Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

No megnéztem az Avengerst. Jó volt, főleg az akciók voltak kiválóak. Nem vagyok nagy képregény fan, így annyira azért nem hagyott mély nyomott bennem. Pl. szerintem a Thor sokkal jobb volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a választ!

Tehát, ha jól értem: Alien (rendezői), Aliens (rendezői), Alien³ (mozis), Alien: Resurrection (mozis)

Bár az még homály, hogy ha Scott jelenleg az eredeti 1. részt tartja elképzelései megtestesülésének, miért a rendezői a hivatalos.

Bár még nem láttam a SE-ket, olvastam a bővített jelenetekről, ami alapján helytállónak tartom a hivatalos felállást.

Az 1-2. rész bővítései pluszt adnak a filmhez, míg a 3-4., hát...

egyedül a ki nem kelő királynőt tartottam valamennyire logikus változtatásnak az Alien³ SE-ben, a kutya ökörre való cseréje előtt viszont a mai napig értetlenül állok.

 

Az Alien3 bővített változata ér a legtöbbet, szóval valamit nagyon félreolvastál. :) Harminc perccel hosszabb a film, komplett új sztoriszál van benne, több karakter is más megvilágításba kerül. Az Aliens bővítései smafuk ahhoz képest. És nem SE, hanem AC, mint írtam, Assembly Cut. Bár ezek a megnevezések amúgy is hülyeségek.

 

A ki nem kelő királynő nem logikus, egy kicsit sem. Kalapos és megbocsáthatatlan baromság, a széria dramaturgiájának totális elcseszése. A kutya lecserélése meg a film dramaturgiájának elszúrása, de alapjáraton ez volt az eredeti koncepció, ezért választották ezt. Fincher csak az utóforgatáson változtatta meg.

 

Mindegyik rész mindegyik változata hivatalos, a kettő együtt adja a kánont. Főleg mert egy kivétellel a bővített változatok nem csorbultak, így ha a bővítettet hivatalosnak vesszük, akkor egyértelműen az eredeti is az. Az Alien az egyetlen, ahol vágtak ki jeleneteket (Scott :fuckoff: ). Amúgy az Alienhez sem tesz többet hozzá az a néhány új jelenet, mint az AR-hez. Valódi, érdemi változás csak az Aliensben és az A3-ban van.

 

No megnéztem az Avengerst. Jó volt, főleg az akciók voltak kiválóak. Nem vagyok nagy képregény fan, így annyira azért nem hagyott mély nyomott bennem. Pl. szerintem a Thor sokkal jobb volt.

:o No persze ízlés kérdése. Ugyan nekem nagyon tetszett a Thor is, de az Avengerst minden szempontból százszor jobb filmnek tartom (és én sem vagyok képregényfan, sőt...).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:o No persze ízlés kérdése. Ugyan nekem nagyon tetszett a Thor is, de az Avengerst minden szempontból százszor jobb filmnek tartom (és én sem vagyok képregényfan, sőt...).

Szerintem a Thor hangulatosabb volt Asgarddal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Thor hangulatosabb volt Asgarddal.

Az biztos, Asgard nagyon fain kis hely lett. Csak sajnos beleszőttek a sztoriba egy amerikai porfészket, és az már erősen degradálja a film hangulatát. Ami még nem tetszik benne, hogy elkapkodták Thor változását, azt kicsit lehetett volna még gyúrni. Így az Avengers a karakterek miatt megelőzi, de hála Odinnak, abban is benne van Thor. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért magasan van a léc. Megmondom őszintén én nem látok akkora potenciált a sztoriban, hogy abból valami ennyire zseniálisat lehessen kihozni mint amilyennek promózzák.

 

 

Az a baj hogy a storyt nem is ismerjük. Bane fog öldökölni meg terrorizálni a lakosságot, na meg Batmant néha elveri. Pont ezért várom hogy ebből mit fog kihozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj hogy a storyt nem is ismerjük. Bane fog öldökölni meg terrorizálni a lakosságot, na meg Batmant néha elveri. Pont ezért várom hogy ebből mit fog kihozni.

 

Én is kíváncsi leszek erre, főleg, hogy Bane karaktere mindig is az egyik kedvenc gonoszom volt Gotham-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alien3 bővített változata ér a legtöbbet, szóval valamit nagyon félreolvastál. :) Harminc perccel hosszabb a film, komplett új sztoriszál van benne, több karakter is más megvilágításba kerül. Az Aliens bővítései smafuk ahhoz képest. És nem SE, hanem AC, mint írtam, Assembly Cut. Bár ezek a megnevezések amúgy is hülyeségek.

 

A ki nem kelő királynő nem logikus, egy kicsit sem. Kalapos és megbocsáthatatlan baromság, a széria dramaturgiájának totális elcseszése. A kutya lecserélése meg a film dramaturgiájának elszúrása, de alapjáraton ez volt az eredeti koncepció, ezért választották ezt. Fincher csak az utóforgatáson változtatta meg.

 

Mindegyik rész mindegyik változata hivatalos, a kettő együtt adja a kánont. Főleg mert egy kivétellel a bővített változatok nem csorbultak, így ha a bővítettet hivatalosnak vesszük, akkor egyértelműen az eredeti is az. Az Alien az egyetlen, ahol vágtak ki jeleneteket (Scott :fuckoff: ). Amúgy az Alienhez sem tesz többet hozzá az a néhány új jelenet, mint az AR-hez. Valódi, érdemi változás csak az Aliensben és az A3-ban van.

A3

 

A ki nem kelő királynő eleinte nekem se tetszett, mivel az eredeti verzió sokkal drámaibb és látványosabb. Így viszont épp azzal válik drámaibbá Ripley önfeláldozása, hogy volt választása (persze erről ő nem tudhatott biztosat, most rajtunk, nézőkön a hangsúly). Reális esély volt rá, hogy a cég hajójára érve kioperálják belőle az idegent (ami a Resurrectiont figyelembe véve az alany halála nélkül is lehetséges), így Ripley életben maradhatott volna. Azzal viszont, hogy ugrás után kidugja a fejét a dög, nem volt sok választása Ripley-nek a túlélés tekintetében. Vagy meghal, ahogy történt, vagy úton a hajó felé kitör belőle a királynő és nagy valószínűséggel elmenekül, vagy a katonák lövik szitává.

Tehát, a bővített verzióban az élete árán gátolja meg a WYC-t, hogy kezükbe kerüljön a xeno, míg az eredetiben így is úgy is meghalt volna, független attól, hogy dönt.

 

Tudom, apróság és a történetet tekintve nem sok vizet zavar, de a kutyából, vagy az ökörből születő xeno a "hivatalos"? Mivel a bővítettben a kutyát teljesen eltüntették. A lény viszont felveszi a gazdatest tulajdonságainak egy részét, így már azért nem mindegy. Főleg azért nem, mert nekem előbb jut eszembe kutya arról a dögről, mint ökör. De ha jól tudom, a neve is "dogalien".

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ripley mindkét változatban 100%-osan halott. A magyarázatod két okból sánta.

1) Azért mert abban a harminc másodpercben nem kelt ki, mi a garancia rá, hogy a harmincegyedikben nem bújik elő? Ripley mindkét változatban közli, hogy már érzi, hogy mozog, onnantól kezdve az alanynak percei vannak. Erős a gyanúm, hogy a kohó ajtajáig nem jutott volna el, nemhogy a Patnára.

2) A WYC szerinted megkönyörült volna rajta? Az a Társaság, amely addigra lemészároltatott 202 embert? Majd pont azt hagyják életben, aki felelős azért, hogy ötvenhét éve nem tudnak hozzájutni a dögjükhöz, és mellesleg több milliárdos anyagi kárt okozott nekik, ráadásul szemtanú. A műtősök létében is kételkedem, simán kitellett volna belőlük, hogy megvárják, míg kibújik. De ha ennyire azért nem is volt kegyetlen Michael (bár szerintem ennyire az volt, hisz előhozta a gyerek témát, és ez Amy és Nyuszi halála után - amiért mindkét esetben pont a WYC a felelős - nagyjából tőr lehetett Ripley szívébe), az fix, hogy a műtétből Ripley már nem ébredt volna fel.

 

Az AR-ben sem akarta Perez tábornok életben hagyni. Ne feledd, amikor a folyosón mennek a királynőhöz, konkrétan kijelenti, hogy likvidálni akarja. (A könyvben van egy jelenet, amiben külön le is cseszi Wrent, amiért életben hagyta.) Csak Wren és Gediman lebeszélik, mert érdekesnek találják. "Váratlan eredmény, amire a keresztezéskor nem is számítottunk." És még ezután is tisztázza Perez, hogyha Ripley csak sandán néz rá, megöleti. Szóval, bár ki lehetne műteni (valószínűleg már Kane-ből is ki tudta volna venni Ash, pláne ha mindehhez hozzávesszük a Prometheusban látottakat), Ripley-t és a klónját sem akarták életben hagyni. Nyolcaskának az volt a mázlija, hogy részben xeno lett, de az igazi Ripley-nek ezek a képességei nem voltak meg.

 

A kutya a hivatalos, bár a dogalien név nem az. Hivatalosan runner a neve (mivel a könyvben is Babe-ből kel ki, és az Alien franchise-ban a filmregények is kánonnak számítanak -> főleg mert alig térnek el a filmektől).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még nem tetszik benne, hogy elkapkodták Thor változását, azt kicsit lehetett volna még gyúrni.

Kicsit sokat lehetett volna gyúrni rajta, nagyon kapkodósra sikerült, ez a fő bajom azzal a filmmel. Másodsorban pedig az, hogy mostanában nem igazán érdekelnek a képregényfilmek. Öregszem, vagy mi :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minap megnéztem az Indy 1 -st és 4-et. Ezek a legjobbak szerintem. A legutóbbi résszel sincs semmi baj. 100% -ban hozza a színvonalat. Akik fröcsögnek, mondván a régiek mennyivel jobbak azok vajon milyen filmet láttak anno? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A minap megnéztem az Indy 1 -st és 4-et. Ezek a legjobbak szerintem. A legutóbbi résszel sincs semmi baj. 100% -ban hozza a színvonalat. Akik fröcsögnek, mondván a régiek mennyivel jobbak azok vajon milyen filmet láttak anno? :D

Nekem bejött az Indy 4. része, passzol a többihez. A fröcsögőknek az UFO nyilván kevésbé volt hihető elem, mint a Frigyláda vagy a Szent Grál... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves filmszerető fórumtársak!

 

Tessék regisztrálni és játszani, bár az első forduló kvízkérdései szerintem kimondotan nehezek...

 

http://www.mozikviz.cinemacity.hu/

Érdekesnek tűnik, a demo ment hiba nélkül, de gondolom, az éles játék már nem lenne ennyire egyszerű :) Lehet, hogy holnap regisztrálok, még meglátom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesnek tűnik, a demo ment hiba nélkül, de gondolom, az éles játék már nem lenne ennyire egyszerű :) Lehet, hogy holnap regisztrálok, még meglátom.

 

Tényleg... a demo nekem is 10/10 lett. Élesben más.

 

Egyébként ilyen volt tavaly is. A sci-fi, 3D és fantasy filmekben elsőre megcsináltam a 10/10-et, ellenben a magyar filmeket meg a romantikusakat simán buktam. Nehéz. Az idei tán még nehezebb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rambókból is az első és a negyedik rész mestermű, a második szódával elmegy, de a harmadik iszonyat gáz, viszont van egy nagyon szép monológja az afgán nép temperamentumáról, amit mai szemmel füllel hallgatva nem bírom ki, hogy ne sírva röhögjek rajta.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kedves filmszerető fórumtársak!

 

Tessék regisztrálni és játszani, bár az első forduló kvízkérdései szerintem kimondotan nehezek...

 

http://www.mozikviz.cinemacity.hu/

A demo-t most én is kipróbáltam, és nagy meglepetésre 10/10 lett. :) Bevallom, pár esetben tippeltem. :D

Megpróbálom az éles verziót is. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rambókból is az első és a negyedik rész mestermű, a második szódával elmegy, de a harmadik iszonyat gáz, viszont van egy nagyon szép monológja az afgán nép temperamentumáról, amit mai szemmel füllel hallgatva nem bírom ki, hogy ne sírva röhögjek rajta.

 

 

Nem: A 3.-ban legszebb párbeszéd:

 

Ruszki góré: Ki ez a Rambo valami isten?

Trautman: Nem mert Isten könyörületes, ő viszont nem lesz az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most lett vége. Még mindig üt. Igen furcsa belegondolni hogy ezen felkelőkből lett a Talibán. De hát ők nem az afgán nép és a mai Rambok írtják őket. Az eredeti Rambo igazságos volt. A szovjeteket kizavarta. A maiak is azok. Most olvastam hogy az amerikai különleges alakulatok maradnak Afganisztánban a fő haderő kivonása után is és jön a rendcsinálás. Ugye nem kell mondanom hogy egy Navy Seals alakulatot ha meglátsz halott vagy. Egyszer csak rend lesz Adfganisztánban.

Annyira szép ez a történet hogy majd meg fogják írni.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dean Devlin, producer elmondta, hogy reménye szerint folytathatja az 1994-es Stargate-mozifilmet, mert terveztek 2-3. részt is, csak a sorozat miatt nem csinálhatták meg. Most pedig végre lenne lehetőségük végigmesélni a történetet.

Untitled2.gif

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.