Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Anyát a Marsra:

 

Hát ritkán látni ennyire idegesítő unszimpatikus figurát animációs filmben. A kölyökről van szó. Csak azért nem kapcsoltam le mert kiváncsi voltam a végére.

 

Egy kérdés. Már rég meg szeretném nézni a Mártírok címü francia horrort. De állítólag nagyon durva, főleg lelkileg. Van olyan mint a Fűrész? A Fűrész első része után 2 óráig minden bajom volt annyira megviselt lelkileg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anyát a Marsra:

 

Hát ritkán látni ennyire idegesítő unszimpatikus figurát animációs filmben. A kölyökről van szó. Csak azért nem kapcsoltam le mert kiváncsi voltam a végére.

 

Egy kérdés. Már rég meg szeretném nézni a Mártírok címü francia horrort. De állítólag nagyon durva, főleg lelkileg. Van olyan mint a Fűrész? A Fűrész első része után 2 óráig minden bajom volt annyira megviselt lelkileg.

 

 

Tényleg az, pontosabban inkább beteg. Az eleje kőkemény horror (nagyon jó), valahol az 50-ik percnél akár vége is lehene. De onnan újból kezdődik egy elvont, vallási vonatkozással - az már nem jött be nekem. Bár ha a Fűrész megviselt, ezt ne nézd meg.. :-)

 

http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=12847&VID=R21889333741750150

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés. Már rég meg szeretném nézni a Mártírok címü francia horrort. De állítólag nagyon durva, főleg lelkileg. Van olyan mint a Fűrész? A Fűrész első része után 2 óráig minden bajom volt annyira megviselt lelkileg.

 

FreddyD írása a filmről, még friss :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2-D2, NorbiLordi: Köszi a válaszokat.

 

Egy régi adósságomat róttam ma le és nem bántam meg ,sőt. Megnéztem a Harcosok klubját. Ilyen zseniális és ennyire jól összerakott filmet rég láttam. A filmet megnézve még jó is hogy most néztem meg és nem 12 évvel ezelőtt, mert akkor még nem voltam érett rá. Nem csoda hogy kultfilm lett.

Nekem az egészből a fogyasztói társadalom egyfajta kritikája esett le. Természetesen más is de azt nehéz megfogalmazni. A hangulata is nagyon odavág. Brad Pitt játékát meg nagyon ki kell emelni, mert Oscar-gyanús. Szerintem ő ekkoriban került ki a szépfiú státusból amin később majd DiCaprio is átmegy. A vége fele mikor kiderült a lényeg hát ott dobtam egy hátast.

Párszor szerintem meg fogom majd nézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés. Már rég meg szeretném nézni a Mártírok címü francia horrort. De állítólag nagyon durva, főleg lelkileg. Van olyan mint a Fűrész? A Fűrész első része után 2 óráig minden bajom volt annyira megviselt lelkileg.

Én az összes Fűrészt végigunatkoztam. A Mártiroknál viszont volt két olyan pont ahol megállitottam és elgondolkodtam, hogy tovább akarom-e nézni. Végül befejeztem, de ha a Fűrész kikészitett, akkor ettől alig fogsz magadhoz térni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az összes Fűrészt végigunatkoztam. A Mártiroknál viszont volt két olyan pont ahol megállitottam és elgondolkodtam, hogy tovább akarom-e nézni. Végül befejeztem, de ha a Fűrész kikészitett, akkor ettől alig fogsz magadhoz térni.

 

 

Köszi neked is. Akkor átgondolom én ezt. Csak az a fránya kiváncsiság. :D Ez a megállítós dolog nekem a Katyinnál jött elő, mikor a végén lövik az embereket a gödörbe. Az nekem nagyon durva volt főleg hogy meg is történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig van még egypár. Mármint zseniális. Meg összerakott.. :-)

 

Amúgy tényleg az, az egyik legjobb Fincher film.

 

 

Az előbb említett Prestige és az Eredet ami nekem nagyon jól összerakott. Ezalatt azt értem hogyha megnézem nincs hiányérzetem a puzzle minden darabja a helyére került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drive

 

Már a film közben megbántam, hogy ezt választottam. Szerintem nagyon túlértékelt alkotás.

Egy-két jó zene és a féltáv után trancsír. A visszatérő betétdal meg inkább röhejes volt számomra itt (önmagában jó kis zene), mintsem passzoló "ruha" a főszereplőhöz. Hero? A srác valójában betegebb volt mint az egész maffia.chainsaw.gif

Tarantino-s szagot éreztem ezen a filmen és hát én nem véletlen nem bírom a pali munkásságát.

Inkább nem pontozok.

 

Warrior

 

Ez sem a kimagasló filmélményeimet szaporította, bár itt lehetett azonosulni egy-két karakterrel, főleg "Owen bácsival". Tom Hardy meg elég beteg lesz Bane-ként, ha ebből a szerepéből indulunk ki. Végülis jól hozta a karaktert.

Az is jó pont, hogy nem a buta ketrecharcokra helyezi elsősorban a hangsúlyt. Viszont ez a sport és világ távol áll tőlem, úgyhogy nálam mindig hátrányból indulnak az ilyen filmek.bumm.gif

 

10/5

 

One day

 

Romantikus dráma, végre a jobbik fajtából. Meghatott.

A srác a 21 óta kedvencem, Macskanéni pedig érett színész kezd lenni. Nagyon jók voltak a különböző korok hangulatai, stílusjegyei.

Utoljára talán 'Padme késői próbálkozása visszafordítani Anakint' jelenetnél éreztem olyat, amit itt is, csak éppen ez pozitív helyzetben. Na nem a szituáció közös, hanem ahogyan a nő kifejezi érzelmeit a film csúcspontjában. Őszinte, életszerű, hihető. A fenébe is, majdnem sírtam.icon15.gif

Mindemellett még elgondolkodtató is.

 

10/8

 

Contagion

 

Nem egy rossz film, de valahogy az átütőerő hiányzott belőle. Végül is így még nem nagyon közelítették meg ezt a témát. A slusszpoén és tanulság a végén azért dob egyet a film értékén.

 

10/6

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy régi adósságomat róttam ma le és nem bántam meg ,sőt. Megnéztem a Harcosok klubját. Ilyen zseniális és ennyire jól összerakott filmet rég láttam.

Örülök, hogy ennyire tetszett, nálam is ott van a kedvencek között, annak idején kétszer is megnéztem moziban :) Zseniális film.

 

Drive

 

Már a film közben megbántam, hogy ezt választottam. Szerintem nagyon túlértékelt alkotás.

A Drive esetén én sem nagyon értem a hájpot, de legalább már többen vagyunk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul a második rész lett a legjobb, főként emiatt a jelenet miatt. A második nagy kedvencem a negyedik rész és csak utána jön az első és a harmadik. Utóbbi sajnos egy-két jó poéntól eltekintve rém unalmas volt.

 

 

Sajnos a Shreket velem megutáltatja lassan hogy pár éve minden karácsonykor az megy a tv-ben. Már a könyökömön jön ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Shrekből csak az első kettőt láttam, a 3. már meg se néztem, szerintem bőrlehúzás már az egész. Amúgy igen, lassan a Shrek is már a Reszkessetek betörők sorsára jut, minden Karácsonykor azt adják le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pénteken, az M'1 18.30-kor adják, majd A Vad Magyarország, a vizek birodalma címmű 2011-ben készült természet filmet. A film készítője idén elég sok elismerést szerzett evvel a filmmel. Aki szereti az állatokat, a szép képeket, szerintem az bátran nézze meg.

 

Ugyanakkor, ma adják a spektrumon, 16.00-kor, Máté Bencéről, természet és madárfotósról szóló sorozat utolsó részét. A filmet a csatorna készítette, úgyhogy a hd kamerának köszönhetően varázslatosak a színek, a puszta madarai hihetetlen szépek benne.

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naja, ezért nem szeretem már annyira az első részt, mert a TV2 rettenetesen erőlteti és többször láttam, mint szeretném. Bár nekem akkor is a második rész lesz a kedvencem, a harmadik tényleg egy kicsit unalmas, a negyedik pedig szerintem nagyon jó, nem annyira, mint a második vagy az első, de van mondanivalója és nagyon szép befejezése a sorozatnak. A Csizmás, A Kandúr sem volt annyira nagy eresztés, de nagyon szórakoztató volt a kiszámítható történet ellenére is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pénteken, az M'1 18.30-kor adják, majd A Vad Magyarország, a vizek birodalma címmű 2011-ben készült természet filmet. A film készítője idén elég sok elismerést szerzett evvel a filmmel. Aki szereti az állatokat, a szép képeket, szerintem az bátran nézze meg.

 

Így van. Az év legjobb magyar filmje! Oké ez így önmagában nem nagy elismerés, de tényleg érdemes nézni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól függ, mit tekintesz sikeres producernek. A film lehet jó, vagy a film lehet sokat hozó, de a kettő ritkán párosul, ha igen: az az igazán nagy durranás. Sokszor a producerek a minőséget inkább feláldozzák az eladhatóság oltárán, anyagilag sikeresek, de ettől még nem biztos, hogy nevük is lesz a szakmában, ha közben gagyiságot hoznak létre. Hasonlóan a rendezőknél. Az Oscart sem kilóra adják (vagyis hát...), de semmiképp sem az alapján kapják meg a legjobb filmek a díjakat, hogy mennyit hoztak a mozikban.

 

Summa summarum, a sikerességet bontsuk szét anyagi és szakmai sikerességre, és voilá: máris sikeres producer lehetnél, csak nem feltétlenül anyagilag, hanem szakmailag. Még tömörebben: fürödhetnél a kollégák elismerésében - a híd alatt. :D

A producerek esetében ez baromira nem így van. Ne keverjünk ide művészetet, kreativitást és minőséget, ők nem művészek, kreatív szakemberek, a minőséget pedig pénzben mérik. Mivel kőkemény üzletemberek. Akkor lesz nevük a szakmában, ha a filmek, amiket támogatnak, dollármilliókat termelnek, nem akkor, ha kultuszfilmeket támogatnak, amik egy vasat sem hoznak. Az ilyeneket nem foglalkoztatják a stúdiók. Az producereknél maximum akkor számít a művészet, kreativitás és minőség (bár ez utóbbi még akkor sem biztos, lásd például Spielberget), ha ők a rendezők és/vagy írók is.

És pontosan akkor csesződnek el a filmek, amikor ezek az üzletemberek a profitért beleszólnak a filmekbe, viszont sokszor akkor is lesznek pénzügyileg sikeresek, ezáltal a producerek is sikeresek. És ezért is röhejes, mikor a producerrel reklámoznak egy filmet, mert az olyan, mintha a bútorboltot a tulajdonossal, nem az áccsal reklámoznák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk valamiféle kettős mérce csak van, mert például a legjobb film Oscar díját az adott film producerei kapják meg. És vannak producerek, mint a Weinstein fivérek akik a kisköltségvetésű vagy díjeső esélyes filmekbe kifejezetten szívesen szállnak be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk valamiféle kettős mérce csak van, mert például a legjobb film Oscar díját az adott film producerei kapják meg. És vannak producerek, mint a Weinstein fivérek akik a kisköltségvetésű vagy díjeső esélyes filmekbe kifejezetten szívesen szállnak be.

De ez inkább már személyfüggő, mármint a Weinstein fivérekhez hasonló producerek esetén.

Az Oscaron meg szerintem azért a producerek veszik át a legjobb film díjat, mert a filmek kvázi az ő tulajdonukban vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés. Már rég meg szeretném nézni a Mártírok címü francia horrort. De állítólag nagyon durva, főleg lelkileg. Van olyan mint a Fűrész? A Fűrész első része után 2 óráig minden bajom volt annyira megviselt lelkileg.

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Nagyon beteg egy film bár nekem a legcsekélyebb mértékben se tett be. Szerintem ha megnéznéd akkor talán napokig nem hagyna nyugodni.

 

 

Én Shrekből csak az első kettőt láttam, a 3. már meg se néztem,

Én csak az elsőt láttam. A többihez már nem akart megjönni a kedvem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont ugyis örülnék ha csak nekem tetszett volna egyedül az egész világon: nagy élmény volt.

Így van! Oltári a film, engem teljesen lenyűgözött. Minden másodpercét élveztem. És hála égnek már a BD -re se kell sokat várni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez inkább már személyfüggő, mármint a Weinstein fivérekhez hasonló producerek esetén.

Az Oscaron meg szerintem azért a producerek veszik át a legjobb film díjat, mert a filmek kvázi az ő tulajdonukban vannak.

 

 

De a producer tulajdonképpen szponzorokat szerez a filmhez nem(magyarán pénzt). Tehát ő tárgyal cégekkel hogy fektessenek bele a filmbe és nem a saját vagyonából finanszírozza a film elkészítését egy-két kivételtől eltekintve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.