a Tőzsdecápákban van, az körülbelül jól mutatja az ocsmány valóságot. Egyébként nekem sem tetszett és amikor már úgy láttam, hogy ez undorító, elmentem másik céghez. Utálom, ha az embereket kihasználják és megvezetik és kizsákmányolják. De ezeket a köröket már ezerszer lefutottam olyanokkal, akik meg vannak győződve róla, hogy Amerika a világ legszebb állama. Sokan közűlök alig bírják kifizetni a hiteleiket, de azért meg vannak győződve róla, hogy Amerika a tökéletes világot hozta el.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és az ázsiai-amerikaiakra és az ázsiai piacok nem kiaknázására még mindig nem magyarázat, mert eddig csak Amerikáról beszéltünk.

 

Ázsiában, különösen Japán tekintetében nincs is szükség igazán nagy marketingre, ők nagyon befogadóak bármivel szemben és olyan szinten képesek rajongani mindenért mint sehol máshol a világon. Ott ha valami befut rögtön kultusz épül köré, minden zenész, színész, sportoló ódákat zeng arról micsoda rajongás fogadta ott őket, ráadásul meg is tudják fizetni és meg is fizetik amit szeretnek, ezzel tisztában van a világ összes marketingese ezért tartják mindig kiemelt fontosságúnak az ázsiai piacot. De ez akkor indul csak be igazán ha valami már befutott de onnantól brutálisan. Mániákusak, pl amikor a Barcelona Fabregast akarta leigazolni, a japán Arsenal szurkolók japánban több százan nyilvános tüntetést tartottak és Barca mezt égettek és ez csak egy példa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.