Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az új csaj belépőjénél volt ám a moziban woázás a férfiak szájából. :D

 

 

A mesesorozatnak az a vége hogy az Álcák győznek? Hát az nem jó hír. Különben nekem volt egy nagyon feszült pillanat a filmben, mikor Ürdongót, vitték kivégezni. Mondtam is magamnak ha kivégzik ,shotival szétlövöm a vásznat. :D Nekem ő a kedvenc autobotom. Meg az SLS AMG-től is elolvadtam. Igaz BMW b*zi vagyok ami ugye a Mercedes legnagyobb konkurense, de el kell ismerni, hogy az SLS gyönyörű és minőségi autó. Téged nem zavart a 3D hibája? Egy csomószor volt, hogy olyanok voltak a tárgyak meg az emberek a vásznon mintha játékok lennének. Nagyon zavaro vólt miközben repültek lefelé a katonák a városban.

 

Én nem érzékeltem ilyen hibát a 3D-nél, nálunk teljesen rendben volt.

A mesének nem az a vége, hogy az Álcák győznek, hanem az, hogy a háború nagyjából sohasem ér véget. Az egyik oldalon idióták, a másikon meg inkompetensek vannak az élen.

 

Hát mikor Soundwave emelte a puskát Bumblebee tarkójának, az én szívem is kezdett facsarodni. Már le is írtam szegény Beet. Aztán jött Wheelie és cimborája, kár, hogy megmurdáltak. :( (Bár állítólag a könyv szerint kiúsztak a partra. Remélem ez utóbbit megerősíti a TF4)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hol? Én csak olyat tudok hogy a "kútjában" mászik.

http://www.totalfilm.com/news/the-dark-knight-rises-on-set-photo

 

Igen valószínű hogy ugyan arról a jelenetről van szó, a kérdés már csak az hogy Bruce maszkban vagy anélkül beszélt Gordonnal. Én az utóbbira tippelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Igen valószínű hogy ugyan arról a jelenetről van szó

Én a trélerben kerestem.

Ezeket én is láttam mikor a netre felkerültek de azóta már totál elfelejtettem őket.

 

 

a kérdés már csak az hogy Bruce maszkban vagy anélkül beszélt Gordonnal. Én az utóbbira tippelek.
Én meg egyikre se. Úgyis kiderül a maga idejében. :D Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen valószínű hogy ugyan arról a jelenetről van szó, a kérdés már csak az hogy Bruce maszkban vagy anélkül beszélt Gordonnal. Én az utóbbira tippelek.

Inkább utóbbi, mert maszkban nem ilyen szokott lenni a hangja :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látványterv a harmadik Riddick-múvihoz

 

riddick3art.jpg

 

 

maszkban nem ilyen szokott lenni a hangja :hmm:

A maszknak csak afféle jelképes köze van a hangjának az elváltoztatásához így simán lehetne például egy símaszk a fején mert attól még tudna normálisan beszélni. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DotM: :o Nehogy a katonai szálon sem találtál belekötnivalót, Dzséjt :) De örülök, hogy tetszett. Ami a kivégzős jelenetet illeti, fura, engem az fogott meg a legkevésbé. Viszont a film végén amikor

összeroskad Cybertron

és meghal

gyakorlatilag az összes jelentősebb Álca plusz Sentinel Prime

, azt megkönnyeztem.

 

A régi mese (The Transformers The Movie, TFTM vagy Transformers(1986)) arról szólt hogy a Hasbro érzése szerint eladta az összes eladható figurát ezért behozott egy rakás új szereplőt, és "elegánsan" megszabadult a régiektől. A rajzsorozat első két évadjában Megatron és Optimus egyenrangú felek kb egyenlő műsoridővel, és az Álcák mindig csak annyira lettek megverve hogy azért a következő részre már rendezhessék soraikat. Egyetlen kivétel amikor Starscream NAGYON elárulja Megatronékat, na akkor a következő epizódot Üstökös táppénzen töltötte :D A TFTM utáni harmadik évadban viszont a Galvatron-Rodimus bénázás.... hát arra tényleg igaz az "idióta vs inkompetens" megállapítás. Egyébként az a vége, hogy

Optimus Prime-ot sikerül föléleszteni, Galvatronnak meg megjön az esze és békét kötnek.

. Egyébként állítólag a DotM könyvváltozatnak is ilyesmi a vége, függetlenül attól hogy a filmben Optimus

hidegvérrel legyilkolja a kegyelemért könyörgő, magatehetetlen Sentinelt meg a békét ajánló Megatront

.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DotM: :o Nehogy a katonai szálon sem találtál belekötnivalót, Dzséjt :)

Azt nem mondanám, hogy nincs mibe belekötni. De mivel már az első rész első tíz percében kolosszális baromságok jelennek meg katonai megközelítésből is (X azonosító számú helikopter? LOL! Quatarban F-22-esek? MEGALOL!), így már azóta nem foglalkozom vele. Pláne, hogy itt a harmadik részre már teljesen fikcionális alakulatként jelentek meg (bár a NEST alapból az, mivel egyrészt, angolok és amcsik egyaránt vannak benne, másrészt, a fene se tudja, mi alá tartoznak...).

 

 

a filmben Optimus hidegvérrel legyilkolja a kegyelemért könyörgő, magatehetetlen Sentinelt meg a békét ajánló Megatront

.

 

Amit Sentinel teljes mértékben megérdemelt. A tarkólövés a legkevesebb, amit az az áruló görény kaphatott. Könyörgött az életéért? Egy "Optimus, neee!", ennyire futotta, de még ennyit is milyen alapon? Mennyi kegyelmet mutatott a hátba lőtt, majd nála jóval magatehetetlenebb Ironhide kivégzésekor? Mennyi kegyelmet mutatott, mikor a Földet átadta a Decepticonoknak, és magát istennek gondolva nézte, ahogy mészárolják az ártatlan embereket új kis pajtásai? Az egy szemét állat volt, Optimus helyében először még jól meg is rúgdostam volna ott a földön heverve, aztán meg szép apránként szétszedtem volna.

Megatron viszont semmilyen békét nem ajánlott, ott valamit benéztél. Direkt azért ment neki Sentinelnek, mert "vissza akarta kapni a bolygóját". Aki ilyen kijelentést tesz, az távolról sem a béke pártján áll. Bár attól függ, az Első Galaktikus Birodalommal is beköszöntött ugye az áldott béke a Galaxisra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harry Potter 7/II

Nagyon jó film, teljes mértékben visszaadta számomra a könyv hangulatát.

Mikor Harry és két barátja megérkeznek a Roxfortba és felcsendül John Williams régi dallama... annál a résznél libabőrös lett a hátam :D . Nagyon örültem, hogy felhasználták az ő témáit is, főleg a film végén, ami így lezárta a kört: Az első rész végén, Harryék ugyanarra a dallamra indultak haza az iskolából, amire itt most a gyerekeik elindulnak ugyanoda. Ha kicsit érthetetlenül fogalmazok bocsi, de még mindig a film hatása alatt vagyok :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Spartacust a filmipar csak néha veszi elő, az elmúlt években két dokumentumfilm és egy tévéfilm elevenítette fel alakját, illetve a Starz csatorna véres sorozatot rettyintett a híres gladiátor és rabszolga köré. A leghíresebb darab ebben a témában Stanley Kubrick nevéhez köthető, ami 1960-ban került a mozikba.

 

A GK Films berkein belül készül el az újabb mozifilm, ami nem fogja követni a Spartacus: Blood and Sand sorozatot és sokkal inkább a tényekre fog támaszkodni. Michael Gordon, a 300 írója vetette fel a film ötletét, elképzelhető, hogy a forgatókönyvet is rábízzák.

 

Spartacus i.e. 73-ban vezette a fellázadt rabszolgákból álló seregét, többször ütköztek meg a római légiókkal kezdetben nagy sikerrel. I.e. 71-ben azonban Crassus bekerítette csapataival, amin még sikerült áttörni, de hamarosan leverték a rabszolgák csapatát. "

 

 

Na ezt így szerintem nem kéne erőltetni. A tv sorozattal szemben ez biztos bukás. Ha nem lenne a sorozat akkor azt mondanám lenne esélye a Kubrick féle változattal szemben ( ami amúgy alapmű még ha ma már megmosolyogtató is egy-két helyen). Ennek a mostani tv sorozatnak csináljanak pl egy spin off mozit vagy hasonlót. Nagyon aggályos ez így most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezt így szerintem nem kéne erőltetni. A tv sorozattal szemben ez biztos bukás. Ha nem lenne a sorozat akkor azt mondanám lenne esélye a Kubrick féle változattal szemben ( ami amúgy alapmű még ha ma már megmosolyogtató is egy-két helyen). Ennek a mostani tv sorozatnak csináljanak pl egy spin off mozit vagy hasonlót. Nagyon aggályos ez így most.

Miért lenne aggályos? Csinálja csak Gordon, remélem olyan mesterművet fog készíteni belőle mint a 300 lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande: Megmondom őszintén én is meglepődtem azon hogy sajnáltad az Álcákat. Amiket csináltak az alapján ők az űrnácik.

 

 

Dzséjttel értek egyet. Ha nem jön a támadás simán kinyírták volna az elfogott Autobotokat. Egy kegyetlen irgalmatlan népség, akik a saját fajtársaikra sincsenek tekintettel. Kegyelmet az kaphat aki ad is. Az Őrszem simán megérdemelte a halált, írdatlan sok embert nyírtak ki. Na meg persze a srác csajának a főnöke is, azt simán belelőttem volna a folyóba. Elárulta az emberiséget. Emlékszem a moziban mondtam is hogy minden Álcát nyírjanak ki, egynek se kegyelmezzenek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lenne aggályos? Csinálja csak Gordon, remélem olyan mesterművet fog készíteni belőle mint a 300 lett.

De hisz maga a tv sorozat már olyan mint a 300. :) Nem fogja tudni überelni. Főleg most lesz az érdekes mikor nyílt terek kerülnek majd előtérbe; mondjuk ezen a sorozat még elbukhat, de ha minimum hozza azt a CGI 300 utánérzést itt is, akkor akkor egy totál különálló filmnek nem sok esélye marad lekörözni. Túl jó az irói gárda a sorozatnak. Ezért mondom azt, hogy inkább egy spin-off mozifilm, mondjuk az öreg Batiatus korából, mint egy új elgondolás.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hisz maga a tv sorozat már olyan mint a 300. :) Nem fogja tudni überelni.

Szerinted... :) A sorozat "egynek elment" kategória. Egy mozifilmtől többet várok.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik, csak én vagyok nagyon kritikus a HP7/2-vel.

Na majd jövök én. :D Oké, én még az előző héttel sem voltam kritikus. De ez lesz az első, amit moziba látok, és előbb olvastam a könyvet. Szóval úgy láthatom, mint az öreg HP rajongók. :lol:

 

Krande: Megmondom őszintén én is meglepődtem azon hogy sajnáltad az Álcákat. Amiket csináltak az alapján ők az űrnácik.

 

 

Dzséjttel értek egyet. Ha nem jön a támadás simán kinyírták volna az elfogott Autobotokat. Egy kegyetlen irgalmatlan népség, akik a saját fajtársaikra sincsenek tekintettel. Kegyelmet az kaphat aki ad is. Az Őrszem simán megérdemelte a halált, írdatlan sok embert nyírtak ki. Na meg persze a srác csajának a főnöke is, azt simán belelőttem volna a folyóba. Elárulta az emberiséget. Emlékszem a moziban mondtam is hogy minden Álcát nyírjanak ki, egynek se kegyelmezzenek.

 

 

Plusz, ha Optimusék nem gondolkodnak előre, kinyírták volna őket, mikor lépnek le a bolygóról. Hiszen a Decepticonok úgy tudták, Optimusék ott ülnek a Xantium fedélzetén, tehetetlenül (hiszen az irányítás akkor még az űrsiklóra volt bízva), fegyvertelenül, gyanútlanul, "menekülve". És simán felrobbantották a hajót. Az a mázli, hogy Optimus nem volt hülye. Kegyelmet, Sentinelnek, vagy Megatronnak? Haha!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na majd jövök én. :D Oké, én még az előző héttel sem voltam kritikus. De ez lesz az első, amit moziba látok, és előbb olvastam a könyvet. Szóval úgy láthatom, mint az öreg HP rajongók. :lol:

Amíg nem olvastam egy könyvet sem, én sem voltam kritikus a filmekkel :evil:

De a mostani részben van olyan is, ami nem csak a könyvhöz képest nem jó. Kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg nem olvastam egy könyvet sem, én sem voltam kritikus a filmekkel :evil:

Én mindegyik könyvet jóval előbb olvastam, mint amikor film lett belőlük, de mivel az első négyet többször is olvastam, így azoknál jobban megláttam, mi tér el, és elég sok minden volt, szóval nem volt nehéz. :D Az ötödik résztől viszont kevésbé vagyok képben, azokat a könyveket már csak egyszer tudtam elolvasni, kevésbé maradtak meg a részletek, így a filmek jobban tudtak érvényesülni, mint önálló alkotások.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: Nem vagy egyedül, a Potter 7/2 sajnos nekem sem tetszett maradéktalanul - bár úgy ültem be rá, hogy nagy baj nem lehet, mert ugyanakkor, ugyanazok csinálták, mint az előző részt, amit nagyon jónak tartok. Ha a játékidő arányában nézzük, döntően elégedett voltam a filmmel, de volt pár olyan jelenet, amelyek szerintem alapvető jelentőségűek, és úgy érzem, érthetetlen módon nem sikerült jól megoldani őket.

 

 


     
  • A film eleje, a Gringotts, a megkínzott sárkány óriásiak voltak. A roxforti ostromra készülődés is, ahogy maga a csata is, bár az annyira már nem nyűgözött le, "csak" jó volt. Sajnáltam, hogy alig látjuk a tanárokat harcolni, Hagridot is csak a film végén kapjuk meg, Grópot meg soha. Voltak persze nagy pillanatok a csata közben, de hullámzónak éreztem a színvonalát.
  • Piton emlékei nagyon szépek voltak, bár kicsit talán rövidek. Hozzájuk kapcsolódik az egyik legcsodálatosabb képkocka: amikor Piton a halott Lilyt szorongatja, oda sem figyelve a mögötte a kiságyban álló Harryre. Piton esszenciája.
  • A Feltámadás Köve jelenet szerintem a történet egyik legfontosabb érzelmi csúcspontja. Ehhez képest elkapkodottnak éreztem, és kis hatásúnak. Egy monológ egymástól tíz méterre álló figurákhoz (alig vártam, hogy Harry végre észrevegye az apját), aztán már ki is hullik a kő, és jön a halálos átok (ami megint nagyon erős jelenet lett, ez már az előzetesben is bizakodással töltött el).
  • Dumbledore stílusa kissé furcsa volt. Gunyoros, titkolózó, „Sajnos mennem kell, oldd meg, Harry”. Pedig odaát már nem így kéne viselkednie, ekkor kiteríthetőek a kártyák, ahogy a könyvben is (nyilván rövidebben). A torz csecsemő a maga undorító módján tökéletes lett, külön öröm, hogy a modellje az a test volt, amit Voldemort a 4. részben használt, mielőtt újra emberi alakot öltött.
  • Ezzel kapcsolatban: általában nagyon tetszett, hogy Voldemort sebezhetőségét jól érzékeltették, látjuk szenvedni, nyomorultnak lehet érezni. Ez csúcsosodott ki a csecsemőben, illetve utána akkor, amikor ezután újra meglátjuk Voldemortot. Ez nagy erénye a filmnek.
  • Az már kevésbé, hogy Voldemortból pojáca is lett: amikor az álhalott Harryt bemutatja a roxfortiaknak, és előadja a választási beszédét, az olyan, mint egy rossz színész, aki megpróbálja kordában tartani a közönségét, de nagyon nem sikerül neki. Ahogy Neville-lel szemben viselkedik, szintén érthetetlen, számomra out-of-character. (Neville egyébként nagyon jó.)
  • Harry és Voldemort párbajának elhúzását, különös tekintettel egyes mozzanatokra, mint pl. a páros ugrás és röpködés, feleslegesnek érzem. A könyvben elhangzó remek párbeszéd és nyilvános összecsapás helyett semmitmondó privát akciósorozatot kapunk. Az áldozat jelentőségéről egy árva szó sem esik, nem derül ki, hogy Harry ezzel ugyanazt csinálta, mint az édesanyja, pedig ez a Harry Potter-történetek egyik legfontosabb üzenete. Molly és Bellatrix párbajának sincs meg a kellő súlya, nem érzem, hogy "izzik a boszorkányok körül a levegő, mindketten ölni akarnak".
  • Voldemort halála engem a Halálsoron legjellegzetesebb effektjére emlékeztetett - felesleges túlcsavarásnak érzem.
  • Harry régi pálcája kitörlődött a memóriánkból, sőt, az övéből is, az újat pedig kézzel eltöri. Ez nekem magas, ha ennyit bír egy pálca, akkor egy varázslónak sem lehetne ép fegyvere a filmekben. Ráadásul a magasból ledobásos jelenetet erős utalásnak érzem Frodó és a Gyűrű esetére: egyszerűen meg lehet szabadulni egy iszonyú erejű varázstárgytól, csak a szándék kell hozzá. Ez is egy értelmezési lehetőség, de szerintem nincs Potter-hangulata. Az eredeti megoldás sokkal szebb lett volna: megjavítja a saját pálcáját a hídon, majd kijelenti, hogy a bodzapálcát visszateszi oda, ahonnan Voldemort elvette. Felesleges volt tupírozni.
  • Az epilógus szép volt, nagyon kellett a filmbe. A zenéje is szép, nem véletlenül, mert az első film végéből van beszúrva. Sőt, még a végefőcím eleje is onnan van átemelve. Egyben ezek a film legszebb zenéi – a többit elég jellegtelennek találtam, tematikus rendszert csak nyomokban fedeztem fel (Lily témáját tudtam csak azonosítani, illetve tényleg szép volt a Potter-téma, amikor Harry visszatért az iskolába).

 

 

Mindezek ellenére tervezek egy második nézést. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SimonZ :

igazad van, ami a fontos dolgokat illeti. Apropó, Pettigrew -t láttuk a filmben? Mert az előző részt túlélte, és most sem tűnt fel hogy nagyon meghalt volna.

Dumbledore sietett, mert kevés volt a műsoridő :( A "csecsemő" jó volt de semmi csecsemőség nincs benne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tízer pószter szerűség a forgatáson is használt RED kamera gyártójának a honlapjáról.

 

The_Hobbit.jpg

 

------------------------------------------------------------

 

theamazingspidermanteaserposter.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.