Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Lenyűgöző a 3 lemezes Hobbit Blu-ray kiadvány.

Én még sokáig DVD-ben utazom, szóval remélem, hogy az öt lemezes DVD is hasonlóan remek kiadvány lesz. Úgy gondolom, hogy azért az extrák nagy része ugyanaz lesz a kétféle kiadványon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon felcsigáztál. Egyébként nálam is tuti vétel.

Még egy kis csigázás külön neked: a dokukból többek közt újfent kiderül, hogy Jackson nagy Doctor Who rajongó, de a werkek tanusága szerint a stábban ezzel nincs egyedül. Az egyik készitő épp nyugodtan beszél majd egyszer csak kitör belőle Sylvester McCoy kapcsán "És úristen ő egy Idő Lord". Majd utána nyugodtabb hangszinben: "Elnézést, kocka vagyok".

Egyébként azóta átverekedtem magam az összes werken és azt kell mondjam ezek ha lehet még jobbak lettek mint amik a Gyűrűk Urához készültek. Ami nagyon jó: teljes tisztába teszik például azt is mi volt az elején a nagy kavarás (ugye eredetileg úgy volt hogy Guillermo del Toro rendezi, aztán távozott, Jackson viszont ezután még nem akarta vállalni stb.)

 

Miss, neked jó szórakozást hozzájuk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, köszi :) Ma megnéztem a filmet, a legtöbb plusz jelenet érdekes és/vagy bájos, nem viszik túlzottan előbbre a cselekményt, de a karakterek kapnak egy kis kiegészítést. Kedvencem a törp fiú a tünde lányokról-jelenet :D

Egyébiránt a full HD monitoromon nagyon szép a DVD képe.

És azt a filmet néztem meg, amiben elmesélik a herce-hurcát az elejéről, de semmi újat nem mondtak vele, mert nagyjából követtem annak idején. Szerintem hétvégéig megnézek mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a vörös tündeleányzó amúgy kicsoda, hogy kever bele a képbe és miért nincs benne a GyU-ban? Az első tünde nő, aki tetszik (ironikus, de eddig szerintem sikerült nem túl szép nőket választani a világszépe tündibündik szerepére).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekfeszítő karakternek tűnik már most, de hiányoznia kell a LoTR idejére, szóval ebből tényleg tényleg ropogós tragikus dráma lesz. Most amire leginkább kíváncsi vagyok, azok a Dol Gulduri jelenetek, ahogy Radagast és Gandalf feltehetően tovább nyomoz a boszorkánykirály után.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a vörös tündeleányzó amúgy kicsoda, hogy kever bele a képbe és miért nincs benne a GyU-ban? Az első tünde nő, aki tetszik (ironikus, de eddig szerintem sikerült nem túl szép nőket választani a világszépe tündibündik szerepére).

Ahogy Bomarr írja. Plusz kiegészítés, hogy ez a karakter egyáltalán nem szerepel a könyvekben, a filmesek fantáziájának "gyermeke", ellentétben A Gyűrűk Urával, amiben a női karakterek nagy többsége (a fontosabbak) létezik a könyvekben is, bár némelyik jóval kisebb szereppel.

Ő egyébként sem egészen olyan, mint az eddigi tünde csajok, elvégre más "fajta" tünde. A tündék nem szimplán tündék, vannak köztük különbségek, némely csoportok csekélyebb tudással/ügyességgel, stb. rendelkeznek, ennek okaiba most nem érdemes belemenni. A lényeg, hogy ez a leányzó ezek közé tartozik, a Bakacsin-erdő tündéinek nagy részével együtt, kivéve a királyukat és a fiacskáját. Ha egyáltalán beszélhetünk ilyenről, akkor Galadriel a történet "legmagasabb rangú" tündéje.

És amiért az eddigiek nem sikerültek olyan világszépre: szubjektív vélemény, de szerintem inkább számított az illető színésznő tehetsége és/vagy jelenléte a vásznon, mint az egyébként szubjektív szépsége. Galadrielt csak egy olyan színésznő játszhatja el, akinek "súlya" van a vásznon, mint a karakterének a történetben.

Az pedig, hogy miért nincs benne A GyU-ban ez a tünde csaj, totál lényegtelen, a filmbeli törpök sem jelennek meg A GyU-ban (kivéve Balin sírját és Glóin fiát) :) A Bakacsin-erdei tündék közül csak egyetlen egy szerepel A GyU-ban (bár a Gyűrűháború idején ők sem voltak tétlenek, de ez már nem került be A GyU-filmbe), tehát az illető hölgy nyugodtan átvészelheti a mostani kalandjait, aztán mehet haza az erdőbe, ahonnan ki sem mozdul a következő 1000 évben :) Egyáltalán nem lenne probléma, persze az sem, ha drámaian elhalálozik. Én a túlélésre szavazok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a drámai halált azért tippelem, mert az elözetes alapján Legolas bele van esve a tünde csajba. Meglepő lenne, ha nem jönnének össze, aztán a LOTR trilógiában pedig egy szó se esne róla. Akkor csak lógna az egész a levegőben. Egy drámai halál viszont lezárhatná a szálát. De ez persze csak tipp.

 

A szereplőt még ennyi alapján nem tudom megitélni, de maga az hogy feltupirozták az alapanyagot szerintem csak jót tett a Hobbitnak. Az eredeti könyv egy gyerekmese, ez viszont a LOTR prequelje. Nekem az első részben az egyik kedvenc jeleneteim azok voltak, amiket a jegyzetekből szedtek elő -Tanács ülés Völgyzúgolyban- de az olyan újitások mint Azog is bejöttek. Kiváncsi vagyok ez hogy fog elsülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom miért kellett kitalálni a tünde csajt, szerintem semmi értelme sincs, a Hobbit könyvváltozatában sincs benne. Nem értem miért ilyen nehéz hűnek maradni az eredeti műhöz.

Mert azt csak egyszer (max kétszer) lehetett volna eladni. Ahhoz, hogy annyi pénzt termeljenek, mint a LotR trilógia, fel kellett dobni az alapanyagot

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom miért kellett kitalálni a tünde csajt, szerintem semmi értelme sincs, a Hobbit könyvváltozatában sincs benne. Nem értem miért ilyen nehéz hűnek maradni az eredeti műhöz.

Talán azért, mert más műfaj, ráadásul adaptációról van szó, stb. A hobbitnál pont a könyvhűség ment az első film kárára, pl. a kőóriások kapnak két-három sort a könyvben, viszont a történethez semmit nem tesznek hozzá, és teljesen feleslegesek a filmbe. Élni kellett volna az adaptálás adta szabadsággal. De nekem ilyen Gandalf idióta sálja is :hehe:

Mesésebb sztori ide vagy oda, A GyU-nál jobban meg tudták tartani az arányokat és a más műfaj adta lehetőségeket, ott mennyire jól mutatott a "tűzjelző rendszer", ami a könyv alapján nem volt olyan nagy szám, de vásznon igazán csodásan festett.

 

F*szom! Írtam egy tök hosszú bejegyzést, erre minden átmenet nélkül bezárult a Chrome. Ó de jó... Na majd holnap újraírom, most így hirtelen erre nincs ingerenciám. :angry:

Ezt igazán sajnálom, remélem, holnap beírod ismét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, fussunk neki még egyszer.

 

És amiért az eddigiek nem sikerültek olyan világszépre: szubjektív vélemény, de szerintem inkább számított az illető színésznő tehetsége és/vagy jelenléte a vásznon, mint az egyébként szubjektív szépsége. Galadrielt csak egy olyan színésznő játszhatja el, akinek "súlya" van a vásznon, mint a karakterének a történetben.

Igen, a szépség szubjektív, de utolsó információim szerint én is szubjektív véleményt írtam. ;) Nyilván van olyan, akinek ez a vöröske nem jön be, de Arwen meg igen, akit én személy szerint randának tartok.

Galadrielt én is csípem, és pont azért, amit te is írtál, mert Cate Blanchettnek olyan királynői kisugárzása van, amilyen ehhez a szerephez kell. És ez az egyik lényeg: nem elég egy karaktert jól eljátszani, vannak karakterek, ahol fizikai kritériumoknak is teljesülnie kell. A tündéket általában úgy kezelik, hogy nemtől függetlenül a legszebb lények a világon. A legtöbb ember, törp vagy hobbit az első találkozáskor ámulatba esik. Nekem el kéne hitetniük, hogy ez miért van így. A GyU ezt nem igazán érte el, pont azért, mert nem láttam olyan tünde nőt, amire megérné rácsodálkoznom.

A férfi tündékkel kicsit más a helyzet, mert ott rácsodálkozom, hogy jesszus, ezek férfiak? :evil:

Ráadásul minderre most a Hobbitban poént is írtak.

 

Az pedig, hogy miért nincs benne A GyU-ban ez a tünde csaj, totál lényegtelen, a filmbeli törpök sem jelennek meg A GyU-ban (kivéve Balin sírját és Glóin fiát) :) A Bakacsin-erdei tündék közül csak egyetlen egy szerepel A GyU-ban (bár a Gyűrűháború idején ők sem voltak tétlenek, de ez már nem került be A GyU-filmbe), tehát az illető hölgy nyugodtan átvészelheti a mostani kalandjait, aztán mehet haza az erdőbe, ahonnan ki sem mozdul a következő 1000 évben :) Egyáltalán nem lenne probléma, persze az sem, ha drámaian elhalálozik. Én a túlélésre szavazok.

Nem az a "gond", hogy nem szerepel, hanem, hogy nem is említik. Itt egy, a trailer alapján fontos szerepet betöltő karakter, akiről később szó sem esik. Ami nem lenne gond, ha a GyU és a Hobbit között lenne egy, a Star Wars ep1-3 és ep4-6 között is található éles generációs váltás, még inkább, generációs szakadék. Azaz a fontos szereplők nagy része halott, vagy nincs kommunikációs helyzetben az új szereplőkkel.

A Hobbit fontos szereplőiből több is feltűnik a GyU-ban, Bilbó meg is írta a Hobbit történetét, de azelőtt el is mesélte. Frodó például lazán felismerte a megkövült trollokat. És ezzel el is értünk egy másik dologra: sok a kapcsolódási pont a két sorozat között. Piszlicsáré dolgokban, mint az említett trollok vagy a film kezdése. És jelentős dolgokban, mint az Egy Gyűrű megtalálása.

És, ahogy Bomarr is írta, a trailerek alapján ez a leányzó hozza majd magával a kötelező romantikus szálat, Legolas irányába. Furcsán venné ki magát, hogy ha itt összejönnek, és nem varrják el a szálat, akkor Gandalf miért nem kérdez rá a GyU-ban, hogy hát mégis, hová lett a hölgy (az oké, hogy ő tudhatja, de a néző nem, neki marad egy levegőben lógó szál).

Jó példa erre, hogy nekem, mint a könyveket nem ismerő ember, már az furcsa, hogy Legolas szerepel ebben az új filmben, de az itteni eseményekről emlékeim szerint rá vonatkozóan semmi közlés nincs a GyU-ban. Nincs egy beszélgetés Bilbó és Legolas között, Frodó, aki amúgy igen nagy lelkesedést mutatott Bilbó kalandjai után, sem említi meg találkozásukkor, Gandalffal sem merengenek el soha a régi idők kalandjairól.

De Ahsoka is remek példa. Jól megírt, szerethető és jól használt karakter, de minden pozitívuma ellenére vagy egy hibája: senki sem említi őt az ep3-ban, pedig a Jedi Tanács egyik legnagyobb tévedése az ő tragédiája, amit Anakin Windu fejéhez vághatott volna alkalomadtán, vagy Palpatine hozhatta volna fel, ezzel is mérgezve a fiút (ahogy felhozta a buckalakókat is).

 

Én a drámai halált azért tippelem, mert az elözetes alapján Legolas bele van esve a tünde csajba. Meglepő lenne, ha nem jönnének össze, aztán a LOTR trilógiában pedig egy szó se esne róla. Akkor csak lógna az egész a levegőben. Egy drámai halál viszont lezárhatná a szálát. De ez persze csak tipp.

Reményteli tipp. :)

 

A szereplőt még ennyi alapján nem tudom megitélni, de maga az hogy feltupirozták az alapanyagot szerintem csak jót tett a Hobbitnak. Az eredeti könyv egy gyerekmese, ez viszont a LOTR prequelje. Nekem az első részben az egyik kedvenc jeleneteim azok voltak, amiket a jegyzetekből szedtek elő -Tanács ülés Völgyzúgolyban- de az olyan újitások mint Azog is bejöttek. Kiváncsi vagyok ez hogy fog elsülni.

A Völgyzugolybeli tanácsülés szerintem a legzseniálisabb része az egész filmnek, pláne most, hogy még bővítést is kapott.

 

Ha jól emlékszem, eredetileg nem beszélgettek a Hatalom Gyűrűiről.

 

Azog viszont nekem nem mindig jött be. Néha erőltetettnek éreztem a becsatlakozását a történetbe.

 

Ott volt számomra a legvisszásabb, amikor Balin tábortüzes meséjét követően Thorin bejelenti, hogy Azog tutibiztoshótziher halott. Következő snitt: ork pofa a tábort kukkolva utasítja spanjait, hogy szóljanak Azognak, megvannak az évek óta keresett, de nem talált törpök. Eh... micsoda véletlen, hogy pont a meseeset alatt találtak rájuk, és pont a magabiztos bejelentés után közlik, hogy ja, amúgy él.

Szerintem ez az egész "mégsem halt meg ügy" sokkal hatásosabban működött volna, ha a kérdést, hogy él-e még, a levegőben hagyják, aztán snitt a kukkoló orkokra, de onnét is kihagyva a "szóljatok a mesternek" részt. És Azog túléléséről csak a romok közt értesülhettünk volna, amikor megy jelenteni neki a peches ork.

Így lett volna valami kis bizonytalanság, rejtély a karakterben, mert amúgy szerintem Azog egy igen unalmas ellenség.

 

 

És ha már szóba került a bővítés a völgyzugolyi tanácsülésről. Tegnapelőtt megnéztem a Hobbit kibővített változatát. Mivel az eredeti változatot is csak egyszer láttam, így lehet néhány bővítést nem vettem észre, amit meg észrevettem, az nem biztos, hogy bővítés. :) Előreszaladva egy tömör összefoglalás: Jackson már megint nem tudta, mikor kell használni az ollót, vagy ez esetben inkább a ragasztót. Sajnos a legtöbb új jelenet a humort szolgálja ki, ami baj, mert az eredeti vágásban szerintem nagyon jó arányban volt a poénkodás és a komolykodás. Egy jól adagolt könnyed kaland volt. Most inkább egy poénos kalandnak tűnik, és néha már-már kezdett az az érzésem lenni, hogy Jackson valójában egy musicalt akart rendezni.

 

A völgyzugolyi jelenetek betoldása a legjobb, legalábbis ott sikerült a legtöbb jó jelenetet beválasztani. De sajnos nem mindig. A törpök harmadik dalrafakadása baromira nem hiányzott, főleg, hogy már a második sem tetszett, bár az még csak azért, mert egy siratódal. Itt viszont meg már ismétlés volt. A törpök a film elején már prezentálták, hogy a disznók kulturáltabban viselkednek az asztalnál, mint ők, és képesek spontán mulatós dalokat összerakni, ezzel kiakasztva a karót nyelt házigazdát. Ez a mókázós jelenet tök ugyanaz, mint az elején Bilbónál, csak most nem a hobbit, hanem a tündék grimaszolna. Baromira fölösleges volt.

Akárcsak a másik bónusz, amikor Elrond és a másik tünde szembesül néhány pucér törpseggel. Poénnak mondjuk nem rossz, csak a helye nincs eltalálva. Mert betoldották azt is, hogy Bilbó felfedező útra kél Völgyzugolyban, és megnézi a híresen törött kardot, valamint egy képet Szaruon bukásáról. Ezután némi csevej Elronddal, és ha ezután jött volna a tanácsülés, az egy igen szép mellékízt adott volna az egész völgyzugolyi jelenetsornak. Az egészből sütött volna (illetve süt még most is, csak felhígítva és megtörve), hogy Smaug és a hegymélyi birodalom semmi a háttérben gyülekező eseményekhez. Hogy - ismerve a jövőjét - Bilbó szerepe a nagy egészben még csak most kezd kikristályosodni, hogy fontossága - pláne, amikor a Szauron képen az Egy Gyűrűre fókuszál a kamera - mennyire fontos lesz. Pedig milyen jelentéktelenül kezdődik.

És bár ez megmaradt, az egész élét, erejét leredukálja néhány feleslegesen dalolászó törp és a seggük. Ebben a szakaszban nem szabadott volna ennyit poénkodni, pláne, hogy a tanácsülésen immár a gyűrűkről is szó esik.

A másik nagy bővítés, ami nem jött be hasonló okokból, a koboldok birodalmában van.

Nekem egyrészt azért tetszik jobban a Hobbit, mint a GyU-trilógia, mert könnyedebb hangvétele mellett sokkalta fantáziadúsabb mind lények, mind helyszínek terén. A kedvencem a kobold birodalom. Főleg az tetszett, hogy miközben ezek a gnómok és ő irdatlansága alapvetően mókás karakterek, mégis, kinézetük, sokaságuk és a tény, hogy a föld alatt van egy ilyen frankó birodalmuk, nyugtalanítóvá is teszi őket. Minden rondaságuk ellenére hiába tűnnek humorosnak, azért érzi az ember: ha a kobold birodalomba belépsz, hagyj fel minden reménnyel.

Erre Jackson műfajt tévesztve elénk cseszett egy komplett revüszámot a koboldkirály tálalásában. Képzeljétek el azt a pofát, amit ekkor vágtam. Nemhogy az egyik kedvenc szakaszom szúrják el, de kaptam egy negyedik, sőt, ötödik "dalbetétet", miközben már a második sem tetszett, a harmadikat meg egyenesen feleslegesnek találtam. Erre itt dalolászik a király, ráadásul olyan figurákat előadva, amiket Kis Feró szokott a színpadon. Aucs!

És tetézte Jackson bácsi a félrecsúszását, amikor ezt adta a király szájába: "Made in China Rivendell? Bah... Second Age, couldn’t give it away!” - ha a mai világra reflektáló fantasy-t akarok, leveszem a polcról Andrzej Sapkowski egyik Witcher könyvét, vagy ha vizualitásra vágyom, akkor ama könyvek folytatásaként létrejött videojátékokat, azok jobban csinálják ezt. Ráadásul a második rész látványának minősége olykor még rá is ver a Hobbitban végzett munkára... (Eskü, második megnézésre még rosszabbnak láttam a Hobbit CG-it, különösen fájó az a rész, amikor a mezőn kergetőzik Ragast az orkokkal. Utoljára ilyen gány munkát szerintem az első Pókember filmben láttam. A környezetből kilógó animált karakterek, természetellenesen mozgó ember... eh... Nem tudom, hogy lehet a Watát egy lapon említeni az ILM-mel, nem, hogy sokak szerint jobb... Hát vakok ezek?)

Összegezve: elég lett volna a Völgyzugolyban történt bővítésekből csak azokat felhasználni, ami Bilbóhoz és a tanácsüléshez köthető. Minden egyéb bővítés vagy felesleges (pláne az ilyen egy-két mondatosok, gyanítom, van ilyen), vagy még árt is a filmnek.

 

És ezt utálom a legjobban, amikor a bővített változat tartalmaz olyat, amit imádok, emiatt nem mondhatom, hogy soha többé nem nézem meg. Mint mondjuk a The Expendables bővített változatát, ami tökéletes példa arra, hogyan kell elszúrni a filmet bővítésekkel.

 

Egy újabb kérdés helyi Középfölde-szakértőinkhez. Kobold (goblin) = ork? Sokszor olvasom, például Azog kapcsán is, hogy kobold, legalábbis az egyik neve ez: Azog the Goblin. Szóval, van itt valami faji kapcsolat? A kobold az ork miniváltozata? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Az emlitett Azog jelenet valóban nem túl jól sikerült. Nekem inkább önmagában az ötlet tetszett hogy Thorinnak van egy nemezise. Ork-goblin ügyben majd MissKarrde tud szerintem kimeritő válasszal szolgálni. Én úgy tudom, hogy a könyvekben valamennyire szinonimái egymásnak, a filmekben viszont egyértelműen mások. Illetve Jackson nem nagyon törekedett ezen a téren a folyamatosságra: goblinokat látunk a Gyűrű Szövetségében is Móriában, de közük nincs a Hobbit-féle goblinokhoz. A werkek alapján ezen még a Wetánál is meglepődtek.

 

Alább SPOILER-be összegyűjtöttem, hogy a bővitett Hobbit-ba pontosan milyen új jelenetek kerültek.

 

 

 

-Hosszabb prológus: Thranduil az eredetiben csak meghajlik a törp király előtt, a bővitettben azonban kiderül, hogy milyen kapzsi lett Thorin nagyfaterja: gyémántokat villantanak a hegyesfűlű küldöttségnek, majd elviszik az orruk elől. Itt aztán megjegyzi Bilbó, hogy a régi szövetségek milyen hamar semmivé foszlanak.

 

-Bónusz nyilazás: Szintén a prológusban amikor Smaug repked Suhatag felett látni, hogy egy retek nagy nyilvetővel rálőnek, de semmit nem használ.

 

-Bilbó kisgyerekként: Most már nem csak emlegetik hogy Gandalf és Bilbó találkozott az Öreg Tuk buliján, de konkrétan látjuk is őket.

 

-Bilbó miután Gandalf meglátogatta a bővitettben még ellátogat Hobbitfalva piacára. Szerintem kedves jelenet és egyébként is nagyon alulreprezentált lett Hobbitfalva ebben a részben.

 

-Még hosszabb ideig idegesitik a törpök Bilbót az otthonában - na ezt igazán nem kellett volna

 

-Mielött megérkeznek Völgyzugólyba van egy bónusz beszélgetés Gandalf és Bilbó között, amiből kiderül, hogy Bilbó érzi hogy olyan hely felé tartanak ami varázslattal van teli

 

-Poénkodás azzal, hogy nem tudni melyik a fiú és melyik a lány tünde

 

-Bófur már emlegetett asztali nótája

 

-Bilbó császkálása Völgyzugolyban és dumcsija Elronddal, ami során felmerül hogy akár maradhatna is

 

-Törpseggek

 

-Bilbó és Thorin éjszaka kihallgatják Gandalf és Elrond dumcsiját amiből kiderül, hogy Elrond nincs róla meggyőződve hogy Thorinból kompetens király válna

 

-Hosszabb tanácskozás, ahol előkerül hogy mi történt a Hatalom Gyűrűivel

 

-Goblin király dala - szerintem se kellett volna, pláne azzal a rock koncerteket idéző gesztussal a végén

 

-Völgyzugolyban készült kard leszólása és egy kis beszélgetés a Goblin király és a törpök között arról, hogy mint kerültek ide

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előre is elnézést, ha nem idézek be minden mondatot, amire reagálni szeretnék, de úgy piszok lassan haladnék az írással :oops:

A kobold-ork dologról röviden annyit (egyébként utána kellett néznem, mert már csak rémlik, mintha látnám-alapon emlékeztem), hogy ugyanazokat a lényeket jelenti, a kobold (goblin) elnevezést a hobbitok használják az orkokra a Tolkien-enciklopédia szerint, még néhány info itt: http://www.tolkien.hu/index.php/kozepfolde/item/2804-mano-kobold-goblin-ork

Dzséjt, a felhozott gondjaid a tündékkel és más egyebekkel kapcsolatban teljesen jogosak :)

Amire reagálnék ezek közül, az Legolas. Ő az, aki A hobbit írásának idején még nem létezett, de A GyUr-ra már igen, és ott is Thranduil fia volt (aki nem mellesleg nagyon szereti az évköveket és kincseket, nem csoda, hogy felcsillan a szeme, amikor meglátja a kincseket a film elején), tehát Elrond Tanácsára ő ment el a népe képviseletében. A hobbit filmjeibe egyértelműen csak a folytonosság miatt került be, ha már apuci és a birodalmuk, mint helyszín szerepel, akkor ő se maradjon ki (legalább is én erre tippelek). És ugye A GyU-filmekben azért nem szerepel semmilyen utalás, mert akkor még nem tudták, hogy A hobbitot is filmre viszik majd, szóval a fordított készítési sorrend ilyen anomáliákat okoz, sajnos azért kilóg a lóláb... de legalább valós magyarázata van, még ha filmbeli nincs is. Egyébiránt a kezemre kellett csapnom, nehogy leírjam, a törpök közül ki(k), hogyan és miért szerepel(nek) A GyU-ban, vagy kiről/kikről és mit beszél(nek) Frodóval (nem Bilbóval, nem írtam el)... mármint a könyvben, a filmben nem :oops:

Azog sztoriját én sem szeretem annyira, főleg, mert ebben a formában ez egy filmes megoldás, az eredeti történethez nem sok köze van, és ahogy a tolkien.hu-n olvastam, a forgatás közben nagyon sokat változott ez a szál, konkrétan a CGI is azért ilyen pocsék az ő esetében, mert kapkodva az utolsó pillanatban készült el.

Az extrák néha olyan pillanatokat/dolgokat tudnak felfedni, amin néha csak bámulok. Például én ugyan észre nem vettem, hogy amikor Bofur felugrik arra a kőre Völgyzugolyban dalolni, az ugyanaz a kő, amire a Gyűrű kerül A GyU 1-ben. Ez csak érdekességképpen jutott eszembe a bővített jelenetek kapcsán. Ja, és az első dalnál ő maga furulyázik, az nem imitálás.

A dalokhoz egy-két gondolat. Az a gond, hogy A hobbitban sok dal szerepel alapból, Tolkiennak fontosak voltak a dalok, egyébként A GyU-ban is több van. Viszont vásznon egy ilyen történetben annyira nem mutat jól a sok dalolás, itt megint csak lehetett volna használni az adaptáció adta lehetőségeket és kihagyni a dalok egy részét. Hiába mesésebb sztorik, ezek részben akkor is feleslegesek (és akkor már legalább belefért volna bő két órába a film, nem pedig szűk háromba :hehe: ) A kobold király daláról ne is beszéljünk, borzasztó, hogy ilyen bekerülhetett a filmbe, engem az egész figura alapból irritál.

Az Egy Gyűrű a festményre csak utólag került fel, Alan Lee kiegészítette a Gyűrűvel a képet, amit annak idején megfestett :) Ez is az extrákon volt, sok érdekesség elhangzik rajtuk, de nem hiába szeretem nézni őket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a kimerítő választ és a linket. Ezekre az extrákra én is kíváncsi lennék, kár, hogy annyira nem vonzanak a GyU történetek, hogy megvegyem őket (viszont a világ tetszik). Talán majd ha meglesz mind a három Hobbit, és lesz egy mindent-GyU-egyben kiadás, arra beruházok.

 

Viszont vásznon egy ilyen történetben annyira nem mutat jól a sok dalolás

Én őszintén szólva ezért nem tartom jó rendezőnek Peter Jacksont. Gőze sincs arról, mit kell beletenni egy filmbe és mit nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a kobold és az ork ugyanaz, akkor miért hangsúlyozzák külön-külön, hogy Bilbo kardja koboldok és orkok ellen villan kékre?

Mert a filmekben nem ugyanazok.

 

Azog sztoriját én sem szeretem annyira, főleg, mert ebben a formában ez egy filmes megoldás, az eredeti történethez nem sok köze van, és ahogy a tolkien.hu-n olvastam, a forgatás közben nagyon sokat változott ez a szál, konkrétan a CGI is azért ilyen pocsék az ő esetében, mert kapkodva az utolsó pillanatban készült el.

Majd úgyis látod az extrákból, de ez nem egészen igy volt. A szál körül nem volt kapkodás, csak Jackson agyalta túl Azog megjelenését. Baromi sokáig úgy volt hogy egyáltalán nem CGI hanem elmaszkolt szinész lesz, de Jackson a csilliomodik verzió elkészülte után az utolsó elötti pillanatban kitalálta hogy legyen CGI.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, köszi! Ezek szerint már nem emlékeztem pontosan erre az Azogos részletre.

Az orkokat illetően pedig kár ez a kavarás a filmben. Többféle ork törzs létezik Tolkien világában, de mindegyik ork, csak több elnevezésük van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.