Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

EZ egy elég érdekes elhatárózás, és véglegesnek hangzik.

Én nem vagyok híve az ilyen végleteknek.

De ha szerinted ez jó elhatározás, akkor sok sikert hozzá.

BÁr megfontolhatnál egy olyan döntés is, hogy azt fogadod meg, hogy

pl. csak 1 pohárral iszol... stb.

A másik dolog pedig az, hogy én soha se vedelnék csak azért,hogy ne ríjak ki a társaságból.

MIndenesetre arra kíváncsi leszek,hogy meddig fogod bírni alkohol nélkül... ;)

Én 21 éve bírom! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratulálok! ;)

Mi késztett erre???

Különcség...Neeem :D

Egyetelen egyszer ittam még kis koromban - már nem is tudom mit - és akkor elhatároztam hogy többé nem.

Meg hát látom hogy mit tesz az emberekkel.

Meg már egészen megszoktam, amint a haverjaim minden egyes alakalommal megpróbálnak megitatni velem valamit! :D De nem sokerül nekik. Meg át ki irányítaná haza a társaságot egy buli után! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különcség...Neeem ;)

Egyetelen egyszer ittam még kis koromban - már nem is tudom mit - és akkor elhatároztam hogy többé nem.

Meg hát látom hogy mit tesz az emberekkel.

Meg már egészen megszoktam, amint a haverjaim minden egyes alakalommal megpróbálnak megitatni velem valamit! :D De nem sokerül nekik. Meg át ki irányítaná haza a társaságot egy buli után! ;)

AZ emberekre gyakorolt hatás az elég nyomós ok...

hát mindenesetre kitartás

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sok kaja meg hájassá teszi az embereket... akkor ne is együnk? ;) Mindenben tudni kell mértéket tartani és nem lesz baj...

míg a táplálék létszükséglet,addig az alkohol nem

ez a különbség.

de ha visszolvasnál, akkor láthatnád, hogy én is mértékletesség párti vagyok.

viszont tiszteletben tartom azt, ha mások úgy döntenek,hogy ők nem fogyasztanak alkoholt.

ez még mindig jobb, mint a másik véglet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sok kaja meg hájassá teszi az embereket... akkor ne is együnk? :D Mindenben tudni kell mértéket tartani és nem lesz baj...

Erről most hosszasan tudnék vitázni, hogy az alkohol kicsit károsabb meg ilyenek, de mondok egy egyszerű okot:

Mert most nem azokról beszélek akik tudnak mértéket tartani - hiszen azt minek hozzam fel - ha nem mondjuk mikor egy lány kiadja magából a fölös slakot...

Az azért elgondolkoztatja az embert. Meg nekem egy buliban anélkül is jó kedvem van és mellesleg imádom a kólát. ÉS hát ott a pénz is. Amíg mások "vedelik a piát" és költik rá a pénzt, ami nem olcsó - én azt a pénzt elteszem vagy vmi értelmesebb dolgot veszek belőle! ;) ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...ha nem mondjuk mikor egy lány kiadja magából a fölös slakot...

Az azért elgondolkoztatja az embert. Meg nekem egy buliban anélkül is jó kedvem van és mellesleg imádom a kólát.

akár lány, akár fiú, mindkét esetben undorító....

és ha valaki, csak alkohol fogyasztása után tudja jól érezni magát, azt nagyon sajnálom...

bár a kólának is vannak hátrányai...

könnyű rászokni,aztán a végén még függő leszel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

akár lány, akár fiú, mindkét esetben undorító....

és ha valaki, csak alkohol fogyasztása után tudja jól érezni magát, azt nagyon sajnálom...

bár a kólának is vannak hátrányai...

könnyű rászokni,aztán a végén még függő leszel...

Már az vagyok! ;)

De igazad van a kólának is megvannak a káros hatásai...de hát a kóla mégiscsak tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal, akkor meg hogy lehet káros? Legalábbis ezt néha próbálom bebeszélni magamnak. ;)

 

Ja és bejelöltelek iwiw-en :D

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

míg a táplálék létszükséglet,addig az alkohol nem

ez a különbség.

Szó-szó... az emberek nem ám a vega kajától duzzadnak fel! És ebből a szempontból se fogom sose megérteni azokat, akik azért nem esznek sose húst, édességet vagy akármit mert egészségtelen vagy mert nagy mennyiségben káros... dettó ugyanaz, mint az alkoholnál. Mindenben a mértéktartás a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na a sok egészséges ember, és anti alkoholista. ;) Nekem dob a hangulatomon egy kis szesz, ezért néha szoktam inni. Jó kis borocska, söröcske, jöhetnek. Hétfőn is megyünk a Depeche koncertre, előtte hangulatba hozzuk magunkat. ;) Szerintem ebben nincs semmi rossz.

 

A cola meg talán ártalmasabb mint az alkohol... Pl. oldja a kálciumot, a koffein tartalma pedig nagyobb mint a kávénak. A lehető legroszabb "üdítő".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kóla pH-ja 2,5-2,7 körüli, tehát durván savas. Viszont nem érezni annyira savanyúnak, mert tele van tömve cukorral: fél literben 50 gramm, ha jól emlékszem. Ez a két adat már elég ahhoz, hogy kételyeim legyenek a kólával kapcsolatban, adalékoktól, ízanyagoktól függetlenül. ;) Ennek ellenére időnként azért elkortyolgatom. ;)

Ahogy alkalmanként a sört és a bort is, de csak módjával, ahogy Bomarr is írta. :D Inkább borpárti vagyok, bár az utóbbi időben nem volt hozzá szerencsém. Főleg a villányiakat szeretem, legújabb kedvencem a Bock Ermitage.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is mértékpárti vagyok. Majdnem mindent lehet (enni és inni is), csak nem mindegy, hogy mennyit. Néha iszom csak, de nem hangulatkeltés miatt, igazán emlékezetes "istenien érzem magam" hangulataimkor eddig még soha nem ittam alkoholt ;) Nálam nincs összefüggés a kettő között.

 

A kóla tényleg oldja a kalciumot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kóla tényleg oldja a kalciumot?

Ja.És a MythBusters egyik részében még az autókat is Colaval tisztítják, és jobban bevállt mint az erre szakosodott tisztítószer.

 

Én a vegetáriánusokat nem értem, sőt elítélem őket.Csak maguknak tesznek rosszat azzal hogy nem esznek húst, mert vannak olyan anyagok amik csak a húsfélékben vannak, és amik kellenek a szervezetnek.Az állatok elfogyasztása a természet rendje.És még a gyerekeiket is erre tanítják...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja.És a MythBusters egyik részében még az autókat is Colaval tisztítják, és jobban bevállt mint az erre szakosodott tisztítószer.

Obi1: Ez lol ;) !

 

Kudar: Én mindenben támogatlak, 17 éves vagyok, de utálom az alkoholt. Állandóan szívatnak, hogy most leitatnak, stb, de nem hagyom magam. És ittam már alkoholt, de egyszerűen sz*r az íze, és nem szeretem. Meg mellesleg könnyen ki is üt - szal már egy pohár pezsgőtől érzem, hogy nem vagyok túl jól.

 

Amikor ezzel szekálnak, mindig kifejtem, hogy ez az én döntésem, és hagyjanak békén ;)

 

Amúgy én is kóla párti vagyok, noha tisztában vagyok, hogy káros. De szerintem inkább ez, mint a cigi/alkohol (nem mértékkel)/ light drog/ kemény drog :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar: Én mindenben támogatlak, 17 éves vagyok, de utálom az alkoholt. Állandóan szívatnak, hogy most leitatnak, stb, de nem hagyom magam. És ittam már alkoholt, de egyszerűen sz*r az íze, és nem szeretem. Meg mellesleg könnyen ki is üt - szal már egy pohár pezsgőtől érzem, hogy nem vagyok túl jól.

 

Amikor ezzel szekálnak, mindig kifejtem, hogy ez az én döntésem, és hagyjanak békén ;)

 

Amúgy én is kóla párti vagyok, noha tisztában vagyok, hogy káros. De szerintem inkább ez, mint a cigi/alkohol (nem mértékkel)/ light drog/ kemény drog :D

 

Donát.

Szuper! Ennek örülök! És Te se hagyd magad a többiekkel szemben! :D;)

"A jéghideg Coca-Cola az igazi!" :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát egy biztos: néhány betegségre a mai napig szoktak egy kis bort felirni... kis mértékben orvosság. Viszont olyanról még sose hallottam, hogy valakinek kólát irtak volna fel ;). Egyébként anno a biosztanárom azt mondta, hogy a kóla nagy mértékben fogyasztva csökkenti a potenciát... :D

 

Mellesleg csak azért, mert egyszer megkóstoltátok és nem izlett és ezért soha többet nem isztok az olyan mintha valaki megnézne egy Chuck Norris filmet és az alapján sose nézne semmilyen más filmet se... vagy megkóstolna egy kis pacalt és mivel nem izlene semmilyen húst nem kóstolna meg soha többé. Szerintem ha megkóstolnátok egy két jó fajtát, rájönnétek, hogy teljesen fölösleges démonizálni az alkoholt és hősiesen szembe úszni az árral...

 

Edit: Donát - mondjuk 17 évesen még én se ittam semmilyen alkoholt... nálunk legalábbis ekkoriban csak azok ittak alkoholt, akik vagizni akartak, hogy milyen nagyfiúk/nagylányok. Ez a része engem is riasztott anno és ki is hagytam egy jó darabig ;)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát egy biztos: néhány betegségre a mai napig szoktak egy kis bort felirni... kis mértékben orvosság. Viszont olyanról még sose hallottam, hogy valakinek kólát irtak volna fel ;).

A kóla eredetileg gyógyszer volt! ;) Csak később lett üdítő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Mondom, hogy többnyire rosszul vagyok tőle. A pezsgőt nem bírom, a sörnek szar az íze, a bort sem szeretem, ennél erősebbel meg nem is merek próbálkozni, ha már a pezsgőtől kikészülök... Egyébként azért sem szeretem, mert nem tetszik, hogyha kicsúszik a kezemből az irányítás. És itt nemcsak a részegségre gondolok. Ha van benned pia, akkor már nem az vagy, aki alapból éli a mindennapjait.

 

Szerintem ;)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy tévedés... a Coca-Cola feltalálója valóban egy gyógyszerész volt, de nem gyógyszerként hanem üditőitalként találta fel, és sosem számitott túlzottan egészségesnek.

Én még mindig azon az állásponton vagyok hogy gyógyszernek készült! ;)

 

Wikipedia CocaCola

Szerkesztve: - kudarmubat
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tizenévesen én is utáltam mindenféle alkoholt, nem igazán tudtak vele csábítgatni. Aztán az évek múlásával ez egyre inkább múlóban van, most már jöhet a sör és a bor, de tényleg csak néha, mert ugyan minek igyak. A pezsgőért most sem ugrálok, általában elkerülöm, de kóstoltam már abból is olyat, ami kifejezetten ízlett. Vigyázni kell, hogy mit iszunk. Pár éve ittam egyszer whiskyt és meglepően jónak találtam (azóta sem ittam, de nem az íze miatt :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még mindig azon az állásponton vagyok hogy gyógyszernek készült!  :D

 

Wikipedia CocaCola

Remek példa rá mennyire nem érdemes a magyar wikipediát kiindulási alapnak használni. Én anno a Coca-Cola történetéből irtam a marketing dogámat, és a hivatalos irodalom többször rácáfol erre, többek között a hivatalos Coca-Cola cég anyagai is. Elég csak az oldal alján megadott linkre elmenni és megnézni a kóla történetét.

 

U.I.: a félreértés abból adodohatott, hogy gyógyszertárban árulták elöszőr, de nem azért mert bármiféle bizonyitott jótékony hatása lett volna :D

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Mondom, hogy többnyire rosszul vagyok tőle. A pezsgőt nem bírom, a sörnek szar az íze, a bort sem szeretem, ennél erősebbel meg nem is merek próbálkozni, ha már a pezsgőtől kikészülök... Egyébként azért sem szeretem, mert nem tetszik, hogyha kicsúszik a kezemből az irányítás. És itt nemcsak a részegségre gondolok. Ha van benned pia, akkor már nem az vagy, aki alapból éli a mindennapjait.

 

Szerintem :D

 

Donát.

Dicséretes, hogy nem iszol alkoholt, és talán éppen ezért nem kellene ítéletet mondani a hatásairól. Mindenkire másképp hat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.