Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Azt nagyon sajnálom, hogy JJ nem marad tovább ugyanakkor meg ha már váltani kell akkor ilyen irányba érdemes menni. Nem csak ez de a korábbi rendező bejelentések is baromi biztatóak: láthatóan nem a nagy névre hanem a tehetségre mennek. A magam részéről IMÁDOM a Loopert. Álmomban nem gondoltam volna, hogy napjaink egyik legjobb sci-fijének a rendezője SW-t fog csinálni. Hajrá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért én még nem izgulnék ennyire rá. Ennek így semmi értelme. JJ megírja Kasdannel az első részt aztán lelép? Na nem ár... Szerintem ő minimum a 7-8-9 -et végig fogja vinni. Ez egy nagy bullshit!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis hasonló volt a régi trilógiánál: az ep.4-nek még Lucas irta a teljes forgatókönyvét, de az ep.5-nek már csak a vázát rakta le a forgatókönyvet pedig két új ember Kashdan és Brackett hozta össze. Most is nyilván másképp nem lehetett megirni az ep.7-et minthogy már kitalálták honnan hova megy az egész, de a forgatókönyvet itt is irhatja más a következő részre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze írhatja, de ennyi erővel én is írhatnám. Semmilyen szempontból nincs értelme új arcokat behúzni a fő vonalba az EPVII után! Most az, hogy Lucas mit csinált 1977 -ben nem releváns, több szempontból sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyértelmü hogy Abrams rendezze a 8. és 9. részt is. Nehogy már lelépjen. Mert utána jön a káosz. Ráadásul a totálisan nulla 20 fillért nem érő, tipikus zs-kategóriás Looper rendezze a 8. és 9. részt az a pokol maga.

 

Sajna itt a rossz hír. Egy totálisan tehetségtelen senkiházi fogja továbbvinni az sw-t. Looper. Te jóisten. 28 fillért nem érő filmesre bizzák a legendát.

 

http://www.origo.hu/filmklub/blog/keszuloben/20140620-megvan-a-star-wars-8-es-9-rendezoje.html

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol? Kik? Én még erre vonatkozó információt nem találtam... bár nyilván amíg hivatalosan nem erősítik meg addig azt sem lehet mondani, hogy ő lesz az.

 

Én se olvastam sehol se cáfolatot, nem tudom Zééé mit látott...

 

Maga a rendező a twitteren egyelőre azzal kommentálta a hírt, hogy kitweetelte Az igazak című 1983-as filmből azt a részletet, amelyben a Scott Glenn által játszott űrhajós azt mondja: "Édes Istenem, kérlek, ne hagyd, hogy elcsesszem!"

 

Számomra ez azt jelenti, hogy igaz a hír...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt nem értem, hogy miért gondolják olyan sokan, hogy a Disney-Lucasfilm páros szándékosan le akarja vágni az aranytoját tojó tyúkot, ráadásul mindjár fél évtizeddel a megvásárlása után. :hmm: Mert ugye biztos azért kölzöttek rá annyi pénzt, hogy aztán elsz*rják az egészet és még csak véletlen se térüljön meg, uram bocsásd meg a feltételezést, bitang sok hasznot termeljen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem értem, hogy Abrams miért nem csinálja tovább? A Star Trek -nél tudta folytatni? Nolan egy Batman trilógiát végig tudott vinni? Most mi értelme van behozni egy noname fickót pont az EPVIII -ra? Főleg aki már azon retteg, hogy csak el ne csessze...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze írhatja, de ennyi erővel én is írhatnám.

Mert te is filmkészitő vagy? A kettő szerintem nem ugyanolyan. Rettegni pedig speciel JJ is rettegett: annyira hogy elsőre nemet mondott. Új arc pedig a prequel irásába is be lett hozva: Jonathan Hales a "semmiből" az ep.2 társ-forgatókönyirója lett.

 

Mondjuk azt sem igazán értem hogy hirtelen miért nem releváns hogy hogy készült a régi trilógia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se olvastam sehol se cáfolatot, nem tudom Zééé mit látott...

 

Maga a rendező a twitteren egyelőre azzal kommentálta a hírt, hogy kitweetelte Az igazak című 1983-as filmből azt a részletet, amelyben a Scott Glenn által játszott űrhajós azt mondja: "Édes Istenem, kérlek, ne hagyd, hogy elcsesszem!"

 

Számomra ez azt jelenti, hogy igaz a hír...

 

UPDATE: TheWrap and The Hollywood Reporter have followed up Deadline's story stating Johnson isn't directing both sequels. Follow the links above for more details.

Jelenleg az EPVIII-ról van szó....és nagyon reméljük, hogy ez a pletyka is meg fog dőlni hamarosan. JJA vigye végig az egész trilógiát.

 

Egyébként én sem értem, hogy ezeket a noname rendezőket honnan húzzák elő.

 

http://www.imdb.com/name/nm0426059/

 

A rendezők kiválasztását a forgatókönyvhöz szokták igazítani, legalábbis régen még így működött a dolog. (Birodalom Visszavág karakterközpontúsága - Irvin Kershner, Aliens akcióorientáltásága - James Rambo 2 Cameron) Az EPVIII netán időutazós film lesz a mimikáját vesztett Willissel a főszerepben, mert akkor tényleg érthető a választás. Jelenleg az sem biztos, hogy az EPVII-et be fogja -e fogadni a rajongók gyomra. Milyen irányba fog továbbmozdulni a sequel? Karakterközpontú lesz, netán drámai, esetleg akcióorientált? Csak mert minden trilógia középső részét a legnehezebb összerakni és ezt még az egyébként rendezőzseni Peter Jackson is elismerte a Smaug pusztasága werkjéban. Nekem egy picit hamarinak tűnik ez a hír.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt sem igazán értem hogy hirtelen miért nem releváns hogy hogy készült a régi trilógia.

Mert ott Lucas -nak jó oka volt átadni a rendezői széket másnak (egy ideg összeroppanás után) úgy, hogy lényegében minden szál az ő kezében volt. Most milyen indokkal adja ki JJ a kezéből a szálakat az első rész után?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uraim minden egyes szo ami a SW korul forog legyen az GL szereplo rendezo Disney mind csak porhintes a reklam miatt van a titoktartas es van a reklam porhintes gondoljatok 2-3 evel a 8 resz elott barki barmi konkretat tud es azt megis engedik neki hogy elmondja ne mar

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, mert Abrams nem akarja a folytatást semmi pénzért? Már az ep7-re is alig tudták rávenni, és soha még csak szóba sem került, hogy ő fogja az ep8-9-et elkészíteni.

Te is ott voltál a megbeszéléseken? :) Mert ha nem akkor ez színtiszta spekuláció a részedről. Persze, sose mondták ki nyíltan, hogy Abrams rendezi a többi részt, de azt se, hogy nem. A józan ész azt súgná, hogy rendezze a folytatást is ő ha már ennyit tököltek a forgatókönyvön Kasdannal. Valamit elkezd és már start után pár méterrel feladja? Igaza van Zééé -nek abban, hogy még azt se tudják milyen reakciók kísérik majd az új filmet. Elég lenne akkor váltani, ha mindenki nagyon utálni fogja. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem voltam ott, de szerintem te sem, de én nem is írtam, hogy ez száz százalék. Írtam egy tippet, és tényleg nem volt arról szó, hogy végig viszi. Meg ismerem annyira Abrams munkásságát, hogy abból találgathassak. Amúgy meg, miért is kéne neki rendeznie? Törvény van rá, hogy más nem rendezhet már Star Warst? Pláne vicces ez a hiszti azután, hogy voltak olyanok nem is olyan régen, akik még azon hisztiztek, hogy miért Abrams rendezi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjtnek igaza van abban, hogy JJA a Star Trek 2-t is nehezen vállalta el és eleve szó nem volt róla, hogy végigviszi a trilógiát. Viszont jó lenne egy egységes rendezői elképzelés, ami átível a 3 részen, mert igaz ugyan, hogy az OT-t is hivatalosan különböző emberek rendezték, de ez valójában nem így volt. Én azt mondanám, hogy az OT esetében a rendezők csak hozzáadott érték volt, de Lucas nagyon keményen a kezében tartotta a gyeplőt és a Jedi forgatásán már végig ott volt, amin érezni is, hogy szinte teljesen Lucas elképzelései érvényesültek. (Hogy újat is írjak, a Sarlacc esetében már a 82-es forgatáskor is elkészítették az animatronikus kagyló formályú szájat, ami valami 25 ezer dollárral dobta meg a költségvetést, majd elkezdték a forgatást, de jött Lucas és szólt, hogy mégsem kell! 97-ben pedig digitálisan visszarakatta. Tehát ennyire jelen volt a Jedi forgatásán is!) Kell az egységes koncepció, ezért jó lenne, ha JJA végigvinné a trilógiát. Ennek az esélye elég kicsi, de azért jó lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem voltam ott, de szerintem te sem, de én nem is írtam, hogy ez száz százalék. Írtam egy tippet, és tényleg nem volt arról szó, hogy végig viszi.

Ja hogy tipp volt. Mert úgy lett leírva mint egy tényekkel alátámasztott információ. Na de kutya üsse. Elfeledve.

 

Meg ismerem annyira Abrams munkásságát, hogy abból találgathassak. Amúgy meg, miért is kéne neki rendeznie? Törvény van rá, hogy más nem rendezhet már Star Warst?

Nincs rá törvény csak totál értelmetlen. Ez a baj. Most nincs pénzhiány mint anno, nem kellett megvívni senkivel, hogy egyáltalán elkészülhessen a film. Gyakorlatilag páholyból lehet készíteni. Miért adná ki a kezéből másnak?

 

Pláne vicces ez a hiszti azután, hogy voltak olyanok nem is olyan régen, akik még azon hisztiztek, hogy miért Abrams rendezi.

Én nem hisztizek, az a fürdős kurvák szakága. Majd ha ők reklamálnak akkor helytálló lesz ez az érv. Rendezze Abrams, de mind a hármat. Egyébként nem tudom miért kellene minden SW hírre bólogatni mint egy majom? Ami f*szság az f*szság. Itt pedig kilóg a lóláb elég rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom idején sem volt pénzhiány....Lucas azért volt távol, mert akkor épült Presidioban az ILM/Lucas Ranch és az építkezésen ott akart végig lenni. Amikor megtudta, hogy Irvin átírta a forgatókönyvet, nagyon mérges lett és éles vitáik lettek, majd a végén elvette Irvintől a vágás jogát és maga vágta össze a Birodalmat. Ami pedig Lucas idegösszeomlását illeti a Jedi idején....akkor vált el a feleségétől, aki állítólag megcsalta (nem tudom, hogy így volt -e...lehet, hogy ocsmány pletyka!), de a Jedinél végig ott volt a forgatáson, csak a személyes problémái miatt bizonyára kellett neki egy társrendező Richard Marquand személyében. Lucas ott volt a forgatáson, végig dirigálta a dolgokat, de az effekteket is felügyelte az ILM-nél.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem egészen így volt Zééé. :) Majd kölcsönadom a Cinema könyvtár könyvét, abban le van írva. Lucas a haját tépte a költekezés miatt. Ha bukik a Birodalom, mindent elveszített volna.

Nekem higgyél! :D De igen, igazad van....valóban nagyon feszült volt a légkör. Viszont a Star Wars Vaultban meg arról írnak, hogy a Birodalom idején mennyi pénzt adott a stúdió. Szóval pénz is volt, meg felelősség is volt, csak pénzhiány nem. Dupla költségvetésből gazdálkodhattak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Lucas ez idő tájt San Rafaelben tartózkodott, a Lucasfilm és az ILM új főhadiszállásán. Meglehetősen kaotikus körülmények között került sor az ILM átköltözésére Los Angelesből Észak- Karolinába.

Már az első trükköket kellett volna szállítaniuk Londonba, s az ILM még mindig az új helységek berendezésénél tartott.

Lucas ezúttal nem akarta felügyelet nélkül hagyni az ILM-et. Úgy gondolta, hogy miközben Kershner Londonban forgat a színészekkel, ő majd a trükköket rendezi. Ötleteir storyboard formájában adta tovább, amit az ILM művészeti vezetője Joe Johnston rajzolt neki.

Az ILM-nek 605 beállítást kellett elkészítenie, csaknem kétszer annyit, mint a Star Wars esetében. Öt hónap megfeszített munka után - napi két műszakban - az ILM csapata kifacsart citrom volt. Lucas szinte az egész napot az ILM-ben töltötte, s ritkán ért este kilenc óra előtt haza.

Amit a mindennapos londoni telefonbeszélgetések során megtudott, halálra rémítette: Kershner a gondosan előkészített és megrajzolt jeleneteket rendre megváltoztatta. Ha menet közben valami jobb ötlete támadt, teljesen átalakította a jelenetet, amire természetesen rengeteg idő elment, hiszen a színészekkel újra kellett próbálni és mindent előről kezdeni.

Lucas szándékosan maradt távol a londoni forgatásoktól, mert a látszatát is kerülni akarta annak, hogy Kershnert esetleg ellenőrizné. Remélte, hogy kellemes, harmonikus kapcsolat alakul ki közte és Kershner között, mint a régi szép főiskolás időkben, csakhogy most ő volt Kershner munkaadója, producere, és Kershner volt az ő rendezője, ami elkerülhetetlenül konfliktusokhoz vezetett.

Lucas leginkább amiatt dühöngött, hogy Kershner gyakran a dialógusokat is megváltoztatta, ráadásul hagyta a színészeket improvizálni. 1979-ben Kasdannal londonba repült, hogy megtekintse a forgatást. Amit tapasztalt, teljesen elképezstette, és Kasdan sem akart hinni a fülének. De Lucas nem akart beavatkozni, nem akarta megzavarni a felvételt. "Így aztán nem szóltam egy szót sem, és Lucas is hallgatott. A legjobban az zavart, hogy megváltoztak a jelenetek... csak álltam ott, és kénytelen voltam végignézni a forgatást." - meséli Kasdan.

Lucast inkább az aggasztotta, hogy az Empire túllépni látszott a költségvetési kereteket, és a kitűzött határidőhöz képest késében volt, ráadásul az sem lelkesítette fel igazán, amit a vágószobában látott, tapasztalt. Megértette ugyan, mi a célja Kershnernek, csakhogy az rengeteg pénzbe és időbe kerül.

A Jedi-mester Yodát megszemélyesítő bábú rengeteg fejtörést okozott Kershnernek. Bár csak tíz napot forgattak Yodával, ezek nagyon hosszú napok voltak. Yoda a legkomplikáltabb bábú volt amit valaha is megalkottak, és borzasztó nehezen lehetett mozgatni. Két aprócska dialógust legalább három-négy órán keresztül forgattak. Már a próbákkal is nagyon sok idő elment, hiszen Yodát négy ember irányította monitorokon keresztül. A Muppet Show miss Piggyje, Frank Oz kölcsönözte Yoda hangját is, és koordinálta a bábú mozgatókat. Oz és Kershner fejhallgatón és mikrofonon keresztül értekezett egymással. Yoda lakóhelyét kb. másfél méter magasra építették a földtől, hogy alá tudják rejteni a bábú mechanikáját. Végtelen sok próbára volt szükség a bábúval, valójában több gond volt vele, mint akármelyik eleven dívával. Ha a bábút mozgatók az egyik szemét akarták mozgatni, lekonyult a füle, és nyomban felharsant Kershner ordítása: "Emeljétek fel a bal fülét... és most mozzgassátok a szemét... mondom, a szemét!... még egy kicsit jobbra... így... na még egy kicsit!"

Frank Oz és Kershner a monitoron kersztül ellenőrzött. Miközben Kershner ordított a csarnokban lévőknek, Oz egy mikrofonba mondta a párbeszéd szövegét. A végén olya nagy volt a zaj, hogy közös jelenetükben Mark Hamill egy szavát sem értette Yodának. A bajon úgy segítettek, hogy láthatatlan vezetékkel mikrofont dugtak a fülébe, így legalább hallotta, mit mond Yoda.

Kershner egyáltalán nem osztotta Lucas lelkesedését a kis zöld lény iránt. "Egy merő csalás volt az egész, minden beállítást, minden mozgást videokamerákkal és monitorokkal, mikrofonokkal, négy bábúmozgatóval játszottunk - rémes volt!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elérkezett az idő, amikor Lucas úgy érezte, bele kell avatkoznia, mert azt a pazarlást, ami az Elstree-ben ment, nem engedhette meg magának. Az is idegesítette, hogy Gary Kurtz nem fogta rövidebb pórázon Kershnert, mire Kurtz csak annyit mondott: "Egy rendezőnek meg kell tennie, amit meg kell tennie"

Lucasnak most nagy szüksége volt Kershner belátására és segítségére ahhoz, hogy be tudják fejezni a filmet. Gyakarabban jelent meg Londonban a forgatáson, hogy a kellő pillanatban megfelelő nyomást tudjon gyakorolni rendezőjére.

Újabb csapást jelentett John Barry halála. Barry a Star Wars művészeti vezetője volt, és az Empire-nél átvette a második kamerateam vezetését. Távozása súlyos veszteség volt a produkció számára, kiváló képességeire igen nagy szükség lett volna.

Időközben 60 órás küzdelem után a rendelkezésre álló anyagból Paul Hirschnek sikerült egy nyers verziót összevágnia. Lucas megtekintette, és ugyanazok a félelmek kerítették hatalmukba, mint a Star Wars esetében. A film egyszerűen nem akart összeállni. Lucas tajtékzott. Túllépte a költségvetést, szinte egy fillérje sem maradt, s olyan filmet tartott a kezében, ami teljesen használhatatlannak tűnt.

Lucas mindig is büszke volt arra, hogy jól tud vágni, maga vette hát kézbe az ügyeket, és a film nagy részét kivágta. Valami egészen rendkívüli dolognak kellett történnie ahhoz, hogy ne tudja megmenteni a filmet. Kershner kétségkívül jó filmet akart, csakhogy sokkal jobbat, mint amilyet Lucas kívánt violna, s ezért az árat Lucasnak kellett megfizetnie.

Lucas változatát nemhogy nem fogadták ovációval, hanem egyenesen rosszabbnak találták, mint amilyen volt. Kershner megjegyezte, hogy szerinte túl gyorsra vágta, mire Lucast elöntötte a düh. Paul Hirsch megpróbálta csitítani, de próbálkozása nem járt sikerrel. "Ez az én pénzem, az én filmem, és úgy fogom megcsinálni, ahogy én akarom!" - ordította Lucas.

Kiborulásában bizonyára nagy szerepet játszott a súlyos anyagi felelősség. Az Empire napi 100 ezer dollárjába került Lucasnak. A hollywoodi Bank of America 15 milliós költségvetéshez adott hitelt, ám ez az összegmég a forgatás megkezdése előtt 18,5 millióra emelkedett, Norvégiából visszatérve pedig már 22 milliónál tartott. Lucas újabb hat milliót kért a banktól, de közölték vele, hogy egy fillért sem kap, s amikor arra hivatkozott, hogy a filmnek még csak a felét forgatták le, a válasz így hangzott: "Nagyon sajnáljuk."

Volt azonban valaki Hollywoodban, aki természetesen szívesen kölcsönzött volna Lucasnak pénzt, vagy vállalt volna kezességet érte: a 20th Century Fox. Csakhogy Lucas inkább tönkrement volna, semhogy azt a megaláztatást elszenvedje, hogy könyörögnie kelljen segítségért. Ellenszolgáltatásként ugyanis a FOX új megállapodást akart kötni, amit Lucas kategórikusan elutasított. Ám amikor a bankok megtudták, hogy a további hitelért a FOX nem vállal kezességet, szóba sem akartak állni Lucassal. Pénzt csak akkor adnak neki, ha a FOX kezeskedik érte. Lucasnak nem maradt más választása, kezességet kellett kérjen a Foxtól. Szorult helyzetben volt. A tárgyalások olyan sokáig elhúzódtak, hogy a bank már kezesség nélkül is adott pénzt, a Foxnak azonban sikerült a korábbinál sokkal előnyösebb szerződést kötni az Empire-re és a trilógia harmadik részére. A totális anyagi csődöt akkoriban Lucas természtesen Kershner számlájára írta.

Másoknak viszont, különösen az Empire szereplőinek, nagyon jó véleményük volt a rendezőről. Harrison Ford el volt ragadtatva Kershner munkamódszerétől. Kershner az a fajta rendező volt, aki folyton szem előtt tartotta a színészek igényeit, és folyton arra bátorította őket, hogy hozakodjanak elő nyugodtan a saját ötleteikkel. Mindez odáig fajult, hogy a színészek megváltoztatták a dialógusokat. Harrison Ford például amellett kardoskodott, hogy Han Solónak olyan nagy hatású szöveget kell mondania, mielőtt befagyasztanák, ami bevésődne a nézők emlékezetébe. Az ő ötlete volt, hogy a hercegnő vallomására ("Szeretlek") így válaszoljon: "Tudom". Kershner jónak találta az ötletet, Lucas, aki a vágóasztalon találkozott ezzel a változattal először, kevésbé volt elragadtatva. "Ez egyszerűen röhejes. Szerintem ennek komoly, drámai jelenetnek kellene lennie, amibe nem illik ez a szöveg" - vélekedett.

Ford és Kershner azonban nem tágított, s végül Lucas morogva belenyugodott: "Oké, maradjon."

Mire befejezték a forgatást, az Empire költségei 33 millióra emelkedtek. Hollywood történetében ez volt a legdrágább film, amit független filmes készített. Lucast lázálmok gyötörték, arról vizionált, hogy az Empire megbuki, és ő élete végéig nyögheti a kamatokat.

A FOX nme volt elragadtatva a kész filmtől. A stúdió vezetői még mindig úgy érezték, átverték őket, Lucas a világ minden pénzét be fogja zsebelni, a stúdión meg egész Hollywood röhögni fog. Lucas azonban nem zavartatta magát. Minden szálat a kezében tartott. Ő fogja meghatározni a film reklámkapányát, nem pedig a FOX, s ezúttal a reklámnak a film romantikus vonásait kell hangsúlyoznia. A statisztika ugyanis azt mutatta, hogy a fiatal lányokat nehezen lehetett rávenni a Star Wars megtekintésére.

A Star Wars sikerének köszönhetően a Fox pénzt tudott kicsikarni a mozitulajdonosoktól, mielőtt egyáltalán sor került volna az Empire bemutatójára. A mozitulajdonosoknak előre kellett fizetniük, ekképpen biztosítva maguk számára egy kópiát, s ez a Foxnak már a hivatalos bemutató előtt 26 millió dollár bevételt jelentett. Három nappal a bemutató előtt a Star Wars hívők sátrakat vertek fel a hollywoodi Egyptian Theather előtt, s ahogy közeledett az első előadás időpontja, hatalmas tömeg kezdte meg a hangos visszaszámlálst. Mire a Fox-logo végre megjelent a vetítővásznon, a moz iúgy rengett-remegett, mintha földrengés rázta volna.

Három hónappal később Lucas visszanyerte 33 milliós befektetését. A birodalom visszavágra szerte a világon több mint 300 millió dollár értékben vásároltak jegyet, s ezzel a Star Wars után a második legsikersebb film lett, 51 millió dollár nyereséget hozva a Lucasfilmnek. A Fox a végén 40 millió dollár forgalmazási díjat könyvelhetett el, s ez elég tisztességes eredmény egy olyan filmnél, amelynél úgy érezték, átverték őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.