Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nekem az a gondolat, hogy Luke-on és pár hősön kívül nincsenek Jedik, nem tetszik. Finoman szólva se tetszik. Persze ha Luke azért tűnt el, hogy egy rejtett helyen elkezdje a Rendet újra felépíteni, akkor nem szóltam. Sőt ez még tetszene is.

Viszont egy újabb "Jedi szegény" trilógia nincs az ínyemre. Nem várom el, hogy több száz Jedi flangáljon, de annak örülnék, ha legalább egy tucat Jedi felbukkanna a új filmekben.

 

 

Csatlakozom.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jedik száma engem hidegen hagy, csak jó legyen a sztori. Viszont a főoldalon lévő hírek nekem borzasztó kamugyanúsak. Valaki aki olvasta a forgatókönyv egyik változatát annyit tud mondani, hogy kik a főhősök meg mi az aktuális politikai felállás? Ez marhaság. Részemről minden olyan állítólagos script olvasó, aki nem tud konkrét jeleneteket mondani és szálakat, amiknek a vázlatát pontosan végigbontja a rész elejétől a végéig az komolytalan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jedik száma engem hidegen hagy, csak jó legyen a sztori. Viszont a főoldalon lévő hírek nekem borzasztó kamugyanúsak. Valaki aki olvasta a forgatókönyv egyik változatát annyit tud mondani, hogy kik a főhősök meg mi az aktuális politikai felállás? Ez marhaság. Részemről minden olyan állítólagos script olvasó, aki nem tud konkrét jeleneteket mondani és szálakat, amiknek a vázlatát pontosan végigbontja a rész elejétől a végéig az komolytalan.

Meg az, hogy a 3 főszereplőből kettőnek még a nemét se tudja, elég árulkodó a szavahihetőségét tekintve. Szerény véleményem szerint annak a sok pletykaáradatnak a nagy része, amik a történettel kapcsolatosak, szimpla találgatás. Pl látnak pár rohamosztagost a forgatáson, és egyből megy az ötletelés, hogy akkor milyen szerepe is van a Birodalomnak az új filmben. Spekulálgatnak jobbra-balra, aztán ha végül az egyiknek bejön egy-két infója, akkor telitorokból kiabálja, hogy mi megmondtuk. Miközben meg vastyúk is talál szemet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez marhaság. Részemről minden olyan állítólagos script olvasó, aki nem tud konkrét jeleneteket mondani és szálakat, amiknek a vázlatát pontosan végigbontja a rész elejétől a végéig az komolytalan.

 

Mondjuk azzal azért egyezünk ki, hogy a legtöbb spoiler (legalábbis amióta a fogalmat a popkultúra meghonosította), nem arról szól, hogy egy jelenetet a kameraállástól a teljes szövegkörnyezetig leír valaki. Ha abból indulnánk ki, hogy a spoilerek a rövidségük és pontatlanságuk miatt értéktelenek, akkor azzal az alapvető értéküket kérdőjeleznénk meg. A magam részéről abszolút nem vágyom rá, hogy valaki feltegye az EPVII teljes forgatókönyvét, amiben még a bevilágosításra vonatkozó információk is szerepelnek. Pont attól jók ezek az apró információk, hogy lehetőséget adnak továbbgondolni a szituációt. Persze megértem, hogy sokan keresik a konkrétumokat, mert addig nem hiszik el egy hír valóságtartalmát, ameddig a kikerült információ centire pontos leírást nem tartalmaz, de ez a várakozás nonszen és pont attól fosztana meg minket, amiért a spoilerekért általában rajongani szoktunk. Másrészről pedig ami információ eddig kiszivárgott, az nem tartalmaz durva önellentmondást, inkább egymást erősítik.

 

Luke a többiektől elkülönülve töltötte az EPVI - VII között eltelt időt (az, hogy 10 vagy 30 év, valójában mellékes)

Nincsenek jedik, de vannak erőérzékeny karakterek

Van Birodalom és létezik a lázadás - Köztársaság

Lesznek X-wingek és lesznek rohamosztagosok

Benne lesz a filmben a sith rend megalakulása

Benne lesz a filmben a sithek egyik bolygója

Van egy új szuperfegyver, ami valójában egy bolygó

Han elvesztette a Falcont

Gvendolin Christie birodalmit alakít

Adam Driver az egyik gonosz

Lesznek sithek, kettő biztosan, de az is lehet, hogy még sokkal többen

....és lesz egy sivatagos bolygó a film elején.

 

Eddig ezek a dolgok lettek megerősítve ezer forrásból (vagy egy forrásból sokszor)

 

Láttunk képeket, forgatási anyagot, jelmezterveket.....nem tudom, ki mire vágyik még, de meglehetősen jól el lettünk látva információkkal, tehát az EPVII esetében szó nincs arról, hogy szófoszlányokból kell építkeznünk. Rengeteg forgatási képünk van, sok jelenet leírását közelítő is megkaptuk nem is egy esetben, hiszen tudjuk, hogy a sivatagos bolygón lesz egy valamilyen harc, a robbanásról láttuk a felvételeket is. Tudjuk, hogy lesz egy csata egy erdőben talán ewokokkal, tudjuk, hogy Luke a szigeten lakik - raboskodik. Tudjuk, hogy Han nem a Falcont vezeti, mert az Oscar Isaac tulajdona. Tudjuk, hogy Daisy és Boyega keresik Lukeot és most már az is meg lett erősítva az ír pankrátor által, hogy Vader is feltűnik majd, tehát lesznek visszaemlékezős jelenetek is.

 

Eredeti hír:

http://www.jedinews.co.uk/news/news.aspx?newsID=17867

 

Update:

http://www.jedinews.co.uk/news/news.aspx?newsID=18440

 

És egyszer már világgá kürtölte, szóval most nagyon finom volt a megfogalmazás.

 

Sokkal inkább azt érzem, hogy egyeseknek nem tetszenek a kikerült információk és elkezdték szajkózni, hogy akkor ez biztos nem így lesz, meg hogy a kikerült információk nem egészen konkrétek, pedig nagyon is konkrétak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért tűnik kamugyanúsnak nagyon a híroldalon lévő anyag, mert Abrams egyik ismert munkamódszere, hogy senkinek sem adja oda a teljes forgatókönyvet. Nem tette meg a Star Trek egyik részénél sem, majd pont a Star Warsnál fogja odaadni egy noname csávónak az EGÉSZ forgatókönyvet. Hát hogyne!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én meg Zééé egyik mondatával se értek egyet. Végig követtem az ep.1-2-3 készülését és ezek alapján pontosan tudom milyen az amikor valaki a forgatókönyvről ad le infókat. Az ep.2 előtt az egyik első komolyabb kémhir Palpatine és a jedik találkozása volt a film elején. Fontos: konkrét leírást kaptunk a jelenetről. Nem csak azt hogy lesz ilyen. Aztán jött nem sokkal a coruscanti üldözés részletezése is... megint had hangsúlyozzam: részletezése! Nem az hogy üldözni fognak valakit, hanem az összes ötletet megkaptuk ami az első forgatókönyv-vázlatban az üldözésnél szerepelt. Ezek igazi szivárogtatások voltak, ez amiket az elmúlt hónapokban kapunk nagy nulla. Attól hogy egymás értesüléseit ismételgetik pedig nem "még biztosabb lesz az infó" hanem csak azt jelzi hogy mennyire kifogytunk a normális informátorokból. Nyilván én is ha kémnek akarnám tettetni magam beirnám, hogy Luke száműzetésben van, amire az erre fogékony rajongók irhatnák, hogy hűha ez a csávó tényleg közel lehet a tűzhöz hisz ilyet már korábban is hallottunk.

 

És hiába irod Zééé, nincs egy olyan konkrét jelenet se amiről lenne épkézláb, normális leírásunk. Egy se. De ha te tudsz ilyenről légyszi rakd be ide azt a leírást, mert eddig még senki nem tette.

Az ep.3-nál másfél évvel a bemutató elött én egy word fájlba már összeirtam a filmet jelenetről jelenetre és meglepően kevés volt benne a tévedés nagyrészt azok is az utóforgatásoknak voltak köszönhetőek.

 

Az hogy a kémhirek a főszereplők meghatározásáról meg a politikai háttérről szólnak meg arról hogy pár ember mit látott a forgatáson egyértelművé teszik hogy a szivárogtatók nagyon alul vannak illetve egy részük egyáltalán nem kém hanem csak ismételgeti amit olvasott a neten.

Olyan emberünk pedig nem volt aki ténylegesen olvasta volna valamelyik forgatókönyvet. Olyan több is akik azt állitották hogy olvasták de hogy hazudnak az a jelentéseikből a napnál is világosabb. Lásd a mostani esetet. Semmit nem mond a forgatókönyvről. Egy normális kém ecsetelné a sztori menetét, kikapna belőle pár érdekességet, néhány jelenetet ami megfogta stb. stb. Mit kaptunk helyette: az eddigi szivárogtatások summázását kicsit más köntösben. Ki lesz a főszereplő, hol van a Birodalom... mert ugye mi más is fogna meg egy embert aki olvasta az ep.7 scriptjét! Én értem hogy van aki nem akar túl sokat tudni csak azzal ne hitegessük magunkat hogy volt már komoly szivárogtatás mert még egy darab ilyen nem volt.

 

És téves a konkluziód: nekem semmi bajom ezekkel a hírekkel. Ha igazak lesznek hajrá. Csak hát ezek p*csafüstök. Az, hogy például Luke számüzetésben van brilliánsan és pocsékul is megoldható. Nagyrészt a forgatókönyvön múlik hogy miként sül el, amit viszont olyan aki erről tud beszélni a neten még nem olvasott úgyhogy nem tudom megitélni, hogy egyáltalán tetszik-e az ahogy a sztoriban van. Mert nem tudom hogy van benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán értem, hogy mire vágysz Bomarr. Dzséjt leírta, hogy JJA munkamódszere specifikus, tehát nem arról híres, hogy a forgatókönyvei közkézen forognának. A kikerült hírek is pontosan ezt támasztják alá, hiszen töredékesek, de azért jelen esetben nem arról van szó, hogy valaki mondjuk leírja, hogy más lesz a rohamosztagosok sisakja és az a hír vagy igaz, vagy hamis. Képünk is van róla, tehát meg lett támogatva. Képünk van az X-wingről, képünk van egy rejtélyes androidról, amint VAder sisakját tartja és hozzá a hír, hogy Vader és a vélelmezett főgonosz sorsa már korábban összefonódott és a hírek megerősítették egymást, ráadásul Vader dublőre is többet beszélt a kelleténél. Láttuk a szakállas Lukeot és láttuk a fényképeket a szigetről, majd hallottuk a hírt, hogy a sziget a sithek bolygója. Majd hallottuk, hogy lesznek a filmben lázadók és pár napja már ez egyik bázisukat is láthattuk tele hagyományos lázadó öltözéket viselő alakokkal. Most nem akarok mindent leírni, de komolyan nem értem, hogy ezekből mi az, ami számodra 3,14csafüst.

 

Komplett fotosorozatot kaptunk a Falconról, a disznólényről, egy romboló folyosójáról és ezt még hosszan lehetne ragozni. Miféle pletykákról beszélünk? Ezek már régen nem pletykák, hanem tények, a film készítését bemutató anyagok, amiből le lehet szűrni a hozzá érkező spoilerek valóságtartalmát.

 

Rengeteg konkrétumunk van, csak nem rágtánk a szánkba, arról nem is beszélve, hogy az EPII - III-at talán nem kéne egy készülő trilógia első részéhez hasonlítani, hiszen a következményrendszer miatt egészen más a spoilerek jellege.

 

Korábban én vélelmeztem, hogy nem leszünk megfelelő anyagokkal ellátva és most én védem a legjobban a híráramot, ami több mint kielégítő, tekintve, hogy itt egy teljesen új trilógiáról van szó, ahol többé már nem érvényes az OT alkalmával szerzett tudásunk, tehát nem ismerjük előre a szereplők sorsát.

 

Én egészen pontosan meg tudom mondnani, hol fájnak a spoilerek. Ott fájnak, hogy azokból egy olyan film képe bontakozik ki, amiben nem rohangálnak jedik, amiben nincs Új-Köztársaság baromság, ahol Luke nem ücsörög köntösben a templom valamelyik termében....nagyjából az fáj sokaknak, mint ami miatt sokaknak fájt a szívük az EPI bemutatója után, hogy nem az áhított Star Wars film valósult meg. Nyilván ebben az esetben baromira fájdalmas, hogy a huszadik spoiler is arról szól, hogy Lukenak rohadtul nincs tanítványa és a Birodalom rohadtul nem szűnt meg létézni a Jedi után. Most azt lesz, hogy egészen az EPVII bemutatójáig és még az utolsó pillanatban is azt fogják egyesek szajkózni; ez biztos nem így lesz, ezek a hírek kétértelműek is lehetnek. Számomra nem azok.

 

Hát én meg Zééé egyik mondatával se értek egyet. Végig követtem az ep.1-2-3 készülését és ezek alapján pontosan tudom milyen az amikor valaki a forgatókönyvről ad le infókat.

 

Erre csak annyit akartam írni és ezt ne vedd személyes sértésnek, hogy igazából senkit nem érdekel, mert valószínűleg a többség hozzád hasonlóan végigkövette az eseményeket és különbséget tud tenni a kész forgatókönyvből kikerült szövegrészlet és az utolsó díszletmunkás által leadott kémhír között. Nyilván azok az információk, amik kikerültek, nem JJA tollából származnak. Igazad van, minde bizonnyal nem JJA bújt tréfás nickname mögé és tráfálta meg az internetes közönséget a ködősített információkkal. Valószínüleg a híreket díszletépítők, takarítók, biztonsági őrök osztották meg olyanokkal, akik aztán feltették a netre (a kötelező minimális torzítás mellett természetesen).

Én is nyomon követtem a Star Wars készítését, Ody is, Dzséjt is...és még sokan. Hidd el, ha én írom le, hogy egy hírben lehet valami, az éppen annyit ér, mintha te vagy Dzséjt vagy akárki más írná le. Lényegében semmit....de mégis sokat, ha azt vesszük alapul, hogy ki mennyi ideje utazik ebben a dologban. Ettől függetlenül lehet, hogy a kikerült hírek mind baromság....de ha valaki engem kérdez (de ha nem kérdez, akkor is leírom), szerintem a kikerült hírek közelítőleg egyeznek a valósággal.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehet, hogy a képekhez gyártják a spoilereket. Jön valami anyag és belelátnak valamit amit azután tényként eladnak a neten. Én se hiszem, hogy bárki olyan olvashatta volna a forgatókönyvet, aki azután a neten szivárogtatna. Abrams -nél ez elképzelhetetlen. Még akkor is ha nagyon sok dolog tetszene az anyagból. Főleg a Köztársaság-Birodalom hidegháború.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehet, hogy a képekhez gyártják a spoilereket. Jön valami anyag és belelátnak valamit amit azután tényként eladnak a neten. Én se hiszem, hogy bárki olyan olvashatta volna a forgatókönyvet, aki azután a neten szivárogtatna. Abrams -nél ez elképzelhetetlen. Még akkor is ha nagyon sok dolog tetszene az anyagból. Főleg a Köztársaság-Birodalom hidegháború.

 

 

Olvashatta bárki a forgatókönyvet, aki mondjuk JJA barátja, vagy színészként éppen Star Wars EPVII nevű produkción dolgozik és szükséges ismernie az anyagot, vagy annak egy részét. Azért ne úgy gondoljatok a forgatókönyvre, hogy megírják és utána elzárják egy széfbe. A forgatókönyv egy olyan dolog, amit például jó, ha ismernek a színészek....legalábbis nem árt, ha tudják, hogy miben játszanak és mit kell elmondaniuk, ha a rendező szájából elhangzik a "TESSÉK" felszólítás. A Star Wars forgatása sem úgy néz ki, hogy JJA fogja a kezében az egy darab forgatókönyvet, miközben testőrök fogják közre, nehogy más még csak egy pillantást is vethessen rá. Azt hiszem, egy kissé túlértékelitek ezt a dolgot. Nyilván van belőle egy raklapnyi másolat, kitépkedett és ezerszer összefirkált oldalakkal. Valószínűleg a forgatáson nem nehéz belebotlani egy székre dobva, amit mondjuk Ford hagyott a székén, miközben kiment a klotyóra. Bírom, ahogy szuperlatívuszokban vagytok képesek beszélni ezekről a dolgokról. Képzeljétek, a forgatókönyveket oda szokták bszni a sarokba, össze van gyűrve a füle, vannak belőle kitépkedve lapok, a színészek poénos dolgokat firkálnak rá. Képzeljétek, még olyan is előfordult, hogy valaki éppen zabált és a majonéz ráfolyt....de már olyan is biztos előfordult, hogy JJA leejtette és valaki rátaposott és bár nagyon hihetetlen, de az illető még él és nem végezték ki bérgyilkosok. Szerintem még olyan eretnekség is megtörtént, hogy a takinéni szemétnek hitte és bevágta a kukába és akkor JJA biztos nem üvöltött fel, hogy; TŰZ...MEGÖLNI! A forgatókönyvek ott vannak a forgatáson, az a dolguk, hogy ott legyenek és senki nem őrzi őket, tehát nincs külön személyzet, aki a nap 24 órájában vigyáz rájuk, de van egy diák, aki a forgatás végén összegyűjti a széthagyott szarságokkal együtt és aztán bezárják egy szekrénybe, aminek a kulcsa Lalinál van, aki a portás. Oda vannak lebszva egy asztalra, vagy mondjuk egy székre és a takinéni fel szokta emelni, miközben letörli JJA íróasztalát. Csak azért nem olvas bele, mert kábé leszrja. Nem kell túlpörgetni ezt a dolgot és nem kell mitizálni sem, mert nevetséges. Egyébként igaz, hogy a színészek többnyire adott jelenet szöveges részletét szokták maguknál tartani, de ez nem azért van, mert annyira titkos a dolog, hanem azért, mert senki nem akar egy könyvel baszakodni, miközben éppen sminkelik, ugyanis akármilyen hihetetlen, de a szöveget a forgatáson a konyhában, a sminkszobában meg a teraszon szokták a színészek olvasgatni és megtanulni.

 

Hogy miért nem kerülnek ki konkrét információk, ha a forgatókönyvek ennyire szabadon mozoghatnak egy forgatáson, annak az oka mindösszesen annyi, hogy akik az ilyen "szent" dolgok körül mozognak, azok valójában melóznak. Tehát ahogy más bemegy 8-10 órát pakolni mondjuk a TESCO-ba, vagy egy irodába kuksolni az íróasztala fölött, nagyjából ugyanígy megy be a bevilágosító, a sminkes, az öltöztető, a díszletes, a takarító, a portás és még a színészek is a forgatásra. ÉS ahogy te vagy én sem megyünk be a főnök irodájába, hogy lenyúljuk az éves pénzügyi jelentést, úgy ezek az emberek sem kajtatják a forgatókönyvet a forgatáson, hogy utána feltegyék a netre, mert Ők nem rajongók, hanem olyanok, akik dolgozni járnak be a stúdióba. Ilyen egyszerűen működnek a dolgok.

 

Tudom, hogy sok ember ezt képtelen feldolgozni, hiszen itt valami óriási dologról van szó, de biztosak lehettek benne, hogy a filmen dolgozó szakmunkások 99 százalékát abszolút nem érdekli a dolog.

 

Sok statiszta is megfordul ott, nekem is volt statiszta ismerősöm. Irányítják őket; Józsikám ide álljál, Janikám, te meg oda. És az ismerősömnek is az volt a legfontosabb, hogy a nap végén megkapja a lovét, nem pedig az, hogy lenyúlja a forgatókönyv egy lapját. A statiszták többsége nem rajongó, csak a pénzért van ott. SŐt, biztos vagyok benne, hogy sokan azt sem tudják, mi az a Star Wars, mégis statisztálnak a filmben.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nem így néz ki. Lucas alatt a forgatókönyv egy szentség volt. Az SW volt az első film aminél azonnali iratmegsemmisítőt használtak (1980). Most azzal jönni, hogy klotyópapírnak használják a forgatókönyv lapjait nem kicsit hülyeségnek hangzik.... Ennyi erővel ki is rakhatnák a netre az egészet. Akik eddig a spoielreket szolgáltatták biztos, hogy nem olvasták a könyvet, max. concepteket láthattak, vagy ott voltak egy két jelenet forgatásánál.

 

A legjobb példa az MF.com adminja, Ternian esete. Ő valamiképpen megszerezte az EPIII regényváltozatát még a film premierje előtt és abból idézgetett az oldalán. Azt hitte a filmben is az lesz. Akkorát koppant a moziban, hogy megutálta az egészet mert annyira rá volt állva arra az anyagra amit talált, hogy az lesz a film. Szerintem kár beleszerelmesedni ezekbe az infókba mert simán lehetnek olyan jelentőségűek is, mint egy gyufásdoboz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nem így néz ki. Lucas alatt a forgatókönyv egy szentség volt. Az SW volt az első film aminél azonnali iratmegsemmisítőt használtak (1980).

 

Ezt hol hallottad? 80-ban a Birodalom Visszavág készült és Lucas nem volt ott a forgatáson, Kershner meg össze-vissza firkálgatta a forgatókönyvet. Felesleges mitizálni, de ebbe nem szólok bele, mindenki azt Istenít, amit akar...ez még magánügy. Tarantino forgatókönyvét a Gyűlöletes nyolcról kivágták a netre 1:1-ben.

 

Ezt az iratmegsemmisítős hülyeséget még emésztem. :D

 

Szóval úgy nézett ki a dolog, hogy Ford gyorsan megtanulta a szöveget, majd az A4-es lapot Miki a futár gyorsan ledarálta egy iratmegsemmisítőben? Ody, több komolyságot! :D

 

Biztos használtak iratmegsemmisítőt, de mivel a Birodalom forgatását Carrie Fisher és a többiek végigkokózták (és ez benne van a Making of könyvben, ala JW RINZLER), így biztosíthatlak, hogy ezekben a dolgokban több a mítosz, mint a valóság.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cinema Star Wars könyvében olvastam.

 

Biztosan van benne igazság, nem voltam ott, így nem állíthatom az ellenkezőjét, de azt el tudom mondani, mert ma már köztudott és Carrie Fisher is mondta, hogy abban az időben nagyon lazán mentek a dolgok, mindenki kokainozott a forgatáson. Tudom, hogy sokakat ez érzékenyen érint, de akkor a forgatáson az emberek szívták egymás hátáról a kokót és bizony ma is ez megy. És azt is elmondom, bár lehet, hogy ezen sokan meglepődnek, hogy Ford szerette a nőket....ha értitek mire gondolok. Valószínüleg még kupiba is jártak. Ez van. Az, hogy kifelé mit kommunikálnak, egy dolog.....és mögötte ott van a valóság. JJA hivatalosan azt mondja, hogy a forgatókönyvet csak néhány ember ismeri, nemhivatalosan meg tegnap is ott felejtette az asztalán és Margit tette be a szekrénybe. Vagy Józsi a biztonsági őr vitte utána.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, meg s*ggbe is nyomták egymást nem? :) A szórakoztató iparban mindig nagyot kell mondani mert az durran. Szerinted miért drogos vagy buzi szinte mindenki a show business -ben? Erre bukik az egyszerű majom. Ez is a "különlegességet" sugallja. Nézd meg a TESB -ben Fischert. Full tiszta. Egy drogos nem olyan mint ő. Szimpla "legenda" kreálás semmi több. Persze elhiheted, de ez attól még lehet ugyanúgy a marketing része mint akármi más infó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, meg s*ggbe is nyomták egymást nem? :) A szórakoztató iparban mindig nagyot kell mondani mert az durran. Szerinted miért drogos vagy buzi szinte mindenki a show business -ben? Erre bukik az egyszerű majom. Ez is a "különlegességet" sugallja. Nézd meg a TESB -ben Fischert. Full tiszta. Egy drogos nem olyan mint ő. Szimpla "legenda" kreálás semmi több. Persze elhiheted, de ez attól még lehet ugyanúgy a marketing része mint akármi más infó.

Nem legenda...Fisher egy alkoholista volt már akkor is. Drogozott keményen és maga mondta, hogy nem volt tiszta a Birodalom forgatásán és azt is mondta, hogy a stábbal együtt kokózott. Fisher egy őszinte csaj, minden szennyes dolgot elmond, folyamatosan elvonókra jár mind a mai napig és antidepresszánson él. A legtöbb híres színész deviáns. Ez az életstílus, amit élnek, kihozza belőlük a rosszat. Ezzel remélem senkinek nem mondtam újat.

 

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-1319676/Carrie-Fishers-drug-shame-I-did-cocaine-set-Empire-Strikes-Back.html

 

"I did so much cocaine on Star Wars set that even John Belushi told me I had a problem"

 

"Olyan sok kokaint szívtam a Birodalom forgatásán, hogy még J Belushi is figyelmeztetett, hogy problémám van."

 

J Belushi kokain túladagolásban halt meg, szóval ha már Ő is azt mondta.

 

‘We did cocaine on the set of ‘Empire’ in the Ice Planet.’

 

"Kokóztunk a jégbolygós díszleteknél is."

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is voltam már a Holdon csak eddig nem mondtam el senkinek. Elvonóra is járok de még kokózom is mellette. Nagy stressz ez a fórum így muszáj tolni a cuccot. Én vagyok Ody, a misztikus. Na megyek, belövöm magam aztán szunya. De csitttt.... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is voltam már a Holdon csak eddig nem mondtam el senkinek. Elvonóra is járok de még kokózom is mellette. Nagy stressz ez a fórum így muszáj tolni a cuccot. Én vagyok Ody, a misztikus. Na megyek, belövöm magam aztán szunya. De csitttt.... :D

Szóval szerinted Fisher mindezt csak kitalálta? Értem. Mondjuk a hollywoodi színészek nincsenek túl jó viszonban a természetes halállal, de ez is biztos csak mítosz. Az a sok színész, aki kokózás közben halt meg (hivatalosan néha gyógyszert szedtek be), nyilván mind valahol inkognitóban élik az életüket.

 

Képzeld Ody, a legtöbb híres színész a szórakoztatóiparban drogot szed, felpörgeti magát és alkalomadtán még ki is purcan a sok drogtól. A Star Wars színészei sem angyalok, hanem emberi lények, akiknek vannak problémáik. Fisher például az egyik ilyen volt, az már más dolog, hogy nem mindenki vállalja fel nyiltan, hanem csak meghal egy fürdőkádban, vagy egy motelben, mint John Belush vagy Heath Ledger és ez a lista olyan hosszú, hogy ki se férne ide a teljes névsor.

 

Csak, hogy képbe legyél...sztárok, akik megpurcantak a drogoktól.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_drug-related_deaths

 

Elszomorító és ez csak a publikus ízelítő.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Adam Sandler legújabb filmjének forgatókönyvével úgy bánnak, ahogy írtad, elhiszem. De egy Star Wars-nál nehezen.

A példáddal élve: ha a főnök asztalán a takarító néni a másnapi általános teendőkről lát egy papírt, nem valószínű, hogy komoly következményekkel jár a dolog, de vajon a főnök olyan papírt is nyugodtan kint mer hagyni, mint az elbocsátási tervezet a takarító részlegen, vagy egy pin-kód egy bankkártyával?

Szóval, ha arra van külön ember, hogy a színészek arcába a melegben tartsanak egy negyed grammos kínai vacak ventilátort, akkor majd pont egy Star Wars-nál a forgatókönyvvel fognak focizni, mert mindenki tojik rá, mivel nem kell ember, aki felügyelje a forgatás egyik fontos eszközét... na ezt hagyjuk inkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Adam Sandler legújabb filmjének forgatókönyvével úgy bánnak, ahogy írtad, elhiszem. De egy Star Wars-nál nehezen.

A példáddal élve: ha a főnök asztalán a takarító néni a másnapi általános teendőkről lát egy papírt, nem valószínű, hogy komoly következményekkel jár a dolog, de vajon a főnök olyan papírt is nyugodtan kint mer hagyni, mint az elbocsátási tervezet a takarító részlegen, vagy egy pin-kód egy bankkártyával?

Szóval, ha arra van külön ember, hogy a színészek arcába a melegben tartsanak egy negyed grammos kínai vacak ventilátort, akkor majd pont egy Star Wars-nál a forgatókönyvvel fognak focizni, mert mindenki tojik rá, mivel nem kell ember, aki felügyelje a forgatás egyik fontos eszközét... na ezt hagyjuk inkább.

Nem azt mondom, hogy mindenki láthatja, hanem, hogy túl van pörgetve általatok a dolog. Istenítitek és ezért azt gondoljtátok, hogy más is ezt teszi, miközben nyilvánvalóan nem így van, hiszen életszerűtlen lenne a dolog. Persze, hogy azért vigyáznak rá, de nem úgy, ahogy ti gondoljátok....nem őrzik, nem babusgatják. Bizonyos embereknek ki van osztva és ezek a bizonyos emberek sem tartják a nap 24 órájában a kezükbe mert az ugyancsak életszerűtlen lenne. Oda van adva mondjuk egy pár embernek akik járnak kelnek a forgatás alatt, szóval ha egy forgatókönyv be lenne kamerázva, azt látnád, hogy egy nap 26 ember teszi egyik székről a másikra, 14x járja körbe a termet, 200x felemelik és leteszik ugyanarra székre és még a konyhába is kiviszik párszor.

 

De az is lehet, hogy van egy ember, aki folyamatosan őrzi és jelenléti ívet kell aláírni, ha valaki át akarja venni tőle, mert STAAARWAAARS. Lehet, hogy még az ujjlenyomatát is leveszik hozzá.

 

Ne vicceljük el ennyire, nyilván bizalmasan kezelik, de azért a forgatókönyv arra van, hogy használják. Az alapján készül a film....tehát sok embernek kell ismernie és ismerik is, legalábbis akiknek kell és ez a kör nem olyan szűk, minta hogyan itt egyesek feltételezik. Nyilván a sminkes nem ismeri, de amikor Fordot sminkeli és miközben Ford a székében ücsörögve olvasgatja azt és jókat röhög az idétlen szövegein, akkor a sminkesre is ragad némi információ, aki elmondja a lányának, aki meg elmondja a fiújának és végül a neten köt ki az információ. Ne legyetek ilyen fantáziátlanok, ezer és ezeregy módjan van annak, hogy egy illetéktelen is megismerje az EPVII forgatókönyvét. A forgatókönyvek jelen vannak a forgatáson, ezért nevezzük forgatókönyvnek. Nincs titkosítva, legalábbis a stáb előtt biztosan nincsen. És a forgatás alatt is rengeteg lehetőség adódik, hogy olyan is lássa, akinek amúgy nincs sok köze hozzá. Senki nem őrzi, de biztosan meg vannak számozva és a nap végén gondosan összegyűjtik a példányokat. De abban is biztos vagyok, hogy még JJA sem hurcolássza magával az egész paksamétát, szóval bizonyos, hogy adott jelenetre osztják ki a megfelelő lapokat.

 

A spoilerekről pedig annyit, hogy azok a prequel idején sem úgy jöttek, hogy valaki elolvasta a forgatókönyvet, ezért is nem értem, hogy hirtelen miért lett elvárás egy spoilernél a forgatókönyv megléte. Nekem egy díszletmunkás beszámolója éppen olyan hiteles, aki ugyan nem olvasta el a történetet, de ott volt, amikor éppen egy TIE-t raktak össze a jelenethez. Vagy látta, amint Lukeval jeleneteket vesznek fel egy szigeten. Az ilyen információ éppen olyan értékes, mintha valaki a forgatókönyvből idézne.

 

Egy év van még hátra a bemutatóig és már el tudjuk mondani, hogy ismerjük a történet vázát. Ezek szerint a Jedi után mindkét oldal visszavonulót fújt. A Birodalom már nem elég erős, a Köztársaság még nem elég erős, így egy érdekes status quo köszönt majd ránk, amiben viszonylagos a béke, de azért oda is pörkölnek a másiknak. Ami a fenyegetést illeti, azok ismét a sithek lesznek és aki mást vár, ostobaságot vár. Azt is tudjuk, hogy a film az Új Remény ívét követi. Két szereplő felfedezésével indít a film akik valamilyen tudás birtokába jutnak, ami változtat a nézőpontjukon. Míg az EPIV esetében a két droiddal indult a film, itt Dasy és Boyega karakterei töltik be a felvezető karakterek, a mesélők szerepet. Tehát a kezdőpont egy kisebb bonyodalommal indul, így meg is lesz a Tantive IV harc - sivatagi bolygó harc párhuzam, mely által hőseink valami nagyobb bajba keverednek. Közben minden bizonnyal megismerünk két fontos karaktert. Az egyik Adam Driver lesz, a másik pedig Gwendoline Chrisite. De mivel ez egy Star Wars film, így a valódi főgonosz csak később csatlakozik a történetbe. Han és Csubi akár az EPIV esetében úgy most is a főhősök útját fogják egyengetni, tehát szerepük támogató lesz. Minden bizonnyal szükségük lesz a Falconra, hogy eljussanak valahova, ezért Csubi és Han azt elkéri Oscar Isac karakterétől. Elképzelhető, hogy Isaac egy csempészt játszik, nem tudni, de a hírek alapján a Falcon az övé. A központi téma elvben Luke keresése...legalábbis a hírek erről szólnak, de szerintem (!) a központi téma az lesz, hogy a kialakult békét az említett fegyver felfedezése drasztikusan megbontaná, ezért hőseink arra az elhatározásra jutnak, hogy meg kell keresni Lukeot, mert a galaxis megmentáse csak a jediken keresztül valósulhat meg. Luke elhivatása egyúttal párhuzam Obi EPIV-es elhivatására is. Tehát egy új fenyegetés áll a középpontban, ami bizonyára egy fegyvre és hőseink arra a következtetésre jutnak, hogy ezt a fenyegetést csak egy néhai jedi tudja elhárítani. Tehát egy olyan galaxist ismerünk meg, ahol nincsenek jedik, de ez a fenyegetés Lukeon keresztül életre hívja a rendet. Miért mondom ezt? Mert a Jedi Visszatér után alapjába véve a galaxisnak nem lenne szüksége a jedikre. Ezért a 3- trilógiára okot kell adni, hogy a jedik miért is térjenek vissza. Mi szolgáltathat nagyobb okot, mint egy új fegyver, ami még a Halálcsillagnál is fenyegetőbb. Csodálatos párhuzamot kapunk, hiszen az EPIV-ben Leia kiszabadításán keresztül jutottunk el a csúcsfegyver megsemmisítéséig, míg most ez a szerepet az elveszett Luke tölti majd be. A film az EPIV-et fogja másolni és annak minden szegmensére ráhúz egy párhuzamot. Ez egy tökéletes recept, ami sikert hozott Lucasnak és ami biztos sikert garantál az EPVII-nek is. ÉS igen....a filmben biztosan lesz űrcsata és igen, a filmben lesz sok rohamosztagos és az is bizonyos, hogy lesz fénykardpárbaj, de ugye ezek nélkül nem is készítenének EPVII-et. Ami nekem eddig a spoilerekből tehát kibontakozott, az valójában az EPIV történeti ívét követő alkotás és ennek nagyon örülök.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ritkán szólok hozzá a pletykákhoz, de most muszájnak érzem. Nem sokat adok a kikerült infókra. Kaptunk pár képet, oké, lehet, hogy benne lesznek a filmben, lehet, hogy nem; vagy kapnak egy rakás CGI-t még, és rájuk sem ismerünk majd. Keringenek mindenféle pletykák x, y és z nevű emberkéktől, amelyeket próbálunk összerakni a képekkel... számomra ezek nem sokat érnek. Persze nem rossz ezeken rugózni, nagyon jó, hogy foglalkozhatunk a készülő filmmel, de fölösleges ennyire komolyan venni.

Azt mondom, hogy jövő decemberben valószínűleg arcra fogunk esni az elkészült film láttán, mert messze mást fogunk kapni, mint amiről most megy a "híráradat" :)

 

ÉS ahogy te vagy én sem megyünk be a főnök irodájába, hogy lenyúljuk az éves pénzügyi jelentést, [...]

Ez egy jó példa lenne, ha ezek a jelentések nem lennének kötelezően nyilvánosságra hozandóak, és bárki által szabadon letölthetőek (sőt tovább megyek, a számviteli törvény szerint Mo-n a vezetőség köteles a munkavállalóknak is biztosítani a betekintést, rt esetében még az üzleti jelentésbe is :P) ;)

Pl. az egyik sörgyár azért készít a beszámolójában összköltség típusú eredmény-kimutatást, hogy a versenytársak minél kevésbé tudják elemezgetni a költségeiket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ami egyértelműen hiteltelenít bármilyen forrást, aki arra hivatkozik, hogy ő olvasta a forgatókönyvet, az az a tény, hogy nem képes semmiféle nevet említeni. Most komolyan elhiszi bárki is, hogy valaki, aki olvasta a forgatókönyvet, nem teszi közzé az új szereplők és helyszínek nevét? Baromság! Ez lenne az első, amit publikálna egy ilyen belsős ember, hiszen ezek a legnagyobb hírértékkel bíró dolgok. Visszatér Naboo, benne lesz Korriban, lesz egy Müzüge nevű új bolygó, a főszereplő neve mégis Jaina Solo, vagy éppen Hello Kitty, stb. Már csak egy valamire való online híroldalt vezető ember is ilyen hírekre csapna le, ezeket izzó vasfogóval ráncigálná ki az ilyen forrásokból, hiszen olyan látogatottságot produkálhatna, amelyből aztán egy évig megélne a portál.

Szóval teljes mértékben egyetértek Bomarral. Azok a bennfentesek, akik csak annyit tudnak elröfögni, hogy "egy másik főszereplő Lando gyermeke, aki lehet férfi és nő is a szereposztástól függően", az nem, hogy nem látta a forgatókönyvet Abrams íróasztalán, nemhogy nem Ford sminkesének a lányának, a barátjának a régi szobatársa, de olyan távol van a Star Wars ep7 produkciójától, mint én.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé, szerintem rohadt nagy tévedésben vagy. Egyfelől nyilvánvaló, hogy a filmen dolgozók egy részét abszolút hidegen hagyja a Star Wars, ez evidens. Ami miatt ez azonban abszolút irreleváns, az a Star Wars piaci értéke. Általában egy forgatókönyv szintű relikvia egy munkás/takarító/stb. (Több) éves szintű fizetésének felel meg. Tökéletes példa erre Schumacher kórlapja. Szerinted azt egy Forma1 rajongó szivárogtatta ki?

Azt azért szerintem ők is tudják, hogy az SW dolgokra harap a világ. Azért ez nem egy újszülött brand... Ugyanígy, egy ilyen dokumentumot felmutatva hitelesen dollár ezrekért tudnánaak név nélkül szivárogtatni. Az átlagos filmekkel kár is egy lapon említeni ezt az esetet, mert

A) ez SW aminek elképesztő marketing értéke van

B) a rendező JJA aki köztudottan szereti a film lényegi részét eltitkolni.

 

Amúgy az SWnél nem meglepő a forgatókönyv "legenda" istenítése, ugyanis van alapja. A klasszikus idejèn tudjuk, hogy a nagy csattanóba még Hamill sem volt be avatva (Obi-wan az apád), a prequel idejèn meg Natalie nyilatkozta, hogy minden színész csak a saját jeleneteit ismeri a forgatókönyvnek...

 

Ezen túl a díszletesek stb. leírhatják, amit látnak, de ezek a spoilerek úgy kezdődnek, hogy a szivàrogtatók olvasták a forgatókönyvet. Erre mondjuk mi, hogy akkor a spoiler tartalma nem ilyen lenne. Innentől kezdve az egész spoiler hitelét veszti. Ha egy díszletes szivárogtatna, valszeg nem takarózna olyasmi mögé, hogy olvasta a forgatót, mikor nem is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, Dzséjt

 

Nem a most kikerült és a főoldalon is olvasható részletekre gondoltam, hanem általánosságban írtam az eddig kikerült spoilerekről. Amik eddig kikerültek, azok sem olyan emberektől származnak, akik olvasták a forgatókönyvet, ezt is leírtam. Persze, igazatok van, nyilván nem forog közkézen és az is egyértelmű, hogy ha valaki olvasta, akkor nem ködösít. Minden mást leírtam, amit a dologról gondolok. Biztos vagyok benne, hogy a forgatókönyvet jóval többen ismerik és jóval publikusabb, mint amit JJA és a marketingesek hivatalosan állítanak. Egyszerűen, mert ilyen a világ...mert megkerülhetetlen, hogy egy forgatáson, ahol egy nap akár 200 ember is megfordul, valaki valamit ne csípjen el. A kikerült spoilerek többnyire ezektől az emberektől, a háttérmunkásoktól származnak és ebben nincs semmi meglepő. A forgatókönyv felesleges mitizálása pedig értelmetle, azon túl, hogy nyilván számozott példányokról van szó, nyilván hivatalosan csak 5-10 akárhány ember láthatja de azért mindannyian tudjuk, hogy működik a világ, hiszen emberek vagyunk. Tehát ha valaki azt állítja, hogy olvasta a forgatókönyvet, még nem biztos, hogy hazudik. Ha viszont nem ad konkrét információt, még akkor sem biztos, hogy hazudik, de persze feltételezhető.

 

Amit meg kell értenetek; hogy sok ember jóval felületesebb, mint mi rajongók. Dzséjt számonkéri a részleteket és ezzel a saját szempontjából nincs is probléma. Bomarr is ezt teszi és ezzel sincs probléma. Csak éppen ha a takinéni kukkant bele a forgatókönyvbe és otthon elmeséli a fiának, aki kitweeteli, akkor az információ azért lesz minden konkrétumtól mentes, mert az eredeti forrás egyszerűen nem rajongó. PErsze, hogy ha én olvasom, rögtön megjegyzem a neveket, a családi kapcsolatokat, persze, hogy minden részletet memózok az agyamba, de egy hétköznapi ember, aki nem rajongó, akit nem érdekelnek ezek a dolgok, az egészen máshogy olvas bele ezekbe a történetekbe.

 

Ezért írtam már le nektek többször is, hogy az idősebb generáció, vagy a mezei érdeklődők nem veszik egy úgy a részletekben, mint mi. Apum és anyum is látták a prequelt, de számukra annyira bonyolult és kusza volt, hogy semmit nem jegyeztek meg belőle. Ha megkérnénk őket, hogy mondják el a történetet, nagyon hiányos leírást tudnának csak adni, pedig látták a filmeket nem is egyszer.

 

Bizony lehetséges, hogy a forgatókönyvet részben vagy egészében nagyon is olvasták a spoilerek terjesztői, csak éppen olyan felületesen és érdektelenül, ahogy a szüleim nézték a prequelt. Majd ezt a felületes információt adták tovább akárkinek és az x-edik ember abból tudott gazdálkodni, amit kapott, ti pedig némi rosszindulattal számon kéritek a részleteket és/vagy hazugsággal gyanúsítjátok az illetőt miközben Ő csak jót akart.

 

Meg lehet előlegezni a bizalmat akkor is, ha az információ nem egy Star Wars experttől származik, csak egy biztonsági őrtől, aki ránézett egy széken felejtett lapra és az abban látható információ mindössze 10 százalékát volt képes megjegyezni, mert amúgy a dolog nem érdekli.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Viszont a főoldalon lévő hírek nekem borzasztó kamugyanúsak." - többek közt ez van abban a hozzászólásomban amire te reagáltál és amiből ez a beszélgetés indult. Ugyanebben a hozzászólásban jeleztem, hogy az állítólagos script olvasókkal van bajom. És erre kiderül, hogy te nem a főoldalon lévő hírcsokorról írsz. Lol :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Viszont a főoldalon lévő hírek nekem borzasztó kamugyanúsak." - többek közt ez van abban a hozzászólásomban amire te reagáltál és amiből ez a beszélgetés indult. Ugyanebben a hozzászólásban jeleztem, hogy az állítólagos script olvasókkal van bajom. És erre kiderül, hogy te nem a főoldalon lévő hírcsokorról írsz. Lol :D

Így van, viszont már az elején megjegyeztem, hogy általánosságban beszélek. És oda is írtam, hogy a kikerült hírek (az is, ami a főoldalon van) valójában nem ütik egymást, csak arra utalnak, hogy a forrás információi töredékesek. Szóval semmi baj a kikerült hírekkel, nem kell egyből azt feltételezni, hogy az illető hazudik. Nem is értem, hogy egyesek miért abból indudlnak ki, hogy a másik embertársuk biztosan hazudik. Ez rosszindulatú feltételezés és felesleges. Vannak idióták, vannak hazudozók, de a legtöbb ember nem ebben éli ki magát. Igyekszem magam is minden hírt távolságtartással kezelni, de csak azért, mert egy hír furcsa, nem írom oda, hogy biztos hazudik. Ami litániát írtam, azt azért írtam, mert egyesek azzal kérdőjelezik meg egy hír valóságtartalmát, hogy KIZÁRT DOLOG, hogy olvashatta a forgatókönyvet, mert azt lakat alatt őrzik. Miért lenne kizárt dolog? Honnan a fenéből tudjuk, hogy az illető pont nem egy benfentes sokadik cimborája? Miért az a kiindulási alapunk, hogy hazudik? Erre írtam, hogy egyrészt a forgatókönyv titkosságát feleslegesen és túlságosan mitizáljátok, miközben a forgatókönyv a forgatás egy szükséges kelléke, aminek folyamatosan elérhetőnek kell lennie, másrészt pedig azért vetitek el a petykát, mert az sokszor nem egyezik az elvárásaitokkal. Ez nem konkrétan Dzséjtnek és Bomarrnak szól, hanem mindenkinek, aki leírja 26. alkalommal is, hogy; biztos hamis a hír, nem létezik, hogy Luke az eltelt 30 év alatt nem képzett jediket. De igen...létezhet és nagyon úgy néz ki, hogy ez lesz a történet alapja, nincsenek jedik. Ahogy a Birodalom is valószínüleg létezik és nem csak, hogy létezik, de még erős is. Szóval legyünk kicsit nyitottak a hírekre.

 

Update:

 

Idő közben a JediNews újra megerősítette, hogy Adam Driver egy nemest játszik a filmben, de legalábbis benne lesz egy nemesi vonal a történetben, amit valamilyen módon kötnek majd Dooku karakteréhez is.

 

http://makingstarwars.net/2014/09/star-wars-episode-vii-tidbits-dooku-lineage-moraband-ridley-code-names-kenobi-film-x-wings/

 

Itt újra leírják, hogy A sith homeword biztosan szerephez jut a filmben, továbbá, hogy Dasy karaktere Kira, Kera, Sera, Fawn neveken futott.

 

És arra pedig sosem gondoltok, hogy akik azt állítják, hogy olvasták a forgatókönyvet, azok csak a sokadik draftot kapták a kezükhöz, egy olyan még nem végleges irományt, ami azóta megváltozott. Szerintem arról van szó, hogy a forgatókönyvekben folyton variálták a karakterek neveit, történetben betöltött szerepüket stb. és ezek a vázlatok illetve a bennük foglaltak így vagy úgy, de sok emberhez eljutottak. Ne feledjük, hogy Ford eltörte a bokáját...nyilván egy sor dolgot átírtak és még ha azt is állítják, hogy ez nem így van, elképzelhető, hogy azért valamicskét változtattak Han karakterének a súlyozásán és ezzel más szereplőket toltak előtérbe. Lehet, hogy 2 hónapja még szó nem volt Lando gyerekéről, de most mégis úgy döntöttek, hogy behozzák a történetbe. Nem tudhatjuk, de a forgatókönyvek még az utolsó pillanatban a forgatás alatt is rettentően sokat változnak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.