Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem a sorozat egyik legjobb filmje, én láttam mindegyiket, de valljuk be, a CGI és a színészi játék is ott volt, a hidas rész pedig baromi igényes lett, simán 8/10, már kétszer láttam, főleg az a rész tetszett, amikor a lázadást tervezik, a gorilla kiszabadul. Jah és neked egy több részes sorozatból, mivel ezt 6 Majmok bolygója előzte meg,melyik az EREDETI?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Voltak érdekes dolgok a filmben ez tény... több tucat orvos közül egy sem vette észre, hogy a majom terhes és megszült... jó, ez a magyarországi kisebbségnél még elnézhető dolog, de egy olyan helyen, ahol egész nap kísérleteznek a majmokkal és mindenféle teszteket hajtanak végre, tuti kiderült volna, hogy ott egy bébi úton van.

Nem kéne az első, 1968-as filmet ide keverni. Mint tudjuk a film regényből készült és baromi sok helyen elért tőle (már akkor is) , a film amit pedig most felhoztunk inkább egy előzmény film... persze az is igaz, hogy sok esetben az előzmény filmek nem aratnak osztatlan sikert a rajongók körében. Ettől függetlenül, szerintem a Rise jól sikerült, baromi igényes iparos munka és azt kell, hogy mondjam, méltó része a szériának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor lehet, hogy megteríthetsz, mert ha nem is pont az ep2-ben látottak ugrottak be anno - ugyanis nem vagyok látnok, a novellát még kiskoromban olvastam. De a Geonosisról bizony a Mars ugrik be, és a Marsot így képzeltem el mindig (kopár, itt-ott sziklák, a vörös dominál). A filmben meg ezt leszámítva nem igen van hasonlóság a két világ között. Kopár vörös bolygó mindkettő. A John Carternek nincs mozgástere, révén egy létező bolygót választott helyszínül. Ellenben Lucas jobban eltérhetett volna a Marstól, nem csak abban, hogy a Geonisis kapott gyűrűket. Nem tette, nyilván okkal.

A további helyszínek esetén pedig végkép nagy az eltérés, bár tény, egy kőbe vájt arénát sem lehet túl sokféle formában megcsinálni.

Nem akarlak elkeseríteni, de a Geonosisnak köze sincs a Marshoz, ha csak annyi nem, hogy mind a kettő vöröses. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien Resurrection

 

Meglepően jó filmre sikerült, sokkal gyengébbre számítottam! Nem sok elképzelésem volt a 3. rész után, merre viszik tovább a dolgot, de ügyesen és kellőképp ötletesen oldották meg az egészet. Szerencsére a bőrlehúzás csak minimálisan érződött, hiszen tovább bővítették ezt az univerzumot.

 

Lehúzás kapcsán a film eleje és vége közti minimális különbséget értem, ami nagyjából ki is merül "szuper"-Ripley létében, mivel az idegenek újfent elpusztultak, bár valószínűleg ez sem tartós állapot, mivel az Aurigára is szállítani kellett valahonnan a tojásokat. Call kiléte meglepő volt, Ripley8 kijelentése viszont szomorú, de találó: "Túl emberi volt ahhoz, hogy ember legyen."...bőven elhiszem, hogy évszázadok múlva ritkaságnak minősül majd az emberi viselkedés.

Szörnyfilm révén nem kellett csalódni a szokásossá vált felállásban: maréknyi ember, zárt terület, vérszomjas idegenek. Mégis sikerült újítani, főleg Ripley8-al, az elevenszülő királynővel és az ember-xeno-hibriddel, de az idegenek intelligenciája is új szintre lépett. Az pedig már az előző 3 részben is és itt is tetszett, hogy ügyesen kerülték a Föld futurisztikus ábrázolását, helyette más bolygókat, hajókat, állomásokat, illetve olyan földi területeket mutattak be, amik valószínűleg évszázadok múlva is hasonlóan fognak festeni.

 

Lényeg, hogy jó szórakozást nyújtott és kikapcsolt, ha rangsorolnom kéne, szorosan a 2. rész mögé tenném, nálam az 1. és 3. részt bőven túlszárnyalja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, egyelőre mind a 4 részt csak mozis változatban néztem meg, de a Special Edition-ökre is igyekszem sort keríteni.

 

Egyébként az Alien-sorozatot illetően mi a hivatalos álláspont a mozis és rendezői verziók tekintetében? Vagy itt nincs az SW-hez hasonlóan "elavult" és "hivatalos" verzió, mindenki a neki tetszőt fogadja el?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben Dzséjt tudná a legprofibb helyzetjelentést elmondani, de a DVD kiadásokból kiderül, hogy például az Alien 4-nél a rendező az eredeti mozis változatot érzi "rendezői"-nek mert ott megvalositott mindent amit szeretett volna. Igy a Special Edition itt inkább csak egy érdekesség. Az Alien 3-nál ugye a rendező eleve a közelébe se ment a Special Edition készitésnek, mig az első két filmnél maguk a direktorok nyúlhattak bele a filmjükbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jégkorszak 4

 

Kétféleképp is lehet rá tekinteni: aki azt mondja, hogy ez semmi más, mint egy újabb rókabőr a Many-Diego-Sid hármas kalandjairól, és nem szolgál semmi más célt, mint a piszkos anyagiak gyarapítását, annak igaza van. Ugyanakkor aki azt mondja - mint pl. én -, hogy ez is csak egy tökéletes Jégkorszak mozi, egy a sorban, s első osztályú kikapcsolódás, annak is igaza van.

 

Én nagyon élveztem. Pont azt hozta, amit vártam tőle: egy forró nyári délután egy klimatizált moziteremben másfél órára elfelejteni a világ dolgait. Néha könnyesre röhögtem magam rajta, a fő szereplők ugyanazt adják, amit eddig, s jók az új karakterek is. Valahogy olyan az egész, mint mondjuk egy új AC/DC sorlemez. Pontosan lehet tudni, mit várhat a ember, s az lenne furcsa, ha más lenne. Remek kikapcsolódás, első osztályú látvány, jó 3D, Sid nagyija meg mindent visz... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah és neked egy több részes sorozatból, mivel ezt 6 Majmok bolygója előzte meg,melyik az EREDETI?

Az ötödik rész közepe, a második rész vége és természetesen a hatodik rész eleje alkotják visszafelé játszva az eredetit. :roll:

 

Nem akarlak elkeseríteni, de a Geonosisnak köze sincs a Marshoz, ha csak annyi nem, hogy mind a kettő vöröses. :)

Meg kopár, sziklás mindkettő. ;) Ezt leszámítva tényleg semmi. :D Szerintem kevés embernek nem jut eszébe legalább egyszer a Geonosisról a Mars.

Viszont, nem is azt írtam, hogy közük lenne egymáshoz, hanem, hogy "a Geonosisról bizony a Mars ugrik be" nekem. És mintha még hozzá is tettem volna, hogy "a Marsot így képzeltem el mindig (kopár, itt-ott sziklák, a vörös dominál). A filmben meg ezt leszámítva nem igen van hasonlóság a két világ között. Kopár vörös bolygó mindkettő". Szóval örülök, hogy egy véleményen vagyunk. :D

 

az idegenek újfent elpusztultak, bár valószínűleg ez sem tartós állapot, mivel az Aurigára is szállítani kellett valahonnan a tojásokat.

Őőőőő... pszt... Gyere ide... pszt... Súgok.

 

Volt egy királynőjük. ;)

 

 

IEgyébként az Alien-sorozatot illetően mi a hivatalos álláspont a mozis és rendezői verziók tekintetében? Vagy itt nincs az SW-hez hasonlóan "elavult" és "hivatalos" verzió, mindenki a neki tetszőt fogadja el?

Akkor a hivatalos helyzetjelentés. :D

Alien: ennek a hivatalos megnevezése rendezői változat, azaz Director's Cut, viszont hogy kedvenc Scottunk minek tartja, azt Nostredamus sem tudná megjósolni. Következetes rendezőnk ezzel kapcsolatban ugyanis mindig a széljárásnak megfelelően nyilatkozik. Jelenleg a film mozis változatát tekinti elképzelése megtestesülésének. A DC elkészültekor (így a DVD-n is) meg még azt tartotta az ő elképzelései megvalósulásának, még hangoztatta is, hogy milyen jó a DVD korszak, mivel nincsenek korlátok, így a rendező úgy készítheti el a filmjét, ahogy neki tetszik. Akárhogy is, 2003-ban bemutatták a moziban.

Aliens: ez egyértelmű, szintén egy rendezői változat, de a megnevezése Special Edition. Mégis, ez az eredeti vágása a filmnek. Mikor Cameron bemutatta, a 20th Century Fox vágatta rövidebbre vele a filmet, mivel akkoriban egy két és fél órás mozi túl sok lett volna. Viszont ezután Cameron elkezdett lobbizni a bővített változatért és ebben a film több színésze is mellé állt. A dolog odáig fajult, hogy Sigourney Weaver kijelentette, addig nem hajlandó több Alien filmben szerepelni, amíg be nem mutatják Cameron eredeti Aliensét. Ennek megfelelően 1989-ben a TV-ben le is adták a hosszabb, Cameroni változatot.

Alien3: ennek a neve Assembly Cut. Köztudott, hogy David Fincher gyűlöli ezt a filmet, így mikor a Fox megkérte, hogy a 2004-es Alien Quadrilogy kiadáshoz (ha már az első kettőhöz készült) vágja össze azt a filmet, amit elképzelt, hát elküldte őket melegebb éghajlatra. Egyrészt, mert pofátlan dolog ilyet kérni, azok után, amit műveltek vele a forgatáskor, másrészt, mert le sem tudta forgatni az egész filmet. Így az AC Fincher nélkül, az eredeti vágó, Terry Rawlings és Fincher jegyzetei segítségével vágták újra, afféle alternatív vágásként.

Alien Resurreciton: Jean-Pierre Jeunet Scottal ellentétben kitart álláspontja mellett, szerinte az AR hivatalos változata az 1997-es mozis, az SE pedig az, ami: egy érdekesség (másnéven pénzlehúzás :evil: ). Nem is vette túl komolyan, hiszen nem is volt mit igazán visszavágni. Minden újdonság elhanyagolható, csak a legvége ad némi pluszt a filmhez. Ja, meg kaptunk egy űrcsótányt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jégkorszak 4

 

Kétféleképp is lehet rá tekinteni: aki azt mondja, hogy ez semmi más, mint egy újabb rókabőr a Many-Diego-Sid hármas kalandjairól, és nem szolgál semmi más célt, mint a piszkos anyagiak gyarapítását, annak igaza van. Ugyanakkor aki azt mondja - mint pl. én -, hogy ez is csak egy tökéletes Jégkorszak mozi, egy a sorban, s első osztályú kikapcsolódás, annak is igaza van.

 

Én nagyon élveztem. Pont azt hozta, amit vártam tőle: egy forró nyári délután egy klimatizált moziteremben másfél órára elfelejteni a világ dolgait. Néha könnyesre röhögtem magam rajta, a fő szereplők ugyanazt adják, amit eddig, s jók az új karakterek is. Valahogy olyan az egész, mint mondjuk egy új AC/DC sorlemez. Pontosan lehet tudni, mit várhat a ember, s az lenne furcsa, ha más lenne. Remek kikapcsolódás, első osztályú látvány, jó 3D, Sid nagyija meg mindent visz... :)

Köszi R2! Én maradok a második megfogalmazásodnál. Az a lényeg, hogy szórakoztasson. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Avengers az a Thor folytatása?

Inkább az Amerika kapitány, a Thor, a Vasember és talán kicsit a Hihetetlen Hulk (azért a talán kicsit mert más ember játsza Bruce-t) egybegyúrva.

 

Szerk.: (Mint a Thor folytatása nem is igazán állná meg a helyét, mivel van egy nagy hézag a két rész között)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapesetben hajlamos lennék egyetérteni, de így, hogy a Batmanről van szó, simán lehet, hogy tényleg így éreztek a delikvensek. :)

A TDK után is hasonló reakciók voltak, és be is igazolódott mind, szerintem minden idők egyik legjobb filmje lett. Most azt adjátok hozzá, hogy a legtöbb vélemény szerint a TDKR még ennél is jobb, Nolan legnagyobb mesterműve.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a mozis programok nálam igen korlátozottak, és ha már úgyis felutazom miatta, akkor szeretném a legjobb verzióban megnézni a filmet. A felvetés nem volt teljesen komoly (azért volt utána olyan smiley), mivel egyelőre még fogalmam sincs, hogy a két hétvégis találkozom mikor lesz, lehet, hogy pont azon a hétvégén lesz valamelyik, és akkor egyébként se tudnék menni a közös mozira. Szerintem velem senki se számoljon, mivel még egyetlen hétvégém se biztos. Viszont ezt már írtam előzőleg :)

Tudom, nem is igazán kirtikaként írtam, hanem csak a Te véleményedet olvastam utoljára a témában (asszem), és ahhoz kapcsolva fűztem hozzá a saját véleményem. :) Végül is eddig még csak a 28-a tűnik biztosnak, addig még ráérünk eldönteni, pontosan mikor és hol nézzük meg.

 

 

Jégkorszak 4

Én nagyon élveztem. Pont azt hozta, amit vártam tőle: egy forró nyári délután egy klimatizált moziteremben másfél órára elfelejteni a világ dolgait. Néha könnyesre röhögtem magam rajta, a fő szereplők ugyanazt adják, amit eddig, s jók az új karakterek is. Valahogy olyan az egész, mint mondjuk egy új AC/DC sorlemez. Pontosan lehet tudni, mit várhat a ember, s az lenne furcsa, ha más lenne. Remek kikapcsolódás, első osztályú látvány, jó 3D, Sid nagyija meg mindent visz... :)

Délután mi is megnézzük, én is pont ezt várom tőle, és már a címe is hűsítő ebben a hőségben... :)

 

 

A TDK után is hasonló reakciók voltak, és be is igazolódott mind, szerintem minden idők egyik legjobb filmje lett. Most azt adjátok hozzá, hogy a legtöbb vélemény szerint a TDKR még ennél is jobb, Nolan legnagyobb mesterműve.

Ez nagyon jól hangzik, én is várom már. :) Eddig nem foglalkoztatott különösebben a bemutató, de most már kezdek egyre lelkesebb lenni, főleg az ilyen vélemények után. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért magasan van a léc. Megmondom őszintén én nem látok akkora potenciált a sztoriban, hogy abból valami ennyire zseniálisat lehessen kihozni mint amilyennek promózzák.

Utálom én is a mesterkélt magasztalást, mint ahogy azt az Avatarnál is tapasztalhattuk, de most nem a készítők állítják ezeket.

 

Nem akarom túl magasra tenni a lécet, inkább azt mondom hogy nem jobb, de másabb élmény lesz mint az előző kettő. Az első egy eredetsztori volt, a második egy krimi-eposz, a harmadik pedig egy háborús film.

Mondtad egyszer hogy az előző rész kilátástalanságát nem tudják majd felülmúlni, de nézzük meg mi a helyzet a TDKR-ban:

 

Bane teljesen átveszi az irányítást Gothamben, a szegények a gazdagok ellen fordulnak, a katonaság kivonul, semmi remény sincs már. Bruce visszatér mint Batman 8 év kihagyás után, csak hogy Bane szanaszét veri, és bebörtönözi, ráadásul még Gordont is kórházba juttatja. Na ebből a helyzetből kell Bruce-nak kikecmeregnie. A börtönben újra formába kell hoznia magát, és kiszöknie onnan, hogy a rendőröket újra egyesítve legyűrje Bane több ezer fős alakulatát.

"Batman Begins: Why do we fall Bruce? So we can learn to pick ourselves up."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor a hivatalos helyzetjelentés. :D

Köszi a választ!

Tehát, ha jól értem: Alien (rendezői), Aliens (rendezői), Alien³ (mozis), Alien: Resurrection (mozis)

Bár az még homály, hogy ha Scott jelenleg az eredeti 1. részt tartja elképzelései megtestesülésének, miért a rendezői a hivatalos.

Bár még nem láttam a SE-ket, olvastam a bővített jelenetekről, ami alapján helytállónak tartom a hivatalos felállást.

Az 1-2. rész bővítései pluszt adnak a filmhez, míg a 3-4., hát...

egyedül a ki nem kelő királynőt tartottam valamennyire logikus változtatásnak az Alien³ SE-ben, a kutya ökörre való cseréje előtt viszont a mai napig értetlenül állok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.