Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Húúúúú ez a csávó teljesen uszimpi.Mindegy majd megszokm.A lényeg amúgy is Bale.

 

 

Igen sajnos minden időutazós filmben sok a baki.Ezt odafigyeléssel ki lehetne küszöbölni.Egyszerüen nem figyelnek oda.PL a T1-ben csak annyit kellett volna csinálni, hogy John apja ne Kyle legyen.Mindjárt eltünik egy probléma.Ahogy MissKarde is írja itt körforgás alakul fent.Sosem tudunk kilépni belőle.Tudniillik mivel Kyle John apja ezért ha bármi történik Reese-zel szuületése és aközött amikor visszaküldik, akkor John nem fogan meg.Tehát ugye 84'-ben megfogan John majd megszületik.Apja kb megszületik kb 2000-ben, és 20029-ben visszaküldik.Az az eset áll elő, hogy Johnnak nagyon kell vigyázni az apjára, nem történhet vele semmi 2000 és 2029 között, hisz a kkor ő nem fogan meg.Sőt az anyjától tudnia kell, hogy ki az apja ,ergo pontosan tudta hogy a saját apját küldi vissza.A filmben nem így volt, de ahogy a filmben volt nem lehetett, mert elöbb volt '84 és csdak utána küldték vissza.

 

A Vissza a jövöbénél én csak azt állítom, hogy az a leghihetőbb.Az is tele van problémával, de a legjobban oldották meg, mert figyeltek és átgondolták.Persze ott is van baj, pl hogyhogy nem tűnik fel az első részben az új '85-ben(ahol az apja kemény csávó), Marty anyjának, hogy a saját fia ugyanúgy néz ki mint az a srác aki '55-ben felforgatta a várost?

 

 

 

Persze amikor nézem a filmeket remekül szórakozom és nem foglalkoztat a kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt az anyjától tudnia kell, hogy ki az apja ,ergo pontosan tudta hogy a saját apját küldi vissza.A filmben nem így volt, de ahogy a filmben volt nem lehetett, mert elöbb volt '84 és csdak utána küldték vissza.

Ezt nevezik oksági paradoxonnak. Ebben a paradoxonban az időutazás oka kapcsolatban van azzal, hogy létrejön az időgép, így kvázi kiválthatatlan. Vagyis, az időgép létrehozásához pont az időutazás vezetet. Az időutazással megszületett John és Skynet, ez utóbbi létrehozta az időgépet és időutaztatták a megfelelő embereket. Elméletben (H. G. Wells Időgép című könyve alapján) ez az oksági hurok nem oldható fel (mint ahogy a nagypapa paradoxon sem lehetne előidézhető). Abszolúte lehetetlen megszüntetni az időutazás okát (ergo a T2 végén semmiképpen sem győzhettek, mert akkor megszűntetik a hurkot, és akkor létrejön a nagypapa paradoxon).

Szóval Johnnak nem kell az apjára vigyáznia, mondhatni, nem halhat meg addig, amíg nem találkozott Sarah-val.

Amúgy, John tudta, ki az apja (a T1-ben Reese mondta, hogy John adta neki a képet Sarah-ról, de nem tudta, miért, illetve a T2-ben John beszélget Kyle-ról a T-800-sal).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a John - Reese körforgásból egy módon lehet kilépni, és ezt csinálták a filmesek is. A háborúnak mindenképp ki kell törni és az időutazásokat meg kell csinálni. Az idővonalat (évszámokat) tekintve így 1984-ben lépünk be a körforgásba. Lezajlanak a filmek eseményei, majd 2029-ben megnyernek az emberek egy fontos csatát és megtörténnek a visszaküldések. Reese és a terminátorok szálán visszakerülünk '84-be, ill. a későbbi időpontokba. Viszont itt ki tudunk lépni a körforgásból, ha nem Reese-t, hanem a társait követjük. Persze ehhez minden a T1-3-ban bemutatott eseménynek meg kell történnie. Egyébként John pontosan tudja, hogy Reese az apja, hisz Sarah a T1 végén magnóra mondja ezt az információt is. Sőt azt hiszem, hogy (legalábbis valamelyik könyvben) mintha említenék is, hogy John megkereste Reese-t, hogy a kellő időben ott legyen, és vissza tudja küldeni. Talán még a T1 végén készült képet is ezért adta neki.

 

A Vissza a jövőben szerintem mindössze annyi történt, hogy a két találkozás közt eltelt 30 év, és Marty anyjában elhomályosultak a fiú vonásainak részletei, főleg mivel ivott, mint a gödény. Ezért nem tűnt neki fel a hasonlóság. Egyébként lehet, hogy feltűnt neki, csak nem szólt róla. Meg számára az volt a természetes, abban élte le az életét. Elég nehéz ezeket a dolgokat pontosan kielemezni, hisz itt a pillangó effektus hatványozódva jelentkezik...

 

Hopsz! Dzséjt beelőzött... :D És egyetértek vele. Ha jól emlékszem valahol szó van róla, hogy a T2-ben az egyik központot sikerült elfoglalni, így tudták visszaküldeni Reese-t és az átprogramozott T-800-ast. Ahhoz pedig, hogy a paradoxon létrejöjjön a Skynet elkészítésére volt szükség, a kilépéshez pedig el kell szakadnunk Johntól és a visszaküldöttektől.

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért egy pár hónap múlva majd egy rakat néző után beáll majd egy olyan helyre a film, amin végül is majd állni fog :P Anno a LOTR 1 is baromi átlagot produkált, és így állt, mint most a TDK. Szóval várjuk ki a végét :D De azért jó hír, hogy így tetszik az embereknek, biztosan nagyon jó a film :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti rekord, de ennél majd az lesz érdekesebb, hogy meddig tudja ezt majd fenntartani. Jövő héten biztos jelentős visszaesés lesz, főleg, hogy jön a Múmia 3 is. Idehaza úgy vélem nem lesz ekkora "sikere", több nagy volumenű film is terítékre terül, többek közül a családoknak szánt Wall-E-vel, illetve a fentebb említett Múmiával. A magyarok nagyon nem engedhetik meg, hogy ennyi filmet nézzenek meg egyszerre, szóval van egy olyan érzésem, hogy a családosok körében a Pixar filmje fog jelentős bevételt hozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti rekord, de ennél majd az lesz érdekesebb, hogy meddig tudja ezt majd fenntartani. Jövő héten biztos jelentős visszaesés lesz, főleg, hogy jön a Múmia 3 is. Idehaza úgy vélem nem lesz ekkora "sikere", több nagy volumenű film is terítékre terül, többek közül a családoknak szánt Wall-E-vel, illetve a fentebb említett Múmiával. A magyarok nagyon nem engedhetik meg, hogy ennyi filmet nézzenek meg egyszerre, szóval van egy olyan érzésem, hogy a családosok körében a Pixar filmje fog jelentős bevételt hozni.

 

Nem hiszem, hogy egy Múmia komoly konkurencia lenne a Dark Knightnak. A Wall-E már érdekesebb lenne, de még itthon is két héttel a TDK előtt nyit...

 

Azt olvastam, hogy az éjféli rekordot már elvette a -hopsz- Sithektől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy egy Múmia komoly konkurencia lenne a Dark Knightnak. A Wall-E már érdekesebb lenne, de még itthon is két héttel a TDK előtt nyit...

 

Azt olvastam, hogy az éjféli rekordot már elvette a -hopsz- Sithektől.

 

 

Idehaza elég komoly a lentebb említett magyar életkörülmények miatt. De ez ugye csak a mozilátogatásokra igaz, minden bizonnyal a torrentoldalak füstölni fognak -már most is füstölnek a Batman miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idehaza elég komoly a lentebb említett magyar életkörülmények miatt. De ez ugye csak a mozilátogatásokra igaz, minden bizonnyal a torrentoldalak füstölni fognak -már most is füstölnek a Batman miatt.

 

Szegény aki ezt kamerás verzióban nézi... Csak sajnálni tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény aki ezt kamerás verzióban nézi... Csak sajnálni tudom.

 

Én nem sajnálom, mert ő tudja, hogy milyen igényei vannak. :) Én addig nem töltök amíg nincs normális DVD verzióban fent valahol.

Máskülönben ha az IMAX-ben mégis leadják a Batmant lehet, hogy felhagyok a várakozással. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább azért nem lesz itthon olyan nézett, már ha nem lesz, mert nálunk nincs olyan nagy keletje a képregényfilmeknek. Nem úgy, mint az Államokban. Nálunk a Pókember meg más hasonló szuperhős film sem lett túl sikeres. És való igaz, nem családi film, ez is visszavetheti egy picikét nálunk, de ez már nem sokkal.

Részemről ugyanúgy várom a Mummy-filmet, mivel nagyon szeretem ezt a sztorit (bár a 2. filmmel kapcsolatban vannak ellenérzéseim), és a Batmant is. Bár ha választani kell, akkor a Mummyt nézem meg előbb, de nem kell, mert amúgy is előbb adják :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ez a nagyszabású Batman hype itthon csak a netezőket húzta magával, azért is nem lesz olyan eget rengető eredménye itthon. De a külföldi oldalt tekintve szép eredménye van végül a vírusmarketingjének a produkciónak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.