Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Huhh volt,itt minden hozzászólásom után.

Riddick: A környezetemben sok olyan embert ismerek,akik hiába kiváncsiak egy adott filmre, a negatív visszhangok miatt már el se mennek rá miközben nekik simán bejöhet a film, ami szerintem rossz dolog, mert ahány ember annyi vélemény..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az IMDB preferálom mert az leginkább a szórakozást faktort méri és abban jó. És a pontozási skálája is jobb. Mert ott sokkal jobban belehet lőni mi a tényleg szar film. 6 pont alattiak de 5 pont alatt szinte biztos. De az RT sokszor mintha nem lenne átmenet valamit nagyon felemelnek mást meg nagyon lehúznak és ha lehúznak akkor sokszor érthetetlen eredmények jönnek ki a bőven nézhető filmeket is lesüllyesztik a vér gagyi filmek szintjére.

Az RT inkább szakmaibb és a kemény vonalasabb nézőknek jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az RT-t és az imdb-t is figyelembe veszem. Ha az egyik viszonylag magas pontot hoz ki már fontolóra veszem, hogy megnézem (de az imdb értékelésének csak napokkal-hetekkel a bemutató után van értelme és sajnos a friss látványfilmeket igy is mindig túlpontozzák). Az se mindegy hogy pontosan miről szólnak a pozitiv kritkák. A Ghostbusters-nél például rengeteg olyan pozitiv vélemény van, ami csak azért dicséri mert progresszivnak tartja hogy az egész csapatot nők játsszák. Mivel nekem ettől nem lesz automatikusan jó egy film már sejtem, hogy nekem nem fog tetszeni. Ugyanigy a BvS-nél egy csomó olyan vélemény volt hogy azért jó mert "mindig is arra vártunk hogy a két szuperhőst együtt lássuk a vásznon". Hát én ezt sose vártam. Én csak egy jó filmet akartam. Stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BvS-nél meg azért indítottak peticiót hogy a Disney ne fizesse le a kritikusokat hogy negativ kritikát irjanak arról a "fantasztikus" filmről. A hardcore DC fanok egy része úgy látszik most már minden újabb filmnél le akarja járatni magát. Ez most kb. olyan mintha be akarnád tiltani a mérlegedet ha azt mutatja hogy súlyos vagy. Az RT csak összegyűjti a meglévő kritikákat így aki kiváncsi hogy mi az itészek között a konszenzus több száz oldal helyett elég ha egyet látogat. Akit ez nem érdekel az ne menjen az oldalra, de ne akarja betiltani.

Nyilván ez is olyan sikerrel fog járni mint az a petició amelyik Peter Jacksont akarta a prequelek élére állítani a Baljós Árnyak bemutatója után.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várom Merr-Sonn megszólalását az ügyben...

Annyiban tartottam viccesnek a dolgot, hogy a saját véleményem szerint nagyon élesen különböző két filmet pont az elképzeléseimnek ellentétesen értékelnek. Maga az RT olykor igenis jó meglátásokat fogalmaz meg, de a jelenlegi tényállás a saját ízlésemmel nagyon is ellenkezik. De tartottak már jó filmnek olyat is, amit én is szintén szerettem, nem is leírni akartam őket, csupán ez a kifejezett szituáció lepett meg.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván a következő napok az igazán mérvadóak, de ha ez a tendencia marad, nekem az már bőven meggyőző erővel bír, hogy ne menjek el rá moziba (ha már szóba került a RT és társainak hasznossága).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért érdekes dolog hogy mi megy a Warner-nél meg a DC-nél. Az eddigi 3 filmből 3 megbukott szakmailag. Egyik se lett egy siker történet. Nem értem nincs ott senki aki szólna hogy gyerekek ez így nem jó. Ahhoz nem kell sokk hozzáértés és ész hogy valaki felismerje hogy ez nem jó. Annyi emberen megy át egy forgatókönyv mire megvalósul nem is értem. Mert a megvalósítás (díszlet, kosztüm, CGI, casting, fényképezés stb.) sztem mind3 filmnél csillagos 5 volt. Csak az a fránya írás.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az adott egyénnek nem kéne a kritikus tömeg véleményére hallgatnia, vagy a kritikus tömeg véleményéből kiindulnia. Mindenkinek saját magának kéne eldöntenie, hogy tetszik-e vagy sem.

De ha 10 emberből 8 azt mondja hogy az nem jó film film akkor az tényleg nem jó. Tetszés az egy másik kategória attól hogy a film nem jó attól még tetszhet.

Nálam aktuális is a dolog a BvS nekem kifejezetten tetszett és szeretem annak ellenére hogy nem tartom egy jó filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az adott egyénnek nem kéne a kritikus tömeg véleményére hallgatnia, vagy a kritikus tömeg véleményéből kiindulnia. Mindenkinek saját magának kéne eldöntenie, hogy tetszik-e vagy sem.

Ez így igaz, de amikor mozi előtt azon gondolkozol, hogy melyik filmet nézd meg, akkor ezek a kritikák nagyon is hasznosak, abból az ember már leszűrhet valamit. Nekem meg semmi kedvem esetleg másfél órát szenvedni egy film alatt, ha már kiperkáltam rá a pénzt. Inkább letöltöm később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos az origo és index is címlapon gyalázza az Öngyilkos osztagot.

Mintha a világ legrosszabb filmje lenne..

Index-es cikket mondjuk Sixx írta aki a legprofibb újságíró a magyar médiában. Bár ő inkább TV-s mint filmes de nagy hülyeséget nem szokott írni.

Sztem most itt nem az Index meg az origót kéne fikázni ahogy itt szokás hanem a filmet mert mindenhol savazzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrét filmektől függetlenül írom, hogy én soha nem adtam a filmkritikusok szavára. Valahol hülyeségnek tűnik, hogy pont azokra nem hallgatok, akiknek ez a szakmájuk és elvileg a legkompetensebbek a témában, de megvannak rá az okaim. Most azt hagyjuk, hogy sokszor nem a tényleges szaktudás és kompetencia alapján jutnak olyan pozícióba, hogy hallathassák a hangjukat. Engem egyszerűen azért nem érdekel igazán a véleményük, mert én nem értek a filmekhez, nem szakmai szemmel nézem őket. Emiatt a hétköznapi emberek értékeléseit sokkal beszédesebbnek tartom, mert sokkal közelebb áll az ő szemléletük az enyémhez.

Engem nem érdekel a szakmai minőség, hogyan van fényképezve a film, mennyire zseniális a színészi játék, mennyire jövőbemutató a téma vagy tálalás, mennyire különleges vagy egyedi a látványvilág, milyen művészi a szimbolizmus vagy fennkölt egy-egy párbeszéd stb.. Csak az számít, hogy mennyire szippant be a hangulat, mennyire szórakozok jól, számomra mennyire hitelesek a karakterek és az ezeket megformáló színészek, mennyire tetszik a látvány, ill. műfajtól függően mennyire gondolkoztat el az adott alkotás, milyen gondolatokat ébreszt, mennyit röhögök vagy épp rettegek rajta stb..

 

A leggyakoribb "betegség" a kritikusok körében abból fakad, hogy rengeteg filmet láttak már és néznek folyamatosan. Emiatt akarva-akaratlanul is összemérik az aktuális alkotást korábbiakkal, ill. nehéz már nekik újat mutatni. Mondhatni ez egyfajta szakmai ártalom. Engem, mint egyszerű nézőt, rohadtul nem érdekel, hogy hányszor lőtték már el (mondjuk az 50-es vagy a 80-as években) az adott témát, fordulatot, motívumot, ha az jól működik egy mostani filmben. Ugyanígy nem fogok hasra esni attól, hogy egy amúgy középszerű film teljesen újszerű, sablonmentes, vagy akár utat mutat, műfajt teremt. A szakmabeliek általában túl nagy jelentőséget tulajdonítanak ennek.

Engem a fentiek csak akkor kezdenek el foglalkoztatni, ha már nekem is unalmas egy-egy elem, kiszámítható minden. Ugyanígy az operatőri munka, a vágások, a zene, a látvány, a színészek, a mondanivaló (vagy épp mondanivalótlanság) stb. is annyiból érdekel, hogy ne rontsa a saját élvezetemet. Ha valami zavar, akkor kevésbé tetszik egy film, ez persze szubjektív. Nem szoktam túl sokat adni mások véleményére ilyen téren, de ha igen, akkor is sokkal inkább "laikusokéira". Meg van akiről nagyjából tudom is milyen az ízlése, és az alapján be tudom lőni mennyire lehet releváns a véleménye számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az számít, hogy mennyire szippant be a hangulat, mennyire szórakozok jól, számomra mennyire hitelesek a karakterek és az ezeket megformáló színészek, mennyire tetszik a látvány, ill. műfajtól függően mennyire gondolkoztat el az adott alkotás, milyen gondolatokat ébreszt, mennyit röhögök vagy épp rettegek rajta stb..

 

:clap: :clap: :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az számít, hogy mennyire szippant be a hangulat, mennyire szórakozok jól,

Nem egészen értem ez mire érv. Írt valaki olyat a fórumon ami ellenkező álláspontot képviselt? Persze hogy mindenkinek a saját véleménye a fontos, csak nem vagyunk idő milliomosok és nem akarunk minden filmet megnézni a moziban.

A legsikeresebb, közönség kedvenc filmek pedig rendre baromi jó kritikákat kapnak. A kritikusok és az átlagnézők véleménye nagyon ritkán szokott különbözni. Ezek az elemző kritikák amikre utalsz meg ma már nem nagyon léteznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen értem ez mire érv. Írt valaki olyat a fórumon ami ellenkező álláspontot képviselt?

OFF

Ez nem érv, hanem egy vélemény. Egyre többször futok bele olyan reakciókba, ami azt firtatja, hogy ki írt korábban mást, "én is ezt mondtam", "ki mondta, hogy nem?" és társai. Attól, hogy leírok valamit, még nem jelenti azt, hogy ezzel vitatkozni akarnék vagy bármi ilyesmi. Még akkor se, ha idézek előtte egy adott szöveget. Sokszor egyszerűen csak leírom amit gondolok, ennek nem kell ütköznie mások véleményével, nem kell eltérnie azoktól, lehet csak gondolatébresztőnek szolgáltak. A fórum nem csak vitatkozásra vagy egymás meggyőzésére szolgál, hanem szimpla véleményközlésre is. ;)

ON

 

Persze hogy mindenkinek a saját véleménye a fontos, csak nem vagyunk idő milliomosok és nem akarunk minden filmet megnézni a moziban.

Ez jogos. A kritikák azért fontosak, mert általában senkinek sincs ideje és energiája (vagy épp pénze) minden filmet moziban megnézni. Emiatt szelektálni kell, ahhoz meg kiindulási alap kell. Lehet nézni a trailer-eket, a rendező és színészek korábbi munkáit, körbe lehet járni az adott film témáját, hangulatát stb.. Mások véleményének megismerése is egy jó szempont lehet, akik persze már látták az alkotást.

És itt jön be a kritikák fontos szerepe, ugyanis ha a legtöbben lehúznak egy filmet, akkor a többség inkább lemond arról, hogy moziban tekintse meg. Sokat nem veszít vele, max. megnézi lemezen, netán kiveszi a torrentékából, aztán kicsit később jut hozzá az élményhez. Ha neki mégis bejön a cucc, akkor veri a fejét a falba, hogy miért nem moziban élte át a csodát, de nem nagy dolog. Ellenben a stúdió sokat bukhat vele, közvetetten pedig kihat az alkotás és az azon dolgozók jövőjére is. Lehet pont a mozis és/vagy lemezes/netes bevételek miatt nem kap folytatást egy film vagy kerül parkolópályára egy rendező.

 

A legsikeresebb, közönség kedvenc filmek pedig rendre baromi jó kritikákat kapnak. A kritikusok és az átlagnézők véleménye nagyon ritkán szokott különbözni.

Ebben nem feltétlenül értünk egyet. Sok esetben nem különböznek nagyon, más esetekben meg mégis. Ráadásul a népszerűbb hobbikritikusok jelentős része is inkább átcsap a klasszikus szakmabeliek vágányára és úgy "szakérti" az alkotásokat. Elég sokszor szembesülök azzal, hogy a film társadalmi hatásait és mozgatórugóit elemezgetik, elmerülnek az adott rendező és/vagy színész korábbi munkáiban, felhoznak korábbi (akár évtizedekkel azelőtti) alkotásokat és párhuzamokat vonnak stb..Ez mindaddig jó, amíg csak érdekességképp említik őket, viszont kellemetlen, amikor ezek alapján aláznak porig vagy magasztalnak az egekbe műveket.

Leginkább a horrorműfajt tudnám felhozni, ahol egészen furcsa hozzáállással dolgoznak. Engem ebben a zsánerben az érdekel leginkább, hogy minél inkább féljek, rettegjek a film alatt, érezzem a nyomasztó hangulatot és feszültséget. Hogy utána ne esen jól az esti séta hazafelé vagy bebújni a paplan alá a sötétben. Ehhez képest kijött pár olyan horror mostanság (pl. Babadook, VVitch, It Follows), ami ilyen hatást egyáltalán nem vagy csak pillanatokra képes elérni, mégis rommá dicsérik őket. Mert micsoda szimbolikával dolgoznak, hogyan reflektálnak a mai vagy régi társadalmi gondokra, mekkora karakterdrámák vannak bennük, mennyire elgondolkodtatóak és többféleképp érthetőek stb.. Ami mind szép és jó, csak kit érdekel, ha közben a műfaj alapfunkcióit nem látja el. (Tudom, hogy a horrorok olyan szempontból eleve mostoha helyzetben vannak, hogy ezeket pont a laikusok is érdekesen ítélik meg, de ettől még állnak az előzőek.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet pont a mozis és/vagy lemezes/netes bevételek miatt nem kap folytatást egy film vagy kerül parkolópályára egy rendező.

Ezzel egyetértek, de szerintem ez pont hogy jó dolog. És pont ezért is lenne fontos, hogy az emberek válogassanak és ne üljenek be mindenre aminek szines-szagos marketingje van mert Hollywood akkor továbbra is ontani fogja a slamposan összerakott filmeket.

 

Ebben nem feltétlenül értünk egyet. Sok esetben nem különböznek nagyon, más esetekben meg mégis.

Én a közönségfilmeket írtam és ott nem igazán van különbség. Íme az idei 10 legsikeresebb film és az RT arányaik. Látható hogy amire tódulnak az emberek azt általában a kritikusok is szeretik:

 

1. Finding Dory - RT: a kritikusok 94 százalék szerette

 

2. Amerika Kapitány: Polgárháború - RT: a kritikusok 90 százaléka szerette

 

3. Deadpool - RT: 84 százalék szerette

 

4. Dzsungel könyve - RT: 94 százalék szerette

 

5. Zootopia - RT: 98 százalék szerette

 

6. Batman v Superman - RT: 27 százalék szerette

 

7. Secret Life of Pets - RT: 74 százalék szerette

 

8. X-men: Apokalipszis - RT: 48 százalék szerette

 

9. Kung Fu Panda 3 - RT: 87 százalék szerette

 

10. Central Intelligence - RT: 68 százalék szerette

 

Csak két film van amelyik a gyenge kritikák mellett lett sikeres de itt is csak látszólagos a vélemény-különbség az átlagnéző és az ítészek között. Ugyanis mind a Batman v Superman, mind az új X-men az első hétvégéjének köszönheti a sikerét utána óriásiakat estek, ami arra utal hogy a szájhagyomány gyenge volt.

Igazából idén az egyetlen "anomália" az a Legend of Tarzan, amit mocskosul lehúztak (35%-os tetszési index), nagyon gyengén is nyitott, mégis megtáltosodott a bemutató utáni hetekben mert az embereknek kifejezetten bejött és a lehúzó kritikák ellenére ajánlották egymásnak.

 

A horror pedig mint a műfaj nagy rajongója azt mondom nagyon egyedi. Ott semmi nem segít. Se imdb, se átlag Béla se kritikus. Nagyon változó hogy kinek mi működik és épp ezért rém nehéz felkutatni az igazán jó darabokat. Ebben a műfajban láttam a legtöbb borzasztó filmet pont azért mert a tapasztalat az hogy ezeken is átkell rágnom magam ha ráakarok találni az igazán nekem tetszőkre. Egyedül két nagyon jó barátom véleménye tud fogódzót adni akiknek hasonló az izlése. Szerintem a horror ilyen szempontból teljesen sajátos műfaj.

 

A VVitch pedig nekem se tetszett pedig atyaég mekkora hype volt körülötte. Nagyon rákészültem, tutira vettem hogy imádni fogom és mégse működött (bár rendezés, szinészi játék remek volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a Ghostbusters igazából arra is jó példa, hogy miért érdemes az arányok mellett azt is megnézni, hogy mit irnak. Mert a sorok között látszik hogy a kritikusok nem azért irtak jókat mert olyan vicces és élvezetes hanem mert féltek rosszat írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyetértek, de szerintem ez pont hogy jó dolog. És pont ezért is lenne fontos, hogy az emberek válogassanak és ne üljenek be mindenre aminek szines-szagos marketingje van mert Hollywood akkor továbbra is ontani fogja a slamposan összerakott filmeket.

Ez így elméletben jól hangzik, de nagyon komoly drop error van benne. Elég csak ha annyit mondok: Star Wars Episode I. A kritikák jelentős része lehúzta, és a közvéleménynek se tetszett igazán. Akkor nem kellett volna folytatni? Az SW erős húzónév, így túlélte a fanyalgást, de van sok olyan jó film, amit a kritika nem vesz a hátára, sőt, pedig kéne, és emiatt elesünk a folytatástól, vagy: meg sem üti az ingerküszöbünket, mert nem alakul ki hype körülötte, nem halljuk elégszer a nevét, ezért nem ülünk be rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így elméletben jól hangzik, de nagyon komoly drop error van benne. Elég csak ha annyit mondok: Star Wars Episode I. A kritikák jelentős része lehúzta, és a közvéleménynek se tetszett igazán.

Amikor anno ránéztem az RT-re nekem is meglepő volt de az ep.1-et egyáltalán nem húzták le a kritikák. Sőt egyetlen prequel filmet se húztak le. Az hogy a Phantom Menace lement 55 százalékra (és még az se annyira rossz) az csak a 3D újrabemutatónak köszönhető. Akkor már ekézték, mert merték volna nem megtenni: ahogy a Ghostbustersről kötelező jót irni úgy a prequelről kötelező rosszat. De ez csak utólag alakult így. A Klónok támadása még mindig 65-ön áll -ami az RT rendszerében jónak számit- a Sithek pedig 79-en (a 75 feletti eredmény már kimagaslóan jónak számít és külön kategóriába kerül).

 

Amikor igazán számitottak a kritikák, tehát a hype keltésénél a bemutató előtt, akkor a kritikusok tolták a prequel szekerét.

 

Nagyon-nagyon kevés olyan film van ami tényleg zseniális és a bemutatásakor darabokra szedik. Anno a Sebhelyesarcú vagy Kubrick Ragyogása mondjuk ilyen volt, de lassan az évek múltával ezek is kult státuszba kerültek. Ha pedig egy filmet évek múlva se fedez fel senki akkor valószinüleg nincs is benne semmi felfedeznivaló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a Ghostbusters igazából arra is jó példa, hogy miért érdemes az arányok mellett azt is megnézni, hogy mit irnak. Mert a sorok között látszik hogy a kritikusok nem azért irtak jókat mert olyan vicces és élvezetes hanem mert féltek rosszat írni.

Hát igen, ilyen erőlködést a kritikusok részéről már rég láttam (hazai és külföldi írások átböngészése után). Valahol szánalmas ez azért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha 10 emberből 8 azt mondja hogy az nem jó film film akkor az tényleg nem jó. Tetszés az egy másik kategória attól hogy a film nem jó attól még tetszhet.

Nálam aktuális is a dolog a BvS nekem kifejezetten tetszett és szeretem annak ellenére hogy nem tartom egy jó filmnek.

 

 

Ez így igaz, de amikor mozi előtt azon gondolkozol, hogy melyik filmet nézd meg, akkor ezek a kritikák nagyon is hasznosak, abból az ember már leszűrhet valamit. Nekem meg semmi kedvem esetleg másfél órát szenvedni egy film alatt, ha már kiperkáltam rá a pénzt. Inkább letöltöm később.

Ezzel egyáltalán nem tudok egyetérteni. Gyakorlatilag azt mondjátok, hogy egy bizonyos többségnél van az igazság. Szerintem ez marhaság, méghozzá úgy, ahogy van. Az, hogy 10 emberből 8 azt mondja az a film rossz, az nem jelenti azt, hogy a film rossz. Ez csupán annyit jelent, hogy 10 emberből 8-nak nem tetszett. Tehát a tetszés az nem más kategória. Egy tömeg szubjektív véleménye sosem válhat objektív igazsággá.

Arról nem is beszélve, milyen divatos manapság fikázni. Pl, van egy tucat hangoskodó fikázó és mindegyiküknek van több száz, ezer, vagy még több követője. Ezek a követők pedig beleesnek a "birka követi a juhászkutyát" csapdába.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz. Attól, hogy egy film 10/8 ember szerint fos, nem garantálja, hogy tényleg az, csak annyit jelent, hogy 80%-nak nem tetszik. Viszont azt se árt figyelembe venni, hogy ezek szerint csak minden 5. ember nem tartja rossznak az alkotást, ráadásul ők se feltétlen szeretik. Bármennyire is divatjelenség a "fikázás", azért ez beszédes. Ha a nagy átlagnak nem tetszik egy film (pláne kifejezetten mainstream esetben), akkor az eléggé valószínűsíti, hogy X-nek vagy Y-nak se fog. Nyilván többször megesik, hogy a saját ízlésem pont az adott alkotást érintő pontokon tér el a többségétől, de azért nem mindennapos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.