Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Azért reménykedjünk...

Bár nem "igazán" ismerem az animét, sajnos nem is hiszem, hogy a filmig be tudom bótolni ezt a hiányt, de a filmet megnézve biztos valamikor sort kerítek az alapra is.

Csak halkan jegyezném meg, hogy az Avatar(-the Last Airbender) nem anime :D . Egyébként ha érdekel, tudok oldalakat, ahol meg tudod nézni/leszedni a sorozatot. Azért ajánlgatom ennyire, mert a kedvenc rajzfilmsorozatom, és szeretném, ha ti is megismernétek :D .

A filmet én is meg fogom nézni, de minden bizonnyal nem moziban, mert inkább az Inception-re tartalékolom a pénzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor elkezdett közeledni a véleményed az enyémhez :D

1. Gotham városa jobban be van mutatva a Beginsben, inkább el tudom hinni, hogy az egy képzelt város és nem Chicago mint a TDK -ban. Persze ehhez hozzátratozik, hogy az első rész rengeteg városi jelenetét vették fel műtermekben, ami a TDK -nál már erősen redukálódott sajnos.

2. Valahogy a zenéje is jobb volt az első résznek, és azoktól a hangulatos jelenetektől még mindig borsódzik a hátam, amik Ras Al Ghul hegyvidéki kérójában játszódtak.

3. Továbbra is az az érzésem, hogy a TDK -ban mindent beáldoztak a karakterek oltárán ami nem biztos, hogy jó ötlet volt. Elveszett az egyensúly.

4. Katie Holmes. Tom Cruise kapja be! Lebeszélte a csaját Rachel szerepéről, és ezáltal teljesen kinyírta a karakterben lévő emóciót. Ez az utóbbi egyre-jobban bosszant! Gyllenhaal -re egyszerűen nem tudok Rachelként tekinteni, és nem is érzem azt a halálakor amit kellene. Óriási lyukat vágtak ezzel a film érzelmi vonalán.

 

Persze roppant jó film a TDK, de ezeket a "hibákat" kiküszöbölhették volna.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi időben kezd az a véleményem kialakulni, hogy ha egy hangyaf*sznyival is, de jobb a Batman Begins a TDK -nál.
Mind a kettőt imádom, de a TDK az valahogy maga a tökéletesség nálam. A tempó pont megfelelő, a jelenetek úgy követik egymást ahogy kell, egyszerűen nem látok benne hibát (ezt mondom úgy hogy már egyszerűen nem vagyok képes megnézni a filmet, annyiszor láttam már), egy darabot se.

Nem tudom hogy a harmadik rész hogy fogja ezt felülmúlni, bár az szerintem inkább a Beginshez lesz hasonló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nem tetszik a Beginsben, az Rachel szerepe. De nem csak Katie Holmesról van szó, a forgatókönyv is borzalmas szerintem az ő részeinél. Ez a TDK-ra javult, ott meg az volt a gond hogy nem tudott a néző úgyanúgy tekinteni Rachelre mint az első rész esetében, így a vele történt dolgok is jelentőségtelenebbek voltak, de ez a színésznő lecserélésével járt.

És a Beginsnél megvan az az előny hogy bemutathatta a sztori kezdedét, ami minden alkalommal érdekes szokott lenni, míg a TDK-nál a sztori közepét kellett elmesélniük, amiben sosincs annyi potenciál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a TDK egy dolog miatt jobb, mégpedig Ledger miatt. Elképesztő és hátborzongató az a színészi játék, amit Jokerként alakít.
No igen, ezt el is felejtettem írni, pedig nagyon igaz. Plusz a Fehér Lovag is sokat tett hozzá a teljes képhez.

 

A sztori közepe pedig nem rossz pozíció, hiszen több lehetőség van a karakterárnyalásra - nekem ilyen szempontból is jobb a TDK, nálam ez nem ment semmi más hátrányára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

igen!

Ezt most mire? Nem vagy te valami bőbeszédű ember barátom. ;)

Sajnos úgy tűnik, hogy beigazolódott a megérzésem a filmmel kapcsolatban. Bár ennek ellenére én is megnézem majd.

Spoiler:

De azért azt kiábrándító hallani, hogy Kiyoshi harcosai nem is szerepelnek a filmben, tehát Suki se, aki pedig Sokka szempontjából igen fontos szereplő. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy Bumi is kimarad e, mert ő az egyik kedvenc szereplőm a sorozatban :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg hogy szerintem le is lettek forgatva azok a jelenetek, meg hát erősen promózták is háttérképek meg minden. Úgy olvastam hogy szinte mindenkinek a hosszal volt gondja, mivel nagyon rövid és csak elsuhantak dolgok felett, semmi magyarázattal. Mondjuk én sem értem, hogy egy évadot, hogy lehet 100percbe sűríteni. Azért én várom, mert olvastam azért pár jó (rajongói) kritikát szóval reménykedem. :)

 

Bence, azt igent tényleg fejtsd ki kicsit. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a TDK, ha nem is körökkel, de veri a Beginst... nemcsak Joker miatt, és Dent miatt, hanem egyszerűen annyira jó az, ahogy elviszik Batmant Hong Kongba, hogy végre egy IGAZI ellenfele van Batmannak (én Liam Neeson karakterére sosem tudtam úgy tekinteni), és a vége... iszonyúan jól lett lezárva.

 

Ami pedig mindkét filmben iszonyúan tetszik, az a karakterfejlődés, a Beginsben Bruce-é, a TDK-ban Denté.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.