Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Nálam már ott bukik az egész, hogy van egy titokban működő Jedi rend, akik gyakorlatilag a polgárháború alatt semmit nem tettek. :facepalm: Vajon mi a tökre vártak?

Obi-Wan és Yoda mi a tökre vártak? A Sith-ek mire vártak ezer évig? Hogy eljöjjön az idejük. Sok értelme lett volna, ha felfedik, majd a henteshídra küldik magukat...

Az után, hogy a Disney értelmetlen módon folytatásba kényszeríti a Sagát, nem számítanék sokkal minőségibb sztorikra. Ezzel együtt, nem érzem annyira botrányosnak az alapsztorit, de remélem, legalább a doridok és nevek kapcsán csak az infóhiányból származó, alaptalan agymenések köszönnek vissza. Komolyan, "Sky Bonteri, Aoka?"...viccnek is gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ugye Te is érzed, hogy más a két eset. :) Nekem nem igazán jön be ez az egész ötlet az idióta neveivel, meg az ötlettelen sztorijával. Most komolyan! Ez jobb mint a TCW volt? Csak erőltetik az új érát, semmi több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én továbbra sem hiszem igazinak, vagy egy supershadow-jellegű fickó akciója ez, vagy direkt dezinformáció. Ha igaz lenne, akkor a Di$ney már leszedette volna (hiszen a Lucas-féle korai Star Wars változatból készülő képregény miatt is leszedették mindenhonnan a forgatókönyv-vázlatokat). Az NDA megszegése miatti következményekről nem beszélve: nem csak a felelősségre vonásról van szó, hanem, hogy miért kockáztatná bárki is, hogy emiatt esetleg sok helyen nem kap munkát?

 

Az időpontokat elnézve is sántít a dolog. A bejegyzés szerint 2012 (=tavalyi) év elején kezdték el tervezni ezt. De azóta nem szivárgott ki semmi? Hiszen a TCW-t zárni tervezett történetről és az ifjoncos spinoff sorozatról is jöttek infók. A TCW mellett vagy után futott volna? Ha mellett, akkor miért akarták elspoilerezni a lezáratlan jövőjű TCW-s karakterek sorsát? És miért kapott volna zöld utat több hónappal azután, hogy Lucas eladta a céget?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas 84-es nyilatkozatát alapul véve, mely szerint a 3. trilógia az eredeti tervek alapján arról szólt volna, hogy egy rejtélyes robotsereg elfoglalja a galaxist, ez az írás igencsak eredetinek tűnik. Pont, hogy az EU történetek sablonosak és készültek közel egy kaptafára. A TCW után pedig ideje lenne elfelejtenetek a filmek által lefektetett szabályok egy részét, hiszán azokhoz már Lucas sem ragazkodott feltétlenül. Az EU legelrugaszkodottabb története a császár klónozása és a Yuzan Vong. Mind a kettő történetfolyam megosztotta a rajongókat, de mind a kettőt favorizálja Lucas, mert nem konvencionális folytatások. Az pedig hab lenne a tortán, ha Luke a Jedi eseményei után eltünt volna vagy jó 15 évre, mert akkor prófétaként térhetne vissza. Nincs új a nap alatt, hiszen a Dűne Messiásában is Moa Dib (Paul Atraides) ahelyett, hogy a trónra ült volna, inkább száműzetésbe vonult és a nép szemében ismét megdicsőült. Ez sokkal egyedibb ízt adna a történetnek, mint azt látni, hogy Luke ücsörög a Jedi templom akármelyik termében és Ő a nagy második Yoda. A hős eltünése jobban megkavarja a lapokat, mert a nézük így komolyabban veszik a fenyegetést. Ha van egy Luke Skywalkerünk, ráadásul egy ereje teljében lővé jedimesterünk, ahhoz megint ki kéne állítani egy emberfeletti főgonoszt. Ha azonban Luke egy időre eltünik, az megbolygatja a lapokat, mert kiesik az adu ász a történetből, így nem kell hozzá keverni Palpatine szintű főellenséget, ráadásul fokozni lehet a reménytelenség érzését...hiszen kit tudja, hova lett a főhős.

 

Az a baj Luke karakterével, hogy túl erős lett. A hexalógia 6 része, a bukás - felemelkedés kettőse Luke személyén keresztül tetőzik. Ő az, aki megváltja az apját, így a Jedi után csak a mindenható próféta szerepe jut neki....ezzel nehéz bármit is kezdeni, nagyon nehéz.

 

Az pedig, hogy 2012 Novemberi a keltezése az iratnak, csak azt erősíti meg, amit Odynak írtam pár hónapja, hogy szeintem már készül a TCW-t leváltó új sorozat. Persze, lehet, hogy az egész egy hoax....de az ötlet nem baromság. Pont akkor lenne xar, ha kapnánk egy Birodalom - Új Köztársaság ellentéte, ami már lerágott csont.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas 84-es nyilatkozatát alapul véve, mely szerint a 3. trilógia az eredeti tervek alapján arról szólt volna, hogy egy rejtélyes robotsereg elfoglalja a galaxist, ez az írás igencsak eredetinek tűnik.

 

Tegnap pont ezt szerettem volna írni, hogy mintha arra emlékeznék, hogy a korai tervek szerint a 3. trilógia droidokról szólt volna. De mivel senki nem írta, elkönyveltem, hogy olyanra emlékszem, ami nem is volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs új a nap alatt, hiszen a Dűne Messiásában is Moa Dib (Paul Atraides) ahelyett, hogy a trónra ült volna, inkább száműzetésbe vonult és a nép szemében ismét megdicsőült.

OFF

Paul Atreides 10193-tól 10209-ig volt a padishah császár, és csak Chani halála után vonult száműzetésbe. Addig bedarálta az ismert univerzumot. És persze Muad'Dib, nem Moa Dib, és Atreides, nem Atraides. :nana: Azért legyünk pontosak, ha lehet.

ON

 

Nekem tetszik ez a sztori vázlat. Mert ugye ez egyelőre ennyi, nem egy sztori, csak az alapfelállás vázlata. Ebből kár elkezdeni bármi messzemenőt kinézni, minthogy mit csináltak a Jedik a háború alatt (azt, amit Yoda és Obi-Wan megüzent nekik az ep3-ban: ültek az ülepükön és vártak, több millió klón és a galaxist irányító Sithek közé mégsem léphet ki maroknyi lovag, gondolom :)). Egyedül az nem jön be, hogy csak nem tudnak elszakadni a két szembenálló fél koncepcójától. Már persze, ha igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem valódi....de lehet, csak a Disney marketingesei tesztelik a rajongói reakciókat.

Azokat leshetik. 98% -ban mindenki okádik a leírt vázlattól. Egyesek már az SW mielőbbi összeomlásáért szurkolnak, hogy a Disney ne tudja tovább cseszni az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azokat leshetik. 98% -ban mindenki okádik a leírt vázlattól.

 

:lol::lol::lol:

 

Ody...én szoktam pesszimista lenni! ;) Neked most ezt kéne leírnod; Gyerekek, végre valami mozgolódás és micsoda forradalmi ötletek....a TCW után is van élet, de még milyen élet.

 

Brodie: Nekem is tegnap jutott eszembe, csak lusta voltam leírni. Ehhh. Egyébként megvan a cikk bescannelve, már az eredeti sárga papíros, csak sehol nem találtam meg. No, talán majd Tibur, mert amúgy nekem is ott pihen valamelyik lemezemen.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként megvan a cikk bescannelve, már az eredeti sárga papíros, csak sehol nem találtam meg. No, talán majd Tibur, mert amúgy nekem is ott pihen valamelyik lemezemen.

 

 

Ha tudod, akkor tedd közzé légyszi. Jómagam csupán annyit találtam, hogy a három trilógiában csak a droidok lesznek állandó szereplők, akik mind a kilenc filmben jelen vannak. Droidhadsregre nem emlékszem...

 

Anyám.. már meggint droidhadsereg... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen Sky Bonteri meg Ano nevektől rám is csak a röhögőgörcs jön, semmi több. :D

 

Ezt a sorozatot is te fogod a legjobban favorizálni....csak várd ki a végét. Ismerlek már téged, mind ismerünk! ;) Ha az egész egy nagy hoax, akkor is biztos vagyok benne, hogy az új animációs sorozat az új filmet fogja felvezetni. Puszta marketing, abban pedig erős a Disznó. A múltkor Filloni ködösített, amikor azt kamázta, hogy még nincsenek kialakult elképzelések. A Disney PR szakemberei keményebben fogják a gyeplőt. Vége már annak az időnek, amikor az LFL és a TFN együtt picsogtak a fórumokon, Facebookon. Mostantól bejött a szájzár és a "pofádat befogod" szabály....ehhez nekünk is hozzá kell edződnünk. Az LFA családiasabban kezelte ezeket a dolgokat, de ennek most már vége.

 

R2-D2: Ha megtalálom, akkor kiteszem....már kerestem a neten, de ott már nem találtam meg.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a sorozatot is te fogod a legjobban favorizálni....csak várd ki a végét.

Ne igyál előre a medve bőrére. ;) A TCW -nél már kezdettől fogva érdekelt a dolog és favorizáltam is (anno Jabba fiát tartottam ökörségnek és hihetetlennek, de az végül is csak cseppnek bizonyult a tengerben). De ez... Enyhén szólva se fogott meg. De majd meglátjuk ha kialakul. Én egyelőre elég szkeptikus vagyok ezzel az egész ST érával kapcsolatban. A rajongásom alatt először!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na pontosan az ilyen és ehhez hasonló ötletek miatt fogalmazódott már meg bennem többször is a kétely, hogy jó-e nekünk, hogy folytatják a SW-t. Nyilván egyrészt nagyon örülök neki, hogy újabb filmek jönnek és újra mehet a nagy SW láz. Másrészt viszont nagyon kockázatos lépés ez. Ha elcseszik, akkor elcseszhetik az egész brand-et. Most mindenki azt várja, hogy a Disney mit kezd a témával. Ha mellélőnek, akkor jó eséllyel örökre leírják magukat és mindent, amit ezután hozzátesznek az univerzumhoz. Újfent megosztják a generációkat és rajongókat, felrúgják a mára már viszonylag nyugodt kedélyeket.

 

Azt meg csak remélni tudom, hogy az itt vázolt "sztori" csak vmi megkésett április 1. tréfa. Még nem is a nevekkel van a legnagyobb gáz, mert hát azokat csak lenyelném vhogy. De ez a Jedi Enklávé ötlet kiábrándító. Az egy dolog, hogy ültek és vártak a pillanatukra. Na de mégis mikor érezték volna úgy, hogy eljött? Hagyták, hogy egy "nyeretlen kétéves" Luke váltsa meg a világot, a Szövetség vigye el a sikerig vezető kudarcokat, míg ők nyugodtan szotyiztak vhol??? Miután más elvégezte a piszkos munkát, ők meg daliásan előtolták a pofájukat? Ez viccnek is rossz.

Droidsereg... Ezt önmagában el tudnám viselni, bár nem túl kreatív a prequel után.

Luke eltűnése se egy nagy ötlet. Bár jól megideologizálva elfogadnám. A politikát és az új rendszer kiépítését meghagyja a hozzáértőknek (pl. Leia), ő pedig vhol egy távoli eldugott zugban értékeli apjával az elmúlt évtizedek tanulságait. Lenne miről beszélniük, mondjuk nem 15 évig... No meg ez azt jelentené, hogy reálisan nem épül fel új Jedi Rend. A semmiből előkerülő bohócok ostoba ötlet, ha lesz is Új Rend, akkor azt Luke-nak kell felépítenie. Egyszerűen ez a SW Saga egyik sava-borsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egésznek szvsz van egy olyan oldala is - így, hogy kissé felbolydult a net a hírtől -, hogy a rajongók figyelmét valamennyire el lehet vonni a TCW-ről, s a sorozat megmentésére illetve a minél több epizód kiadatására irányuló akciókról.

 

Ez egy nagyon okos gondolat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez a Jedi Enklávé ötlet kiábrándító. Az egy dolog, hogy ültek és vártak a pillanatukra. Na de mégis mikor érezték volna úgy, hogy eljött? Hagyták, hogy egy "nyeretlen kétéves" Luke váltsa meg a világot, a Szövetség vigye el a sikerig vezető kudarcokat, míg ők nyugodtan szotyiztak vhol??? Miután más elvégezte a piszkos munkát, ők meg daliásan előtolták a pofájukat? Ez viccnek is rossz.

Nekem az ötlet ezen részével nincs nagy problémám. Yoda Ep6-os kijelentését nem venném készpénznek (hogy halála után Luke az utolsó Jedi), az viszont szerintem adja magát, hogy a 66-ost nem csak Yoda és Ben élte túl. A Galaxis hatalmas, a Jedik több ezren vannak... lehetetlen, hogy mindenki pont csatában volt egy parancsot nem megtagadó klónnal a hátában, és elmenekülni se tudott. Pont Yoda és Obi-Wan cáfol rá erre. Ha pedig mások is túlélték, ők hol voltak a Lázadás idején?

Mire várhattak ezek az esetleges "Enklávé" tagjai? Mint írtam arra, hogy eljöjjön az idejük. Hogy fennmaradjanak, gyarapodjanak, átadják tudásukat a fiatalabb Erő-használóknak és a Jedik újfent számottevő fenyegetést jelentsenek, miután kellő létszámúra növekedtek. Több értelme van a kivárós módszernek (mint írtam, a Sith-ek is ezt tették, és nem gyávaságból, vagy lustaságból), mint annak, hogy legyőznek néhány jelentéktelen birodalmi csapatot, de felfedik magukat, elérve, hogy a Sith-ek vadásszanak rájuk és megfosszák a következő generációt a Jediségtől. De emlékszem, hogy erről az Ahsoka topikban is beszéltünk. Akár kamu, akár van valóságalapja az ötletnek, ezzel a részével semmi problémám nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az ötlet ezen részével nincs nagy problémám. Yoda Ep6-os kijelentését nem venném készpénznek (hogy halála után Luke az utolsó Jedi), az viszont szerintem adja magát, hogy a 66-ost nem csak Yoda és Ben élte túl. A Galaxis hatalmas, a Jedik több ezren vannak... lehetetlen, hogy mindenki pont csatában volt egy parancsot nem megtagadó klónnal a hátában, és elmenekülni se tudott. Pont Yoda és Obi-Wan cáfol rá erre. Ha pedig mások is túlélték, ők hol voltak a Lázadás idején?

Mire várhattak ezek az esetleges "Enklávé" tagjai? Mint írtam arra, hogy eljöjjön az idejük. Hogy fennmaradjanak, gyarapodjanak, átadják tudásukat a fiatalabb Erő-használóknak és a Jedik újfent számottevő fenyegetést jelentsenek, miután kellő létszámúra növekedtek. Több értelme van a kivárós módszernek (mint írtam, a Sith-ek is ezt tették, és nem gyávaságból, vagy lustaságból), mint annak, hogy legyőznek néhány jelentéktelen birodalmi csapatot, de felfedik magukat, elérve, hogy a Sith-ek vadásszanak rájuk és megfosszák a következő generációt a Jediségtől. De emlékszem, hogy erről az Ahsoka topikban is beszéltünk. Akár kamu, akár van valóságalapja az ötletnek, ezzel a részével semmi problémám nincs.

 

 

Egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.