Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Húú, jó pár napja nem jártam itt, de látom peregnek rendesen az események.

 

Kezdem az elején. Én személy szerint nagyon örülök, hogy lesz ep7, amikor megtudtam olyan érzés volt, mintha egy rég nem látott szerettemet kapnám vissza. Persze aztán idővel bennem is felmerültek félelmek, főképp azona téren, hogy szükséges-e folytatni, amikor ennyire kerek a történet, de aztán rájöttem, hogy rengeteg kérdés nyitva maradt amiből kilehet hozni érdekes történetet, a lényeg, hogyha meglesz az új trilógia akkor azt érezzük majd, hogy ez kellet és a történet így kerek 9 résszel, nem pedig 6-al.

 

Alapjába véve pozitívan állok hozzá, és a felmerült pletykák nagyobb százalékba tetszenek mint nem, de azért volt/van egy pár dolog ami erősen kérdőjeles. A számomra leginkább nem tetsző dolog úgy néz ki már nem fog megvalósulni, hogy Luke főgonosz lesz, az bennem tényleg egy világot döntene össze, hasonlóan Frenkie-hez, nekem is a legfelemelőbb pillanat amikor Luke eldobja a fénykardját és kijelenti ő sosem tér át a sötét oldalra.

 

Az, hogy Han és Luke egymás ellenségei lennének megint elég meredek. Odáig rendben lenne, hogy van köztük némi konfliktus, de ez úgy lenne jó, hogy a filmben ennek ellenére tudnának együtt harcolni és a végére ez a feszültség megszűnne. De az, hogy komolyan harcolnának egymás ellen és, hogy egyikük megölné a másikat, ez szintén elképzelhetetlennek tűnik. Ez a verzió meg, hogy egy Luke által rossz irányba visszavert lövés okozza Han halálát, olyan mint a manapság egyre divatosabb krimi vagy mafia film klisé, ahol a főhös lelkileg szenved mert évekkel korábban egy eltévedt lövése egy ártatlant ölt meg. Szóval ezt ne...

 

Egyébiránt, én korábban is mondtam, hogy han halálát nem tartanám rossz ötletnek, így megmaradna a nagy öreg halála, de nem séma szerűen azáltal, hogy Luke-ot ölik meg, és kellő motiváció lehetne ez több hős számára is. Szerintem azt borítékolhatjuk, hogy a trilógiát, de jó eséllyel a hetedik részt sem éli túl mindenki a nagy hármasból. Valaki írta nem rég, talán pb (ha valaki más, akkor elnézést), hogy Leia halála sem lenne rossz ötlet, mert ő szinte mindenkinek jelent valamit, és előzetesen az ő karakteréből nem látni, hogy milyen fontosabb szerepet lehetne kihozni. Én nekem ez az elképzelés is tetszik.

 

Adam Driver mint főgonosz és mint Han fia, már a kezdetektől pletyka volt, úgy vélem ez abszolút működne, nekem a srácról amúgy is jó érzéseim vannak, szerintem ő biztosan nagyot alakít majd.

 

És akkor a végére Darth Plagueis... Hónapokkal ezelőtt, mikor még semmi hír nem volt én úgy gondoltam jó lenne ha őt behoznák mint főgonosz valamilyen úton módon, de azóta nagyot fordult a világ, főképp az azóta kiszivárgott pletykák fényében, ami sokkal tetszetősebb mint a semmiből előbukkanó öreg nagy hatalmú sith nagyúr. Bár beszéltek már Darth Ruinról is, aki egy ősi sith lenne, sőt Plagueisről is sok verzió volt, most jelen állás szerint azt mondanám jobb lenne ha nem lenne benne egyik sem. Ha Plagueis még is szerepelne, akkor remélem semmi olyasmi nem lesz, hogy Palpatine-t ő irányította a háttérből, az gyakorlatilag lerombolná az eddigi 6 filmet és Palpatine karakteréből is rengeteget elvenne. Ha visszatér akkor az csakis úgy működne talán, hogy az visszautaljon arra amit Palpatine mesélt róla, na de ez még így is kérdőjeles, hiszen a történet úgy szólt, hogy a tanítványa álmában meggyilkolta, a sith-ek pedig ne legyenek képesek eőszellemként visszatérni ez megint sokmindent lerombolna az eddigiekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha ez igaz akkor nem picit lesz sz*r az ep.7 Mindenesetre ha beigazolodik akkor Zééé-nek lesz igaza és egy sokadrangú ep.4 klón lesz

 

Edit: Jake, ezt pontosan hol találtad? Van hozzá linked?

Már miért lenne sz@r az Ep VII? Nekem tetszenek a leírtak. Nyilvánvaló volt,hogy Ep IV copy lesz valamilyen szinten. Mi ebben a meglepő?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért lenne sz@r az Ep VII? Nekem tetszenek a leírtak. Nyilvánvaló volt,hogy Ep IV copy lesz valamilyen szinten. Mi ebben a meglepő?

 

Hát szerintem is nagyon gyenge lenne Plagueis előrángatása. Főleg, hogy Anakin tettét degradálná le egy az egyben. Persze aki EpIV copyt vár, az biztos örülni fog...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én személy szerint nagyon örülök, hogy lesz ep7, amikor megtudtam olyan érzés volt, mintha egy rég nem látott szerettemet kapnám vissza. Persze aztán idővel bennem is felmerültek félelmek, főképp azona téren, hogy szükséges-e folytatni, amikor ennyire kerek a történet, de aztán rájöttem, hogy rengeteg kérdés nyitva maradt amiből kilehet hozni érdekes történetet, a lényeg, hogyha meglesz az új trilógia akkor azt érezzük majd, hogy ez kellet és a történet így kerek 9 résszel, nem pedig 6-al.

Én is örültem, amikor kiderült, hogy lesz ST, a mondandód végével is egyetértek. ;) Amúgy azt soha nem értettem, hogy egyeseknek azzal van bajuk, hogy a Saga eddig egy kerek egész és felesleges bolygatni. Tény és való, hogy a 6 film jól működik együtt, egységesek stb.. Na de az OT-ra is igaz ugyanez, sőt az Ep.4-re akár külön is. Most akkor felesleges volt a PT is? De a 6 film mellé most már ott a TCW és elindult a Rebels is. A TCW is összességében remekül passzol a képbe és ki tudta egészíteni az amúgy kerek Saga-t. Vagy akkor az is felesleges volt?

Szóval úgy gondolom, hogy a ST-nak semmivel nincs kisebb létjogosultsága, mint a PT-nak, a TCW-nak vagy a Rebels-nek. Maradtak nyitott kérdések és érdekes dolgok, amikre nyugodtan fel lehet húzni egy új filmet, de trilógiát is. A kulcs tényleg az, hogy az alapvető szellemiség maradjon meg és a ST is passzoljon a Saga-ba, ne lógjon ki, mint mondjuk egy spin-off.

 

Az, hogy Han és Luke egymás ellenségei lennének megint elég meredek. Odáig rendben lenne, hogy van köztük némi konfliktus, de ez úgy lenne jó, hogy a filmben ennek ellenére tudnának együtt harcolni és a végére ez a feszültség megszűnne. De az, hogy komolyan harcolnának egymás ellen és, hogy egyikük megölné a másikat, ez szintén elképzelhetetlennek tűnik. Ez a verzió meg, hogy egy Luke által rossz irányba visszavert lövés okozza Han halálát, olyan mint a manapság egyre divatosabb krimi vagy mafia film klisé, ahol a főhös lelkileg szenved mert évekkel korábban egy eltévedt lövése egy ártatlant ölt meg. Szóval ezt ne...

Többnyire ezzel is egyetértek. ;)

 

Valaki írta nem rég, talán pb (ha valaki más, akkor elnézést), hogy Leia halála sem lenne rossz ötlet, mert ő szinte mindenkinek jelent valamit, és előzetesen az ő karakteréből nem látni, hogy milyen fontosabb szerepet lehetne kihozni. Én nekem ez az elképzelés is tetszik.

Igen .én követtem el. :) Egyrészt, egy idősebb Leia-nál se feltétlenül érzem, hogy érdemi szerephez tudnák juttatni (erős politikai vonal nélkül), másrészt, Carrie személyével kapcsolatban is vannak kétségeim a jövőt illetően. Valóban esélyes, hogy valaki meghal a nagy trióból és szerintem ő lenne az "ideális" jelölt. Ő kötődik a legtöbb karakterhez, így komoly motivációs lavinákat is tudna elindítani. Han és Luke szemszögéből meg érzek még potenciált a sztori tekintetében. Eleve Luke halála erősen copy-paste szagú lenne, Han határeset, női karakter, mint "vezéráldozat" még nem volt (Padmé-nál teljesen más körülmények voltak).

 

Ha Plagueis még is szerepelne, akkor remélem semmi olyasmi nem lesz, hogy Palpatine-t ő irányította a háttérből, az gyakorlatilag lerombolná az eddigi 6 filmet és Palpatine karakteréből is rengeteget elvenne. Ha visszatér akkor az csakis úgy működne talán, hogy az visszautaljon arra amit Palpatine mesélt róla, na de ez még így is kérdőjeles, hiszen a történet úgy szólt, hogy a tanítványa álmában meggyilkolta, a sith-ek pedig ne legyenek képesek eőszellemként visszatérni ez megint sokmindent lerombolna az eddigiekből.

Az a baj, hogy Plagueis haláláról nem igazán állt érdekében hazudnia Sidious-nak. Valószínűleg tényleg úgy volt vele, hogy meghalt az egykori mester, szóval Sidious háttérből történő irányítása már csak ezért se működik. Ha meg nem tudta, hogy él, az is elég ciki helyzet. Eleve egyik alternatíva se illeszkedik a sithek világába. Miért bujkálna Plagueis Sidious elől, pláne amikor már létrejött egy Sith Birodalom? A halálból való visszatérés meg kifejezetten kínos megoldás lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Edit: Jake, ezt pontosan hol találtad? Van hozzá linked?

tessék a link

Egy anonim hozzászóló a trailer leírás hír alatt.

Azért ennek a szövegnek a valóságtartalma ezek után persze hogy egy nagy kérdőjel. De mégis ügyesen és logikusan van beleszőve az elmúlt hónapok pletykái (kiborg, Driver Han fia , Lupita mint Sith védelmező, Driver X-Wing pilóta stb)

Azért J.J. és Kasdan - ha tegyük fel ez igaz- tuti alaposan átírta a sztorit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem zárulhat a történet Palpatine halálával mert az Ő végzete már nem az eposz vége, csak egy fejezet a beteljesedéshez vezető úton. Sokan most ébrednek rá, hogy a folytatás érdekében mit is veszítünk valójában. Például azt, hogy a 3. trilógiában fut ki a történet és nem az OT-ban. A 3. trilógiában ismerjük meg az IGAZI főgonoszt, aki végig ott settenkedett a háttérben. Ha nem így lenne, akkor nem lenne értelme a 3. trilógiának. Ha Palpatine marad a nagy főgonosz, ha a Birodalomnak vége a Jediben, akkor semmi értelme 3. trilógiát készíteni. Mostantól az OT azért létezik, hogy az ST felvezesse. A 3. trilógia minden eddigi Star Wars filmet és annak minden fontosabb szereplőjét (Palpatine, Anakin/VAder stb.) átértékeli. Egy 3. trilógiának pontosan ez a dolga és ha nem így tenné, akkor csak egy felesleges folytatás lenne, amit senki nem kíván.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem zárulhat a történet Palpatine halálával mert az Ő végzete már nem az eposz vége, csak egy fejezet a beteljesedéshez vezető úton. Sokan most ébrednek rá, hogy a folytatás érdekében mit is veszítünk valójában. Például azt, hogy a 3. trilógiában fut ki a történet és nem az OT-ban. A 3. trilógiában ismerjük meg az IGAZI főgonoszt, aki végig ott settenkedett a háttérben. Ha nem így lenne, akkor nem lenne értelme a 3. trilógiának. Ha Palpatine marad a nagy főgonosz, ha a Birodalomnak vége a Jediben, akkor semmi értelme 3. trilógiát készíteni. Mostantól az OT azért létezik, hogy az ST felvezesse. A 3. trilógia minden eddigi Star Wars filmet és annak minden fontosabb szereplőjét (Palpatine, Anakin/VAder stb.) átértékeli. Egy 3. trilógiának pontosan ez a dolga és ha nem így tenné, akkor csak egy felesleges folytatás lenne, amit senki nem kíván.

Ebben mondjuk van igazság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, csak a megszokás, de szerintem nincs igaza Zééé-nek. Úgy is lehet folytatni a sagát, hogy Palpatine tevékenységét nem alacsonyítjuk le. Nem ott lesz a záró akkord, de ez nem jelenti azt, hogy valakit elő kell rántani Palpatine árnyékából, hiszen akkor fölösleges lenne a 30 év ugrás. 30 év pont elegendő ahhoz, hogy megágyazzon egy új konfliktusnak, ami fakadhat az előző konfliktus (nem tökéletes) lezárásából, ahogy pl. a II. világháború következett az I. világháborúból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se értek egyet Zééé írásával. Attól, hogy folytatódik a Saga, még nem kell az előzményeknek (pl. OT) szimpla felvezetéssé alacsonyodniuk. Nem feltétlenül kell, hogy az új főgonosz keményebb legyen Sidious-nél, az pedig pláne nem, hogy konkrét összefüggés legyen, a mestere kerüljön elő, vagy kiderüljön, hogy más irányított a háttérből végig. A Saga a legnagyobb léptékű közelítéssel a Skywalker-családról és annak Erővel való kapcsolatáról szól. Ha a ST-ban is Skywalker-ek (és persze az Erő) játsszák a főszerepet, akkor az remekül illeszkedhet az eddigiekhez.

 

Pláne, hogy ott lesz még a Birodalom valamiféle maradványa és a Szövetség által megszervezett és működtetett rendszer is. Ezek az Ep.6-ból (és az eddigi hírekből) egyenes úton következnek, ahogyan megannyi megválaszolatlan kérdés is. Leginkább pl., hogy Luke mit kezd a jediséggel, lesz-e újabb közösség az Erőhasználóknak stb.. Ha ezen kérdésekre olyan válaszokat kapunk, amelyek jól illeszkednek a Saga által eddig lefektetett keretekbe (pl. logikailag vagy a Skywalker-központúságban), akkor lehet ez remek folytatás így is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az jutott még eszembe Zééé gondolatmenetével kapcsolatban, hogy ha előkerülne egy nagyobb ősi sith, akár Plagueis akár más, ő valószínűleg még Palpatine-nál is erősebb lenne. Sheev-nek az eddigi történetben megvoltak a méltó ellenfelei Yoda illetve Anakin személyében (mindketten különböző módon ugye). Most itt van ez az ősi sith nagyúr, aki még az eddigi főgonoszt is felülmúlja, neki korábban nem bukkant fel méltó ellenfele, Anakin/Vader lehetett volna, de a benne rejlő potenciál koránt sem lett kiaknázva. Luke viszont a hírek szerint olyan jártas lesz az erőben mint előtte még senki, és ezért nem véletlenül fut ki ide a történet, hogy akkor fedi fel magát ez a sith amikor Luke ismét színre lép, immár a valaha élt leghatalmasabb jediként. Így a cím is magyarázható lenne, mindkét oldal tekintetében, Luke előkerülne a remeteségből és ennek hatására Plagueis (vagy Ruin vagy majd ahogy nevezik) szintén kénytelen lenne cselekedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, csak a megszokás, de szerintem nincs igaza Zééé-nek. Úgy is lehet folytatni a sagát, hogy Palpatine tevékenységét nem alacsonyítjuk le. Nem ott lesz a záró akkord, de ez nem jelenti azt, hogy valakit elő kell rántani Palpatine árnyékából, hiszen akkor fölösleges lenne a 30 év ugrás. 30 év pont elegendő ahhoz, hogy megágyazzon egy új konfliktusnak, ami fakadhat az előző konfliktus (nem tökéletes) lezárásából, ahogy pl. a II. világháború következett az I. világháborúból.

 

Bárhogy lehet folytatni a sagat, csak semmi értelme úgy folytatni, hogy az nem következi egyenesen az OT-ből. Legalább olyan szorosan kell következnie az ST-nek az OT-ből, mint amilyen szorosan következik az OT a PT-ből, ellenkező esetben nem lesz egységes a 3 trilógia. A 3. trilógiában kell kulminálódnia a történéseknek, ott kell eldőlnie mindennek, ami elkerülhetetlenül fogja megváltoztatni Palpatine és Vader korábbi szerepét. Ha csak egy olcsójános folytatást akarunk, akkor persze elő lehet venni valami sablonos főgonoszt, aki annyira azért nem erős, hogy veszélyeztesse Palpatine korábbi szerepét, cask annak a folytatásnak semmi értelme nem lenne. Olyan folytatás kell, ami Palpatine és Vader szerepére épül, de alárendeli őket, hogy minden esemény a 3. trilógiában teljesedhessen ki. Palpi jól leírta, amúgy meg nekem van igazam. :) (Turi majd jól megcáfol, ha nincs. :D )

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Max von Sydow tuti valami öreg gonoszt fog alakítani, és nem a sarki kifutó fiút, ha már 85 évesen csatlakozott a stábhoz.

Sydow mai napig aktív (hamarosan egy kanadai drámát forgat), nem csak az SW miatt "tért vissza". Az elmúlt években kis és nagy szerepeket egyaránt vállalt. Egyébként mókás, hogy anno két "nagy" SW riválisban a Dűnében és a Flash Gordonban is feltűnt. Az utóbbiban ő játszotta a főgonoszt Ming császárt. Azt a figurát, aki már az eredeti Flash Gordonban is szerepelt és aki valszeg nagy hatással volt Lucasra akkoris amikor kitalálta Palpatine figuráját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag Európában titokban már levetítették az előzetest valahol...A főgonosz szerepel majd a teaserben, és olyan mint Darth Revan a KoToR-ból és egy Imperial Guard keveréke

 

Yessir, yessir, people in Europe have also been secretly shown the minute-long Star Wars: The Force Awakens teaser that we heard rumblings about yesterday which means there are enough people in the world who have seen it to get confirmations about things. Namely, what character flashes we're going to be seeing and if they only include our good guys.

 

I'm very happy to tell you that our new villain, the "cyborg" or "Inquisitor" depending on when you jumped off the rumor mill, is totally in the teaser.

 

He's masked (no identity spoilers yet!) and the final design of the mask looks somewhere in between the red-colored Imperial Guards from Return of the Jedi and Darth Reven from Knights of the Old Republic

http://www.latino-review.com/news/star-wars-the-force-awakens-teaser-will-include-the-new-villain

 

Kb így kell majd elképzelni

tumblr_mn2uk7M9lH1qk87fio1_1280.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem volt valakinél egy bekapcsolt okostelefon és hamarosan felkerül a netre valami kamerás verzió.

Az iszonyat nagy feeling lenne. :D

 

Bár ezért a Revan kinézetért nem nagyon rajongtunk ha jól emlékszem. Mi is volt vele a baj?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár ezért a Revan kinézetért nem nagyon rajongtunk ha jól emlékszem. Mi is volt vele a baj?

A kiszivárgott concept szerint a kardjában lesz egy keresztvas, ami szintén vág. Azt beszéltük hogy ha egy ilyet megforgatna csuklóbol levágná a saját kezét. Elvileg ez egyébként maradt. A teaser leírás szerint pont ilyen kardja lesz, de most úgy vagyok vele hogy mindegy csak lássuk... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az jutott még eszembe Zééé gondolatmenetével kapcsolatban, hogy ha előkerülne egy nagyobb ősi sith, akár Plagueis akár más, ő valószínűleg még Palpatine-nál is erősebb lenne. Sheev-nek az eddigi történetben megvoltak a méltó ellenfelei Yoda illetve Anakin személyében (mindketten különböző módon ugye). Most itt van ez az ősi sith nagyúr, aki még az eddigi főgonoszt is felülmúlja, neki korábban nem bukkant fel méltó ellenfele, Anakin/Vader lehetett volna, de a benne rejlő potenciál koránt sem lett kiaknázva. Luke viszont a hírek szerint olyan jártas lesz az erőben mint előtte még senki, és ezért nem véletlenül fut ki ide a történet, hogy akkor fedi fel magát ez a sith amikor Luke ismét színre lép, immár a valaha élt leghatalmasabb jediként. Így a cím is magyarázható lenne, mindkét oldal tekintetében, Luke előkerülne a remeteségből és ennek hatására Plagueis (vagy Ruin vagy majd ahogy nevezik) szintén kénytelen lenne cselekedni.

 

Ezt a "Palpatine-nél hatalmasabb sith" dolgot szerintem hanyagolhatjuk. Annyira hatalmasok voltak, hogy mégy egy sith birodalmat sem tudtak összehozni, ellentétben Palpatine-nal. Szerintem nem szabad egy halott sith-et újra éleszteni, valami más lesz itt a főgonosz körül, valami kézenfekvőbb. Szerintem egy régi sithnek semmi ráhatása nem lehet a fizikai világra, hiszen nem ismerték az erőszellem tecnikáját, nem is értem, hogy Anakin/Vader hogy tudott megtestesülni a ROTJ végén?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kiszivárgott concept szerint a kardjában lesz egy keresztvas, ami szintén vág. Azt beszéltük hogy ha egy ilyet megforgatna csuklóbol levágná a saját kezét. Elvileg ez egyébként maradt. A teaser leírás szerint pont ilyen kardja lesz, de most úgy vagyok vele hogy mindegy csak lássuk... :D

Azt a "fan rajznak is gyenge" valamit írják a teaserbe? Ne neeee.... Én akkor nem is várom. :D Az annyira gagyi volt, hogy hihetetlen.

 

nem is értem, hogy Anakin/Vader hogy tudott megtestesülni a ROTJ végén?

Kiválasztottként megváltást nyert azzal, hogy megölte a sith -et és beteljesítette a jóslatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak nem is néz ki jól az a kard, hogy a funkciótlanságáról már ne is beszéljünk. :D Én ennek, a kalapból előhúzott új Sith-nek nem örülnék, az a színházas jelenet a harmadik epizódban annyira tökéletes volt, hogy ezt utólag megmásítani botorság lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra se értem, miért kéne Sidious-nál hatalmasabb főgonosz. Attól, hogy folytatásról beszélünk, rögtön mindennek jobbnak, erősebbnek, nagyobbnak kell lennie? Jöjjön gonosz, aki keményebb, mint Sidious, jedi, aki odaveri Yoda-t, a cirkálók legyenek nagyobbak a csillagrombolóknál, a koszos teherhajók manőverezhetőbbek, mint a Falcon, a gonosz páncélja legyen feketébb, mint Vader-é, Boyega legyen hülyébb Windu-nál és persze legyen minden fénykard vastagabb és hosszabb. :D Luke is legyen mindennél és mindenkinél hatalmasabb, de persze csak addig, amíg az Ep.9 végére bele nem lendülnek a gyerkőcök, mert akkor azok majd az univerzumot kifordítják a helyéből. :D

 

Az OT-ban Luke se volt erősebb, mint Yoda vagy Obi (sőt), mégis tökéletesen működött a dolog. Vader se vette volna fel az esélyt a mustafar-i baleset előtti Anakin-nal, de ugyebár Sidous se volt már annyira tökéletes stratéga, mint a PT idején. Az öreg Obi is rendesen "kijött a gyakorlatból" és Yoda se pattogott össze-vissza a fénykardjával. Mégis mindegyik karakter remek volt és az OT tovább emelte a megítélésüket, noha bizonyos aspektusokból rendesen visszaestek. Miért ne jöhetne a ST-ra egy olyan főgonosz, aki más, mint a klasszikus sithek? Sok szempontból rosszabb, sok szempontból akár jobb, mint az elődei, ám globálisan akár fenyegetőbb az új rendszerre vagy akár a galaxisra nézve.

 

nem is értem, hogy Anakin/Vader hogy tudott megtestesülni a ROTJ végén?

Elvégre ő lehetett a Kiválasztott. Ahogyan az Ep.3-ban is elég hamar sikerült neki olyan mélyre süllyedni a sötétségben, hogy csak új izzottak a szemei, ugyanúgy az Ep.6-ban is képes volt megtérni, visszatérni a világos oldalra és hőshöz méltóan távozni. (Pontosabban nem is távozott igazán, csak erről a létsíkról, aztán hősként tért vissza az Erőből a "szelleme", ami nem is igazán a szelleme, szóval mindegy, na, mindenki érti mire gondolok. :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.