Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Erről jut eszembe:

LOL, erre már nem is emlékeztem, nekem a Beginses "másik" poén jutott az eszembe, de ez még jobb (ha a filmből más nem is jó... na jó, az Alien3 zenéje még a Batman alatt is jól szól). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, örülök, hogy tetszett! :)

 

Trafó 3

 

Szintén nem elemzem a filmet... inkább arról írok kicsit, hogy milyen érzéseket váltott ki belőlem, illetve hogy éreztem magam a film alatt.

 

Nos Bay kolléga azt mondta a 2. rész után nem sokkal, hogy komolyabb hangvételű lesz a 3. rész... ezt be is tartotta. Nem kell kétségbe esni, azért így is vannak benne poénok bőven. Zene talán ebben a részben a legjobb, rengeteget dob az alap hangulaton. Az új csaj üde színfolt volt, bár semmi kiemelkedő, de mégis... nem volt vele gond. A történet jó volt, szórakoztatott, és meglepetést is tartogatott. De a feelinget a LÁTVÁNY (így nagybetűvel) tette teljessé, amit a remek 3D mélyített el. Összességében remekül éreztem magam a filmen... a két jó barátom, akivel néztem, talán még nálam is jobban élvezte, pedig nekem is nagyon bejött.

 

Telt ház volt a teremben, de nem jó telt házban mozizni, sajnos TÚL SOK a paraszt. Rontják a filmélményt. Mellesleg máig nem értem, hogy miért kell "mérgezett egér" módjára kirohanni a teremből, amikor megjelenik a Rendezte: ... felirat, bármelyik filmnél. Talány.

 

A másik (amivel nem célom senkit sem megsérteni) de meglehetősen irritál, amikor azt mondják a 3D-re, hogy SEMMIT! nem ad hozzá a filmélményhez, és hogy parasztvakítás. Ilyenkor az a humbug szöveg jut eszembe, amikor azt mondják (sokan máig), hogy a HD parasztvakítás, mert semmivel sem jobb a képe a DVD-nél. Nos... inkább nem mondok semmit, de nagyon dühít.

 

A máik érdekesség, hogy egyesek szerint Transzformerst egyáltalán megnézni gáz, moziban nézni meg már über ciki. Hát akkor egy teremnyi über ciki ember volt jelen a vetítés alatt (bár "néhányukat" a bunkó és tahó viselkedés a film alatt valóban cikivé tett).

 

--------------------

 

Talán a trailerek alapján nem spoiler, hogy a film elején 1-2 jelenet az Apollo 11 Holdra szállásával foglalkozik. Erre az előttem lévő sorban megszólal egy nagyokos, hogy ez baromság, mert bizonyítottan nem is voltak soha a köcsög amcsik a Holdon... (na itt volt egy pillanatnyi agybedurranás nálam) :P

 

Összességében a film abszolút fogyasztható, sőt... nem voltak a filmmel kapcsolatban komoly elvárásaim (sőt szinte semmilyen) de mégis jobb lett, mint amire "talán tudat alatt" számítottam. Akinek bejött az első két rész mindenképpen nézze meg!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán valamikor nézős

 

http://www.youtube.com/watch?v=V0LQnQSrC-g

 

 

Sohase nézős

 

 

 

LOL, erre már nem is emlékeztem, nekem a Beginses "másik" poén jutott az eszembe

Én meg a BB-s félére nem emlékszem. :D

 

ha a filmből más nem is jó... na jó, az Alien3 zenéje még a Batman alatt is jól szól). :D
Én még ennyi jót se tudok felhozni azon a poénon kívül mert az Alien3 zenéje nem igazán érdekel. Ennek ellenére mégis megnéztem egy csomószor azt a Mindörökké Batman agyamentséget és lehet hogy valamikor megint megnézem. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akadt olyan kritikus, aki saját mikroblogján állapította meg a sajtóvetítés után, hogy "akinek tetszik a transformers 3, az egy utolsó tapló bunkó.".

 

No comment. Hihetetlen, hogy ilyen f*szok nevezik magukat kritikusnak.

Inkább aki ilyet mond az az utolsó tapló bunkó sznob.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akadt olyan kritikus, aki saját mikroblogján állapította meg a sajtóvetítés után, hogy "akinek tetszik a transformers 3, az egy utolsó tapló bunkó.".

 

No comment. Hihetetlen, hogy ilyen f*szok nevezik magukat kritikusnak.

Inkább aki ilyet mond az az utolsó tapló bunkó sznob.

 

Egyetértek. Tudnál egy linket adni eme "kritikus?" fantasztikus írásához?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MI4 leginkább Josh Holloway miatt nézős, jó lesz Sawyert újra akcióban látni. Bár úgy nézem ő lesz a gonosz. :D

A muskétás film meg egy rakat bantha ürülék lesz... pedig a cast marha jó, a főszereplő "kislányt" kivéve...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sg. hu információi szerint itt volt:

http://klag.tumblr.com/post/7008286453

 

Hát... ennek sem volt gyerekszobája, vagy a nyolcadikosok nagyon megverték anno egy nap udvari szünetben, vagy molesztálták, vagy nem tudom... de valami nagyon nem stimmel vele. SZÁNALOM!

Ha jól veszem ki, neki azokkal is baja van, akik szívesen néznek az anyanyelvükön filmeket (ergo nem elhivatott és egyletbe tömörült szinkron gyűlölők)... illetve azokkal is, akik nem írnak petíciókat a 3D ellen. Vagy akik nem alkotnak pártot a 'Le az amerikai filmekkel' jelmondattal. Hát ... szegény szerencsétlen ember.... tényleg sajnálom.

 

(Egyébként az SG.HU szánalomfaktora is igen magas!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Transformers 3

 

 

Na hol kezdjem? :D A rossz tapasztalatokkal vagy a jókkal? :)

Jöjjön a negatív tartomány, essünk túl rajta. :) A film első fél-egy órája felejtős. Idétlenség a köbön, de még abból is az a fajta szerintem amit még az amerikai humorra fogékonyak se esznek csak úgy meg. Konkrétan a japán csávóra gondolok. Nem tudom, hogy minek kellett ilyenre csinálni a karakterét, ez a fajta típus Simmonsként nagyon jól működik, de nála ciki volt. Mondhatni, két dudás nem fér meg egy csárdában. és akkor lapozzunk, kellemesebb farvizekre.....

John Malkovich, Alan Tudy, Dr. Derek Shep...izé....szóval Patrick Dempsey :D nagyon jól működtek, pluszban a Hírszerző fejes csaj, aki utálta ha hölgyemnek szólítják :) Pluszban meg ott van még Simmons. A robotok idétlenségi faktora is javuló tendenciát mutatott, azon a két kis vakarcson szakadtam :lol: Szóval a szereplőkkel, karakterekkel nem volt baj ( kivéve lásd fentebb ). A sztori faék egyszerű volt, de nem is a bonyolultságáért szeretjük a Transformers, hanem mondjuk sokkal inkább a látványáért, az meg úgy ahogy van tipikusan Nagybetűs. A 3D nem azt mondom, hogy felesleges volt, de a film működött volna e nélkül is, viszont egy csomó plusz élményfaktorról lemaradtunk volna. Kedvenc rész amikor kiugornak a gépből és siklanak a felhőkarcolók között. :) Amit kifogásolnék az a képminőség. Nekem néhány helyen túl narancsosnak tűnt. Mintha néhány szereplő egy szoláriumból lépett volna elő ahol csőcsere történt.

 

Nem mondom, hogy kiemelkedő a harmadik rész, de vétek lenne kihagyni; mozivászonra született. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MI4 leginkább Josh Holloway miatt nézős, jó lesz Sawyert újra akcióban látni. Bár úgy nézem ő lesz a gonosz. :D

A muskétás film meg egy rakat bantha ürülék lesz... pedig a cast marha jó, a főszereplő "kislányt" kivéve...

Én is max. miatta fogom megnézni az MI4-et (ha megnézem), bár valószínűleg nem moziban :)

Dumas regényéből még nem igazán tudtak normális filmet összehozni, ennek meg mintha köze se lenne hozzá annak ellenére, hogy oda van biggyesztve az író neve :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na találtam egy egész érdekes 2011-es olasz zombifilmet, mely az Eaters névre hallgat. A producere Uwe Boll volt akit sokan szidnak, hogy milyen rosszak a filmje, de azt kell mondjam, hogy az Eaters nem is annyira rossz film.

 

Röviden a tartalma:

 

A világot - amelyet egy hatalmas járvány szinte teljesen kipusztított - élõ halottak hordái lepték el. Három férfi - Igor, Alan a két zombivadász és egy tudós, Gyno - próbálja kideríteni, hogy jutott idáig az emberi faj.

Egy titokzatos lányt keresnek, aki állítólag a pestis és más halálos járványok szakértõje.

 

Útjuk során a regiment zombin kívül találkoznak egy festõvel, aki épp egy zombi fejet fest és többek között egy neonáci bandával is, akiknek kedvenc szórakozásukká vált a zombivadászat...

 

Rövid összefoglalóm a filmről (ez az első ilyenem)

 

 

Nos hát a film a már szokásos receptel indít. Különböző híradásokban láthatjuk, hogy mi történt, hogy indult el a járvány, milyen hatásai vannak, mit akart tenni a hadsereg, sőt még egy híradás arról is szól, hogy a Pápa öngyilkos lett, és szó esik egy bizonyos Pestis Terjesztőről aki hangüzenetekben vállalja magára a járványt. Ezután megismerkedhetünk a két föhőssel, akik Gynonak szoktak élő zombikat elfogni (persze rendesen felfegyverkezve), hogy rajtuk a rajtuk végzett kísérletek segítségével tegyen valamit a járvány ellen. Megismerkedhetünk még 2 mellékszereplővel is, akiknek sok jelentőségük nincs a filmben, kocsit szerelnek,vedelnek, és egy falra szegelt fél zombira lövöldöznek szabadidejükben. Igort és Elent Gyno elküldi az F szektorba, hogy hozzanak neki még élő zomikat a vizsgálataihoz. Másnap el is indulnak, azonban még az este Alan lemegy a pincébe ahol egy nőt tart Gyno ketrecben mivel őt megtámadta a vírus, viszont nem lett zombi. (itt kell hozzátennem, hogy a híradások szerint a járványtól a nők meddők lesznek majd meghalnak így megérthetjük az ő fontosságát) Másnap reggel elindulnak zombivádasztra, ahol először egy festőhöz térnek be, akinek nagyon a sok élelme és egésznap zombikat fest. Hoznak neki is egy zombifejet a készletekért cserébe. Ezután betérnek a helyi náci táborba zombikért, ahol megtekintenek egy sajátos párbajt, de mivel nem kapnak zombit, továbbállnak. Tovább veszik útjúkat zombit keresve, mikor fogják a Pestis Terjesztő rádióadását mely a közeli templomból jött. Több se kellett nekik egyből arra vették útjukat, ahol meg is találták a férfit, további sorsát nézzétek meg, már akit érdekel. :) Ezután találnak egy kislányt, akit magukhoz vesznek majd mennek tovább zombit keresni. Egyik pihenőjük során a kiscsajt elviszik a zombik, majd kiszabadítására indulnak. Itt belefutnak olyan zombikba akik kezdetlegesen képesek beszélni, sőt képesek tárgyakat is használni fegyverként (senki se egy AK-ra gondoljon, hanem mezei feszítővas stb.) Miután őket kinyirták és visszaszerezték a csajt, találnak egy másik orvost, aki Gynoval együtt próbálja megfejteni a járványt, sőt kidolgozott 1 szérumot mely bizonyos fokig visszaváltoztatja emberré a zombikat. Ezután egy beszélgetés során kiderül a ketrecben lévő nő múltja, hogy ki ő, de erről nem beszélnék, akit érdekel megnézi :). Beszélgetés után elindulnak vissza sűrgősen a táborukba, ahol Gyno az őrülettől vezérelve akarja a nőt egy zombival közösíteni ezzel egy új fajt létrehozva, de két főhősünk megakadályozza ebben.

 

 

Természetesen kihagytam a nagyrészét a történetnek, nem lövök le mindent előre. Filmről annyit, hogy nekem nagyon tetszett, igaz, hogy kevés karakterrel játszódik a film nem túl sok helyszínen, viszont ez benne a jó, hogy megismerhetjük annak a pár embernek az életét, hogy ők hogyan élik meg ezt a járványt, mit tesznek ellene stb. Aki megnézni annak furának tűnhet majd Igor és Alan könnyedsége ahogy a zombikat ölik, de szerintem ez már természetes nekik. A film vége nem tartogat nagy meglepetéseket, nem menekül meg az emberiség, csak spontán élik tovább életüket, immár zombikra vadászva. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. Real 3D-s vetítésre megyek. Elég rossz tapasztalatokról írnak az IMAX új digitális vetítőjéről sajnos. Pixeles mint az állat. Oda minimum egy 4k-s vetítő dukálna, ehelyet 2k-s használnak. :S

 

Ez tökéletes baromság, Oldie, ne higgy nekik. Ma néztem meg a TF3-at, és ez volt az eddigi legjobb 3D-s élményem. Pixelesedést sehol nem láttam, végig tűéles volt a kép, és egyáltalán nem sötét, végig teljesen világos. A szemem egyáltalán nem zsibbadt el, ami elég nagy szó. A hatalmas vászon pedig, nos, az a régi. Amúgy nem csak 2K-sat, hanem két darab 2K-sat használnak(ami Wiki szerint kb. ugyanakkora felbontást produkál, mint egy 4K-s.)

 

Szerk.: A hangot elfelejtettem említeni - az is tökéletes, annak ellenére, hogy szinkronizált a film.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tökéletes baromság, Oldie, ne higgy nekik. Ma néztem meg a TF3-at, és ez volt az eddigi legjobb 3D-s élményem. Pixelesedést sehol nem láttam, végig tűéles volt a kép, és egyáltalán nem sötét, végig teljesen világos. A szemem egyáltalán nem zsibbadt el, ami elég nagy szó. A hatalmas vászon pedig, nos, az a régi. Amúgy nem csak 2K-sat, hanem két darab 2K-sat használnak(ami Wiki szerint kb. ugyanakkora felbontást produkál, mint egy 4K-s.)

 

Szerk.: A hangot elfelejtettem említeni - az is tökéletes, annak ellenére, hogy szinkronizált a film.

Hát pedig az IMAX fórumán eddig csak negatív véleményeket olvastam. A hangról viszont pozitíx dolgokat. Azt rendesen felújították.

Amúgy lehet, hogy mindez csaj a vájtszeműeket zavarja. Már "sajnos" én is ilyen lettem, ezt teszi ha az ember belemászik a technikai kütyük ezen világába :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig az IMAX fórumán eddig csak negatív véleményeket olvastam. A hangról viszont pozitíx dolgokat. Azt rendesen felújították.

Amúgy lehet, hogy mindez csaj a vájtszeműeket zavarja. Már "sajnos" én is ilyen lettem, ezt teszi ha az ember belemászik a technikai kütyük ezen világába :D

 

Hát, nem tudom, milyen sasszemük lehet, de ez még így is simán a legjobb formátum, amiben itthon meg lehet nézni a filmet. Ugyanannyiba is kerül, mint a normál 3D, és négyszer akkora vásznon nézheted meg, ami majdnem teljesen betölti a látóteredet (a kép bal alsó sarkában lévő kis feliratok elolvasásához még el is kellett fordítanom a fejemet). Pár fikázó lehet, hogy hőbörög, hogy "levágtakavászonból", meg "pikszelesakép, láttamtávcsővel", viszont szerintem direkt szuper, hogy többé nincsenek tenyérnyi pacák a képen, és a szemem se fárad el. A ghosting mértéke is minimális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól még hogy itthon a legjobb, zavarhatja a sasszeműeket. :) Egy IMAX vásznat rendesen ki kell szolgálni. ;)

 

Mondod te, aki DVDR-eken élsz. :P

 

Amúgy óriási szerencsém volt, kezdés után értem oda, és kb. a legjobb helyre kaptam egy át nem vett jegyet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na azt hiszem ennyi volt a tf3. Nem hiszem el, hogy egy rohadt jegyet nem lehet lefoglalni(azért egyet, mert akiknek küldtem hogy nem-e érdekli őket 1 ember volt hajlandó válaszolni, annak sincs pénze) az Imax-ban egy hétre előre. Az összes előadásra(napi 4 előadás van), a jó helyeket lefoglalták(még vasárnap a 22-esre is, nem dolgozik hétfőn?),a prosztóknak meg meghagyták a széli sz*arokat. nem igaz hogy nem tudnak építeni még 3 Imax-et Pesten mikor ennyi igény lenne rá? Nem, mint Jancsi rendszerében várni kell, meg sorba állni.

Ok az Avatarnál viszonylag érthető volt, de minden filmnél ez van? Komolyan úgy elment a kedvem az egésztől, hogy lehet majd fél év múlva letöltöm.

Na akkor üzennék a jogvédőknek is. Megnézném moziban, DE nem lehet jegyet kapni. Majd ha lehet akkor lehet követelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na azt hiszem ennyi volt a tf3. Nem hiszem el, hogy egy rohadt jegyet nem lehet lefoglalni(azért egyet, mert akiknek küldtem hogy nem-e érdekli őket 1 ember volt hajlandó válaszolni, annak sincs pénze) az Imax-ban egy hétre előre. Az összes előadásra(napi 4 előadás van), a jó helyeket lefoglalták(még vasárnap a 22-esre is, nem dolgozik hétfőn?),a prosztóknak meg meghagyták a széli sz*arokat. nem igaz hogy nem tudnak építeni még 3 Imax-et Pesten mikor ennyi igény lenne rá? Nem, mint Jancsi rendszerében várni kell, meg sorba állni.

Ok az Avatarnál viszonylag érthető volt, de minden filmnél ez van? Komolyan úgy elment a kedvem az egésztől, hogy lehet majd fél év múlva letöltöm.

Na akkor üzennék a jogvédőknek is. Megnézném moziban, DE nem lehet jegyet kapni. Majd ha lehet akkor lehet követelni.

 

Menj oda öt perccel kezdés után, tuti fogsz jegyet kapni! De azért... lehet, hogy jobb, ha hétköznap délelőtti időszakban próbálkozol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.