Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A TDK -ben egyvalami hiányzik a tökéletességhez, nevezetesen Katie Holmes. Na nem mintha annyira jó színésznő lenne, de így hogy lecserélték, egyszerűen nem tudom átérezni a karaktere tragédiáját. De persze a film továbbra is remek.

Teljes mértékben ez van nálam is. Illetve nálam még hiányzik Gotham sci-fiesítése, ami az első részben volt. A TDK-bólhiányoznak azok az elemek, amik Gothamot kiemelték az átlagos amcsi nagyvárosok közül, ami egyedivé tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök hogy tetszett :lol:

Anmi a "sokan azt hiszik" karaktereket illeti: ők repaint-ek. A Hasbro még egyszer el akarja adni ugyanannak az öntőformának a figuráit, ezért kicsit átszínezik őket, új biót kapnak, és juhé. Annak idején a Starscream-Thundercracker-Skywarp trió volt hasonló (egy öntőformából három karaktert adtak el, és ugye nem teljes a gyűjtemény amíg meg nincs mind a három. Üzlet, kérlekszépen.)

Ja, és most az ILM-nek ugye a régi robotokat újra sikerült hasznosítania (ha már egyszer megvan Blackout, lehet belőle Grindor - lényegében ugyanatzt csinálja a Magic a pixelekkel, mint amit a Hasbro a műanyaggal. Egészségükre, én nem fanyalgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljes mértékben ez van nálam is. Illetve nálam még hiányzik Gotham sci-fiesítése, ami az első részben volt. A TDK-bólhiányoznak azok az elemek, amik Gothamot kiemelték az átlagos amcsi nagyvárosok közül, ami egyedivé tette.

Ez a momentum azért nem zavar annyira, mert az első részben már láthattuk ezt a város arculatot. Bár továbbra is az a véleményem, hogy sokkal többet törődtek a karakterekkel, mint a világgal ami nem feltétlenül jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak gondoltam szólok, hogy többek között a Terminator kapcsán említett filmes blogon (Filmbuzi) természetesen megy ezerrel a TF2 fikázása is!

 

Én ezt már évek óta szeretném megérteni, de ahogy telik az idő egyre jobban nem tudom megérteni....

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ragyogás

 

Most volt szerencsém - vagy inkább szerencsétlenségem - látni ezt a "remekművet". Rengetegen ajánlották, hozzátéve, hogy előbb talán olvassam el a könyvet. Elolvastam, és igazán brilliáns írásnak tartom, de amit itt film címén megpróbáltak azonos néven eladni, az valami szánalom. Egyedül Jack Nicholson színészi teljesítménye érdemel említést, de a film színvonaláról mindent elmond, hogy a pozitív megítéléséhez még az Ő zseniális játéka is kevés.

 

Egyszerűen keresem a szavakat, iszonyúan mélyet csalódtam. Bár elvileg "horror"-nak van titulálva, gyakorlatilag egyetlen pillanatig sem éreztem félelmet, sőt, inkább szánakozást a jeleneteken, mintha egy amatőr filmszínház működne közre Nicholsonnal, s próbálna ellesni tőle egy-két profi fogást. Arról pedig már végképp ne is beszéljünk, hogyan tekerték ki, és tették értelmetlenné az eredetileg egyébként brilliáns és koherens történetet.

 

Gyalázat.

 

Film: 1/10

 

Nicholson: 9/10

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ragyogás? Szerintem fantasztikus film. Nem kifejezetten félelmetes (legalább is nem a 21. században), de a hangulata nem semmi. És olyan dolgok is a helyén vannak mint a fényképezés, a forgatókönyv(ami nem kicsit változtattak meg a könyvhöz képest), na meg persze a ragyogó ( :) ) színészek.

 

Sokkal de sokkal többre tartom mint a mai horrorfilmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát lehet, hogy nem ugyanarról a filmről beszélünk, de... Nicholsonon kívül a színészek játéka gyakorlatilag a 0-val egyenlő. A forgatókönyv a könyvhöz képest förtelem, a fényképezésre most így hirtelen nem tudok mit mondani, de a zenéje is borzalom. Persze ez csak szigorúan saját vélemény, de én nagyon nagyot csalódtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát lehet, hogy nem ugyanarról a filmről beszélünk, de... Nicholsonon kívül a színészek játéka gyakorlatilag a 0-val egyenlő. A forgatókönyv a könyvhöz képest förtelem, a fényképezésre most így hirtelen nem tudok mit mondani, de a zenéje is borzalom. Persze ez csak szigorúan saját vélemény, de én nagyon nagyot csalódtam.

Anno még aranymálna díjat is nyert Kubrick, mint legrosszabb rendező. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak gondoltam szólok, hogy többek között a Terminator kapcsán említett filmes blogon (Filmbuzi) természetesen megy ezerrel a TF2 fikázása is!

 

Én ezt már évek óta szeretném megérteni, de ahogy telik az idő egyre jobban nem tudom megérteni....

Nem meglepő, megérteni meg nem fogod se te, se senki más sohasem. Mondjuk a Transformers filmek még meg is érdemlik valahol, hiszen bőven van rajtuk kapaszkodó. Persze akik alakváltó géplényekről készült filmből akar komoly alkotást látni, az szvsz álomvilágban él. Röhejes alapra nem csoda, hogy röhejes film készül. De legalább kiaknázzák az egyetlen nagy előnyt, amit ez az alap szolgáltat: a látványt. Ennél többet egy ilyen filmtől szerintem nem lehet elvárni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Arra az EpII-t is jelölték, szóval nincs nagy realitása, de ez a faszi tényleg megérdemli, legalábbis ezzel a művével nálam tuti.

Az aranymálna még viccnek is rossz, azért 'röhögtem' a mondat végén. Kubrick meg zseniális rendező. Csak meg kell nézni milyen filmeket rakott le az asztalra. Mondjuk a Ragyogás is TOP film az imdb-n, szóval voltak akiknek bejött. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, abszolút igazad van. Számomra az felfoghatatlan, hogy miért várnak epikus történetet egy ilyen alkotástól, mint a TF2? Érthetetlen!

Nem olvastam el az össze hozzászólást, de azért látom van "értőbb" filmnéző is aki el tudja reálisan helyezni a filmet a maga kategóriájában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2001 Űrodesszia pedig korának kiemelkedő látványvilágú ( és ennek realista felvázolása) filmje, ami messze megelőzte a Star Wars-ot.

Így van. Lucas is megmondta, hogy a 2001 a tökéletes sci-fi film, és nem tudja elképzelni hogy lehetne ennél reálisabban ábrázolni az űrutazást. :) Döbbenetes, hogy mennyire jól megcsinálták. Egyébként a New Hope -on sok olyan fickó dolgozott, akik a 2001 -en is ügyködtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ragyogást én tizenévesen könyvben olvastam, emlékszem, még a középiskolás osztályfőnököm ajánlotta. :) Nagyon jó fej nő volt, már ebből is látszik. :D A könyv remek volt, hátborzongató (arra az érzésre most is emlékszem, amikor a kisfiúval együtt én is rájöttem, mit jelent a KELLÖGEM). A filmet is láttam, talán annyira rossznak nem tartottam, mint Donát, de bennem sem hagyott mély nyomokat, Nicholson alakítását kivéve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Lucas is megmondta, hogy a 2001 a tökéletes sci-fi film, és nem tudja elképzelni hogy lehetne ennél reálisabban ábrázolni az űrutazást. :) Döbbenetes, hogy mennyire jól megcsinálták. Egyébként a New Hope -on sok olyan fickó dolgozott, akik a 2001 -en is ügyködtek.

A hihetetlen az, hogy 1968-ban jobban megoldották az űrben játszódó jeleneteket, mint a mai sci-fi sorozatokban a CGI jelenetek..

Amikor meg a Kék Duna keringő, és mutatja az űrhajókat, ahogy csendben úsznak a végtelenben, azt egy örök életre megjegyzi az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hihetetlen az, hogy 1968-ban jobban megoldották az űrben játszódó jeleneteket, mint a mai sci-fi sorozatokban a CGI jelenetek..

Amikor meg a Kék Duna keringő, és mutatja az űrhajókat, ahogy csendben úsznak a végtelenben, azt egy örök életre megjegyzi az ember.

Nálam ilyen érzést a Mars Mentőakció váltott még ki. :D Sokan iszonyú gyenge filmnek tartják, de engem maximálisan megfogott. A zenéje is fantasztikus és sokban hasonlít a 2001-hez, már ami a realisztikusságra való törekvést illeti. :)

 

A Ragyogásról nekem nem sok emlékem van. Annyi maradt meg bennem, hogy egy elhagyatott szálloda, folyosón triciklizó kislány, majd vérfolyam, Nicholson fejszével....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hihetetlen az, hogy 1968-ban jobban megoldották az űrben játszódó jeleneteket, mint a mai sci-fi sorozatokban a CGI jelenetek..

Amikor meg a Kék Duna keringő, és mutatja az űrhajókat, ahogy csendben úsznak a végtelenben, azt egy örök életre megjegyzi az ember.

Aha... csak hogy akkoriban is egyedül volt ezzel az Odyssey :) Nézz meg bármi más akkori és '70-es évekbeli sci-fit, mind a mai CGI jelenetek előfutárai (gondoljunk csak az eredeti Star Warsra, vagy a Star Trekre, mennyire volt az hiteles az Odyssey-hez képest). Mai hiteles CGI űrhajókat akarsz látni? Nézd meg a Firefly-t, vagy a Battlestar Galacticát, ne adj isten a Babylon 5-öt. Persze egyik sem Odyssey stílus, de az űrben történő mozgás afelé hajlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Transformes 2-t.

 

Jó film volt összességében. Hangulatilag, történetileg, látványvilágban, hangzásban, hatalmas. Nagyon jó film! Jó volt hallani a végén felcsendülő (szokásos - bandára értve) Linkin Park számot. A poénok is nagyon jók voltak. A történet is eléggé jól volt felvezetve, de mint ha nekem hiányozna a harcok előtti bevezetés, pont, mint az első részben, ezért az egyik kedvencem a Transformers. DE nekem az első rész ennek ellenére is jobban tetszik. Valami, picike plusz hiányzott nekem.

 

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak gondoltam szólok, hogy többek között a Terminator kapcsán említett filmes blogon (Filmbuzi) természetesen megy ezerrel a TF2 fikázása is!

 

Én ezt már évek óta szeretném megérteni, de ahogy telik az idő egyre jobban nem tudom megérteni....

Nem kell ám velük törődni. Ezt nekik: :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dübörög odakint a Bukottak bosszúja. :) Az éjféli vetítésen 16 millót söpört be.A sötét lovag és az EP3 után a 3. legjobb éjfélkor befolyt összeg. A tegnapi szerdai bevétel az USA-ban 55 millió volt. Angliából és Japánból a keddi premier előtti vetízéseken már 19 millió befolyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Röhejes alapra nem csoda, hogy röhejes film készül. De legalább kiaknázzák az egyetlen nagy előnyt, amit ez az alap szolgáltat: a látványt. Ennél többet egy ilyen filmtől szerintem nem lehet elvárni.

Sajnos sokan nem tudják helyén kezelni a filmeket, bár néha én is úgy érzem, hogy mindent én magam sem :)

 

Amikor meg a Kék Duna keringő, és mutatja az űrhajókat, ahogy csendben úsznak a végtelenben, azt egy örök életre megjegyzi az ember.

Igen, ez még nekem is rémlik, pedig én már marha régen láttam egyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.