Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szeretettel Párizsból

 

Hatalmas badass film :D Travolta nem kispályázik. Egyszerre könnyed a film és drámai. Délutánra jó kis matiné :)

 

 

Megint WTF van nálam. :D Még csak most jelent meg magyarul dvd-n? Én már tavaly ősszel láttam dvd-ripben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra a verzióra elkezdtem néhányszor vadászni de letölthetőre még nem sikerült rábukkannom. Ha létezik olyan belőle egyáltalán.

 

 

Mindenképpen nézős lesz, valószínűleg moziban.

Én nem tervezek mozis nézést belőle. Attól függetlenül lehet hogy valamikor én is megnézem. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint WTF van nálam. :D Még csak most jelent meg magyarul dvd-n? Én már tavaly ősszel láttam dvd-ripben.

Gondolom amit láttál, az nem magyar hangú volt. Ha mégis akkor mozis lehetett.

Egyébként tegnap tartottam egy mozi délutánt :), megnéztem a Párizsból szeretettel, London Boulevard és az Ismeretlen férfi című filmet. Nagyon bejött mind a három. Ma nézem meg a 127 óra című filmet.

Után leírom a gondolataimat eme négy filmről.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom amit láttál, az nem magyar hangú volt. Ha mégis akkor mozis lehetett.

Egyébként tegnap tartottam egy mozi délutánt :), megnéztem a Párizsból szeretettel, London Boulevard és az Ismeretlen férfi című filmet. Nagyon bejött mind a három. Ma nézem meg a 127 óra című filmet.

Után leírom a gondolataimat eme négy filmről.

 

 

Igen angol rip volt, de volt hozzá felirat. Kamerást sosem nézek meg. Az az igénytelenség netovábbja. Legalábbis szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma végre bepótoltam a két Tron filmet.

Az első eléggé érdekes volt, sok mindent próbáltak megetetni az akkori emberekkel amik ma már enyhén szólva nevetségesen festenek. Mindenesetre arra jó volt hogy egy csomó utalás/poén leesen amiket korábbi filmekben láttam.

A mostani már sokkal inkább bejött (valahogy a szemem is kellemesebben viselte), bár itt Tront hiányoltam (nameg a biteket), az első filmben szimpatikus volt, itt meg jó hogyha volt 10 mondata és az arcán is (szinte) mindig sisak volt.

Összességében számomra felejtős filmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak az avatárodbó sejtettem hogy ezzel kapcsolatban nem leszünk közös véleményen. :D

 

:D Nincs ezzel gond. Egyébként abszolút korrekt vélemény volt! :) (Kifejezetten felüdítő volt a sok gusztustalan fikahalom után, amit a TRON-ról olvastam más helyeken.) -> ez csak zárójeles megjegyzés volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát, mint utóbb említettem, megnéztem pár filmet. Ezekről írnék pár sort. :)

 

127 óra

 

A film kicsit olyan hatást keltett bennem, amit már régebben számtalanszor vittek filmvászonra. Ez pedig nem volt más, mint egy nagyképű és beképzelt vagy egy gonosz ember változása. Bár itt a főhős nem volt gonosz, csak saját magán kívül mindenki mást lekulázott. Senkinek sem szól, hogy hova megy túrázni amikor anyja keresi telefonon nem veszi fel, az üzenetrögzítő vissza hallgatásáról nem is beszélve. Tehát ez a film tökéletes példája annak, hogy egy ember miként változhat meg. A főhős, addigi élete során sosem gondolkozott el azon, hogy mit is tett és mit kellene tennie. Élte az életét, amiről azt hitte, hogy milyen jó és nem foglalkozott azzal, hogy a barátnője lelép egy meccs közepén ráadásul a fejéhez vágja, hogy nagyon magányos lesz. Ezen " kellemes " dolgok nem ébresztik rá arra, hogy milyen ember is valójában. A szembesítéshez kellett egy " durva " dolog, mely egyértelművé tette számára saját maga addigi életét. Mint azt mondja is a filmben, az a szikla mely a kezét oda szorította a hasadék falához rá várt azóta, hogy Földre került. Neki pedig az volt a sorsa, hogy oda kerüljön. Miután megtörtént a baj, sok mindent megbánt. Ez megint csak egy szokásos történés az ilyen filmek esetében, aki látta az Amerikai história X című filmet, az tudja, hogy abban is Derek mennyire megbánja az addigi bűnös életét. Hát itt is ez történik. Sok fórumon olyan hozzászólásokat olvasni, hogy " Én biztos nem vágtam volna le a kezem, inkább ott haltam volna meg! " hát igen, ez is egy választás. De ezt szerintem csak a gyengék teszik meg, akik félnek áldozatot hozni. Jelen esetben egy jobb kar az áldozat. Ő megtette, tehát bátor ember. Ráadásul szembe mert nézni a saját addigi életével, amihez szerintem szintén nagy erő kell. Alapjaiban véve jó volt a film, szeretem az ilyen filmeket, mert lehet az ilyeneken érezi a saját személyiséggel szembeni harcot. Az ilyen csatákat sosem egyszerű megnyerni, mert vívódik az ember, hogy az az új amiben még nem volt része, az tényleg jó lesz e. Vannak olyanok is akik nem változnak meg, akárhogy is küzdenek. De a filmben szereplő srácnak sikerült és ez megnyugvással tölti el a lelkemet. :)

 

 

 

London Boulevard

 

Régen láttam már egy ilyen jó gengszter filmet! Nagyon tetszett a film a zene és karakterek ábrázolása. Jól mutatták, hogy aki feljebb van ahhoz, hogy viszonyulnak a rangsorban lejjebb lévő emberkék. Mitchell-ről egyértelműen látszik, hogy a börtön előtt nem az a kispályás maffiózó volt. Mondja is, hogy ha az lenne aki volt, akkor elszabadulna a pokol, ami senkinek sem lenne jó. De az is látszik, hogy nem akar vissza menni a börtönbe, ezért próbálja magát egy bizonyos határ alatt tartani. A húga halála után azt hittem, hogy akkor elszabadul a pokol, de nem egyszerűen csak kinyírta a maffia vezért és annyi. Ez némi csalódás volt, egy olyan embertől mint amilyen Mitchell többet vártam volna, illetve a film készítőitől is. Ami még nagyon tetszett, az a trágár beszédnek a nagyon jó ábrázolása, nem volt ilyen buta és gyerekes káromkodás. Felnőtt férfiakhoz méltóan használták a csúf szavakat. Így még hitelesebbnek és komolyabbnak hatott a film. Egyedül az idegesített, hogy a végén Mitchell-t megölték, ami nem illett egy olyan ikonhoz amilyenné a film végére kinőtte magát. Kemény volt, de mégis gyengéd. Keményen elbánt azokkal az arcokkal akikkel el kellett. Gyengéd volt egy nőhöz akibe bele szeretett és egy hajléktalanoz is, akik a barátjának tekintett. Talán a gyengédség miatt hallt meg, ugyan is, ha a film közepe fele megölte volna azt a suttyó gyereket, aki a barátja haláláért volt felelős, akkor életben marad volna. Ha már itt vagyunk, húú de rühellem azokat az embereket akik csak hátulról mernek támadni. Szemtől szemben félnek, a gyökér is így ölte meg Mitchell-t hátulról leszúrta. Rohadna meg! Mondjuk Mitchell előzőleg fejbe lőhette volna a srácot, de szerintem át villant az agyán, hogy ő nem ilyen ő nem hátulról támad. Meg persze az is benne lehetett a pakliban, hogy ő nem olyan ember akik gyerekeket öl. Bár ezt egy kicsit nehéz elhinni egy ilyen kaliberű gengszterről. De hát az van, ő is megváltozott.

 

 

 

Ismeretlen férfi

 

Mindenre gondoltam a főhős balesete után, de arra nem, hogy ő egy profi bérgyilkos. Pontosan nem tudom, hogy melyik filmben láttam, de abban volt egy, a srác mikor ki ment a kórházból senki sem akarta felismerni. Még a szerelme sem. Eme film esetében is ezt éreztem, az volt végig az érzésem, hogy a környezete szórakozik vele, mert ő maga valami olyat tud melyet nem igazán lenne jó ha kiderülne, vagy a részleges emlékezet vesztése miatt, hogy ő maga jobban tudja. Hát majd nem valami ilyesmit láthatunk a filmben. Nagyon jól oldották meg azt, hogy valaki ha talál egy ismeretlen akta táskát, akkor az abban lévő iratokat felhasználhatja saját céljai érdekében. Amikor az idegen férfi átvette mindenhol az emberünk szerepét, akkor különösen bonyolulttá vált a film. Először a felesége nem ismerte fel, majd a doktor barátja sem, végül már az interneten is annak a másik férfinek a képe díszelgett. Persze megtudjuk annak az okát, hogy miért is van ez az egész és azt is, hogy a főhős valójában ki is. Mint már fentebb írtam, egy profi bérgyilkos, aki betanulta a szerepét, hogy végezhessen a doktor " barátjával " azért, hogy az új kukorica ne kerüljön a piacra. Végig úgy hisszük és a főszereplő is úgy hiszi, hogy a célpont valójában a Herceg, aki támogatja a doktor kísérleteit. Ezért ugye őt a hazájában utálják is. Abba nem megyek bele, hogy miért, meg kell nézni a filmet és kiderül. Megéri, jó film!

 

 

 

Párizsból szeretettel

 

Travolta bácsi ismét alkotott egy jót. Jól játszotta a kemény karaktert. A film egyszerre drámai és mulatságos, drámai amikor a Travolta társa rájön, hogy a barátnője becsapta és teljesen más miatt van vele, persze azért szerette. És mulatságos, ahogy társ végig nézi, hogy Travolta miként oldja meg a problémáit. Két ellentét találkozása, amiből rendszerint semmi jó nem sül ki. Itt is lázad a fiatal kolléga, de nem igazán tesz semmit annak érdekében, hogy megállítsa a számára túl brutális módon harcoló ellentettjét. Travolta karaktere egy kifejlett karakter, mely olyan amilyen, ő már nem változik, aki rossz annak golyót küld a fejébe és kész. Ennyi! Míg a fiatal, sokat fog változni az idők során. Ez a film is tetszett, jól el lehet rajta szórakozni, nem állít elénk megoldhatatlan fejtörőket. Egyszerű, de mégis zseniális. Kellett már egy ilyen film, a sok gagyi mellé, melyek mostanában sorra tárulnak az ember szeme elé. De ez nem olyan, itt semmi sem visznek feleslegesen túlzásba. Mindennek meg van a hely, és az ideje. Nem minden szereplőről lehet gyanítani, hogy valójában ki, de végére ez is tisztázódik. Kicsit sajnáltam, hogy a végén a fiatal srác lelövi az állítólagos szerelmét, de ha nem teszi akkor jóval tragikusabb vége lett volna a filmnek. Meg akkor talán a film sem lenne olyan jó mint amilyen ezzel a befejezéssel. De ha jobban bele gondolok, akkor egy olyan befejezés is rossz lett volna, melyben a srác le beszéli a barátnőjét a szándékairól. Ez így van jól, de a végén az a sakk party, hát az egyenesen haláli.

 

 

Így vissza gondolva, még mindig jó választásnak ítélem azon döntésemet, hogy tartotta egy könnyed film napot. Megérte! :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új hobbitos képek:

 

hobbit1.jpg

 

hobbit2.jpg

 

hobbit3.jpg

 

 

Arra a verzióra elkezdtem néhányszor vadászni de letölthetőre még nem sikerült rábukkannom. Ha létezik olyan belőle egyáltalán.

Csak emlegetni kellett mert annak hatására tegnap megint elkezdtem keresni mire meg is lett és már lenn is van. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy a többi tetszene-e, az jó kérdés, mivel a tíz film igen változatos palettát nyújt az elmúlt harminc év terméséből. Van lassú filozofálós, gyors akciós, vicces időutazós, horrorisztikus robotos, könnyed családias, szóval éppen mi volt az adott film idején a divat a sci-fiben (ez alól a Star Trek 11 sem kivétel). :)

A filmek amúgy ugyanúgy érthetőek, mint az tizenegyedik is, legfeljebb ugyanúgy nem fogod megérteni az utalásokat, mint abban (mert voltak szép számmal, de szerintem neked az, hogy meghalt a vörös ruhás csávó, vagy McKoy beceneve, Uhura keresztneve, a Kobayashi Maru - mondjuk ez pont a második filmből derül ki - teszt jelentősége, illetve nem egy megnyilvánulása a szereplőknek semmit sem jelentett :D). Egyedül annyi, hogy a második és a nyolcadik film a TOS illetve a TNG egy-egy epizódján alapulnak, illetve a hetedik film is részben kapcsolódik a TNG egyik-másik epizódjához, de az első kettő esetében elmagyarázzák azt, amit a sorozatból lehet megtudni, a hetedikben pedig nem jelentős ez a kapcsolat, csak a főgonoszok árnyaltabbak tőle (a filmben ugyanis csak két bögyös, kissé nagyon agresszív klingon csajnak vannak beállítva, pedig a történetük kicsit jelentősebb hatást gyakorolt a Star Trek világára).

 

Valóban nem értettem ezeket az utalásokat, pontosabban nem is tudtam, h utalások lennének. Köszönöm szépen a válaszodat, azt hiszem, hogy akkor az első részt ki is próbálom. Amúgy is vmiért szeretem nézni a 60'-70'-80as évekbeli sci-fiket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban nem értettem ezeket az utalásokat, pontosabban nem is tudtam, h utalások lennének. Köszönöm szépen a válaszodat, azt hiszem, hogy akkor az első részt ki is próbálom. Amúgy is vmiért szeretem nézni a 60'-70'-80as évekbeli sci-fiket.

Helyes. De ha az egyik nem tetszik, akkor nyugodtan próbáld meg a következőt is, mert nagyon eltérőek a stílusuk és a minőségük.

Ja, és azt elfelejtettem, a Star Trek 2: A Khan haragja, a Star Trek 3: Spock nyomában és a Star Trek 4: A hazatérés az egy összefüggő sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy rémlik, hogy ez a 3 lazán összefüggő sztori. Már elég régóta készülök, hogy megnézzem én is a filmeket, mert nagyon régen láttam mindet.

Jól rémlik, mint ahogy írtam is. :) Bár nem éppen lazán függnek össze.

 

Sucker Punch: csalódás, nagyon kellemesen. Remek sztori, látványos akciók, jó csajok. Kifejezetten tetszett a háborús álomrész, ilyen fantasy-sci-fi-valóvilág-történelem-háborús egyveleget ritkán látni. Megnéznék egy filmet, ami ebben, vagy hasonló világban játszódik végig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos azt kell, h mondjam a Star Trek egyáltalán nem jött be, az első filmet sem tudtam végignézni. pontosan olyannak tűnt, mint amilyen negatív kép mindig is élt bennem a Star Trekről, de nekem sem kell, h minden tetsszen :) , ettől függetlenül a J.J. Abrams féle film nagyon tetszett, és várom a folytatását.

 

Más: Mostanában elkezdtem olvasni Stephen King regény óceánját a Setét tornyot, és azt kell, h mondjam, h maga a nagybetűs REMEKMŰ, és a legnagyobb örömre filmek és mini-sorozatok is készülnek belőle, Javier Bardemmel. Most elkezdtem beszerezni a LEGJOBB Stephen King regény alapján készült filmeket, például a Carrie, A remény rabjai, Halálsoron, A köd, Állj mellém!, Ragyogás, Az. Tudtok még javasolni filmeket, h melyek azok amik tényleg nagyon jól sikerültek (mert rengeteg gyenge TV és B film is készült sajnos) és érdemes beszerezni és megnézni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első Star Trek film teljesen más, mint a többi. Az első a 2001: Ürodüsszeia farvizén készült és megpróbált művészi meg elvont lenni, ami úgy-ahogy sikerült neki. A második viszont bombajó: mielött lemondasz a Star Trek filmekről én azt mondom, azzal még érdemes próbát tenned. Eleve egy igen ritka jelenség van benne: jól eltalált Star Trek gonosz. Khan óriási figura, a sztori remek, azok a bogarak amik a fülbe másznak meg juj. Az effektek még nem olyan kiérettek talán mint a pár résszel későbbiekben, viszont az egyik legjobb sci-fi kalandfilm, ami valaha készült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos azt kell, h mondjam a Star Trek egyáltalán nem jött be, az első filmet sem tudtam végignézni. pontosan olyannak tűnt, mint amilyen negatív kép mindig is élt bennem a Star Trekről, de nekem sem kell, h minden tetsszen :) , ettől függetlenül a J.J. Abrams féle film nagyon tetszett, és várom a folytatását.

 

Más: Mostanában elkezdtem olvasni Stephen King regény óceánját a Setét tornyot, és azt kell, h mondjam, h maga a nagybetűs REMEKMŰ, és a legnagyobb örömre filmek és mini-sorozatok is készülnek belőle, Javier Bardemmel. Most elkezdtem beszerezni a LEGJOBB Stephen King regény alapján készült filmeket, például a Carrie, A remény rabjai, Halálsoron, A köd, Állj mellém!, Ragyogás, Az. Tudtok még javasolni filmeket, h melyek azok amik tényleg nagyon jól sikerültek (mert rengeteg gyenge TV és B film is készült sajnos) és érdemes beszerezni és megnézni?

 

Én King filmekből a Ködöt láttam, Elene Rimbauer naplóját meg a folytatását a Rózsa vérét. Ezek közül én a Ködöt ajánlanám :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.