Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

Én leszoktam 5 éve a cigiről.Ugyanakkor el kell issmerni, hogy inkább hajlam az egész.Ismertem olyat, aki egész életében cigizett, és semmi baja nem volt, meg olyat is aki nem dohányzott mégis tüdőrákban halt meg.
Ez is igaz, viszont hajlam ide vagy oda, nem kell a sorsot kísérteni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baromi rosszul érezted. :)

 

Okk, akkor tényleg rosszul éreztem, viszont jól éreztem, h keményen mondtad, így is akartad. :)

Dzséjt, az a baj, h a dohányosnak a cigi éppúgy napi fogyasztási cikk, mint pl a kenyér, vagy a tej.

Lehet mondani, h az ő választása, de nem egészen így van. Általában akkor szoknak rá, mikor még kölkök, és sajnos hazánkban tényleg elég korán lesznek dohányosak a gyerekek. Gyakran 12 évesen már füstölnek. És sajnos most olvastam egy cikket, a Korányi tüdőszanatórium egyik dokija mondta, h nehezebb bizonyos esetekben a cigiről leszokni, mint a kábszerről.

Tehát a felnőtt lakosság (dohányzó), már gyerekként szokott rá.

Felelőtlenség, de egy gyerek gyakran nem tudja a saját érdekeit felfogni. Főleg ha azt látja, hogy cigizik a haver, a szülő, gyakran a tanár és a gyerekorvos.

Nem védem, csak próbálom azt elmondani, h baromira nem hívjuk fel a srácok figyelmét arra, h a cigivel maguk teszik tönkre.

Frenki írta, h hajlam. Sajnos kevéssé sulykolják az emberekbe, h a tüdőrákosok 90 %-a dohányos, a másik része meg minimum passzív dohányos volt. Olyan nincs, h városi ember valamilyen módon ne érintkezzen a dohányfüsttel.

Idézet egy cikkből:

"A világ különböző részein végzett epidemiológiai vizsgálatok eredményei szerint egyértelműen bizonyítottnak tekinthető, hogy a tüdőrákos halálozások legalább 85-90%-a a dohányzás következménye. A világ különböző részein lefolytatott tanulmányok során nyert meggyőző adatok bizonyítják, hogy a tüdőrák kialakulásának kockázata mindkét nemben arányosan nő az elszívott cigaretták számával és a dohányzás időtartamával.

 

A pipások, szivarosok körében a tüdőrák kialakulásának kockázata kisebb ugyan, mint a cigarettázók között, de jelentősen nagyobb, mint a nem dohányosok körében. A pipázók, szivarozók körében a tüdőrák kialakulás kockázatának nagysága nagymértékben függ a pipázás, szivarozás módjától is. Hollandiában és Dániában, ahol a pipa és dohányfüstöt mélyen beszívják, a tüdőrák kialakulás kockázatának nagysága csaknem azonos a cigarettázók körében észlelt kockázat nagyságával."

 

 

 

A lényeg, h el lehet ítélni a dohányosokat, de kérdem, a cigiző gyerek szülei hol vannak? A boltos miért ad ki cigit gyereknek? (én sosem adtam el, volt is aki megjegyezte, rossz kereskedő vagyok! )

Én nem engedném a suliban a dohányzást a tanárnak sem, még kijelölt helységben sem, és külön órákat kéne gyerekeknek adni a különféle szerek( cigi, pia, drog) káros hatásairól, jó kis sokkoló filmekkel, képekkel alátámasztva.

 

(Dzséjt, szóval csak azért éreztem erősnek amit írtál, mert akinek a cigi, vagy kávé, ilyesmi napi fogyasztási cikk, az nem érzi, h ezen termékek árát másra is lehetne költeni. Úgy érzik, ez kell a mindennapokhoz, míg a DVD jó és szórakoztat, de nem szükséges a mindennapi élethez. Jogos, ha ráébreszti az ember h nem kéne magát mérgezze, és még pénzt is spórol, csak itt neten nekem erősnek tűnt, ahogy letoltad. )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tyűha hát erről a témáról én is hosszasan tudnék beszélni.

Én olyan elveket vallok, amiket gyakran nem értenek meg az emberek. Én soha életemben nem ittam egy korty alkoholt sem, és persze nem is cigiztem. Azt hiszem a többit se kell mondanom.

Ebben az eltárgyiasodott világban sajnos már nem vesszük észre, hogy a testünk a legfontosabb "tárgyunk", és arra kell figyelni, a többi nem lényeg.

Mondhat bárki bármit, hogy csak keveset iszom vagy dohányzok, az is ártalmas. Nagy mennyiségben meg annál rosszabb.

Amúgy Tenel Ka, ez a pipa dolog is érdekes mert minden évben más tanulmány jön ki, hogy mennyire káros.

Jelenleg én úgy tudom, úgy olvastam, hogy a pipa sokkal károsabb a ciginél mivel sokkal kisebb szemcsékből áll ami könnyebben beszívódik. De ez nem is lényeges.

Ami a lényeg, hogy én elég sok fiatalt ismerek, 14től felfelé, akik már komolyan rá vannak szokva a cigi, és azért én próbálok rájuk hatni kicsit, ha már a szüleik tényleg nem teszik meg. Nagyon el vannak eresztve, hiszem ha nem kapnának pénzt, és általában anyucitól apucitól kapják, akk nem lenne miból napi 500ft os cigit venni.

És innen persze már elmehetnénk más ideológa témák felé, hogy a TV neveli fel a gyereket stb, de ebbe ne menjünk bele.

Rám sokan néznek furán amikor beülünk egy kocsmába és gyümölcslevelet kérek v teát, de aki ismer az már megszokta. :)

A lényeg a lényeg, hogy próbáljon meg mindenki jobban figyelni az egészségére, kevesebbet inni cigizni és többet mozogni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem védem, csak próbálom azt elmondani, h baromira nem hívjuk fel a srácok figyelmét arra, h a cigivel maguk teszik tönkre.

Szerintem meg mindenhonnan az folyik, hogy mennyire ártalmas a cigaretta, szóval tudják ők, hogy nem tesz jót nekik. Ellenben fiatalok, egyszerűen nem érzik a súlyát, no meg a tüdőrákosok több évtizeddel idősebbek, nekik ugyan mi bajuk lehetne nekik most fiatalon? Legalább szerintem kb. ez játszódhat le bennük :)

 

A lényeg a lényeg, hogy próbáljon meg mindenki jobban figyelni az egészségére, kevesebbet inni cigizni és többet mozogni.

Ezzel nagyjából egyetértek :)

Egyedül az alkoholtilalommal nem teljesen, mert egy kevés szerintem nem árt :) Bár ha belegondolok, tavaly már elértem, hogy kb. havonta egyszer igyak ezért vagy azért, qvulok na, de ennyi még belefér :)

Szoktam néha írni, hogy gyalog járok melóba, legalább ennyit tegyek, ha sokszor többet nem is (na jó, jobb időben járunk bicajozni :D), erre húgom pár hete megjegyezte, hogy járhatnék inkább bicajjal, hogy időben haza érjek ezt vagy azt a házimelót megcsinálni (persze mindezt a kinti hóhegyek és csúszós út láttán). Inkább nem kommentáltam, mert különben lett volna olyan vita, hogy a szomszédok összeszaladnak :D Persze ő kocsival jár melóba :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg mindenhonnan az folyik, hogy mennyire ártalmas a cigaretta, szóval tudják ők, hogy nem tesz jót nekik. Ellenben fiatalok, egyszerűen nem érzik a súlyát, no meg a tüdőrákosok több évtizeddel idősebbek, nekik ugyan mi bajuk lehetne nekik most fiatalon? Legalább szerintem kb. ez játszódhat le bennük :)

 

Uhh, jogos, hülyén fogalmaztam meg. :) Azt gondoltam - csak nem azt írtam - h hiába a reklám, ha a környezet mást mutat. Ha apuka röhög, h ő is cigizik, és semmi baja, és az apjának sem volt tőle. És nem egy ilyen van!

Meg elhiszik, h bármikor leszokhatnak. napi egy-két szálról talán. De általában nem leszokik, hanem az egy-két szál felmegy fél-egy dobozra... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenel, ez szép és jó, de nem fogom babusgatni senki fiát a neten sem egy káros szenvedély miatt. Nem érdekel, hogy napi fogyasztási cikknek érzi, ennyi erővel babusgathatnánk a droggfüggőt is, mert ő is úgy érzi, hogy az napi szinten kell neki. Közben tönkre megy az élete, és ezzel még nem is lenne baj, mindenki azt csinál magával, amit akar, csakhogy közben a környezete is rámegy. Ciginél a környezetnek megnő a tüdőrák esélye, alkoholizmusnál lelkileg mennek tropára az alkoholista szerettei, és mind a kettő viszi a pénzt. Nem fogok senkit sajnálni, mert képtelen volt annyi önuralomra gyerekkorában, hogy ne szokjon rá, és hogy felnőtt fejjel sincs annyi önuralma, hogy leszokjon róla. Nem fogom sajnálni, mert a szülei nem tudtak rá figyelni (de tény, ők is felelősek, de úgy érzem, ez a dolog jobban múlik a gyereken), magára is figyelhetett volna, ha akkor nem, hát 20-30+ éves fejjel lehetne ennyi esze. Nem fogok kíméleteskedni (pedig még az vagyok), babusgatni, kedveskedni ez ügyben, elnézést sem kérek, mert undorodom és gyűlölöm a szenvedélybetegségeket. A családom nagy részét sírba tették, a maradékot tönkre, túl jó rálátásom van erre, hogy egy szemernyi részvétem se legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, hidd el, én sem símogatom meg a fejét. (Anyámmal 8 éve nem beszélek, alkoholizmusa mára oda fejlődött, hogy 2 éve nem mozdul ki egy szobából, tesója visz be neki kaját, cigit. Sajnálom a nagynénémet, de megmondtam, anyu 3 gyereket hagyott ott, tíz fillért nem költök rá.

Unokáját sem látta, bár nem is akarja. Én most már úgy látom, jobb is, hogy nem teszi ki a gyereket annak, hogy ilyen állapotban lássa.

Cigi meg a másik. Én asthmás voltam, tizenhárom éves korom körül nőttem ki. De ez nem akadályozta anyám és apum, hogy telefüstöljék a szobát.

Nálunk a lakásban senki nem cigizik. Após, anyós is erkélyre megy ki.

Szóval nem vagyok ez ügyben túl kompromisszumra képes. De attól, hogy nekiesek valakinek, attól nem biztos, h észbe kap.

(ha valaki pl engem erővel akar rávenni valamire, akkor sok sikert neki. eddig nem sok embernek sikerült! :) )

Viszont baromi jó olvasni, h itt a társaság nagy része messze kerüli a füstöt. Fórumtalin kimondottan jó! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem semmi pénztőke. Napi 1000 forint csak cigi. :)

Igazából tényleg fura dolog ez a szenvedélybetegség. Mint példád, a dohányos, napi két doboz cigivel.

 

Bár lenne nekem havi szinten ennyi plusszom. Talán ha majd vége lesz az albérletnek, de akkor sem cigire fogom költeni.

 

Büdös. Átissza a ruháját, haját, a szájszaga meg...brrr!

 

Lakásban minden sárga lesz tőle. - Mikor anyum elment, festés, függöbycsere, de a bútort pl nem lehetett lesikálni rendesen.

 

És még bele is lehet halni.

 

Miért nem szoknak le? Mi a jó abban, hogy valami büdös, egészségtelen és drága?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Atyám! Nálunk kb az elmúlt két évben sikerült apámat annyira megnevelni, hogy az ajtó elött dohányozzon. Eddig a szobában füstölgött, szerintem lehet, hogy emiatt is vagyunk kora szülöttek tesómmal. Életemben egyszer szivtam egy slukkot, nagyjából 11-12 éves lehettem. Borzalmas volt, fájt a fejem és hányingerem volt. Soha, soha. Akkkor inkább néha iszok egy pohár bort vagy pálinkát.

Más nem tisztem elitélni a szenvedély betegeket. Nekem szemvedélyem a lovazás, egy óra színvonalas edzés, jól idomított lovakon, profi edzővel 3 ezer forint körül van, néha több is. Van olcsóbb, de az csak körbe-körbe csámborgás, valami idétlen, magát jó lovasnak hívő vagy hanyag lovásszal. Nincs benne tartalom, érték. Régebben nyaranta ledolgoztam vagy megdolgoztam az árát. Mostanában nincs időm rá, így kénytelen vagyok fizetni. Nagyon ritkán járok, három hónapja nem ültem lovon, borzalmas.

Mindenki, olyanra költi a pénzét, már ha van, ami valamilyen örömöt okoz neki, vagy olyan hobbbit választ, ami kellemesen érinti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No meg az is szenvedélybetegség ha valaki a sporolt pénzét DVD-kre költi, nem? :) Károsítja a szemet, a nagy hangerő meg rontja a hallást :)
Nem kell közel ülni hozzá és nem kell maxon hallgatni a filmet :)

Amúgy igen, nekem ez a szenvedélybetegségem, hogy hogy porfogókra költöm el a könnyen megszerzett pénzem :) Egészséget csak annyiban rontaj, hogy porallergiám van, és ezeken jocskán megmarada a por :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem semmi pénztőke. Napi 1000 forint csak cigi. :)

Közben számoltam, és eszembe jutott ez is :)

 

Állítólag megnyugszik tőle az ember.

Akkor igyon inkább citromfű teát :) Az is nyugtató hatású :)

 

Egészséget csak annyiban rontaj, hogy porallergiám van, és ezeken jocskán megmarada a por :)

Portörlés, aranyom :D Bár utálatos művelet :D De gondolom, ezt magadtól is nagyon jól tudod :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamilyen szinten szinte mindenkinek vannak szenvedélyei. A lovazás, az például kifejezetten jót tesz a tüdőnek, és még az ikszlábat is gyógyítja. Szeretnék rászokni, kár, hogy ennél városibb vagyok :)

 

Ami a dohányosokat illeti: a dohányzás legális. Hozzáférhető. Az alkohol szintén. Persze, hogy több ember hal beléjük, mint a drogfélékbe. Mellesleg az alkohol közlekedési baleseteket okoz, a dohányzás tűzeseteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenel, úgy látom, akad néhány hasonló rossz élményünk :)

 

Én is úgy látom. :) És így jobban meg is értem a mérged. :) Énnálam ez úgy nyilvánult meg, h évekig abszolute nem nyúltam alkoholhoz. Aztán ez a dolog engedett, de a cigi az tabu. (és hazudok, mert nyáron volt egy vizipipázás. Nos, ilyen 2évente van nálam kb. )

Egy dologra jók az ilyen "élmények", ha olyan az illető, ad egy baromi tartást, egy határt mutat, mit mi nem valószínű, h valaha is átlépünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a dohányosokat illeti: a dohányzás legális. Hozzáférhető. Az alkohol szintén. Persze, hogy több ember hal beléjük, mint a drogfélékbe. Mellesleg az alkohol közlekedési baleseteket okoz, a dohányzás tűzeseteket.

De egy bizonyos kor alatt nem. 18 év alatt sem az ital, sem a cigi nem legális. Emlékszem, apám már akkor csúnyán nézett rám, ha egy konyakosmeggyet akartam megenni. Voltam vagy tizennégy. És nem értettem.

Nem vagyok 100% alkoholellenes, de a cigi mellett a másik amit nem értek, h 14-15 éves gyerekeknek miért kell ájulásig leinni magukat? Én láttam, hogy leépít valakit a hosszútávú italozás. Agyilag zokni lesz tőle az ember, igaz, kell hozzá pár év. De míg a cigit ha abbahagyja az ember, akkor igencsak csökken a rák esélye, addig az elivott agysejtek nem jönnek vissza. És a májkárosodás sem fordítható vissza egy idő után.

Nah, kitört belőlem a konzervatív anyuka! :) Nekem már most komoly gond, hogy hogy tudok hatni a gyerekre, hogy tudok jó példát adni, hogy bizonyos dolgokat el se kezdjen? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenel, úgy látom, akad néhány hasonló rossz élményünk :)

Sajnos egy kategória vagyok veletek, csak nagyon nem szeretek erről írni :)

 

Szeretnék rászokni, kár, hogy ennél városibb vagyok :)

Falusias emberkéknek, helyeken sem olyan könnyű :)

 

Egy dologra jók az ilyen "élmények", ha olyan az illető, ad egy baromi tartást, egy határt mutat, mit mi nem valószínű, h valaha is átlépünk.

Nem mindenkinek, pl. öcsémnek aztán nem, ő pont nem olyan illető, most néha kicsit elborzadva figyeljük, mit művel magával :)

 

Nekem már most komoly gond, hogy hogy tudok hatni a gyerekre, hogy tudok jó példát adni, hogy bizonyos dolgokat el se kezdjen? :D

A példamutatásban akár még mi is tudunk segíteni, ha kell :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamilyen szinten szinte mindenkinek vannak szenvedélyei. A lovazás, az például kifejezetten jót tesz a tüdőnek, és még az ikszlábat is gyógyítja.
Jaja, csodálatos O lábakat ad :) :) :) :) :)

Na most majd Orkitól kapok én olyat de olyat :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy bizonyos kor alatt nem. 18 év alatt sem az ital, sem a cigi nem legális.

De hozzáférhető, forgalmazható. Innen már közel a távol. Ellentétben pl a ketaminnal, amit legálisan csak kismillió engedéllyel lehet tartani, és a fogyással havonta elszámolni a rendőrség felé. Nyomon követhető. Dohányt meg az ötéves is tud szerezni, ha otthon kiveszi apu/anyu táskájából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hozzáférhető, forgalmazható. Innen már közel a távol. Ellentétben pl a ketaminnal, amit legálisan csak kismillió engedéllyel lehet tartani, és a fogyással havonta elszámolni a rendőrség felé. Nyomon követhető. Dohányt meg az ötéves is tud szerezni, ha otthon kiveszi apu/anyu táskájából.

Elméletileg nem szabad kiskorúnak alkoholt és dohányt eladni, ebben biztos vagyok, igen komoly büntetés jár érte - persze kutya nem ellenőrzi...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg nem szabad kiskorúnak alkoholt és dohányt eladni, ebben biztos vagyok, igen komoly büntetés jár érte - persze kutya nem ellenőrzi...

Elméletileg DVD-t letölteni csúnya dolog :cool: Sajnos, az elmélet és a gyakorlat igen gyakran állnak távol egymástól :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elméletileg DVD-t letölteni csúnya dolog :) Sajnos, az elmélet és a gyakorlat igen gyakran állnak távol egymástól :yeah:

Huhh, nem egyszer volt emiatt vitám srácokkal, h nem adtam nekik cigit, vagy sört. Volt, amelyik kanál vízben fojtott volna meg. Közértben persze kaptak. :cool:

Tényleg csúnya dolog letölteni, de attól még nem megy tönkre az egészsége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.