Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem jól jártok a cserével. Csak az én véleményem, de szerintem a Suszternek... picit nagyobb a füstje mint a lángja. Ahogy Donátnak is irtam korábban: nem azért bonyolult, mert olyan összetett a sztori, hanem mert annyi helyen tévesztik meg a nézőt, vonnak el tőle információt vagy mert a fontosakat túl körülményesen adják át. Picit mintha többnek akarná magát mutatni, mint ami.

Lehet, hogy így van, de ettől függetlenül csak jó lenne megnézni. :)

 

 

Rémlik, hogy jókat olvastam erről a filmről, de a konkrét sztori már nem. Jó szórakozást hozzá! Majd csak sikerül a többit is megnézni idővel :)

Köszi így utólag is! Mondhatom, hogy hogy nagyon nem bántuk meg, hogy végül az Életrevalók lett a kiválasztott, mert régen tetszett film ennyire. :)

Röviden a történet annyi, hogy egy öregedő, nyaktól lebénult, igen vagyonos férfi segítőjéül egy párizsi gettóból jövő, fekete srácot választ ki a sok jelentkező közül, mert megérez benne valamit, hogy ő az, aki segíteni tud neki igazán élni, minden testi nyomorúsága ellenére. Ez így elsőre elég komoran hangzik, de a film egyáltalán nem az: tele van remek poénokkal, én könnyesen nevettem végig az egész filmet, annyira vicces volt, de közben a lelkemnek is jól esett ezt a történetet látni. A vége egy picit túl édesre sikerült, de ennyi belefért. Mindenkinek ajánlom, főleg, ha éppen búskomorságba készül esni, mert ez a film biztos ki fogja rángatni az apátiából legalább arra a 2 órára. :)

Ugyan a Bakancslistát nem láttam, de sokan ahhoz hasonlítják, francia kivitelben. Feliratos, és a szövege halálos. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: Én is mindenhol csak jókat hallottam erről a filmről, a franciák ha valamiben akkor a vígjátékokban nagyon jók.

 

Shame

 

Nagyon tetszett benne az hogy nem akar semmit se szájba rágni, se a történetet, se semmiféle tanulságot, teljesen minimalista. És szerintem a téma is nagyon érdekes, nem gyakran boncolgatják az amerikai filmekben, amik ilyen szempontból iszonyú prűdek.

Újra mondjuk nem nagyon nézném, mert nem éppen könnyű film, de azt hiszem a témából semmilyen szinten se lehet többet kihozni, tökéletes lett.

 

És bár tudom hogy a besorolása miatt alapból ki van zárva az Oscar-mókából, de ennek akkor is ott lenne a helye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avengers végén esett az állam. Nagyon jó lesz! :) Igazi jó kis popcorn movie!

Eme tréler után már ki merem jelenteni hogy talán többszörnézős lesz. 2005-től kevés olyan múvi készült. Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi így utólag is! Mondhatom, hogy hogy nagyon nem bántuk meg, hogy végül az Életrevalók lett a kiválasztott, mert régen tetszett film ennyire. :)

Már tudom, melyik filmről van szó, lehet, hogy valamikor én is megnézem (mostanában már inkább itthon) :)

 

Shame

 

Nagyon tetszett benne az hogy nem akar semmit se szájba rágni, se a történetet, se semmiféle tanulságot, teljesen minimalista. És szerintem a téma is nagyon érdekes, nem gyakran boncolgatják az amerikai filmekben, amik ilyen szempontból iszonyú prűdek.

Újra mondjuk nem nagyon nézném, mert nem éppen könnyű film, de azt hiszem a témából semmilyen szinten se lehet többet kihozni, tökéletes lett.

 

És bár tudom hogy a besorolása miatt alapból ki van zárva az Oscar-mókából, de ennek akkor is ott lenne a helye.

Örülök, hogy neked is tetszett a Shame, és igen, ott volna a helye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Suszter, szabó, baka, kém-et. Nekem nagyon tetszett. Pár éve olvastam a film alapjául szolgáló regényt, így kevés meglepetés ért a moziban. Az adaptálás szerintem nagyon jól sikerült: úgy érzem, a film át tudta adni mindazt, amit a könyv nyújtott. Ebbe beleértem az antiakciófilmes hangulatot, az idegek játékát, az össze-vissza egymásba fonódó eseményeket, a félmondatokkal bemutatott, de fontos háttérinformációkat. Ide sorolom azt is, hogy egy csomó, nem sokra vagy egyenesen sehova nem vezető apróságot is megtudunk, ahogy a kémek is, amikor rengeteg apró töredékből kell összerakni egy sztorit, folyamatosan mérlegelve, megbízható-e egy-egy forrás, és ha kell, előjelet váltani az információk előtt, ráadásul többszintű hierarchiában, a jelentőségük szerint súlyozva a részleteket. Nem állítom, hogy maradéktalan élvezet volt olvasni a könyvet, de mégsem tudtam abbahagyni, mert úgy éreztem, ki kell bogozni a szálakat, ha már belekezd az ember. A film is magával hozott valamit ebből az érzésből (bár itt egyszer sem éreztem, hogy abba akarnám hagyni). Az atmoszféra óriási, a színészek még nagyobbak. Nem kis színészi kontrollra vall, amikor Gary Oldmannek egy szembesítős, egyébként a filmben megszokott módon csendes kulcsjelenetben tikkelnek a szeme alatti izmok a visszafojtott idegfeszültségtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

We need to talk about Kevin

 

Azt a ... Nem hiszem hogy valaha is láttam ennél lehangolóbb és ijesztőbb filmet.

A történet alapja egy anya-fia kapcsolat, ami a legkisebb mértékben se szokványos és szeretettel teli. Mint hogy ha keresztezték volna az Oment, a Talpig zűrbent és a Született gyilkosokat.

 

Nekem speciel nem hiányzott most lefekvés előttre. :D Kemény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Testcsere: nagyon jó kis vígjáték volt. A maga kategóriájában az egyik legjobb szerintem. Érdemes megnézni. 7,5/10

 

Vasököl: 8/10 számomra simán. végig élveztem, végig lekötött és a látvány is nagyon jó volt. Azok a robotok marha jók voltak. Jó a karakterfejlődés nem volt épp a legjobb mint azt vártam, de hozza a megszokott formát. kicsit Túl a csúcson feelingje van az egésznek. Akinek az tetszett, ez is fog!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én naponta megnézek legalább egy filmet, szóval tudnék miről mesélni. Tegnap lerántottam a Tetovált lányt, végre kijött a DVDrip és normális felirata is volt. Azonban a nagy reklámok és tonnányi kritika ellenére azt kell, hogy mondjam, örülök, hogy nem adtam ki rá pénzt a moziban.

Számomra ugyan az, mint az Avatar, izomból felfuttatták, a neten is állandóan mentek a reklámok, aztán akik 2havonta néznek meg filmeket, oda is voltak érte. De én, aki már látott jó pár dolgot érzékeltem, hogy ezt innen, ezt meg onnan lopták el, vagy éppen módosítva használták fel. Ez a tetovált lány is ilyen, ha a színészek nem lettek volna ennyire jók, akkor a történet maga 2/10. Így adok neki 4/10-et. Nem értem, hogy ez hol volt thriller, hiszen én egyszer sem borzongtam bele, max egy átlagos krimi. Amúgy 100%ban feminista film, a férfi szereplők 95%ban negatívak, gonoszak, vagy átverik a nőket...A nőneműek meg menekülnek előlük, bosszút állnak és folyamatosan lekezelik az erősebbik nemet. Aki szeretne egy jó filmet látni, az szerintem hagyja ki!

 

A Vasököl nálam is 8/10, jó, gyerekeknek szól, de igazából a CGI és a színészi játék bejött, Rozsomák már többször is bizonyított, itt is azt kaptam amit vártam tőle. Nem unatkoztam és nem kezdtem le közben pl. netezni, magyarul tetszett! :) Habár a vége, főleg a síros rész, nem kellett volna, de hát Amerika...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vasökölt tegnap szeretem be és a napokban tervezem a megnézését. De eleve plusz ponttal indul (Evangeline Lilly :P) és Hugh Jackmant is kiváló színésznek tartom! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én naponta megnézek legalább egy filmet, szóval tudnék miről mesélni. Tegnap lerántottam a Tetovált lányt, végre kijött a DVDrip és normális felirata is volt. Azonban a nagy reklámok és tonnányi kritika ellenére azt kell, hogy mondjam, örülök, hogy nem adtam ki rá pénzt a moziban.

Számomra ugyan az, mint az Avatar, izomból felfuttatták, a neten is állandóan mentek a reklámok, aztán akik 2havonta néznek meg filmeket, oda is voltak érte. De én, aki már látott jó pár dolgot érzékeltem, hogy ezt innen, ezt meg onnan lopták el, vagy éppen módosítva használták fel. Ez a tetovált lány is ilyen, ha a színészek nem lettek volna ennyire jók, akkor a történet maga 2/10. Így adok neki 4/10-et. Nem értem, hogy ez hol volt thriller, hiszen én egyszer sem borzongtam bele, max egy átlagos krimi. Amúgy 100%ban feminista film, a férfi szereplők 95%ban negatívak, gonoszak, vagy átverik a nőket...A nőneműek meg menekülnek előlük, bosszút állnak és folyamatosan lekezelik az erősebbik nemet. Aki szeretne egy jó filmet látni, az szerintem hagyja ki!

 

Az amerikai remake-et nézted vagy a svéd eredetit? Előbbi szerintem teljesen fölösleges, a svéd film viszont mint egy thriller a sok közül, rendben van és egy nézést mindenképp megér.

 

A Vasököl nekem túl közhelyes volt. Első tíz perc után többre számítottam volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerőseim szerint a svéd azért gyenge, mert ott meg a színészek nem adják át amit kéne és a feszültség is hiányzik a filmből. Nem mintha a remake-ben annyi lett volna...Mondjuk azt nem tudtam, hogy már a svédek is angolul beszélnek. Ennyire világnyelv lett? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A svéd eredetibe egyszerűbb, átlagosabb arcokat választottak. Nagy kirohanások vagy hagyományos értelemben vett nagy jeleneteik nincsenek a szereplőknek, amik mondjuk egy amerikai filmnél kötelező elemek szoktak lenni... viszont sokkal több hangulat van benne mint a remake-ben ami össze-vissza ugrál a két fő szál között nem hagyva hogy legalább a néző egy picit beleélje magát a szituba. A cselekményt is bénábban adagolják, a nyomozás se jön úgy át. Nem azt mondom, hogy a svéd eredeti bezzeg a thriller műfaj ne továbbja, de az legalább egy decens próbálkozás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor lehet megnézem, az európai filmek amúgy is jobban tetszenek, főleg a dániából valók. A Pusher trilógia, a Zöld Hentesek, vagy a Gengszterek fogadója igazán remek volt, ha meg drámát és thrillert akarok, akkor a Jelölt a legjobb választás. Mindegyiket dánul néztem, tanultam is jó pár szót. Mostanában régi brit horrorokat nézek, fényévekkel igényesebbek és több mondanivalójuk van, mint az amcsi tini, telefonálós, futkozós, állandóan szexelős filmeknek. Persze azért a Péntek 13 mind a 13 részét megnéztem, van valami varázsa. Akár csak a Rémálom az Elm utcában-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor lehet megnézem, az európai filmek amúgy is jobban tetszenek, főleg a dániából valók.

Szerintem egy próbát mindenképpen megér a svéd verzió. Csak azt láttam, és nekem tetszett. Lehet, hogy valóban nincs tele feszültséggel, de ez nem egy minden két percre jut egy cliffhanger típusú film.

 

Margin call (Krízispont)

Sztárparádéval operáló kellemesen rövid (bő másfél óra) sztori a válság kitörésének kezdetéről. Korrekt kis filmecske volt, szerintem azoknak is nézhető, akik nem sokat tudnak a gazdasági témákról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt nem tudtam, hogy már a svédek is angolul beszélnek. Ennyire világnyelv lett? :)

 

Véletlenül nem az angolra szinkronizált verziót szedted le? :)

 

Az amerikai verziót én jobban kedvelem... még nem láttam a svédet, csak részleteket, de a szereplők sokkal szimpatikusabbak és regényhűbbek. Noomi Rapace elég „nagydarab” a könyvben százötven centis csontkollekció Lisbethhez, Daniel Craig meg valahogy mindig is rokonszenves volt nekem. Bár a tekintetével néha lyukat tudna égetni a szemem közé.

 

Amúgy ebből minisorozatot kellett volna csinálni, úgy bontakozhatott volna ki igazán a történet. A regényt mindenkinek ajánlom, de csak akkor, ha nem látta még a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.