Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

"órarúgó gerincű felpattanónak" :lol:

Mivel tudjuk, hogy szeret gyűjtögetni szerintem régi kódexekből, pergamenekből, adattáblákból, holokronokból!!! kikupálhatja magát anélkül, hogy egy konkrét hús-vér mestere lenne. És mivel pont, hogy kihalt a Sith rend és mégis tanul egy s mást ugyan ki cáfolhatná meg, hogy ő nem Sith, a Kettő szabálya ugyanezen okokból megint csak nem akadály hisz ki mondja meg neki, hogy csak 2 lehet ha ő nem úgy akarja, hisz kvázi ő élesztheti újjá a rendet a saját szájíze szerint,(mint Luke a Jedi rendet a Legendsben: Jedik házasodhatnak) pláne szerintem amúgy sem volt egy hatásos dolog a Kettő szabálya, hisz évszázadokon keresztül bujkáltak mikor felfedték magukat akkor meg volt egy erős 20 évük, az arányok önmagukért beszélnek :)

Pontosan! Sidious és Vader halálával minden, amit eddig tudtunk a Sith-ekről, lekerült az asztalról (mint ahogy a 66-os paranccsal az is semmissé vált, amit a Jedikről tudtunk). A kettős szabály amúgy is fel-fel lett rúgva régen is, de most, hogy az a Sith irányzat megszűnt létezni, és ha Kylo vagy valaki más újralapítja a Sith Rendet (Első Rendet?), akár egy hadsereget is kiképezhet. Ugyanúgy megreformálhatja, újraalakíthatja, mint ezer évvel ezelőtt Darth Bane. A Sith, akárcsak a Jedi, alapjaitól épülhet újjá, ha újjáépül.

 

Hogy ki mondaná meg neki, hogy csak 2 lehet? George Lucas Ez a bökkenő.

Utolsó információim szerint George Lucas sohasem volt az univerzum része, így aligha pofázhat bele a Sith-ek dolgába (úgyse hagynák), sőt, most már a filmeknek sem része, szóval aligha pofázhat bele a Disney/Lucafilm dolgába (úgyse hagynák). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy népszerű teória szerint a guberáló Rey egy sith ereklyét is magánál tart, ami miatt Kylo Ren képes volt felégetni egy falut is. Mindenáron keresi Darth Plagueis egyik eszközét. A falu égetés után lesz elege Finn-ek ebből az egészből talán talán..

Íme:

apfps0.jpg

 

Egy MSW podcastban pedig szó volt róla, hogy Kylo Ren és Rey egykor Luke Skywalker tanítványai voltak, de az újjá élet jedi renddel történt valami érdekes... Ekkor Luke száműzetésbe vonult, és a két (Solo?) tanítvány szét széledt a galaxisban, még fiatalon...

 

Kylo szimpatizált az Új Renddel, és a titokzatos Uber-rel (valamint megismerve a családi múltat, nagyapját csodálva elkezdett a sötét oldal felé húzni, és nagyapja maszkját begyűjteni- lásd előzetes elején), míg Rey inkább más utat választott, és leszámolt addigi múltjával.

 

Mit szóltok ezekhez az elméletekhez?

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen Rey nagyon vonzódik ehhez a bothoz az biztos. Siklójára is fel volt tűzve, itt a képen is a kezében van. De véleményem szerint nem nagyon látszik ereklyének, de még réginek sem. Olyan mintha Darth Maul dupla penegés kard markolatából fabrikálta volna valaki. Végül is az is sith ereklye. Vajon hogy került hozzá, csak nem a szanaszéjjel lezuhant birodalmi hajókból szedte össze? Biztos a birodalom végnapjaiban, felpakolták az összes sith cuccot egy treasure ship-be, amit a Jakku felett lelőttek. Sok-sok kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy népszerű teória szerint a guberáló Rey egy sith ereklyét is magánál tart, ami miatt Kylo Ren képes volt felégetni egy falut is. Mindenáron keresi Darth Plagueis egyik eszközét. A falu égetés után lesz elege Finn-ek ebből az egészből talán talán..

 

Egy MSW podcastban pedig szó volt róla, hogy Kylo Ren és Rey egykor Luke Skywalker tanítványai voltak, de az újjá élet jedi renddel történt valami érdekes... Ekkor Luke száműzetésbe vonult, és a két (Solo?) tanítvány szét széledt a galaxisban, még fiatalon...

 

Kylo szimpatizált az Új Renddel, és a titokzatos Uber-rel (valamint megismerve a családi múltat, nagyapját csodálva elkezdett a sötét oldal felé húzni, és nagyapja maszkját begyűjteni- lásd előzetes elején), míg Rey inkább más utat választott, és leszámolt addigi múltjával.

 

Mit szóltok ezekhez az elméletekhez?

Eddig még nem hallottam ezt a teóriát, hogy Reynél egy sith ereklye van, szerintem ami a kezében van az nem is az. Azt, hogy Kylo és Rey korábban Luke tanítványai voltak eltudom képzelni, főképp Kyloról. A concept artok szerint Rey párbajozik is a filmben, ezalapján annyira talán nem kezdő, hogy először lásson fénykardot, olyan párbajnak nem látnám értelmét ahol 2 suhintás után lefegyverzik az egyik felet. Az irányba még mindig kétségeim vannak, hogy a két említett szereplő Solo gyerek, de azt sme zárom ki, hogy mindketten azok. Egyelőre nagyon kacifántos a dolog, így sok esetben adja magát, hogy x vagy y kinek a gyereke, de épp ezek miatt nehéz egyértelmű következtetést levonni. Az is eszembe jutott már, hogy Rey talán Luke lánya. De olyanon is gondolkodtam, hogy az új ifjú Skywalker(vagy Solo) még nem is lesz központi szereplő az Ep7-ben és valami nagy meglepetést kapunk.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók a főoldalon berakott infók. Jakkuról már beszéltünk e tekintetben, de Kylo Ren témában nagyon tetszik az új infó.

A gyanított "gyűjtő szenvedélyének" nagyon elegáns okot adtak.

De a Rey-től idézett mondat miatt felvetődik a gondolat:

Rey nyilvánvalóan tudja az igazi Vader sorsát..És mivel a beszólás valódi szurinak tűnik, azt is tudja, hogy kivel áll szemben..

egyre sanszosabb a családi dráma esélye..

 

Ja és a maszkos gonosz ötlettelenségén agyalgatóknak sem kell nyafogni tovább: ilyen frappáns indok ki fogja ütni őket! :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam a főoldali hírt, tetszik ez az elmélet Kylo Renről, egész újszerű megközelítés, ilyen hazugságot még úgy sem láttunk Star Warsban. Ez még azt is megmagyarázza, egyes concept artokon miért volt a falu égetésnél Kylo Ren helyett Vader ábrázolva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bejön ez az új infó Renről, de azt hiszem, most megragadom az alkalmat és újra spoilermentességbe vonulok. :) Megint kezdek túlságosan képbe kerülni. Eh... ez a fránya trailer, várhattak volna vele decemberig. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiányzott már nagyon egy infó ami értelmet ad az eddig kiszivárgott jelentéseknek. Csatlakozva az előttem szólokhoz: szerintem ez az új infó baromi jó. Az a szép benne hogy ilyen a valós történelemben is többször előfordult. Utólag visszagondolva meglepő, hogy ilyen teória eddig nem merült fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy MSW podcastban pedig szó volt róla, hogy Kylo Ren és Rey egykor Luke Skywalker tanítványai voltak, de az újjá élet jedi renddel történt valami érdekes... Ekkor Luke száműzetésbe vonult, és a két (Solo?) tanítvány szét széledt a galaxisban, még fiatalon...

Kylo szimpatizált az Új Renddel, és a titokzatos Uber-rel (valamint megismerve a családi múltat, nagyapját csodálva elkezdett a sötét oldal felé húzni, és nagyapja maszkját begyűjteni- lásd előzetes elején), míg Rey inkább más utat választott, és leszámolt addigi múltjával.

A trailerben pedig látható, ahogy Luke a lemészárolt tanítványok között R2-ra teszi a kezét, és megfogadja, hogy abbahagyja az egészet, és félrevonul (az ep7 végéig sikerül is neki).

(Yoda is ezt tette az ep3 után)

 

Ezt viszont üti egy másik kémjelentés, amiben szerepelt a film egyik képkockája is (rajzolva) - amikor Han, Finn és Rey a Falcon-nal közelednek az Ellenállás támaszpontja felé, és Rey megpillantja a zöld bolygót, teljesen elcsodálkozik a gyönyörűségtől, mert ő elvileg sohasem hagyta el a Jakku homokkal borított felszínét, most lát először fákat meg vizet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idézett mondatban a trailerre utaltál, de akkor gondolom valamit félreértettem.

 

Egy népszerű teória szerint a guberáló Rey egy sith ereklyét is magánál tart, ami miatt Kylo Ren képes volt felégetni egy falut is.

Jake: Ez a teoria hol volt? Eddig mindenhol arról írtak hogy Anakin kardja miatt égetik fel a falut és a legújabb kémjelentés is ezt látszik alátámasztani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szerinte akkor csak nekem nem jön be Renről az info. Eléggé ötletelennek tartom hogy azt hiszi ő Vader. Valamiféle skizofrén Sith lesz? Az EP8-ban meg lesz valaki aki Sidiousnak vagy Dookunak hiszi magát?

Már miért hinné azt magáról hogy ő Vader? Erről szó se volt a kémjelentésben. Zoli felvetette, hogy esetleg tényleg Vader igazi örökösének tartja magát, de ez puszta spekuláció. A kijött infók alapján sokkal valószinübb hogy ez szimplán egy hatalomszerzési taktika.

Pont erről szól a gyüjtögetés is: el akarja hitetni a saját körével, hogy ő az.

 

Ez egyébként jól egybecseng az első ep.6 utáni SW könyv szinopszisával:

"A második Halálcsillag elpusztult. Pletykák keringenek, melyek szerint, az Uralkodó, és végrehajtója, Darth Vader meghaltak."

 

Ha létezik egy ilyen bizonytalanság akkor azt meg lehet lovagolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért hinné azt magáról hogy ő Vader? Erről szó se volt a kémjelentésben. Zoli felvetette, hogy esetleg tényleg Vader igazi örökösének tartja magát, de ez puszta spekuláció. A kijött infók alapján sokkal valószinübb hogy ez szimplán egy hatalomszerzési taktika.

Pont erről szól a gyüjtögetés is: el akarja hitetni a saját körével, hogy ő az.

 

Ez egyébként jól egybecseng az első ep.6 utáni SW könyv szinopszisával:

"A második Halálcsillag elpusztult. Pletykák keringenek, melyek szerint, az Uralkodó, és végrehajtója, Darth Vader meghaltak."

 

Ha létezik egy ilyen bizonytalanság akkor azt meg lehet lovagolni.

 

 

Igazad van. Félreértettem. Újra elolvastam a hírt és most már ok. Viszont hogy hiteti el hogy ő Vader mikor nem is úgy néz ki? Gondolom Vadert az egész Galaxis ismerte ha máshonnan nem a Holonetről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a Holonet valószinüleg csak egy maszkot ismert és nem egy arcot. Egy maszk pedig cserélhető. Gondolom igy is sok kétkedője van épp ezért van szüksége minél több bizonyékra maga körül arról, hogy ő az igazi Vader. A szétégett Vader maszk például ami a trailerben is látható valószinüleg nála lesz. Ezzel például bizonyithatja hogy a régi maszk egyszerüen megsérült.

Gondolom a fedősztorija valamiképp magyarázni próbálja majd, hogy miért tűnt el az endori csata után évekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake: Ez a teoria hol volt? Eddig mindenhol arról írtak hogy Anakin kardja miatt égetik fel a falut és a legújabb kémjelentés is ezt látszik alátámasztani.

Most legújabban a Schmoes srácok beszélnek róla (16 perc 04-től). Elég jó informátoraik vannak, és a nagy filmes siteok szerkesztőivel is jóban vannak (a bal oldali srác fél éve elspoilerezte a Terminator Genesys nagy fordulatát, és tényleg bejött) Sok geek showban megfordulnak youtubon (AMC, screenjunkies), meg rendezvényen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A videóból az derül ki, hogy ez a személyes tippjük. Konkrétan nyomatékositják, hogy nem tudják mit keres Kylo Ren (több eshetőséget is felsorolnak) Az Anakin kardról viszont kémjelentésünk is van. Plusz ott a trailerben is a kard ami igazolni látszik ezeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most láttam a főoldali hírt, tetszik ez az elmélet Kylo Renről, egész újszerű megközelítés, ilyen hazugságot még úgy sem láttunk Star Warsban. Ez még azt is megmagyarázza, egyes concept artokon miért volt a falu égetésnél Kylo Ren helyett Vader ábrázolva.

 

Ez tévedés. Hogy magyarázná meg azt ami nem úgy volt? Ha Vadert láttunk volna, akkor Kylo Ren egy komplett jó állapotú páncélt birtokolna..

Egy csukjás alakot láttunk, akit páran Vadernek hittek..ennyi..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszik ez a családi dráma! Talán lehet feszültség is Han és Luke között emiatt. Ha tippelni kellene akkor szerintem Ren Luke fia míg Rey Soloék lánya. Kylo Ren lehet Vader unokája aki rossz útra tér. Tökéletes. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tévedés. Hogy magyarázná meg azt ami nem úgy volt? Ha Vadert láttunk volna, akkor Kylo Ren egy komplett jó állapotú páncélt birtokolna..

Egy csukjás alakot láttunk, akit páran Vadernek hittek..ennyi..

Az nem csuklya volt, hanem konkrétan Vader sisakja. És nem véletlen, hogy őt tették be Kylo Ren helyére(akkor még nyilván nem volt meg Kylo végleges formája), mert ha nem lenne jelentősége akkor egy pálcikaember is lehetett volna ott.

http://cdn.inquisitr.com/wp-content/uploads/2015/01/star-wars-vader-force-awakens-episode-vii-mid-15120.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem csuklya volt, hanem konkrétan Vader sisakja. És nem véletlen, hogy őt tették be Kylo Ren helyére(akkor még nyilván nem volt meg Kylo végleges formája), mert ha nem lenne jelentősége akkor egy pálcikaember is lehetett volna ott.

http://cdn.inquisitr.com/wp-content/uploads/2015/01/star-wars-vader-force-awakens-episode-vii-mid-15120.jpg

 

Köszi, hogy beraktad! Ez az a kép.

És a képen NEM VADER SISAKJA VAN. Az egy csukja hátulról.

Látom, Te vagy az egyik aki azóta is ebben a hitben él. Egy

concept art-on miért kéne helyettesíteni bárkit?

Esetleg egy asztali modellezésnél kéne.

 

Vader-flashback-jelenetnek tartottuk még, de azóta nyilvánvaló, hogy csak eltévedtek páran..ez Kylo Ren!!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy beraktad! Ez az a kép.

És a képen NEM VADER SISAKJA VAN. Az egy csukja hátulról.

Látom, Te vagy az egyik aki azóta is ebben a hitben él. Egy

concept art-on miért kéne helyettesíteni bárkit?

Esetleg egy asztali modellezésnél kéne.

 

Vader-flashback-jelenetnek tartottuk még, de azóta nyilvánvaló, hogy csak eltévedtek páran..ez Kylo Ren!!

Csoli az előző hozzászólásomban írtam, hogy nem gondolom, hogy Vader szerepel a filmben, csak, hoya képen vele helyettesítették Kylot, de a rajzon nekem akkor is inkább egy Vader sisak látszik mint egy csuklya.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli az előző hozzászólásomban írtam, hogy nem gondolom, hogy Vader szerepel a filmben, csak, hoya képen vele helyettesítették Kylot, de a rajzon nekem akkor is inkább egy Vader sisak látszik mint egy csuklya.

 

tudom, hogy nem tévedtél el a filmmel kapcsolatban. És a rajz kétértelmű volt valóban, de már akkor is erősebb volt a feltételezés hogy nem Vader az..

hisz a megfelelő pontokon nem törik meg a csukja(bocs a fejrész sziluettje)..

vaderkylo.jpg

De nem csodálom, hogy ragaszkodsz hozzá, de mondd meg mi értelme van egy concept art-on behelyettesíteni valakit, ahelyett hogy megrajzolnák?

Semmi..És meg is rajzolták Kylo Rent kissé félreérthetően, ha már ő is megtévesztette az egész Első Rendet :P :

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

tudom, hogy nem tévedtél el a filmmel kapcsolatban. És a rajz kétértelmű volt valóban, de már akkor is erősebb volt a feltételezés hogy nem Vader az..

hisz a megfelelő pontokon nem törik meg a csukja(bocs a fejrész sziluettje)..

vaderkylo.jpg

De nem csodálom, hogy ragaszkodsz hozzá, de mondd meg mi értelme van egy concept art-on behelyettesíteni valakit, ahelyett hogy megrajzolnák?

Semmi..És meg is rajzolták Kylo Rent kissé félreérthetően, ha már ő is megtévesztette az egész Első Rendet :P :

Azért helyettesíthették be, mert nem volt meg még Kylo ábrázolása. Amúgy amit linkeltél kép, nem bizonyítja, hogy az csuklya(már ha ez volt a szándékod vele) mert teljesen más az árnyékolás, plusz ha megnézed figyelmesen láthatod, hogy a fejrész két oldalának elég sisak formája van és a felsőbb részeken látszik, hogy a fény is visszaverődik róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.