Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Én is.

 

Kedves Nute és kedves Frenkie. Azért valljátok be, hogy oly hosszú szünet után a special edition és különösen a prequell érkezésének a híre, illetve a forgatási pletykák figyelemmel kísérése, azért okozott némi örömöt. Szerintem rettentően izgalmas kb 9 év volt ez az időszak, és csak sajnálni tudnám, hogy a SW filmek forgalmazása a gagyi 3D-ben, valamint blu ray kiadásonkkénti egyel-egyel több pislogó ewok, vagy még nagyobb dramaturgiai marhaságba torkolló szövegátírogatásokból állna. Mert Lucas hozzáálása erről szólt volna, ha nem adja el a Disney-nek, a rókabörről. Értelmetlen, valamint egyenesen szentségtörő szétbarmolásáról a SAGA-nak. Ezt nem akarhattuk, akarhatjuk. Most megint lehet örülni, én legalábbis ezt teszem. :yeah:

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is várakozó állásponton vagyok.

Azért vhol minden SW fan titkos álma teljesült azzal, hogy jön egy újabb trilógia. Aki számára így kerek a sztori, azok max. nem nézik meg, de én nagyon kíváncsian várom mi fog kisülni belőle. Eddig nincs igazán ok az aggodalomra.

Mondjuk a TCW elkaszálásának a módja elég lárvául sikeredett, de ez van. Vannak beígérve más sorozatok és spin-offok is a trilógián kívül. Úgy gondolom, hogy ezek nagyon sokat jelenthetnek ha tényleg elkészülnek és igényesen lesznek megcsinálva.

A Disney-t szapulni meg majd ráérünk akkor, ha ezekből az ígéretekből nem tartanak be vmit, vagy vmi összegányolt foshalmazt tesznek elénk. Addig viszont szavazzuk meg nekik legalább a minimális bizalmat, hogy legyen mivel visszaélniük. :evil::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is várakozó állásponton vagyok.

Azért vhol minden SW fan titkos álma teljesült azzal, hogy jön egy újabb trilógia. Aki számára így kerek a sztori, azok max. nem nézik meg, de én nagyon kíváncsian várom mi fog kisülni belőle. Eddig nincs igazán ok az aggodalomra.

Mondjuk a TCW elkaszálásának a módja elég lárvául sikeredett, de ez van. Vannak beígérve más sorozatok és spin-offok is a trilógián kívül. Úgy gondolom, hogy ezek nagyon sokat jelenthetnek ha tényleg elkészülnek és igényesen lesznek megcsinálva.

A Disney-t szapulni meg majd ráérünk akkor, ha ezekből az ígéretekből nem tartanak be vmit, vagy vmi összegányolt foshalmazt tesznek elénk. Addig viszont szavazzuk meg nekik legalább a minimális bizalmat, hogy legyen mivel visszaélniük. :evil::)

 

Hát igen a TCW. Ez a Lucasfilm eddigi legszinvonalasabb, mellékszállat képviselő produkciója volt. Ez egy darabig kielégítette volna a rajongókat, de nem örökre. Előbb utóbb minden rajongóban felkúszott volna a gondolat, hogy hagyják már abba ezt a tv-s mizériát. Hol vannak az igazi SW filmek. Hol van az élőszereplős sorozat. Lucas meg mondta volna: ez van ezt kell szeretni, mert "a filmtechnika még nem tart ott", meg "túl drága", meg "öreg vagyok én már ehhez", meg jöttek volna, illetve jöttek a kifogások. De figyeljetek itt van a 12. blu ray kiadás. Ebben már minden ewok pislog, és Vader monologot mond a tronteremben, Shakespeari mélységekben. Jó lesz. Mi rajongók meg itt álltunk volna életünk végéig a 12 évadra, vagy akárhány évadra duzzasztott tv-s nagy semmivel. Becsapottnak érezve magunkat. Na ez nem kell. Igazi SW filmeket akarok. Szélesvásznon, IMAX-ban, 3D-ben, Dolby Digitálban. Ez jár nekem 30 év rajongás után. És a Disney meg fogja adni nekem, nekünk.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előbb utóbb minden rajongóban felkúszott volna a gondolat, hogy hagyják már abba ezt a tv-s mizériát. Hol vannak az igazi SW filmek. Hol van az élőszereplős sorozat. Lucas meg mondta volna: ez van ezt kell szeretni, mert "a filmtechnika még nem tart ott", meg "túl drága", meg "öreg vagyok én már ehhez", meg jöttek volna, illetve jöttek a kifogások. De figyeljetek itt van a 12. blu ray kiadás. Ebben már minden ewok pislog, és Vader monologot mond a tronteremben, Shakespeari mélységekben. Jó lesz. Mi rajongók meg itt álltunk volna életünk végéig a 12 évadra, vagy akárhány évadra duzzasztott tv-s nagy semmivel. Becsapottnak érezve magunkat. Na ez nem kell. Igazi SW filmeket akarok. Szélesvásznon, IMAX-ban, 3D-ben, Dolby Digitálban. Ez jár nekem 30 év rajongás után. És a Disney meg fogja adni nekem, nekünk.

Mondjuk ezt már egy kicsit túlzásnak érzem.

A TCW szerintem pl. sokkal jobb volt, mint egy élőszereplős sorozat. Kb. tripla akkora költségvetéssel se igazán lehetett volna hasonló minőséget kicsikarni, ill. nagyon sok olyan elem van, amit nem nagyon lehetett volna igényesen megcsinálni. Szóval azért a nagy semminél sokkal több volt ez. ;)

Lucast meg azért nem kell ennyire fogalmatlannak lefesteni, szerintem nagyon is kézben tartotta/tarja ő a dolgokat, egyszerűen csak érzi, hogy bizony előbb-utóbb át kell adnia a vezérfonalat másoknak. Ezt pedig fokozatosan teszi meg.

A Disney pedig még semmi jót nem tett, úgyhogy bánjunk csínján a dicsőítésükkel. Egyelőre csak masszív ígérgetés megy, de ezt a legkönnyebb. Ahogy előre ekézni se érdemes őket, úgy a hurráoptimizmus is indokolatlan még. Szerintem. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk ezt már egy kicsit túlzásnak érzem.

A TCW szerintem pl. sokkal jobb volt, mint egy élőszereplős sorozat. Kb. tripla akkora költségvetéssel se igazán lehetett volna hasonló minőséget kicsikarni, ill. nagyon sok olyan elem van, amit nem nagyon lehetett volna igényesen megcsinálni. Szóval azért a nagy semminél sokkal több volt ez. ;)

Lucast meg azért nem kell ennyire fogalmatlannak lefesteni, szerintem nagyon is kézben tartotta/tarja ő a dolgokat, egyszerűen csak érzi, hogy bizony előbb-utóbb át kell adnia a vezérfonalat másoknak. Ezt pedig fokozatosan teszi meg.

A Disney pedig még semmi jót nem tett, úgyhogy bánjunk csínján a dicsőítésükkel. Egyelőre csak masszív ígérgetés megy, de ezt a legkönnyebb. Ahogy előre ekézni se érdemes őket, úgy a hurráoptimizmus is indokolatlan még. Szerintem. ;)

 

Rendben a "nagy semmit" visszavonom. A minőségét firtatnám. Láttad a Rango cimű full animációs filmet. Nos ezt az ILM csinálta, Pixart megszégyenítő, hihetetlen minőségben, részletgazdagságba. Na szóval animációs téren itt tart a Lucasfilm. DE. Jön a szokásos Lucas hozzáállás. "Nem azért néz így ki mert nem tudtuk volna Pixar minőségben megcsinálni" De nem ám. Hanem azért mert nem fogok rá egy fillérrel sem többet költeni mint amit muszály. Persze érthető hisz az Ő pénze. Ez nagyon jól látszott a pilot film mozis bemutatkozásán. Mindenki meg volt döbbenve, hogy mit keres EZ, ilyen minőségben, a Pixar által uralt mozivásznakon. Nem is lett nagy siker. Lucas meg csalódott, hogy a legújabb gyermekével kapcsolatban fanyalognak a kritikusok, meg a rajongók.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minőségét firtatnám.

Én nem más animációs filmekre/sorozatokra gondoltam elsősorban, hanem egy élőszereplősre. ;)

Persze, lehetett volna sokkal szebb a TCW, de kíváncsi lennék, hasonló kasszából milyen élőszereplős szintet lehetett volna kihozni. Azért ott már nem csak pár grafikust, számítógépes gurut meg szinkronszínészt kell megfizetni. Hanem ezek mellett rendes színészek, kaszkadőrök kellenek, díszletek, ruhák, utazni mindenféle helyszínekre, klasszikus forgatási munkálatok, stb.. A CGI-nek meg még komolyabb színvonalon is kell lennie, hogy ne tűnjön ki annyira a valós körülmények közül.

Azt viszont nem hiszem, hogy a Disney sokszoros költségvetést biztosítana akármilyen sorozatnak, szóval maradna max. a középszerűség. Akkor meg már inkább az animáció, ott betudjuk a műfajnak a dolgokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pécsi: a Rango hány perces volt? És egy évadnyi TCW hány perces? Segítek, 22x20 tehát kb 440 perc. Még szép, hogy nem lehet összevetni a kettőt rajzolás terén, hiszen előbbi egy film, utóbbi meg egy sorozat. A költségek mint ég és föld.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pécsi: a Rango hány perces volt? És egy évadnyi TCW hány perces? Segítek, 22x20 tehát kb 440 perc. Még szép, hogy nem lehet összevetni a kettőt rajzolás terén, hiszen előbbi egy film, utóbbi meg egy sorozat. A költségek mint ég és föld.

 

Én nem fikázni akarom a TCW-t, csak a helyén kezelni. Nekem is bejövős, bár 3 évaddal le vagyok maradva ( ja, és Mault nem kellet volna feltámasztani), mert csak a dvd kiadások vannak meg. Majd pótolom. Ebből csak annyit akarok kihozni, hogy az új mozi filmek becsesebbek lesznek nekem továbbra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem más animációs filmekre/sorozatokra gondoltam elsősorban, hanem egy élőszereplősre. ;)

Persze, lehetett volna sokkal szebb a TCW, de kíváncsi lennék, hasonló kasszából milyen élőszereplős szintet lehetett volna kihozni. Azért ott már nem csak pár grafikust, számítógépes gurut meg szinkronszínészt kell megfizetni. Hanem ezek mellett rendes színészek, kaszkadőrök kellenek, díszletek, ruhák, utazni mindenféle helyszínekre, klasszikus forgatási munkálatok, stb.. A CGI-nek meg még komolyabb színvonalon is kell lennie, hogy ne tűnjön ki annyira a valós körülmények közül.

Azt viszont nem hiszem, hogy a Disney sokszoros költségvetést biztosítana akármilyen sorozatnak, szóval maradna max. a középszerűség. Akkor meg már inkább az animáció, ott betudjuk a műfajnak a dolgokat. :)

 

Nem tudom, hogy cw epizódjai mennyibe fájtak. Azt tudom, hogy a pilot világszerte (benne USA) 68 milliót hozott. Szerintem masszív bukta volt, bár gyártási+ reklám költségről nincs adatom. Az élőszereplős sorozat költségvetését csak a ST sorozatok, Battlestar G-hoz mérném. Ezeknek a bekerülési költségéről sincs adatom, de biztos, hogy több millió dollár (és ezek a csendesebb epizódok)részenként. De hallottam már 20 milliós epizódokról is. Nem tudom hogy mi igaz ebből. A Lucasfilm bele rokkant volna ha ezt bevállalja, az biztos. Minőségben viszont nem lett volna szabad alulmúlni az említett tv szériákat, mert nevetségessé vált volna a SW. A Disney is inkább moziba látná SW szerintem, ahol biztosabb a megtérülése. A Disney szerintem önfentartóvá akarja tenni a SW-t. Az első mozis produkcióknak (EPVII, spin off) muszáj sikeresnek lenniük, hogy a bevételükből, mégtöbb filmet csinálhasson, ami még több hasznot termel .... és így tovább. Én nem mondtam hogy a CW középszerű, mondanivalójában, szellemiségében biztos, hogy nem, de nem is csúcskategória, ott van jó helyen ahol most van tv-ben. Csak azt fájlaltam az eddigi irásaimban, hogy könnyen azon kapjuk magunkat, amiket a korábbiakban leírtam. Rókabőr, tv, de semmi mozi, semmi nagy lépték. Egyébként én a Disney szinrelépése előtt, az élőszereplős sorozatban bíztam nagyon, meg a klasszikus trilógia esetleges nagyobb volumenű felújításában (tudom szentségtörés), de valahogy egyik sem akart bekövetkezni, míg végül Lucas nyilatkozatai teljesen el is keserítettek. Hát ez volt a helyzet a Disney előtt Nálam. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem fikázni akarom a TCW-t, csak a helyén kezelni.

Akkor gratulálok: nem sikerült. Ha a Rangoval hasonlítgatod össze (ami a látványon kívül sok egyéb pozitívumot nem tud amúgy felmutatni), ráadásul még három évaddal le is maradtál, akkor sok mindent csinálsz, csak éppen a helyén nem kezeled.

 

A Star Trek meg pontosan az a széria, ami bizonyítja Lucas igazán a költségekben. Nézz meg egy átlagos Trek szériát, azaz bármelyiket. Mindegyikben, még a legmodernebbekben is minimális a CGI, az űrhajókról például készítenek nagyjából tíz vágóképet, aztán azokat pakolják be az EGÉSZ sorozatban. A díszletek egy kaptafára készülnek, felismerhető, hogy a legtöbb ugyanaz, csak átfestik, átrendezik. Ezek a díszletek ugyanis mobilisak. Példának okáért az űrhajók folyosóiból van négy, max öt fajta, és mindig aszerint színezik a falakat, hogy melyik szinten járnak. Azért, mert így költséghatékony, egy díszlet felhúzása pedig baromi drága.

A legnagyobb díszlet a Deep Space Nine-ban van, az űrállomás promenádja. Az első évadon ez meg is látszik, nagyon minimalista lett egyéb téren. Pláne, mert a főszereplők közt is átlagon felüli az idegenek száma: Dax, Kira, Odo, Quark, Worf, az utóbbi három ráadásul teljes arcmaszkot visel -> összehasonlításképpen, a többi sorozatban egy, max két idegen van, átlagosan hegyes fülűek. És ez még tovább növeli a költségvetést, nem is akárhogy, több száz dollárt visz el egy ilyen maszk. Például napi ötven dollárba és hat órába került csak az, hogy Dax így nézzen ki:

Jadzia-jadzia-dax.jpg

Igen, azok a pöttyök az összes "maszkja," most azt az ötven dollárt szorozd meg egy évad hány forgatási napból áll, és máris megkapod, hogy ezek a pöttyök önmagukban mennyire meg tudják dobni a költségvetést. Aztán gondold el, mennyibe kerül egy ilyen maszk:

Quark,_2375.jpg

Megjegyzem, neki a kezeit, olykor a lábait is el kellett maszkírozni.

 

És akkor hol vannak még a jelmezek, az űrcsaták, felszíni díszletek, színészek gázsija, a stáb bére, CGI, a reklám, stb. És ez csak egy Star Trek, ami elég nagy költségvetésű egy Stargate szériához képest, de még így is látszik, hol spórolnak, azonban TV sorozat révén nem furcsa, hogy így fest. Hogy az idegenek attól lesznek idegenek, hogy más a fülük, a homlokuk, vagy az álluk. Egy Star Wars... Ember, mozifilm minőség, annál alább nem adjuk. Ott nem lehet azzal letudni egy idegent, hogy szögletes füleket teszünk rá. A Star Warsban egy vágóképben több az idegen, monumentálisabbak a díszletek, látványosabbak az effektek, mint az Enterprise sorozat négy évadában összesen, pedig ott már tényleg fájt 20 misibe egy-egy epizód a harmadik évadban. De ott is csak két CGI idegenre futotta, meg két teljesen elmaszkírozottra, ráadásul az egész harmadik évad az űr egyetlen, csillagköddel körülvett területén zajlik, tehát óne új életformák, új civilizációk felfedezése, óne minden részben új bolygó, van úgy, hogy az NX-01 Enterprise-ról le sem jönnek. Sőt, direkt költséghatékonyság érdekében csináltak olyan részt, amiben belefutottak egy alternatív Enterprise-ba, így kimozdíthatták a szereplőket a hajóról, de nem kellett új díszleteket csinálni. (Egy szakmai titok: a sci-fikben, amikor a szereplők párhuzamos világokban járkálnak, vagy ugyanolyan űrhajóra, űrállomásra kerülnek - DS9-ben pl. az Empok Nor, ami az állomás testvére volt -, azt pontosan a spórolás miatt csinálják). És amikor a végére értek ennek az igen költséges - pedig még itt is spórolós - évadnak, szólt is a Paramount, hogy vagy visszafogják magukat, vagy kasza, mert se nézettségben, se népszerűségben nem hozza vissza az összeget a sorozat.

Másik jó példa a Farscape (nálunk Csillagközi szökevények címen futott). Ausztrál sorozat, a készítők a fejükbe vették, hogy márpedig ők leszámolnak a homlokokkal és fülekkel, olyan sci-fit csinálnak, amiben az idegenek idegenek. A főszereplők között csak két ember volt, mellettük három-négy durván elmaszkírozott ember és két teljesen robot báb (a sorozat maszkjaiért és bábjaiért az a stúdió felelt, akik az ep3-hoz is csinálták ezeket, azaz Priesték, aki még emlékszik rá :)). A végén olyan nagy volt a sorozat költségvetése a díszletek, bábok és maszkok miatt, hogy kénytelenek voltak feladni az elhatározásukat. Bejöttek az ember idegenek, sőt, néhány amúgy ténylegesen idegen lényt le kellett váltaniuk ember-idegenre (úgy mesélték be, hogy embernőket erőszakoltak meg, és így születtek a kis hibridkék, hát nem egy habkönnyű sorozat volt, az fix :D).

Egy Star Warsban bizony huttok, gunganok, dugok, élik mindennapjaikat, olyan világok vannak, mint Bespin, Utapau, Naboo, Coruscant (ez utóbbi megcsinálása már önmagában elnyelte volna a sorozat költségvetését). És az űrjelenetek sem állhatnak tíz vágóképből, pláne, mert nem egy űrhajó, hanem több tucat különböző űrhajó adja a szimpla űrjeleneteket. És Lucas jól látta, ha a mozifilm minőségét akarja hozni, akkor egy évad kerülne annyiba, mint az ep3. Most képzeld csak azt el, ha mindegyik epizód pusztán tíz millióba kerülne (egy SG epizód nagyjából 3 misi, egy átlag ST epizód hat körül mozgott). Akkor is, egy húsz epizódós évad kétszáz millióba kerülne. És ez nagyon optimista becslés volt, mert ebbe nincsen benne olyan, mint az évadkezdés, vagy zárás, amik általában a duplájába szoktak kerülni az átlag epizódoknak. Hát még a pilotról ne is beszéljek. Arra meg ott a Terra Nova, Spielberggel és az 20th Century Foxxal a háta mögött, egy sorozathoz képest tényleg hatalmas kasszával és technikai aparátussal a háta mögött, aztán nézd meg azokat a CG dinókat. Nem érik el az 1993-as Jurassic Park CG dinóinak a minőségét. Miért? Mert a pilotra szánt 14 millió is kevés volt ahhoz. Az átlag epizódok pedig csak 4 misibe fájtak, meg is látszik (hiába a természetes környezet és Terra Nova csodálatos díszlete - ami szintén sokba került -, meg a valódi sci-fi autók, fegyverek, stb.), a CG nagyon gyér, a cselekmény lekorlátozott. Naná, beleöltek annyi pénzt a díszletbe, hát muszáj használni (ezért is kár azért a szériáért, ha nem csámcsogják el az első évadot, a második már nyithatott volna nagyobb kasszával és kiszabadulhattak volna a megszokott díszletek közül).

 

Szóval, Lucas nem mondvacsinált okkal nem kezdett bele a sorozatba. Egyszerűen a Star Wars a mozis minőséget tartva jelen körülmények között adaptálhatatlan a TV-re. Max animációs formában, és érdekes, a TCW vissza is hozta azokat a tájakat, lényeket, űrjeleneteket, sőt, alaposan meg is tudta fejelni egyik-másik esetben azt, amit a mozifilmek prezentáltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy hivatalos :lol: Hátulról látni, hogy az nem Luke, Artu is elég bénácska. A Nagy Jaguár Temploma pedig röhejes (mármint imádom azt a templomot, csak legalább a Star Warsból vágtak volna be egy Yavini építményt). Az ÚK jele a növényben viszont tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt Mintha én is azt írtam volna, hogy az élőszereplős tv sorozatba a Lucasfilm bele roppant volna. Egy véleményen vagyunk. Valószínű hogy cooprodukcióba gondolta Lucas is. Az hogy csak 2 évad van meg a CW-ból, az nem azért van mert nem szeretem ,hanem mert nem adták ki a többit. CN-en meg nincs időm nézni. Hidd el meglenne mind az 5-6 évad vagy amennyi lesz. Egyébként szép elemzés volt. Az ember mindíg tanul egy-smást. Köszi. :peace:

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, akkor félreértettek. Mea culpa. :oops:

De azt tartom, hogy a TCW-t így nem lehet helyén kezelni, pláne ha a látványt sulykolod. Hiszen pont a harmadik évadban volt egy nagyon jelentős váltás látvány és történetmesélés szintjén is. Az ötödik évadban már olyan durva látvány volt például, hogy az üvegszemcsék szálldostak a levegőben, miután kirobbant az üveg. Ilyen apróságokra még a mozikban sem figyeltek oda. De ott volt a robbanás az 5x13 Point of no Returnben. Hát az valami csoda! Amellett már az általad említett Rango is elbújhatna szégyenében.

A TCW-t törölték, amúgy, 5. évaddal vége. ;) Tényleg nagyon le vagy maradva. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy csak 2 évad van meg a CW-ból, az nem azért van mert nem szeretem ,hanem mert nem adták ki a többit. CN-en meg nincs időm nézni. Hidd el meglenne mind az 5-6 évad vagy amennyi lesz.

 

Mi sem a CN-en nézzük hanem torrentröl leszedjük. Most már tuti hogy Magyarországon nem fogják kiadni se br-en se dvd-n a 3-4-5. évadokat. Ncore-ról lekapod a részeket, itt meg találsz hozzá magyar feliratot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi sem a CN-en nézzük hanem torrentröl leszedjük. Most már tuti hogy Magyarországon nem fogják kiadni se br-en se dvd-n a 3-4-5. évadokat. Ncore-ról lekapod a részeket, itt meg találsz hozzá magyar feliratot.

Mondjuk a magyar kiadás nem a Disney üzleten múlott, azt sajnos a hazai kiadó kettyintette el... Minden sorozatnál... Se MASH, se NCIS, se Bones, se Chuck, a TCW magyar kiadása... Csak ezek árválkodnak a polcomon megszakított évaddal... Egyszerűen az országban leállították minden sorozat kiadását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a magyar kiadás nem a Disney üzleten múlott, azt sajnos a hazai kiadó kettyintette el... Minden sorozatnál... Se MASH, se NCIS, se Bones, se Chuck, a TCW magyar kiadása... Csak ezek árválkodnak a polcomon megszakított évaddal... Egyszerűen az országban leállították minden sorozat kiadását.

 

 

Gondolom nem fogyott úgy ahogy kellett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen királyak lehettek már a felvásárlási tárgyalások!

 

Lucas: - Sokáig gondolkodtam rajta, hogy kinek adjam el a jogokat, de végül ti tüntetek a legkézenfekvőbb választásnak!

 

Iger: - Ez remek! Mindig is szerettük volna ha Mickey örök riválisa Tapsi Hapsi is hozzánk kerül.

 

Lucas: - Hogy mi? Most a Star Wars-ról beszélünk... tudod: Vader, Yoda, Skywalker család...

 

Iger: - Ja persze, hogy tudom. Csak ugratlak. Tudod mekkora móka mester vagyok! [idegesen forgatja a szemét... magában: Atyaúristen mi a pékről lehet szó?]

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ebből a szövegből származhat a félreértés. Ebben az áll, hogy Iger tavaly ősszel megnézte a hat filmet egybe, de -igy a szöveg- természetesen már látta őket korábban:

 

One weekend last October, Robert Iger, chief executive officer of Walt Disney (DIS), sat through all six Star Wars films. He’d seen them before, of course. This time, he took notes.

 

LINK

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.