Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ami megint csak nem jött be, hogy több olyan jelenet is szerepelt a filmben, amit már láttunk a korábbiakban, ezeket másképpen is megoldhatták volna, mert így teljesen utánérzést hagytak maguk után.

 

Pl. a sasok lepkével való hívása. A sasok nem maradhattak ki, szerves részei a könyvnek, kár lett volna teljesen átírni. Vagy pl. amikor Völgyzugolyban megjelennek a törpök körül a tündék, az pont olyan, mint amikor a rohírok Aragornék körül köröznek A két toronyban.

 

 

A magad nézőpontjából totál igazad van, de ezzel ugyanaz lesz, mint a SW-szal...

 

Nekem pl. a fiam ezt fogja először látni, s neki a sasok a Szövetségben lesznek ismétlések. Később pedig, ahogy fiatalodik a generáció, egyre inkább ez lesz.

 

Sajnos öregszünk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pl. a fiam ezt fogja először látni, s neki a sasok a Szövetségben lesznek ismétlések. Később pedig, ahogy fiatalodik a generáció, egyre inkább ez lesz.

Mindegy a sorrend, akkor is ismétlés a módszer, ahogy a sztoriba kerülnek (ahol egyébként ott a helyük, nem is azzal van bajom). Pedig a könyvekben valójában egyik sem így történik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen ledöbbentem azon, hogy ennyit leadtak a filmből, gyakorlatilag komplett jelenetek lementek szinkronnal (

 

Igen, az UIP Duna film az utolsó pillanatban úgy döntött, hogy szombattól leadja a Hobbit előtt az új Star Trek film első 10 percét szinkronosan.

Ez nagy meglepi volt, meg hát rendhagyó is.

TDKR-nél még nem lépte meg a hazai forgalmazó ezt egy éve..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bourne: Hagyaték

 

Nekem nagyon tetszett. Szerintem jó történetet hoztak tető alá, tulajdonképpen a 3. részből az itteni eseménysor egyenesen következik. Jeremy Renner semmivel sem rosszabb különleges ügynök mint Matt Damon, sőt. Persze nem olyan pörgös mint a korábbi Bourne-trilógia, de ez nem von le semmit az élvezetből. Fantasztikus akciójelenetekkel tüzdelt a film, elég izgalmas is, bár a fordulatok kiszámíthatóak. Egyszóval nem vall szégyent az új rész. Kiváncsi leszek lesz-e folytatása.

 

Más: Tudna valaki nekem jó karácsonyi filmeket ajánlani? Teljesen olyan hangulatban vagyok, gondoltam megnéznék párat így az ünnep közeledtével.

Aztán szeretném megnézni azon Bond-filemekt melyeket nem láttam még.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljutottam odáig, hogy megnézzem, és nem csalt az előérzetem, baromi jó filmre sikerült A sötét lovag - Felemelkedés, méltó lezárása az 1-2. résznek! A hangulat telitalálat, a történet, a mondanivaló és a karakterek is egyben vannak, jól felépítettek és passzolnak egymáshoz... egyszóval, számorma minden működik a filmben. Égbekiáltó hibát nem fedeztem fel, apró bakik ha vannak is benne, hidegen hagynak, a film értékéből semmit nem vonnak le. A komor hangvétel erre a részre jellemző leginkább, a feszültséget pedig tovább növeli a Marvel szuperhősfilmekhez viszonyított valósághűség, így jobban bele tudtam élni magam a cselekménybe, a karakterek helyzetébe. Bane egyértelműen Batman legkeményebb ellensége a trilógiában, jó ötlet volt a 3. részre hagyni, nem rekedt meg Joker árnyékában, annak ellenére nem, hogy ez utóbbi stílusosabb, emlékezetesebb alakítást nyújtott.

A lezárás nagyon jó lett, passzolt a trilógia stílusához... - az új életet kezdő Bruce és Selina, a Harvey-ről való igazságot megtudó és Batmannek szobrot emelő Gotham, a város új őrangyala, Robin - számomra mind a teljesség érzését nyújtották. A beetetés rész is működött Batman halála kapcsán, ami igaz is bizonyos szemszögből... a köztudatban Batman hősként halt meg. Az nem teljesen tiszta, hogy végül minden gothaminek világossá vált, hogy Batman=Wayne, vagy a "szerencsétlen véletlen" számlájára írták, hogy Batman és Bruce is ugyanakkor vesztette életét?

 

Külön nem emelnék ki mást, mint írtam, egyben van az egész film. Hans Zimmer zenéje pedig rátette a koronát minderre. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bourne: Hagyaték

Egyik szombat este én is megnéztem, agykikapcsolásnak megfelelt, és teljesen rendben volt a film. Annyi hátránnyal indultam, hogy nem emlékeztem már túl jól a "régiekre", de végül is csak egy-két dologban volt picit zavaró az elején.

 

2013 legjobban várt filmje!

Remek ez a trailer, nálam is eléggé várós a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljutottam odáig, hogy megnézzem, és nem csalt az előérzetem, baromi jó filmre sikerült A sötét lovag - Felemelkedés, méltó lezárása az 1-2. résznek! A hangulat telitalálat, a történet, a mondanivaló és a karakterek is egyben vannak, jól felépítettek és passzolnak egymáshoz... egyszóval, számorma minden működik a filmben. Égbekiáltó hibát nem fedeztem fel, apró bakik ha vannak is benne, hidegen hagynak, a film értékéből semmit nem vonnak le. A komor hangvétel erre a részre jellemző leginkább, a feszültséget pedig tovább növeli a Marvel szuperhősfilmekhez viszonyított valósághűség, így jobban bele tudtam élni magam a cselekménybe, a karakterek helyzetébe. Bane egyértelműen Batman legkeményebb ellensége a trilógiában, jó ötlet volt a 3. részre hagyni, nem rekedt meg Joker árnyékában, annak ellenére nem, hogy ez utóbbi stílusosabb, emlékezetesebb alakítást nyújtott.

A lezárás nagyon jó lett, passzolt a trilógia stílusához... - az új életet kezdő Bruce és Selina, a Harvey-ről való igazságot megtudó és Batmannek szobrot emelő Gotham, a város új őrangyala, Robin - számomra mind a teljesség érzését nyújtották. A beetetés rész is működött Batman halála kapcsán, ami igaz is bizonyos szemszögből... a köztudatban Batman hősként halt meg. Az nem teljesen tiszta, hogy végül minden gothaminek világossá vált, hogy Batman=Wayne, vagy a "szerencsétlen véletlen" számlájára írták, hogy Batman és Bruce is ugyanakkor vesztette életét?

 

Külön nem emelnék ki mást, mint írtam, egyben van az egész film. Hans Zimmer zenéje pedig rátette a koronát minderre. :clap:

 

Örülök neki hogy bejött neked.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Taken 2

 

Simán van olyan jó mint az első, csak itt mást rabolnak el. A történet röviden: az előző rész rosszfiúinak rokonai bosszút akarnak állni. Miért is? Pont emiatt van az hogy a mérhetetlen pofátlanság miatt már mint néző te is kiírtanád az egész családot. Főleg akkor bicskanyitogató az egész mikor a bandafőnök mondja Millsnek hogy el akarja vinni Albániába megmutatni hány életet tett tönkre. Ja hogy a drágalátos fiú lányokat rabolt és adott el az nem számít az ő családjaik sem.

Szóval megvan már az elején a hangulat és Mills ossza is a halált. Szerintem jó a történetvezetés a feszültséget jól adagolják és érdekes az is hogy az ex-CIA-s fazon hogyan jut majd a nyomukra. Ebben a részben a lány is tesz valamit, de hálistennek nem rambozik. Az asszony is jól játssza a szerepét.

Maguk az akciójelenetek gyorsra vannak vágva néha alig lehet kivenni ki ver éppen kicsodát. Meg mintha lassabb is lenne Mills.

A filmet természetesen Liam Neeson viszi a hátán, akinek a nézésétől már eldobnám a fegyvert és menekülnék.

 

Szóval 9/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig bárkitől hallottam, fikázta a Taken2őt. PErsze meg fogom majd nézni, de annyi rosszat hallottam hogy kicsit elvette a kedvem.

 

Felhő Atlasz: Tegnap nekiálltam, kicsit rá kellett készülnöm mert a 2:51 kicsit rémisztő számomra, de tipikusan olyan volt hogy észre se vettem milyen hosszú volt mert csak úgy elment az egész. A film eleje engem nagyon zavart, kb a feléig mert kb semmit nem értettem, 5 szálon megy a film ha jól emlékszem, és mindegyikből kapunk 1-2 percet aztán váltás, de a közepén már elkezdett tetszeni és a végére meg már nagyon jó lett. Nem egészen ilyen filmre számítottam, bár a trailerből ember legyen a talpán aki el tudja mondani miről is szól a film, de kicsit több

kapcsolatra számítottam a részek között,

de így mindegyik nagyon jó volt, inkább a jövő szálak tetszettek. Azok nagyon látványosak és egyediek voltak, az öreges meg nagyon vicces. Aztán persze a végére kaptunk mondanivalót bőven, amit én nagyon szeretek. A zenét emelném még ki, mert az gyönyörű volt végig, és nagyon passzolt. Nekem egy 7/10es film lett, érdemes megnézni. :)

cloud%20atlas.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar

 

Pontosabban 6 történet volt, ami között váltogattak. Nekem már az elejétől tetszett...

 

...kivéve a meleg szál. Igazából az jó volt, hogy a másságot nem akarta a film a nézőre erőltetni, ezt jól megoldották, csak hát azért heteroszexuálisként sokkal inkább átéreztem volna, ha férfi és nő között zajlott volna az a szál. Ezen felül én kihagytam volna vagy lightosabbra vettem volna a szex jeleneteket is... ez van, én már javíthatatlanul régimódi vagyok... ezeket leszámítva lényegében MINDEN tetszett a filmben. Jó lett volna egy nagyobb csattanó a végére, de így is jó volt.

 

 

Kellemes film volt... az év egyik legjobbja! szvsz

Karácsonyra megkapom a regényt húgomtól :P

 

Ami a zenét illeti... szuper volt!

http://www.youtube.com/watch?v=kpMMinJiPb0

 

Érdekesség: A múltban játszódó szálakat Tom Tykwer rendezte. A jövőben játszódóakat pedig a Wachowski tesók.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kellemes film volt... az év egyik legjobbja! szvsz

Szerintem is az volt, de nekem közel sincs a legjobbak között.

 

Magukban aranyosok voltak a történetek meg telenyomták mondanivalóval az összeset, de mivel olyan hűűű de nagy kapocs nem volt köztük csak egy-egy kis dolog, ezért nem ütött akkorát. A vágások és összemosódó szövegek miatt egymást erősítették a történetek, de amúgy magukban nem lettek volna olyan maradandók szerintem. A tesók látványa meg nagyon látszott a jövő szálakon. A meleg dologgal meg nem volt gondom, amikor csókoloztak akkor nem nézek oda azt kész. :D :D

SZerk: Végülis mi volt az az üstökös anyajegy? volt annak valami jelentősége? :D vagy csak nekem nem esett le.

 

Viszont a zene tényleg marha jó, köszi h belinkelted. :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar

 

Az anyajegy szerintem a kapcsolatokat erősítette a néző felé. Lehet, hogy volt komolyabb szerepe is, meg kellene még egyszer néznem a filmet, ami tervbe is van véve. + elolvasom a regényt is és akkor világosabban fogok látni :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem tettem le arról, hogy talán megnézem moziban. Meglátjuk, mit hoz a következő kb. 2-3 hét, hátha adják még addig.

Hát ha meg akarod nézni akkor érdemes moziban mert nagyon szép látványa van.

 

Riddick: akkor majd oszd meg velem is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hobbit - Váratlan utazás

 

Leginkább úgy tudnám összefoglalni, hogy egynek elment. Pedig voltak szenzációs részei: az intro az elején meseszép és irtó hangulatos, a bővitések kiválóak, ami őszintén meglepett, mert azt hittem a script terén gyengélkedni fog Jackson filmje, pedig szó sincs róla. Remekül dúsitották fel -vagy mondjuk úgy: Gyűrűk Urásították- az alapanyagot, ami a filmen látottnál bizony sokkalta csupaszabb. A könyvben egyrészt a kalandok ennél hektikusabban érkeznek, a szereplők nincsenek ennyire jól kifejtve és nem is ennyire szerteágazó a sztori. Persze lehetett előre tudni, hogy feltúrták Tolkien professzor jegyzeteit is, de meglepett, hogy ilyen szépen belesimították a Hobbitba.

Ha volt is egy-két jelenet, ami nem tetszett az leginkább az alapanyagnak köszönhető. Az elején a törpök vacsija nem valami jó, de csak azért mert hűek voltak az alapanyaghoz. Viszont az előzetes hírekkel szemben nem nyújtották el.

Volt egy pont ami viszont nagyon nem jött be és ezek az akciójelenetek. Erre nem számítottam, de sajnos a King Kong túlvezéreltsége és súlytalansága övezi szinte mindegyiket. A hősök mintha minden akció előtt benyomták volna a halhatatlanság cheat-et, úgyhogy nyugodtan eshetnek akármekkorát, történhet velük bármi, semminek nincs igazán következménye. Ez főleg azért problémás mert egyébként baromi sok akció-jelenet van. Arányaiban jóval több mint a Gyűrű Szövetségében. A bajaim részletei spoiler mögött:

 

Már az elején a trollok lerohanása: össze-vissza szúrják a szörnyeket még hozzá jó sokáig, de semmi nem történik. A trolloknak kutya baja. Mintha csak azért kellett volna a roham hogy lássunk valami nagyszabásút, anélkül hogy belegondoltak volna hogy ebből talán valaminek következnie is kéne. De a legrosszabb az a kőóriásos jelenet, ami a blockbuster filmek legalját idézte: se hangulatilag, se látvány terén nem passzol a film többi részéhez, az égadta világon semmi kihatása a történetre -igy ha kivágnánk fel se tűnne- egyszerüen csak nagy és sok lové van benne... és sajnos nekem eszembe juttatta, hogy volt valami egészen hasonló sziklán ugrálás a Szövetségben is amikor Móriában Khazad Dúm hidjához mennek és feltorlodnak a lépcsőknél... és az bizony csillioszor izgalmasabb és érdekesebb volt ennél.

Sajnos hasonlóan gyenge a végső goblinos csörte is ahol King Kongosan gurulnak/esnek óriásiakat és felteszem a gumi bogyó szörpöt is megitta mindenki mert senkinek semmi baja.

Ami egész jó volt: az orkok elleni harc Völgyzúgoly előtt, illetve a csata-jelenet bevágások az elején, amik viszont szenzációsak voltak. Simán verték a Gyűrűk Ura hasonló jeleneteit

 

A látvány persze összességében lehengerlő és az unalmas akció-jeleneteknél nagy segítség volt, hogy ha már nem izgalmasak legalább van pár szép snitt hozzájuk. És akkor már a pozitívumoknak is szentelek egy spoileres szekciót:

 

Martin Freeman Bilbójától az előzetesekben még idegenkedtem, de a filmben kiválóra sikerült. A Gollammal közös jelenete pedig hozza az elvárhatót: szinte tökéletes. Egyébként Gollam modelljén szerintem sokat javítottak, ahogy általában véve is azt éreztem, hogy a látvány sokkal combosabb, mint a nagy trilógiánál. Egyetlen pillanatra se éreztem azt az animációs film feelinget, mint mondjuk amikor a Király visszatérben a rohirok lerohanják az ork sereget. Az elején egyébként nagyon tetszettek az összekötések a Gyűrűk Ura trilógiával: az hogy látjuk Bilbót és Frodót még pont azelőtt hogy megérkezne Gandalf: priceless.

A könyvvel ellentétben pedig sikerült elérniük, hogy a törpöknek legyen saját személyiségük. Ez is olyan amitől az előzetesben még féltem: túldesignoltnak tűntek, pedig nagyonis rendben van a végeredmény. De Radagast és Galadriel jelenetei is nagyon ültek nálam. Külön öröm, hogy a Galadrielt alakító Cate Blanchett, aki egyébként egy gyönyörű nő, végre itt a Gyűrűk Ura világában is szép. Máig nem értem, hogy a Szövetségben hogy sikerült úgy eltolniuk a kinézetét.

 

 

Tehát van jó és rossz vegyesen. Ami összességében azt hozza ki amit az elején is irtam: egy nézésre jó volt, de repetázni már aligha fogok. A folytatáshoz nem vágom a centit, de biztosan meg fogom nézni már csak azért is, mert szinte minden érdekes történés átkerült a következő filmekbe. A sztori majd csak most indul be igazán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sejtettem, hogy valami hasonló lesz a véleményed a filmről :)

Szerencsére a két következő résznél sok mindenen tudnak még javítani, ami itt problémás volt, és ugye az érdekesebb részek csak most jönnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frankenweenie: Na VÉGRE, Tim Burton visszajött. Mostanában annyi ...nem jó filmet készített, legalábbis a régi magához képest, hogy én már nagyon vártam egy ilyen filmet tőle. Ez végre megint visszahozta a régi érzéseket. Mind látványban, hangulatban, zenében ez Tim Burton volt. Úgy éreztem ebbe mindent belecsempészett amit szeret. Filmeket, írókat, még csak ha egy név erejéig, és persze a szinkronhangoknak is megszokott ismerősöket hozozz akikkel szeret dolgozni, talán hihetetlen módon csak Johnny Depp maradt ki. Történet nem olyan pörgős de a csodás látvány, és az odaillő zene, köszönet ismét Danny Elfmannak feldobja a részeket, de azért a végére eléggé bedurvul, már amennyire egy ilyen mese bedurvulhat. A történet röviden annyi, hogy Victor Frankenstein elveszti a kiskutyáját, de talál rá módot, hogy vissza az életbe, ám erre a titokra mások is szert akarnak tenni és innen kezdődik majd a galiba. Összességében aki szerette TB filmjeit, és most nem tudnék külön filmeket mondani, mert kicsit éreztem Batmant, Nagy Halat, Ollókezűt, Halott Mennyasszonyt stb, szóval aki szereti a filmjeit annak ez szerintem kötelező. 8/10.A haza bemutató (ha lesz) akkor még sokára és már kint van HDban, szerintem érdemes leszedni.

Weird-Girl-frankenweenie-32659600-341-480.jpg?1356157291641

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát lehet hogy nem véletlenűl tart a rajongóktól, ugyanis a ST-ben egy kicsit átírta a treki szentírást, emiatt ment az anyázás rendesen és 150 milliós költségvetése ellenére a moziban kb 385 millióig jutott a bevétel világszinten. A rajongók megbüntették a Paramount-ot és Abramst, Bár már csinálja a második részt.

Milyen treki szentírást írt át? A 2009-es film egy új, alternatív univerzumot hozott létre. Az eredeti ST univerzum ettől még érintetlen maradt. (Legalább is legnagyobb Trek rajongó ismerőseim szerint.) Egy hangos kisebbség persze anyázott, de ettől függetlenül ez volt a film, mely kihúzta a gödörből a ST-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman: A rém álarca

Valami hihetetlenül jó film lett. Minden idők egyik legjobb Batman filmje. Nagyon ötletes a történet, hihetetlenül jó a cselekményvezetés. A karakterek fantasztikusak. Méltó a legjobb, Nolan és Burton élőszereplős Batman filmjeihez. Shirley Walker pedig fenomenális zenét csinált hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karácsonyi Arthur:

 

Ez egy karácsonyi animációs fillm és tulajdonképpen a karácsony lényegéről szól. Hogy egy gyermeknek mi a karácsony. Mivel mindenki volt gyerek ezért különösen ajánlható. Engem nagyon meghatott ez a film a Polar Expressz mellett szerintem ez a legjobb karácsonyi film. Sok embernek meg kéne ezt nézni akinek nem fontos a karácsony.

 

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen treki szentírást írt át? A 2009-es film egy új, alternatív univerzumot hozott létre. Az eredeti ST univerzum ettől még érintetlen maradt. (Legalább is legnagyobb Trek rajongó ismerőseim szerint.) Egy hangos kisebbség persze anyázott, de ettől függetlenül ez volt a film, mely kihúzta a gödörből a ST-et.

 

Biztos azért anyáztak mert az eddigi (2009-es filmben lévő alternatív univerzum előtti) James T. Kirk ismerte az apját, azáltal lett belőle az aki. Viszont az alternatív univerzumban levő meg nem ismerterte tehát nem lehet majd az akit ST. 40 éve alatt megismertek a rajongók. Mi SW rajongók sem örülnénk ha a legújabb Disney SW filmekben meg azt vágnák a képünkbe, hogy Luke-nak meg nem Darth Vader volt az apja, teljesen szembe menve a saga-val !!!!!!!!!!! Gondolom ezért háborodott fel a ST rajongók kemény magja. Vannak dolgok amik szentek és sérthetelenek, godolom ez az "ismeri vagy nem ismeri az apját", ez ilyen nekik. Egyébként kérdezd meg a trekker rajongó barátodat, melyik Kirk az igazi a normál vagy az alternatív univerzumos, mert most úgy náz ki hogy az egész Enterprise (Star Trek) sztori az alternatívból indul.A Paramount vagy Abrams megmagyarázta-e valahogy? Még jó hogy a SW nincs ez az időutazásosdi (a jövóbe látás nem ér), meg alternatív univerzum (bár az Infinities képregények frankók)

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.