Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Személy szerint attól, hogy nem örülök, hogy elvetették lucas ötleteit és a hírek szerint az éltala kidolgozott történetrészeket, nem várom kevésbé a filmet, etekintetben nincs változás. Akiket zavar ez a dolog, valószínűleg amiatt amiért engem is. természetes, hogy Lucas is sokszor nagyon figyelt az üzleti részére a dolgoknak, de neki a Star wars mindig is szívügye volt, amit ő elképzelt, megírt történetgyanánt, abba így látatlanba is biztos, hogy megvolt a mélység és a szenvedély amivel megírta, bárki aki írt már valaha saját történetet akármiylen formában tudhatja, hogy mennyit számít az odaadás amivel készült, nem elég pár jó ötlet. Lucas kizárásával ez a lélektelenség sajnos mint lehetőség fenn áll és az is, hogy az üzleti érdekek aránytalanul magasabbak mint a valós érték, habár J.J. Abramsben nagyon bízom, ha valaki akkor ő esélyes, hogy ezt a dolgot kiküszöböli. Kasdant szerintem sem kell túlmisztifikálni, de biztosan vannak jó ötletei, J.J meg nem az a típus aki csak úgy hagyja, hogy felülbírálják. Akitől viszont én tartok az Kathleen Kennedy. nekem ez a nő nem szimpatikus, egy tipikus karrierista üzletasszonynak tűnik aki csak mert vezér lett mindenbe bele akar szólni.

 

Szóval várni nem várom kevésbé a filmet, amik a kiszivárgott hírekből eddig tetszettek azok most is tetszenek, de ez így akkor is plusz aggodalomra ad okot. Én imádom a TCW-t és Rebelst is, de akármilyen mélységei vannak mégsem vethető össze egy nagy filmmel ami a történet fő vonalát hivatott bemutatni és továbbvinni, meg hát ezeknél azért ott van Filoni is aki már jópárszor bizonyított. Aztán lehet ez is valamilyen elterelés és a Lucas által készített történetváz megmaradt.

 

szerk.: most láttam, hogy az írásom közepén mekkora értelmetlenség volt egy hiány miatt, a net épp akkor kapcsolt szét mikor írtam, de nem vettem észre, hogy azt a részt nem küldte el

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a sztori ismerete nélkül.....vagyis nem kell hozzá sztori. Úgy ahogy van ez egy nagy f*szaság! Láttuk ahogy beleesik a gázbolygóba. Maul -t még lehetett csűrni csavarni, de ezt nem. Ez egy tárgy és mint olyan el kellett égnie a gázbolygó légkörében (úgy mint anno a Gallielonak a Jupiterben).

Mault valójában nem lehet csűrni-csavarni, de ezt igen. Az Erő ott van mindenhol, körülvesz és áthat, ott van a gázbolygóban is... amiben az Erővel meg lehet találni tárgyakat. És egyáltalán mit tudunk a gázbolygóról? Elpusztít egy fénykardot? Mondjuk az oxigén meg a nitrogén biztosan nem képes rá (tehát lehet, hogy az a gázbolygó sem) :hehe: Attól függetlenül elég erőltetett lenne, de magyarázható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mault valójában nem lehet csűrni-csavarni, de ezt igen. Az Erő ott van mindenhol, körülvesz és áthat, ott van a gázbolygóban is... amiben az Erővel meg lehet találni tárgyakat. És egyáltalán mit tudunk a gázbolygóról? Elpusztít egy fénykardot? Mondjuk az oxigén meg a nitrogén biztosan nem képes rá (tehát lehet, hogy az a gázbolygó sem) :hehe: Attól függetlenül elég erőltetett lenne, de magyarázható.

A gázbolygóban a gáz biztos nem pusztít el egy fénykardot, de hogy a gravitáció igen, az hót ziher. Mondjuk, ha ilyen reálisan közelítjük meg az SW-t, akkor már azt is megkérdőjelezhetjük, hogy egy gázbolygón lenne belélegezhető levegő (hiszen, mi is termeli az oxigént?) vagy egyáltalán, képes lenne az atmoszférában lebegni egy komplett város. Őszintén szólva, még azon sem lennék meglepődve, ha egyszer csak kiderülne, a Bespinnek van felszíne és ott is élnek. Anno a bolygó korai terveiben szerepelt is, hogy van felszíne, és ott élnek az ugnaughtok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán kíváncsi vagyok arra, hogy ez a gázbolygó mit is jelent pontosan. Csak gáznemű az egész? Akkor a fénykard szimplán átesne rajta, nem? Persze ha van szilárd felszín, amire ráesik, akkor sem biztos, hogy összetörik a fénykard, bár biztosan jó nagyot koppanna. Elég érdekes lenne, ha csak gázból állna, földi szemmel nézve ez esetben nem is igazán létezhetne, szóval vagy van valamiféle szilárd felszín a gáz alatt, vagy valamilyen SW-szempontból ismeretlen ok tartja össze az egész halmazt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gázbolygóról azt tudjuk általában, hogy akkor a nyomás amekkora biztosítja hogy ami oda beleesik az meg is semmisüljön. Persze az is lehet, hogy az SW univerzumában kis tehenek repkednek az alsóbb szinteken, akik felhozzák a belehullott tárgyakat. :D Nem tudom, de megmondom őszintén, nem is igazán érdekel. :) Majd lesz ahogy lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán kíváncsi vagyok arra, hogy ez a gázbolygó mit is jelent pontosan. Csak gáznemű az egész? Akkor a fénykard szimplán átesne rajta, nem? Persze ha van szilárd felszín, amire ráesik, akkor sem biztos, hogy összetörik a fénykard, bár biztosan jó nagyot koppanna. Elég érdekes lenne, ha csak gázból állna, földi szemmel nézve ez esetben nem is igazán létezhetne, szóval vagy van valamiféle szilárd felszín a gáz alatt, vagy valamilyen SW-szempontból ismeretlen ok tartja össze az egész halmazt :)

Földi szemmel nézve nem is igazán létezhetne? Pedig szerintem a Jupiter és a Szaturnusz is kifejezetten létező bolygók, és mindkettő gázóriás. És az az ismeretlen erő, ami összetartja őket, a tömegvonzás. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszembe jutott egy gondolat: az, hogy nem használták fel Lucas ötleteit, nem feltétlenül jelenti azt,hogy a story-t nem a Lucas által írt koncepció alapján írták, hanem hogy egyszerűen volt néhány konkrét ötlete, ami nem került be a végleges anyagba. Ilyen lehet pl. a rohamosztagosok sisakjának kinézete vagy hogy egy bizonyos fajt szerepeltessenek a filmben. Mit mondjak, egy újabb gungan népség nekem valahogy nem hiányzik. Szóval nem kell itt aggódni, már csak azért is, mert J.J. akkor állt kötélnek,mikor megmutatták neki a story-vázlatot. Ezt ne felejtsük el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fogalmazásból egyértelműnek tűnik, hogy leírt ötletekről van szó és nem látvány-elemekről. Ettől függetlenül pár ötlet bent maradhatott, de Lucas elmondása alapján a nagyja, a lényeg lapátra került.

Ugyanakkor pont Lucas fia elárulta anno, hogy George és JJ viszonylag sűrűn beszélnek a készülő script kapcsán. Hogy mikről beszéltek, milyen hatásuk volt ezeknek a végleges sztorira vagy volt-e egyáltalán bármi hatása az talán majd a making of könyvekből, werkekből kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg szép, hogy rühelled a Disney-t és a Marvelt, de ennek mi köze a Star Warshoz?

 

Csak annyi, hogy a marvelt azért utálom, mert odakerültek a star wars képregények kiadásának joga, aminek sikerében nem igazán hiszek, még annak ellenére is, hogy ez az első kiadvány jobban sikerült, mint a 70-es, 80-as években. A disney-vel összeségében van gondom, ahogy a filmekkel szokott bánni, pláne, ha nem fog sikert aratni pénzügyi tekintetben.

A kijelentést pedig arra alapozom, hogy Lucas ötleteit elutasították. El kéne olvasni alaposan amiket leírok, nem pedig zsigerből nekiugrani a másiknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért úgy kíváncsi lennék, ha a Lucas vázlata nem jó, akkor kinek a vázlata, ötlete a nyerő? JJ.-é aki egy filmet vállalt el? Kennedy-é, aki csak a pénzt lapátolta össze a Lucasfilm projektekre? Ki végzett SW gyorstalpalót a Disney-nél, hogy ilyen bátran kidobják az Öreg ötleteit? Az a híres story team akinek a Lázadókat köszönhetjük, akik állandóan Hasbro figurákban, meg Lego biszbaszokban gondolkodnak? Ez egyszerűen nevetséges hogy a Disney milyen aprópénzre váltja a SW-t. Azt se tudja hogy mi a fenét kezdjen az aranytojást tolyó tyukkal. A gagyi 2 dolláros mobil játékoktól kezdve, az össze vissza kiadott képregényeken át ontja magából a szemetet. Nincs már kontroll, Bob Iger mint egy elszabadult hajóágyú, mint egy " dinoszaurusz" a porcelánboltban pusztít és rombol. Nekem hiányzik Lucas komótossága, nekem nincs garancia egy jó EP VII-re, de ne legyen igazam. Ez pont olyan lesz mint a Terminator saga, a Cameron utáni epizódok egyik nagyobb csőd mint a másik. Amikor egy producer, mint Andy Vajna úgy gondolta, hogy Ő tud jó Terminátor filmet "rendezni", akkor olyan szemetek születnek mint a 3. rész. Itt is teljesen figyelmen kívül lett hagyva az alkotójának, Cameronnak az elgondolása, bár erről leginkább Cameron tehetet, mert nem törödött a dologgal. Ezzel szemben Lucas még biztosította a támogatásáról a Disneyt. Meg kellett volna fogadni a tanácsait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van neki tapasztalata, amit el is fogadok, ha Lucasnak jó volt, akkor nekem is jó. De ne feledjük, hogy már egy ideje semmit nem tette le az asztalra, és végülis csak Lucas gondolatait vetette papírra, dolgozta ki. Most ki az agytröszt a SW-ban, ez itt a kérdés, és miféle film lesz, ha nem Lucasi? Én leginkább a pénztárgép csilingelését hallom ebben a nagy igyekezetben sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, a Disney előtt nem voltak Lego, Hasbro stb. figurák, nem voltak "össze-vissza kiadott" képregények, "2 dolláros" mobil játékok... ;) Na neee... lehet nem szeretni a Disney-t, de azért ennyire ne vessük már el a sulykot...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak halkan jegyzem meg, ha Lucas pl. valóban a robotok kontra érző lények konfliktus felé akarta terelni a storyt, akkor nem lep meg, hogy ebből végül nem kértek a Disneynél. Csak mert ilyenről is lehetett hallani még korábban...

 

Na erre nem tudok mit mondani, inkább eldugulok. Mondjuk az efféle marhaságokra utaltam az aprópénzreváltással kapcsolatban. http://www.rebelscum.com/story/front/Disney_Store_Four_New_Star_Wars_Vinylmation_Releases_162111.asp

 

Most őszintén, miért kell ez?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na erre nem tudok mit mondani, inkább eldugulok. Mondjuk az efféle marhaságokra utaltam az aprópénzreváltással kapcsolatban. http://www.rebelscum.com/story/front/Disney_Store_Four_New_Star_Wars_Vinylmation_Releases_162111.asp

 

Most őszintén, miért kell ez?

Mert aztán George Lucas soha a büdös életben nem bólintott rá ilyenekre, sosem "váltotta aprópénzre" a Star Warsot. Ááááá... neeeeem... őőőő aztááán sohaaaaa... Őőőőő mindig, minden körülmények között csak és kizárólag komoly dolgokat forgalmazott a nyolc aranybetűs logó alatt.

 

 

9d2675b5-7e75-4eca-8d70-170a4dd74f77.jpg

 

Cute-Star-Wars-Figures-1.jpg

 

gh11.jpg

 

gh1.jpg

 

cool%20star%20wars%20photos%20cute%20pony%20leia%5B6%5D.jpg?imgmax=800

 

Hasbro-Angry-Birds-Star-Wars-AT-AT-Battle-Game-610x463.jpg

 

 

De most tényleg, nem is értem, miért nem fogunk össze és gyújtjuk fel a Disney székhelyét, amiért ilyen mocsok, szemét, undorító módon elbánik a Star Warsszal, amit Lucas mindig tisztelt, és sosem keresett rajta egy petákot sem, és amúgy is, az egész annyira a szívügye, hogy csak puskával tudták rákényszeríteni, hogy eladja minden megfontolás és áttekintés után egy ilyen ocsmány, nívótlan cégnek. megyek is és felgyújtom... felgyújtom... felgyújtom a Disney DVD-imet, a Karibokat, a Starship Trooperst, a meséket, még mielőtt még egy másodpercig mérgezve lesz a tudatom vagy megmérgeznék ezek az ocsmány, okádék művek a jövőbeli gyermekeimet. Aztán szerzek valahonnan egy plüss Mickey Egeret, azt meg levuduzom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt

 

Ember, őszintén megnevettettél, tetszik a humorod. :oops: Igazad van. :peace: Vénségére az Öreg sem lett normálisabb. Belátom, hogy csak az előítélet beszélt belőlem. Majd meglátjuk. De azért mégis........, a hangok a fejemben ??????. Csitt, csitt !!! Nyugszik ! Épp most rugdostam vissza az előítéleteimet ismét az agyam legmélyebb zugába.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

És akkor még a legjobb példa ki is lett hagyva. A Kinectes Star Wars játék, amiben táncikolni lehet a szereplőkkel. Még ez is a Disney előtti érából van. Csak erős idegzetüeknek.

Hát komolyan ehhez képest a Holiday Special Oscar-díjat érdemlő műalkotás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a példák elképesztőek :D

 

Nekem nincs előítéletem a Disney-vel szemben, mert van jó pár filmjük, amit szeretek, és a Rebels is nagyon tetszik. Szerintem majdnem pont annyi az esély arra, hogy jó lesz az EpVII így is, mint ha maradtak volna Lucas sztorijánál. De az is lehet, hogy maga Lucas is úgy találja majd, hogy mennyivel jobb, hogy egy új csapat állt neki a filmnek, mint ő, aki talán nem tudott volna eléggé megújulni ahhoz, hogy megint robbantson egy nagyot. Valószínűleg a pénz mellett ezért is adta el.

Őszintén szólva én egy új Star Wars-ra várok, ami részben megtartja a régi és még régebbi értékeket, viszont ad egy új ízt, megközelítést akár, és mindezt egy jó történetbe ágyazza. Na, ez lenne az igazi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: tetszett a kis kirohanásod, jól szórakoztam! :clap:

 

Bomarr: Ez a Kinect videó mekkora sz@@@@@r?! :lol2:

Hát nem hittem a szememnek.

 

Pécsi: örülök, hogy jobb belátásra tértél, indulataid alapja egy Luke ruhába öltözött Miki egér lehet, de nyugi, nem fogsz csalódni;

sok jó dolog kijött már a Disney kezei közül!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért van egy nagy különbség a sztorit illetően. Lucas előző 40 éve. Az bejött. Engedtessék meg, hogy ezt az új érát amihez most már biztos, hogy semmi köze Lucas -nak kicsit szkeptikusan fogadjam. FUCK!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amennyit tudunk az ep.7 történetéről -szinte semmit- amellett a szkeptikusság úgy vélem nagyonis indokolt. Azt már tudjuk, hogy a Disney érában tudnak jó SW animációs sorozatot és jó képregényt gyártani, de a legnagyobb vállalkozásban a nagyfilmek terén még bizonyítaniuk kell. De a Story Group eddigi munkája szerencsére inkább jót mint rosszat sejtet. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.