Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

 

Amúgy ma megint megnézem a Prometheust egy haverral. Kíváncsi leszek, másodszor hogyan alakul a film a szememben.

 

Nekem sem ártana egy vesegörcs nélküli megtekintés... bár eleve úgy terveztem, hogy minimum 2x megnézem moziban... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Pandorum volt az a film, ami visszahozta az Alien filmek hangulatát. Zárt terek, félelmetes, sötét helyszínek, menekülés, árulás, fordulatok. De míg az Alien filmek hullámoztak akció és rettegés terén, addig a Pandorum alatt folyamatosan féltem és azt kell, hogy mondjam, öteltességben és díszletekben, kivitelezésben jobb, mint bármelyik Idegen film. Lehet rám érte a követ dobálni, de annak a folytatását jobban várom, mint bármelyik Sci-Fi horrorét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a Pandorum nekem is nagyon bejött a hangulata miatt. Bár szerintem az sem félelmetes (bár nekem már mi az? :)), de nagyon ott van. Egyedül az nem tetszett benne, hogy emberek a szörnyek. Viszont semelyik Alien filmet nem szárnyalja túl. Csak a két AVP filmet. Ez olyan biztos, minthogy ma szombat van. (Szombat van, ugye? :)) Már csak azért sem, amit fentebb írtam. Az Alienben egy szörnyeteg van, a Pandorumban meg kicsit torz emberek, plusz a Pandorum mindenképpen egy alien klón film, eredetiség egy csöpp, annyi nincs benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a magyarázatot. Mivel így kezdtem bele, először végignézem a mozikba került verziót, majd a bővített, rendezői változattal is szerencsét próbálok, feltéve, ha ráakadok. A jelenetek eltávolítását általában kevésbé díjazom, mint a bővítést, de tény és való, hogy az 1. részben ('79-es verzió) jó néhány olyan akad, ami lassítja a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien 1. része kipipálva, érdekes módon, most sokkal jobban tetszett, mint első alkalommal. Holnap folytatom is tovább.

 

Viszont újabb kérdés merült fel bennem... mi a helyzet a rendezői változattal/változatokkal (mert mind a 4 filmhez készült, ha jól értesültem). Utánaolvastam a filmnek, és mint kiderült, 2003-ban Ridley Scott készített egy rendezői változatot, amiből kivágta az "időhúzósabb" jeleneteket, és megtoldotta néhány újjal is. Bár Scott állítólag a régebbi, 1979-es verziót tartja víziói tökéletes megvalósulásának.

A második rész már negyed órával hosszabb... A harmadik bővített verziójáról csak azt olvastam, hogy teljesen újraértelmezi a filmet. Konkrétumokat nem akartam olvasni, legyen némi meglepetés is a cselekményt illetően.

Sajnos (?) nekem a mozis változat van meg az eddigi 2 részből, amire szert tettem.

 

 

Lemezenként 500 ft-ért + posta megkapod tőlem az Alien 1-4 gyári DVD-ket. Mindegyik tartalmazza a mozis és a bővített filmeket.

 

Tok, borító nincs hozzájuk. Írj, ha érdekel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus

 

Nagyon kellene gondolkodnom, ha hibát akarnék benn kereseni. Egészen kiváló, több rétegű, baromira látványos sci-fi, Ridley Scott újabb remekműve. Persze, elsőre mindenki azt kérdezi, ez most Alien előzmény-e. A válaszom: számomra határozottan IGEN. Minden egyes percén érezni a kapcsolatot, az egész hangulat, az először csak halvány, majd később teljesen nyilvánvaló utalások erősítik ezt. Való igaz, hogy nem az LV-426-on járunk, de minden más, talált élőlény és gép megalapozza a kapcsolatot.

Ugyanakkor annak, aki nem Alien-fan, annak is remek szórakozás lehet, nagyon jó karakterek, elképesztően prrofin megcsinált látvány, izgalamas kis sztori, sejtelmesség, némi csavar, s mindenekelőt egy többféleképp értelmezhető gondolat a Teremtésről. Amolyan Däniken módra. Számomra azonban a teremtés ez esetben az Alienek teremtését jelentette – mint ahogy a végén felszálló hajó számomra az LV-426-ra megy… Kiváló film, szigorúan moziban nézendő, a 3D, a látvány, no meg a hang miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Eden Lake? Valamiért kimaradt eddig... de pótolom, köszi az ajánlást! :)

 

 

 

Annak ellenére, hogy nagyon sokan istenítik, vigyázz az Eden Lake-kel. Semmi több, mint egy agyatlan, erdőben futkozós kliséhalmaz, ésszerűtlen döntésekkel, s némi moralizálással a végén. Számomra max 50%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Készülhetne több ilyen kliséhalmaz.... szerintem kifejezetten jó lett. A vége egyébként mitől moralizálás?

 

 

Nem tudom, engem az elejétől zavart a párocska abnormális, naiv viselkedése - adott szituban biztos nem maradtam volna ott.

 

Persze, akkor nincs film. A mondanivaló egyébként lejött, de még csak Eden Lake-re sem kell menni hozzá, ez itthon is megvan. Valami hitelesebb sztori kellett volna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus

 

Nagyon kellene gondolkodnom, ha hibát akarnék benn kereseni. Egészen kiváló, több rétegű, baromira látványos sci-fi, Ridley Scott újabb remekműve. Persze, elsőre mindenki azt kérdezi, ez most Alien előzmény-e. A válaszom: számomra határozottan IGEN. Minden egyes percén érezni a kapcsolatot, az egész hangulat, az először csak halvány, majd később teljesen nyilvánvaló utalások erősítik ezt. Való igaz, hogy nem az LV-426-on járunk, de minden más, talált élőlény és gép megalapozza a kapcsolatot.

Ugyanakkor annak, aki nem Alien-fan, annak is remek szórakozás lehet, nagyon jó karakterek, elképesztően prrofin megcsinált látvány, izgalamas kis sztori, sejtelmesség, némi csavar, s mindenekelőt egy többféleképp értelmezhető gondolat a Teremtésről. Amolyan Däniken módra. Számomra azonban a teremtés ez esetben az Alienek teremtését jelentette – mint ahogy a végén felszálló hajó számomra az LV-426-ra megy… Kiváló film, szigorúan moziban nézendő, a 3D, a látvány, no meg a hang miatt.

 

:clap:

 

Ami az Eden Lake-et illeti, Michael miatt fogom elsősorban megnézni, de még be sem szereztem a filmet. Amint meglesz és megnéztem írok róla pár sort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más.

Cinema City Pécs Plaza menjen a manóba hogy nem adta a Mindenki szereti a bálnákat-ot. A végén a jégtörős jelenetet 3D-ben kellett volna nézni!

(De komolyan. Mire van a 3D ha nem arra hogy egy orosz jégtörőhajó teljes gázzal nekihajtson egy tizenöt méter magas jégtorlasznak? Mindezt szemből kamerázva persze?)

Szóval, látványra, a Mindenki szereti... nekem a moziélmény ígérete lett volna, amit muszáj moziban nézni. Erre föl, várnom kellett hogy egy kollégám letöltse "fél képernyőt sem tölti ki"-ben. Persze lehet, hogy nagyban jobban kijönnek azok a filmhibák amik ekkorában nem látszanak, nem érvényesülnek. De akkor is....! Ami a cselekményt illeti: a tényleg valós történteket megörökítő könyvhöz képest kicsit el-hollywoodizálták a befejezést (a valóságban senki nem látta hogy a bálnák átjutottak a torlaszon. Ja, és a valóságban két orosz jégtörő volt ott, a Makarov Admirális konkrétan tört, a Vladimir Arsenyev pedig tisztán tartotta a vizet mögötte.) A Sarah Palin kameó nem tűnt fel, csak a végén a stáblista említette, de amikor újranézem majd igyekszem odafigyelni. A végén jó ötlet volt a valós híradó-felvételek bejátszása és a valódi szereplők mutatása. Össz benyomás? Ezeknek a bálnáknak küldetése volt. Sok pénz ment el, ami közvetlenül talán tényleg ki lett hajítva az ablakon, de bizony az ember néha TÉNYLEG képes összefogni valami jó cél érdekében, még közös ellenség sem kell hozzá. (Hacsak a jeget nem tekintjük annak.) Az amcsi híradó tényleg tudósított az orosz jégtörőről, de az ami helikopter is vitt orosz híradósokat légi felvételeket készíteni.

http://www.mcclatchydc.com/2012/02/03/137755/the-real-story-behind-big-miracle.html

Kedvenc mondat: "Gorby? Itt Ronnie."

Majd apámat megkérem h fordítsa le az orosz szöveget. Szinkronosok biztos abból indultak ki hogy nálunk úgyis mindenkit tanítottak oroszul, ezesetben én túl fiatal vagyok a filmhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akkor is öreg már. :D

Azt üzeni, hogy téged azért még :fuckoff::D

Amúgy én sem szeretném ha több T filmben szerepelne, a T4ben elég is volt annyi, de igazából nem is kéne több film mert már egyre gyengusabbak.

De az EXP2 durvás lesz! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A T4-el mai napig nem értem, mi a gond... A 3. résznél jóval erősebb lett. Csupán érezhető a témaváltás, ennyi. A T2 (de még talán a T1 is) elég magasra tette a mércét az utókor számára. A gond az, hogy értelmetlen módon, legtöbben a 2. filmhez méricskélik a későbbieket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdem én, van értelme új filmet készíteni ha nem tudjuk megugrani az előző színvonalát? Ha Ti készítenétek. :) De azzal én is egyet értek, hogy a TS jobb mint a 3.

Persze hogy van. Az a kérdés, mit csinálnál a folytatás-film helyett? Egy másik filmet, talán. Amihez mindent elölről kell kezdeni, stáb összeválogatása, design, alapsztori, forgatókönyv, reklámkampány (utóbbit jó esetben "Az xy film alkotóitól" mottóval) és kérdéses hogy mennyire lesz népszerű. Egy folytatásnál a stáb legalább egy része adott, van egy alap "világ" amit csak folytatni kell (jó esetben még jobban kidolgozni, rossz esetben ellentmondani vele) és akinek tetszett az előző az jó eséllyel minimum érdeklődik a folytatás iránt, és ha nem nagyon rontják el a fillmet, akkor tuti hogy megnézi. Szóval simán megéri annyi bőrt lehúzni egy filmről amennyit csak lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze hogy van. Az a kérdés, mit csinálnál a folytatás-film helyett? Egy másik filmet, talán. Amihez mindent elölről kell kezdeni, stáb összeválogatása, design, alapsztori, forgatókönyv, reklámkampány (utóbbit jó esetben "Az xy film alkotóitól" mottóval) és kérdéses hogy mennyire lesz népszerű. Egy folytatásnál a stáb legalább egy része adott, van egy alap "világ" amit csak folytatni kell (jó esetben még jobban kidolgozni, rossz esetben ellentmondani vele) és akinek tetszett az előző az jó eséllyel minimum érdeklődik a folytatás iránt, és ha nem nagyon rontják el a fillmet, akkor tuti hogy megnézi. Szóval simán megéri annyi bőrt lehúzni egy filmről amennyit csak lehet.

Na jó de én most nem ezt kérdeztem, mert nyilván annyi Shrek, v stb filmet lehet összehozni amennyit akarnak, mert hozza a pénzt rendesen, hanem hogy van e értelme, ha tudod hogy amit csinálsz rosszabb lesz mint az előző. Pl T3. Tudják hogy szinte lehetlen megugrani azt a szintet, mégis megcsinálják. De ha nem is lesz jobb, legalább azt a minőséget tartsák. Expendables 1, szuper volt, 2 még jobb lesz, na annak van értelme. Ilyenekre gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.