Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az Avatarban is az a jó, hogy betölti a képernyőt. Vannak filmek amiknél ez a hatás kifejezetten jól működik és még az élményt is feldobja.

Főleg jó nagy képernyőn. ;) Kicsit bennem van az a piszok kisördög és egy-egy pillanatra elgondolkozok azon, hogy egy 50 colos is elfért volna az ablak előtt. :D De akkor meg úgyis az 55-ös felé sóvárognék. Szóval maximálisan elégedett vagyok a 46 collal is. :D

Lassan megnézem már az "új" filmeket is. Lopott idő, Vasököl pl. :) De most olyan jó a régieket viszontlátni full hd-ben. :) Van már Jurassic Park, Mátrix, X-men, Függetlenség Napja és még sorolhatnám. Halálos Iramban széria..... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szó szerint ütős. :D

 

 

Uh, kellett nekem tegnap emlegetni Claire Danest. Elalvás előtt szokásos maratoni tíz perces álmosító tv nézésbe kezdtem volna éjfél előtt, erre föl nem belebotlottam a Film+-on a Falkába, melyben Richard Gere-el alakított egy fergetegest. :D Ez már szerelem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Divide

 

http://www.youtube.com/watch?v=iaLpieSNIfk

 

Azt kell, hogy mondjam megint találtam egy jó filmet. Már a bemutatója is azt sugallja, hogy egy föld alatti bunkerben rekedt csoport fog az életéért küzdeni, tehát ez egy dráma lesz. Aki ezt várja tőle, meg is kapja, mivel a horrorhoz, csak némiképpen van köze. Inkább azt mutatja be, hogy a reménytelenség és az erőszak, hogyan hatalmasodik el az embereken, illetve, mennyire is le tud alacsonyodni, ha a hatalom a kezében van.

A színészek remekelnek, rengeteg karaktert szerepeltetnek, mindegyik nagyban eltér a másiktól. Mindenkiről tudunk meg kisebb információkat a katasztrófa előtti életéről, de ez nem igazán mérvadó és szerintem pont jól is adagolták.

Kiemelném még a film hangeffektjeit. Csakis 1,4 gigánál nagyobb rip-el érdemes foglalkozni, az 5.1 miatt, mivel hihetetlen sokat számít néha egy balról jövő zaj, vagy robbanás. Harcolós, menekülős részeknél pedig a zene van, hogy csak hátul, vagy valamelyik oldalsóban szól, éppen ahonnan majd az ellengés érkezik...

Összességében egy nyomasztó, az emberiséget eléggé negatívan feltüntető, mégis minőségi és igényes filmről van szó... Súlyos alkotás, akik nem szeretik az olyan movikat amik nem vidáman és madárcsicsergősen végződnek, azok kerüljék el. Mindenki másnak kötelező!!!

9/10

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én akkor néztem meg, ahogy kijött DVDRip-en az amcsiknál, szóval vártam a filmet! :) Igazán megérte, nagyon jól keverik a gore és humoros jeleneteket, szerintem azon év egyik legjobb horror alkotása volt. Annyit tettnék hozzá, hogy ne magyarul nézzed, mert láttam belőle részeket így, egy ismerősnél és azon kívül, hogy bénán megválasztottak a szinkronhangok, sok a melléfordítás is, mivel nálunk ezt ZS kategóriás filmként kezelték, sajnos.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is az Életrevalókat, és meg kell, hogy mondjam, remek film volt a lebénult gazdag pasi és a hozzá nagyon nem illő ápolója sztorijáról (nem rémlik, hogy volt-e róla szó, hogy igaz történet alapján, de így még fantasztikusabb) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A franciák szerintem elég sok jó filmet készítettek, igaz vígjátékban nem valami erősek, ez üdítő kivétel volt. Nekem az egyik nagy kedvencem tőlük a Gyűlölet, jól ábrázolja a társadalmukra jellemző összetettséget és lázadási hajlamot. No, meg a zenék is jók benne! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az egyik kedvenc francia vígjátékom a címével nagyonis aktuális Kellemes húsvéti ünnepeket! Belmondoval és a szemtelenül fiatal Sophie Marceau-val. Kedvenc jelenetem mikor Belmondo magyarázkodik a rajtakapás után a feleségének. Ha tízszer nem néztem már meg ezt a részt akkor egyszer se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az egyik kedvenc francia vígjátékom a címével nagyonis aktuális Kellemes húsvéti ünnepeket! Belmondoval és a szemtelenül fiatal Sophie Marceau-val. Kedvenc jelenetem mikor Belmondo magyarázkodik a rajtakapás után a feleségének. Ha tízszer nem néztem már meg ezt a részt akkor egyszer se.

Én is imádom. :D

 

- Azok ketten már elmentek?

- Nem, azok ketten még nem mentek el!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is az Életrevalókat, és meg kell, hogy mondjam, remek film volt a lebénult gazdag pasi és a hozzá nagyon nem illő ápolója sztorijáról (nem rémlik, hogy volt-e róla szó, hogy igaz történet alapján, de így még fantasztikusabb) :)

Örülök, hogy tetszett. :) Nekem is az egyik legfelemelőbb moziélményem volt mostanában. Tanulhatna a "szereplőktől" sok ember arról, hogy érdemes látni a dolgokat az életben.

 

 

Nekem az egyik kedvenc francia vígjátékom a címével nagyonis aktuális Kellemes húsvéti ünnepeket! Belmondoval és a szemtelenül fiatal Sophie Marceau-val. Kedvenc jelenetem mikor Belmondo magyarázkodik a rajtakapás után a feleségének. Ha tízszer nem néztem már meg ezt a részt akkor egyszer se.

Csatlakozom, én is nagyon szeretem, és eszembe is juttattad, hogy milyen régen láttam. Itt az ideje leporolni. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az egyik nagy kedvencem tőlük a Gyűlölet, jól ábrázolja a társadalmukra jellemző összetettséget és lázadási hajlamot. No, meg a zenék is jók benne! :)

Nagyon régóta ott van a gépemen, csak még nem néztem meg (jó pár másik filmmel együtt). Mivel lassan elfogynak az aktualitások, valamikor még a közeljövőben sort kerítek rá (persze ehhez az is kell, hogy az új filmek között ne találjak kedvemre valót :hehe: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luis De Funesről nekem a csendőr filmjei jutnak az eszembe és persze az ételkrikikus szerepköre. A leginkább amire emlékszem, az a ufós volt, amikor a "csendőrök" berozsdásodtak és így buktak le. De ezeket fiatalon láttam, ma már nem biztos, hogy meg tudnám nézni. Amúgy remek színész volt, nyugodjék békében.

A Kellemes húsvéti ünnepeket még kazin van meg, nekem a vége a kedvencem, amikor ideges lesz és beül a kocsiba, aztán végigrombolja a fél várost, meg beugrat az üvegfalon. :)

A Gyűlöletet mindenképpen érdemes megnézni, később sok film lopott belőle ötleteket és Hip-Hop, Break zenéket tolnak legtöbbször. A kedvenc, mikor a DJ kinyitja az ablakot és két kocsi méretű hangfalból szól a zene, közben távolodik a kamera és mutatják a betongettót. Magyarul asszem Csonka András az egyik szinkronhang...humoros lehet! :) Akkezdet Phiai együttes idézget belőle és az egyik tag neve is innen van.

A franciák amúgy mostanában inkább horrorban utaznak, nemrég láttam a Mutants filmjüket, alapban egy fertőzéses, zombifilm, de egyedi és érdekes megközelítésből, izgalmas is volt. Mégis nagy kedvenc a The Horde, na, az igazi mészárszék, jó karakterek, az egész kb. egy tömbházban játszódik!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Franciából nálam is De Funes az alap. Nekem is inkább a csendőr-széria ugrik be róla. Azok tőle az elsőszámú favoritjaim. Plusz azokhoz az "Egy kis kiruccanás" és a "Heves jeges" még vígan odacsapódik. Meg talán még a "Jakob rabbi kalandjai". Hosszú idő után néhány hónapja néztem meg legutóbb és azt vettem észre hogy még mindig bejön.

Hatalmas például az amikor a Saint-Tropezi csendőrben besétál a nudisták közé és elkezdi tőlük követelni a papírjaikat. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott volt az Oscar filmje is, abból szeritnem a Szilveszter Szalonnás jobban sikerült, vagyis nekem jobban bejön. :)

Amikor már idősebb volt, láttam tőle egy olyan filmet, hogy ketten éltek egy házban és elvitték őket az ufók, vagy valami ilyesmi, sajnos már nem emlékszem rá, ez melyik filmje volt? Ha jól tudom, ez nem annyira vígjáték, vagyis mondanivaló terén alaposabb volt, mint a többi filmje.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor már idősebb volt, láttam tőle egy olyan filmet, hogy ketten éltek egy házban és elvitték őket az ufók, vagy valami ilyesmi, sajnos már nem emlékszem rá, ez melyik filmje volt? Ha jól tudom, ez nem annyira vígjáték, vagyis mondanivaló terén alaposabb volt, mint a többi filmje.

Az a Káposztaleves. Én a lentebb általam említetteken kívül nem igazán bírok mást tőle. A Fantomasok még bejövögetnek de más nem jut eszembe ami bármennyire is tetszene. Jó néhányat nem láttam még teljesen és olyan is van valamennyi amiből még semmit se láttam. Az Oscar az utóbbi csoportba tartozik míg a káposztás az előbbibe. Valamikor ideje lenne már bepótolnom a kimaradtakat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Pierre Richard-al is az a gondom, ami pl. Steve Martin-al. Hiába mondják rájuk sokan, hogy viccesek, meg ez a filmjük olyan jó, meg annyit nevettek rajta. Többször is láttam a Monty Python filmeket és a sorozatot magát is, rengeteg jelenetet és színészi játékot vettek át tőlük. Ez a gyatyás jelenet is tök ismerős volt, csak egy kicsit más hozzáállásban, mivel ott a szereplő valami tök jelentéktelen dolgot akart venni és mégis végig úgy adták elő a fiúk, hogy tök megalázó volt a számára. :)

 

Ennél viccesebb jelenet elég kevés van:

http://www.youtube.com/watch?v=hTXn0JSqwxc

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Richard-t is bírom bár nem annyira mint de Funes-t. Az Esernyőtrükkön és a Balfácánon kívül más nemigen jön be tőle. Azokon kívül talán csak a magas szőke férfisakat és a félénkeset láttam még valamikor régen de azok nem igazán fogtak meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az egyik kedvenc francia vígjátékom a címével nagyonis aktuális Kellemes húsvéti ünnepeket! Belmondoval és a szemtelenül fiatal Sophie Marceau-val. Kedvenc jelenetem mikor Belmondo magyarázkodik a rajtakapás után a feleségének. Ha tízszer nem néztem már meg ezt a részt akkor egyszer se.

 

 

Ne is mondd. Hatalmas film. Anno moziban is láttam. Van még egy nagyon jó jelenet. Mikor Belmondo kórházi pizsamában nekirohan az üvegnek az utcán és ami utána következik az fergeteges. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.