Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Éppen az imdb-s arcokon röhögök, akik szénné alázzák az Into the Darkness -t. :lol:

 

"This is NOT Star Trek -- Boo! Hiss!"

"q help us"

"Star Trek: Into Cr*pness!"

"Star Trek: Into Bad Fan-Fiction..."

"What happened????"

 

:lol: :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mer... Oké, itt megállt a tudományom. :evil: Mert látványfilm... mint eddig mindegyik epizód. Mert nincs mélyen szántó mondanivalója... ahogy az első részen kívül egyiknek sincs. Mert csak a bosszúról szól... ahogy a Star Trek II. is. Mert kifordítja a Star Treket... Tény, erről szól a film, de a jó szereplők és a végkifejlet is a Star Trek legalapabb eszméit testesítik meg, azaz a pozitív világképet, a békére való törekvést. Szóval csak a szokásos gyökérség, már megint. Azért nem Star Trek, mert csak. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek – Sötétségben

 

 

Bár a „hűbazmeg” érzés elmaradt a végéről - amit annyira sugallt a filmet már korábban látók hatalmas tábora -, tény, hogy J. J. Abrams kimagaslóan jó filmet, kimagaslóan jó sci-fit készített, immár nem először. Az új Star Trek univerzum második epizódja méltó folytatása a zseniális első résznek, s az, hogy nekem az első jobban tetszett, azt tudjuk be egyéni ízléskülönbségnek, ami eme film érdemeit semmiben nem csökkenti.

 

Zseniálisan megcsinált mozi a Sötétségben, valami elképesztő látvánnyal. Igazából egy nap után még mindig nem igazán tudtam feldolgozni azt a rengeteg képi információt, amit láttam, a jövő városai, a világűr képei, de akár a hajók belsejei egytől-egyig lenyűgözőek voltak. A karakterek közti kémia iszonyat jól működött, a rengeteg ötletes humor és beszólás kiváló érzékkel volt adagolva. Cumberbatch Kahn szerepében totál telitalálat, s a finom, rejtett kapcsokat is értékeltem a korábbi ST Univerzumhoz. A hang révén meg a SW univerzumhoz is, néha mintha Tie vadászok röpültek volna a teremben…

 

Egy icipicit – de tényleg csak icipicit - ugyanakkor pont itt éreztem magam kényelmetlenül: nem igazán tudtam hova tenni a mozit a Kahn haragja ismeretében/tükrében. Zavart a fordított felállás a végén, s végig azon totóztam, ez hogy kapcsolódhat a nagy egészbe. De ezek csak amolyan kósza gondolatok voltak, amik max 5% elvonást érnének, a másik 5% viszont mellbevágott: annyira látszott, annyira lehetett tudni a megoldást, hogy legyen következő film, hogy rendesen felbosszantott…

 

Amit még mindenképp meg kell jegyeznem: ez az a film, amit MOZIBAN kell látni. Jöhet nekem minden igénytelen filmnéző a süket dumájával, hogy majd letöltöm aztán otthon megnézem: az lóf@szt sem fog az érni. Ez így, nagyvásznon, nagy teremben nyújt teljes értéket, amit ilyen formában még lemezen sem lehet majd hazavinni. Brutális hangzás, összességében jól megcsinált 3D – igazi feledhetetlen élmény.

 

 

90%

 

.

Szerkesztve: - Donát
Ordas spoilert ne lőjünk már el kapcsoló nélkül, mikor értitek már meg?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek

 

 

Mondjuk, hogy a főgonosz Kahn?!

 

 

 

Már bocs, de miután teljesen nyilvánvaló volt már hetekkel a bemutató előtt, a május elején megjelent VOX pedig főcímben is foglakozott vele, nem tekintem spoilernek.

 

Ha valaki annyira meg akar lepődni, úgysem olvas róla semmit, aki meg olvas, az nem tőlem fogja megtudni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már bocs, de miután teljesen nyilvánvaló volt már hetekkel a bemutató előtt, a május elején megjelent VOX pedig főcímben is foglakozott vele, nem tekintem spoilernek.

 

Ha valaki annyira meg akar lepődni, úgysem olvas róla semmit, aki meg olvas, az nem tőlem fogja megtudni...

Már bocs, de én például pont egy ilyen felfogású jómadárnak köszönhetően tudtam ezt meg két nappal a bemutató előtt. Két nappal a film előtt rontotta el nekem valami idióta, aki a 2009-es film egyik momentumához írta le figyelmeztetés nélkül lényegében a fél sztorit, mert úgy vélte, mint te. "Hogy már úgyis mindenki tudja." TESSÉK SPOILER MÖGÉ RAKNI! Nem vélemény kérdése a spoiler, nem is annak feltétele, hogy te mit tekintesz annak. Ez a film egyik fő fordulata.

Az meg hülyeség, hogy mi volt a VOX-ban, mivel nem jár az országban mindenkinek VOX, sőt, nem jár mindenki újságoshoz, hogy eme lap címlapját meozza. :roll: Az meg nonszensz, hogy ha valaki meg akar lepődni, nem olvas utána. Milyen világban működik így, Abszurdisztánban? Miért, azért nem lehet csak szimplán elolvasni egy véleményt, mert érdekel valakit, hogy X ember, akinek az ízlése közel áll az övéhez, mit gondol? Aztán ez alapján dönti el, hogy megy-e rá moziba vagy sem. Ez a forgatókönyv tán elképzelhetetlen? :pfff:

 

 

Plusz a "fordított felállás" kifejezés is egyértelműen spoiler, mert ha lelövöd, hogy Khan a főtetü, akkor máris mindenki, aki látta a Trek 2-t tudja, milyen fordított felállásról van szó. Ez sem éppen enyhe poéngyilkosság.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érzem, hogy igazad lenne, de ismerlek már hozzászólásaidból annyira, hogy nem látom értelmét vitázni veled. Továbbra is úgy gondolom, hogy csak az nem tudott róla, aki nem is akart...

 

Abrams egy ideig valóban sejtelmes ködbe burkolta a főgonosz szerepét, de az már jóval a bemutató előtt publikus lett (itthon és külföldön is, még az imdb-n is fenn volt/van) - az meg, hogy ez lenne a film fő fordulata, az költői túlzás.

 

A másik dologban részben lehet igazság, bár az is úgy fogalmaztam hogy aki még nem látta a filmet, annak semmit sem jelenthet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képzeld, én a film előtt nem találkoztam vele és láss csodát totál lesokkolódtam, amikor azt mondta a főszereplő, hogy

 

 

A nevem pedig Kahn!

. Ha nem tegnap néztem volna, hanem holnap, akkor nagy bajban lennél: mivel szeretem a film kritikáidat, elolvastam volna, és tettem volna mindezt gyanútlanul, mert - én meggondolatlan - azt hittem, ha valahol spoilert lősz le, akkor vagy olyan figyelmes, hogy azt kapcsoló mögé teszed. Csak a spoilermentes kritikát nem kell ugyanis! Az meg nem válasz, hogy "aki akarta, már megtudhatta", basszus, teljesen véletlenül is belefuthatott volna valaki itt ebbe, aki szerette volna magát megóvni mindenféle csattanó lelövésétől. Hihetetlen! Legyünk már tekintettel másokra! Azért van a kapcsoló, hogy használjuk! Én például mindenféle hírtől óvtam magam, elég dühös lennék, hogyha egy figyelmetlenség miatt ellövi nekem valaki a film egyik legjobb megoldását! :fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, ezt a bizonyos "egyébként aki karta az már tudta" dolgot az ST ID kapcsán én sem tudtam előre! Még jó, hogy premieren néztem és így nem futottam bele ebbe az írásba korábban.

 

Mellesleg a SPOILER téma újra és újra előkerül, nem véletlenül... Into Darkness kapcsán pedig már sokadszorra téma.

Jómagam nem vagyok olyan erőteljesen spoiler ellenes, mint Donát vagy Dzsét, de abszolút megértem az álláspontjukat és igyekszem is figyelni arra, hogy lehetőleg ne spoilerezzek.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még nem láttam az új Star Trek-filmet és teljes mértékben spoilermentes vagyok (egyetlen trailert láttam régebben, és már arra sem emlékszem), szóval valóban egyszerűbb inkább spoiler tag mögé tenni az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is meg fogom nézni még egyszer.

 

Azokat a filmeket, amik nagyon tetszenek általában 2x - 3x nézem meg moziban (már ha a feltételek is adottak), akkor ki lehet találni, hogy a Sith-ek bosszúját miért néztem meg 5x csak moziban :P Kezdve a fantasztikus éjféli premierrel. :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képzeld, én a film előtt nem találkoztam vele és láss csodát totál lesokkolódtam, amikor azt mondta a főszereplő, hogy

 

 

A nevem pedig Kahn!

. Ha nem tegnap néztem volna, hanem holnap, akkor nagy bajban lennél: mivel szeretem a film kritikáidat, elolvastam volna, és tettem volna mindezt gyanútlanul, mert - én meggondolatlan - azt hittem, ha valahol spoilert lősz le, akkor vagy olyan figyelmes, hogy azt kapcsoló mögé teszed. Csak a spoilermentes kritikát nem kell ugyanis! Az meg nem válasz, hogy "aki akarta, már megtudhatta", basszus, teljesen véletlenül is belefuthatott volna valaki itt ebbe, aki szerette volna magát megóvni mindenféle csattanó lelövésétől. Hihetetlen! Legyünk már tekintettel másokra! Azért van a kapcsoló, hogy használjuk! Én például mindenféle hírtől óvtam magam, elég dühös lennék, hogyha egy figyelmetlenség miatt ellövi nekem valaki a film egyik legjobb megoldását! :fuckoff:

 

 

Oké, elfogadom érveléseteket. Csak annyira furi, hogy egyikőtök sem tudott semmit a moziról...

 

Jómagam azokról, amik érdekelnek, hónapokkal azelőtt olvasok, minden filmes hír érdekel, trailerek nézek, stb... Így a ST-nél is már régóta tudtam, ki kicsoda.

 

De ezek szerint én csinálom különcül. Bocsi mindenkitől. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem nézek mindennek utána a filmekkel kapcsolatban, a lentebb említett spoilerrel kapcsolatban is csak annyit említek meg, hogy valahol véletlenül belefutottam már, de közben teljesen kiment a fejemből, amúgy is csak pletykaszint volt, szóval nem lett volna jó újra belefutni a film előtt, pláne itt a fórumon. Szóval csatlakozom a többiekhez!

Valószínűleg én is megnézem még egyszer a ST-t :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma olyan szerencsés helyzetben voltam, mint már régóta nem: egy nap két filmet is meg tudtam nézni moziban, mindkettő teljesen más műfaj, de a maga módján mindkettő igazi nagybetűs moziélmény volt! :)

 

Star Trek: eszméletlenül jó film lett! Tegnap este megnéztük itthon az előző filmet, ráhangolódásképpen, és ez különösen hasznos ötletnek bizonyult, mert kész ST hangulatban kezdtük az Into Darkness-t ma. A filmben minden remekül működik: a sci-fi hangulat, a poénok, az akció és a komoly, megható piilanatok egyaránt, a karakterek ugyanolyan jók, mint az előző filmben + a főgonosz

Kahn sem semmi, akit egyébként én csak a Fanboys-ból ismerek, de Spock kiáltása nagyon ütős volt így. :D

 

 

A nagy Gatsby: nagyon szép film, igazi Luhrman hangulatban. Nagy méltatója vagyok a Moulin Rouge-nak, így a szokásos klipszerű hangulati betétek és a kissé szürreális környezet, smink stb. most is tetszettek. DiCaprio ebben a szerepben is remekel, mint mostanában bármiben.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy Gatsby: bagyon szép film, igazi Luhrman hangulatban. Nagy méltatója vagyok a Moulin Rouge-nak, így a szokásos klipszerű hangulati betétek és a kissé szürreális környezet, smink stb. most is tetszettek. DiCaprio ebben a szerepben is remekel, mint mostanában bármiben.

Szerettem volna a hétvégén megnézni, de sajnos már nem fért bele az időbe, remélem, ezen a héten szombaton sort tudok rá keríteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy Gatsby: nagyon szép film, igazi Luhrman hangulatban. Nagy méltatója vagyok a Moulin Rouge-nak, így a szokásos klipszerű hangulati betétek és a kissé szürreális környezet, smink stb. most is tetszettek. DiCaprio ebben a szerepben is remekel, mint mostanában bármiben.

 

Ez is be van tervezve, főleg hogy egy hónapja olvastam a könyvet. Örülök, hogy tetszett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.