Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A főoldalon lévő hírekről én sem hiszem, hogy egy igazi bennfentestől származnának, inkább úgy tűnik az eddigi pletykákat gyűjtötték össze illetve fűzték tovább. Nekem személy szerint hitelesebbnek tűntek a korábbi hosszabb pletykák pl az Adam Driveres, ott elég sok minden kiderült a karakterről és a hozzá kapcsolódó eseményekről. Ellenben a főoldali cikkben ahogy többen írták lentebb csak száraz vázlatos információk vannak, amik eléggé gyenge lábakon állnak, tekintve, hogy sok szereplőről azt sem tudja egyértelműen közölni férfi vagy nő az illető és néhol elég gyermeteg, pl. hogy a birodalom mellett számtalan galaxis áll. Oké apró hiba is lehet ez, de néha egy ilyen apróság is sokatmondó tud lenni. A Darth Ruinos rész sincs annyira jól tálalva mint amikor legelőször lehetett róla hallani.

 

Pár dolgot kiemelnék ami újdonság a cikkben, elsőnek ott van Lando állítólagos gyereke. Azt sejteti a hír, hogy Boyega lehet az, amit azért kétlek mert az ő szerepére akik rajta kívül esélyesek voltak (pl. Jesse Plemons) egyikük sem volt fekete. Persze az is lehet, hogy idő közben változott a forgatókönyv eszerint, de még azt sem vetném el, hogy Lando gyermeke Lupita Nyong'o, sőt ez az eddigiek alapján valószínűbb, de az is lehet, hogy ő is és Boyega is az lesz. Viszont ha a srác Lando fia és erőhasználó is lesz amiről szintén sokat hallottunk már nekem furcsa lenne, hogy kedvenc hamiskártyásunk fia fogékony az erőre.

 

A másik ami viszont már komolyan aggaszt a hír legvége, azaz "Luke megváltozik". Mint lehetőség említve is van a sötét oldalra való átállása, ezt nagyon remélem, hogy nem lépik meg, ha így lesz akkor sem JJ. sem Kasdan nem érzi át a Star Wars-ot. A saga legfelemelőbb és legerősebb pillanata mikor Luke kijelenti az uralkodónak, hogy kudarcot vallott vele, mert ő sosem tér át a sötét oldalra. Persze ennek így is nagyon kicsi az esélye, de a hideg kiráz a gondolattól hogy az ep8 és ep9 főgonosza Luke legyen....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik ami viszont már komolyan aggaszt a hír legvége, azaz "Luke megváltozik". Mint lehetőség említve is van a sötét oldalra való átállása, ezt nagyon remélem, hogy nem lépik meg, ha így lesz akkor sem JJ. sem Kasdan nem érzi át a Star Wars-ot. A saga legfelemelőbb és legerősebb pillanata mikor Luke kijelenti az uralkodónak, hogy kudarcot vallott vele, mert ő sosem tér át a sötét oldalra.

Nekem leginkább az tetszene, hogyha Luke apródonként, finoman, szinte észrevétlenül kerülne egyre közelebb a sötét oldalhoz, majd az utolsó lépcsőfok előtt persze eszmélne és elvetné a lehetőséget, maradva a pozitív oldalon. Nagyon üthetne, ha mondjuk egy Leia nyitná fel a szemét és győzné meg.

Azt már láttuk hogyan sodródik valaki öles léptekkel a sötétség felé, ami végül felemészti és átállítja. Olyat is láttunk, hogy valakinek konkrétan bedobják a csontot, hogy "állj át, öcsém!", mire az kategorikusan visszautasítja a félreérthetetlen ajánlatot. Az egy elég eredeti húzás lenne, ha most Luke magától (az Erő útvesztőjében) keveredne egy negatív spirálba, miközben akár nem is tud erről igazán.

 

Erre jó alapot adhatnának a magányosan töltött évek. Igencsak Erőérzékeny, de valószínűleg egyedül maradt ilyen "jedi-féleség" a galaxisban. Legalábbis, ha feltesszük, hogy a 66-os túlélőinek döntő többségét vagy megölték később, vagy teljesen elfordultak a jedi elvektől (így pl. az aktív Erőhasználattól is).

Kérdés, mennyire lesz intenzív a kapcsolata mondjuk Yoda-val vagy az apjával, de ha az is lesz, esélyes, hogy a hibáikból tanulva más utat akar járni. Elég hevenyészett képzést kapott, már eleve túlkorosan, nem is tekinthető klasszikus értelemben vett jedinek. Nála is az érzelmei dominálnak, így könnyen kerülhet csapdahelyzetbe, akár a szerettei vagy a saját nemes elveinek agresszív védelme során.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Luke sötét oldali megkísértését nagyon hiteltelennek érezném az EpVI tróntermi visszatáncolást követően. Ott Luke bizonyította, hogy képes ellenállni a csábításnak. Újra és újra megkísérteni ezek után szerintem nagyon snassz. Kb. mintha az EpIV-ben Vader áttérítené Obi-want a Halálcsillagon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem leginkább az tetszene, hogyha Luke apródonként, finoman, szinte észrevétlenül kerülne egyre közelebb a sötét oldalhoz, majd az utolsó lépcsőfok előtt persze eszmélne és elvetné a lehetőséget, maradva a pozitív oldalon. Nagyon üthetne, ha mondjuk egy Leia nyitná fel a szemét és győzné meg.

Azt már láttuk hogyan sodródik valaki öles léptekkel a sötétség felé, ami végül felemészti és átállítja. Olyat is láttunk, hogy valakinek konkrétan bedobják a csontot, hogy "állj át, öcsém!", mire az kategorikusan visszautasítja a félreérthetetlen ajánlatot. Az egy elég eredeti húzás lenne, ha most Luke magától (az Erő útvesztőjében) keveredne egy negatív spirálba, miközben akár nem is tud erről igazán.

 

Erre jó alapot adhatnának a magányosan töltött évek. Igencsak Erőérzékeny, de valószínűleg egyedül maradt ilyen "jedi-féleség" a galaxisban. Legalábbis, ha feltesszük, hogy a 66-os túlélőinek döntő többségét vagy megölték később, vagy teljesen elfordultak a jedi elvektől (így pl. az aktív Erőhasználattól is).

Kérdés, mennyire lesz intenzív a kapcsolata mondjuk Yoda-val vagy az apjával, de ha az is lesz, esélyes, hogy a hibáikból tanulva más utat akar járni. Elég hevenyészett képzést kapott, már eleve túlkorosan, nem is tekinthető klasszikus értelemben vett jedinek. Nála is az érzelmei dominálnak, így könnyen kerülhet csapdahelyzetbe, akár a szerettei vagy a saját nemes elveinek agresszív védelme során.

 

Hát nem is tudom, a jedi visszatér után nem tudom elképzelni, hogy Luke bármikor is bármilyen módon átálljon a sötét odlalra. A párbaj Vaderrel élete legnagyobb próbája volt és nehéz elképzelni, hogy annál nagyobbal szembeállítsák. Esetleg ha mégis lesz egy fia vagy lánya és őt éri valami, akkor elképzelhető, hogy megkísérti, de az átállást akkor sem tartanám logikusnak. Luke már az ep6-ban is higgadt bölcs jedi, a gondolkodása a régi rend tagjai fölé emeli és 30 év alatt csak mégbölcsebb és erősebb lehetett, pláne, hogy valószínűleg sok segítséget kapott ez idő alatt is Yodától, Obi-wantól és talán Anakintól is, még ha ezt a filmbe nem is láthatjuk majd.

 

Ami esetleg még tényező lehet az az ereje. A hírek is arról szólnak, hogy hihetetlenül megerősödött és a galaxisba nincs más akit jobban átjárna az erő mint ő, ezzel az erővel pedig óvatosan kell bánni, mert könnyen átveheti felette az uralmat. Luke-ra jellemző is lenne, hogy emiatt vonul száműzetésbe, hogy ő mint lehetséges veszélyforrás eltűnjön, ez is csak a nagyságát bizonyítaná, hogy nem lesz elbizakodott abban a tekintetben, hogy ő biztosan nem fog áttérni ekkora erő birtokában sem. Ezért bízom benne, hogy ez a pletyka ami szerint ez Luke eltűnésének oka az igaz.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem is tudom, a jedi visszatér után nem tudom elképzelni, hogy Luke bármikor is bármilyen módon átálljon a sötét odlalra. A párbaj Vaderrel élete legnagyobb próbája volt és nehéz elképzelni, hogy annál nagyobbal szembeállítsák. Esetleg ha mégis lesz egy fia vagy lánya és őt éri valami, akkor elképzelhető, hogy megkísérti, de az átállást akkor sem tartanám logikusnak. Luke már az ep6-ban is higgadt bölcs jedi, a gondolkodása a régi rend tagjai fölé emeli és 30 év alatt csak mégbölcsebb és erősebb lehetett, pláne, hogy valószínűleg sok segyíséget kapott ez idő alatt is Yodától, Obi-wantól és talán Anakintól is, még ha ezta filmbe nem is láthatjuk majd.

Nah, úgy látom, egy rugóra jár az agyunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is arra gondoltam, hogy átáll, csak hogy rendesen megkísérti a sötét oldal szele. Az OT-ban már úgy akart az apja nyomdokaiba lépni és jedivé válni, hogy azt se tudta mi ez az egész és az apját se ismerte. Aztán megtörtént a nagy dráma, hogy Vader az apja. Onnantól kezdve a rögeszméjévé vált a megtérítése, amihez már-már betegesen ragaszkodott. Végül sikerrel járt, ami nagyon szép és nagyon jó, de a sötét oldalhoz egy pillanatra se tudott igazán közel kerülni, mert a szeme előtt csak az az egyetlen cél lebegett. Vader és Sidious meg csak úgy a semmiből hozzávágta a lehetőséget, hogy álljon át.

 

Szóval teljesen más az, hogy egyszer csak bekopogtatnak az ajtón, hogy legyek már terrorista, vagy mondjuk fokozatosan a saját elveim miatt sodródok azon eszmék felé, amik egy "sötét" szerveződéshez köthetők. Eleve Luke ismeretei a jedi vagy sith elvekről, az Erő használati lehetőségeiről eléggé szegényesek (szinte zérus) az OT-ban. Minden, amit tesz, az apja hagyatékának eredménye és a szeretteinek védelme.

Nem tudjuk mennyire ássa bele magát a történelem tanulásába, vagy milyen kapcsolatba fog kerülni az Erővel az Ep.7-ig. Most azt feltételezzük leginkább, hogy majd teljesen kiokosítja magát, meg minden tudás birtokába kerül Yoda, Obi és Anakin segítségével. Aztán az is lehet, hogy teljesen más úton akar járni és autodidakta módon erősödik (akár nagy magasságokba) az Erőhasználatban, egyáltalán nem valami korábbi kódexet vagy eszmerendszert követ. Így pedig könnyen kerülhet akaratlanul is veszélyes utakra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül sikerrel járt, ami nagyon szép és nagyon jó, de a sötét oldalhoz egy pillanatra se tudott igazán közel kerülni, mert a szeme előtt csak az az egyetlen cél lebegett.

 

Trónterem jelenet. Nézd újra, most. Luke kevés híján levágja Vadert, de előtte tudatosul benne, mennyire közel jár a sötét oldalhoz. És képes visszafordulni. Ez az ő nagy próbája. Még egy próba az Sw keretein belül értelmetlen Luke szàmàra. Inkább azt kellene majd letesztelni, hogy alkalmas-e a szellemesdire, vagy még nem tud hozzá eleget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónterem jelenet. Nézd újra, most. Luke kevés híján levágja Vadert, de előtte tudatosul benne, mennyire közel jár a sötét oldalhoz. És képes visszafordulni. Ez az ő nagy próbája. Még egy próba az Sw keretein belül értelmetlen Luke szàmàra. Inkább azt kellene majd letesztelni, hogy alkalmas-e a szellemesdire, vagy még nem tud hozzá eleget.

 

Ha már a szellemesdinél tartunk én remélem, hogy Luke nem hal meg az ep7-ben még. Ha látjuk a halálát az remélem valami egyedi jelentős pillanatban lesz az ep9-ben majd igazi Luke-hoz méltó befejezéssel és a végén szellemként mosolyog majd ránk ahogy korábban Obi, Yoda és Anakin. A szellemként megjelenő Luke mint a saga utolsó jelenete tökéletes volna. Tudom nagyon előre szaladtam... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha Lucas papa nem buggyant meg akkor nem engedélyez egy Luke átáll fordulatot 7-9ig egyik filmben sem, és remélem nem is akarnak valami nagy csavarral élni ami sajnos nagyon is trendi lett az utóbbi években, anno a vader papa szükségszerű volt, és nekem a Landó először áruló majd megtér jól szintű fordulat elég , nem szeretnék hatásvadász szarokat, egy kicsit a sw legyen egyszerű mint egy faék - remélem átmegy mire gondolok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, minden igyekezetem ellenére, sikerült eléggé félreérteni a felvetést. :)

 

Szó nem volt arról, hogy Luke bármikor is átállna és én se szeretném ezt. Csupán annyit írtam, hogy láthatnánk végre olyat a SW-ban, amikor egy pozitív hős kevésbé konkrétan és nyíltan sodródik a sötétség felé. Amikor nem csak úgy rárúgja az ajtót az átállás lehetősége, hogy aztán azt elfogadva megtegye a végső lépést vagy épp fél mp alatt visszakozzon és elutasítsa azt. Helyette inkább komolyabb külső behatás nélkül, a saját maga által járt út és az Erővel való kapcsolat elmélyítése vezessen veszélyes vizekre. Ahol persze végül rádöbben/rádöbbentik a dolgokra és marad a jó oldalon.

 

Szerintem ez működhetne és sokkal eredetibb is lenne, mint pl. a semmiből sitheket előhalászni, netán feltámasztani régebbieket vagy újra egy simán áruló és átálló jedit látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom, minden igyekezetem ellenére, sikerült eléggé félreérteni a felvetést. :)

 

Szó nem volt arról, hogy Luke bármikor is átállna és én se szeretném ezt. Csupán annyit írtam, hogy láthatnánk végre olyat a SW-ban, amikor egy pozitív hős kevésbé konkrétan és nyíltan sodródik a sötétség felé. Amikor nem csak úgy rárúgja az ajtót az átállás lehetősége, hogy aztán azt elfogadva megtegye a végső lépést vagy épp fél mp alatt visszakozzon és elutasítsa azt. Helyette inkább komolyabb külső behatás nélkül, a saját maga által járt út és az Erővel való kapcsolat elmélyítése vezessen veszélyes vizekre. Ahol persze végül rádöbben/rádöbbentik a dolgokra és marad a jó oldalon.

 

Szerintem ez működhetne és sokkal eredetibb is lenne, mint pl. a semmiből sitheket előhalászni, netán feltámasztani régebbieket vagy újra egy simán áruló és átálló jedit látni.

 

 

hát jah, de ismeretem szerint nem Luke lesz a főszereplő és ehhez a "sodródáshoz" ha jól csinálnák akkor idő és szereplés kell (az Anakin féle szerintem összecsapott, de nem akarok zűrt a véleményemmel :) ) de a fene se tudja kinek mennyi szerepe lesz, ha a technikával fiatalítanak rajtuk akkor ok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kissé lemaradtam az eseményekről , szóval lehet, hogy a birodalom egy magát többre hivatottnak tartó csoportja keres rosszságos Sithet(vagy többet) vagy csihi-puhi bolygót ami kampeca mindenkinek?

Sok mende-monda van. Sokak szerint kevés valóságtartalommal. :) Ez is egy közülük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Szóval a szituáció... A napokban a Lucasfilm / Bad Robot irodából állítólag hűlt helyét találták pár concept art-nak és fotónak. A napokban elképzelhető hogy a netre felkerülnek meglátjuk..

So I got an email this morning from my friend/source warning me that there are some photos and concept art that was stolen from the production. He/she said don't be surprised if it shows up online in the next couple days, but if it does, it won't be up for long because Lucasfilm and Bad Robot are watching sites like these like a hawk.

 

This person went on to tell me what was in the photos, and if what they say is in them is, then we all have a lot of things wrong about Episode VII. Going to wait a couple hours or maybe until this evening to see if they pop up before I say anything.

 

A nagy pletykaszivárogtató csóka a fórumon le is írta, mik is láthatóak a fényképeken.

Um....so....about these pics about to pop up...

Plusz infók

Um....so....about these pics about to pop up...

 

 

Éééés... állítólag a történet elején Daisy Ridley karakterének ilyen lakókörnyezete lesz:

http://makingstarwars.net/2014/09/daisy-ridleys-home-star-wars-episode-vii/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Max von Sydow egy kiborgot fog alakítani?? Aki miután meglátja Daisy kezében a megtalált Jedi relikviát, mesél neki a régi időkről

Érdekes pletykák!

http://badassdigest.com/2014/10/01/episode-vii-news-blast-who-is-max-von-sydow-where-does-daisy-ridley-live-an/

 

Csubakka egyik keze a Jedi után megsérül egy csatában, ezért robotkeze lesz?

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apám, egyre hajmeresztőbb dolgokat találnak ki! :facepalm: Chuwinak robotkéz?? Miért nem lesz már minden szereplőnek robotkeze? Sőt a lábuk is legyen már fémből. Sőt legyen minden szereplő kiborg. Úgy nem kell a sminkel bajlódni...

És ráadásul nem is Daisy vagy Boyega, hanem egy titokzatos kék idegen találja meg Luke elveszett kardját az alábbi pletyka szerint.. :)

Megy a kavarás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy szekus Abrams produkciós irodájából kilopnak concept artokat. Ja, aham, hát biztosan. :D

Bevallom, én voltam. :D Bizonyítékul megosztom az egyik képet, vigyázzatok, durván spoileres, de több pletykát is igazol.

 

RrYHYS4.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az eddigi infómorzsákból azt tudom elképzelni, hogy JJ. nagyon sok zavaróállomást rakott bele a rendszerbe. Sok infó akkora hülyeségnek minősül, hogy úgy érzem, hogy tudatosan nyomatnak álhíreket. Ez hatásos, mert ha nagy kuss van, akkor a kiszirvágott infók valóban spoileresek lehetnek. Tehát infókat kell csepegtetni, amik nem igazak. Miért is érzek sok infót hülyeségnek? Mert hiányzik belőlük a Star Wars-szellemisége, amit Lucas oly sok év munkájával lefektetett. Ismert, hogy a mester a Csillagok háborúja megalkotásakor tudatos munkát végzett. A forrásainak legfőbb bázisát Joseph Cambellnek a Hős ezer arca c. munka jelentette, ami az emberiség közös tudatalattiját vizsgálta a mítoszok és legendák vizsgálatával. Így jelent meg: 1. a főhős, aki felnő 2. az őt kísérő mentor 3. az őt kísérő bohós 4. az őt kísérő nő. A Csillagok háborúja-saga legnagyobb gondját az elszakadás jelentette, amely mindig is traumatikus élményt jelentett a főhősnek: 1. A Baljós árnyakban a gyermek-anya elválását Anakin soha nem tudta feldolgozni. 2. A Csillagok háborújban Luke megdöbbentő képeket lát a lemészárolt Lars-családról. A prequel trilógiában a főhős a kihívásokra - értsd fel nem dolgozott trauma, ragaszkodás, birtoklási vágy, félelem - rossz válaszokat ad: elbukik. Ezzel szemben az OT egy pozitív karrier-történet: Luke megváltást hoz, az útja során a kísérők támogatására jól reagál, a mentor tanácsát - nagyrészt - megfogadja és a legvégső próbát is kiállja. Az új trilógia hírei közül még nem tudtam leszűrni semmit, ami úgy igazán méltó lenne ezen szálak folytatására. A legegyszerűbb megoldás nyilvánvalóan az lenne, ha Luke-ot látnánk apa szerepben, akinek a kihívását a gyermeke elvesztése vagy pálfordulása jelentené. Ez viszont - folytatva a Lucasi hagyományokat - Luke történetét jelentené végig az új trilógiában. Ő, aki megjárta az IV-VI-ot, más új és méltó kihívást nem is tudok elképzelni. És az eddigi Star Wars-filmekben pont a személyes szálat szerettem, amiről eddig az új filmek terén szó nem volt. Számomra lényegtelen, hogy a Birodalom vagy idegen fajok lesznek-e az új ellenfelek. Ez ugyanis csak a háttér, pusztán díszlet. Én inkább arra a kérdésre lennék kíváncsi, hogy mi lesz a személyes kihívás? Mi lesz a személyes szál? Ilyenformán szkeptikus vagyok - az öreg már-már valóban Gandalfnak kinéző Luke alapvetően belefér a Lucasi - eredetileg is tervezett - koncepcióba, de mi lesz a történet emberi részével? Számomra nem logikus, hogy csak úgy megöljék Luke-ot, s vele együtt a generációm gyermekkorát is. Ugyanakkor az is fontos, ha ezt mégis megteszik, akkor ki lesz a gyilkos. Vader-hez és Palpatine-hoz képest mindenki más, még egy túlhype-olt hiper-szuper dizájnnal rendelkező új karakter is csak az eredményezi, hogy hát ez nagyon piti. Luke méltó ellenfele csakis a gyermeke lehetne, aki meglépi azt az utat, amire Luke végül sosem lépett - a Sötét Oldalt. Ebben az aspektusban a Birodalom visszavág ominózus jelenete, melyben a levágott fejű Vader-maszkja alól Luke arca bukkan elő, egyfajta új értelmezést nyerne, s egy méltó kapocs lehetne az új trilógia és az OT között. Persze nem lehet elvetni azt sem, hogy Luke választja a Sötét Oldalt, de ez nem egy epizód, hanem egy teljes trilógia történetét képezné. Egy biztos: Luke-nak a terjes új trilógiában kulcsfontosságú szerepett kell biztosítani. Pusztán egy epizód - elmúlás Qui-Gonn, és Ben Kenobi-koppintás lenne csak. Ezért teljesen felesleges lenne egy új trilógiát indítani, s valljuk be kellően illuzióromboló is lenne. Sajnos viszont a renegát rohamosztagos-történetet, Vader-fun birodalomi arisztokratát nem tudom hova tenni, s beilleszteni a Lucasi szálba. Remélem, csalódni fogok, s nem egy CGI-baromság lesz a végén az egészből, hanem valóban egy méltó folytatás. Kívánom, hogy az alkotókkal valóban az Erő legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apám, egyre hajmeresztőbb dolgokat találnak ki! :facepalm: Chuwinak robotkéz?? Miért nem lesz már minden szereplőnek robotkeze? Sőt a lábuk is legyen már fémből. Sőt legyen minden szereplő kiborg. Úgy nem kell a sminkel bajlódni...

Hasonló gondolatok jutottak eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is teljesen egyetértek lecsokával, amit leírt abban rejlik a Star Wars legfőbb vonzereje. Bízom benne, hogy Luke nem jár úgy mint Qui-gon és Obi-wan, csak a párhuzamok kedvéért nem lenne érdemes ezt meghúzni. Ilyen tekintetben Han halála logikusabb lenne, ő is egy nagy öreg, sok szereplő életében jelentős figura, az újak közül is biztosan sokaknak az lesz és bár nem erő használó, belőle is lehet egy mester figura csak más értelemben, az apafigura szerepéről nem is beszélve. Maradva lecsoka példájánál nagyon tetszene, ha személyes konfliktusa az új trilógiának apa-fia kapcsolaton alapulna és láthatnánk Luke miként birkózik meg a fia bukásával, ilyet még úgysem láttunk Star Wars filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A Kylo Ren-ről kikerült concept artal kapcsolatban eszembe jutott egy lehetséges storyrészlet:

 

A kikerült rajzokon Ren sisakja Vaderéhez hasonlít. Lehetséges, sőt valószínű, hogy Luke és Kylo párbajozni fognak, talán a film végén egy nagy csata keretében. El tudnék egy olyat képzelni, hogy Ren, a hatás kedvéért, leveszi csuklyáját, és elénk tárul a vader-szerű sisak. Luke-nak ekkor egyből bevillan az édesapja, akivel anno fiatalkorában küzdött, aki megmentette a halál torkából és akit ő mentett meg. És most mintha ismét őt látná maga előtt. Ekkor Luke teljesen "lefagy", nem akar tovább küzdeni, talán el is dobja kardját, mint anno a Jediben (mekkora jelenet lenne ez az alkotóktól). Ekkor Han egy "Nooooooo!" kíséretében nekiront Kylonak a lézerstukival, lövöldözve rá, hogy megmentse legjobb barátját. De Kylo erősebb és gyorsabb, simán hárítja Han lövéseit, majd egy határozott Erő mozdulattal odavágja Han-t a falhoz ( vagy átszúrja a kardjával). Luke rájön, hogy a sötét maszkos alaknak semmi köze az apjához, de már késő. Kylo elmenekül, Han pedig feláldozza életét - ahogy az már korábbi pletykákban is meg lett szellőztetve. Ez megmagyarázná azt is, hogy miért kerül végül Poe kezébe a Falcon, amiről szintén szó volt korábban.

 

Nos, én egy ilyen jelenetet nagyon ütősnek tartanék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.