Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mikiwan még ha ez igaz is lenne, amit leírtál, akkor mi lehet az oka, hogy ő miért nem merte már bevállalni, hogy megcsinálja vagy egy másik rendező a 7, 8, 9 epizódot, ugyanúgy a Lucasfilm által? Pedig, amikor az sw megjelent blu-ray-en vagy kijött 3d-n a baljós árnyak, én pont arra gondoltam ezzel kapcsolatban, hogy valami új filmet fog, majd készíteni. Pont úgy mint mikor vhs-eken megjelent az OT és a rendezői változat OT.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikiwan még ha ez igaz is lenne, amit leírtál, akkor mi lehet az oka, hogy ő miért nem merte már bevállalni, hogy megcsinálja vagy egy másik rendező a 7, 8, 9 epizódot, ugyanúgy a Lucasfilm által? Pedig, amikor az sw megjelent blu-ray-en vagy kijött 3d-n a baljós árnyak, én pont arra gondoltam ezzel kapcsolatban, hogy valami új filmet fog, majd készíteni. Pont úgy mint mikor vhs-eken megjelent az OT és a rendezői változat OT.

Mert az előző két trilógia közt is eltelt 16 év, most meg 10. Szellős helyeket hagynak a filmek közt, rókabőr hatás kikerülése végett. Meghát (Jedi) rend a lelke mindennek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikiwan még ha ez igaz is lenne, amit leírtál, akkor mi lehet az oka, hogy ő miért nem merte már bevállalni, hogy megcsinálja vagy egy másik rendező a 7, 8, 9 epizódot, ugyanúgy a Lucasfilm által? Pedig, amikor az sw megjelent blu-ray-en vagy kijött 3d-n a baljós árnyak, én pont arra gondoltam ezzel kapcsolatban, hogy valami új filmet fog, majd készíteni. Pont úgy mint mikor vhs-eken megjelent az OT és a rendezői változat OT.

Lucas öreg már, egyszerűen nem akarta a hátralévő életét ezzel tölteni. Nyugdíjba ment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a másik, hogy Lucast zavarta a Star Trek sikere a tv-ben, azt viszont sosem sikerült felülmúlni, ezért is adta oda a Disney-nek. Egy független filmes jobban ki van szolgáltatva mint egy filmes vállalatnál dolgozó rendező. Ezért is van, hogy a Star Trek-ből 700 valamennyi tv epizód és 12 mozifim készült el.

 

Ezt nem tudom, honnan vetted, de nettó baromság és ezzel nem megbántani akarlak! Egyrészt a Star Wars mindig is "big screen" élmény volt, másrészt a kettő között gigantikus a bevételi különbség a merchandise jogok miatt (ezzel nem lebecsülöm az egyébként általam is nagyra tartott Star Trek univerzumot, csak a tény az attól még tény), harmadrészt pedig az utolsó Star Trek TV-s próbálkozás (Enterprise) elég nagy kudarc lett, pedig állítólag volt benne nem kevés potenciál (nem néztem, így csak annyit tudok, hogy sokan fanyalogtak és kaszát kapott). Viszont amit tudok, hogy az Enterprise 2005-ben véget ért, amivel a Star Trek ki is vonult arról a piacról, amit sokáig uralt, ellenben a TCW csak 2008-ban debütált, ráadásul a Cartoon Network csatornán, 22 perces epizódokkal, animációs kategóriában. Nem is értem, hogyan lehet a kettő között párhuzamot keresni, még a célcsoport is különbözött. Ezzel nem azt mondom, hogy a két sci-fi legenda törzsközönsége valahol nem ér össze, mert Dzséjt is Star Trek rajongó, magam is az vagyok, de azért a határvonal meglehetősen éles. Azt viszont egyenesen kétlem, hogy Lucas, az első számú űrfantasy atyja bármilyen szinten is irigységet érezne a Star Trek néhai TV-s sikerei miatt. Ez körülbelül olyan, mintha azt állítanám, hogy ha Tolkien ma élne, bizonyára nagyon irigy lenne, hogy a George RR Martin jegyezte Trónok Harca sikeres a TV-ben. Vagy olyan, mintha azt állítanám, hogy az egyébként szuper sikeres Family Guy alkotói baromira irigyek a South Park alkotóira.

 

Lucas már a Lucasfilm eladás elött előkészitette az új trilógia készültét és Hamilléknak is szólt róla. Nem is lett volna értelme eladni a Disney-nek ha azt akarta volna hogy többé ne készüljenek új filmek. Akkor simán ülhetett volna tovább a jogokon. Szerinted Lucas a milliárdos tényleg csak a pénzért adta el élete munkáját? Nyilván az is közrejátszott de hogy ez lett volna az egyetlen ok az nekem nagyon falsul hangzik pláne hogy pontosan tudjuk hogy a harmadik trilógia ötlete újra és újra felmerült a fejében. A bizonyitékok ezügyben halomban állnak, hisz Lucas az elképzeléseiről számtalan helyen nyilatkozott (nem csak azt tudjuk hogy akart egy új trilógiát de sokszor vázlatosan arról is beszélt hogy ezek miről fognak szólni). Ahogy Zééé idézeteiből is látható: ez sima tény.

Szerintem a pénz mellett ott volt az is hogy úgy döntött: megteremtett egy világot és egy történetet, energiája és kedve már nincs ahhoz hogy ő maga mesélje tovább de nem akarta hogy ez azt jelentse, hogy az SW világa innentől örökké elhallgat ezért rábizta olyanokra az öröksége kezelését akikben megbizott.

 

Ennyi! Ráadásul Lucast a Disney részvényekben is kifizette, ami ugye annyit tesz, hogy némi döntési joggal is bír. Nyilván nem látok rá a miértekre, de gondolom ez így anyagilag jobban jött a Disneynek is és gondolom Lucas sem ellenkezett, hogy részvényesként nála a gyeplő egyik szára.

 

Annyit fűznék még hozzá Bomarr egyébként helyes meglátásához, hogy Lucas nem a pénz miatt, nem a részvények miatt adta el a Lucasfilmet, hanem mert pont akkor gyermeke született és mivel már idős, így nyilvánvalóan az életéből hátra lévő időt valószínűleg a gyermekével akarja tölteni. Azt se feledjük, hogy a gyermeke lombik programban született, bizonyára jóval előtte eldöntötte, hogy ha sikerül vér szerinti gyermeket nemzenie, nagyon oda fogja magát tenni, tehát neki ez nagyobb ajándék, mint bármi más a földön, így érthető, ha mostantól minden idejét a gyermeke nevelésére akarja fordítani.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A merchandise jogokat én se vitattam azért is nem írtam oda. Én is szeretem a Star Trek univerzumot a Star Wars mellett, emiatt is nyuzakodtam elő vele. A mozi siker a Star Wars-é mindenféleképpen, de a tv az viszont a Star Trek-é, még az Enterprise bukta sorozat ellenére. Ezért kellett JJ, hogy felélessze hamvaiból a Trek-et, ami sikerült is. De Lucasnak csak próbálkozásai voltak a sorozatokkal. Talán ha az EU-s (bocsánat Legends) műveket megcsinálnák sorozatban, akkor tényleg túltenne annak a sikerén is.

 

Amit írtam előző üzenetet, abban már fejtegettem, hogy esetleg magánéleti dolog is benne van a pakliban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a másik, hogy Lucast zavarta a Star Trek sikere a tv-ben, azt viszont sosem sikerült felülmúlni, ezért is adta oda a Disney-nek. Egy független filmes jobban ki van szolgáltatva mint egy filmes vállalatnál dolgozó rendező. Ezért is van, hogy a Star Trek-ből 700 valamennyi tv epizód és 12 mozifim készült el.

:facepalm: :facepalm: :facepalm:

 

Ezt nem tudom, honnan vetted, de nettó baromság és ezzel nem megbántani akarlak! Egyrészt a Star Wars mindig is "big screen" élmény volt, másrészt a kettő között gigantikus a bevételi különbség a merchandise jogok miatt (ezzel nem lebecsülöm az egyébként általam is nagyra tartott Star Trek univerzumot, csak a tény az attól még tény), harmadrészt pedig az utolsó Star Trek TV-s próbálkozás (Enterprise) elég nagy kudarc lett, pedig állítólag volt benne nem kevés potenciál (nem néztem, így csak annyit tudok, hogy sokan fanyalogtak és kaszát kapott). Viszont amit tudok, hogy az Enterprise 2005-ben véget ért, amivel a Star Trek ki is vonult arról a piacról, amit sokáig uralt, ellenben a TCW csak 2008-ban debütált, ráadásul a Cartoon Network csatornán, 22 perces epizódokkal, animációs kategóriában. Nem is értem, hogyan lehet a kettő között párhuzamot keresni, még a célcsoport is különbözött. Ezzel nem azt mondom, hogy a két sci-fi legenda törzsközönsége valahol nem ér össze, mert Dzséjt is Star Trek rajongó, magam is az vagyok, de azért a határvonal meglehetősen éles. Azt viszont egyenesen kétlem, hogy Lucas, az első számú űrfantasy atyja bármilyen szinten is irigységet érezne a Star Trek néhai TV-s sikerei miatt. Ez körülbelül olyan, mintha azt állítanám, hogy ha Tolkien ma élne, bizonyára nagyon irigy lenne, hogy a George RR Martin jegyezte Trónok Harca sikeres a TV-ben. Vagy olyan, mintha azt állítanám, hogy az egyébként szuper sikeres Family Guy alkotói baromira irigyek a South Park alkotóira.

Két dolgot tennék hozzá. Nincs halvány határvonal sem, legfeljebb a szélsőséges rajongók között. A normális emberek, mint te, én, meg itt és hál isten más fórumokon is a nagytöbbség, ha nem is rajong mindkettőért, nem képeznek egymás között határvonalakat. A sci-fi rajongók meg mindkettőt egyformán szeretik, én is rengeteg embert ismerek, akik hozzánk hasonlóan mindkét franchise-t nagyon szeretik. Nincs és nem is szabad éles határvonalakkal dobálózni.

A másik, nem is értem, hogyan lehet ilyen baromságot kijelenteni, hogy Lucast a Star Trek TV-s sikere motiválta. Nézzünk két száraz tényt: a TOS kétszer bukott a maga formájában, 1964-ben az első pilottal, ami már az itészeknél elvérzett, másodszor pedig 1969-ben, amikor a gyenge nézettség miatt cancelt kapott a sorozat. Sokan, akik nem ismerik a franchise hátterét, szeretnek azzal jönni, hogy a Star Trek sikeres volt, pedig nem, életében már két törlésen és újjáélesztésen esett át (mert a TNG is reboot volt, számtalan dolgot felrúgott és újragondolt, ami a TOS-ban benne volt - de az a sorozat még önmagával is hadilábon állt, látszott, hogy az univerzum a TNG alatt fejlődött ki - pl.: a sorozat elején a klingonok a Föderáció tagjai, és Worf ezért föderációs tiszt, nem egyedi jelenség, csak a sorozat folyamán Roddenberry ezt megváltoztatta). Tehát az a helyzet, hogy amikor Star Wars 1977-ben kijött, legfeljebb a TOS ismétlései mentek, mert addigra a sorozat 11 éve halott volt. Mire is volt féltékeny?

Aztán legközelebb Star Trek 1979-ben volt, akkor már moziba, mert hirtelen mindenki Star Warsot akart csinálni. A Paramountnak eszébe jutott, hogy van nekik egy Star Trekjük, amit már évek óta életre akarnak lehelni az alkotók, csak a stúdió konkrétan azelőtt megfolytotta az új sorozatot, hogy a tervezésen az túljutott volna, de a mozira zöld utat adott. Amire Lucasnak megint biztos sok oka van irigykedni, mert bár anyagilag sikeres volt, mind kritikailag, mind a rajongók körében megbukott. A Star Trek a mozivásznon csak 1982-ben ért el igazi sikert a Wrath of Khannal, de Lucas akkor már az ep6-on ügyködött, nem hiszem, hogy sok ideje maradt irigykedni a Star Trek TV-s sikere miatt, mert az ugye még mindig nem létezett.

Televízióban a Star Trek csak azután lett sikeres (azt leszámítva, hogy a '60-as évek végén, a '70-es évek elején a TOS ismétlései népszerűek voltak, de azért nem annyira, hogy az elég legyen egy új sorozathoz), csak 1987-ben lett, miután a moziban zsinorban három Trek film is sikert hozott minden téren, és a Paramount végre meglátta a csillogó dollárjeleket benne. Négy filmből háromnak sikeresnek kellett lennie ahhoz, hogy zöld utat kapjon a második sorozat, 18 évvel az eredeti sorozat törlése, és 23 évvel az első pilot után. És persze, négy évvel az ep6 premierje után. Erre irigykedett Lucas? Hát a Star Trekre már majdnem senki sem emlékezett, mikor ő belefogott a Star Warsra, és a Trek még éppen feltámadóban volt, amikor ő már be is fejezte a munkáját.

Innentől persze a Trek szekere is ment, '87-től 2005-ig, azaz 18 éven át folyamatosan volt Trek a televízióban, olykor két különböző sorozat is ment párhuzamban (ami innét, 2014-ből nézve már nem egyedi eset, hiszen a Stargate-franchise majdnem felnőtt hozzá 14 éves pályafutásával), de a mozifilmek már csak 2002-ig húzták ki, és a tíz filmből öt így vagy úgy, de bukás volt. Az első és az ötödik kritikailag, a hetedik már anyagilag sem volt éppen a toppon, a kilenc és tizedik film meg minden lehetséges területen megbukott. És persze a sorozatok is leszállófélben voltak, a Voyager bár népszerűbb volt a Trekkerek között, mint a Deep Space Nine (hiába, sokaknak a Star Trek = űrhajó), a nézettség mégis ott kezdett el esni, a sorozat is érezhetően kezdett gyengülni, az Enterprise története pedig cudar. Bár megjegyzem, szerintem még ezekkel a gyenge eredményekkel is jó kis filmek és sorozatok, az Enterprise első két évadja már nagyon nyögős. Csak azért sajnálatos a lelövése, mert pont akkor következett az be, amikor végre kirúgták azokat akik ugyan anno a magasba emelték a franchise-t, de bő húsz év alatt annyira elkényelmesedtek, annyira már csak a pénz érdekelte őket, hogy tönkre is tették végül. Viszont ezeket eltűntették az Enterprise utolsó két évadára, és a különbség ég és föld lett. De a franchise így is meghalt, immár másodszor, és bár Abrams 2009-ben a mozivásznon egy elegáns reboot-sequel-prequellel feltámasztotta, sorozat azóta sincs, immár kilenc éve. Arról nem beszélve, hogy míg '79-től '02-ig átlag két-három évente volt Star Trek a moziban is, addig 2002-től 2009-ig ott is halott volt a franchise.

Ellenben a Star Wars mondhatni most éli aranykorát. Lucas égisze alatt kijött három új mozifilm, a TCW öt évaddal, és hát a harmadik hármason, meg gyanítom, hogy a Rebelsen is agyalták már az eladás előtt. Mire fel kéne irigynek lennie? Pláne, hogy ő világéletében mozis volt, nem tévés, a Star Wars elsőrendűen mozifilm, és Star Trek meg tévésorozat - naná, hogy több van belőle. Ha annyira zavarta volna a Star Trek tévés sikere, akkor nem 31 év után teszi le az első komolyabb Star Wars sorozatot (ami "csak" húsz perces animációs, nem ötven perces élőszereplős), nem akkor teszi le azt, amikor a sci-fi eme ága, amit a Trek és az SW képvisel, a tévében teljesen halott (2011, az SGU lelövése óta nem fut ilyen jellegű sorozat), hanem megteszi ezt a '80-as, '90-es években, esetleg még a 2000-es évek elején (amikor éppen a moziban is ment SW), amikor a csapból is ilyen űrhajós, űrlényes, felfedezős sorozatok folytak ki (Star Trek, Babylon 5, Andromeda, Crusade, Farscape, Captain Power, Firefly, Stargate). De hát már javában zúztuk 2010 felé, amikor Trek már nem is volt, a műfajt meg már egyedül a Stargate Atlantis és Universe képviselte (utóbbi meg amúgy is sz*r volt) és Lucas még mindig csak pöcsörészett az élőszereplős sorozattal. Szóval ja, ezerrel mutatta az irigység jeleit egy olyan franchise irányába, amit mellesleg ő maga is nagyra becsült, és mivel nagyon nagy mennyiségben dolgozott a ILM Trek sorozatokon és filmeken, még az is nagyon valószínű, hogy hasznot is hozott neki, mindezeken túl pedig, bár a Trek az egyetlen olyan franchise széles e világon, ami igenis felveszi a versenyt a Star Wars-szal, mindig csak második volt, mert hard SF-ként sokkal kevésbé populáris, mint Lucas űroperája. Ezen mondjuk most Abrams két Trekje kicsit változtatott, na de a Star Wars aranykorában nem fogja megelőzni. Most a Disney-Lucasfilm produkció, ha nem cseszi el, a Star Warst még magasabbra emelheti a Marvel Cinematic Universe mintájára, és ha csak nem csesznek el valamit iszonyatosan, vagy a Paramount nem kap valahogy észbe, akkor a Star Wars még tíz évig nem fogja igazán a hanyatlás jeleit mutatni, de a Trek sem nagyon fog feltámadni - igaz, ez már nem George Lucas gondja. Neki most már csak számolnia kell a pénzét, meg néha lenyilatkozni néhány elismerő szót a Disney munkásságáról, ennyiben kimerül a kötelessége a Star Wars irányába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönjük Dzséjt ezt a hosszú ismertetőt, de aki rajongó az biztos, hogy ismeri a körülményeket. Ennek az ismeretnek köszönhetően szűrtem le, hogy zavarta Lucast a Trek sorozat eredménye. Inkább rossz kifejezést használtam, mert siker alatt nem a pénzügyi dolgot akartam értetni, hanem azt, hogy sorozatok készülnek dögivel, ami viszont a Clone Wars kivételével nem igazán sikerült Lucasnak. A zavarta kifejezés alatt nem feltétlenül az irígységet értem, hanem a presztizst.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasva az újabb híreket Luke levágott kezéről és a film kezdetéről....egy rosszabb fan film sejlett fel előttem. Kik találnak ki ilyeneket és miért?

Nekem is. Ez valami hihetetlen nagy f*szság. Most komolyan, már az elképzelés: Luke keze Cloud Ciity alján kipottyanva, nagy ívet leírva felgyorsult szökési sebességre, kilőtt az űrbe, majd ott fénysebességre kapcsolve elhúzott a nem-Tatooine-ra, ahol felkapcsolta hőpajzsát és becsapódott, pont két éppen arra járó főhős lába elé. Ez az egész annyira abszurd. A koncepcióban van lehetőség, mármint, hogy Anakin fénykardja valamilyen szinten összekötné a Sagat, de ebben a megvalósítási formában rohadtul elcseszett lenne. Arról nem beszélve, hogy Han felismeri a fénykardot, amit harminc éve nem látott, és szerintem akkor sem figyelte meg igazán.

 

Köszönjük Dzséjt ezt a hosszú ismertetőt, de aki rajongó az biztos, hogy ismeri a körülményeket. Ennek az ismeretnek köszönhetően szűrtem le, hogy zavarta Lucast a Trek sorozat eredménye. Inkább rossz kifejezést használtam, mert siker alatt nem a pénzügyi dolgot akartam értetni, hanem azt, hogy sorozatok készülnek dögivel, ami viszont a Clone Wars kivételével nem igazán sikerült Lucasnak. A zavarta kifejezés alatt nem feltétlenül az irígységet értem, hanem a presztizst.

De miért zavart volna egy mozifilmest egy televíziósorozat, és ha szerinted zavarta, miért nem tudott harminc év alatt egyetlen élőszereplős sorozatot sem kiizzadni magából? 1977-től 2013-ig bőven volt ideje, ráadásul mozgott is a televíziók világában, hiszen az Az ifjú Indiana Jones kalandjaival elég szépen elmerült a televíziózásban. Adott a lehetőség, a pénz, a korszak, a franchise, a háttér, minden, ha annyira azt akarta, hogy a saját gyermeke a tévében is a Star Trek fölé nőjön, miért is nem vágott bele?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez csapjuk hozzá, hogy Lucasék már 2005-ben bejelentették, hogy gondolkodnak egy TV-sorozatban aztán eltelt úgy 7 év az eladásig, hogy nem lett belőle semmi, egyszerüen azért mert úgy érezték hogy nem tudnák megütni vele a filmes szinvonalat.

És az emlegetett mérce mindig az HBO-s sorozatok voltak (Lucas saját lehetséges produkciójuk kapcsán elmondta hogy például imádja a Rómát) nem az ST.

Szerintem az ST úgy általában véve nem nagyon izgatta Lucast. De ha tudsz bármi olyanról ami az ellenkezőjét mutatná akkor légyszi tomcsi80 idézd be ide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tudok egy idézetet Lucastól a Star Trekről:

 

"Star Trek softened up the entertainment arena so that Star Wars could come along and stand on its shoulders. There was an effective group of people in the beginning who accepted it, that it wasn't that far out." - 2013, Trek Nation című dokufilmsorozat.

 

Sőt, még videót is tudok (1:35-től beszél Lucas a Trekről, utána Roddenbery is ejt néhány szót a Star Warsról, majd Lucas beszél kicsit a Star Warsról - az elején Stan Lee dumál, a felvétel 2012-ben készült):

 

http://www.youtube.com/watch?v=YEavrDwnCko#t=95

 

Ebből sem az irigykedés vagy zavarás jön le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasva az újabb híreket Luke levágott kezéről és a film kezdetéről....egy rosszabb fan film sejlett fel előttem. Kik találnak ki ilyeneket és miért?

Szerintem elég nagy marhaság lenne ha úgy kezdődne. Csak nehogy legyen is belőle valami.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars és a Star Trek soha nem mozgott egy szinten, hiszen más-más nézőközönség megnyerése volt a cél, egészen más piacokon mozgott a kettő. Hiába volt 10 ST-film már Abrams előtt is, ezek egy lapon sem említhetőek a Star Wars akármelyik epizódjával, inkább csak kibővített sorozatepizódoknak lehetett nevezni (hasonló színvonal, hasonló költségvetés). Tehát Lucas egyáltalán nem lehetett irigy, mert a Star Trek soha nem volt vetélytárs, a két franchise soha nem keresztezte egymást.

 

A ST 2005-ös vesztét szerintem is az elkényelmesedés okozta, ebben igazat adok. Sajnos a cancel rosszkor jött, hiszen az ENT 3. és 4. évada brutálisan jó volt, főleg az előbbi, ezért is nagy fájdalom, hogy még mindig nem készült egy nem epizódikus sémán alapuló Star Trek-sorozat, pedig az Abrams-filmek sikere után (amelyek nekem nem a szívem csücskei) ebben reménykedtem. :(

 

A kiszivárgott "sztori" szerintem is marhaság, remélem hamar elfelejtjük ezt a primitív pletykát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor úgy látom fel kell frissíteni az emlékezetet. Mert tudjátok volt egy olyan tévés próbálkozás amit úgy hívtak, hogy Star Wars Holiday Special még 1978-ban egy élőszereplős történet lett volna amiben bemutatták volna Csubakka családját vagy valami ilyesmi, csak az I. epizód vagy bevezető film bemutatása után óriási bukás lett.

 

Én is láttam a Trek Nation dokumentumfilmet ráadásul magyarul a Discovery Science-on, sőt meg is akarom szerezni. De én azt inkább kölcsönös elismerésnek veszem (és még szebben fogalmaztam).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor úgy látom fel kell frissíteni az emlékezetet. Mert tudjátok volt egy olyan tévés próbálkozás amit úgy hívtak, hogy Star Wars Holiday Special még 1978-ban egy élőszereplős történet lett volna amiben bemutatták volna Csubakka családját vagy valami ilyesmi, csak az I. epizód vagy bevezető film bemutatása után óriási bukás lett.

Hát tényleg nem ártana az a frissítés, mivel a Holiday Special sosem volt sorozatnak tervezve, hanem egy szimpla tévéfilmnek készült el, és Lucasnak nagyjából annyi köze volt hozzá, mint most az ep7-hez: letette a sztorivázat, azt csók.

 

Apropó, vajon kap-e majd az ep7 története képregényes felvezetést? A Disney ugyanis a Marvel-filmeknél szokássá tette a Prelude-füzeteket, amelyekkel felvezették a soron következő filmek történetét. Legtöbbszőr valami mellékes szállal foglalkozik, ami a film főszálába torkollik bele valamiképpen. Érdekes lenne egy ilyen felvezetőnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van, de nem kell gúnyolódni.

Senki nem gúnyolódott rajtad! ;)

 

A Holiday Special pontosan azt mutatta meg, hogy a kor rendezőit és magát a filmes korszellemet mennyire megelőzte Lucas fantáziája. Odaadta az univerzumát gyakorlatilag rögtön az EPIV mozis debütálását követően és gyakorlatilag semmit nem tudtak vele kezdeni. A korszak rendezői toporogtak Lucas fantáziája mellett, elég csak összehasonlítani az EPIV-et a korszakot egyébként jellemző sci-fikkel, vagy a 80-as évek olcsó utánzataival (tisztelet a kivételnek). Egyszerűen a Star Wars megelőzte a korát és ezt a "mesét ötvözöm a sci-fi látványvilágával" felfogást akkor még senki nem volt képes hathatósan adoptálni, vagy csak nagyon kevesen. Ez a legfőbb bajom az új trilógiával is, illetve minden olyan jövőbeni Star Wars alkotással, amihez Lucasnak már nem lesz köze. Egyszerűen, mert úgy gondolom, hogy Lucas olyan, mint Beethoven, Mozart stb. és mellette a többi rendező (hiába technikásabb és jobb), mégis csak kocsmazenész. Ezért is áll fel a hátamon a szőr, amikor egy híresebb frencsájz rendezését rábízzák egy senkire, aki rögtön rázendít; mindig hatalmas rajongója voltam a filmnek, ezeken nőttem fel, úgy szeretem és tisztelem és olyan nagyra tartom a lehetőséget, hogy magam is hozzájárulhatok ennek az univerzumnak a gazdagodásához és már alig várom, hogy beletegyem magamat. Erre mondom mindig, hogy köszönjük, NE tedd bele magadat, hanem próbáld megérteni, hogy mitől működik az OT és már meg is van a recepted, mert igazából nekünk az kell, ami Lucasban volt és nem az, ami benned van (maximum nagyon kis mértékben, ha az tényleg javít az eredeti recepten). Ugyanis amikor egy Beethoven szimfóniát hallgatok, akkor sem vágyom rá, hogy a vonós túlságosan beletegye magát, de annyira semmiképpen se, hogy olyan minősíthetetlen alkotások szülessenek, mint a Holiday Special. Ott a rendező szépen beletette magát, mert azt gondolta, hogy tudja hozni azt az eredetiséget, amit Lucas hozott. Szóval a Holiday Special megmutatta, mit kezdett egy mezei rendező egy korszakos művel. Mintha egy festőmázolót kérnék fel a Mona Lisa retusálására. Bizonyos mértékben ezért is örülök JJA-nak, mert van benne kreativitás, de azért főleg jó iparos, aki legelőször leül tanulmányozni a nagymama receptjét (tehát megvan benne a kellő alázat) és csak miután már felmondta a leckét, kezdi a maga szája ízére főzni a húslevest. Első az alázat az eredeti mű iránt, második az alázat az eredeti mű iránt, harmadik pedig az alázat az eredeti mű alkotója iránt és sokadik a saját kreativitás és még akkor is meg kell majd krédezni a tömeget; ugye nem sóztam el? Az új Robotzsaru alkotója például tanulmányozhatta volna az eredeti Robotzsarut és értelmezhette volna a szatira fogalmát, mielőtt kihányta magából azt a szemetet. Az új Dredd bíró alkotói ezzel szemben vették a fáradtságot és elolvastak pár Dredd képregényt és még az alkotóval is leültek beszélgetni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

picit visszakanyarodnék a topic címéhez és amit boncoltatok kiegészítem a gondolataimmal

 

Rendszerváltáskor max. a csúcsvezetés cserélődik le ( hagyjuk a kivételeket :) ), a lázadóknak egyszerűen nem volt elég klientúrája a régi rendszer teljes vezetői állományának lecserélésére , simán kiegyeztek velük, hogy mostantól nincs több bolyórobbantás de maradsz a naprendszer ura csak nekünk jelentesz :)

A Birodalom egyszemélyes vezetője Palpi volt + Vader + rendszerek vezetői + Halálcsillag ! = félelem (ep4), a lázadóknak létfontosságú volt a legveszélyesebb katonai fegyver kiiktatása ,kétszer is erre törekedtek + ep6 megtudták ott lesz Palpi is bónuszban , és a halála után már a rendszerek vezetői simán átálltak, kérdés a katonai vonal. Én is polgárháborút tippelek olyan állófrontosat mint WW1. Valamiféle patthelyzet van most.

 

Még annyi, hogy az ep6 idejében Luke már képzett Jedi, mégsem látjuk ( vagy tudunk róla ) , hogy a lázadók meghívták volna a támadás kidolgozására , se tanácskérés se semmi , még időben sem ér oda a megbeszélésre. A lázadók nem is terveztek vele! Luke járta a magányos útját. Simán el tudom képzelni, hogy az új rendszer köszöni de nem kér a Jedikből mert épp elég volt egy galaxis méretű háború két "vallás" miatt. Mi is használjuk azt, hogy Isten hozott vagy adjon Isten mégsem gondolkodunk már egy katolikus szellemű államformában ahol az egyház vezetői konkrétan beleszólnak az állam ügyeibe, mint akár pár száz éve. Szóval az "erő legyen veled" is kb. ilyen egy polgár szájából.

Nekem belefér, hogy Luke begombázva elvan valahol , az új kormány pedig próbál kiegyezni a birodalom maradékával és inkább elfelejti ezt a hóbortot. De végül szüksége lesz a Jedikre.

 

Beszéltetek még az ep6 végi ünneplésről is. Nos, láttunk már az ep1. végén is...tudjuk hova vezetett lett egy klónok háborúja. Láttuk az ep4. esetében a lázadóknál is , ami után ep5 kezdésben olvassuk, hogy nem kicsit lettek bealázva a fiúk és átkergették öket a birodalmiak a fél galaxison és a jeges Hoth várta őket. Szóval az ep6. vége sem garancia arra, hogy béke van. Sőt! Kb. arra számítok amit Zééé írt.

Szerkesztve: - Turegga
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ha tényleg igaznak bizonyul, hogy Luke a film elején remeteként fog élni, itt van rá egy elméletem hogy miért: szóval mi van ha nem rákényszeritették, hanem ő döntött a bujdosás mellett?

Valahogy így képzelem: Luke az endori győzelem után szeretné feléleszteni a jedi rendet a hamvaiból, de ahogy beleássa magát a régi iratokba két felfedezést tesz. Egyrészt: a galaxist a múltban szinte menetrendszerüen perzselte fel a sith-jedi konfliktus. Nem csak Palpatine hatalomra törése, de több korábbi galaktikus háború is erre vezethető vissza. Másrészt: a sithek eleve úgy jöttek létre, hogy páran kiváltak a jedi rendből és utána is: a jedik többször is potenciális sith jelöltek voltak. Pont mint az apja.

 

Ha elkezd egy új jedi rendet csinálni, akkor az elkerülhetetlenül a sötét oldal újboli felemelkedéséhez fog vezetni. Lehet hogy évek múlva lehet hogy csak pár száz vagy ezer esztendővel az ő ténykedése után, de előbb-utóbb valaki megint át fog térni. Ha lesznek jedik.

Ezért úgy dönt, hogy nincs szükség jedikre: megsemmisit minden információt ami az Erő használat elsajátitásáról és gyakorlásáról szól. Ezután már csak egy helyen marad infó a jedi képzésről: az ő fejében. Megölni nyilván nem fogja magát, viszont elmenekülhet a világból valahova ahol sosem találják meg és megöregedhet az Isten háta mögött hátrahagyva egy -szerinte- békésebb galaxist.

Csak hogy jön valami új fenyegetés, ezért irtó fontos lesz hogy valahonnan előkeritsék Luke-ot és a helyzet rákényszeriti, hogy mégis elkezdjen kitanitani valakit.

 

Én magam sem vagyok biztos benne, hogy tetszik-e ez az elmélet, de szerintem ez is egy lehetőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetős elmélet, de eléggé félmegoldás lenne ez. Az ep5-ből kiderül, hogy az Erő minimális szintű használatát autodidakta módon is meg lehet tanulni, hiszen Luke a Bentől kapott pár órás gyakorlás ellenére az ep5 elején már nehezen ugyan, de képes a tárgyak mozgatására. Ha valaki tudja már, hogy érzékeny az Erőre, onnantól már maga is kitanulhatja azt annyira, hogy aztán a Sötét Oldal már veszélyt jelentsen rá. Oké, feltehetően nem lesz belőle Yoda vagy Sidious, de ha így tanul, és így kísérti meg a Sötét Oldal, hogy nincs mellette egy védelmező mester, azzal nagyobb bajt szülhet, mintha ellenőrzött körülmények között tanulnának.

Ráadásul, az ep6 végén ott állt az egész Jedi Templom, Luke-nak valahogy azt is meg kéne semmisíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiból védhető a dolog szerintem, hogy Luke a Kiválasztott fia, tehát az hogy ő mire volt képes átfogó gyerekkortól induló képzés nélkül az nem annyira árulkodó szerintem a többi emberre/lényre nézve. Az, hogy a Tanácsban anno komolyan felmerült, hogy Anakint az Erőérzékenysége ellenére akár ki is lehetne dobni az útpatkára arról árulkodik hogy alapvetően a Rend nem nagyon tartott a képzés nélkül tengödő Erőérzékenyektől (jó mondjuk ők elég debilek voltak ekkor már :D)

 

A dolog ott hibádzik, hogy akkor mi van a Solo gyerekekkel. Mert Luke remeteségével a Skywalker vérvonal azért teljesen nem hal ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tényleg igaznak bizonyul, hogy Luke a film elején remeteként fog élni, ...

 

 

A félelemtől való rettegés borzasztóbb mint a következmény, félni döntést hozni , kiállni , gyávaság. Luke nem ilyen. Elképzelni nem tudom, hogy a következményektől való félelem motiválná a nem-cselekvésre, miközben mégiscsak egy Jedi győzte le a Sithet. Mint írtam , szerintem a politikusoknak nincs szükségük a Jedikre mert nincs Sith , felesleges egy olyan "rend" aki a törvényességet képviseli. Nem hiszem, hogy "mára" a lázadók politikai elitje sem sározódott be.

 

Persze az is lehet, hogy Luke nem vállalta a katonai akciókat, ep 5-6ban is Vader illetve már az apja volt a motivációja, nem gondolom, hogy a Jedi rendet (ha kinevelt skacokat, és tuti igen) hagyományos katonai akcióra engedné használni. Ep1 ben is belekeverednek a zűrzavarba a Jedik noha csupán konfliktust mennek feloldani, tárgyalni.

 

Azzal egyet értek, hogy szükség lesz Luke-ra , aki majd személyesen küldi el egy tanítványát a kalandokra. És max ennyi lesz a szerepe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.