Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Obi-Wan elmondja az EPIV -ben, hogy Vader levadászta a megmaradt Jediket, így a Rend kipusztult.

De mégis honnét lehetne Obi-Wannak pontos információja arról, hogy ki él, és ki halt meg a Rendből? Ő itt a 66-os parancsra gondolt, amit neki is, Yodának is sikerült túlélni (ápropó, az ominózus jelenetben Yodáról sem esik egy szó se, ilyen alapon a Birodalom Visszavág is hülyeség volt), ráadásul a RotS-ban a templomban Obi Wan átkódolja a jediket Coruscantra hívó üzenetet, azért valószínűleg ennek is lehetett hatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ez merőben át írná Yoda "Van még más is." mondatát.

 

Nem igazán tetszik az ötlet. Maradt egy enklávényi jedi akik eddig csak a tökeiket vakarták termesztették a kis kertjeikben, majd amikor elmúlt a veszély előbújnak. Hát elmehetnek a tudjuk hova. A jediknek a gyengék védelmezése a céljuk, nem a rivaldafényen kívüli tervszövés a hatalom megdöntésére. Az ilyen áskálódás maradjon a sithek védjegye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem valahogy erőltetett ez az egész sztori. Már az is sántít, hogy az egyik Jedi neve Bonteri és mint tudjuk a TCW T-canon, a Saga meg G-canon. Egész más szinten mozognak. Szerintem ezt nem kell komolyan venni. A Lucas-féle SW-ből(jaj de furcsa, hogy mostantól így kell hívnom :|) csak Luke, Han, Leila, Chewie, R2 és C-3PO térhet vissza. Anakin, Obi-Wan és Yoda max szellemként és ennyi. Jedik bujkálhattak ez idő alatt, de valahogy nem hiszem, hogy egy egész enklávényi Erőhasználó így el tudott volna bújni, anélkül, hogy a Sith-ek ne érezték volna meg őket. Na meg droid sereg? Luke, mint a "sötét lovag"? Komolyan... :ohh: Ezt nem hiszem el. :no: Ez a fickó biztos csak gúnyolódik, mert kirúgták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nem találtam meg az ominózus újságcikket, de találtam pár érdekes cikket a gyűjteményeben, szemezgettem hát belőle.

 

Az egyikben David Prowse árulta el még a Birodalom Visszavág forgatása előtt (!), hogy Ő lesz Luke apja! Bizony, ugyanis a máig élő mítosz, hogy csak Hammil és Lucas tudott a dologról, de hát ez is, mint oly sok dolog, csak egy szimpla hazugság. Szóval David Prowse jóval a forgatás előtt ellőtte egy lapnak a poént, csak (szerencsére) akkor még nem volt internet.

 

A másik érdekes cikk a Birodalom Visszavág bemutatója kapcsán értekezik, hogy azt még további részek, egy előzetes és egy utólagos trilógia fogja követni. Tehát már akkor 9 részről volt szó, ráadásul a történeteket is jól lőtték be.

 

A harmadik cikk egy korabeli magyar újságból van és Gnom Yodáról, a nagyfülű rémisztő robotról, Chewbaccáról, az óriásmajomról és a minden hájjal megkent Lord Vaderről olvashatunk benne...már akinek van rá (hány) ingere, hiszen egyszer hozzánk is eljön a Birodalom VISSZAÜT!

 

A 4. nem cikk hanem printscreen, egy érdekesség a 2004-es DVD kiadása elöttről, bizonyítandó, hogy Lucas mindig tudta borzolni a kedélyeket. A fiatalabb forumozók nem tudhatják, de akkortájt még a DVD változatokkal voltunk elfoglalva. A legnépesebb topik a "Mit várunk a klasszikus trilógia felujításától" volt. A cikk Tibiről és rólam szól, ugyanis előző éjszaka termeltem be azt a koncept képet, ami a császárt ábrázolta a Birodalom Visszavág felujított jelenetéből és hajnal 2 környékén riasztottam Tibit telefonon, aki (mint ahogy a cikk is írta) nyugalomra intette a közösséget. Végül kiderült, hogy egy tesztkép szivárgott ki, valódi volt, de csak tesztkép, nem a végleges verzió. Szóval SW téren mindig voltak húzó topikok, aztán jött az Episode III topik, ahol Ody már nehezen bírta idegekkel. :D

Star-Wars-Article1.jpg

9 rész.jpg

újság.jpg

Intézkedtem.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm... ez annyira frusztráló. Komolyan, mintha egyszer csak megszűnt volna a Star Wars. Alig van mozgás bármelyik SW rajongói oldalon... Mintha a Disney megsemmisítette volna az SW-t. Úgy tűnik most már teljes mértékben ráillik erre a helyzetre, amit az öreg Obi-Wan mondott: "Mintha milliók kiáltottak volna fel rémületükben, aztán néma csend lett." Nagyon nem tetszik nekem ez a dolog... Gondolom most minden rajongó depis lett, bár mondjuk nem csodálom. A Disney egyetlen jól irányzott csapássorozattal szépen lassan lebontotta George Lucas univerzumának hagyatékát. Egyébként az is érdekes, hogy Lucas teljesen eltűnt. Pedig azt mondta, hogy még fog időnként segédkezni ebben-abban... Hát én nem tudom... Már nem találok szavakat. Azt hiszem, már csak ezért is be fogom fejezni a fanficionömet, amit már évek óta írok, mint egy utolsó tisztelgés az IGAZI Star Wars előtt, merthogy ez mostantól nem az SW lesz, amit megismertünk és megszerettünk, az holtbiztos. Lehet, hogy elvileg visszatérnek a Sequel trilógiában Lukeék, de van egy olyan érzésem, hogy már nem lesz az igazi... Ez már valami egészen más lesz. Komolyan, miért nem tudta a Disney békén hagyni a jelenleg futó projekteket? Tudom, hogy pénz, de akkor is... Áh... :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint jönnek ezzel az "évente egy új SW film" -el. Én meg azt mondom, hogy menjenek már a p*csába! Miről beszélnek ezek? Eddig csak rombolni tudtak.

 

Fejni, facsarni addig amíg a tőgy végleg el nem szárad és utána kukába vele. A Star Wars sikere részben abban rejlik, hogy jól tükrözi a valós társadalmi problémákat. A régi trilógia idején ott volt a kelet-nyugat szembenállása, a szovjet birodalmi ambíciók, amit a náci Németország uniformizmusával vitt filmre Lucas. (De ide lehet sorolni Gene Roddenberry "kommunista" klingonjait is, akik a peresztrojkával szelidültek a szövetség barátaivá) Az újabb trilógia a demokrácia kudarcát mutatja be, amit, mint folyamatot, Róma második bukását, manapság éli meg a világ. Az USA-EU erőteljes központosító intézkedései, amiket a demokrácia színében próbálnak eladni, a háborúk, amiket ez a tengely az állítólagos béke nevében vív, a demokratikus vívmányokra való folytonos hivatkozással szemben mégis, ez a tengely az alapvető jogokat, a szólás és véleménnyilvánítás szabadságát csorbítja. Tehát a 2 korábbi trilógiában mindig tükröződött egy korszellem és persze tükröződött Lucas politikai hozzáállása (háborúellenes egyébként!) persze ezt nem én fedeztem fel, hiszen a Myth and Magic könyv is ezt igyekszik a maga módján boncolgatni. Pirospont Lukácsnak, hogy gyerekmesébe bújtatott ember és társadalomismeretet adott át a felnövekvő nemzedékeknek és egyúttal erősen kétlem, hogy a Disney szemlélete tovább mutat majd Justin Bibernél és az aktuális tini trendeknél. Ne legyen igazam, de én mély filozófiát nem is remélek az új filmektől....pedig téma lenne bőven. Már maga a TCW is durván provokatív volt, ha valaki mélyen ás a rétegek alá, megtalálja a Jedik képében a morális válságot, a boszorkányok képében a gender ideológiát és a nemek közötti egyenlősdit, de szépen szól a TCW a rejtett fegyverkereskedelemről is és azt se feledjük, hogy az egyik részben éppen azért szavaz a Szenátus, hogy a még több klón gyártásához IMF...akarom mondani, hitelt vegyen fel a Kereskedelmi Szövetségtől. Lehet tippelni, hogy a TCW rejtett rendszerellenességét követi e a rózsaszín ködfelhőben úszó Disney.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nekem is megvan az a fajta félelmem, hogy Yoda-val együtt a mély filozófiai tartalom is kihalt a SW-ból. Nekem Yoda, Qui-Gon és Obi-Wan bölcsességei nagyon sokat jelentettek. De bizony még Palpatine vagy Padmé is nagyon sok elgondolkodtató dolgot mondott.

A tervezett spin-offok is ezt az érzést erősítik bennem. Boba Fett és Han Solo. Két nagyvilági zsivány, akik ugyan az ellentétes oldalon állnak, de sok közös lehet bennük. Egyiküket sem az eszükért és a mélyenszántó gondoltaikért szeretjük. A filmben Han jó egyensúlyban szerepelt, de egy külön film róla... Boba Fett-ről meg pláne...

 

Vannak olyan rémálmaim, hogy az Ep.7-ben a Solo gyerekek habos-babos ruhákban tipegnek vattacukorral és nagy, kerek, lapos nyalókával, miközben az öreg Han a hintaszékében üldögél, Leia pedig kötöget a fotelben, míg Chewie a házat őrzi. Később meg Justin Bieber és Miley Cyrus kaliberű tinibálványokként tetszelegnek az ifjak a képernyőn. Még a puszta gondolat is szörnyű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak olyan rémálmaim, hogy az Ep.7-ben a Solo gyerekek habos-babos ruhákban tipegnek vattacukorral és nagy, kerek, lapos nyalókával, miközben az öreg Han a hintaszékében üldögél, Leia pedig kötöget a fotelben, míg Chewie a házat őrzi. Később meg Justin Bieber és Miley Cyrus kaliberű tinibálványokként tetszelegnek az ifjak a képernyőn. Még a puszta gondolat is szörnyű.

Azért ettől nem kell félni. :)

 

Én inkább attól félek, hogy a SW-t ledegradálják egy lélektelen és teljesen sablonos akciófilmmé. Vége az eposzi érának...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ezt láttátok? :D

 

 

Igen. Egyszer még FlóriBá linkelte be valahova. Szerintem vicces, de a fickó véleményével a Star Warsról úgy alapjáraton nem értek egyet. Tipikus Original Trilogy fan, aki az első három filmet leszámítva mindent fikáz. A Prequel kritikái viccesek időnként, de azért elég sokszor csak néztem, hogy mikbe köt bele. Például "Miért hord Grievous köpenyt, mikor droid?" :facepalm: Innentől ne is folytassuk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos most a Lucasfilm következik a Disney vágóhídján:

 

"As Disney continues to cut jobs across the board, RFR is hearing about more layoffs today - This time at Lucasfilm. People have been axed in licensing, marketing, and publishing." - RebelForce Radio

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos most a Lucasfilm következik a Disney vágóhídján:

 

"As Disney continues to cut jobs across the board, RFR is hearing about more layoffs today - This time at Lucasfilm. People have been axed in licensing, marketing, and publishing." - RebelForce Radio

 

A LucasFilmnek már régen annyi. Egyébként Lucas valójában sosem aknázta ki a stúdiójában rejlő hatalmas lehetőségeket. Persze nem látok a paraván mögé, de egy időben ment a szekér, legyártották a Fantasztikus Labirintust, a Willow-t, az Indiana Jones filmeket, Howard a kacsát (gigabukás) és pár feledhetőbb alkotást. Némelyik ugyan totális pénzügyi kudarc volt, azonban a 90-es évek közepére teljesen leálltak a produkciós feladatokkal. Ugyan elő lett bányászva az Indi széria (akár a sorozatot is ide vehetjük ami ugyancsak bukás lett), valaki szerint azt is minek alapon, de a 90-es évek közepén, amikor még mindenki vevő lett volna Dr. Jones szélesvásznú kalandjaira, vagy éppen a klasszikusabb hangvételű mesékre, akkor feneklett meg a nagy produkciós kedv. Ugyan okolni magam sem kívánok senkit, de például szeretett régészprofesszorunk már a 90-es években feltámadt volna, csak Lucas folyton megtorpedózta a forgatókönyveket. A leghíresebb atomtámadást az Atlantiszos - nácis változat szenvedte el, amire akkortájt olyan sokan kíváncsiak lettek volna. Ugyan ez volt a helyzet a PC-s játékok frontján is. Az X-Wing széria az X-wing Alliance résszel ért el egy csúcsot és egyúttal a véget is. Amikor már adott volt a technikai feltétel, akkor mondott Lucas nemet, és ez a nem bizony nagyon fájt a játékos társadalomnak. Azon túl, hogy a régi prominensek is mind leléptek az LucasArt-tól, Gyuri még rá is pakolt az olyan kijelentéseivel (emlékszem, akkor voltam középsulis), hogy az Alliance játékkal Ő már lezártnak tekinti a Star Wars űrszimulátorok korát. Mint üzletember, máig nem értem, hogyan nyilatkozhatott efféle baromságot. Nem is született azóta sem Star Wars szimulátor (a Rouge Squadron és társai nem az), noha az X-wing és Tie széria a legtöbb példányban eladott PC-s játékok lettek. Mintha minden fronton szándékosan fogta volna vissza a szekeret, hogy az még véletlenül se termeljen annyit, amennyit bőven tudott volna, mégha a semmi szó a Jedi Knight széria tükrében igen erős is. Üzemelt a cég, de csak alapjáraton, mint amikor van egy Ferrárid, de te csak 30-as övezetben vagy hajlandó menni vele. Végülis haladsz, csak éppen sokkal többre is képes a segged alatt a vas. Szóval a Disneyt sem lehet mindenért okolni, sajnos a céget Lucas kezdte el leépíteni a hülye döntéseivel. Talán az eladás oka is inkább a könyvelésben keresendő, hogy a néhai csodacég izzói már régen kiégtek, csak mi rajongók ezt nem akartuk észrevenni. Most sír a szánk, hogy a Disney bombázza a falakat és recsegve ropogva omlik össze a Birodalom. Az tény, hogy egy korszak lezárult, de ezzel együtt azt is el kell könyvelnünk, hogy amit Star Warsnak eddig ismertünk, annak is befellegzett. Új szemlélet, új üzletpolitika és új rajongói bázis kerül kiépítésre, mi meg maximum szívhatjuk a fogunkat, hogy 77-ben nem így kezdődött és még 2012-ben sem erről volt szó.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint jönnek ezzel az "évente egy új SW film" -el. Én meg azt mondom, hogy menjenek már a p*csába! Miről beszélnek ezek? Eddig csak rombolni tudtak.

 

Enegem se dobtak fel vele. Egyre baljósabban látom a dolgokat.

 

 

Sajnos most a Lucasfilm következik a Disney vágóhídján:

 

"As Disney continues to cut jobs across the board, RFR is hearing about more layoffs today - This time at Lucasfilm. People have been axed in licensing, marketing, and publishing." - RebelForce Radio

 

A publishing részleggel kapcsolatban már jött a cáfolat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba Fett és Han Solo. Két nagyvilági zsivány, akik ugyan az ellentétes oldalon állnak, de sok közös lehet bennük. Egyiküket sem az eszükért és a mélyenszántó gondoltaikért szeretjük.

Viszont remekül képviselik a SW kalandjellegét, amit személy szerint mindig is nagyon szerettem a SW-ban. Persze ízlések és pofonok, de számomra a SW, és valószínűleg mások számára is, nem csak a Jediket, Sitheket, az Erőt és a harcot jelenti :) Kell a könnyedebb vonal is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj a karakterfilmekkel, hogy az SW esetében sem fog működni. Írhattam volna, hogy máshol működik, de ha megnézzük a Marvel karakterfilmeket, kezdve a Hulktól az Amerikánosz Kápitánoszig, mind üresen kong. Lélektelen és üres látványfilmek és mi az, ami Marvelben működött? Persze, hogy a Bosszúállók...ami sok karakterrel dolgozik és nagyobb ívű történetet mesél el. Az egyetlen maradandó Marvel film eddig a Bosszúállok, ami többé kevésbé követi a Star Wars történetmesélését. A hősök, akik kezdetben nem szeretik egymást, majd összeállnak és megkedvelik egymást végül egy nagy csatában legyőzik a főgonoszt a la New Hope. Most a Disney a Marvel karakterfilmek ürességét szeretné az SW-re ráeröltetni, arra az SW-re, ami egy darab történetből áll, Anakin bukásából és felemelkedéséből és minden más esemény ezen központi mozzanat köré szerveződik. 6 film, egy történet. Sokan azt gondolják, hogy szemben a Marvel karakterfilmekkel, azért egy Han Solo vagy Boba Fett történet működhet a vásznon. Ennek az esélye igen kicsi, ugyanis ezek a karakterek nem arra lettek tervezve, hogy önállóan működjenek. Szemben mondjuk egy Pókember, aki az unalomig szőtte a hálóját nagy magányában, Solo vagy Boba mindig a fő történetvonalat egészítették ki és így nyerték el értéküket. Ők a hozzáadott érték, amitől a Star Wars fő történetvonala kalandosabban működik. Han Solot addig szeretjük, míg mellette van Luke, Csubi, Leia, addig röhögünk rajta, míg baszogatja C3PO-t és míg érezzük, hogy a Vader elől történő menekülést is tudja lazán kezelni. Han Solo karakterét a többiek nemesítik és ezért működik, de ha kap egy filmet, amiben csak Ő játszik és még sok kitalált de számunkra érzelmileg érdektelen karakter, akkor az olyan bukás lesz, mint az első Wolverine eredetfilm. Az is azért bukott meg, mert Rozsomák karakterét a többi főszereplővel együttműködve szeretjük és kedveltük meg, de ha kiemeljük az ismert karakterek közül, azon karakterek közül, akikhez érzelmileg kötődünk, akkor önmagában a karaktere már nem fog működni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont remekül képviselik a SW kalandjellegét, amit személy szerint mindig is nagyon szerettem a SW-ban. Persze ízlések és pofonok, de számomra a SW, és valószínűleg mások számára is, nem csak a Jediket, Sitheket, az Erőt és a harcot jelenti :) Kell a könnyedebb vonal is.

Ez igaz, egyetértek. A kérdés csak az, hogy elegendő-e ez a kalandosabb, könnyedebb vonal az önálló sikerhez. ;)

 

Az a baj a karakterfilmekkel, hogy az SW esetében sem fog működni. Írhattam volna, hogy máshol működik, de ha megnézzük a Marvel karakterfilmeket, kezdve a Hulktól az Amerikánosz Kápitánoszig, mind üresen kong. Lélektelen és üres látványfilmek és mi az, ami Marvelben működött? Persze, hogy a Bosszúállók...ami sok karakterrel dolgozik és nagyobb ívű történetet mesél el. Az egyetlen maradandó Marvel film eddig a Bosszúállok, ami többé kevésbé követi a Star Wars történetmesélését.

Hát nem is tudom. Én nem állítanám, hogy a Marvel karakterfilmek nem működnek. Lényegében ezekből élnek és építették fel magukat, ezektől lett brand a Marvel (filmes berkekben). A Vasember pl. elég durcás siker volt, pont most megy ezerrel a 3 marketingje. De a Thor vagy a többiek se annyira panaszkodhatnak. Az X-Men esetében pedig a Farkas sztori is kifejezetten bejött nekik.

A Bosszúállók pedig szerintem csak a tömény szenzációhajhászás (pl. látványvilág) és rengeteg egyéni hős ömlesztése miatt lett annyira sikeres. Lényegében minden olyan sablont és lehetőséget ellőttek, amivel rá lehet feküdni a tömegsikerre. Én is jól szórakoztam a filmen, de amúgy történetileg és koncepcionálisan full 0. Még csak össze se merném hasonlítani egy SW Sagával. Random csatajelenetek és humoros párbeszédek követik egymást, olyan mint egy hosszúra nyúlt trailer vagy klip.

 

A többivel, amit írtál (SW fronton az említett karakterek önálló szerepével kapcsolatban) nagyjából egyetértek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tartom amit leírtam, de annyit hozzátennék, hogy az új éra Marvel adaptációi nekem tetszettek és velem együtt sok ember megnézte azokat a moziban, így garantálva a pénzügyi sikert. Tetszett a Thor, hogy Branagh királydrámát faragott belőle, tetszett az Amerika Kapitány is, mert a film közepénél a Kapitányból mertek szinpadi bohócot faragni, aki lányokkal táncikált a színpadon és tetszett Wolverine is és tetszett az Iron Man is (a 2. rész értékelhetetlen), mert RDJ nagyon lazára vette a figurát, az Avangert pedig kiemeltem, hogy miért lett sikeres. Szóval tetszettek és megnéztem azokat, értékük pedig pontosan NULLA, minden szempontból értékelhetetlen szemetek, de én többször is megnéztem és még meg is fogom még nézni, mert magam is Marvel fanatik vagyok. Értékállóság tekintetében viszont nincs meg bennük az a plussz, ami megvan a régi trilógiában. De nem kell annyira messzire menni....azt mondom Titanic. Az emberek többsége ki nem állhatja, értékállósági indexe mégis 100! Csillagközi Invázió....a legmerészebb szatíra, gigantikus pénzügyi bukás, mely örökre száműzte Paul Verhoevent Hollywoodból. Értékállósági indexe 100! Mind a két film stabilan marad a filmtörténetben mint kultikus alkotás, de ide lehet sorolni a Ponyvaregényt is, az Alkonyattól Pirkadatigot vagy az eredeti Robotzsarut is, de sajnos a Marvel filmeket nem. A Robotzsarú például egy időtlen klasszikus, már az eredeti Paul Verhoeven alkotás, sikere mind a mai napig töretlen és kultikus. Van benne valami megfoghatatlan plussz és nem az effektek, még csak nem is a színészi játék, van lelke a filmnek, amivel együtt tudtam lélegezni. Persze bizonyos vagyok benne, hogy a fiatalabb generáció bármelyik újabb Marvel adaptációt jobban kedveli, de abban is biztos vagyok, hogy az eredeti Robotzsarú 20 év múlva is kult lesz, míg a mai Marvel filmekre senki nem fog emlékezni. Pont ezért nem szeretném, hogy a Disney a Marvelnél használt marketingre alapozva hozza le az egyébként értéktelen karakterfilmeket....pedig az lesz. Nem érdekli őket, hogy Yodára is csak akkor vagyunk kíváncsiak, ha a történetben betöltött szerepe az, hogy egy hőst neveljen ki. Ezért írtam, hogy Han, Lando, Yoda mind azért működnek, mert egy nagyobb történetet egészítenek ki, ezért működött Rozsomák az X-Men filmekben és ezért nem működött a karakterfilmben.

 

Egyébként az Avatar is jó példa, mert annak sincs értékállósága, pedig szerintem egy szuper film és rendesen termelt is a kasszáknál. Emlékszem, hogy a hype már évekkel a film megjelenése előtt megindult. Virtuális netes klubbok alakultak és az emberek várták mint a messiást. Most aztán Jim jól meg fogja mutatni a világnak, most aztán jól oda fogja mondani, itt aztán olyan effektek lesznek (és lettek is), hogy szem nem marad majd szárazon (és nem is maradt). Csak ez kevés, nem ettől lesz egy film kult, jószerivel ma már senkit nem érdekel, csak a Media Marktban promózzák vele a 3D tévéket. Lement a moziban és viszont látásra. Persze én azóta megnéztem tucatszor és tartom, hogy minőségi a film, de a Titanic értékállóságához mérni nem lehet, pedig biztosan többen szeretik.

 

A másik kitűnő példa pedig Superman. Most lesz az újabb adaptáció, biztos jó lesz, azonban az emberi emlékezet csak és kizárólag az 1978-as "eredeti" Christopher Reeve verziót fogja megőrizni. Soha semmilyen másik Superman nem marad majd fenn a lexikonokban úgy, mint az "első" Superman film, amit mindenkinek látnia kell. Ez a korona csak a Richard Donner adaptációt illeti és ezt elvenni soha semmi nem fogja tudni...az új Superman film sem, még meg sem jelent, de már bőven tudni lehet, elég csak megnézni a trailert.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, nyilván ha kultikus filmekhez hasonlítjuk a Marvel karakterfilmjeit, akkor alulmarad, de az előbbi diskurzusban a Bosszúállók volt a mérce. Pedig az is legalább akkora hulladék, mint a többi és aligha fogják 50 év múlva örök klasszikusként emlegetni. Miközben a SW-t azt hiszem nyugodtan besorolhatjuk ezen filmek közé.

 

Az mondjuk talán túlzás, hogy a mellékszereplőkre ne lennénk kíváncsiak. Bár tény, hogy az kérdéses, hogy önállóan el tudnának-e vinni egy filmet. Helyesebben nem is ez a kérdés, mert szerintem erre is egyértelmű igen a válasz. Inkább az igencsak necces, hogy ugyanúgy bevonulnának-e a filmtörténet klasszikusai közé, mint az eredeti trilógia vagy akár a prequel. Nem jelenteném ki előre, hogy esélyük sincs, mindenesetre komoly nehézség.

 

Az utolsó bekezdésed pedig nagyon szépen példázza miért is nem akarnak belevágni a klasszikus trilógia újraforgatásának. Sokszor merült már fel a téma, de nem kérdés, hogy úgy járnának vele, ahogy sok más remake esetében is. Pontosan ahogyan írtad is.

 

OFF:

Rozsomák külön filmjéről miért gondolod, hogy nem működik? Neked nem tetszett, vagy annyira kiverte volna a biztosítékot a Marvel és X-Men fanoknál? Csak azért kérdem, mert én ugyan kedvelem a Marvel filmeket (különösen az X-Men-t, amit messze a legmélyebb és legkomolyabb Marvel alkotásnak tartok), de annyira nem követem napi szinten a dolgaikat. Ezidáig pedig nem nagyon hallottam tömeges ellenvéleményeket a Wolverine kapcsán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

OFF:

Rozsomák külön filmjéről miért gondolod, hogy nem működik? Neked nem tetszett, vagy annyira kiverte volna a biztosítékot a Marvel és X-Men fanoknál? Csak azért kérdem, mert én ugyan kedvelem a Marvel filmeket (különösen az X-Men-t, amit messze a legmélyebb és legkomolyabb Marvel alkotásnak tartok), de annyira nem követem napi szinten a dolgaikat. Ezidáig pedig nem nagyon hallottam tömeges ellenvéleményeket a Wolverine kapcsán.

 

Nekem nagyon tetszett a Wolverine karakterfilm, a fanoknál lett bukás...állítólag. És én is úgy tartom, hogy ha maradandó újkori Marvel filmet kell megjelölni, akkor a talán már nem is annyira újkori első X-Men filmet jelölném meg.

 

Egyébként a maradandóság tekintetében a Star Wars is meglehetősen inkoherens, hiszen az új trilógia már kevésbé nevezhető maradandónak de mégis maradandó, mert azt ugye húzza a régi trilógia, de már nem korszakos, de még mindig kiemelkedő. A Star Wars filmeket a rajongók picit máshogy nézik, mint az egyéb alkotásokat. Egy Star Wars filmnél elvárjuk, hogy az önmagában is saga legyen, hogy grandiózus, nagyszerű és kirobbanó élményt kínáljon, de az eddigi két trilógiánál alkalmazott és bevált saga receptet lehetetlen egy karakteres filmre vetítve produkálni. Jó példa erre Stallone, aki az Expandables filmekkel robbantott, de az önálló és nemrég vetített Bullet to the Head filmje sunnyogva vonult ki abból a pár moziteremből, ahol merték levetíteni. Az Exp. azért működött, mert a néhai nagy nevek egymást tápolták és erősítették, de külön már nem vagyunk rájuk kíváncsiak...ahogy Arni Last Stand filmje is gigászit bukott. Öregek, de ha együtt vannak a vásznon, még működik a kémia, külön-külön már nem. A másik része a dolognak, hogy a sok csűrés-csavarás ellenére az SW rajongók többsége mindig is a régi trilógia hangulatát várja és fogja rávetíteni az elkövetkező SW alkotásokra. Ez egy nehéz kereszt, mert van, aki az EU-t szeretné a vásznon látni, van aki a KOTOR PC-s játékot élné át szívesen szélesvásznú formátumban, de még mindig azok vannak többen (és ez így is lesz egy darabig) akiknek a Star Wars Luke kalandjával kezdődik és azzal is végződik. Ez generál egy prekoncepciót és ezt az egy dolgot a Disney nagyon helyesen ismerte fel és ez az egyik ok, amiért igyekszik szanálni a prequel érát és talán ez az egyetlen ok, amiért szanálta a TCW-t. Ez egy kemény döntéshelyzet, hogy kinek, mely rajongótábornak készüljenek az új filmek és azt látom, legalábbis a TCW szanálása erre utal, hogy a Disney pálcát tört a prequell felett és állást foglalt a régi trilógia mellett. Ez egy teljesen logikus dolog, egyszerűen a régi részekért még mindig többen rajonganak. Anyum azt szokta mondani; mindegy fiam, csak Han Solo játszon benne. És ez apám véleménye is. Az elkövetkező filmek valójában a régi részek ismétlései lesznek. Egyfajta reboot és ezért kérték fel JJA.t a rendezői székbe, mert Ő sikeresen rebootolta az ST-t. Rakjátok össze a mozaikokat. A Disney lemérte, hogy mire van nagyobb igény. Győzött a régi trilógia, gyorsan alkalmazkodtak a lemért igényhez, szanálták a TCW-t és felkértek egy embert, aki újszerűen, de mégis az eredetit tiszteletben tartva tud majd rebootolni az eredeti történetet. Kapunk megint egy császárhoz mérhető főgonoszt, az öreg Luke szerepében megkapjuk Bent, Anakin-Vader emléke, mint a karakterekre nehezedő kísértő múlt szerepében megkapjuk a klasszikus apa-fia keresztet és a végén ott leszünk, hogy egy új történetbe zárva az eredeti trilógiát fogjuk majd végigizgulni, mert az okos ember mindig a mama receptjével főz!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy biztos, jók lesznek az új filmek, mert... ezeket a filmeket "mi rajongók" csináljuk saját magunknak. Olyan rendezők, forgatókönyvírók, stb. dolgoznak a filmeken, akik velünk együtt évek óta rajongói az SW-nek. Ezért biztos, hogy remek filmek és egy nagyszerű oly korszak kezdődik. A többi 2015. májusában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett a Wolverine karakterfilm, a fanoknál lett bukás...állítólag. És én is úgy tartom, hogy ha maradandó újkori Marvel filmet kell megjelölni, akkor a talán már nem is annyira újkori első X-Men filmet jelölném meg.

Állítólag... Aztán ez is csak vmi kamuduma a kritikusok részéról, aztán keresve se lehet olyat találni, akinek ne tetszett volna. :) Neked is bejött, nekem is bejött, az összes ismerősömnek (van köztük pár elfogult Marvel fan) bejött, nem igen találkoztam még olyanokkal, akiknek nem. Persze ez nem garancia semmire, de elég szkeptikussá tesz.:)

 

Egyébként a maradandóság tekintetében a Star Wars is meglehetősen inkoherens, hiszen az új trilógia már kevésbé nevezhető maradandónak de mégis maradandó, mert azt ugye húzza a régi trilógia, de már nem korszakos, de még mindig kiemelkedő.

Ezt majd évtizedekkel később tudjuk csak megítélni. Nyilván ma még azon generációk szülöttei vannak túlsúlyban, akiknek a klasszikus vonallal kezdődött minden, így nyilván azt tekintik korszakosnak és etalonnak. Viszont pl. az én korosztályomba tartozó SW fanok döntő többsége már a prequel-t helyezi előrébb és ha a brand fennmarad (amiért nyilván mi is mindent el fogunk követni), akkor az utánunk jövőknek már az újabb filmek jelenthetik az alapot. Főképp, ha sorrendhelyesen nézik majd meg őket. Szóval ha a SW fennmarad, mint legenda, akkor bőven megvan az esély rá, hogy a prequel beelőzi a klasszikust.

 

A másik része a dolognak, hogy a sok csűrés-csavarás ellenére az SW rajongók többsége mindig is a régi trilógia hangulatát várja és fogja rávetíteni az elkövetkező SW alkotásokra. Ez egy nehéz kereszt, mert van, aki az EU-t szeretné a vásznon látni, van aki a KOTOR PC-s játékot élné át szívesen szélesvásznú formátumban, de még mindig azok vannak többen (és ez így is lesz egy darabig) akiknek a Star Wars Luke kalandjával kezdődik és azzal is végződik. Ez generál egy prekoncepciót és ezt az egy dolgot a Disney nagyon helyesen ismerte fel és ez az egyik ok, amiért igyekszik szanálni a prequel érát és talán ez az egyetlen ok, amiért szanálta a TCW-t. Ez egy kemény döntéshelyzet, hogy kinek, mely rajongótábornak készüljenek az új filmek és azt látom, legalábbis a TCW szanálása erre utal, hogy a Disney pálcát tört a prequell felett és állást foglalt a régi trilógia mellett. Ez egy teljesen logikus dolog, egyszerűen a régi részekért még mindig többen rajonganak.

Valóban, egyelőre ez a helyzet. Mint az előbb is írtam, egyáltalán nem biztos, hogy ez is marad.

Most még ez van, így jó esély van arra, hogy a Disney valóban úgy gondolkodik, ahogyan írod is. Ez megalapozott és logikus levezetésnek tűnik. Az új trilógia is az Ep.6 után játszódik és a tervezett új sorozatuk is ezt kívánja felvezetni. Ezek nyilván közelebb állnak a klasszikus vonalhoz, mint a prequl-éhez.

Mondjuk én azt gondolom, hogyha a Disney nem hajlandó bevállalni azt, hogy kb. annyira új megközelítésben tálalja a legújabb trilógiát, mint a prequel anno és igazi újdonságokkal bővítse az univerzumot, akkor kérdőjeles lesz az áttörő siker.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.