Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én is így vagyok vele. Igaz, a Rebelst olyanok készítik, akiknek már több éves SW tapasztalatuk van és azt Lucas mellett szerezték, de ettől független, élő példák hogy Lucas nélkül is lehet jó Star Warst csinálni. Bocs, de ez a "Lucas maga a Star Wars" kijelentés hülyeség, hiszen számos remek TCW és Rebels rész van, amit nem ő írt, nem ő rendezett, és bár a TCW-nél beleszólt, a Rebelsnél már ez sincsen, és Lucasnak sem minden ötlete volt azért instant zsenialitás. A film szempontjából szerintem annyira nem számít, hogy Lucas benne van vagy sem. Ugyanúgy lehet ep4-5-6 majmolás (bár hogy sírtak sokan, hogy a Rebels is az lesz, aztán jé, mégsem az, talán ebből lehetne okulni...), mint teljesen új megközelítés, ugyanúgy lehet hót sz*r film és olyan zseniális, hogy aztán rá sem bírunk majd nézni az ep1-6-ra. Oké, ehhez nagyjából isteni csoda kéne, de az esély még ezekre is megvan. Vannak ám Lucashoz hasonló írók és rendezők, sőt, vannak nála sokkal jobbak is.

Sőt, most durvát mondok. Magasról lesz*rom, hogy Lucas benne van vagy sincs. Legyen jó az ep7, ez az, ami nekem számít. És az nélküle is jó lehet.

 

Mind oké, hogy vannak jó rendezők, írók stb. aláírom. Engem csak az bosszant, hogy Lucas anno megírt egy történetet túl nagy lett 3 részre osztotta és a közepéből csinálta az OT-t később az elejéből a PT-t és kíváncsi lennék a végére, nem pedig egy másik sztorira ami esetleg eladhatóbb, uram bocsá' lehet még jobb is lesz, de engem nem ez érdekelne, hanem Lucas eredeti befejezése :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas nélkül egy OT-koppintásnak sokkal nagyobb esélye van.

Miért is nagyobb most az esélye, mint tegnap volt? Lucasról eddig is tudtuk, hogy ebben maximum már csak tanácsadóként vesz részt (ami ezután a nyilatkozat után furcsa, szóval csatlakozom pb-hez, és kicsit azért fenntartásokkal kezelem a dolgot, elvégre, Lucas-nyilatkozat, ki tudja, mit mond holnap az öreg :evil: ). Semmi beleszólása a képi beállításokba, a dizájnokba, a történet átírásaiba, stb-be. Ha marad tanácsadó, ugyanúgy lehetett volna koppintás. Hidd el, nem a sztori miatt fogod annak érezni, hanem a látvány miatt. Ha a sztori ilyen téren sokat nyomba latba, mindenki rájönne, hogy például a T2 és az Aliens a Terminator és az Alien sztoriját másolja, és máris nem tartanák azokat azon franchise-ok legjobbjainak. De Lucas is rengeteg történeti elemet átemelt az ep2-ben az ep5-ből, mégsem rója fel neki ezeket senki. És még tegyük hozzá, eddig is úgy tudtuk, hogy Lucas csak a három új film történetének vázlatát írta meg, nem a forgatókönyveket, szóval már csak ezért sem értem, miért olyan nagy változás az, hogy most kiderült: nem kicsit érintett az ep7-ben, hanem semennyire sem érintett benne. Eddig sem volt beleszólása a filmbe, ezután sem lesz.

Sőt, azt már rég tudtul, hogy Abrams új forgatókönyvet íratott, de azt is tudjuk, hogy beszélt Lucassal. Ezután meg kétlem, hogy totál ignorálta az öreget.

És még tegyük hozzá, hogy ennek előbb-utóbb el kellett jönnie. Már csak azért is, mert Lucas sem halhatatlan. És inkább egy új éra legeslegelején jöjjön el az ő teljes kiszállása, mint annak közepén.

 

Mind oké, hogy vannak jó rendezők, írók stb. aláírom. Engem csak az bosszant, hogy Lucas anno megírt egy történetet túl nagy lett 3 részre osztotta és a közepéből csinálta az OT-t később az elejéből a PT-t és kíváncsi lennék a végére, nem pedig egy másik sztorira ami esetleg eladhatóbb, uram bocsá' lehet még jobb is lesz, de engem nem ez érdekelne, hanem Lucas eredeti befejezése :(

Az a gond ezzel, hogy már az ep1-2-3 sem az, amit anno megálmodott, sőt, az ep4-5-6 sem az, amit akkor a kezdet kezdetén kitalált, szóval azt, hogy annak a végét lásd nagyjából harminc éve fújhatod. :) Lucasnal még ő sem tudná megmondani, mi lett volna a vége, hiszen volt egy időszak, amikor az ep6 volt a vége. Előtte meg az ep9, utána meg megint az ep9. Koncepciói voltak a végére, de sosem írta meg azt. Erről soha nem is volt szó. Azt meg én még nem jelenteném ki, hogy Lucas valahogy nem hatott azért a történetre. Lehet, hogy nem ő írta, de elláthatta olyan tanácsokkal az írókat, ami visszaköszön a sztoriban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, itt mindenki elfeledkezett Lawrence Kasdan-ről és J.J. Abrams-ről?

Előbbit szeretjük nagyon, ugye nem kell leírnom miért?

Utóbbi, meg megmutatta már, pl.: hogy Gene Roddenberry nélkül is lehet jó Star Treket csinálni.-bár ezt mások is megmutatták már.

Talán a Wars-szal is sikerül neki..

Ne aggódjatok ezen.

Azon agyalni meg, hogy mi lett volna az "eredeti" záró trilógia története nem kell.

Az EREDETI zárótrilógia? idén decemberben veszi kezdetét! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy tanácsadó, akinek a tanácsait nem fogadják meg he, he.

 

Szerintem Lucas mindig lezárásokban gondolkodott, hogy a SW-nak itt a kerek befejezése és a részéről vége. Ezt öreg korában a 6. résznél sikerült véglegesen megtennie, fiatal korában a 9. résznél gondolta hogy befejezi a sagát. A Disney szempontja viszont teljesen érthető, hogy saját elképzelései vannak. Ő egy végtelen SW folyamot képzel el, rengeteg profittal, ami a Marvel karakterekkel megy is, mert millió gonoszt vonultat fel a képregényfolyam, és a szóba jöhető hősök száma is korlátlannak látszik, de ha nem is lenne így akkor majd rajzoltat új képregényeket. De a SW-t egy végtelenített filmfolyammá tenni, amibe kronológiailag a meglévő saga belleillik lehetetlen, annélkül hogy fel ne híguljon a történet. A sith szálat olyan sokszor nem lehet elsütni, annélkül hogy akár a negyedik trilógia után már ne unottan legyintsünk rá. Ugyan hanyadik maszkost gonoszt kell még előrángatni, ezt rosszul irtam "megkreálni"(akik a Lucasi elképzelések szerint már nem is létezhetne, hisz Ő már elmesélte és le is zárta azt amit el akart mondani velük kapcsolatba, lásd kettő szabálya), ahhoz hogy a Disney erőszakkal életbe tartsa a SW-t. Szerintem a Disneynek nem e folytatásokban, hanem előzményekben kell gondolkodnia. A lehetőségek visszafelé korlátlanok, előre felé értelmetlenek szerintem. A spinn-off-okkal kell a Palpatine-Vader érát életben tartani.De nem előrehaladva az időben, hanem a "szomszéd utcában" történő eseményeket elmesélni. Ennek a lehetősége is szinte végtelen. De folytatásokat gyártani úgy, hogy maga Lucas vallotta be most, hogy szartak az ötleteire, még (már) életében, ez maga a szentségtörés, ez maga a szintiszta profithajhászás, semmi más. Így nehéz lesz egy régi rajongónak azonosulni ezel az újféle SW-al. Persze nem is ez a cél gondolom. A vén hülye rajongók, az öreg alkotóval és az öreg színész generációval együtt úgyis sírba szállnak. Nem profitábilisak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek az optimistábbakkal. Tényleg nem érdemes azon filózni, hogy Lucas milyen ST-t képzelt el, mert az változékonyabb, mint a magyar törvények. Most ezt nyilatkozta, aztán majd lehet később ennek az ellenkezőjét fogja mondani. Az meg szinte biztos, hogy bizonyos részleteknél megszólal majd, hogy "igen, ezt én is így képzeltem", vagy "nem, ilyet én nem gondoltam", majd ezután még jól össze-vissza kavarja a lapokat.

 

Az se ezen fog múlni, hogy mennyire lesz OT (vagy bármi más) koppintása. Akár hangulatban, akár látványban, akár sztoriban, akárhogyan is. Lucas már megmutatta, hogy tud eredeti és minőségi új SW-filmeket készíteni, melyek nem az OT farvizén eveznek. Ez azonban nem zárja ki azt, hogy az új gárda is képes erre. Ahogyan Lucas személye se jelentett volna semmiféle garanciát arra nézvést, hogy most nem esik bele abba a hibába, amit anno elkerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Habár mint mondtam, inkább Dzséjttel és Lokkal illetve azokkal értek egyet, akik ennek ellenére nem éreznek zavart az Erőben, azért ez a cikk lol:

 

Katt ide!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez még jobban megnövelte a filmmel kapcsolatos pesszimizmusomat. Reméltem, hogy talán olyan sztorit kapok, mint amilyen A klónok háborújában volt a Mortis trilógia, illetve a Yoda-szál, csak grandiózusabb, egész Galaxisra kiterjedő esemény lenne. :angry::(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Habár mint mondtam, inkább Dzséjttel és Lokkal illetve azokkal értek egyet, akik ennek ellenére nem éreznek zavart az Erőben, azért ez a cikk lol:

 

Katt ide!

Sajnos az SFportal stábjában még mindig én vagyok az egyetlen, aki nem utálja zsigerből és vakon az ep1-2-3-at, és nem én csaptam le a hírre. :( De azért egy rövid más véleményt oda biggyesztettem. :)

 

Hát ez még jobban megnövelte a filmmel kapcsolatos pesszimizmusomat. Reméltem, hogy talán olyan sztorit kapok, mint amilyen A klónok háborújában volt a Mortis trilógia, illetve a Yoda-szál, csak grandiózusabb, egész Galaxisra kiterjedő esemény lenne. :angry::(

És neked ezt Lucas garantálta, vagy mi a szösz, hogy most már reményt sem látsz erre? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Habár mint mondtam, inkább Dzséjttel és Lokkal illetve azokkal értek egyet, akik ennek ellenére nem éreznek zavart az Erőben, azért ez a cikk lol:

 

Katt ide!

Ez egyébként korántsem egy elszigetelt vélekedés Lucas-ról sajnos...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem mióta elindult ez a projekt a sztori óriási kérdőjel, mert hát annak ellenére, hogy lehet folytatni az ep.6-ot, óriási kérdés, hogy hogy lehet ezt jól csinálni. Ráadásul azóta kiderült pár olyan részlet is, amit nem tudok hova tenni: például Luke fénykardját miért kellett előrángatni?

Vannak és voltak kétségeim, ettől függetlenül kíváncsian várom mi lesz. Maga a hír, hogy a sztori magját is az új csapat fogja kidolgozni azért mondjuk úgy: nem feltétlenül nyugtatott meg. Mondom ezt annak ellenére, hogy Lucas legújabb ötletei közül jó pár volt, ami nem tetszett, legyen szó akár a Mortis-trilógiáról -amit az újránál a második rész közepén lekapcsoltam- vagy Maul visszahozásáról. Magát a tényt, hogy nem Lucas dolgozza ki a részleteket és tovább adta a stafétát, anno -talán pont ezek miatt is- egyáltalán nem bántam.

De hogy a sztori magja se az ővé... ezt szokni kell. Úgy voltam vele, hogy ha volt is pár Maul-feltámasztáshoz hasonló meredek ötlete az ep.7-re, azt majd JJ-ék jól kigyomlálják és fazonra igazitják, hogy tényleg jó legyen. De mindenképp azt gondoltam, hogy ha valami akkor a Lucas által kitalált sztori-mag biztos ütős, mert ha valamihez akkor ehhez nagyon ért és volt pár évtizede arra hogy kitalálja hogy mi meg hogy legyen.

 

Igy viszont már érthető, hogy miért kellett olyan sok idő a sztori kidolgozásához. Abban én is egyetértek Dzséjttel, hogy nem Lucas az egyetlen aki tud jó sztorikat irni, nem gondolnám, hogy a hiányából egyenesen következik, hogy gyenge lesz a sztori, ugyanakkor azt gondolom, hogy SW trilógiát írni pláne az ep.6-ot folytatni óriási írói kihivás. Nem semmi feladatot vettek a nyakukba. De tetszik Lucas hozzáállása: lássuk mi lesz ebből.

Van bennem egy elég erős szkepticizmus (néhány kiszivárgott részletet is nehéz hova tenni), de ugyanakkor meg túlságosan is fel vagyok spanolva ahhoz, hogy ne várjam.

 

Apropó, ha valami nagyon meglepő számomra, akkor az a hüvős nyugalom amivel Lucas fogadta ezt a fejleményt. Eleve ez az infó ki se derül, ha épp nem csinál PR-interjúkat az animációs filmje miatt. És közben meg azt mondja, hogy várja az ep.7-et. Döbbenet, hogy ma már mennyire nem szivügye ez az egész és valahogy ezért is nem tudom annyira sajnálni, hogy tovább állt. Félreértések elkerülése végett: nincs negativ véleményem emiatt róla. Szerintem teljesen természetesen, hogy ebben a korban, azután hogy ennyit foglalkozott vele, kicsit elvesztette az érdeklődését az egész iránt. Szerintem ennek a jele volt már a Maul visszahozása ötlet is: már nem annyira érdekelte, hogy most mennyire működik-nem működik az ep.1 kérdéses jelenete. Sokkal játékosabban állt az egészhez, kevésbé vette vérkomolyan. Lehet, hogy teljesen rossz vágányon vagyok ezzel, de én valami ilyesmit érzek.

 

Mindenesetre nagyon remélem, hogy az ep.7 bemutató, de legkésőbb az ep.9 premier után pontosan kiderül, hogy mi volt Lucas eredeti elképzelése. Nekem úgy tűnik nem szivbajos az öreg ha ki kell teriteni a lapokat, hisz már az is bevállalós hogy simán elárulja, hogy dobták az ötleteit. Baromi jó lenne, ha nem maradna meg egy nagy megválaszolatlan kérdésként, hogy nagyjából mi lett volna ha az ő tervei alapján indulnak el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prequel-kedvelőként mondom, hogy az előtrilógia lehetett volna sokkal jobb is. A Baljós Árnyak kevésbé gyerekes, a Klónok kevésbé vontatott és steril, a Sithek meg kevésbé agyonvágott. Plusz az egész lehetett volna kevésbé kiszámítható, érdekes csavarokkal, annak ellenére, hogy előzmény. Szóval azért nem teljesen alaptalanok a kritikák a PT-vel kapcsolatban, és ha választani kell, hogy melyik előző trilógiára hasonlítson az ST, habozás nélkül azt mondanám, hogy a klasszikusokra. Ja és igen, bizony OT-copy lesz, elég megnézni a trailert vagy a kiszivárgott concept art-okat...

 

Akik meg attól félnek, hogy Lucas nélkül nem lesz már olyan, azoknak azt tudom mondani, hogy GL elkészített 6 filmet, ezekből világosan látszik,hogy ő hogy képzeli el a SW-t, a Disney-nek szerintem elég ezeket alapul venni, és már mehet a menet. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez valamiért mindig is evidens volt (megérzés, vagy nem tudom), ezért engem se vág a padlóhoz a hír, sõt, kifejezetten pozitívan állok az egészhez. :) Egy ideje már a szokásosnál is jobban várom az ep. 7-et, az aggodalmaim pedig kezdenek eltûnni. Jó érzés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és igen, bizony OT-copy lesz, elég megnézni a trailert vagy a kiszivárgott concept art-okat...

 

Akik meg attól félnek, hogy Lucas nélkül nem lesz már olyan, azoknak azt tudom mondani, hogy GL elkészített 6 filmet, ezekből világosan látszik,hogy ő hogy képzeli el a SW-t, a Disney-nek szerintem elég ezeket alapul venni, és már mehet a menet.

 

Ezért kellett j. j. abrams, mert a retró érzést szeretnék visszahozni, mint ahogy a star trekben is sikerült többé-kevésbbé. Lucas ötletei pedig túl modern lehetett a begyöpösödött agyú disneynek. Sőt kathleen kennedy még le is nézte előző főnökét is és nemcsak michael arndt-ot, mikor azt a kijelentést tette még 2013-ban, hogy “Kevés ember van, akik alapjaiban megértik, hogyan működik egy Star Wars történet“. Úgy látszik lawrence kasdan szerette volna még megvalósítani azokat a sutba dobott terveket, amiket Lucas nem hagyott jóvá. Pécsinek még igaza lesz abban, hogy lesz még 12-ik epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams visszahozta a Star Trekbe a retró érzést? Na ne viccelj. Ha így tett volna, akkor nem a legfanatikusabb "trekkerek" akarták volna őt felnégyelni. Abrams pont hogy alapjaiban újított meg egy teljesen haldokló franchise-t (azon persze lehet vitatkozni, hogy ezt jó vagy rossz irányba tette-e).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams visszahozta a Star Trekbe a retró érzést? Na ne viccelj. Ha így tett volna, akkor nem a legfanatikusabb "trekkerek" akarták volna őt felnégyelni. Abrams pont hogy alapjaiban újított meg egy teljesen haldokló franchise-t (azon persze lehet vitatkozni, hogy ezt jó vagy rossz irányba tette-e).

Szerintem abszolút jó irányba, mert előtte egyáltalán nem csíptem a Treket, 2009 májusa óta viszont a SW után a második kedvencem lett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem garantálta.

Hát akkor?

 

Abrams visszahozta a Star Trekbe a retró érzést? Na ne viccelj. Ha így tett volna, akkor nem a legfanatikusabb "trekkerek" akarták volna őt felnégyelni. Abrams pont hogy alapjaiban újított meg egy teljesen haldokló franchise-t (azon persze lehet vitatkozni, hogy ezt jó vagy rossz irányba tette-e).

Nem tudom, te hány "legffanatikusabb trekkert" ismersz. Én nem egyet. Tudom, mi a kínuk az Abrams-féle Star Trekkel. És ki merem jelenteni, minden kínjuk vele olyasmi, ami soha a büdös életben nem volt benne az eredeti Trekben sem. Legutóbb erről vitát két hete folytattam két-három ilyen legfanatikusabb trekkel. Az indokaik nagyjából annyira állják meg a helyüket, mint az ep1-2-3 utálóknak. Nem érv az ő barom véleményük. F*szság minden szavuk, ennyi. Igenis, Abrams 2011-ben vissza tudott hozni a kor szellemében retróságot, hogy a balf*szok ebből semmit nem fognak fel, az az ő dolguk, de ők olyanra vágynak, ami sohasem volt meg a sorozatban. Persze távolról sem értek azzal egyet, hogy Lucas ötletei túl modernek lettek volna a Disney-nek, ilyet is csak egy begyöpösödött agyú idióta tud írni - bocs -, hiszen pont a Marvel univerzum az, ahol minden téren újítottak (aki nem hiszi, művelje magát), pláne kijelenteni ezt azután hülyeség, hogy lövésünk sincs Lucas ötleteiről, Még mindig az a legreálisabb hozzáállás, hogy a szapulásokkal vagy dicséretekkel megvárjuk azt a percet, amikor kijövünk a moziból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, itt mindenki elfeledkezett Lawrence Kasdan-ről és J.J. Abrams-ről?

Előbbit szeretjük nagyon, ugye nem kell leírnom miért?

Segített kidolgozni az EPV és EPVI párbeszédeit amit LUCAS -S TALÁLT KI! Ráadásul az EPV -nél Leigh Brackett halála miatt szállt be a projektbe, szóval ott még annyi meló se volt mint az EPVI -on. Kasdan annyira túl van misztifikálva, hogy az nem igaz. Ráadásul utálja a PT -t. Lehet, hogy más a s*ggét veri a földhöz tőle, de én semmiképp. Inkább maradok távolságtartó.

 

Habár mint mondtam, inkább Dzséjttel és Lokkal illetve azokkal értek egyet, akik ennek ellenére nem éreznek zavart az Erőben, azért ez a cikk lol:

Minek kell mindig ilyen cikkekkel hergelni a népet? Értem én, hogy neked ez valamilyen megmagyarázhatatlan okból lényeges. Egyfajta önkínzó módszer.....de minket miért kell terhelni vele? :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze távolról sem értek azzal egyet, hogy Lucas ötletei túl modernek lettek volna a Disney-nek, ilyet is csak egy begyöpösödött agyú idióta tud írni - bocs -, hiszen pont a Marvel univerzum az, ahol minden téren újítottak (aki nem hiszi, művelje magát), pláne kijelenteni ezt azután hülyeség, hogy lövésünk sincs Lucas ötleteiről, Még mindig az a legreálisabb hozzáállás, hogy a szapulásokkal vagy dicséretekkel megvárjuk azt a percet, amikor kijövünk a moziból.

 

Én a marvel univerzumban semmi újítást nem láttam, csak annyit, hogy a régi történeteket újra felturbózzák annak a kornak a hangulatával. És ez fog történni a star wars 7-tel is, az egész pedig arra megy ki, hogy új rajongókat szerezzenek, akár a régi rajongók lecserélése árán is. És ha látni fogjuk a mozifilmet, majd meglátjuk, hogy ki lesz a begyöpösödött idióta.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek kell mindig ilyen cikkekkel hergelni a népet? Értem én, hogy neked ez valamilyen megmagyarázhatatlan okból lényeges. Egyfajta önkínzó módszer.....de minket miért kell terhelni vele? :(

 

Már megbocsáss, nem hergeltem senkit, pontosabban nem ez volt a szándékom! De uram bocsá, ha bárki más tette volna be a cikket, tuti nem keltél volna így ki magadból!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a marvel univerzumban semmi újítást nem láttam, csak annyit, hogy a régi történeteket újra felturbózzák annak a kornak a hangulatával. És ez fog történni a star wars 7-tel is, az egész pedig arra megy ki, hogy új rajongókat szerezzenek, akár a régi rajongók lecserélése árán is. És ha látni fogjuk a mozifilmet, majd meglátjuk, hogy ki lesz a begyöpösödött idióta.

A,i nem újítás, áááá... De tetszik ez a magabiztosság a nagy büdös semmire. Az viszont ziher, hogy engem 2015 karácsonya után sem fog senki begyöpösödöttséggel vádolni, erre most mérget vehetsz. :cool:

 

Segített kidolgozni az EPV és EPVI párbeszédeit amit LUCAS -S TALÁLT KI! Ráadásul az EPV -nél Leigh Brackett halála miatt szállt be a projektbe, szóval ott még annyi meló se volt mint az EPVI -on. Kasdan annyira túl van misztifikálva, hogy az nem igaz. Ráadásul utálja a PT -t. Lehet, hogy más a s*ggét veri a földhöz tőle, de én semmiképp. Inkább maradok távolságtartó.

Bár nagy mértékben hozzájárult az ep5 sikeréhez, én sem értem, mi ez a nagy mánia körülötte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem mióta elindult ez a projekt a sztori óriási kérdőjel, mert hát annak ellenére, hogy lehet folytatni az ep.6-ot, óriási kérdés, hogy hogy lehet ezt jól csinálni. Ráadásul azóta kiderült pár olyan részlet is, amit nem tudok hova tenni: például Luke fénykardját miért kellett előrángatni?

Ez a sztori ismerete nélkül.....vagyis nem kell hozzá sztori. Úgy ahogy van ez egy nagy f*szaság! Láttuk ahogy beleesik a gázbolygóba. Maul -t még lehetett csűrni csavarni, de ezt nem. Ez egy tárgy és mint olyan el kellett égnie a gázbolygó légkörében (úgy mint anno a Gallielonak a Jupiterben). Persze kitalálhatják, hogy nem láttunk semmit és nem zuhant sehova hanem fennakadt valahol. Na de innentől már kész röhej és meghaladja a fantáziám. Nem is folytatom.

 

Vannak és voltak kétségeim, ettől függetlenül kíváncsian várom mi lesz.

Természetesen én is várom de egyelőre nem érzem azt a bizsergést mint anno. Inkább aggódok. Valami nagyon jó hír kellene de egyelőre semmi nem dobta meg a barométert. A sztori elemekből ez a gyűjtő figura nagyon tetszetős, de mást aligha tudok mondani. Mondjuk olyan sok mindent nem is tudunk.

 

Maga a hír, hogy a sztori magját is az új csapat fogja kidolgozni azért mondjuk úgy: nem feltétlenül nyugtatott meg.

Nekem is ezzel van a bajom. Nem akarom én, hogy Lucas ott üljön minden egyes jelenetnél és hogy folyton hozzá rohangáljanak. De azért történeti szinten mégis csak Lucas az SW atyja, így legalább egy vázban kellett volna használni azt amit az öreg kreált. Persze a fene se tudja mi az, így most főleg a nosztalgia és az eddigi tapasztalatok mondatják ezt velem.

 

ugyanakkor azt gondolom, hogy SW trilógiát írni pláne az ep.6-ot folytatni óriási írói kihivás. Nem semmi feladatot vettek a nyakukba.

Ráadásul szintre biztosra tudjuk (habár még hivatalosan nem jelentették be), hogy Abrams az EPVII után elhagyja az SW -t. Kíváncsi lennék igazából ki felügyeli milyen sztori is alakuljon itt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megbocsáss, nem hergeltem senkit, pontosabban nem ez volt a szándékom! De uram bocsá, ha bárki más tette volna be a cikket, tuti nem keltél volna így ki magadból!

Más nem igazán szokott berakni ilyen fika cikkeket. De ha netán mégis, neki is megírnám a véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az viszont ziher, hogy engem 2015 karácsonya után sem fog senki begyöpösödöttséggel vádolni, erre most mérget vehetsz.

 

Nyugodj meg, nem fogom megtenni ezt a szívességet, mert nem lesz igazad. A másik, hogy nem én kezdtem a minősítést és nem veled van bajom, hanem a disneyvel, meg a marvellel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugodj meg, nem fogom megtenni ezt a szívességet, mert nem lesz igazad. A másik, hogy nem én kezdtem a minősítést és nem veled van bajom, hanem a disneyvel, meg a marvellel.

Milyen szívességet? Miben nem lesz igazam? Abban, hogy engem 2015-ben sem vádolhatnak ilyen nonszensz dologgal, mint begyöpösödöttség? Bocs, te vagy én ismerem jobban magamat? :P Az meg szép, hogy rühelled a Disney-t és a Marvelt, de ennek mi köze a Star Warshoz? Utolsó megtekintéskor nekem úgy tűnt, az a Lucasfilm terméke, ahogy az MCU-filmek is a Marvel Studios termékei, ráadásul meglehetősen nagy bizonyossággal jelentesz ki dolgokat ebből kifolyólag olyasmiről, amiről csak George Lucasnak és J. J. Abrams stábjának van fogalma. Vagy te olvastad Lucas vázlatát, ott voltál a döntésnél, ismerd a Disney és a Lucasfilm döntéshozóit, esetleg az ep7 új történetét, hogy tudod, hogy "Lucas ötletei pedig túl modern lehetett a begyöpösödött agyú disneynek." Mire alapozol te egy ilyen kijelentést? Merthogy a Disney és a Lucasfilm eddigi munkásságára nem lehet ilyet alapozni, az fix.

 

Sajnos elég sokat.

Akkor tudnod kéne, hogy az érveik nagyjából harminc másodpercig állnak meg a lábukon az új filmekkel kapcsolatban. Most komolyan, a "ez nem Star Trek, nevezzük át a szereplőket és máris más film", a "Star Trek nem akciófilm", a "Star Trek filmekben fontos a karakterfejlődés", "az utolsó két mozifilm semmi olyat nem mutat, amit az elmúlt öt TV-sorozat ötszáz epizódja" és hasonló benyögések értelmesek, megalapozottak?

 

Ez a sztori ismerete nélkül.....vagyis nem kell hozzá sztori. Úgy ahogy van ez egy nagy f*szaság! Láttuk ahogy beleesik a gázbolygóba. Maul -t még lehetett csűrni csavarni, de ezt nem. Ez egy tárgy és mint olyan el kellett égnie a gázbolygó légkörében (úgy mint anno a Gallielonak a Jupiterben). Persze kitalálhatják, hogy nem láttunk semmit és nem zuhant sehova hanem fennakadt valahol. Na de innentől már kész röhej és meghaladja a fantáziám. Nem is folytatom.

Ez meghaladja, de az nem, hogy Darth Maul a félbevágása és sok-sok méternyi zuhanás után fényévekkel arrébb, egy másik bolygón, tíz évvel később, őrülten és pókrobotlábakkal tűnik fel minden érdembeli magyarázat nélkül? Ez tényleg elfogadhatóbb? Hát ő... Most nem ezért vagy azért, de az, hogy a fénykard fennakad valahol, szerintem bevehetőbb. Pláne, hogy még a BD-n sem lehet igazán kivenni, mi az, ami leesik, és amikor Luke alatt megnyílt a talaj, semmi más nem volt ott rajta kívül. Látod, ezt is lehet csűrni, csavarni, vagy csak annyira megmagyarázni, mint ahogy Mault megmagyarázták, azaz egyáltalán sehogy. Egyformán magyarázhatatlan baromság mindkettő, már ha az ep5-ben valóban a fénykardot látjuk leesni, nem valami mást.

Mondjuk azt nem tudom, mivel annyira nem figyelem a spoilereket, de volt arról eddig konkrétan szó, hogy az Anakin fénykardja, vagy mindig csak Luke fénykardjaként hivatkoznak rá? Mert Luke fénykardja sehová sem esett, ott volt nála az ep6 végén.

 

Kíváncsi lennék igazából ki felügyeli milyen sztori is alakuljon itt?

Szerintem Kennedy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen én is várom de egyelőre nem érzem azt a bizsergést mint anno. Inkább aggódok. Valami nagyon jó hír kellene de egyelőre semmi nem dobta meg a barométert. A sztori elemekből ez a gyűjtő figura nagyon tetszetős, de mást aligha tudok mondani. Mondjuk olyan sok mindent nem is tudunk.

Én ami miatt talán nem aggódok annyira az annak köszönhető, hogy azt vettem észre: még akkor is jól tudok szórakozni egy SW produktumon ha egy-egy elemét kifejezetten gyengének/erőltetettnek érzem, feltéve ha a körités profin és igényesen van megcsinálva. Például itt van a legfrissebb Rebels epizód:

 

Az, ahogy Landot bevonták a sztoriba nekem baromira nem tetszik. Pont a Lothalon járt, pont abban a kocsmában, ahol a kérdéses csapat és pont együtt kártyázott Zeb-el? Finoman szólva úgy érzem, hogy a sztori-csapat nem erőltette meg magát. Ettől független maga az epizód nagy fun volt és remekül szórakoztam.

 

Ugyanez a kérdéses Maul feltámasztásnál: hiába tartozok abba a körbe, akinek ettől az egész ötlettől a háta borsódzik, a Brothers epizódot az atmoszférája, a látványvilága és rendezése miatt egy erős résznek érzem.

 

Egyelőre például pont ezt a Luke kardja dolgot elképzelni se tudom, hogy lehet megmagyarázni úgy hogy ne legyen béna, de biztos vagyok benne, hogy ha közben helyén lesz a feeling, a dumák és profin lesz ledirigálva akkor összességében jól elleszek rajta. Persze nyilván az lenne a legjobb ha az új film simán azon a szinten lenne mint a részek amiket követ, de én már annak is örülök, hogy lesz egyáltalán új élő-szereplős SW mozi, ami a rajta dolgozó csapatot elnézve valószínűleg szórakoztató lesz.

 

És ha azt nézem mennyire élveztem a legújabb Marvel képregényt úgy látom azzal se lenne bajom ha egy nagy régi trilógia copy lenne az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindenképp bíznék abban, hogy noha a TCW és a Rebels más készítőgárda és más "műfaj", de a ST emberei tanulnak ezekből. Jól illusztrálja azt, hogy egészen extrém és a SW-tól akár elrugaszkodottabb motívumokat hogyan lehet beemelni az univerzumba, mit mennyire fogadnak el az emberek, hol a tűréshatár, merre lehet és érdemes mozdulni a sztori terén stb.. Azért a Mortis- és a Yoda-szál, Maul feltámasztása, Talzin, az Obi-Wan-féle arcátalakítás, R2-ék felszín alatti kalandjai, a Rebels fénykardjai és sok más egyéb vonal más-más okokból kifolyólag, de igencsak merész vállalások. A döntő többségüket mégis elfogadjuk, még ha néha kicsit keserűbb pirulát is kell lenyelni.

 

Ezért nem annyira értem én se azt, hogy ilyen szintű aggodalom van a ST kapcsán. Alig tudunk valamit a sztoriról, mégis olyan dolgokon akadunk néha fenn, ami eltörpül pl. az előbb felsoroltakhoz képest. Persze a lelkük mélyén talán a többen mégse kezelik egy szinten az animációs sorozatokat a filmekkel és amit ott elfogadnak, az itt már kiverné a biztosítékot. Én azonban optimista vagyok és szerintem a ST-készítők képesek jó helyre behúzni azt a bizonyos vonalat az eddigi két trilógia és animációs sorozat közé, ami szimbolizálja mit is lehet igazán igényesen és SW-hű módon vászonra vinni a Saga folytatásában.

 

Luke fénykardjánál tényleg jogos Dzséjt felvetése. Melyik kardról van szó? Amit Obi-Wan adott neki (Anakin-é) vagy amit ő maga készített. Mondjuk azért gondolnám, hogy előbbi, mert annak semmi hírértéke nem lenne, hogy az Ep.6-ban látott zöld kard visszatér, mert az (nekem legalábbis) elég evidens. De ha Anakin-éról van szó, akkor is mi van? Pont Luke is lezuhant ott és végül megmenekült. Elég kalandos volt az a csőrendszer, ki tudja mi történhet ott egy kisebb méretű "fémdarabbal". Nem azt mondom, hogy mennyire szívesen venném, ha szerepelne a ST-ban, vagy ne lenne bizonyos szinten erőltetett bármiféle magyarázat, de ettől nem vágnék eret. Láttunk már cifrábbakat is.

Amúgy érdemes belegondolni, hogy Vader-t hányféle páncéllal láthattuk és hányféle fénykardja volt. Obi-Wan az Ep.1 után készített egy ugyanolyan kardot magának, noha logikusabb lett volna már akkor a későbbi markolatra váltani. Anakin szintén bebukta a kardját a 2-ben, a 3-ban mégis egy szinte ugyanolyannal villogott. Sidious meg egy olyannal harcolt, aminek anakin-os markolata volt, ami persze egy csúnya baki eredménye. Ezen kívül mi is a helyzet a pengék alakjával? A lényeg az, hogy akadtak már a témában furcsaságok bőven, nem hinném, hogy az ominózus kard előkerülését ne tudnák ügyesen magyarázni, ha akarnák.

 

Amúgy meg mi van akkor, ha a fénykard nem a szó szoros értelmében bukkan fel, hanem szimbolikusabban? A Vader-páncél kapcsán is mindenki felháborodott, hogy de hát az elégett és nem lehet és nagyon rossz. Noha nem feltétlenül az Ep.6 végén az általa viselt páncélra gondoltak. Luke pl. készíthetett egy olyan kardot, mint amit apjától "örökölt", az ok sokféle lehet, akár a tisztelet is. Persze ez csak egy példa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.