Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Bocs a félreérthető fogalmazásért és az egyéb nüanszok hiányáért, de telefonról fórumozok péntek óta. Ez kicsit körülményes, igyekszem tömör lenni. :)

 

Abramsnek is lehet jó oka az átadásra, az egyiket anno már közölte: a családja Los Angelesben él. Szerintem elég jó oknak számít, hogy nem akarja magát lekötni olyan filmekkel évekre, amikkel sokáig távol marad tőlük. Egy film még csak-csak, de három. Majdnem 7 év, aminek nagy részét nem töltheti a családjával.

 

Nem mellesleg, a rendezőcsere fenntarthatja a kreatív változatosságot, ami az esetek többségében jó szokott lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody...jó hogy leírtad, de én is ezt írtam! :)

 

Kershnek és Lucas között nagy volt a feszültség, majd Lucas a végén maga vágta újra a filmet.

A dupla költségvetés megvolt, csak Lucas nem akarta beadni a derekát a FOX-nak. Nem pénzügyi probléma volt, hanem a jogok elosztásának a problémája. Az a pénzügyi probléma, ha nincs fedezet, de volt fedezete a filmnek, a Bank of Amerika fizette az egyik részét, míg a FOX a másikat, a dilemmát az okozta, hogy a FOX újra akarta írni a szerződést a jogok tekintetében, Lucas pedig ezért kevesebb pénzből akarta kihozni a filmet, hogy ne kelljen a FOX-hoz rohannia tőkért, meglévő fedezetért!!!!

A Birodalmat a FOX egyedül is megfinanszírozta volna, ha Lucas átadja a jogokat, tehát a fedezet végig megvolt, csak Lucas nehezen fogadta el a FOX "segítő" jobbját.....amit végül azért mégiscsak elfogadott.

 

Ez pedig nagyszerű:

Másoknak viszont, különösen az Empire szereplőinek, nagyon jó véleményük volt a rendezőről. Harrison Ford el volt ragadtatva Kershner munkamódszerétől. Kershner az a fajta rendező volt, aki folyton szem előtt tartotta a színészek igényeit, és folyton arra bátorította őket, hogy hozakodjanak elő nyugodtan a saját ötleteikkel. Mindez odáig fajult, hogy a színészek megváltoztatták a dialógusokat. Harrison Ford például amellett kardoskodott, hogy Han Solónak olyan nagy hatású szöveget kell mondania, mielőtt befagyasztanák, ami bevésődne a nézők emlékezetébe. Az ő ötlete volt, hogy a hercegnő vallomására ("Szeretlek") így válaszoljon: "Tudom". Kershner jónak találta az ötletet, Lucas, aki a vágóasztalon találkozott ezzel a változattal először, kevésbé volt elragadtatva. "Ez egyszerűen röhejes. Szerintem ennek komoly, drámai jelenetnek kellene lennie, amibe nem illik ez a szöveg" - vélekedett.

 

Minden, ami rossz az EPII szerelmi szálban, az sajnos Lucas hibás elképzelése a "tudom" és a "belül égek, valósággal széttép a vágy és marja lelkem sötétjét az a kimondhatatlan nyomorúság, amit szerelemnek hívnak, légy az enyém drága tubarózsám, titkoljuk el a szerelmet és virágozzunk együtt napom, holdam egyetlen csillagvirágom" között.

 

Ford köztudottan végigkef##te az életét, ezért tisztában volt vele, hogy olyan orbitális hülyeséget, mint amit feltehetőleg Lucas adott volna a szájába Ő soha nem mondott egyik nőjének sem.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Kennedy össze tudná fogni úgy a szálakat, mint anno Lucas, benyelhető lenne JJ távozása. Viszont én ezt nem érzem, és aggályos az Episode VII még Abramsszel is, ehhez képest egy jól sikerült EpVII után is sokkal aggályosabb lenne az EpVIII egy újonc/ismeretlen rendezővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem a fórum egyik legváratlanabb fordulata eddig számomra hogy kiderült hogy csak JJ tud ebben az új korszakban SW filmet csinálni. Wow. Az azért megvan emberek, hogy JJ is már jóval azután szállt be a projektbe hogy az elindult? Nem ő találta ki az ep.7-et.

 

Különösen annak fényében meglepő ez a nagy elkötelezettség az irányába, hogy még azt se tudni hogy az ő filmje milyen...

 

Abramsnek is lehet jó oka az átadásra, az egyiket anno már közölte: a családja Los Angelesben él. Szerintem elég jó oknak számít, hogy nem akarja magát lekötni olyan filmekkel évekre, amikkel sokáig távol marad tőlük. Egy film még csak-csak, de három. Majdnem 7 év, aminek nagy részét nem töltheti a családjával.

Már pedig látod, ha egy filmet ő csinál akkor neki kell az összeset. Ennyi....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem a fórum egyik legváratlanabb fordulata eddig számomra hogy kiderült hogy csak JJ tud ebben az új korszakban SW filmet csinálni. Wow. Az azért megvan emberek, hogy JJ is már jóval azután szállt be a projektbe hogy az elindult? Nem ő találta ki az ep.7-et.

 

Különösen annak fényében meglepő ez a nagy elkötelezettség az irányába, hogy még azt se tudni hogy az ő filmje milyen...

Nyilván nem csak ő tud, de az ő neve már-már garancia a minőségi folytatásra. Ezért lenne megnyugtató, ha a másik két részre is vállalná a rendezést. Itt szerintem senki sem azt írja/írta, hogy más nem tudná megcsinálni, csak sokkal jelentősebb a kockázat mások esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván nem csak ő tud, de az ő neve már-már garancia a minőségi folytatásra. Ezért lenne megnyugtató, ha a másik két részre is vállalná a rendezést. Itt szerintem senki sem azt írja/írta, hogy más nem tudná megcsinálni, csak sokkal jelentősebb a kockázat mások esetében.

Persze ha az ember elkötelezett Abrams rajongó akkor ezt megértem. Szerintem egy nagyon jó rendező, aki ráadásul hála istennek SW fan is úgyhogy kétségtelenül remek választás volt de ennyi. Egy pillanatra nem gondolnám hogy olyat tudna amit más tehetséges rendezők nem. Majd ha netalántán az ep.7 valami eszeveszett nagy mestermű lesz akkor ezt újragondolom/felülbírálom, de egyelőre inkább kivárok a dicséretekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ha az ember elkötelezett Abrams rajongó akkor ezt megértem. Szerintem egy nagyon jó rendező, aki ráadásul hála istennek SW fan is úgyhogy kétségtelenül remek választás volt de ennyi. Egy pillanatra nem gondolnám hogy olyat tudna amit más tehetséges rendezők nem. Majd ha netalántán az ep.7 valami eszeveszett nagy mestermű lesz akkor ezt újragondolom/felülbírálom, de egyelőre inkább kivárok a dicséretekkel.

Szerintem többet tud. Méghozzá egy dologgal, más tehetséges rendezőkhöz képest: bebizonyította, hogy egy nagy nevű franchise ránehezedő nyomását is el tudja bírni (ST). És ez pont a különbséget jelenti a megnyugtató választás és a zsákbamacska között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is egyértelmű mi a probléma Abrams és a Looper rendező között. Anno azért Kershner nagy név volt, Lucas tanára az USC -n, ismert rendező. És mi van most? Egy szinte noname taknyos, aki már most azon aggódik a twitteren, hogy el ne csessze a Star Wars Episode VIII -cat! Persze nem tudom mi van a háttérben, lehet, hogy csak Abrams -nek kell egy bábú aki megcsinálja azt amit mond neki, hogy ő a családjával lehessen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde! Mondjuk én nem neveztem noname taknyosnak, de annyit azért hadd írjak le, hogy semmi esetre sem a kreativitásában kételkedik itt bárki is, hanem attól tartunk, hogy komoly franchise rendezői múlt nélkül nem fogja tudni elbírni a ránehezedő nyomást. Egy SW film azért mégis csak SW film, és ahogy Ody írta alább, ha már most arról tweetel, hogy "csak el ne cs/sszem", akkor nem úgy fest, hogy hidegen hagyná az ezzel kapcsolatos hype...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a "noname taknyos" mellesleg egy hihetetlenül kreatív faszi. Gondolom akik ilyen jelzőkkel illetik, azok nem csak Loopert látták tőle, hanem ismerik is a munkásságát...

Mire gondolsz? Mitől hihetetlenül kreatív? Lehet, hogy az...de mitől az?

 

Amit Donát alattam leírt, azzal nagyon egyet tudok érteni.

 

Másrészről pedig SW filmet rendezni nem annyit jelent, hogy elkészítem, aztán vagy jó lesz, vagy nem lesz jó....ennél egy picit nagyobb a felelősség és a rajongói elvárás is.

Nos én azt mondom....számomra a Star Wars egyet jelent Lucassal, az OT-t is Ő vitte sikerre, annak ellenére, hogy nagyon helyesen (kényszerből) elfogadta más tehetséges emberek szakértelmét is. A prequel esetében már mindent önállóan akart csinálni, ezért is lett az annyira "más" de a TCW alatt ismét megbékélt a gondolattal, hogy az a Csillagok Háborúja az igazi, ahol Ő vezényel, de más üti a dobot. A sequel egy nagy rejtély, a spin-off-tól meg egyenesen kiráz a hideg. Akik az OT-t összehozták, azok mára már legendák, de anno a kiválasztás, a szelekció folyamata is másként működött. Nem akarok olyat beírni, ami miatt a kizárásomat kockáztatom, de régen a tehettség számított és akik az OT-t megalkották, azok bizony nagyon tehetséges emberek voltak.

 

Szinte nem tudok olyan embert felsorolni az OT idejéből, aki ma ne lenne legenda!

 

Ha csak annyit mondok, hogy fényképezte; Gilbert Taylor (Omen) vagy produkciós designer John Barry (Mechanikus Narancs) vagy kosztüm design John Mollo (Alien, Gandhi, Dávid király stb.) gyakorlatilag a teljes OT stáblistát ide lehetne másolni...

 

...olyan személyek, akiknek a neve ma már kőbe van vésve, akik már abban a korban is híresek voltak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ha az ember elkötelezett Abrams rajongó akkor ezt megértem. Szerintem egy nagyon jó rendező, aki ráadásul hála istennek SW fan is úgyhogy kétségtelenül remek választás volt de ennyi. Egy pillanatra nem gondolnám hogy olyat tudna amit más tehetséges rendezők nem. Majd ha netalántán az ep.7 valami eszeveszett nagy mestermű lesz akkor ezt újragondolom/felülbírálom, de egyelőre inkább kivárok a dicséretekkel.

Azért ez nem teljesen igaz! JJA nagyszerűen bánik a sokszereplős filmekkel. Persze minden film sokszereplős, de Ő kivállóan súlyozza a főbb csoportot. Nála a legutolsó karakterért is tudsz aggódni, akkor is, ha csak 5 perc játékidőt kap. Másrészről pedig dinamikusan vág, rövid snittekkel dolgozik, mint Lucas az EPIV idején és hajlandó megvágni a filmjét, hogy a dinamika ne sérüljön. A Looper például egy vontatott és dinamikátlan film...de ez csak az én véleményem, olyan, mint az Amerika Kapitány I. Az is dinamikátlanul van vágva, hiába az egyébként nem is annyira rossz forgatókönyv, ha sok benne a holtpont, amitől a film önmagába véve is unalmas lesz. Nem akarja magát újranézetni. Szemben mondjuk a Predátorral, vagy az Aliensel....mind a kettő a dinamikus történetvezetés csodálatos példája. Annyira jól össze van rakva, hogy a film végén rögtön újra tudod nézni. Ilyen az OT is. :)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte nem tudok olyan embert felsorolni az OT idejéből, aki ma ne lenne legenda!

És miből gondolod, hogy Rian Johnson 20 év múlva nem lesz legenda?

 

Mellesleg Kershner sem volt egy nagy filmes mogul, Marquand még annyira sem, és meg merem kockáztatni, ha nem lettek volna SW filmek rendezői, akkor ma már senki sem emlékezne a nevükre. Ennek ellenére elvégezték a rájuk bízott munkát... de még hogy elvégezték. Csak azért, mert valakinek nincs egy 50 év filmes ipar a háta mögött, még rendezhet nekünk egy jó SW filmet. Láthattuk, hogy maga Lucas is 16 évig készült az ep1-re, mégis megbotlott (igaz én szeretem, de vannak benne hibák bőven). Ne ítéljük már el a filmet csak azért, mert nem az rendezi, akit vártuk, hogy fogja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miből gondolod, hogy Rian Johnson 20 év múlva nem lesz legenda?

Mellesleg Kershner sem volt egy nagy filmes mogul, Marquand még annyira sem, és meg merem kockáztatni, ha nem lettek volna SW filmek rendezői, akkor ma már senki sem emlékezne a nevükre.

 

Ennek fuss neki mégegyszer de előtte feltétlenül nézd meg a Tű a szénakazalbant! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek fuss neki mégegyszer de előtte feltétlenül nézd meg a Tű a szénakazalbant! ;)

Nem láttam se a Loopert se az Eye of the Needle-t, de IMDb és Rotten T. pontok alapján a közönség és a kritikusok tetszését is hasonló mértékben nyerték el. Ha Marquand rendezhetett SW filmet, akkor nem értem, hogy mi alapján ítélitek el Johnsont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem láttam se a Loopert se az Eye of the Needle-t, de IMDb és Rotten T. pontok alapján a közönség és a kritikusok tetszését is hasonló mértékben nyerték el. Ha Marquand rendezhetett SW filmet, akkor nem értem, hogy mi alapján ítélitek el Johnsont.

 

Mi meg azt nem értjük, hogy te miért vagy oda Looperes akárkiért! :D

 

Egyébként (ismét) le kell írnom, hogy Marquand rendezte a világ legjobb kémfilmjét, a Tű a szénakazalbant! Ha kihagytad, hát nézd meg gyorsan és megérted, hogy mekkora a különbség a két rendező között! Másrészről pedig valójában csak társrendezője volt Lucasnak a Jedi Visszatérben. Az a baj, hogy nem látod át, miként született a Jedi Visszatér. A Jedinél például már a forgatókönyvet is Lucas írta Kasdannal. Senki nem ítéli el Johnsont....csak nem értjük, hogy miért Ő lett kiválasztva. Például itt van James Gunn, akire a MArvel nem kevesebbet bízott, mint a Galaxis őreit, hosszú idő óta az első új Marvel filmet (értsd; nem bejáratott brand), ami ráadásul nagyon hajaz a Star Wars-ra is......miért nem Ő rendezi? Vagy miért nem Bryan Singer rendezi, aki ugyancsak kitűnően bánik a sok(fő)szereplős fimekkel, akár JJA. Vagy Anthony Russo (és tesója), aki most hozott végtelen milliárd dollár bevételt az Amerika Kapitány 2. részével.

 

Szerintem rendezze JJA. :oops:

 

 

Egyébként a Looperes zseni 2012-óta 3 TV epizódott rendezett, előtte meg ilyen kamara drámákat.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi meg azt nem értjük, hogy te miért vagy oda Looperes akárkiért! :D

Akkor itt valamit nagyon félrenéztél, mert egy szóval sem írtam, hogy oda lennék érte. Én is örültem volna ha JJ viszi végig, de ha nem vállalja, akkor ez van, és nem fogom az utódát csak azért leírni, mert a Loopert ő rendezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láthattuk, hogy maga Lucas is 16 évig készült az ep1-re, mégis megbotlott (igaz én szeretem, de vannak benne hibák bőven). Ne ítéljük már el a filmet csak azért, mert nem az rendezi, akit vártuk, hogy fogja.

Nem botlott meg csak úgy csinálta ahogy akarta és nem parázott azon, nem izgatta a nép óhaja. Most ezt a faktort nyugodtan kiiktathatjuk. Olyan lesz amit akarnak, ergo nem biztos, hogy az újdonság varázsa benne lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, te jós vagy. :P Igaz, hogy Abrams már két Trek mozifilmmel bizonyította, hogy magasról sz*rik a rajongók óhajára, sóhajára, de odaseneki. Tudom, az Star Trek, az nem számít, mert csak. :evil: A Star Wars ep7 valójában ep4 v2.0 lesz és punktum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tény, de ha jó rendező, ez csak kis mértékben befolyásolja, nem egy nagyköltségvetésű fanfilmet prezentál. Már láttunk új lényt, becsoszogott Abrams mellé a múltkor. Jó randa volt. Sőt, én kifejezetten tartok attól, hogy az új lények száma a már ismertek kárára fog menni, mint a Trekben.

Azok a sivatagos-tatooine-os díszletek is részben újak voltak, a kreítéssel és a kínából importált aranykapuval, ami nem kicsit Tatooine-idegen elem. Ezek nekem már az újdonság varázsát hozták. És ez csak pár kép volt. A képi világa is tuti, hogy új lesz, mert Abramsnak nagyon más a látásmódja, mint Lucasnak. A filmezési technikáiról nem is beszélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, te jós vagy. :P Igaz, hogy Abrams már két Trek mozifilmmel bizonyította, hogy magasról sz*rik a rajongók óhajára, sóhajára, de odaseneki. Tudom, az Star Trek, az nem számít, mert csak. :evil: A Star Wars ep7 valójában ep4 v2.0 lesz és punktum.

Bravó. Épp most fogalmaztad meg, hogy miért sokkal megnyugtatóbb JJ, mint bármelyik más, akármilyen tehetséges rendező. Egy nagy nevű Franchise-hoz már remekül tudott hozzányúlni, épp ezért növekedik az EpVIII kockázati faktor, ha nem ő viszi. Mondjuk úgy, hogy ha Disney befektető lennék, sokkal jobban nyugtalankodnék az EpVIII kapcsán, ha nem JJ rendezné, mintha ő. Így előzetesen, persze. (Az EpVII nyilván ezen tud majd változtatni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De kallódó tehetségek mindenütt vannak. Őszintén mondom, ha Lucas filmes karrierjét nézem, a Star Warsot leszámítva semmit nem alkotott, amit én személy szerint a jó kategóriába mernék sorolni. Se az American Greffiti, sem a THX-1138 nem olyan film, amit én még egyszer az életben anélkül meg tudnék nézni, hogy előtte nem mondanám el mindennek e két művet. És akármekkora nagy mesemondó az öreg, azért nála jobb rendezőt nem nehéz találni Hollywoodban. Az, hogy Abrams magára vállalt egy nagy franchise-t, hát ez van, akkor ennyi erővel Jonathan Frakes is rendezhet Star Wars filmet, hiszen az egyik rajongói, nézői és kritikai elismertséget a Star Trek: First Contact kapta. De nyugodtan engedjük SW kamera mögé Leonard Nimoy-t és Nicholas Meyert is, hiszen ők is képesek voltak baromi jót alkotni a Star Trekben. És azért elég sokan bevállaltak már nagyobbacska franchise-okat. Christopher Nolan is jöhetne akkor a TDK-trilógia után, de őszintén szólva, ő inkább ne jöjjön. Az MCU filmek rendezői sem kihúzhatóak, hiszen a Marvelnek legalább akkora rajongótábora van, mint a Star Warsnak és a Star Treknek együtt véve.

Egy szó mint száz, egy rendező tehetségét nem az méri, hogy hány franchise-hoz nyúlt sikeresen. Ha jó rendezők, akkor ez nekik nem egy franchise újabb eleme, hanem egy újabb munka, amit a legjobb tudásuk szerint kell elkészíteniük. Mint ahogy az sem igazán mérvadó, hány filmet rendezett életében. Spielberg futószallagon köpi a filmeket, de igazán kiemelkedőt évek óta nem alkotott, Cameron tíz évente egyszer csinál egyet, de azok meg aranyat érnek. Egy a lényeg: legyen tehetséges az illető és a kezei közül kikerült Star Wars legyen jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Antal Nimród sikeresen összekalapált egy jó Predator-filmet, ami évtizedekig negyedtucat rendezőnek nem ment, szóval tessék nem bántani, már sikerre vitt egy "nagy" franchise-t. :lol:

De ha a filmes karrier és a franchise-kezelés a mérvavód, ám legyen. Nézzük csak, rendezze Paul W. S. Anderson! Több franchise-hoz is köze van, hiszen vitte a Mortal Kombatot, a Resident Evilt, az Aliens vs Predatort (ez mesteri fogás, hiszen egyből kettő franchise-t kapott össze), benne van a filmes történelemkönyvekben, mint az első olyan rendező, aki videojátékból csinált sikeres filmet (Mortal Kombat), ráadásul producer és író is. A kívánalmaknak 100% megfelel, tehát én azt mondom, rúgjuk ki Abramst is a piklibe, jöjjön Anderson bácsi. Akkor legalább jön vele a neje is, Milla Jovovich, lekaratézhat majd sok-sok storntroopert a fénybárdokkal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit félig egy másik rendező készített el, miután a Paramount megnézte Anderson változatát, és úgy döntöttek, ha már pénzt öltek bele, talán valami nézhetőt kéne kihozni. ;) És ez az egy jó filmje, szóval azért na, én nem tenném le ezt ajánlólevélnek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De kallódó tehetségek mindenütt vannak. Őszintén mondom, ha Lucas filmes karrierjét nézem, a Star Warsot leszámítva semmit nem alkotott, amit én személy szerint a jó kategóriába mernék sorolni. Se az American Greffiti, sem a THX-1138 nem olyan film, amit én még egyszer az életben anélkül meg tudnék nézni, hogy előtte nem mondanám el mindennek e két művet. És akármekkora nagy mesemondó az öreg, azért nála jobb rendezőt nem nehéz találni Hollywoodban. Az, hogy Abrams magára vállalt egy nagy franchise-t, hát ez van, akkor ennyi erővel Jonathan Frakes is rendezhet Star Wars filmet, hiszen az egyik rajongói, nézői és kritikai elismertséget a Star Trek: First Contact kapta. De nyugodtan engedjük SW kamera mögé Leonard Nimoy-t és Nicholas Meyert is, hiszen ők is képesek voltak baromi jót alkotni a Star Trekben. És azért elég sokan bevállaltak már nagyobbacska franchise-okat. Christopher Nolan is jöhetne akkor a TDK-trilógia után, de őszintén szólva, ő inkább ne jöjjön. Az MCU filmek rendezői sem kihúzhatóak, hiszen a Marvelnek legalább akkora rajongótábora van, mint a Star Warsnak és a Star Treknek együtt véve.

Egy szó mint száz, egy rendező tehetségét nem az méri, hogy hány franchise-hoz nyúlt sikeresen. Ha jó rendezők, akkor ez nekik nem egy franchise újabb eleme, hanem egy újabb munka, amit a legjobb tudásuk szerint kell elkészíteniük. Mint ahogy az sem igazán mérvadó, hány filmet rendezett életében. Spielberg futószallagon köpi a filmeket, de igazán kiemelkedőt évek óta nem alkotott, Cameron tíz évente egyszer csinál egyet, de azok meg aranyat érnek. Egy a lényeg: legyen tehetséges az illető és a kezei közül kikerült Star Wars legyen jó.

Ez az érvelésem elferdítése, kifordítása. Nem azt mondom, hogy aki nagy franchise-hoz adta a nevét, az nyugodtan rendezheti, de egy JÓ rendező aki emellett már el tudta viselni a nyomást is, az megnyugtató. JJ ilyen. 2 dolog kell, és ez nem vagy/vagy hanem és. Legyen tehetséges ÉS bírja a nyomást. Lehet hogy ez az ürge is fogja bírni, de mivel még eddig nem rendezett nagy nevű filmet, az SW lesz a kísérleti nyúl. És ez a gondom vele. Az, hogy Lucas milyen rendező volt anno, meg milyen filmjei voltak, tök mindegy, mivel akkor még a semmiből emelkedett az SW, nem volt teher, és ha volt is, később bebizonyította, hogy magasról le... Tehetséges rendező, bírta a nyomást (lásd: EpI utáni időszak), tökéletes mű kerekedett ki a kezei közül.

 

Jó lenne megérteni, hogy nem azt mondom, hogy ez a fickó nem fog jó SW-t rendezni, csak azt, hogy én nem adnám oda egy már-már "második filmes" ürgének az Episode VIII-at. JJ-nek adnám, vagy ha ő nem vállalja, akkor egy tehetséges ÉS tapasztalt rendezőnek, akinek a stílusa is illeszkedik az SW-hez (Nolan kilőve). Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. nekem is ez a problémám. A spin-off -ok környéke már tele van ilyen ifjú titánokkal. Ami persze nem lenne baj, meg értem én mi a cél, csak egy egészséges aggódás azért nem árt a minőséget illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.