Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én örülök. Gyakorlatilag a klasszikus trilógia összes bolygótípusát felvonultatták ez EP VII-ben. Nekem herótom volt az EP I-III lehetelenkinézetű ,műanyag, CGI bolygóitól. Még a Kashyyyk is egy borzalom volt a sok "Army Men" rohamosztagosaival, meg a sok súlytalan, harcigépeknek csúfolt (mindkét oldalon) vacakkal vívott csatájával.

Engem soha nem zavar(t), hogy az előzménytrilógia 70%-ban CGI. Bár valahol zavar, hogy egy asztali lámpát is szídzsíájjal csinálták oda, de nem a mögöttes tartalmat kell nézni, hanem azt, ami a vásznon van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem soha nem zavar(t), hogy az előzménytrilógia 70%-ban CGI. Bár valahol zavar, hogy egy asztali lámpát is szídzsíájjal csinálták oda, de nem a mögöttes tartalmat kell nézni, hanem azt, ami a vásznon van.

Nem pontosan értem, hogy mire is akarsz kilyukadni, Rajmesz! :) Nem épp az a lényeg, hogy inkább a mögöttes tartalmat kell nézni, és nem feltétlenül azt ami a vásznon van, mert jóval többet adott hozzá a prequel a SW-hoz, mint a 70% CGI és az animált asztali lámpa? Ezzel kapcsolatban egyébként annyira zavar, hogy például a J.J. interjúban (ami a főoldalra is kikerült) mindennek a kiindulási és hivatkozási alapja az ANH, és egy bötű nem sok, annyi sincs a prequel-ről, hogy az minőségében mennyiben is bővítette az univerzumot, és nem csak arról van szó, hogy a SW azért működik, mert az ANH-ban meg van az a misztikum, hogy az elején nem ismerjük a Jediket, nem tudunk semmit a Klón háborúról és a többi... Szóval a TFA-t nem csak és kizárólag az OT tekintetében kell szemlélni, hanem (hamár az új trilógia is a kánon része) a teljes saga függvényében - mégha az embernek valóban az is az érzése, hogy a marketing valahol tényleg az "öreg fanokra" van kihegyezve, remélem értitek, hogy értem, az öreget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De JJ még csak nem is a régi trilógiával dobálózik hanem tényleg csak és kifejezetten az ANH-val. Arról se beszélt, hogy a Jedi visszatér mit adott hozzá a franchise-hoz. Mert neki az ep.4 a kedvenc SW filmje. Valószínűleg nem csak ebben a franchise-ban de a valaha készült összes filmből ez a kedvence. Ha ebben találta meg a legtöbb varázst akkor nyilván ezt tekinti mércének amikor saját SW filmet csinál. Ezzel szerintem nincs semmi baj. Az ep.4 megérdemli az ajnározást már csak azért is mert enélkül nem lenne Saga. Ez volt az ami lerakta a mitológia alapjait. A többi résznek már csak fel kellett állnia az óriás vállára. Ami nem feltétlenül jelenti hogy mindenkinek ez kell legyen a nonplus ultra de az tény hogy ez a film hajtotta végre a legnagyobb bravúrt. Egy csapásra kultuszt teremtett. Nincs szerintem semmi baj ha valaki ezt tekinti zsinormértéknek. Mindaddig amig a hetedik rész tényleg hat filmet folytat és nem csak hármat. De szerintem ezzel nem lesz baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De JJ még csak nem is a régi trilógiával dobálózik hanem tényleg csak és kifejezetten az ANH-val. Arról se beszélt, hogy a Jedi visszatér mit adott hozzá a franchise-hoz. Mert neki az ep.4 a kedvenc SW filmje. Valószínűleg nem csak ebben a franchise-ban de a valaha készült összes filmből ez a kedvence. Ha ebben találta meg a legtöbb varázst akkor nyilván ezt tekinti mércének amikor saját SW filmet csinál. Ezzel szerintem nincs semmi baj. Az ep.4 megérdemli az ajnározást már csak azért is mert enélkül nem lenne Saga. Ez volt az ami lerakta a mitológia alapjait. A többi résznek már csak fel kellett állnia az óriás vállára. Ami nem feltétlenül jelenti hogy mindenkinek ez kell legyen a nonplus ultra de az tény hogy ez a film hajtotta végre a legnagyobb bravúrt. Egy csapásra kultuszt teremtett. Nincs szerintem semmi baj ha valaki ezt tekinti zsinormértéknek. Mindaddig amig a hetedik rész tényleg hat filmet folytat és nem csak hármat. De szerintem ezzel nem lesz baj.

Szerintem sincs probléma ezen a téren Abrams interjújával. El kell fogadni, neki is van egy kedvenc epizódja. Ha én készítenék Star Warst, az is az ep2-re és az ep4-re hajazna, mert bár utóbbi nem a kedvencem, sok eleme közös az ep2-vel, ami a kedvencem. És akár tetszik, akár nem, az ep4-gyel kezdődött ez az egész. Érdemes egységesen nézni, de nem szabad elfelejteni, hol kezdődött. És nyilván, egy rajongó azért csak húz a kedvence felé - ez sajnos szinte kivédhetetlen. Tegye mindenki a szívére a kezét és mondja őszintén, hogy ő nem így tenne. Hát persze, hogy igen.

Viszont, nekem kifejezetten tetszett, hogy hangsúlyozta: ez a hetedik epizód. És az, hogy a spotokban kis módosítással az ep1 szlogenje szerepel, hogy egy olyan epizódban, ami több mint hatvan évvel játszódik az ep1 előtt, mégis van benne utalás arra, számomra ez azt jelenti, hogy a Star Wars valóban 7 részt jelent. Már most találtunk visszautalásokat, párhuzamokat, szóval nincs arról szó, hogy csak és kizárólag az ep4-5-6-ra építenek. A bolygók ugyan nem túl eredetiek, de ha visszagondolunk, azért anno az ep1-ben is csak Coruscant volt az egyetlen világ, ami nem földi - bár, ha alapul veszünk olyan sci-fi klasszikusokat, mint a Blade Runner vagy a Ghost in the Shell, még az sem eredeti ilyen téren. A világok terén igazán az ep3 rugaszkodott el a Földtől, bár, ha egyik-másik bolygónak leásunk a mélyére (Kashyyyk, Mustafar), azok sem annyira. Tulajdonképpen a legidegenebb világ a Felucia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, ez tetszik. Az összes többi bolygó egy földi környezet felnagyítása.

Felucia jó példa. A Bespin még ami elég speciális illetve a Felhőváros.

De a legtöbb tényleg van a földön is, csak egy egész bolygó tulajdonságává tették.

Ilyenformán Kamino is csak Velence klónja! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a marketing valahol tényleg az "öreg fanokra" van kihegyezve, remélem értitek, hogy értem, az öreget.

 

Értjük!

 

Ez a kép 30 éve készült rólam, egy doboz Star Wars figura előtt ücsörgök (rajta a JEdi visszatér logoja) és talán éppen egy Luke Skywalker figurával játszom. Nem a sajátom volt, de kaptam a csomagból egy rohamosztagost, Darth Vadert, Palpatine császárt, Landot és Lea hercegnőt. :P

 

_n__s_Luke_Skywalker_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Han Solo pihen az ölemben! :D

 

han_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értjük!

 

Ez a kép 30 éve készült rólam, egy doboz Star Wars figura előtt ücsörgök (rajta a JEdi visszatér logoja) és talán éppen egy Luke Skywalker figurával játszom. Nem a sajátom volt, de kaptam a csomagból egy rohamosztagost, Darth Vadert, Palpatine császárt, Landot és Lea hercegnőt. :P

Nagy kép, Zééé! :D

 

Jókat írtatok Dzséjt és Bomarr, ebből a szemszögből valóban nem vizsgáltam JJ-t és az interjút! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könnyen lehet, hogy ő is ott van valahol a lelátón a Boonta Eve Classicon. :D

 

Ő vágta el Jabba köldökzsinórját, haverok voltak Yoda szüleivel és még emlékszik rá, amikor ember szállt a Marsra.

 

Nagy kép, Zééé! :D

 

Bizony nagy kép, ugyanis ezek a trafikos figurák abban az időben méregdrágák voltak. Hivatalosan nem is lehetet volna behozni őket, de az állam elnézte az ilyen jellegű importot. Aki fiatalabb, nyilván nem is tudja, de akkor még a trafikok árulták ezeket a figurákat. Működött a szürke import, de az így behozott külföldi termékeknek nagyon magas volt az áruk. És persze ott voltak a magyar másolatok, ami meg manapság megy borsós áron (ha éppem bontatlan). Nekem nem volt Star Wars figurám, a képen látható eseményen szembesültem vele először, hogy ilyen csuda egyáltalán létezik. Nagypapám testvérének a családjánál voltunk és az ő egyik gyerekének volt rengeteg figurája. A képen nem látszik, de volt ott egy műanyag kosár tele Star Wars és egyéb figurákkal. Abból kaptam meg a saját részemet és kincsként őriztem az ingyen Star Wars ajándékot. Leia hercegnőt valamilyen okból a papámnak ajándékoztam és az viszont magyar másolat volt, ahogy Darth Vader is. Lando, Palpatine, a rohamosztagos viszont eredeti. Később megláttam Wicketet a Keleti pályaudvar egyik trafikjának a kirakatában és mivel közeledett a szülinapom, nagyon meg szerettem volna kapni anyukámtól egy társasjátékkal egyetemben. De a figura nagyon drága volt, ezért csak az egyik játékot választhattam. Óriási dilemmát okozott, mert azt ne feledjük, hogy még mindig a rendszerváltás kapujában jártunk és végül a társast választottam. Megkaptam az Élve fogd el című társast, ami szerintem a világ legunalmasabb játéka volt és persze nagyon elkenődtem, hogy nem Wicketre esett a választásom. Ezért készítettem el a Wicket szobrot és ha rendezvényen vagyok és éppen vesznek tőlem belőle, el is szoktam mesélni ezt a történetet. Wicket az én szívem egyik csücske.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A világok terén igazán az ep3 rugaszkodott el a Földtől, bár, ha egyik-másik bolygónak leásunk a mélyére (Kashyyyk, Mustafar), azok sem annyira. Tulajdonképpen a legidegenebb világ a Felucia.

 

Ha a Földtől elrugaszkodott világokat nézzük, szerintem mindig az a kérdés mit veszünk alapul. Mert a legtöbb esetben inkább a lakosság teszi egyedivé az SW univerzum bolygóit. Legalábbis a filmekben mindenképpen. Ha viszont a lakosságot leszámítjuk, elég kevés "elrugaszkodott" helyszínünk marad.

Ep1: Coruscant,

Ep2: Coruscant, Kamino, Geonosis

Ep3: Coruscant, Felucia, Utapau, Mygeeto,

Ep4: -

Ep5: Bespin, Dagobah (?)

Ep6: -

Ep7: Nagy kérdés hogy lesz-e... Én egyébként vágynék egy új, eddig még nem látott bolygóra, ami egyik eddigihez sem hasonlít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ahol Stass Allie elhullott.

Az Saleucami, és a TCW elég jól bemutatta, hogy az sem valami nagyon elrugaszkodott. De ott is tetten érhető, amit korábban írtál: néhány egzotikus növénnyel szépen növelték idegen mivoltát, pedig hát teli van fenyőfákkal és búzamezőkkel. :)

 

Ha a Földtől elrugaszkodott világokat nézzük, szerintem mindig az a kérdés mit veszünk alapul. Mert a legtöbb esetben inkább a lakosság teszi egyedivé az SW univerzum bolygóit. Legalábbis a filmekben mindenképpen. Ha viszont a lakosságot leszámítjuk, elég kevés "elrugaszkodott" helyszínünk marad.

Ep1: Coruscant,

Ep2: Coruscant, Kamino, Geonosis

Ep3: Coruscant, Felucia, Utapau, Mygeeto,

Ep4: -

Ep5: Bespin, Dagobah (?)

Ep6: -

Ep7: Nagy kérdés hogy lesz-e... Én egyébként vágynék egy új, eddig még nem látott bolygóra, ami egyik eddigihez sem hasonlít.

Ezek közül azért nem mindegyik annyira elrugaszkodott. A Coruscant annak tűnik, de valójában a Föld egyik jövőképe, az elburjánzott metropoliszok felnagyítása - mint ahogy a legtöbb bolygó ugye ez, egy, a mi bolygónkra jellemző valami felnagyítása egy egész égitestre.

Kamino vízbolygó, óceánjaink kivetítése. Utapau sziklás vidékeink megelevenítése, Mygeeto Coruscant 2.0, Dagobah a mocsarak felnagyítása, Bespin meg egyszerűen a Föld egét hasznosítja. Geonosis pedig a Vörös sivatag kivetülése. Ezek mind-mind valamilyen tulajdonság felnagyítása. Ezzel persze semmi gond, főleg azért, mert mindegyiket egyedivé tudták tenni, és némi plusszal elhitetni, hogy az valóban idegen bolygó. Ez működik amúgy a Hoth-nál, az Endornál, a Yavin IV-nél és a Tatooine-nál is. A városokkal, benszülötekkel, növényekkel, állatokkal, stb-vel remekül el lehet vinni idegen irányba egy-egy világot. És a legtöbb esetben nem is kell sok minden. Itt egy épület, ott egy szörny, amott egy fura növény, és voala, máris jön a hangulat. A kérdés az, hogy ez meglesz-e az ep7 bolygóiban. A Starkiller bázisban szerintem már megvan, Jakku is formálódik. A két erdővilág még kérdéses, bár Maz kastélyának van egyfajta kisugárzása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek közül azért nem mindegyik annyira elrugaszkodott. A Coruscant annak tűnik, de valójában a Föld egyik jövőképe, az elburjánzott metropoliszok felnagyítása - mint ahogy a legtöbb bolygó ugye ez, egy, a mi bolygónkra jellemző valami felnagyítása egy egész égitestre.

Kamino vízbolygó, óceánjaink kivetítése. Utapau sziklás vidékeink megelevenítése, Mygeeto Coruscant 2.0, Dagobah a mocsarak felnagyítása, Bespin meg egyszerűen a Föld egét hasznosítja. Geonosis pedig a Vörös sivatag kivetülése. Ezek mind-mind valamilyen tulajdonság felnagyítása. Ezzel persze semmi gond, főleg azért, mert mindegyiket egyedivé tudták tenni, és némi plusszal elhitetni, hogy az valóban idegen bolygó. Ez működik amúgy a Hoth-nál, az Endornál, a Yavin IV-nél és a Tatooine-nál is. A városokkal, benszülötekkel, növényekkel, állatokkal, stb-vel remekül el lehet vinni idegen irányba egy-egy világot. És a legtöbb esetben nem is kell sok minden. Itt egy épület, ott egy szörny, amott egy fura növény, és voala, máris jön a hangulat. A kérdés az, hogy ez meglesz-e az ep7 bolygóiban. A Starkiller bázisban szerintem már megvan, Jakku is formálódik. A két erdővilág még kérdéses, bár Maz kastélyának van egyfajta kisugárzása.

 

Azért a Geonosis és az Utapau esetében ennél komplikáltabb a dolog, és éppen ezért nem tartom szerencsésnek ennyire "lecsonkítani" őket az alapokig.

Viszont amin sokat gondolkodtam mostanában, az a Jakku. Nekem elsőre nagyon szimpatikus volt hogy végre nem a Tatooine, de azóta átgondoltam a dolgot, és most vannak kétségeim. Remélem a bolygó több módon is eltér majd a Tatooinetól, és nem csak a történelmében (romok). Remélem lesz ott valami új faj, (helyi buckalakók :) ) különböző kultúra, jellegzetes épület vagy valami...

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Geonosis és az Utapau esetében ennél komplikáltabb a dolog, és éppen ezért nem tartom szerencsésnek ennyire "lecsonkítani" őket az alapokig.

Pontosan! A külsejük mellett a hangulatok az ami egyedivé teszi őket. Én pl. Coruscantnál sose éreztem, hogy az földi lenne, a Blade Runner párhuzamot meg végképp nem. Sose értettem mi a hasonlóság a kettő között. Mert sok magas épület van? Akkor ennyi erővel hasonlíthatna NYC -re is. :) A lényeg, hogy minden bolygóban van különlegesség ami idegenné teszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Saleucami, és a TCW elég jól bemutatta, hogy az sem valami nagyon elrugaszkodott. De ott is tetten érhető, amit korábban írtál: néhány egzotikus növénnyel szépen növelték idegen mivoltát, pedig hát teli van fenyőfákkal és búzamezőkkel. :)

 

 

Ezek közül azért nem mindegyik annyira elrugaszkodott. A Coruscant annak tűnik, de valójában a Föld egyik jövőképe, az elburjánzott metropoliszok felnagyítása - mint ahogy a legtöbb bolygó ugye ez, egy, a mi bolygónkra jellemző valami felnagyítása egy egész égitestre.

 

Köszi, nem ugrott be!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Geonosis és az Utapau esetében ennél komplikáltabb a dolog, és éppen ezért nem tartom szerencsésnek ennyire "lecsonkítani" őket az alapokig.

Viszont amin sokat gondolkodtam mostanában, az a Jakku. Nekem elsőre nagyon szimpatikus volt hogy végre nem a Tatooine, de azóta átgondoltam a dolgot, és most vannak kétségeim. Remélem a bolygó több módon is eltér majd a Tatooinetól, és nem csak a történelmében (romok). Remélem lesz ott valami új faj, (helyi buckalakók :) ) különböző kultúra, jellegzetes épület vagy valami...

Persze, ez így va, minden túlbonyolítható és végtelenségig leegyszerűsíthető. Ha akarjuk, nézhetjük így is, úgy is, ez csak tőlünk függ. Az Endor sem földi, elvégre a Földön nem élnek ewokok az égig érő fák tetején, Halálcsillaggal az égen és pajzsgenerátorral a szomszédban. :) Erre írtam, amit csoli írt korábban: sok-sok kisebb-nagyobb dologgal merőben új karaktert tudsz adni egy világnak. A Geonosison a vöröses színek, a hatalmas termeszhangya-várak, maguk a geonosisiak, a katakombák ezek. Máshol meg egy bazi nagy kőtemplom vagy hatalmas épületek közötti hidak, vagy egy repülő város.

A Jakku élővilágáról már kijött pár kép (pl. a luggabeastről), új idegen lényekkel, jellegzetesebb létesítményekkel (a kínai kapu), szóval ezen a téren az Endort már túl is teljesítette. :D

 

Én pl. Coruscantnál sose éreztem, hogy az földi lenne, a Blade Runner párhuzamot meg végképp nem. Sose értettem mi a hasonlóság a kettő között.

Azon kívül, hogy mindkét mű egy egész bolygót belepő, hatalmas felhőkarcolókkal teli, égi forgalommal bíró világot ábrázol, teli droidokkal, holoreklámokkal, korrupcióval, és az egyik központi épület egy bazi nagy piramis, plusz a gazdagok a tornyokban élnek, a szegények a fénytelen alsóvárosokban nyomorognak, s a fémes színek az uralkodóak, semmi hasonlóság sincsen. :) Ajánlom figyelmedbe a starwars.com cikkét, ami szép hosszan ecseteli a hasonlóságokat, egy másikban meg megemlékezett a dologról. (Arról már csak zárójelben szólok, hogy az ep1-2-3 és a TCW is tele van utalásokkal a Blade Runerre, és mindegyiket Coruscanton találhatod meg.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az kicsit erőltetett lenne, hogy Han elvesztette évekkel később a Falcont, majd micsoda véletlen, a hajó pont azok kezébe kerül, akik összefutnak vele.

 

Ez tényleg erőltetett lenne.

 

Viszont a Bomarr által korábban belinkelt elemzésben azt írják, hogy a Falcon-t nem egy köztársasági romboló kapja el (fedélzetén Soloval), hanem az leszáll egy űrbázis (kalóztanyát említenek) hangárjában. A hangárt már láttuk, amint Bob Iger pózol a díszletek között, háttérben pedig ott áll a Falcon. A helyszín valóban nem emlékeztet egy romboló hangárjára, de persze egy akármilyen köztársasági hajó hangárja attól még bátran lehet.

 

Az én teóriám továbbra is az, hogy a Falcont Rey/Finn meglovasítja (Dameron a Jakkun marad), Han és Csubi pedig a Falcon után erednek. Ellenkező esetben erőltetett lenne, hogy pont arra az űrbázisra/hajóra dokkol be Rey a Falconnal, ahol Han tölti nyugdíjas éveit. Ennek csak akkor lenne értelme, ha a Falcon okkal térne vissza Hanhoz. (Rey a lánya, vagy mert a Falcon automatán odarepül.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én teóriám továbbra is az, hogy a Falcont Rey/Finn meglovasítja (Dameron a Jakkun marad), Han és Csubi pedig a Falcon után erednek. Ellenkező esetben erőltetett lenne, hogy pont arra az űrbázisra/hajóra dokkol be Rey a Falconnal, ahol Han tölti nyugdíjas éveit. Ennek csak akkor lenne értelme, ha a Falcon okkal térne vissza Hanhoz. (Rey a lánya, vagy mert a Falcon automatán odarepül.)

Az biztos, hogy Han és Chewie a Falcon után mennek, ezzel egyetértek, szvsz ez most már nem kérdés. Ami még mindig kérdés, az ezek:

- Mit keres a Falcon a Jakkún? Eleddig nem láttunk olyan jelenetet vagy képet, ami legalább csak sugallná, hogy Han és Chewie is ott van a hajóval, sőt, emlékeim szerint olyan forgatási kép vagy beszámoló sem jött, hogy Ford és Mayhew ott lettek volna a forgatási helyszínen. Persze az ő jeleneteiket akár a stúdióban is felvehették, de egyelőre nincs információnk arról, hogy velük rögzítettek volna jakkúi jelenetet.

- Rey hogyan tudja vezetni a Falcont? Még a zseni Anakin is csak össze-vissza nyomkodta a gombokat az N1-ben, és a repülés felét a robotpilóta végezte. De ő legalább aktív fogatversenyző volt, hallgatta a pilótákat Tatooine egyik forgalmas űrkikötőjében, űrhajóroncsokon dolgozott nap mint nap, és Ric Olié még tanította is kicsit, mire űrhajóba ült. Rey jelenlegi tudomásunk szerint remeteként élt, nincs előképzettsége űrhajóra, ráadásul ha még az is van, hogy-hogy lazán kiismeri magát a Falconon? Mert az, hogy tudsz vezetni teszem azt egy F-22-est, még távolról sem jelenti azt, hogy ha behuppansz egy C-130-asba, egyből a levegőbe tudod emelni. De - ez az én elméletem -, ha Han és Leia hagyták ott a lányukat a Jakkún, rábízva őt Max von Sydow karakterére, otthagyhatták a Falcont is a biztonság kedvéért. Sydow pedig megtaníthatta a kis Rey-t repülni vele, azzal a feltétellel, hogy csakis a legvégső esetben hagyhatja el vele a bolygót.

Persze ez az elmélet elgáncsolható, ha az a négyhajtóműves csoda Rey űrhajója, sőt, még akkor is, ha csak valami random hajó, hiszen miért szaladsz egy idegen hajó felé, ha ott van a sajátod? Két űrhajója meg pláne miért legyen? Viszont, ha az egy sikló, akkor esélyes, hogy Rey azért szalad afelé, mert nem akarja elhagyni a bolygót, csak hát végül rákényszerül. Illetve még lehetőség lenne, hogy Sydow azt adta be Reynek, hogy a Falcon az övé, Reynek meg van saját gépe. Akárhogy is, indukálódik egy újabb kérdés:

- Honnan tudja Rey, hová menjenek? Egész életében a Jakkún volt, honnan ismerhetne űrállomásokat? (A nyári making of videó alapján szerintem sem az Ellenállás hajója lesz, hanem valamilyen Bespinhez hasonló simlis állomás.) Esetleg Finn mondta el neki? Na de mi dolga az Első Rend katonájának olyan állomásokkal, amik nem tartoznak a fennhatóságuk alá? És még egy kérdés:

- Honnan tudja Han és Chewie, hogy hol van a Falcon? Eleddig úgy szólt a fáma, hogy a hipertérben képtelenség követni a hajókat, legfeljebb a röppályájuk alapján számolhatják ki a lehetséges célállomásokat, de az egy iszonyú nagy szám lehet.

Eme kérdésekre a válasz elméletem szerin a következő:

1. Dameron mondja el Finn-nek, hová vigye el a fénykardot és/vagy az azt rejtő BB-8-et. Han pedig már ott vár rájuk.

2. Sydow karaktere anno elmondta Reynek, hogy ha baj van, menjen arra az állomásra. Han pedig már ott vár rájuk, mert eleve ott él (szakított Leiával) vagy az ottaniak közül valaki értesíti, ha bedokkol a Falcon.

3. Han és Chewie is a Jakkún van (jöttek Dameron után), az űrállomásról Finn tud magától vagy Poe-tól, Han pedig valahogy képes követni a hajóját.

 

Összességében, ha biztos választ kapnánk arra, miért áll a Falcon a Jakkún, az megoldaná ezt a rejtélyt. De ebből látszik, hogy nem csak a film végével, de tulajdonképpen az elejével sem vagyunk még közel sem tisztában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos az alábbi felvetésekre én sem tudok jobb válaszokat adni. Talán tényleg Dameron/BB8 mondja el Finnek/Reynek, hová vigyék a Falcont.

 

Amit írtál, nekem tetszene. Dameront Leia elküldi a kardért, de már meg is van beszélve, hogy a Jakkuról távozva Dameron azt leadja Hannak és Csubinak, akik XY állomáson várakoznak. Végül nem DAmeron érkezik a Falconnal, hanem Rey.

Én azt hiszem, hogy Rey egyértelműen nem Han lánya, most már jobban hajlok arra, hogy Luke rejtette el a Jakkun. Meglátjuk.

 

A pilótás felvetésedet elég lazán kezelik a Star Wars univerzumában. A TCW-ben is mindenki elköt mindenféle hajót és gond nélkül vezeti. Azt hiszem, hogy Rey YT-1300-as pilótaképesítésére nem fogunk választ kapni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hiszem, hogy Rey egyértelműen nem Han lánya, most már jobban hajlok arra, hogy Luke rejtette el a Jakkun. Meglátjuk.

Mint a lányát, vagy mint tanítványát. Számomra furcsa lenne, ha Luke-nak gyermeke lenne. Persze belefér 30 évbe, de mégis. Akkor ehhez kell egy nő is, aki új lenne a történetben.

Kissé nyakatekert lenne ezeket a sárga betűkbe fogalmazni, vagy még rosszabb magyarázat nélkül hagyni. Nem tudom, hogy ezt meg lehet-e húzni elegánsan?

Megvan! Rey-t is a midichloriánok nemzették Luke-ban. Kihordta őt, megszülte.. eldugta a Jakkun! :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pilótás felvetésedet elég lazán kezelik a Star Wars univerzumában. A TCW-ben is mindenki elköt mindenféle hajót és gond nélkül vezeti. Azt hiszem, hogy Rey YT-1300-as pilótaképesítésére nem fogunk választ kapni.

Igen, de azoknak voltak előképzettségeik. Jedik, kalózok, katonák, csempészek, fejvadászok - evidens, hogy ezek tudnak űrhajót kezelni. Még szegény Luke-nak is ott volt a T-16-osa. Reynek eleddig van egy motorja, azt csók. Ha például kiderül, hogy az a négyhajtóműves kütyü legalábbis egy légköri repülő, akkor ezt máris megoldották.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem jó helyen kérdezem meg. :D

A főoldalon ki lett rakva, hogy elkészült a film. Nos, ez ilyenkor hogy szokott lenni a szinkronkészítőknek? Ilyenkor küldi el az országoknak a Disney a filmet, hogy szinkronizálják le? Mert ha igen akkor alig egy hónapja van a hazaiaknak leszinkronizálni a filmet. Ilyen rövid idő alatt letudják? Én félek, hogy nem lesz tökéletes a szinkron ha ilyen kevés idejük van leszinkronizálni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem jó helyen kérdezem meg. :D

A főoldalon ki lett rakva, hogy elkészült a film. Nos, ez ilyenkor hogy szokott lenni a szinkronkészítőknek? Ilyenkor küldi el az országoknak a Disney a filmet, hogy szinkronizálják le? Mert ha igen akkor alig egy hónapja van a hazaiaknak leszinkronizálni a filmet. Ilyen rövid idő alatt letudják? Én félek, hogy nem lesz tökéletes a szinkron ha ilyen kevés idejük van leszinkronizálni...

 

 

Hogy jó helyen beszélünk-e erről azt nem tudom, de mint amatőr szinkronszínész vagy legalábbis szinkronszínész aspiráns :) megkísérlek válaszolni rá.

 

Minőség ügyileg nem tudlak megnyugtatni - legalábbis egyenlőre - ugyanis fogalmam sincs ki lesz a film szinkronrendezője. Ha egy tehetséges, és profi szinkronrendező fogja majd össze a produkció körüli munkákat, nincs ok az aggodalomra, legyen akármilyen rövid az idő. És mivel ez mégiscsak az SW7 nem hiszem hogy valami kutyaütőnek adnák oda ezt a pozíciót.

 

Idő ügyileg viszont teljesen rendben van a dolog, ne aggódj. Egy hónap rengeteg idő. Maga a szinkron egyáltalán nem hosszú folyamat, pár nap alatt megvan, és én ismerek olyan extrém-tehetséges hangmérnököket, akik szintén 1-2 nap alatt elvégzik az utómunkálatokat, méghozzá világszínvonalon. Szóval ha jó a stáb, akkor egy hónap alatt, ezzel minden gond nélkül végeznek. :)

 

Csak legyen jó a fordítás. Ez az, ami gyakran nem sikerül. Sajnos...

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.