Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Trópusi vihar

 

8/10

 

Na szóval nekem nagyon bejövős volt. Csak nehéz olyan társaságot találni, aki érti is a filmet. Vagyis a poénokat. Kezdődött az groteszk tükör elé állított 4 ál-trailer, és sajnos társaságomban is, és a teremben is azt tapasztaltam, hogy nem esett le nekik, hogy ez már a filmhez tartozik... Mindenki jóformán fújolt, és én tudtam egyedül elkapni a poént.

 

Tovább spoiler mögött:

 

Spoiler:

Sajnos csak szinkronos verzióhoz volt szerencsém, de nem mondhatom, hogy sírt a szám a film alatt. :D Egyes egyedül Downey Jr. nem lett visszaadva, de ez nehéz is lett volna. Meglepően sok trágárság visszaköszöntött a vásznon, ami manapság már nem megszokott, pedig egyes filmeket régen a magyar szinkronok tették kultá hazánkban. Persze Tom Cruise poénlelövésbe sikeresen belefutottam, de elsőre nem ismertem meg, csak mikor már élőképen mutatták. Eredeti nyelven nem tudom, de szinkronosban Downey mellett ő is vitte vállán a filmet. :D Mi szövegek? "Terroristákkal nem tárgyalunk..." Magában a filmben az összes vietnámi film kliséjét ellődözték, és öröm volt hallani egyes filmes utalásokat ilyen vicces köntösben. Főleg mikor a "retardáció eljátszás"-ról monológozott Downey Jr. Mindenki frankó volt amúgy a filmben, és a zenék is feelingesre össze lettek válogatva. Alig várom a DVD-t, hogy eredeti hangon jó minőségben is megleshessem a pigmentműtéten átesett "5 sírómajom-díjas színészóriás"-t. :D Többet végül is nem nagyon tudok mondani, mert csak idézgetni tudok, és arra inkább a film való. Aki egy nagy baromságra vágyik, az nézze meg. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdődött az groteszk tükör elé állított 4 ál-trailer

Ál-trailer? :D Erről még nem is hallottam...

Valamikor már én is szeretném látni ezt a filmet, de most valahogy sűrűsödnek nálunk a hétvégi programok, így minden bizonytalan.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, az áltrailerek annyira jók lettek, hogy az ember sírva röhög rajtuk :D Eszméletlen mód sikerült kifigurázni az adott filmes műfajokat :D Szerintem a sztori egyik csúcspontja :D

Azt hiszem, Lazarus hat Síró Majom-díjas volt, az öt az Oscarjai száma :D Elsőre én sem ismertem fel a stúdiófőnököt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á, az áltrailerek annyira jók lettek, hogy az ember sírva röhög rajtuk :D Eszméletlen mód sikerült kifigurázni az adott filmes műfajokat :D Szerintem a sztori egyik csúcspontja :D

Azt hiszem, Lazarus hat Síró Majom-díjas volt, az öt az Oscarjai száma :D Elsőre én sem ismertem fel a stúdiófőnököt :P

Jaja, a trailerek a legjobbak. :D Satan's Alley, Rekkenő, Jámbor Jack......no meg Jack Black féle Eddie Murphy kifigurázása se semmi. :D Ja és Szunaszaft! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, Lazarus hat Síró Majom-díjas volt, az öt az Oscarjai száma :D Elsőre én sem ismertem fel a stúdiófőnököt :D

www.kirklazarus.com

meg

www.tuggspeedman.com

és

www.jeffportnoy.com

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Palace moziknál így van, én is így vettem most jegyet, előre az interneten. Ugyanúgy működik, mint a foglalás, csak most kizárólag a 'vásárlás' gomb működik. Valamint kell hozzá egy dombornyomású vagy internetes bankkártya. És akkor az E-Ticket pénztárnál sorbanállás nélkül csak át kell venned a jegyet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp most hallottam a hírekben :D Ez igazán szomorú hír. Nyugodjon békében.

 

Tesóméknak ajánlottam, hogy fizetek nekik a neten jegyet a Westendbe, mert ugye már Pesten voltak, mikor én itthonról néztem nekik műsort (kicsit rosszul szervezték le a mai napjukat), de aztán nem igényelték tőlem. Végül a Kossuth moziba mentek, ahova szinte alig adtak el még jegyet. A Westendbe pl. a Sötét lovagra reggel már csak pár hely volt szabad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

RIP :D

 

 

 

 

Batman - The dark knight

No, hát megvolt első ismerkedésem a Batman- témakörrel. Megragadott-e? Még elválik. Alapvetően szimpatikus az antihős szerepkörébe szorult városmegmentő alapötlete.

Ami a filmet illeti, felemás. A színészek jók, a főszereplők rendben vannak, a technikai rész remek. A történet? Hát, szerintem a végén Jokert leszedték a kötélről, és felajánlották neki, hogy robbantgatás és késelés helyett írjon forgatókönyveket. A humorszint rendben volt. A hang miatt megérte moziban nézni. A látvány viszont.... két bajom is van vele. Az egyik Kétarc égettebbik fele. Lehet, hogy csak engem zavar, de hogy lehet ilyen szeme? Szemhéj nélkül a szaruhártya percek alatt kiszárad.... egy B-kategóriás horrorba elmenne ez a fél fej, de ide szerintem nem. A másik a mobiltelefonok által közvetített gigászi képanyag, ami elvileg harmincmillió gothami mobilkészülék adataiból áll össze. Vagy hát, a jó ég tudja.... sem a megjelentés módja, sem a működési elv nem tetszik.

Ami viszont nagyon bejövős, az a hajós és az üldözéses zárójelenet.

Ami a karaktereket illeti: Bruce Wayne jól sikerült, a szájbarágás ellenére egy tisztelhető karakter. Harvey Dent politikus. Rachel jó lett volna, ha nem hal meg a film közepénél. Joker teljesen rendben volt, az a fajta rosszfiú akit ugyan nem kedvelek meg a film nézésekor, de bőven megértem, ha mások igen. Ami a gothami rendőrséget illeti, ennyi idiótát nem láttunk egy rakáson a hét Rendőrakadémia filmben összesen. Aki idegesít, az Gordon kisfia. A képregény eredetileg gyerekeknek szólt nem? Tudom hogy igyekeztek mnél távolabb jutni a világmegmentő gyerek című klisétől, de ez az elképesztő passzivitás és hülyének nézés már otromba.

Amúgy a címet nem értem.... KÉT lovag szerepel a filmben, ráadásul a fehér lovagról sokkal inkább szól a film mint a feketéről. Na persze, az a címszereplő, aki megéri a film végét.

Egy mellettem ülő srác kommentje "....és persze Batman körül szinte kizárólag Joker maradt életben".

 

Összességében 7/10.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Iron Man

Remek film! Sok szuperhős megfordul mostanában a mozivásznon, lehet őket csodálni, irigyelni, keresni és felnagyítani a hibáikat, nekem Tony Stark volt az első és eddig egyetlen, akivel azonosulni tudtam. Amikor megalkotja a prototípus páncélt. Amikor néhány levegőbe elszórt év után végre alkot. Csodálatos jelenetsor, és a legjobb benne, hogy ez az alkotás innentől kezdve az egész filmen végigfut. Néha a környezet megpróbálja akadályozni, nem zavartatja magát. Még arra sem gondol, hogy talán kéne egy jól működő tartalék a szívére a generátorból. Csoda, hogy nem hal közben éhen :D

A történet kellemes, semmi fölösleget nem erőltettek rá, ami benne van, az rendben van. A szerelmi szál szinte hiányzik, szerencsére, ami megvan belőle, az OK. És a kezdő ügynök, nagyon szimpatikus. :D

Valaki aki letöltötte, esetleg átküldené a páncélkovácsolós rész zenéjét, a kalapálással, hideg vízbe nyomott forró fém szisszenésével, stb együtt?

8,5/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Iron Man tényleg nagyon jó film lett.Olyan emberi.

Eléggé tetszett nekem is, de egy kicsit semmilyen volt az egész. Vége a filmnek, és olyan érzése van az embernek mint ha 20 perc se telt volna el (és ezt nem az okozza hogy olyan jó lenne). A főgonosz sztorivonala pedig túl sablonos volt.

Ám Tony-val mindent tudtam, csak azonosulni nem.:D De a karakterét tényleg eltalálták, jó szövegei voltak.

És jó zenei betétek voltak végig. A végső jelenet pedig meglepő volt. :D

Összegezve talán az a legnagyobb bajom a filmmel hogy túl felszínes, túl olyan MTV-style. De egyszer se unatkoztam a nézése közben, jó tempót diktált.

 

Megnéztem ma a Tropic Thunder, hát hatalmas volt. De az biztos hogy moziünnepre nem megyek még egyszer, a 30 perces reklámblokk és az őrjítő közönség meggyőzött erről. Mögöttem ült pár darab 10-12 éves gyerek, és szinte visszaismételték az egész forgatókönyvet (LOL, ki voltak akadva a vietkong kifejezésen).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a legjobb képregényfilm(ek) az új Batman-ek.Közvetlenűl utánuk viszont az Iron Man jön.

Ne felejtsük ki a régi Superman filmeket se, legalább is az első két részét. Bár én már félek újranézni őket, attól tartok hogy kiábrándulnék belőlük. Azért valljuk be, egy kék-piros maskarában repkedő felnőtt férfi kalandjai már kicsit megmosolyogtatóak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne felejtsük ki a régi Superman filmeket se, legalább is az első két részét. Bár én már félek újranézni őket, attól tartok hogy kiábrándulnék belőlük. Azért valljuk be, egy kék-piros maskarában repkedő felnőtt férfi kalandjai már kicsit megmosolyogtatóak.

Melyik nem mosolyogható meg? :D Szerintem mindegyik. Pókember, Szupermen, Batman....Fantastic Four......mind vicces maskarát visel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem beszélve, hogy a Superman alapból egy giccsparádés amcsihájpolás. Brrrrr...

 

Nekem is nagyon tetszett az Iron Man, lazán leszorította az X-meneket a dobogóról, amin első a két új Batman, a második a páncélos úr, a harmadik meg a két Hellboy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik nem mosolyogható meg? :D Szerintem mindegyik. Pókember, Szupermen, Batman....Fantastic Four......mind vicces maskarát visel. :D

Jó, de azért van különbség egy kék-piros pizsama, és egy fekete katonai páncél között. Meg maga az egész "átfésülöm a hajam, Superman lettem" rész is érdekes, mert ettől már rá se ismernek ugyebár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.