Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Az eredettörténetek (karakterekre vetítve) azért rosszak, mert ha egy sikeres trilógia sikeres csapatából szakítunk ki egy népszerű szereplőt, (lásd Wolverine), akkor a vele készült kizárólagos filmek már nem tudják visszaadni azt a környezeti dinamizmust, amiben maga a karakter a rajongók számára oly nagyon kedves lett. Nálam is Han, Boba, Yoda stb. a favorit, de Hant akkor szeretem, ha C3PO-t baszogatja és Csubival közösen kergeti az őrületbe Leiát. Ez nem jelenti azt, hogy TCW stílusban ne működne a karakter egy más miliőbe illesztve, de ahhoz is meg kell teremteni egy szerethető és már megszokott környezetet. Például a TCW-ben megjelenő klasszikus karakterek is azért működnek, mert a környezetük egy sorozat, és ahol a történetbe belépnek, ott már régen lement 100 rész vagy akármennyi és ezért familiáris viszonyok között találkozunk velük újra. Tehát például Tarkin vagy Csubi vagy Boba vagy a fejvadászok eredettörténete a TCW-ben azért sikeres, mert a miliőt ott is megszerettették velünk és ott is egy már megszokott csapat (jók vagy rosszak) részeivé válnak. Nem ellenzem az eredetfilmeket, de amit leírtam, az üresség érzése, többnyire jelentkezik az ilyen alkotásoknál.

Lényegében egyetértek. ;)

 

Amúgy lehet, hogy csak én vagyok rosszindulatú, de érzésem szerint a Disney a spin-off-okkal nem is igazán akar feltétlenül komolyat hozzáadni a SW univerzumához. Az igazán jelentős dolgokat a trilógiára tartogatják. A spin-off-ok pedig inkább a biznisz szempontjából fontosak. Tudják, hogy Han-nal és Boba-val úgyis minden elérhető embert a moziszékekbe tudnak ültetni és ennél több ezen filmek esetében nekik nem is kell.

Aztán persze kívánom, hogy ne legyen igazam és domborítsanak olyan előzményeket ezeknek a karaktereknek, amire csak ámulunk és bámulunk. :)

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredettörténetek (karakterekre vetítve) azért rosszak, mert ha egy sikeres trilógia sikeres csapatából szakítunk ki egy népszerű szereplőt, (lásd Wolverine), akkor a vele készült kizárólagos filmek már nem tudják visszaadni azt a környezeti dinamizmust, amiben maga a karakter a rajongók számára oly nagyon kedves lett. Nálam is Han, Boba, Yoda stb. a favorit, de Hant akkor szeretem, ha C3PO-t baszogatja és Csubival közösen kergeti az őrületbe Leiát. Ez nem jelenti azt, hogy TCW stílusban ne működne a karakter egy más miliőbe illesztve, de ahhoz is meg kell teremteni egy szerethető és már megszokott környezetet. Például a TCW-ben megjelenő klasszikus karakterek is azért működnek, mert a környezetük egy sorozat, és ahol a történetbe belépnek, ott már régen lement 100 rész vagy akármennyi és ezért familiáris viszonyok között találkozunk velük újra. Tehát például Tarkin vagy Csubi vagy Boba vagy a fejvadászok eredettörténete a TCW-ben azért sikeres, mert a miliőt ott is megszerettették velünk és ott is egy már megszokott csapat (jók vagy rosszak) részeivé válnak. Nem ellenzem az eredetfilmeket, de amit leírtam, az üresség érzése, többnyire jelentkezik az ilyen alkotásoknál.

Szerintem Han esetében ez akár meg is teremthető a spinoffban méghozzá Chewi által, Boba pedig relatíve keveset szerepelt a filmekben, úgyhogy ott nem érzem, hogy ezzel probléma lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Boba filmet azóta várom, hogy Joe Johnston bedobta a köztudatba, hogy lehetne egy ilyen film. Boba tipikusan az a figura, akinek nulla karaktere van a régi trilógiában. Nagyjából áll és lő és jól néz ki, ugyanakkor sok lehetőség van benne, mert pont egy fejvadászon keresztül remekül be lehet mutatni az Sw egyik legérdekesebb oldalát az alvilágot, amiben pont az a jó hogy azt a miliőt filmen még annyira nem ismerjük. Ez tipikusan olyan, hogy elég pár jó vizuális ötlet, egy okés történet, ügyes rendezés (azért inkább ne Joe Johnston csinálja) és kész. Ennyi elég is lehet egy remek filmhez. Én speciel minden bizakodásom ellenére még mindig elképzelni nem tudom, hogy egy ep.7 hogy működhet és mint lesz épkézláb, nem röhejes sztorija, de egy Boba Fett film szerintem a kihagyhatatlan kategória és nagyon nagyot kell bénázni hogy ne müködjön. Az a jó, hogy itt aztán túl nagy magvas háttér-mondanivaló se kell. Kifejezetten előnyére válik ha nem próbálnak többet adni mint egy pergő látványos és néhol feszültséggel teli akció mozi. Az SW világa túl izgalmas ahhoz, hogy csak a Skywalker családról szóló filmek készüljenek róla. Én speciel ezt baromira várom. Egyelőre jobban mint az ep.7-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg érdekes visszaolvasni. Én úgy látom lelkesebb voltam a bejelentés napján, mint most :D

Igen, de azért fontos kiemelni, hogy a lelkesedésed nem a rossz hírek miatt, hanem a hírek hiánya miatt tört le, ami még mindig inkább a jobbik verzió. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes visszaolvasni ki miként látta az SW jövőjét amikor kijött ez a hír. Dzséjt szinte 180 fokos fordulatot vett azóta. :D

Annyira azért nem. Ami miatt akkor féltem, attól már 2005 óta félek, és még most is félek. Csak én nem vagyok Zééé, hogy minden posztomban hajtogassam. :evil: Az ep7-ért lelkesedem, a Yoda filmért már nem, és őszintén szólva, sem az Ifjú Indiana Jones Han Solo kalandjai, se a Boba Fett: a Fejvadász film nem hoz lázba. Persze lehet, hogy ezekért is majd meg veszek akkor, de ez már azt az utat jelöli, amitől azóta tartok, hogy híre ment: egyszer lesz élőszreplős sorozat. Azaz a Star Wars elüzletiesedését és ezzel együtt a minőség romlását és a cím megcsúfolását.

Mert szép, hogy most a Disney szabad kezet ad, de arra is változik a széljárás. Nem az ep7-től félek, ahogy korábban sem a sorozat elejétől tartottam. Hanem a végétől, az ep99-től és a Freon Drevan spin-off filmtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamelyik héten megnéztem A hét szamurájt és a Hét mesterlövészt is. Ennek tükrében én speciel legjobban Zack Snyder féle SW spinoff filmet várom, amely ezt a koncepciót dolgozná fel :):yes:

A téma szuper, és nagyon jó kis kultikus mozit lehetne kreálni ebből az alapanyagból .

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira azért nem. Ami miatt akkor féltem, attól már 2005 óta félek, és még most is félek. Csak én nem vagyok Zééé, hogy minden posztomban hajtogassam. :evil: Az ep7-ért lelkesedem, a Yoda filmért már nem, és őszintén szólva, sem az Ifjú Indiana Jones Han Solo kalandjai, se a Boba Fett: a Fejvadász film nem hoz lázba. Persze lehet, hogy ezekért is majd meg veszek akkor, de ez már azt az utat jelöli, amitől azóta tartok, hogy híre ment: egyszer lesz élőszreplős sorozat. Azaz a Star Wars elüzletiesedését és ezzel együtt a minőség romlását és a cím megcsúfolását.

Mert szép, hogy most a Disney szabad kezet ad, de arra is változik a széljárás. Nem az ep7-től félek, ahogy korábban sem a sorozat elejétől tartottam. Hanem a végétől, az ep99-től és a Freon Drevan spin-off filmtől.

 

Igen, jó kérdés, hogy leállnak e az Ep9-nél, vagy lesz majd EP 99 is?

Lehet még rosszabb is:

Esetleg egy úgy gondolják, hogy ideje újraforgatni az első 6 filmet?

Vagy sziplán rebootolják majd az első 3-at a prequel fikák igényeinek megfelelően?

 

Valamelyik héten megnéztem A hét szamurájt és a Hét mesterlövészt is. Ennek tükrében én speciel legjobban Zack Snyder féle SW spinoff filmet várom, amely ezt a koncepciót dolgozná fel :):yes:

A téma szuper, és nagyon jó kis kultikus mozit lehetne kreálni ebből az alapanyagból .

 

A TCW-ben volt már hasonló rész és ott nagyon jól működött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy sziplán rebootolják majd az első 3-at a prequel fikák igényeinek megfelelően?

Hidd el, akkor is lennének fikázók tömkelegével, akiknek meg az nem tetszene. Ördögi kör tudom, de nem tudnak vele mit tenni, ez tolerancia kérdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha valamit újracsinálnak, az csak a klasszikus trilógia lehet. Hiába az mindennek a bölcsője, de már a prequel-hez viszonyítva is bántó a technológiából adódó különbség. Most ráadásul azt folytatják és nyilván megint csúcstechnikával. A prequel szerintem még ma sem elavult, a most készülő filmek (Ep.7-8-9- is) közül se lóg ki egyértelműen. Így a klasszikus marad középen két technikailag sokkal magasabb szinttel készített trilógia közt, ami nagyon zavaró lehet.

 

Mindennek ellenére én még véletlenül se támogatnám az újraforgatás ötletét, de azt elképzelhetetlennek tartom, hogy az Ep.1-2-3-hoz nyúljanak hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha újraforgatják az eredeti trilógiát, én nem is tudom mit csinálok... nekem akkor annyi volt a Star Wars-rajongás. Szerintem egyáltalán nem bántó a technikai különbség, sőt. Az OT egy mai külsővel azt a lényegiségét veszítené el, ami miatt anno én megszerettem (éppen ezért nem is értek mindig egyet a toldozgatással-foltozgatással, legalábbis szerintem a SE után meg kellett volna állni).

 

Abban egyetértek, hogyha valaha sor fog kerülni egy reboot-ra (gyűlölöm ezt a műfajt), akkor korántsem a prequel trilógia van veszélyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha újraforgatják az eredeti trilógiát, én nem is tudom mit csinálok... nekem akkor annyi volt a Star Wars-rajongás. Szerintem egyáltalán nem bántó a technikai különbség, sőt.

Ahogy ma kinéz a 4-5-6 abszolút nem bántó a különbség, sőt! Én egyáltalán nem veszem észre. Gyönyörűek a képek, az effektek zöme még ma is megállja a helyét, szóval simán lehet egyben nézni az 1-2-3 -al. Amin én még tovább javítanék, az a Jedi visszatér néhány háttérképe. Sajnos a BD-n már látszik, hogy némelyik nagyon műanyag. Azokat ha feljavítanák, akkor tökéletes lenne a látványvilág is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is azokat, meg az ep4-ben a képernyőket kicsit turbóznám (a yavini bázis asztalát holografikusra alakítattnám - az nagyon suta az ep2-3 után, ahol holósak voltak -, az eligazításon látott felvételt is alaposan felturbóznám - főleg, hogy a Halálcsillag tervrajza tényleg az legyen, mert jelenleg a tervrajz és a kész termék között baromi nagy a különbség, és tök mázli, hogy a Lázadók ott találták a szellőzőt, ahol a rajz mutatta :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Warst Lucas eredetileg is 9 részesre tervezte. Teljesen mindegy, hogy az évek folyamán mit kamázott össze (sajnos szereti átértelmezni korábbi kinyilatkoztatásait), tehát egy 3. trilógiával nekem alapvetően nincs problémám. Értem Lucas azon megközelítését, hogy a SAGA Anakin - Vader halálával véget ért, ez az egység a Terminátor 1 - 2 esetében is fennáll, Cameron története ahogy Lucas szagája is, alapjában már régen lezárult. A 3. trilógiára új főgonoszt előrángatni ezért picit műanyag ízű lenne. Mintha a Gyűrűk Urát azzal akarnák folytatni, hogy előveszek egy Sauron 2.0-át és kiöntetem vele a hatalom gyűrűének a 2.0ás verzióját ezúttal platinából. Ha így nézem a dolgot, akkor a 3. trilógia szükségtelen, ha viszont a cél az lesz, hogy az eddigi 6 részt más megvilágításba helyezze, és láthatom, hogy Luke a jedirend újjáélesztésével tényleg lezárja a kört, akkor jöhet. Az a bajom, hogy a 3. trilógia egy kliséhalmaz lesz (vagy lehet), új főgonosszal, újrahasznosított Vader páncéllal, Palpatine szellemével stb. stb. stb. Nem tudom, hogy kell -e ez nekünk, illetve tudom, hogy nem ez kéne nekünk.

 

Az EU történetekben gyakorlatilag minden lehetséges klisét ellőttek már, egyiket sem tartom olyan alkotásnak, ami érdemleges lehetne arra, hogy folytatásként elfogadjam. Különálló filmként talán. Egyedül a Thrawn trilógiában látok némi rációt, mert kellően összetett, és okosan felépítettek a karakterek, de újdonságot az sem hordoz, olyan újszerű élményt az a történet sem kínál, ami a fordulatai miatt filmre kívánkozna. Tudom, hogy sokan ellentétes véleményen vannak, de az egyetlen számomra igazán odavágós EU az a Birodalom Árnyai és azt is azért imádom, mert az eredeti filmet egészíti ki és ad neki egy újabb réteget. A New Jedi order sorozat alapból érdektelen, a rajongók kicsiny részét köti le, távol áll a sagatól, inkább a szerepjátékra hajlamos kalandvágyó rajongóknak szól, ahol mindenki elárul mindenkit, átáll majd visszaáll, lelő majd feltámaszt....klisés baromságok tömkelege. Mindenkinek van gyereke, mindenki gonosz, de mégse, mert megtér, de előtte elárul, de megbánja és utána jó lesz, de talál egy tekercset, attól megint gonosz lesz, aztán meghal, de fel is támad és erős szövetséget köt, ami valójában gyenge, mert áruláson alapul. Kösz nem.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy ma kinéz a 4-5-6 abszolút nem bántó a különbség, sőt! Én egyáltalán nem veszem észre. Gyönyörűek a képek, az effektek zöme még ma is megállja a helyét, szóval simán lehet egyben nézni az 1-2-3 -al. Amin én még tovább javítanék, az a Jedi visszatér néhány háttérképe. Sajnos a BD-n már látszik, hogy némelyik nagyon műanyag. Azokat ha feljavítanák, akkor tökéletes lenne a látványvilág is.

 

Én azért az endori csatát megnézném, hogy milyen lenne mai tecnikával, meg a birodalomban az aszteroidamező vs. Falcon-t. Nekem ez a két vágyálmom lenne, a többi az jó úgy ahogy van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért az endori csatát megnézném, hogy milyen lenne mai tecnikával, meg a birodalomban az aszteroidamező vs. Falcon-t. Nekem ez a két vágyálmom lenne, a többi az jó úgy ahogy van.

 

Az endori csata alatt az űrcsatára gondolsz? Ebben az esetben kizártnak tartom, hogy hatásában ma erősebbet tudnának összehozni. Hiába a sok CGI űrhajó, az EPIII űrcsatája élettelen a JEdihez képest. Látványos, nagy és hangos, de a Jedi űrharca köröket ver rá, mert lelke és tétje van. Ami pedig az erdőben zajló csatát illeti, az úgy jó, ahogy van. Az nem egy látványos geonozisi ütközet, mindösszesen néhány gerilla harcol egy speciálisnak kikiáltott osztaggal. Egy látványosabb földi csata megbontaná az üzenetet, hogy a primitivnek mondott erdei népek is lehetnek eredményesek a technikai fölénnyel szemben. 10 000 rohamosztagost nyilván nem tudtak volna az ewokok legyőzni, így az egészet át kellene struktúrálni, mely esetben a látvány diadalmaskodna az erkölcsi üzenet felett. Pont ezért nem szeretik sokan az új részeket, mert ott mindenből sok van, miközben a kevesebb néha több!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a wookiekra gondolt, akik végül ewokokra lettek kicserélve.

 

Lehet, bár ott sem véletlenül történt a váltás. Lucas egyszer azzal érvelt, hogy a történetben Csubit mint másodpilótát ismerjük meg, ami feltételez egy magasabb rendű intelligenciát. Ez a kávé habbal Lucasi magyarázat, hiszen a rajongók jelentős része valójában nem technikai zseniként, hanem egy okos állatként tekintett Csubira, így senki nem ütközött volna meg azon, ha mondjuk a többi vuki a fákon "majom" módjára eszi a kókuszdiót. A valódi magyarázat is elhangzott egyszer, hogy a vukik túl erőteljesek lettek volna, egyszerűen hiteltelen lett volna az a felállás, hogy a rohamosztagosok és a vukik békésen elvannak az Endoron egészen addig, míg C3PO elő nem adja nekik halandzsául a történelem valódi arcát. Az ember nem épít házat a hegyi gorillák fészkéhez , mert a hím gorilla van vagy 250 kiló és ha kanos, akkor veszélyes, ellenben ha csak mókusok élnek a fán, attól annyira nem kell félni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, bár ott sem véletlenül történt a váltás. Lucas egyszer azzal érvelt, hogy a történetben Csubit mint másodpilótát ismerjük meg, ami feltételez egy magasabb rendű intelligenciát. Ez a kávé habbal Lucasi magyarázat, hiszen a rajongók jelentős része valójában nem technikai zseniként, hanem egy okos állatként tekintett Csubira, így senki nem ütközött volna meg azon, ha mondjuk a többi vuki a fákon "majom" módjára eszi a kókuszdiót.

Ez azért szerintem elég meredek és fals felvetés, mivel mire elérünk az ep6-ig, Chewie-ról már bőven kiderült, hogy nem csak egy öleb, ami hajót is tud vezetni. (Plusz hol zavar be egy alkotó koncepciójába, hogy mit gondolnak a rajongók? Sehol! Mire a rajongók megpillantották Chewie-t, Lucasnak már ezer éve kész koncepciója volt az egész fajra.) Ezt pláne az ep5-ben hangsúlyozták ki azzal, hogy folyton ő bütyköli a Falcont, ő építi újra C-3PO-t, ami enyhén szólva is technikai zseniségre utal. Aki az ep5 után még mindig csak egy okos állatot látott benne, az nagyon eltévedt. Ilyen téren teljesen jogos Lucas indoka, és tuti sokan fennakadtak volna rajta.

Ja, és már csak a Holiday Special miatt is kizárt, hogy ez nem játszott szerepet a cserére, hiszen az az ep5 előtt készült, és bizonyítja, hogy Lucas sosem egyszerű majmokként, hanem technológiailag fejlett fajként gondolt rájuk. És jé, az ep4-ban sem majmokként szerepeltek (és persze az ep1-ben sem véletlen voltak a Szenátus tagjai).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az űrcsatára gondoltam, a földi harc az úgy jó ahogy van, bár kicsit ellentmond a császár szavainak, hogy "a legjobb katonáim egész légiója, vagy légiói", szóval a birodalmi jelenlét nem túl jelentős az Endoron, de ez csak szörszálhasogatás. Az más kérdés, hogy az EP III csatajelenete miért olyan lélelktelen. Előszöris a köztársaság élő erős hadereje, droidok ellen küzd. Egyszerűen nincs tétje, nem hogy drámai hatása ennek az űrcsatának. Másrész a gondom tecnikai jellegű. Talán a kamerának megáljt kellet volna parancsolni, rengeteg a nyakatekert, dugóhúzos, meg mittudom én milyen lehetetlen kameraállás, van a csatában. Sok idő elemegy a tündi-bündi kullancs droidok mutogatásával, amiknek a szerepeltetése leginkább mulatságos, mint drámai, és teljesen felesleges volt. A II halálcsillagnál vívott csatát az új cgi űrhajokkal és effektekkel nem lehet elrontani, mert ott Lucas még komolyan gondolta, hogy Ő egy téttel rendelkező, komoly SW filmet készít, és nem áldozta fel a gegek oltárán a történetét, hogy az 5 évesek is jól szórakozzanak. Bár az Ewokok ellent mondanak ennek a gondolatmenetemnek..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, amit írsz az rendben is van, de ettől függetlenül az Endoron nem ewokok szerepeltek volna, hanem vukik. Ez tény, több interjú, making of könyv stb. is említi, hogy a vukik harcoltak volna a Birodalom ellen, de végül ewokokra lettek cserélve.

Azt se felejtsd el, hogy a földön sem egységes az emberiség. Van szuperfejlett Japán és van Pápua Új-Guinea, ahol meg benszülöttek élnek. Emberek valamennyien, de az egyik mágnesvasúton közlekedik, a másik pedig se írni, se olvasni nem tud. Az Endoron egy fejletlen vuki törzs élt volna, de ez ütközött volna az általad is leírtakkal és mert hiteltelen lett volna, hogy az erős vukik nem tesznek semmit a megszállók ellen, ezért kevésbé ártalmas lényekre lettek cserélve.

 

Az egész vuki (ewok) vs Birodalom analógia az angolok zuluk által elszenvedett súlyos vereségére épül, ahol Shaka Zulu és harcosai 1300 gyarmati angol megszállóval végeztek. Az angolokban fel sem merült, hogy a zuluk primitívnek mondott hadviselése árthatt a fejlett fegyverekkel felszerelt gyarmati katonáknak. 1750 angol katonából 1300 veszett oda. Ez volt Endor történelmi alapja.

 

Angol–zulu háború

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, amit írsz az rendben is van, de ettől függetlenül az Endoron nem ewokok szerepeltek volna, hanem vukik. Ez tény

Ez tény, de nem is e tényre reflektáltam, hanem a felvetésedre, miszerint Lucas csak hamukázik, és te tudod, mi a valódi ok. Látod, úgy kezdtem a mondatot, hogy "ez azért szerintem elég meredek és fals felvetés." És a Lucas-i magyarázat te általad kitalált magyarázatát idéztem közvetlen előtte. ;) Fuss neki még egyszer.

Az lehet, hogy a Földön nem egységes az emberiség, de a Föld meg nem annyira egységes bolygó, mint a Star Wars mindegyik világa, szóval kár ezt ide bekeverni. Elég egyértelmű, hogy a Star Warsban minden bolygón egy égöv van egységesen fejlett fajjal. Kivéve persze, ha több faj is lakja, mint a Tatooine-t.

Ja, és még valami, eredetileg, amíg a wookiee koncepció élt, a bolygót Kashyyyknak hívták, nem Endornak. Lucas csak később nevezte át és silányította le holddá, amikor a kétlábú szőnyegekből moncsicsik lettek. Az Endoron (amit mellesleg a korai vázlatokban Lucas még Zöld Holdnak és Jus-Endornak hívott) semmiféle koncepcióban nem voltak wookiee-k.

 

Pécsi: az a légió a főbejáratnál várakozott, nem a hátsóbejáratnál (vagy éppen az erdőt járták). Tekintve arra, hogy egy bazi nagy AT-AT lépegető is kódorgott valamerre, feltéelezhetjük, hogy valahol volt még ott egy légió, csak éppen elkódorogtak. Na de ez már OFF, menjünk át az ep6 témájába. Illetve, az ep3-ba, mert a másik kissé fura megállapítás oda tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, én nem tudom, mi a valódi ok, de egyszer olvastam, hogy az erőfölény miatt csökkentették a vukik fizikai méretét és találták ki az ewokokat. A többiben igazad van, bár a bolygók neve csak játék a szavakkal....mindegy, hogy Endor vagy Kashyyyk, a lényeg, hogy ott éltek volna a vukik, de nem így lett és én örülök az ewokoknak. Én egyébként a két Ewok filmért is rajongók. Szerintem érdemtelenül vannak lenézve. Abban az időben igazi gagyizások menttek TV filmek címszó alatt, melyhez képest az Ewok filmek effektjei, kiemelten pedig a 2. rész végén a harc, szerintem mozifilmes minőséget produkált. Egészen nyers és hátborzongató dolgok vannak a két ewok kalandban, egy 3. rész is tervbe volt véve, egészen messzire jutottak az előkészítésben, majd Lucas lefújta a dolgot. Megjegyzem, bár az ewok filmeket nem Lucas rendezte, van egy jelenet az egyik filmben, amit állítólag Lucas maga rendezett meg. A főszereplő Eric Walker (Mace Towani) az évek óta készülő könyvében számol majd be róla és mutat majd be egy forgatási naplót bizonyítékul. A könyv címe: Growing up on Skywalker Ranch.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
In 2012, the franchise earned $1.467 billion in merchandise sales, making it the second-most profitable property on TLL's Top 10 Licensed Entertainment/Character Properties list for the U.S. Canada. The most profitable property? Disney Princess.

Cikk

 

A Disney hamar visszatermeli a 4 milliárdot, főleg ha jönnek az új mozifilmek, Rebels akciófigurák, Legok, stb stb.. És akkor még ott van a mozifilmek bevétele..

Mekkora üzletet kötöttek atyaég! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.