Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

Kávé: minden nap egy pohárral, reggel, legtöbbszőr az íze miatt. Ritkán iszok kétszer egy nap, amikor nagyon xar a napom.

 

Műanyag kaják: hamburgert csak úgy, ahogy a szüleim csinálják :lol: A Mekit rühelem, mert bár jó a kaja, olyan keveset adnak, hogy fél órával később újra éhes vagyok, ehhez képest piszkosul drágák és tömeg van, néha meg az eladók is bunkók. Akkor inkább átmegyek az utcai hambishoz...

Colát azt sokszor iszom, mert szeretem, jobban mint a sört vagy a hasonlókat. Bár a többi szénsavas lögyit inkább kerülöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindennapi junk food-unkat add meg nékünk... pizza és hamburger jöhet.

 

Akik valaha találkoztak velem 15 percnél több időre, tudják, h mi a dohányzáshoz a hozzáállásom: napi 1-3 doboz (határértékek). A halál meg az élet része, már Yoda is megmondta. V Epikurosszal szólva: a halál nem tartozik ránk, mert amíg mi vagyunk, addig a halál nincs, amikor meg a halál van, mi már nem vagyunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... napi 1-3 doboz (határértékek)...

 

De ugye a csikket nem dobálod el az utcán...

Csikkeket külföldön is ugyanúgy eldobálják, csak ott rengeteg takarítót vesznek fel akik mindent feltakarítanak.

Nem igaz, hogy külföldiek nem szemetelnek, csupán tisztességesen megfizetik a kukásokat. Ismerősöm volt New Yorkba, ahol egy centi vastag arany nyaklánca volt a kukásoknak.

 

Én nem dohányzom, de olyannyira nem zavar, hogy szeretem a cigifüstöt, mindig amellé ülök aki bagózik, vagy közel a hamutálhoz.

Anyukám dohányzik, lehet miatta megszoktam, és passzívan szeretem is a cigi szagát.

Általános iskolába amikor a kamaszokra rájön a cigizhetnék, akkor nem szoktam rá, nem okozott plussz élvezetet, inkább SW cuccokra költöttem a pénzem már akkor is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg úgy szeretem a cigi illatát, hogy nincs még megyújtva :lol:

Néha el is kérem az ismerősöktől a dobozt, és jót szívok belőle, mert hihetetlenül kellemes az illata!

 

Ma idén másodszor bementem a Mekibe, de csak egy pohár forró csokit vettem :) Ritkán járok.

Kólát nem napi rendszerességgel iszom, csak amikor éppen rám jön.

 

Ez mind rendben van, azzal a különbséggel, hogy

 

kezdetű mondatoddal nagyon is egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Good!Goood!

 

Én utálom a cigit, ha valaki rám fújja a füstöt azt lecsapom egy büdös ponttyal.

Mű-kaja:A Pizza-t, és a Hamburgert is nagyon szeretem.McDonald's-ban max fél évente eszek.Finom, de műanyag ízű.Meg voltam párszor meglesni a konyhájukat, olyat láttam hogy elállt a lélegzetem.Leesett a földre a hús, ment vissza a hamburgerbe.Vannak olyan helyek, ahol az elhasznált hamburgeres dobozokat "újrahasznosítják", és beleteszik újra a hamburgert.A Cola higított.Kb. 40%a víz, plusz a jegek.Meg dolgozni se menjen oda senki.Az egyik ismerősöm ott dolgozott, és télen amikor a -20°C-ba kellett rakodniuk az árut(kint), csak az a vékony polo lehetett rajtuk.Ha valaki felvesz valamit akkor azt kirúgják.Szvsz a McDonald's egy rakat sz*r....

Kávé:Reggeli-vagy délutáni szokásom, nagyon szeretem.Jó az íze, és a coffein kell néha.De mellesleg megjegyzem ha cukrot teszel a kávéba, akkor nem felfrissülni fogsz, hanem elálmosodni.Szóval ha valaki azért iszik kávét, hogy fitt legyen az nem cukorral igya.

Drog:Inkább megnézem a Győzike show-t....

Cola:Régebben függő voltam, de már nem annyira szeretem.Csak ha nagyon hideg.Ásványvíz, Sprie, C.D., 7Up, Traubi szóda, Fanta naracs.Ezeket iszom mostanába.

Kedvenc kajáim:MINDEN hússal készült kaja.

Kedvenc gyümölcs:Málna

Kedvenc csapvizem:konyhai csapvíz :P

Kedvenc ásványvizem: Margitszigeti ásványvíz

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meki higiénia, na igen. Nálunk állítólag az EU miatt mindenféle szigorú szabályokat vezettek be. Egy-két éve egyik munkatársam fia volt Görögországban, és belátott az egyik étterem konyhájába. Hogy ott mi volt! Pl. Obi1 által írtakhoz hasonló. Na egyik nap se mentek étterembe enni! Ennyit a nagy EU-s vendéglátóipari szabályokról!

Feldolgozó cégnél dolgozom, egyik évben a felvásárlással foglalkozó kolléga volt kint az Államokban hasonló feldolgozó üzemet megnézni. Fényévekre vagyunk mi tőlük, olyan kosz, mocsok és zéró higiénia van az ottani gyümölcs feldolgozó üzemekben. Sok Ázsiai munkás koszos kézzel, és a többi. Szaktudásról nem is beszélve. Akkor arra jutottunk, hogy talán tönkre akarják tenni az itteni feldolgozó piacot a lehetetlen szabályozással (higiénia, stb, ami nem baj, csak máshol is be kellene tartani), hogy vegyük meg az ő termékeiket, és ők gazdagodjanak. De ez már összeesküvés elméletnek is beillik :P És ez már nem a topik témája :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a kútvizet jobban komálom, főleg a sóderes környéken fúrt kutak vizét. Gyerekkorom legszebb nyarait juttatja eszembe.

A csapvíznek van egy jó tulajdonsága, képes előre jelezni nekem, hogy beteg leszek, olyankor ugyanis záptojás szagunak érzem a vizet. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki, hogy nálunk új kutat kell fúrni, mert olyan a vízünk, hogy még! Így most ásványvízen élek :P Előbb-utúbb nálunk is olyan szennyezettek lesznek a vizek, hogy ivásra nem lehet majd használni, mint külföldön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk a Vértes lábánál elég kemény a víz, jó íze van. A suli viszont Pesten van, és a pesti víz finoman szólva nem nyerte el a tetszésemet. Nincs íze (csak klóros, meg néha olajosnak is érzem), és egyáltalán nem oltja a szomjamat. :P

 

Szisz: ez érdekes...

 

A Mekiről én is ilyen jókat hallottam. Ennek ellenére néha (mondjuk havonta egyszer) be szoktam ugrani egy-két burgerre. Ami innivalókat adnak, azokat viszont messziről kerülöm. Az epres és egyéb shake-ek összetételét látva egy vegyész a mennyekben érezhetné magát, mert ott minden a szakmájába vág. Mintha egy vegyszerforgalmazó cég katalógusát olvasnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... napi 1-3 doboz (határértékek)...

 

De ugye a csikket nem dobálod el az utcán...

Csikkeket külföldön is ugyanúgy eldobálják, csak ott rengeteg takarítót vesznek fel akik mindent feltakarítanak.

Nem igaz, hogy külföldiek nem szemetelnek, csupán tisztességesen megfizetik a kukásokat. Ismerősöm volt New Yorkba, ahol egy centi vastag arany nyaklánca volt a kukásoknak.

...

 

Ez a két dolog nem függ össze. Szinte az összes haverom dohányzik, de a szórakozóhelyről, ahová járunk, (télen is) kimennek dohányozni, hogy ne füstöljék tele a helyet, valamint az elszívott csikket a kezükben tartják a legközelebbi kukáig.

Rászoktattam őket, és már természetesnek veszik. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szisz: ez érdekes...

 

Kémia, bilógia meg egy kis pszichológia. Ez az én népi megfigyelésem, amit tudományos oldalról is most igyekszek kinyomozni.

Az is érdekes, hogy pl a kávé ízét, ha elzárják a szaglás lehetőségét az ember nem ismeri fel. Elég komoly összefüggés van a szaglás és az ízlelés között. A szagvak emberek simán megeszik a romlott kaját, nem veszik észre hogy "valami nem stimmel".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is érdekes, hogy pl a kávé ízét, ha elzárják a szaglás lehetőségét az ember nem ismeri fel. Elég komoly összefüggés van a szaglás és az ízlelés között. A szagvak emberek simán megeszik a romlott kaját, nem veszik észre hogy "valami nem stimmel".

 

Azok az érzetek, amit ízlelésnek gondolunk, igen komoly részben valóban a szaglásból származnak. A náthás ember általában nem érzékeli az ízeket (vagy nem tökéletesen). És pl. ha valamit megszagolok, el tudom dönteni, ízlene-e vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Velem volt olyan hogy az illat alapján azt gondoltam ízlene, aztán nem ízlett, szinte nem is volt íze a keksznek.

A látványpékségek szerintem csak szagos múzeumok, a látvánnyal és a szaggal tápálják az érzékeket az íz többnyire lusta mirelit adalékanyaglufitészta íz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az illatos látványpékségről jutott eszembe, valahol azt hallottam, a Mekiben az a jellegzetes szag egy elekromos illatosítóból jön, hogy étvágyat gerjesszen. Akár igaz, akár nem, jellemző lenne.

A pékségben valóban több a szag, mint az íz. Amit mondtam, arra a normális esetre vonatkozik, amikor nem verik át az ember orrát mesterséges szagadalékokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 évig cigiztem.Tavaly októberben szoktam le.Sokkal jobban érzem magam, megmaradt havonta 10000 ft-om is.

Ami viszont nagyon zavar az a cigifüst, főleg töményen.Volt, hogy bementünk egy sörre egy krimóba és olyan cigifüst volt, hogy a gyomrom fordult fel.El nem tudtam képzelni, hogy bírják meginni a sört abban a bűzben.Úgyanúgy zavar ha kajálok és valaki füstől mellettem.A fentiek zavartak akkor is amikor cigiztem.Én csak a tiszta levegőjü helységeket szeretem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami viszont nagyon zavar az a cigifüst, főleg töményen.Volt, hogy bementünk egy sörre egy krimóba és olyan cigifüst volt, hogy a gyomrom fordult fel.El nem tudtam képzelni, hogy bírják meginni a sört abban a bűzben.Úgyanúgy zavar ha kajálok és valaki füstől mellettem.A fentiek zavartak akkor is amikor cigiztem.Én csak a tiszta levegőjü helységeket szeretem.

 

Adaptáció. Ha egy békát meleg vízbe raknak menekül, ám ha fokozatosan melegítjük a vizet amibe van, észre sem veszi hogy fő :P

 

Régen jártam ilyen bagós diszkóba. Csak akkor vettem észre, hogy átitatódtam a szaggal mikor kimentem az utcára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És pl. ha valamit megszagolok, el tudom dönteni, ízlene-e vagy sem.

 

Általában én is. Csak azoknak az ételeknek a szagát nem bírom elviselni, amiket nem bírok megenni.

 

A fentiek zavartak akkor is amikor cigiztem.Én csak a tiszta levegőjü helységeket szeretem.

 

Pont mint kolléganőm. Soha nem ül be pl. a vonaton bagós részlegbe, mert nem bírja elviselni. Télen is nyitott ablaknál cigarettázik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, vannak olyanok, nem egyedi eset :D

Mégis más, mint az ivás, mert a cigifüst belsőleg kell a dohányosnak, de nem biztos, hogy külsöleg is bejön nekik. Az ivás meg csak belsőleg működik :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csikket akkor és oda teszem, amilyen kedvem épp van. Többnyire vmilyen erre kihelyezett tartóba.

Viszont sehonnan, ahol lehet dohányozni, ki nem megyek cigizni, szórakozóhelyről pláne nem, mert akkor folyamatosan kint kellene lennem, és nem lenne értelme szórakozóhelyre menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.