Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Amúgy tudtátok-é, hogy Brody félig (anyai ágon) magyar? Nem tudom, számít ez bármit is, de érdekességnek jó :D

Tudtam azokból az időkből, amikor az Oscart kapta :) 56 után mentek el innen a nagyszülők. Szerintem egyébiránt egy jó színész a fickó.

 

Csak most olvasom, hogy 8 év telt el a TDK és a TDKR között? :o :o

Nem olyan régen olvastam én is, mindenesetre érdekes.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami ki lett felejtve mint orbitális nagy baromság az AVP-ben az a következő és amiért nekem sem tetszik. Mi az hogy a Földön az Alien elött voltak xenok? Jóval a Prometheus elött játszódik a film és Shaw sem ért szerintem haza, tehát a Földön senki nem tudhatott a xenokról. Különben az Alienben a rettegés az idegentől okafogyottá válik. Semmi értelme nem volt akkor Ash kisérleteineka lénny ha már tudtak róla. Egyszerűen elveszi az újdonságot a filmtől. Az Alienben piont az a jó hogy a szereplőkkel együtt ismerjük meg eme lény természetét szaporodását, táplálkozását. Együtt félünk a hajó legénységével az ismeretlentől.

Szóval jó hogy kukába rakták,. Én úgy fogadom el hogy sosem jártak a Földön xenok. Ha belegondolunk Ripley áldozata is felesleges volt aki mindvégig abban hitt hogy a Földre nehogy lekerüljenek. Valahol nekem az Alien 4 a része azt is jelenti hogy Ripleynek sikerül a Földtől távol tartani a xenokat és így egyfajta hős lesz belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Thomas Jane a comic-con alkalmából ismét belebújt a Megtorló szerepébe. A film ugyan nem volt sikeres annak idején, de Jane imádta a karaktert, ahogy én is, és a mai napig nagy kár, hogy nem ő kapta a folytatást, hanem Ray Stevenson. (Akivel ugyan semmi bajom sincs, csak Jane-nek jobban állt.)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha belegondolunk Ripley áldozata is felesleges volt aki mindvégig abban hitt hogy a Földre nehogy lekerüljenek.

Bezony, ezért is mondtam mindig azt, ha az AVP/AVPR kánon, akkor Ripley feleslegesen törte magát. Mire ő megszületett, a dögök már rég otthon érezték itt magukat (hiszen akkor már tízezer éve a Földön vannak :pfff: ). Hülyeség! Ripley, azaz Kane volt az első ember a világegyetemben, aki xenomorphba futott.

 

Valahol nekem az Alien 4 a része azt is jelenti hogy Ripleynek sikerül a Földtől távol tartani a xenokat és így egyfajta hős lesz belőle.

 

Legalábbis Ripley 8-ból, aki ráadásul 257 év után hazaért Ripley helyett, mert ő sajnos már sose jutott el a Földre. Bár Nyolcaska öröme sem lehet teljes, ahogy a Föld kinéz. Ráadásul ennyi év távlatából ő maga is idegen azon a bolygón, ahogy mondja is. Még az igazi Ripley is az lenne. Megóvta a Földet a dögöktől, de nem tudta az emberiségtől. :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezony, ezért is mondtam mindig azt, ha az AVP/AVPR kánon, akkor Ripley feleslegesen törte magát. Mire ő megszületett, a dögök már rég otthon érezték itt magukat (hiszen akkor már tízezer éve a Földön vannak :pfff: ). Hülyeség! Ripley, azaz Kane volt az első ember a világegyetemben, aki xenomorphba futott.

 

 

 

Legalábbis Ripley 8-ból, aki ráadásul 257 év után hazaért Ripley helyett, mert ő sajnos már sose jutott el a Földre. Bár Nyolcaska öröme sem lehet teljes, ahogy a Föld kinéz. Ráadásul ennyi év távlatából ő maga is idegen azon a bolygón, ahogy mondja is. Még az igazi Ripley is az lenne. Megóvta a Földet a dögöktől, de nem tudta az emberiségtől. :(

 

 

 

Teljesen egyetértek a szavaiddal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filmen ritkán unatkoztam ennyire, mint az AvP 2. részén. Ez főleg azért ciki, mert 80%-a akcióféleség próbál lenni, aminek ha máshogy nem, legalább látványilag le kellett volna kötnie... kliséhalmok, sablonos karakterek, gyenge és logikátlan sztori egymás hegyén hátán. Ha nem szerepeltek volna benne a jól ismert lények, könnyen azt hittem volna, hogy rossz filmet indítottam el és valami harmatgyenge tinihorrort nézek (a vicc az, hogy sokszor így is majdnem elhittem). Alien vagy Predator hangulatnak nyomát nem találni. Ezen kívül, tényleg baromi sötét volt a film.

 

A legbosszantóbb dolgot természetesen itt is ellőtték: a kis mellkasrobbantó alienek (vagy xeno-k - bár nekem az előző megnevezés szimpibb, végül is, ugyanazt jelenti) rekordidő alatt fejlődnek ki, de hogy ezt tetézzék, hármasával-négyesével... :ohh: A terhes nőkkel meg mit csinált a dög? A magzatból robbantak ki az apróságok? Ilyen gyorsan (pár perc)? Meg sem próbálom értelmezni. Mindent mégsem lehet a predalien számlájára írni, főleg azért nem, mert legjobb tudomásom szerint, a predatoroknak nyomokban sincsenek olyan tulajdonságaik, amikkel ilyen irányban változtatnák meg az embriók génjeit.

Érdekes próbálkozás, hogy Weyland után ezúttal Yutaniból kaptunk ízelítőt, de (az előző résszel ellentétben) itt már 100%-ig bizonyos, hogy a Földön tudnak az alienek létezéséről, ami "apró" ellentmondás az Alien 1-4-ben látottakkal, még akkor is, ha az összes dög elpusztult (elvileg). Bár én nem feledkeznék meg az Antarktisz jégtengerének fenekén pihenő királynőről, amire Lexi segítségével nem lenne túl bonyolult rátalálni. De a 2 film hitelességének elvesztésével ez a dolog már nem aktuális...

 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, tegnap megjött az Avatar Extenged Collector's Edition Blu-Ray-em, ma meg is néztem. Mindig úgy voltam ezzel a filmmel, hogy csak és kizárólag BR-en lehet meg, mivel ez a látványfilmek látványfilmje. Nem is csalódtam. Természetesen a legteljesebb bővített változatot néztem meg, három órányi sci-fi fantázia, olyan képi világgal, hogy három évvel a bemutató után is összehugyozza magát tőle az ember. Máig félelmetes belegondolni, hogyan lehetett ilyen részletes világot teremteni. Nem arra gondolok, hogy Cameron kitalált tucatnyi állatot, tucatnyi virágot és ezeket többé-kevésbé működőképesen egy bolygóra holdra helyezte, hanem arra, hogy mindezt megalkották. A fókuszponttól legtávolabb eső falevél is részletes, éles, a közelebbieken meg még az erezet is látszik. A széltől össze-vissza lengedeznek a fák, szál a por, ha leszáll egy Samson, mindent fúj szét. A porszemcsétől a torukig minden olyan részletes, hogy az ember záróizma elernyed tőle.

Varázslatos, az egész világ beszippant az elejétől a végééig. Iszonyú hangulata van a filmnek. És Cameron remekül vezeti a filmet, az apró finom utalásoktól a direkt pofádba dörgölő magyarázatokig. Persze a sztori nem vaskos, Pokahontas az űrben, ez telitalálat, de nem is akar ennél több lenni. Nem is erre épít, Cameron célja egyértelműen egy világ bemutatása volt, amelyben egy szerelmes pár egymásra talál, amiben a földiek el akarják venni, ami nem az övék, és amiben kivételesen mi emberek veszítünk. A Star Wars sem szól többről, csak az Avatar "földhözragadtabb", értem ezalatt, hogy nem ugrott el egy messzi-messzi galaxisba, hanem megmaradt a sci-fi világában. Bár Eywa kissé mesei, felépítése és létezése egy reális lehetőség, pláne ebben a földöntúli világban.

Amit még nagyon csípek az a zene és a karakterek. Az utóbbira nem fecsérelnék túl sok szót, James Horner, bár néha hozzányúlt az Aliens anyagához, nagyon szép, kellemes muzsikát hozott létre. Az utóbbit pedig azért méltatnám, mert a szereplők, bár kissé sablonosak, mégsem klisések. Értem ezalatt, hogy például a negatív (nem gonosz, az igazi gonosz itt megint egy arctalan cég) karaktereknek is vannak korrekt, már-már olyan megmozdulásaik, amik miatt megbocsáthatjuk tetteiket. Selfridge is ad egy órát még Jake-éknek, és láthatóan bánja a döntését. És Quaritch sem megy mindjárt rakétákkal az Otthonfához, sőt, még Jake-kel is korrekten bánik. Csak az árulás ténye csapja ki nála a biztosítékot, ezt viszont én személy szerint meg tudom érteni. De Jake karaktere is remek, ahogy fel van építve, tényleg minden ízében ő alkalmas arra a feladatra, amire Eywa kiszemelte.

Összességében továbbra is kellemes, a maga módján még zseniálisnak is mondható filmnek tartom. És hol vannak még az extrák. Persze sosem lesz belőle Star Wars vagy Star Trek szintű franchise, ahhoz kicsit túl zárt (ha csak egy esetleges - bár remélem, sosem elkészülő - folytatás nem nyitja ki a világot), nem is csoda, hogy mára már senki nem beszél róla. De arra, hogy egy komor délután levedd, és két-három (változattól függően) órán át nézz valami színeset, vidámat, felemelőt, részleteiben gazdagot, arra tökéletes film.

 

No, jövő hónapban meg ha minden úgy alakul, ahogy remélem, hogy alakul, megveszem a TCW három évadát és a mozifilmet BR-en. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek írás volt Dzséjt... minden pontjával egyetértek.

 

Hamarosan jön majd valaki, aki reflektál erre az írásodra... és megmondja az "abszolút tutit"! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kb. így érzek az Avatar iránt. :) Honnan rendelted a filmet? Gondolom a TCW -ket az amazonról fogod igaz?

Az Avatart az Xpressről.

Igen, a TCW-ket az Amazonról fogom. Onnan úgyis viszonylag sűrűn rendelek, már ki is néztem az első három évad egybecsomagolt változatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Drive mozis verzióját, de sajna a rendezői jobban tetszik! Ennyit tesz a zene...sok helyen kivágták, ami egy ilyen hangulatépítő filmnél megbocsáthatatlan. :cry: Egyelőre nem veszem meg BD -n, pedig annyira jó lett volna. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.