Ugrás a kommentre

A történet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem tudom, hogy konkrétan ki ez a Kylo Ren és mennyire hasonlít a sisakja Vader-éhez, de nekem nagyon sántítana egy ilyen jelenet. A tapasztalt jedi lát egy apjáéhoz hasonló sisakot és ettől leblokkol? No pláne eldobja a kardot, nem akar küzdeni stb.. Ez szerintem egy elég komolytalan és nonszensz jelenet lenne. Ha küzd az ellenséggel, akkor még az is bugyuta lenne, ha tényleg egy Vader-maszk váltana ki belőle ilyeneket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo Ren? A csuklyás keresztes kardos maki a teaserből... Egyébként megvalósítás kérdése. Feltörő emlékek, amik lehet,hogy 30 éve kavarognak benne. Elég drámai hatást váltana ki, mintha a bespini és a halálcsillag-beli kardpárbajt összeadnánk... És szerintem ez még mindig jobb, mint hogy egy gyűjtő legyen a csávó, aki hetente váltogatja a sisakjait...

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy lelepleződött a "kisgonosz" ez szerintem nem szándékos volt a készítők részéről, mert ezt a trailerben is megtehették volna, de még a trailerben is titkolóztak. Szerintem nincs létjogosultsága egy "maszkos" gonosznak. Minek ! Szerintem előlünk a nézők elől titkolják a maszk alatti arcot, mert megdöbbentő titkot rejthet. Sőt kimondottan valamelyik nagy öregre nézve kínos, amely mindenféleképpen igen nagy morális tipródást fog okozni (pl: Luke lamentálása az apja megölésével kapcsolatban) valakinek. Most előkéne venni azokat a mondákat, legendákat amikor az apáknak kellene a fiaikat megölniük, Lucas biztos olvasott ilyeneket is.

 

Egyébként a Vader szerű maszk vagy a készítők nagyfokú fantáziátlanságát, vagy az ellenklezőjét, a viselőjének egyértelmű kötődését,félelemmel vegyes rajongását (Vader iránt érzett tiszteletből, nem másolta le egy az egyben a maszk formáját) tükrözi. De ki lehet olyan személy 30 év elteltével aki ennyire rajong Vaderért. Ez az egyik teóriám.

 

Ha nem az Öregek valamelyik gyereke, akkor egy olyan személyt tudok elképzelni, aki az OT idején még gyerek volt, valamilyen oknál fogva Vader ellenálhatalan bűvkörébe került, de csak a maszkos alakot ismerte, Anakinként nem ismerhette. Ki lehetett ilyen személy, akire ekkora hatással lehetett. Ezt a teóriámat zárójelbe teszem, mert egy ilyen személlyel szemben az Öregeknek nem biztos hogy lehetne motivációjuk, mert az Öregeknek nem volt még gyerekük az OT idején, tehát a maszkos alak nem az Öregek gyerekei közül valamelyik.

 

Na mindegy sok ujat nem tudtam hozzátenni a dologhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo Ren figurája megjelenésével, Darth Vader figuráját akarják kiszorítani. A Sith inkvizítor lesz az, aki legyőzi a múlt hőseit és a disney által favorizált új generáció fogja taccsra tenni az új gonosz erőket, mint az OT-ben. Mindenki azt várja, hogy a lucasi koncepciót fogják folytatni, ezt felejtsétek el. Ez teljesen más világ lesz, amit már Spoiler Man jó előre kiszivárogtatott, még ha sokan ezt kamunak tartja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo Ren figurája megjelenésével, Darth Vader figuráját akarják kiszorítani. A Sith inkvizítor lesz az, aki legyőzi a múlt hőseit és a disney által favorizált új generáció fogja taccsra tenni az új gonosz erőket, mint az OT-ben. Mindenki azt várja, hogy a lucasi koncepciót fogják folytatni, ezt felejtsétek el. Ez teljesen más világ lesz, amit már Spoiler Man jó előre kiszivárogtatott, még ha sokan ezt kamunak tartja.

Mert milyen lenne a lucasi koncepció? Végig a Luke-Leia-Han trió kalandjait kövessük az Ep IX végéig? Teljesen természetes, hogy át kell adják a terepet az új generációnak és az új ellenségnek. Az meg sehol sincs megírva, hogy csak Vadernek lehet fekete sisakja ebben a sagában. Egyszer már bejött a jónépnek, logikus hogy ismét visszanyúlnak ehhez a készítők. Ettől még Vader karaktere egy fikarcnyit sem veszít a nagyságából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez teljesen más világ lesz, amit már Spoiler Man jó előre kiszivárogtatott, még ha sokan ezt kamunak tartja.

Nem kell annak tartani. Bizonyithatóan kamu. Ez a lucasi koncepció meg nem tudom mi amit irsz. Tudjuk hogy tőle származik a sztori mag. Lucas olyat talált aki ami nem az ő koncepciója? Nem semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo Ren valóban erősen hajaz Vaderre, attól függetlenül, hogy bejön ez az outfit, azért hogyismondjam. Szóval eddig van egy Vader Reloaded gonoszunk, egy titokzatos Sith mester a háttérben, Tatooine-ról induló főhősök, ellentáborból a jókhoz átpártoló hős, akik egy öreg Jedi mester segítségét kérik, Birodalom harcol a lázadókkal, Tie Fighterek, X-wingek, Millenium Falcon. Hm. A váz eddig nagyon hasonlít valamihez, amit már láttunk, bár a részletekről sokat nem tudni, de remélem tényleg folytatást kapunk, és nem egy remake-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert milyen lenne a lucasi koncepció? Végig a Luke-Leia-Han trió kalandjait kövessük az Ep IX végéig? Teljesen természetes, hogy át kell adják a terepet az új generációnak és az új ellenségnek. Az meg sehol sincs megírva, hogy csak Vadernek lehet fekete sisakja ebben a sagában. Egyszer már bejött a jónépnek, logikus hogy ismét visszanyúlnak ehhez a készítők. Ettől még Vader karaktere egy fikarcnyit sem veszít a nagyságából.

 

Végül is miért ne. Hiszen a elmult 6 epizódban is volt olyan nagy "öreg", Palpatine aki keretbe foglalta a fiatalok (Anakin, Luke, Leia, Han) cselekedeteit. És ott is eltelt 20-30 év kronológiailag. Szerintem Luke, Leia (ők ketten a legfiatalabbak, Han már nem) ők adhatnának keretet legalább 2 új trilógia erejéig, amig a mostani fiatalokat (Boyega, Driver stb) megszokjuk, elfogadjuk, megszeretjük. Az Öregek esetében a való élet intézte úgy hogy átivelhetnek 30 évnyi történelmet. Szerintem egyébként a koncepció, a terv valami ilyesmi is lehett a Disney részéről (bolondok lettek volna ezta lehetőséget nem kihasználni), mert Mark Hamill, Fisher félpénzért is elvállja, akár az életük végéig az új trilógiákban történő részvételt és hát nélkülük bármilyen új SW film nem lenne az amit pl. a régi rajongók elvárnának. Itt minden korosztályú rajongóra gondolni kell, de a célközönség JJ szerint is a régi rajongók, mert valójában retro filmet forgatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalább 2 új trilógia erejéig? :) Tehát a XII. rész végén láthatjuk majd Han-t és Luke-ot vigyorogni a 100 éves osztálytalálkozón. Én benne vagyok :D

Hidd el a két új trilógia lezárúl egy évtizeden belül, ha a Disney-en múlik, lesz itt rohamtempóban, párhuzamosan végzett forgatás meg minden. Harrison Ford lehet hogy nem éri meg, de Fisher és Hamill igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Hát... nos... mindjárt jön egy BREAKING hír a hírszekcióban :)

Nem ilyenre számítottam. :) Ma reggel is volt egy "szép" kis álmom a filmről. Valami istentelen sz*r volt, fel is ébredtem. Este meg jön egy ilyen hír.... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ilyenre számítottam. :) Ma reggel is volt egy "szép" kis álmom a filmről. Valami istentelen sz*r volt, fel is ébredtem. Este meg jön egy ilyen hír.... :D

Lehet, hogy szentségtörés, amit írok, de szerintem ez inkább előnyére válik majd a filmnek. Szimpla megérzés. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt előre nem lehet tudni, de nekem most más érzéseim vannak.... Csak ne egy OT majmolást kapjunk mert akkor a falra mászok! Pedig ez így elég sanszos most már, ha Lucas ötleteit kivágták a kukába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a breaking news engem is meglepett. Nem erre készültünk... Ettől persze lehet jó, sőt, nagyon jó is, csak így most kicsit több kockázatot érzek a dologban.

Egyébként szerintem így most már arra épp nagyobb az esély, hogy új, friss megközelítést kapunk a Star Wars-hoz, nem OT majmolást. Csak el ne szúrják...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát... én arra történetre lettem volna kíváncsi amit Lucas anno megírt :( Lehet jó lesz a film, de már most tudom, hogy bennem egy "keserű szájízt" fog hagyni emiatt. Legalább még ebben (itt az egész trilógiára gondolok) használhatták volna a történetét, ötleteit, aztán a spin-off filmek 4. trilógia vagy tudom is én többi SW cuccban levegőnek is nézhették volna felőlem :( Eddig a Disney mellett érveltem, hogy jót tett/jót tesz az SW-nek az eladás, de ez most egy kiß@$z0tt nagy fekete pont :angry:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, hogy a Lucasfilm/Disney berkeiben mit találtak ki, azt mindenképp megtudjuk, de így már külön kíváncsi vagyok Lucas eredeti ötleteire. Abban eddig is biztos voltam, hogy nem hagyták érintetlenül azt, amit leadott nekik, de csak mindkettő ismeretében lehetne eldönteni, hogy végül is milyen döntés volt ez a lépés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kissé lehangolt ez a hír Lucassal kapcsolatban, attól függetlenül, hogy felerősíti a kételyeket az a legszomorúbb benne, hogy a Star Wars szülő atyjának minden ötletét csak úgy kukába dobják, rossz ezt hallani és sajnálom Lucast biztos ő is szomorú emiatt. Ez alapján amúgy attól félek, hogy éppen azokat az újításokat dobták el amik miatt ez az új trilógia megkaphatta volna a saját hangulatát és amiért láttuk volna miért is szükséges ez a folytatás, hogy úgy érezzük enélkül nem lehet egész a történet. A Disney ez alapján nem mer kockázatot vállalni és talán jogos lehet a félelem ezentúl, hogy OT koppintást kapunk. Persze ne legyen igazam, decemberben minden kiderül, de ez bennem is hagy majd némi keserűséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de csak mindkettő ismeretében lehetne eldönteni, hogy végül is milyen döntés volt ez a lépés.

 

Amire valószínűleg sosem kerül sor, hisz hülye lenne a Disney kiadni az eredeti Lucas féle sztorit, mert ha az jobban tetszik a népnek akkor életre való osztást kapnak és ez meglehet, hogy kihatna a majdani produkciók nézettségére is.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igazat megvallva engem nem igazán rázott meg a hír, ugyanúgy várom a filmet, ahogy eddig. A Rebels már bebizonyította számomra, hogy Lucas nélkül is lehet jó sztorikat írni a messzi, messzi galaxisról.

Én is így vagyok vele. Igaz, a Rebelst olyanok készítik, akiknek már több éves SW tapasztalatuk van és azt Lucas mellett szerezték, de ettől független, élő példák hogy Lucas nélkül is lehet jó Star Warst csinálni. Bocs, de ez a "Lucas maga a Star Wars" kijelentés hülyeség, hiszen számos remek TCW és Rebels rész van, amit nem ő írt, nem ő rendezett, és bár a TCW-nél beleszólt, a Rebelsnél már ez sincsen, és Lucasnak sem minden ötlete volt azért instant zsenialitás. A film szempontjából szerintem annyira nem számít, hogy Lucas benne van vagy sem. Ugyanúgy lehet ep4-5-6 majmolás (bár hogy sírtak sokan, hogy a Rebels is az lesz, aztán jé, mégsem az, talán ebből lehetne okulni...), mint teljesen új megközelítés, ugyanúgy lehet hót sz*r film és olyan zseniális, hogy aztán rá sem bírunk majd nézni az ep1-6-ra. Oké, ehhez nagyjából isteni csoda kéne, de az esély még ezekre is megvan. Vannak ám Lucashoz hasonló írók és rendezők, sőt, vannak nála sokkal jobbak is.

Sőt, most durvát mondok. Magasról lesz*rom, hogy Lucas benne van vagy sincs. Legyen jó az ep7, ez az, ami nekem számít. És az nélküle is jó lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyes érzéseim vannak a legutóbbi hírrel kapcsolatban...

 

Az igazat megvallva engem nem igazán rázott meg a hír, ugyanúgy várom a filmet, ahogy eddig. A Rebels már bebizonyította számomra, hogy Lucas nélkül is lehet jó sztorikat írni a messzi, messzi galaxisról.

De a Rebels-ért részben ugyanaz a csapat felel, ami korábban a TCW-n dolgozott. Dave Filoni pedig, saját megfogalmazása szerint; 6 éven át volt Lucas "tanítványa", így tudja kb. mire bólintana rá az öreg és mire nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hír tartalmi része kapcsán vegyes érzelmek kavarognak bennem. Ugyanakkor azt megjegyezném, hogy a "maga Lucas mondta" az ő esetében inkább elvesz a dolog súlyából és komolyságából, mintsem igazolná a hitelességet. Szóval lehet az lenne a legjobb, ha úgy vennénk, mintha nem is hallottunk volna semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Lucas nélkül is lehet jó filmet készíteni és ugyanúgy várom az EP7-et, mint a most megjelent nyilatkozat előtt, de azért logikus, ha az emberben ilyenkor felmerülnek a kételyek. Lucas nélkül egy OT-koppintásnak sokkal nagyobb esélye van. Szerintem egyébként így sem kell aggódni, nagyon jó filmet fogunk látni decemberben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.