Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az megvan hogy ezt egy SW oldalnak az anonim hozzászólója pötyögte be? És annyit variált a korábbi kémhiren hogy nem Luke hanem Han hal meg (az hogy Adam Driver Han Solo fia már a korábbi kémjelentésben is benne volt). Én már egyre jobban hajlok rá, hogy bizonyos kémeket elfogadjak, például a MakingStarWars szerkesztőjét, aki tényleg úgy tűnik hogy belelát dolgokba. Tetszik hogy mindig jelzi meddig terjed a tudása és mi a puszta spekuláció. Ennek apropóján vissza is olvastam pár régebbi jelentését ( állitolag az erdős bolygón gigászi nagy csápos lények fognak közlekedni a fák között... egy concept art alapján legalábbis)

De ez hogy valaki név nélkül beirja, hogy helosztok mindent tudok és igazából egy régi kémjelentésnek itt egy alternativ verziója... ööö... nem, ezt nem tudom komolyan kezelni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszik és már az elején sejteni véltük, hogy Adam Driver Han fia....egyébként Adam nagyon hasonlít a fiatal Fordra.

 

 

Ez nem válasz a kérdésemre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig szerintem az a kiborg se lett jókedvében egy eltorzult félig ember- félig gép lény. Az arcán a maszk alatt kilátszik a szája. Tényleg kaphatott egy súlyos sérülést a fejére. A kezét pedig tényleg elveszíthette fénykard párbaj által. A lelkét meg a hosszú évek alatt mérgezte valaki vagy valami... Inkább előbbi. A bábjátékos, aki a fiatal erőhasználókat felkutatta, és manipulálta. Mint a jó öreg Palpatine...Végülis volt jó 30 éve arra.

 

Plusz a bivalyerős 2 méteres Adam Driver inkább egy kiborg figura, mint Domhnall Gleeson vézna testalkattal.

 

Valamint itt egy remek spekuláció, ki is lehet az a bábjátékos..

http://www.starwars7news.com/2014/11/speculation-darth-plagueis-revisited.html

 

Nem más, mint Palpatine mentora. Aki kijátszotta a halált, a halálból vissza tud hozni embereket, sőt teremteni tud az Erő segítségével életet.

Darth Plagueis-nek lehetett egy jó 100 x évre való nagy terve. A tanítványára "rábízta" tudta nélkül hogy döntse meg a Jedik uralmát, Anakin a kiválasztott pedig szépen megölte az Uralkodót.

PlagueisNSSGF.jpg

Ő maga pedig idő közben a kettő szabályát igyekezett eltörölni. (Egy Mester és tanítvány)

A háttérben egy új Sith légió megszervezésén ügyködött, mivel látta előre a jövőt. Tudta, hogy a Birodalom elbukik, tudta hogy a Jedik elbuknak. Megtisztult előtte a Galaxis, és elérkezettnek látta az időt, hogy előbújjon a "barlangból", és leigázza majd az Új Köztársaságot. Immár abban a tudatban, hogy ezt akadálytalanul teszi.

 

Egyébként ez meg egy érdekes fejtegetés:

 

“You must begin by gaining power over yourself; then another; then a group, an order, a world, a species, a group of species . . . finally, the galaxy itself.” – Darth Plagueis

Yourself = Plagueis

Another = Palpatine

A Group = Banking Clan

An Order = Jedi Order through Sifo Dyas

A World = Kamino

A Species and a group of = Kaminoans

 

Galaxy itself, returning when the time is right to have your vengeance.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az hogy Adam Driver lesz a gonosz, meg hogy Han Solo fia az már egy régi kémjelentés. Ez az új pont ahhoz szólt hozzá a komment szekcióban. És annyit variált rajta, hogy Han hal meg.

Ez a Darth Plagueis visszatér meg szimplán borzasztó. Jó példa rá miért jó, hogy nem fanok irják a forgatókönyvet (merthogy -a többieknek irom ezt hátha nem egyértelmű- ez nem kémjelentés)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne szerencsés, ha utólag dehonesztálnák és bagatellizálnák Palpatine EP 1-6-os ténykedését, ez a "rejtekhelyről előbújó még nagyobb gonosz"-toposz annyira sablonhúzás lenne, hogy ilyen szinte tényleg csak fanfiction-okben fordul elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne szerencsés, ha utólag dehonesztálnák és bagatellizálnák Palpatine EP 1-6-os ténykedését, ez a "rejtekhelyről előbújó még nagyobb gonosz"-toposz annyira sablonhúzás lenne, hogy ilyen szinte tényleg csak fanfiction-okben fordul elő.

Maximálisan egyetértek. Már csak az kéne, hogy Plagueis előkerüljön a semmiből és alapjaiban írja át a Saga eddigi lényegét. Jó hogy nem már kiderül, hogy Talzin és Plagueis egy pár, Anakin az ő szerelemgyerekük, Sidious meg a mostohagyerek. A 2 góré fel is támaszthatná Sidious-t, előbújna Maul is, na meg egy sith zombisereg, amibe még egy Windu-kiborg is csatlakozna. Az lenne csak az igazi SW7. Mindjárt fel is lövöm valamelyik fórumra, mint kiszivárgott info. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát úgy érzitek, hogy az új trilógiaban nem lesz még nagyobb gonosz Darth Sidious-nál.

Hasonlóan gondolom mint Nute. Annyi kiegészitéssel, hogy Palpatine egyik legjobb jelenete amikor a szinházban egy mosollyal jelzi, hogy ő nyirta ki a saját mesterét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximálisan egyetértek.......

 

 

ez jó volt könnyesen röhögök de állj le a szerről... :D

 

mondom, hogy 100 évvel későbbre kellett volna tenni a filmeket, és akkor bármit bevenne a pocink mint ezt a nyuggerfightot , Ani Palpi és Plagueis... kész a melegszendvics :D

Szerkesztve: - Turegga
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz ami igaz, lehet ezeket a pletykákat nagyon meredeken értelmezni és elképzelni, nem is csodálom, hogy a tragikomédia határát súrolják az egyes spekulációk, kémjelentések.

 

A nagy kívánságom az, amit itt talán korábban pont hogy Bomarr vagy Ody fogalmazott meg, mikor kiderült a cím. Az erő felébredt. Vajon milyen titokzatos eddig nem ismert mitikus legendáról hullhat le a lepel. Eme ismeretlen dolog birizgálja a fantáziám. Nem lenne rossz dolog egy merőben eltérő félelmetes ellenféllel szembe nézni most, aki az Erő egy új oldalát is megmutatja nekünk.

Hajrá J.J....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is azt szeretném amit az EPVI vége is sugall. Minden jóra fordult. Persze idővel rájött mindenki, hogy ez így még nem full győzelem, de Erőhasználó híján aki eldönthette volna a vita végkimenetelét, évtizedeik acsarkodtak a felek. Viszont az erőviszonyok az EPVI óta egyértelműen a korábbi Lázadóknak kedveznek. Itt jöhetne be a képbe a felcserélt pólus teória. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

úgy érzem a midikloriánokról még sok újat tudunk meg...alig várom :D

Még a végén kiderül, hogy te vagy a legnagyobb PT fika a neten. :D Hagyd már ezeket ecsém. Ugye nem nehéz? ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez utóbbi még mindig jobban tetszik, mint a Luke-a-gonosz-cyborg dolog, de így, ebben a formában eléggé összecsapottnak tûnik. Személy szerint én nem szeretném látni a trió bármely két tagját is egymás ellen harcolni. A Plagueis-es pletyka meg egyenesen pocsék, tuti kamu. De mindez hozzátartozik a várakozási idõhöz, és valahol megvan a maga hangulata is. Az ostoba pletykákon meg jövõre vagy jókat nevetünk, vagy ha lesz némi igazságtartalmuk, elég frappánsan fogják megoldani ahhoz, hogy a rajongók nagyrészt elégedettek legyenek. Az ep7 készítõiben meg,akár hiszik egyesek, akár nem(egyesek alatt a pletykák terjesztõit és a Disney miatt jajveszékelõket értem), sokkal több kreativitás van, mint azt hinnék. Az emberek sokszor magukból indulnak ki. Csak mert sokan nem tudják elképzelni, hogy pl. kreálhatnak majd egy hasonlóan nagyszerû fõgonoszt, mint Palpi, vagy hogy az egyébként is egységes Sagát lehetséges úgy folytatni, hogy az ne legyen rókabõr, közel sem biztos, hogy igazuk is van. A kétkedõknek lehet szegényes a fantáziájuk, de Abramséknek biztosan nem. :-)

Lehet, csak magamat vígasztalom, de ez hozzátartozik a lelkesedésemhez. A TPM idején még nem voltam Star Wars õrült, a NH idején még meg sem voltam; de örülök, hogy most végre én is részese lehetek egy ilyen nagy dolognak. :-)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a végén kiderül, hogy te vagy a legnagyobb PT fika a neten. :D Hagyd már ezeket ecsém. Ugye nem nehéz? ;)

 

ez így durva volt, lehet a Hold állás lehet más, lehet szimplán én untam meg , hogy itt nem fórumozás és ötletelés megy hanem piti szar ötletek magasztalása

kb. már mást is annyira bosszant a sok sületlenség mégis engem kóstolgatsz, a fórumozók fele csak a mai napon leírta az aggájait amit én már régóta és szerintem minden felvetésem jogos volt, mondjál kettő olyat ami nem, persze ezt nem látod mert te vagy a célpontja az agymosó disneynek , nálad sikerrel járnak

mostantól nem kell olvasni a felvetéseimet, úgy látom itt csak az tűröd meg aki a te meglátásod szerint látja a filmeket de nem baj ez azért kellett , hogy lássam jól látom

remélem azért van ami nem keserít el ennyire mint egy ellenvélemény és ha egy kicsit megpróbálnád más szemmel látni a filmeket lehet a végén megtetszenének és nem lennél elfogult

köszi mindent Ody

Szerkesztve: - Turegga
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak az én meglátásaim szerinti véleményeket tűröm meg öregem, de már tele a t*köm az örökös visszautalgatásaiddal, hogy a prequel mekkora fos volt. Ha kicsit figyelmesebben olvasnál, láthatnád, hogy én se vagyok oda ezért az egész folytatásért. Szóval nem ez verte ki a biztosítékot hanem a folytonos nyafogásod. Felőlem fikázhatod az EPVII -et ahogy akarod, de könyörgöm a prequelt hagyd már békén!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ez jó volt könnyesen röhögök de állj le a szerről... :D

 

mondom, hogy 100 évvel későbbre kellett volna tenni a filmeket, és akkor bármit bevenne a pocink mint ezt a nyuggerfightot , Ani Palpi és Plagueis... kész a melegszendvics :D

 

Fogsz te még csodálkozni, amikor Palpatine nagyanyja visszatér.

 

Össze ne vesszetek már az idióta spoilereken. :D

 

Ody....a prequel egy :sick:

 

HAHAHA :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legújabb kémjelentések szerint meg van, hogy ki játssza majd a gonosz kiborgot.

Nos nem Luke Skywalker... és nem is a fia, Domhnall Gleeson...

Hanem... Han Solo fia!!!! Adam Driver méghozzá!!! :shocked: :shocked:

 

A kémek szerint Luke nem fog meghalni a film végén. Adam Driver karakterét akarja majd megölni, de Han közbe lép a lézer strukkerével, mit sem sejtve, hogy kedves kisfia a sötét oldal kegyeltje..

Luke a dulakodás közben véletlenül megöli Han-t, és ekkor Adam Driver haragra gerjed, és gyűlölet eluralkodik majd rajta.. A későbbi epizódokban teljesedik ki.

Luke-ot a haldokló Han még megkéri, hogy hagyja békén a fiát...súlyot hibát követ el. A konfliktust csak megágyazza ezzel a későbbi részekben..

 

A fénykardpárbaj utána ( Luke kontra Driver), Drive arca súlyosan megsebesül, és a kezét is levágja Luke a kardjával.

Ezért a film vége fele Drive magára ölti a gonosz kiborg karakterét (miközben Luke és a többiek Han-t egy ceremónián eltemetik)...Adam Driver lelke immár végleg a sötét oldalé.

Sith_seize_Korriban1.jpg

A Force awakens nem mást szimbolizál, mint Han és Leia fiát.. Apja tragédia vezet ahhoz, hogy a Sötét oldal hatalmas ereje eluralkodjon rajta.

Ez eléggé Legacy of the Force szagú dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak a sz új hírben jó pillanatok, fellélegeztem, hog nem Luke lesz a gonosz kiborg, de Han halála és főleg okozója egyelőre nem tetszik.

Egy Jedi egy poharat sem ver le véletlenül, de ölni véletlenül? Nehezen tudom elképzelni.

Vagy nem kell ide nagy fantázia, csak egy klisé;

..Luke felbőszülten megindul immár gonosszá avanzsálódott unokaöccse felé..Kardját lesujtásra emeli..majd egy váratlan pillanatban metsző pengéjének útját állva a semmiből Han Solo az életével fizet fiáért... én komolyan nem tudom, hogy ez jól hangzik-e, hogy valami hasonló tetszene-e, mert egyelőre nem tetszik.

És eztán miután Han megkérte Luke-ot, hogy hagyja békén, Solo fia félkiborgként Hamletet játszana a nagypapa sisakjával?-mondjuk záróképként?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokminden van, amit korábban nem tudtunk volna elképzelni (pl azt, hogy egyáltalán lehet folytatni az Ep VI után - én nem tartoztam ebbe a körbe), aztán mégis sikerült megbarátkozni vele. A legújabb pletykák is működhetnek - megvalósítás kérdése. Az is, hogy netán Plagueis visszatér, és hogy igazából ő mozgatta a szálakat, még az is működhet. Igen, jelen állás szerint Palpi volt a Saga-ban a főgenya, de ha belegondolunk, a PT is átértelmezte valamennyire az OT-ben látottakat, valószínűleg az ST esetében is lesz ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, nagy kérdés hogy mi lesz a végkifejlet..

Han lepuffantja Luke-ot?

Majd tesz egy bocsánat kérő mozdulatot?

giphy.gif

 

Netán Luke fogja lekaszabolni Han-t egészen véletlenül?

"Mit tettem?"

force-for-change-raises-over-5-million-dollars-so-jj-abrams-thanks-fans-with-a-teaser-pic-1e85847c-c954-4766-bdc4-3205d39c009d.gif?width=250&height=107

 

Vagy tényleg az lesz, hogy John Boyega belép a terembe, és lelövi mindkettőt. Majd ilyen fejjel távozik:

kJBdQmP.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake!

Az első kettő marha jó :lol2: ,

de Boyega-tól mentsen meg az ég engem! Micsoda képet találtál a "dzsungelmajomról"?! :sick:

 

Egyébként Leiára senki sem gondol? Szar napja lesz nagyon: élete párja kampec testvére kezétől, a fia sötét oldalon az apja nyomdokán.. szegény!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Leiára senki sem gondol? Szar napja lesz nagyon: élete párja kampec testvére kezétől, a fia sötét oldalon az apja nyomdokán.. szegény!

Rá a kémjelentők se gondolnak. Ugyan hivatalos forrásból is tudjuk hogy lesz olyan szereplő akinek Hannal és Leiával is lesz közös jelenete, egyelőre egy kémjelentés se foglalkozott azzal hogy ő hogy illik majd a képbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

badassdigest odalán olvastam, jó hosszú, spoileres, még emésztem

 

From a Post Ardnt 4th draft rewrite

 

Out of respect for the fans/film makers , no narrative arc will be noted.

 

Again, [spoiler Caution]

 

Villain(s) / Max Von Sydow - Darth Plagueis

 

While Max has been announced as a cast member, he won't actually make an appearance in this film. Disney had an outline for the entire trilogy from the beginning and knew about Plaguies being vital to the story (how do you top the Emperor, anyway.) Due to his age, most of Max's scenes would be filmed during Ep. 7, since his availability may be limited (or non-existent) in future episodes. He'll likely be seen via holograms in the next film (ala ESB) before finally appearing in the flesh by Ep9...his death being the climax (and likely filmed with stunt doubles.)

 

Sith Protectors

 

Lupita Nyong'o - Vena [in early script]

Christina Chong - Ova [early script]

 

The dichotomy of two (Master/apprentice) will be slightly different in this film, due the shift in mythological themes. A single underlying evil remains, though is surrounded by 'protectors', who also serve as spies/liaisons. The classic aesthetic of these film's can't be overstated and they've referenced early McQuarrie art for The Plaeiguies lair. Early draft had him immaterial, communicating through the force to susceptive minds (see Vodemort.) Since the dark side in this film is more stratified, several key characters fall victim to Plaguies' scheme.

 

Empire/Rebels

 

Gwendoline Christie - General Vos [early script]

 

Despite the passage of time, and much like real world politics, the Galaxy is still not at peace. Even though the Empire as we knew it has been overthrown, several individuals [factions] have split, remaining loyal to the prior regime. In a sense, there are rebels on both sides. Since they lack a dictatorlike leader, the Imperials basically operate as a police state, headed by General Vos. It's important to note that the relationship here is less good and evil and more a tense rivalry [think a more vitriolic Republican/Democratic dichotomy] with both sides adhering to a core understanding (Rebels even use old Imperial ships for reconnaissance, for example.)

 

Jedi / Offspring and Old Friends

 

Mark Hammill - "Master Luke"

Daisy Ridley - kira

Adam Driver - Jona [early script]

Harrison Ford - Han Solo

Carrie Fisher -Leia Organa

 

Not surprising, Luke is a recluse. Having done his duty, he has taken abode on Tatooine, his home world and is uncle and mentor to.....Kira. Even though frustrated by life on this planet, she adores Luke and heeds his wisdom. Kira is sister to Jona, a New Republic pilot who spends most of his time serving in the Rebel Fleet. They are both the offspring of Han and Leia. Arndt originally had Jona on Tat and Kira with her parents, but that was since switched. To JJ's credit, this was an incredibly brave move. Han and Leia are estranged and never married.

 

Contemporaries / New Comers and Tragedy

 

Oscar Isaac - Kane [early script]

Andy Serkis - Orgo

John Boyega - Ren

 

Leia is the equivalent of Chancellor. She wanted Jona[now Kira] to lead a simpler life and not get caught up in the bureaucracy of New Republic affairs. She also was subconsciously concerned about her well being since kira is apparently more powerful than her brother. On Tatooine Kira is best friends with Orgo, a cyborg border guard. Han is commander of the Rebel Fleet. Kane Is co-pilot and inherits the Falcon when Han & Leia......perish (heroically.) Though tragic, their deaths serve an inevitable and necessary plot point: Kira now is thrust onto a new path and will be trained by Luke (naturally.) Kane travels to Kashyyyk and in an endearing exchange (admittedly, I shed a tear) Chewie supplants Han as co-pilot, continuous his life debt. Jona is overcome with grief and disappears for the rest of the film, presumably to avenge their deaths. He will likely be the fallen hero throughout the trilogy, though this isn't really made made clear in this draft.

 

Ren, a fellow pilot and friend of Jona, arrives on Tatooine to relay the bad news, though Luke has already felt it. With the aid of Orgo, they navigate the remote wilderness enroute to Mos Eisely to get off world. The emphasis is mainly on Kira now. There is sensual tension between Kane and Kira (I'm sure you can sense where that's headed.)

 

Plot Outline

[spolier]

 

During an important Galactic Forum, when both sides are close to an agreement on unification, it is learned that a massive weapon has been built into the surface of Coruscant [This apparently was an early alternative to the Death Star and was abandoned follwing the events of TPT. It is suggested that the 'ruined' part of the planet seen in AOTC was an early construction site, and has since been refurbished for this new super weapon.) This was a masterful move by DP, having learned from the faults of a stand alone Death Star. It's made all the more ominous due to the fact that Coruscant can't be destroyed to solve the problem. The NRSenate is outraged, though it is unclear who is responsible. The Imperial faction is blamed and a war ensues.

 

Locations.

 

Tatooine (Mos Espa makes makes an appearance in this film [one scene], though it isn't a space port.)

 

Dantooine (a Rebel Mainstay)

 

Coruscant (New Republic Alliance)

 

Kashyyyk (Brief scene)

 

Mustafar (Plaguies Lair)

 

Cyrene (Training Locale)

 

A Few Other Notes

 

-Contrary to popular assumption, the Jedi are not plentiful in this film (there is substantial dialogue that explains this.)

It also serves the story by having the protagonist go through an ordeal (loss, epiphany, adventure, growth) which is a universal structure (i.e. If the prime characters were fully seasoned Jedi already, that wouldn't leave much room for a a story arc.) Film is also very female heavy (this is also explained).

-Film will mark the first time we see the construction of a light saber on screen (though this may have been cut from final script.)

-This film is saturated in CT references (production and dialogue wise) though it never comes across as gratuitous.

There are several scenes that parallel A New Hope.

-There is a key flashback scene towards the beginning of the film featuring the actor Domhall Gleeson, Billie Lorde, Pip Anderson and others.

- Early draft titles were A New Threat and The Shadow Heir (the latter being moved to the second film for story purposes)

 

Trailer Christmas Day

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.