Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ehhez vegyük még hozzá, hogy a Disney-nél szinte már bevett szokás, hogy a nagy filmjeiknél betársulnak egy vagy néhány kis céggel. Karib-tenger kalózainál például a Jerry Bruckheimer Films-el, a Narnia filmeknél a Walden Media-val, de ott az Alice in Wonderland-nél a Zanuck Company és a Roth Films, a legújabb Frankenweenie-nél a Tim Burton Productions... stb. stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még, hogy van valakinek pénze, nem jelenti azt, hogy feneketlen a bukszája. Üzleti szempontból jó, ha megoszthatja a költségeket, hiszen így több juthat a filmre, mint amennyit ő tudna beleinvesztálni, és esetleges bukás esetén a kár is kisebb. Nem mindegy hogy 200 vagy 100 milliót bukik. Pláne egy Star Warsnál, ahol az igazi hasznot úgyis a merchandise fogja hozni, az meg nyilván nem a társakhoz fog befolyni.

Meg ugye az sem mindegy, hogy a Star Wars mellett a Disney még több más magas költségvetésű filmet is pénzel, nem csak ez az egy van porondon. Azokat is ki kell ám valamiből fizetnie. Ezért is jó, ha megosztja a költségeket más cégekkel. A Lucasfilmre pepitában ez jellemző, noha jóval kisebb cég, de éppen ezért nekik is könnyebb, ha kisebb összeget kell egy projektre fordítani.

A filmgyártás azért nem ilyen egyszerű, hogy "na, én nekem van száz milliárdom, akkor én és csak is én vagyok az, aki a fazéknál tespedhet."

Mondjuk beinvesztál 300 milliót a projektbe, ebből kétszázat szán magára a film elkészítésére. Akkor ha beszáll egy-két kisebb cég, a kétszáz helyett máris elég csak 150-et a készítésre adnia, a maradék 150 meg mehet a reklámra, vagy a megspórolt 50-et beinvesztálhatja más projektekbe. Esetleg elteheti későbbre, ha esetleg a film kifutna a pénzből, akkor máris van plusz ötven millió, amit betolhat, anélkül, hogy kifutnának az előre kigondolt költségvetésből. Vagy eleve benntarthatja, és akkor nem 200 millió lenne a film, hanem 250 millió.

 

Abrams meg nem kényszerből lett választva, nem az egyetlen lehetőségük volt, akit akkor is elfogadnak, ha olyan feltételeket szab, ami nekik nem tetszik. Nem dimenzionáld már túl. Valószínűleg voltak feltételei, a produceri státusz nem véletlen, se a Bad Robot jelenléte, de ezek nem a Disney ellenére vannak, hanem beleegyezésével és nyilván kölcsönös haszonnal járt. Hülyén is nézne ki, ha egy akkora cégnek, mint a Disney, nem lenne választása és kénytelen lenne engedni mindenféle rendező nyomásának.

 

Pont azt akartam mondani, hogy Abrams nem volt kényszerhelyzetben, pont a Disney volt abban, ezért megengedőbb volt, vagy pedig érdekelté akarta tenni Abrams-at a projectben. Na mindegy, feltételezzük a legjobbat, nincs senkinek se hátsó szándéka, csak egy jó SW filmet akarnak csinálni, ennyi.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont azt akartam mondani, hogy Abrams nem volt kényszerhelyzetben, pont a Disney volt abban

Én meg pont azt írtam, hogy a Disney nem volt kényszerhelyzetben a felsorolt okokból. Fuss neki még egyszer a mondatnak! ;) Semmit sem kell feltételezni, hátsó szándékokat keresni, összeesküvés elméleteket gyártani. Amit Bomarral leírtunk azok rideg tények, nem feltételezések. Abrams és a Disney között kölcsönös haszonnal járó üzleti megállapodás született, ami eddigi ténykedésük alapján a film hasznára fog válni. De ez nem új dolog, nem a spanyol viaszt láttuk megszületni, a Bad Robots is benne volt már más stúdiók filmjeiben, sorozataiban (Paramount - Star Trek, Cloverfield, Super 8; ABC - Lost; Warner - Fringe), és a Disney is vett maga mellé már más kisebb cégeket, lásd lejjebb Bomarr írását. És más stúdiók is jártak már el így, mert ez egy bevett szokás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Jeffrey Jacob-nak úgy tartja kedve, a 2015-s premier dátum eltolódhat... :para:

Jó munkához idő kell, tartja a mondás..

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Jake! Próbáld már meg a helyes topikba beírni a híreket, ne kelljen már folyton ide-oda pakolgatni az írásaidat. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És más stúdiók is jártak már el így, mert ez egy bevett szokás.

Jaja. :)

Szinte mindig ez a bevett szokás, Avatarnál Cameron a Lightstorm produkciós cégével ügyködött, Prometheusnál Ridley Scott a Scott Free produkciós cégével készítette a filmjét, de még pl egy Predatorsnál is Robert Rodriguez a Troublemaker Studió cégével gyártotta a filmet.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom, hogy annak idején az "A New Hope" készülésénél is sokáig úgy tűnt, nem fog a kitűzött időpontra elkészülni a film, de végül mégis be lett mutatva 77-ben. A starwars.com-on pedig ott van, hogy a Disney és a Lucasfilm 2015-re tűzte ki az Episode VII-et. Nehogy már még 1-2 évvel többet keljen várni, ezt a 2 évet is elég nehéz lesz...

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

George R.R. Martin -aki legendásan sokáig írja a könyvsorozata egyes darabjait: a legutóbbit 6 évig- mondta azt, hogy utólag már senki sem fog emlékezni arra, hogy meddig készültek, arra viszont igen hogy milyen minőségüek lettek.

Szerintem a legfontosabb, hogy az ep.7 egy iszonyú jó film legyen. Ha ehhez 2017-ben vagy 2019-ben kell bemutatni, akkor inkább mutassák be akkor minthogy összecsapják 2015-re. Én inkább jó hirként értékelem, hogy a 2015-ös dátumot nem úgy kezelik, hogy addig ha törik ha szakad de valahogy legyártják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom, hogy annak idején az "A New Hope" készülésénél is sokáig úgy tűnt, nem fog a kitűzött időpontra elkészülni a film, de végül mégis be lett mutatva 77-ben. A starwars.com-on pedig ott van, hogy a Disney és a Lucasfilm 2015-re tűzte ki az Episode VII-et. Nehogy már még 1-2 évvel többet keljen várni, ezt a 2 évet is elég nehéz lesz...

 

 

Én 21 évet vártam arra hogy megtudjam hogyan lett Anakin Skywalkerből Darth Vader és a Köztársaságból Birodalom. 2 év az semmi.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017? Ne kínozzanak már további 2 évvel!! Nagyon nem örülnék! :(

 

Kicsit furcsa a hír, bár még senki sem erősítette meg. Elég ciki lenne a Disney/Lucasfilm-nek, hogy bejelentik 2015.ben jön az új film és végül csúsznak vele. Lucas-ák meg már dolgoznak tavaly óta az előkészítésen Kathleen Kennedy érkezése óta biztosan. Történet is van, ezt ugye még Lucas vázalatai alapján. Forgatókönyv is készül már egy ideje. Elvileg tavasszal már forgattak volna.

 

A Bosszúállók 2 meg jön időben, Whedon is most írja a forgató könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak annyira ciki, mint hogy Abrams pár hónapja még azt mondta hogy inkább néző lesz, most meg rendező. Ilyen a filmes világ. Néha változnak a dolgok. Nem ez lenne az első Disney projekt amit nem a bemutatásra kijelölt évben mutatnak be.

 

Az lehet, hogy Disney film bemutatása csúszott már, de Star Wars film még nem. Szerintem nem a legjobb ha így kezdik. Egyébként Lucas is mondott ugye olyat, hogy nem lesz 7-8-9 és tessék. De ha már kimondta, hogy ekkor lesz, akkor be is mutatták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lehet, hogy Disney film bemutatása csúszott már, de Star Wars film még nem. Szerintem nem a legjobb ha így kezdik. Egyébként Lucas is mondott ugye olyat, hogy nem lesz 7-8-9 és tessék. De ha már kimondta, hogy ekkor lesz, akkor be is mutatták.

Szerinted 2016-ban lesz olyan ember aki még emlékezni fog hogy mi volt beigérve 2012 telén? Már persze azokon a fanokon kivül akik igy is ugy is elmennek? Amilyen messze van az egész, teljesen lényegtelen: semmit nem fog rontani a megitélésen pár év csúszás -már ha egyáltalán csúszni fog-, mivel az átlag nézőnek ez igy is ugyis marha messze van. Egyébként meg ha már elsőségek: szerintem olyan se volt még hogy egy Star Wars film vetitési évét kihirdessék ugy hogy nincs még rendező :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább várok 4 évet egy minőségi filmre, mint 2-t egy olyanra, amiben lehet, hogy csalódni fogok. 2 vagy 4 év, teljesen mindegy. :)

Én is így vagyok ezzel. Pár hónapja még azt sem tudtuk, hogy jön új film, aztán mindenki kiakadt, hogy micsoda borzasztó dolog, hogy Disney film lesz, aztán meg hogy micsoda dolog, hogy még nincs rendező, most meg amikor már minden kezd jó kerékvágásba kerülni, erre lehet hogy halasztják... valami aggódnivalót mindig lehet találni, de érdemes? :) 4 év valóban hosszú idő, de közben mennek a dolgok a maguk útján, ahogy mentek abban a 15 évben is, ami eltelt az Ep6 és az Ep1 között, és ugye milyen jó, hogy nem lett elsietve az előzmények bemutatása? :) Kaptunk egy minőségi előzmény trilógiát.

Ha 4 évbe telik, hogy fennmaradjon a színvonal, akkor én nem sajnálom. :) Emlékeim azerint a hír bejelentésekor azon is aggódtunk, hogy ennyi idő alatt (2015-ig) hogy lehet jól megcsinálni - lehet, hogy sehogy, ezért is kap(hat) a projekt több időt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már meg is kapta a klasszikus trilógia rajongóitól J.J. a majd talán 2016 vagy 2017-re lesz Star Wars 7 miatt a Jar Jar Abrams nevet! :facepalm:

Kizárt, mivel én a klasszikus trilógia rajongója (is) vagyok és ilyen nevet nem adtam rá. Maximum pár sértett kisgyerek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.