Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Az a baj a karakterfilmekkel, hogy az SW esetében sem fog működni.

Pedig regényben pont az ilyen SW-sztorik működnek a legjobban, X-szárnyúak, Han Solo-trilógia pl. Filmen is működhetnek, még ha nem is váltják meg a világot. Mert egy olyan sztoritól, amiben Boba Fett a főszereplő, nem várok világmegváltást, ellenben működjön a maga nemében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig regényben pont az ilyen SW-sztorik működnek a legjobban, X-szárnyúak, Han Solo-trilógia pl. Filmen is működhetnek, még ha nem is váltják meg a világot. Mert egy olyan sztoritól, amiben Boba Fett a főszereplő, nem várok világmegváltást, ellenben működjön a maga nemében.

 

Igen...az a baj, hogy van az EU. Ez tényleg baj, mert elvitte az arányokat és tudom, hogy sokan szeretik és ami nagyobb baj, hogy azzal azonosítják az SW-t. Én is szeretem az EU-t, még az egészen hajmeresztő történeteket is és hát lássuk be, Lukács is szereti, hiszen a legzagyvább történetből emelte be Mault a TCW kánonba és még le sem porolta, egy az egyben áttette a rajzolt, félig robotlábú alteregóját. Amikor a karakterekről szóló könyveket olvassuk, elalélunk a gyönyörtől, hogy fejünkben szólhat kedvenc karakterünk hangja és nincs is jobb dolog 321 oldalon keresztül Han Solo kalandjairól olvasni, de ez az ámulat, a könyv diktálta varázs a filmvásznon nagyon könnyen elvérzik. Miért? Mert ami a könyvben a képzeletünk miatt nagy ívű történetnek hat, az forgatókönyvben csak egy sajtpapír. A könyv olvasása közben ugyanis hatalmas érzelmi többletet ad a történethez a leírás. Sokkal nagyobbnak látjuk a történetet, sokkal grandiózusabbnak éljük meg a faék egyszerűségű sztorit. Aztán ha lement a moziban, rendszerint azt mondjuk; pedig könyvben sokkal jobb volt. Igen, mert a könyvben megmagyarázzák, amikor Solo előhúzta a fegyverét és a fegyver olajos csöve végigcsúszott a bőrtáska tokján és ez volt a szerencséje, mert ha nem annyira olajos a cső, tán egy tizedmásodperccel később tudja elővenni a mordályt és a harc akár a halálával is végződhetett volna. Legyünk hálásak, hogy Csubi nem a tisztaságáról híres és Han kérése ellenére sosem törli le az olajat sem a fegyverekről sem a berendezésekről. Na de ez a csodálatosan izgalmas monológ, mely árnyalja a karaktereket a könyvben, a filmben csak egy lövés.....és ez az, amiért a könyvben az X-wing, Han Solo, Boba Fett történetek gigászinak hatnak, aztán meg a filmen harmatgyengén muzsikálnak. Ahhoz, hogy egy ilyen film működjön, végig narrálni kéne az eseményeket. Így mindent megtudnánk Han Solo piros gatyacsíkjáról, vagy, hogy az ionágyú tegnap lett feltöltve, vagy , hogy a betöréshez használt dekódert Han még a piacon csencselte 12 kreditért, ami összeget Sabac kártyán nyert egy bűzös csehóban. De mivel a film nem ilyen médium, így ott minden csak soványka, üres és rettentően egyszerű akcióvá silányul.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy biztos, jók lesznek az új filmek, mert... ezeket a filmeket "mi rajongók" csináljuk saját magunknak. Olyan rendezők, forgatókönyvírók, stb. dolgoznak a filmeken, akik velünk együtt évek óta rajongói az SW-nek. Ezért biztos, hogy remek filmek és egy nagyszerű oly korszak kezdődik. A többi 2015. májusában. :)

 

Osztom az optimizmusodat, bár annyit hozzátennék, hogy rajongók is készítettek már ... hogy is mondjam ... kevésbé jó filmet. Pl: Aliens vs Predator: Requiem. Szóval a fanság sajnos nem garancia a minőségre, de én reménykedem a legjobbakban! Azért egy olyan név, mint J.J. nekem még nem okozott csalódást. Remélem nem is fog! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy érdekes részlet Oliver Denker könyvében, amit még 1997 -ben adtak ki, tehát az új SW éra előtt.

 

"Hogy Lucas -t mi bírta rá a Star Wars filmek folytatására, azt csak találgatni lehet. Saját állítása szerint csak arra várt, hogy a trükktechnika elérje azt a szintet, amely elképzeléseinek megfelel. Valószínűbbnek tűnik azonban, hogy az Ifjú Indiana Jones kalandjai című tv sorozat sikertelensége anyagilag erősen megviselte a Lucasfilmet. A Star Wars filmek új sorozata biztos bevételi forrás a cég számára, melynek ez idáig egyetlen jövedelmező részlege az Industrial Light & Magic volt."

 

Mindenkinek magára bízom a konklúzió leszűrését. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy érdekes részlet Oliver Denker könyvében, amit még 1997 -ben adtak ki, tehát az új SW éra előtt.

 

"Hogy Lucas -t mi bírta rá a Star Wars filmek folytatására, azt csak találgatni lehet. Saját állítása szerint csak arra várt, hogy a trükktechnika elérje azt a szintet, amely elképzeléseinek megfelel. Valószínűbbnek tűnik azonban, hogy az Ifjú Indiana Jones kalandjai című tv sorozat sikertelensége anyagilag erősen megviselte a Lucasfilmet. A Star Wars filmek új sorozata biztos bevételi forrás a cég számára, melynek ez idáig egyetlen jövedelmező részlege az Industrial Light & Magic volt."

 

Mindenkinek magára bízom a konklúzió leszűrését. :)

 

Ez fölöttébb érdekes volt, köszi! Sok mindent más megvilágításba helyez! Eladott egy döglődő lovat, amin egy antik nyereg van. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy érdekes részlet Oliver Denker könyvében, amit még 1997 -ben adtak ki, tehát az új SW éra előtt.

 

"Hogy Lucas -t mi bírta rá a Star Wars filmek folytatására, azt csak találgatni lehet. Saját állítása szerint csak arra várt, hogy a trükktechnika elérje azt a szintet, amely elképzeléseinek megfelel. Valószínűbbnek tűnik azonban, hogy az Ifjú Indiana Jones kalandjai című tv sorozat sikertelensége anyagilag erősen megviselte a Lucasfilmet. A Star Wars filmek új sorozata biztos bevételi forrás a cég számára, melynek ez idáig egyetlen jövedelmező részlege az Industrial Light & Magic volt."

 

Mindenkinek magára bízom a konklúzió leszűrését. :)

Hát nem tudom... Egy pillanatra azt láttam vele, hogy a TCW egy idő után anyagilag sikertelen lett. :(

Bár szerintem előbb-utóbb megcsinálta volna a prequeét is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És milyen öröm, hogy így történt, nem? :)

Öröm, de it inkább a háttérinfók a lényegesek. Akkoriban legyintettem rá, de ma már....

 

Ez fölöttébb érdekes volt, köszi! Sok mindent más megvilágításba helyez! Eladott egy döglődő lovat, amin egy antik nyereg van. :?

Elég gáz ha már akkoriban is csak az ILM volt nyereséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előbb utóbb úgyis megcsinálta volna, hisz nem lehet Ep IV, V, VI úgy hogy végül hiányzik az I, II, III.

 

Szerintem itt nem azon van a hangsúly, hogy mikor és miért készült el az I-II-III, sokkal inkább azon, hogy már '97-ben sem volt nyereséges a Lucasfilm-en belül semmi más, csak az ILM. Így már inkább tűnik úgy a dolog, hogy a Disney az elszáradt ágakat metszi, mintsem, hogy ész nélkül rombol. (bár én eddig sem hittem ezt).

 

Nyilván nem a TCW volt veszteséges, mert nem is volt akkora volumenű projekt, mint az ifjú Indy. Inkább az a baj, hogy milyen filmeket is gyárt a Lucasfilm? Kb. a nagy semmit, egy volt az elmúlt években, a Red Tails, az sem teljesített szépen, ha jól tudom. (bár ebben nem vagyok biztos)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes hír, miszerint Kathleen Kennedy lehet a Disney új CEO (Chief Executive Officer) -ja. Ezt a posztot maga Iger töltötte be, de hamarosan lemond róla. Pletykák szerint Kennedy veszi át a helyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Red Tails még a produkciós költségeket sem hozta vissza. Érdekes, hogy Amerikán kívül talán ha két országban mutathatták be.

 

Már 94-ben cikkezett róla a Lucasfilm FanClub magazinja, hogy JÖN! Ez volt az egyik álom tervezet, a másik pedig az Indi 4, amin abban az időben dolgozott a mester, meg persze 95-től az EPI. Ugyanakkor a RedTails előkészületi szakaszában maga Lucas mondotta, hogy azt se bánja, ha bukik a film, ha kell, a saját pénzéből fizeti az egész projectet. Ez volt a szívügye, a Tuskegee Airmenek csoportja, már az Új Remény idején is hódolattal adózott azoknak a fiatal néger pilótáknak. Egyébként a film nem lett olyan rossz, látszik rajta, hogy eredetileg TV-s keretek között készült és később építették át mozifilmé. Végig úgy is volt, hogy DVD exclusive lesz belőle, majd eldöntötték, hogy mégis moziba küldik a produktumot. Azt azért tudni kell, hogy a független filmeket szereti szétbombázni Hollywood. Itt is nagy volt a kényszer, hiszen egy néger filmet szinte kötelező propagálni, Hollywood azért elég liberális nézőpontot képvisel, ugyanakkor a mérleg másik nyelén volt a súlyosabb ellenérv, hogy itt mégis egy olyan filmről van szó, ami a hollywoodi stúdiórendszeren kívül fialt. Ebből a szempontból Lucasnak mindig nehéz dolga volt, Őt tényleg utálták a hollywoodi stúdiófőnökök. Amikor meglebegtette, hogy Spielberg rendezheti a Jedit, a filmszakszervezet rögtön Spielberg kizárását helyezte előtérbe....nagy szemetek ám, ezért is nem készült túl sok mainstream Lucasfilm Lucasfilm.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Na, hát ezért kellett aggódni? Jobb fejlesztőcsapathoz nem is kerülhettek volna a Star Wars jogok. Az EA már kiadóként is ezerszer ráver a LucasArts-ra, de a fejlesztőcsapatok, akikhez kiadták a játékokat, simán vannak olyan jók, mint az LA volt tíz évvel ezelőtt. Kettő rögvest a két legnagyobb játékkedvenc-szériámat csinálja. a Viscerals a Dead Space horrortrilógiával alakított nagyot, a Bioware jegyzi a Mass Effect trilógiát, ami csak a számítógépes világ Star Warsa. És hát na, Star Wars: Knights of the Old Republic, Star Wars: The Old Republic, Baldurs Gate 1-2, Jade Empire, Dragon Age: Origins, mindegyik zseniális játék. A DICE meg "csak" a Battlefield sorozatért és a Mirror's Edgért felelt. Szóval, az elkövetkezendő időkben garantáltan lesz új Star Wars RPG-énk, új FPS-ünk, és valószínűleg új TPS-ünk is. És ha egy kicsit a fejlesztők profiljára nézünk, akkor a Bioware valószínűleg még marad a The Old Republicnál, a Visceral főleg TPS-ekben utazik, így simán lehet, hogy hozzá kerültek a Star Wars 1313 maradványai, a DICE pedig az online lövöldékben jártas, szóval a Battlefront 3 tökéletes helyen lenne.

Mondhatnám, hogy jobb kezekbe nem kerülhetett volna a Star Wars.

Apropó, itt talán kevésbé ismert, de idén az EA mindenképpen felvásárolta volna a LucasArtsot, ha a Disney nem előzi meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak amiatt aggódom, hogy az EA nagyon nyomulós. szeretném ha önmegtartóztató lenne, és a minöséget részesítse előnybe a profit helyet. Szóval hagyja ezeket a kiválló stúdiókat, hagy dolgozzanak azokon a játékokon, és ne a határidőkkel terrorizálja a fejlesztőket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucasfilm Registers Domain Names: Gungan Frontier, Wolf Pack, And More

http://www.theforce.net/story/front/Lucasfilm_Registers_Domain_Names_Gungan_Frontier_Wolf_Pack_And_More_151803.asp

 

Érdekesek ezek az új domain nevek, melyeket a Lucasfilm beregisztrált. :hmm:

gunganfrontier2.com

gunganfrontier3.com

gunganfrontier4.com

order67.net

starwarsalliance.com

starwarsrebels.com

starwarswolfpack.com

wolfpackadventures.net

wookieehunters.com

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A sorozatról itt nem beszélnék (a hozzászólásokat átraktam a megfelelő topikba), csak arról, hogy ez egy nagy fordulat és az első igazi piros pont a Disney -nek! Nem szűnik meg a LucasAnimation, nem rúgják ki Filonit és egy rakat embert, végre teljesen ésszerűen állnak ehhez a világhoz! Bravo! :clap:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozatról itt nem beszélnék (a hozzászólásokat átraktam a megfelelő topikba), csak arról, hogy ez egy nagy fordulat és az első igazi piros pont a Disney -nek! Nem szűnik meg a LucasAnimation, nem rúgják ki Filonit és egy rakat embert, végre teljesen ésszerűen állnak ehhez a világhoz! Bravo! :clap:

 

Teljesen egyet értek, ennek én is örülök. Habár nem kell nagy ész ahhoz (legalábbis szerintem), hogy rájöjjenek, az SW világában még hatalmas lehetőségek vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.