Ugrás a kommentre

Fiction factory - Donát


Donát

Ajánlott hozzászólás

A későbbiekben főleg irományokat tervezek ide tenni SW témában. Addig is, nagyon szeretnék egy kis visszajelzést erről a művemről:

 

AUD0006.zip

 

101 másodperc, Windows media lejátssza, és kíváncsi vagyok a véleményekre. Mások aligha értenék miről van szó...

Mivel rajzolni nem tudok, az írás időigényes, most ebben éltem ki magam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz, csak sajna a hangszín változatlansága nem emeli ki, hogy párbeszédről van szó. :) Én is csak azért tudtam ezt, mert ismerem a jelenetet. De aki nem, annak ez zavaró lehet. Egyébként tetszik a kiejtésed. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Na, a múltkorihoz hasonlóan most is készítettem egy jelenetet. Három szereplőnek kölcsönzöm a hangom.

Szerintem relatíve jól sikerült, de érdekelne külső szemmel is. Szóval bármilyen kritika jöhet.

 

Mivel egy kicsit kacérkodom a debreceni színjátszókörök kipróbálásával, lényegében szívességet tesztek, ha megmondjátok, hogy ha nem tetszik, és ne is próbálkozzak. :)

Anakin Mustafar Scene.mp3

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem rossz, vannak benne jobb és kevésbé jó pillanatok. :) Megmondom őszintén én szívesebben vennék egy magyar szöveges jelenetet. Akár egy vers szavalást. Abban is előjöhet ki mennyire tehetségesen tudja használni a hangját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meghallgattam. Az gáz, ha azt mondom, hogy Padméként voltál a legjobb? Nem azért, mert nőies hangod lenne, sőt kifejezetten markáns a hangszíned. Az említett Padmés szegmensben volt szerintem a legtöbb átélés, ott tényleg úgy éreztem, hogy érzelmeket közvetít a hangod. Az Anakinos (főleg az agresszív Anakin esetében) mélyebb szólamok ezzel szemben üresebbnek tűntek nekem, hiába élesebben szólsz, attól még nem éreztem annyira felfokozottnak. Itt hallottam néhol ilyen "énekléseket" is (amikor kicsit felviszed a hangot mondta közben), míg az Obi-Wan-os résznél sokkal letisztultabb, egyenesebb stílusban adtad elő a dialógot. Ez volt talán a legérettebb. Én minimális szinten foglalkoztam ilyennel, de voltam már beszédtechnika tanárnál (mikor régen újságíróiskolába jártam, ott voltak kamerapróbák is, ahol szintén szerepelni kellett, ezért kellett mindenkinek járni), ezt pedig ha komolyabban szeretnél foglalkozni ilyesmivel akkor mindenképpen ajánlom (a beszédtechnikát). Persze a színjátszókörhöz nem elég a beszéd, a mimika és a gesztusok is kardinális szerepet játszanak majd.

Összességében szerintem teljesen jó hangszíned van, ha szeretnél ezzel foglalkozni mindenképpen ajánlom és próbáld meg nyugodtan azt a kört, veszíteni nem vesztesz vele semmit, valószínűleg még segítenek is neked! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, hogy meghallgattátok, véleményeztétek! :)

 

Ody, legközelebb lesz egy vers. :)

 

Wilde: Nem, abszolút nem gáz, magam is így látom. Anakin esetében Hayden hangjátékát követtem, (ha visszahallgatod a jelenetet, szerintem sokszor maga Hayden is "énekel", illetve néhol igyekeztem egy kicsit dühösebb hangszínt megütni nála (pl. a "Don't lecture me..." résznél). Összességében szívesen foglalkoznék ezzel hobbiból, nagyon élveztem, persze a Star Wars is közrejátszott ebben. :) Csak azt sajnálom, hogy a "Breaking my heart"-os részt elszúrtam, az az előtti verzióban sokkal jobb volt, csak ott meg mások nem stimmeltek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, nekem tetszett az előadás. :) A kiejtésed nagyon jó, és a szereplők is tisztán elkülöníthetőek. Ajjé, nekem is Padmé tetszett a legjobban. :hehe: De igaza van Ody-nak a magyar szöveget illetően: jobb lenne magyarul hallani bármit, amit előadsz. Valami olyat, amit nem szoktunk meg már valaki mástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nagyon nem fair pont ezzel a előadással összehasonlítani Donátét. :D Darvas Iván tényleg csodálatosan szaval, az ereje pont a visszafogottságában van, mégis érezni, hogy milyen súlyos dolgokról van szó.

 

Donát, nagyon nehéz verset választottál. :) A Te előadásod érzemileg túlfűtöttebb, ami ebben az esetben nem biztos, hogy szerencsés, mert amúgy is egy magunkat állandóan sajnáló nemzet vagyunk, nem biztos, hogy kell ezt még a Himnusz előadásánál is ennyire érzékeltetni. Ezzel együtt nem hiszem, hogy magam jobban elő tudnám adni. :) Attól félek, hogy az én verzióm totál közömbösnek hangzana (mert el akarnám kerülni a túlfűtöttséget), és szerintem általában ez a jellemző a Himnuszt szavalókra. Lehet egyébként, hogy ezért is volt kicsit idegen a szavalásod érzelmessége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Himnusz nem vers, legalábbis ezt a megnevezést én furcsának tartom Kölcsey költeménye esetében. Egyébként szerintem nagyszerű lett, nem is feltétlenül baj, hogy nem hasonlít Darvas előadásmódjához, hiszen a Himnuszt is többféleképpen elő lehet adni. Talán tényleg túlontúl szomorú, még azon részeknél is, ahol a dicső győzelmeket sorolja fel.

 

Szerintem a Himnusz egyébként nem nehéz vers, én könnyedén meg tudtam tanulni anno ( a Szózattal még a mai napig is hadi lábon álok), viszont tény, hogy indokolatlanul szomorú, amely persze Kölcsey lelkivilágának is betudható (nem volt egy normális társasági élete, a reformok sem indultak be stb.). Összességében véve a magyar történelemben sokkal több a pozitív évszázad, mint a negatív.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm szépen, azoknak, akik meghallgatták! :)

 

Ody: Megnéztem Darvas Iván szavalását. Az az igazság, hogy Darvast nagyon szeretem, mint színészt, de a Himnusz ilyetén elszavalása nekem nem tetszik. Nagyon szépen artikulál, és nyilván ezerszer képzettebb, mint én, de én szinte mindenhol máshová tenném a hangsúlyt, pont amiatt, amit Pildi ír: én nem tudnám ilyen visszafogottan elmondani ezt a remek művet.

 

Pildi: Szerintem a Himnusz egy gyönyörű vers, és csak ilyen átéléssel vagyok képes elmondani, pont azért, mert sisteregnek benne az érzések, így ilyenkor én is szabad folyást adok az érzelmeimnek. Ez nekem egyébként új volt, hogy visszafogottan szokták szavalni, de ha így van, ezen szívesen változtatnék, mert én nem érzem azt, hogy a vers történeti ívének előadás módbeli alátámasztása túlzás lenne. :) De ez már ízlések és pofonok.

 

Nute: A Himnusz valóban nem vers, sokkal inkább Óda. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kotyogok én is. :D Azt viszont le kell szögeznem, nem igazán értek hozzá.

 

Elsőnél tényleg nem igazán lehetett elkülöníteni a szereplőket, a másodiknál már egész jól meg lehetett őket különböztetni (s igen, nekem is a Padme-s részek tetszettek legjobban). A Himnusz meg szerintem jól sikerült. Hajrá! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kotyogok én is. :D Azt viszont le kell szögeznem, nem igazán értek hozzá.

 

Elsőnél tényleg nem igazán lehetett elkülöníteni a szereplőket, a másodiknál már egész jól meg lehetett őket különböztetni (s igen, nekem is a Padme-s részek tetszettek legjobban). A Himnusz meg szerintem jól sikerült. Hajrá! :)

Köszi! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Ezt a videót ma vágtam össze Anakin átállásáról. Alapvetően nem vagyok híve annak, hogy más zenékhez SW anyagot társítsak, de 1) nagyon szeretem ezt a számot 2) úgy érzem, hogy tökéletesen illeszkedik a bemutatott történethez. Várom a véleményeket, kritikákat, hogy tudjak fejlődni! :) (1080p-ben is elérhető amúgy a videó.)

 

http://www.youtube.com/watch?v=kTbA4EShJZ8&feature=youtu.be

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam alapvetően bukta ha más zenét párosítanak az SW -vel. Egyszerűen nem tudom hova rakni az egészet. Amúgy nem lenne rossz.

:) Elfogadom, mert alapból én is így szoktam lenni az SW klippekkel. Azért köszi, hogy belenéztél! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, nekem nagyon tetszett. :) Egyetlen kifogás valóban csak az "idegen" zene lehetne, de.... Először tényleg furcsa volt nem SW-témát hallani hozzá, de aztán annyira szépen kibontakozott a harmónia a zene és a kép között, és olyan pontosan sikerült elkapni egyes mondatokhoz, szavakhoz a hozzájuk passzoló képsorokat, hogy engem ez meghódított. Nagyon szép munka. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.