Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Pedig amennyire tudom, ma már gyakran Kína a mérleg nyelve. Pont a Pacific Rim legálisan a mozikból Kínában 111 millió dollárt hozott (forrás: boxofficemojo), ami nagyban segített ahhoz, hogy elkészülhessen a második rész amit azóta be is rendeltek. Úgy hogy a film Amerikában óriási bukás volt. Gyakorlatilag nagyban köszönhetik Kínának a sikerüket.

Nem láttam még, mert nem érdekel az új Transformers, de több helyen olvastam, hogy ott már direkte rájátszanak erre és igyekeztek megnyerni az ázsiai közönséget. Ha igy volt akkor jól csinálták: csak Kínában -és most mindenki kapaszkodjon bele ami mellette van- dollárra átszámitva 301 milliót hozott a film. Ez egyrészt jóval több mint az amerikai bevétel másrészt majd hogynem önmagában sikeressé tette a produkciót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig amennyire tudom, ma már gyakran Kína a mérleg nyelve. Pont a Pacific Rim legálisan a mozikból Kínában 111 millió dollárt hozott (forrás: boxofficemojo), ami nagyban segített ahhoz, hogy elkészülhessen a második rész amit azóta be is rendeltek. Úgy hogy a film Amerikában óriási bukás volt. Gyakorlatilag nagyban köszönhetik Kínának a sikerüket.

Nem láttam még, mert nem érdekel az új Transformers, de több helyen olvastam, hogy ott már direkte rájátszanak erre és igyekeztek megnyerni az ázsiai közönséget. Ha igy volt akkor jól csinálták: csak Kínában -és most mindenki kapaszkodjon bele ami mellette van- dollárra átszámitva 301 milliót hozott a film. Ez egyrészt jóval több mint az amerikai bevétel másrészt majd hogynem önmagában sikeressé tette a produkciót.

 

Igen....jól tudod...legalábbis én is így olvastam. Elnzézést kérek, természetesen sok dolgot nagyon okosan látsz. Dzséjtet és téged is okos embernek tartalak....csak ne kötekednél feleslegesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nem az átlagkereset számít, hanem, hogy egy népcsoport mennyit forgat vissza a gazdaságba. Biztosan láttad már te is,, hogy minden amerikai filmben a kertész egy mexikói. Az ő gazdasági potenciáljuk és a piacban betöltött szerepük nagyon kedvezőtlen. Főleg alacsonyan képzett emberek alkotják, akik betanított munkát végeznek. Amikor az XY amerikai banknál dolgoztam, az alsóbb szinteken csak afroamerikaiakkal beszéltem. A mexikóiak nem végeztek irodai munkát, de afroamerikaiak igen, viszont ők is csak alacsony szinten. A hispánok takarítanak, betanított munkások...a kapitalista piac szemében kicsi az értékük.

 

 

 

Úgy hogy semmiféle szeretet nincs és nem is volt a cégen belül és töröld is ki magadból a kapitalista termelés és a szeretet szó fajtalan párosítását. Nem arról van szó, hogy kicsi a szeretet mértéke, hanem hogy egyáltalán nincs és ha a marketingmanagernek megemlítetted volna pusztán a szót, akkor köréd gyűjtötte volna az embereit és kiröhögött volna. Olyan emberekről beszélsz, akiknek a fizetése 1 millió forinttól kezdődik havonta. Én velük együtt dolgoztam.....ismerem az észjárásukat. Mivel naívan felhoztad, hogy mi bűn van a nyereségben, így felhoztam, hogy nyilván semmi, de akkor azzal sincs probléma, ha valaki a károdra nyerészkedik. Nem hibáztatlak, fiatal vagy, de majd meg fogod érteni. Egy marketingmanager (és ismertem párat) szemében egy dolog számít, hogy a negyed éves riportban ott legyen az elvárt 10-15 százalékos bevételnövekedés, ugyanis akár hiszed, akár nem...de ha a negyedév nullszaldós, az egy marketingesnek a halálos ítélet. Ha csak 5 százalék volt a nyereség az előírt 15 százalék helyett, pár ember mindig repült. És itt nem 45 ezer forintos fizetésről van szó, ezek az emberek a cégen belül 24 órában melóztak. Semmilyen szeretet nem játszott, amikor a döntést meghozták. Ott voltak az adatok, hogy mi mennyire fogyott és az alapján döntöttek.

 

OFF

A hispánok és a feketék esetében is a legnagyobb csoport érettségivel rendelkezik, de nincs felsőfokú végzettsége. A Sales and office, Service körökben pedig kb. ugyanannyi volt a foglalkoztatottságuk. Ja és a feketék esetében nagyobb volt a munkanélküliségi ráta is.

 

Arról nem volt szó, hogy annál a cégnél csak szeretetből cselekedtek. De nem amiatt nem volt szeretet, mert piros laptopot szerettek volna venni és ezért piros laptopot adtak. Azt meg végképp nem értem, hogy kinek a kárára nyerészkedtek ezzel? A piros laptoppal? (Mikor eleve azt állítod, hogy azért adták ezt, mert a piackutatás alapján a fogyasztók többsége ezt szerette volna megvenni?) Lehet, hogy fiatal vagyok, valószínűleg ezt is azért nem értem meg....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

A hispánok és a feketék esetében is a legnagyobb csoport érettségivel rendelkezik, de nincs felsőfokú végzettsége. A Sales and office, Service körökben pedig kb. ugyanannyi volt a foglalkoztatottságuk. Ja és a feketék esetében nagyobb volt a munkanélküliségi ráta is.

 

Arról nem volt szó, hogy annál a cégnél csak szeretetből cselekedtek. De nem amiatt nem volt szeretet, mert piros laptopot szerettek volna venni és ezért piros laptopot adtak. Azt meg végképp nem értem, hogy kinek a kárára nyerészkedtek ezzel? A piros laptoppal? (Mikor eleve azt állítod, hogy azért adták ezt, mert a piackutatás alapján a fogyasztók többsége ezt szerette volna megvenni?) Lehet, hogy fiatal vagyok, valószínűleg ezt is azért nem értem meg....

Ahhoz hogy megértsd, tisztázni kéne a mesterséges igény fogalmát. A kapitalizmus lételeme a mesterséges igyén megteremtése, amikor a piac a tőkefelhalmozás és bevételnövelés érdekében elhiteti veled, hogy szükséged van adott termékre, amire egyébként nem lenne szükséged, de az igényt muszáj benned felépíteni, mert ha nincs igény, nincs felvevőpiac sem. Kinek a kárára működik a rendszer? Az emberiség kárára, az egyén kárára, a közösség kárára, a család kárára, a saját károdra, miközben a mesterséges igény kiszolgálásának a kényszerével szembesülsz miden nap és közben autonom lényből TV távirányítóvá degradál a rendszer, kiszolgáltatott és mentálisan elhülyített szolgává, (ez nem neked szól, átlanásággábna írom!) és még utána is képes vagy megkérdezni, hogy kinek a kárára. Annak a kárára, aki a rendszer miatt portás lett, miközben egy igazságos társadalomban megbecsült ember lenne, de ebben a társadalomban nem rendelkezik mérhető gazdasági potenciálla, így neki már nem jutott hely. Annak az embernek a kárára, aki 47 ezer forintért kapirgál, miközben ott van benne a lehetőség, hogy művész legyen, vagy alkotó. A rendszer mindenkinek a kárára van, mert a mesterséges igény olyan nemtelen, erkölcstelen, megalázó versenyer kényszeríti a társadalmat, amiben egyébként nem vennél részt. Olyan versenybe, ahol a cél a másik legyőzése csak azért, hogy az önfentartáson túl egyéb javakra is szert tehessél. Mert a mesterséges igény miatt olyan túltermelésben működsz tevőlegesen közre, amihez aki nem tud igazodni, azt a rendszer hulladéknak minősíti és kidobja, mint macskát szrni. Csak egy képmutató társadalom képes feltenni egy ilyen kérdést, hogy kinek a kárára. Annak a kislánynak a kárára, aki az én munkahelyem mellett alszik minden este. Ő kétnaponta egyszer eszik, más pedig a hulladék eladásából, a mesterséges igény kiszolgálásából keresi halálra magát és még 10 forintot sem dob a kiszolgáltatott embertársának. Bocsánat, de erről nem tudok érzelemmentesen beszélni.

 

Zééé: Oké, fátylat a múltra. A modoromon meg igyekszem majd csiszolni :)

Nem te vagy az ellenségem, nem is voltál soha.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt ne itt tárgyaljátok ki a társadalmakat mert OFF.

 

Ami pedig a korábbi mozifilmek marketingjét illeti álljon itt egy tanúságos idézet a making of Empire Strikes Back című könyvből.

 

"Lucas minden szálat a kezében tartott. Ő fogja meghatározni a film reklámkampányát, nem pedig a FOX, s ezúttal a reklámnak a film romantikus vonásait kell hangsúlyoznia. A statisztika ugyanis azt mutatta, hogy a fiatal lányokat nehezen lehetett rávenni a Star Wars megtekintésére."

 

Ezért volt romantikus szál, ezért volt néger Lando ezért voltak ewokok és ezért volt Jar Jar is. A minél szélesebb nézőközönség bevonzásáért. Mondjuk alapból nekem elég visszás ez a faji kérdés, mert akkor mi meg ne nézzük meg a filmet mert nincs benne magyar? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a szöveg szerint nem emiatt került bele a romantika, hanem emiatt hangszerelték erre a reklámot. Az ewokokról pedig - ahogy a múltkori talin is előjött- akikről aztán mindenki, de tényleg mindenki azt gondolja, hogy a játék-gyárak miatt lettek belerakva, meg pont a making of könyv írja, hogy az egész csak és kizárólag Lucas mániája volt. Mindenki szólt neki hogy ezt nem kéne erőltetni. A játékgyárak azért nem akarták, mert a maci-kínálat terén igy is le volt dozerolva a piac. Lucas ekkor azt mondta, hogy márpedig ő megigérte a lányának, hogy kaphat majd egy ewok figurát. A film bemutatójakor szinte csak ezért jött ki a Wicket figura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan nem írja le, de simán elképzelhető, hogy volt benne egy ilyen attitűd is. Ebben persze nem látok semmi rosszat. Jól van megcsinálva és még a nézőknek is bejön? Mi rossz van ebben? Az ewokokat meg szerették a gyerekek. Ugyanúgy mint később Jar Jar -t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk igen, ilyen alapon tényleg azért is támadni lehetne az irókat, amiért olyan sztorit akarnak irni ami sokaknak tetszik, hisz nyilván azért akarják megfogni a tömegeket, mert abból pénz lesz. De közben ha ez nem lenne cél és csak az önmegvalósitás lebegne a szemük előtt akkor valszeg a többség, így mi is csalódnánk. Épp nemrég néztem meg egy ilyen önmegvalósitó filmet: szélsőséges példa de percekig tartó csöndek, elképesztően elnyújtott snittek jellemezték, ráadásul a jelenetek alig kapcsolódtak egymáshoz. Az tuti hogy a rendező nem a pénzre ment, pedig nem bántam volna... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért volt romantikus szál, ezért volt néger Lando ezért voltak ewokok és ezért volt Jar Jar is. A minél szélesebb nézőközönség bevonzásáért. Mondjuk alapból nekem elég visszás ez a faji kérdés, mert akkor mi meg ne nézzük meg a filmet mert nincs benne magyar? :D

 

MI? NINCS MAGYAR A FILMBEN? :shocked:

 

Na skacok, azt hiszem nálam ugrott az EPVII.

 

Mondjuk igen, ilyen alapon tényleg azért is támadni lehetne az irókat, amiért olyan sztorit akarnak irni ami sokaknak tetszik, hisz nyilván azért akarják megfogni a tömegeket, mert abból pénz lesz. De közben ha ez nem lenne cél és csak az önmegvalósitás lebegne a szemük előtt akkor valszeg a többség, így mi is csalódnánk. Épp nemrég néztem meg egy ilyen önmegvalósitó filmet: szélsőséges példa de percekig tartó csöndek, elképesztően elnyújtott snittek jellemezték, ráadásul a jelenetek alig kapcsolódtak egymáshoz. Az tuti hogy a rendező nem a pénzre ment, pedig nem bántam volna... :)

 

Tarr Béla film lehetett. :lol:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D Én Refn -t szeretem ebből a fajtából.

 

De tudod mi a lényeg? Én lez*rom mennyi néger, sárga, piros, fehér, zöld és marslakó lesz a filmben. Csak legyen jó!!!!! A többi nem érdekel. Még mindig ettől félek a legjobban. Hogy nem mernek újítani és a régi részek koppintása lesz. Ezen pedig akkor ezer fehér ember se segíthet. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk igen, ilyen alapon tényleg azért is támadni lehetne az irókat, amiért olyan sztorit akarnak irni ami sokaknak tetszik, hisz nyilván azért akarják megfogni a tömegeket, mert abból pénz lesz. De közben ha ez nem lenne cél és csak az önmegvalósitás lebegne a szemük előtt akkor valszeg a többség, így mi is csalódnánk. Épp nemrég néztem meg egy ilyen önmegvalósitó filmet: szélsőséges példa de percekig tartó csöndek, elképesztően elnyújtott snittek jellemezték, ráadásul a jelenetek alig kapcsolódtak egymáshoz. Az tuti hogy a rendező nem a pénzre ment, pedig nem bántam volna... :)

 

Azt bírom az ilyen művész filmekbe, hogy pont azért semmi közük a művészethez, mert kijelenti magáról, hogy művészi, akár csak a rendezője. A művészet nem döntés hanem alkotás kérdése előre eldöntve nem lesz senki művész, lefogadom a rendező maga sem tudta mit akar mondani a filmje :D

 

 

:D Én Refn -t szeretem ebből a fajtából.

 

De tudod mi a lényeg? Én lez*rom mennyi néger, sárga, piros, fehér, zöld és marslakó lesz a filmben. Csak legyen jó!!!!! A többi nem érdekel. Még mindig ettől félek a legjobban. Hogy nem mernek újítani és a régi részek koppintása lesz. Ezen pedig akkor ezer fehér ember se segíthet. :(

 

Nekem is ez a legnagyobb félelmem, azért hiányzik a jó öreg George Lucas, hiába szidták olyan sokat, az ő személye garancia volt az eredetiségre és a jó történetre.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit visszakanyarodva: én személy szerint úgy gondolom, és lehet hogy ez naivitás, de az írók, mikor megalkotják a karaktereket, igyekeznek sokszínű (nem szó szerint :) ) izgalmas, szerethető karaktereket alkotni. Ekkor jön be az a képbe, amit Bomarr is írt, hogy ma már inkább az lenne a furcsa, ha minden szereplő fehér lenne (kb. ahhoz tudnám hasonlítani, mintha valaki a barokk korban reneszánsz művel rukkolna elő: nem időszerű, és furán hatna) így alapvetés, hogy írnak bele afro szereplőt is. Ez az egyik. A másik pedig az, hogy vannak jó afro színészek, akik mondjuk elérhetőek az adott produkcióhoz, és akkor miért ne? Az afro szereplőket zárjuk ki a filmből csak azért, hogy mindenki fehér legyen? Ez megint nem lenne életszerű. Én nem gondolnám, hogy a fekete közösség csak azért meg fogja nézni és imádni fogja a filmet, mert van benne egy vagy két néger szereplő, ez inkább akkor lehet igaz, ha egy film olyan mint a Red Tails, hogy minden főszereplő fekete. Itt már el tudom képzelni, hogy emiatt beül rá annyi afro néző, hogy már marketing ereje legyen, de egy-két afro színészre ez nem igaz, főleg egy olyan film esetében, ami abszolút egy másik világban, galaxisban játszódik, és nem az afro-fehér téma a fő irányvonal.

 

Szóval szerintem a marketing szempontok itt minimálisan érvényesültek maximum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Pontosan két év telt el azóta, hogy Lucas eladta a birodalmát a Disney-nek.

 

Bizony...így repül az idő.. :|

És még bő egy év, hogy ismét Luke, Han és a többi hős kalandjait élvezhessük a messzi messzi galaxisban... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nyolcadik Star Wars film is a londoni Pinewood stúdióban forog

http://variety.com/2014/artisans/news/eighth-star-wars-movie-to-shoot-at-pinewood-studios-1201352340/

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Rick Heinrichs is Production Designer of Star Wars: Episode VIII

http://www.comingsoon.net/movies/news/386609-rick-heinrichs-is-production-designer-of-star-wars-episode-viii#/slide/1

 

 

The textured, German-expressionist Heinrichs sensibility is visible in many of Burton’s movies, including The Nightmare Before Christmas and Edward Scissorhands, along with other distinctive films such as Terry Gilliam’s The Fisher King, The Coen Bros.’ Fargo, and Gore Verbinski’s second and third Pirates of the Caribbean movies.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a III-IV. rész közti érában jóval több potenciál van, mint a Klónháború 3 évében. Ez utóbbiból mégis mi mindent hoztak ki (és hoztak volna a jövőben). Ezek után, pazarlásnak érezném, ha a Rebels csak 3-4 (kb. 16 részes) évadot élne meg. Mert a híresztelések szerint, az új animációs sorozat a Rebelst követné, nem párhuzamosan futnának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most azt híresztelik, hogy a Lucasfilm egy Jedi visszatér utáni rajzfilmsorozatot tervez. Vajon igaz-e?

Abban biztos vagyok, hogy idővel kapunk egy ilyen animációs sorozatot, ami a 6. és 7. rész között játszódik, de amíg a Rebels fut nem hiszem, hogy komoly lépések lennének ezügyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Újabb pletyka szerint Rian Jonhson rendezi és írja az EPVIII és IX részeket, melyek középpontjában Luke és Leia lennének. Ezt egy kilopott emailből tudták meg. :D Itt a hír.

"melyek középpontjában Luke és Leia lennének"

 

Ennek nem örülnék. sokkal inkább szeretnék új hősöket látni a középpontban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek nem örülnék. sokkal inkább szeretnék új hősöket látni a középpontban.

Nem hinném, hogy komolyan kéne vegyük ezeket a "híreket". Gyakorlatilag egy ilyen kiszivárgása elég komoly spoiler, hiszen akkor pl. Luke és Leia tuti életben maradnak a 7-ben stb.. Most már teljesen új és ismeretlen vizekre vihetik a sztorit, nincs annyi korlát. Ilyen nagyon rég nem fordult már elő. Az Ep.1,2,3, a TCW és a Rebels esetében is tudja mindenki, hogy globálisan hova fog kifutni a történet, a ST esetében ez már nem így van. Nagyon amatőr dolog lenne, ha óvatlanságból folyamatosan ilyen infok kikerülésével nehezítenék a saját dolgukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy komolyan kéne vegyük ezeket a "híreket". Gyakorlatilag egy ilyen kiszivárgása elég komoly spoiler, hiszen akkor pl. Luke és Leia tuti életben maradnak a 7-ben stb.. Most már teljesen új és ismeretlen vizekre vihetik a sztorit, nincs annyi korlát. Ilyen nagyon rég nem fordult már elő. Az Ep.1,2,3, a TCW és a Rebels esetében is tudja mindenki, hogy globálisan hova fog kifutni a történet, a ST esetében ez már nem így van. Nagyon amatőr dolog lenne, ha óvatlanságból folyamatosan ilyen infok kikerülésével nehezítenék a saját dolgukat.

Remélem, hogy így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.