Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Denthez...

 

 

A filmből ugye kiderül, hogy Harveyt már korábban is nevezték Kétarcúnak, aminek valószínűleg alapja is volt. + láthattuk, hogy Joker egyik emberével egy szűk sikátorban hogy bánt (ott dobta fél kétszer az érmet, amikor fegyverrel fenyegette azt a bűnözőt, aztán Batman közbeszólt ugye.) Alapvetően benne volt ez a kettőség, innen a név is. Erősebb volt benne a törvények tisztelete és az igazság győzelemre juttatása törvényes módon, de mindaz, amit átélt átbillentette a kapcsolót és a Kétarcú személyiségéből a sötétebbik felé billent értelemszerűen. Joker pedig megtette a végső "lökést", hogy lerántsa a Fehér Lovagot "Batman és a saját szintjére" elszabadítva így a Kétarcút!

 

Gordonnal kapcsolatban, nem érzem, hogy olyan epikus bűnt követett volna el Gordon annak ellenére is, hogy nyilvánvalóan részese volt ő is az előállt helyzetnek.... pont az történt, amit Batman is mondott, hogy a hármuk által (Batman, Dent, Gordon) meghozott döntés áldozata lett Rachel. Gordon nyilvánvalóan nem akart rosszat senkinek, túl jó és becsületes ember ő ahhoz! De épp ez a mulasztása (az embereit nem világította át alaposan és szükség esetén nem cserélte le őket) adott lehetőséget Jokernek arra, hogy tervét a látottak alapján tudja tető alá hozni, persze ehhez a tervhez tucatnyi más dolognak is klappolni kellett. Ha Gordon leváltja az embereit tisztességesekre, Joker valószínűleg akkor is véghez vitte volna a tervét, csak némiképp másképpen, annyi történt volna, hogy Gordonnak akkor valóban nem lett volna szerepe az eseményekben, legalábbis nem annyi, mint egyébként!

 

Érdekes, de én Dent karaterét nagyon csíptem.

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan szinten elment a filmtől a kedvem hogy az előbb azt fontolgattam hogy lemondom a mozit. De mivel megigértem elmegyek, de már tudom hogy egy rakás nullát fogok látni. Miért kellett Nolannek ennyire elrontania? A sráccal nagyon egyetértünk a filmek terén és ha ő azt mondja akkor úgyis van. Mindenki felért a 3, részre Nolan meg elrontotta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, Riddick, pontosan így látom én is!

 

Frenkie: a saját véleményedre adj, ne másokéra.

 

 

Akkor egyetértesz abban is hogy Gordon nem volt hibás mert ha le is cseréli a rendőröket Joker megtalálta volna a módját ugyanennek az aljas tervnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értelek, Frenkie! Mivel győztek meg ennyire úgy, hogy még nem is láttad? Mivel rontotta el Nolan? Egyre kíváncsibbá teszel... mert én nem láttam ilyet a filmben!

 

 

Nem ér fel a tdk-hoz. Most gondold el hogyha az EP3 nem érne fel az EP2-höz. A filmeknél a katarzisnak a 3, részre kéne esnie, amikor minden kiderül amikor minden a helyére kerül. De ha nem ér fel a 2. részhez akkor ott nagy gáz van, mert felül kéne múlnia.

Mindegy engem már ez nem érdekel, tucatfilm és kész. Köszönjük Nolan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A baj az Frenkie, hogy attól, hogyha úgy tett volna (de nem tett) még nem mentesíti a felelősség alól. Sajnos része volt abban, hogy az események így alakultak ahogy, ez a filmben is elhangzik, Batman szájából. 3 felelős van, az pedig Batman, Dent és Gordon. És ez így is van. Ezzel nem akarom se bántani, se elítélni Gordont. Ő is ember és hibázhat... pláne egy ilyen őrült helyzetben.

 

Ezzel 100%-ig nem értek egyet Frenkie, és nem hittem volna, hogy ennyire befolyásolható a véleményed. :( Én azt mondom, hogy felért hozzá, sőt, túl is szárnyalta a szememben. De nem, ismétlem NEM önmagában kell vizsgálni a filmet és úgy méricskélni a korábbi részekhez. Az EPIII sem lett volna sok minden önmagában. Nem! Úgy kell nézni, hogy ez egy trilógia záró darabja, ami valami elképesztően csodálatos lezárást ad a Filmnek (igen így nagybetűvel) és az egész Trilógiának! Én az éjféli premier óta ezen pörgök és már vágom a centit, hogy mikor nézhetem meg újra...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A baj az Frenkie, hogy attól, hogyha úgy tett volna (de nem tett) még nem mentesíti a felelősség alól. Sajnos része volt abban, hogy az események így alakultak ahogy, ez a filmben is elhangzik, Batman szájából. 3 felelős van, az pedig Batman, Dent és Gordon. És ez így is van. Ezzel nem akarom se bántani, se elítélni Gordont. Ő is ember és hibázhat... pláne úgy ilyen helyzetben.

 

Ezzel 100%-ig nem értek egyet Frenkie, és nem hittem volna, hogy ennyire befolyásolható a véleményed. :(

 

 

Öszintén megírjam a véleményem? Csütörtök óta más sem folyik itt vagy a nagyobb médiaportálokon hogy jó-jó DE. Nem csak a haverom vette el a kedvem. Egyedűl te írtál róla nagyon jókat. A többiek hát jó DE a Begins jobb meg hát a TDK az űberf*sza. Én azt vártam ettől a filmtől hogy Bane keményebb aljasabb legyen mint Joker, legyen sokkal reményveszettebb mint a TDK és a vége akkora katarzist adjon hogy az emberek azt mondják ez az évezred filmje. De nem mondták. Csak a fanyalgás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az elmúlt néhány év jelentősen átformált bizonyos területeken, és bizony sokszor Ody, Donát, Dzséjt (és mág említhetnék 1-2 nevet) javaslatai, tippjei alakították ki bennem azt, hogy NE foglalkozzak azzal, hogy valamit sokan fikáznak. Az EP1-et (sőt a teljes SW Prequelt) is rengetegen fikázzák már több, mint 13 éve és ez a mai napig nagy divat. De mi tudjuk, hogy alapvetően nincs igazuk, de még ha valamiben igazuk is van, mi másképpen látjuk és kész. Nehogy már mások döntésk el nekem mi tetszik vagy mi nem, pláne úgy, hogy nem is láttam a szóban forgó művet. Igen, én vállalom az abszolút elfogult rajongásomat a nolani Trilógia iránt. Lehet, már túlzás, de ez az én 100%-os, minden külső befolyástól mentes egyéni és szuverén véleményem és minden más hidegen hagy. Az, hogy te így vélekedsz a nélkül, hogy a saját szemeddel láttad volna a Filmet az én véleményemen mit sem változtat, csak sajnálom, hogy saját magadat hergeled és fosztod meg egy olyan élménytől, aminél sokkal nagyobb az esély arra, hogy tetszen, mint sem, hogy nem. De te tudod...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, függetlenül attól, hogy ki mit mond, kritikusok hogyan vélekednek... hisz ma már mindenki filmesztéta ugyebár.... tehát mindezeket nyugodtan félre lehet tenni! Nolan a The Dark Knight Trilógiával filmtörténeti mérföldkövet állított fel és persze csúcsokat is. Az, amit ez az ember letett az asztalra azt rengeteg filmes szakember és rendező maximum csak irigyelheti, mert elérni ilyen vagy hasonló szintet nagyon nehéz lesz! Ezt ki merem bátran jelenteni, még akkor is, ha nem értenek vele egyet sokan! És ahhoz, hogy ezt valóban ki merjem így jelenti, ahhoz kellett a TDKR! Mert sokkal erősebb hatást gyakorolt rám, mint anno a TDK (ami szintén olyan hatást váltott ki belőlem, ami nem volt elhanyagolható.... de belőlem már az Inception is nagyobb hatást váltott ki, mint a TDK. A TDKR pedig még nagyobbat... :))

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: aludj egyet inkább, minthogy ilyeneket irkálsz egy olyan filmről, amit nem is láttál. Nem fogsz csalódni: én garantálom neked. Űber f/sza lesz a film.

 

Hát ezt kétlem, de holnap meglátjuk.

Az is érdekes hogy ezért is nem szeretem hogy amíg nem látom vélemények jelennek meg a neten. Totál el tudják venni a kedvem.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, hajlamos vagy az incepcióra, úgy látom! Szerintem most is végrehajtottak rajtad egyet! Beültettek egy gondolatot, ami a végén még el is érheti a célját. :( Mert ha eleve így ülsz be a filmre, amilyen reakciókat az utóbbi hozzászólásaidból tapasztalni lehetett, hát kicsit olyan előre elkönyvelősnek hatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, hajlamos vagy az incepcióra, úgy látom! Szerintem most is végrehajtottak rajtad egyet! Beültettek egy gondolatot, ami a végén még el is érheti a célját. :( Mert ha eleve így ülsz be a filmre, amilyen reakciókat az utóbbi hozzászólásaidból tapasztalni lehetett, hát kicsit olyan előre elkönyvelősnek hatott.

 

Sajna már nem tudom elképzelni hogy ez jó film lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, én leírtam amit tudtam.... rajtad áll!

 

Jó éjt!

 

Szerk.: Még egy dolog. azért én is olvasgattam a témában, és megleltem a vélemények között az abszolút jókat is (nem kellett nagyon keresni őket). Eleve a mi termünkben tapsultunk a vetítést követően. Olvasom, hogy Pesten volt olyan éjféli vetítés, ahol a teremben felállva tapsoltak. Egy filmnek, ami "nem jó" nem tapsolnak sem ülve sem felállva sem sehogy, pláne nem Magyarországon, ahol ez nem divat (tudni illik a moziban tapsolás!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Prometheusra úgy mentem, hogy már megindult róla a negatív áradat... de sz*rtam rá. Mi lett a következménye? Most olyat mondok, ami Dzséjtnek nagy valószínűséggel szentség törés lesz (Bocsi Dzséjt!) de már első megtekintés alkalmával felnőtt a Prometheus a '79-es Alienhez (mivel nekem pár éve az van az első helyen és nem az Aliens) második megtekintés alkalmával pedig minden Alien filmet túlszárnyalt. Ez van. Mai napig megy a film jogos vagy jogtalan (ezt mindenki eldönti maga) becsmérlése, Scott és Lindelof gúnyolása, stb... én meg azt mondom, hogy egy rendíkül jó és egyedi sci-fi, egy bitang erős 10/10! (És a TDKR még ennél is sokkal jobban tetszett!)

 

Na de ragad le a szemem... tényleg megyek... jó éjt mindenkinek! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, szerintem is előbb nézd meg, aztán döntsd el hogy tetszett vagy sem. :) Én is így fogok tenni.

Egyébként nem értem ezt a hype-ot a Nolan-féle Batman-trilógia körül, remek film volt a Begins és a TDK is, de nálam semmi kiemelkedő. Persze a TDKR-t meg fogom nézni és valszeg tetszeni is fog, de nálam egy szuperhősös film nem tud kiváltani katarzist. Persze a Batman-trilógia kategóriájában magasan kiemelkedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute ... erre még reagálok, aztán go szunya.

 

Szóval magamból kiindulva engem nem érdekel ki mit hype-ol. Tojok nagy ívben mindenféle hype-ra, én nem azért szeretem a Nolan féle Batman-Trilógiát, mert sokan szeretik vagy mert "szeretni kell". Egyszerűen arról van szó, hogy igenis nálam nem is akármilyen katarzist volt képes kiváltani a TDK Trilogy. De nem csak ez... az Inceptionra is igaz ugyan ez, és annak semmi köze a Batman Trilógiához, De hozhatnám még a Mementót vagy a Tökéletes trükköt, ami szintén a zsenialitás magas iskolája és katartikus élmény közeli érzelmeket képes kiváltani belőle mai napig... azoknak sincs semmi köze a Batman Trilógiához. Mi a közös mégis bennük, a válasz mindenki számára evidens és egyértelmű... Chris Nolan. Ez az ember olyan szinten találja el az én személyes ízlésvilágomat, hogy az félelmetes.

 

Na... nap közben majd folytatjuk... üdv! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TDK:

 

Frenkie, ha nem írtam olyat, hogy felmentem, miért olvasol ilyet ki az írásomból? :roll: NEM mentem fel, egy mocskos, aljas, őrült gyilkológép lett, aki egy érmével dönt életekről. És igen, bár nem dob kétszer, azért megtalálja a módját, hogy elérje célpontja megölését (lásd Maroni). De tény az tény: a gyereket semmiért sem okolta, csak eszközként használta. Ez pedig azért különbség, még ha nem is fontos a végkimenetelt nézve, amit te rosszul ítéltél meg. Dent Gordont okolta, nem a gyereket. Gordon miatt akarta megölni, és ha az események nem úgy alakultak volna, hogy Gordon részese - vagyis kivette volna a korruptakat a csapatából -, akkor a családját sosem fenyegette volna Harvey. Ő nem Joker volt, nem válogatás nélkül gyilkolt. A kifordult világában nagyon is volt oka mindannak, amit tett. És ezen ok bizony reális talajon ült.

Mert bizony Gordon hibázott! Alapjáraton ez valóban nem lenne epikus hiba, de nem piszlicsáré dolgokról van szó. Ha vette volna a fáradtságot és átvilágítja az embereit, ha kigyomlál, akkor valóban fel lehetne őt menteni eme hiba (és nem pedig bűn) alól. Mert ugye akkor már a kezdet kezdetén elkapják Maroniékat, a kis kínai nem menekíti ki a pénzt, mivel a korrupt zsaruk nem súgtak volna a maffiának. Itt nem utcai zsebesekről volt szó, hanem a maffiáról és egy megveszekedett őrültről. Akiknek belső emberei voltak Gordon állományában. Ezt nem lehet egy vállrándítással elrendezni. Lehet, hogy Jim jó ember, de ezt akkor is csúnyán elcseszte.

És ő is tudta. Maga mondja Dent irodájában - a film elején, amikor Rachel él és még nincs Kétarc -, hogy tudja, hogy vannak korruptak az osztályán (ami a város legfontosabb rendőrségi alakulata volt), de kénytelen velük dolgozni. Na, ez utóbbi nem volt igaz! Kizárt, hogy egy akkora rendőrségen, mint a GCPD nincs még pár becsületes rendőr. (Persze tegyük hozzá, a két korrumpált rendőrből csak az egyik árulta el őket pénzért, Rodriguezt megfenyegették, és ezen a ponton szintén hibázott Gordon, mert ezt a fenyegetést - ha utána jár a csajnak - elháríthatta volna.) És egy ilyen fontos poszton ha az államügyész (aki a belső elhárításnál dolgozott, tehát van némi fogalma erről) azt mondja, hogy valami nem kóser a csapattal, akkor bizony kötelessége ennek a végére járni. Pláne, ha ő is TUDJA, hogy így van. És ezzel a hibával Jim Gordon teljes mértékben tisztában van, olyannyira, hogy magát okolta Rachell haláláért és Dent sérüléséért. Nem véletlen akadt ki, amikor Batman be akart menni az irodaházba, ahol Joker rejtőzött. Ugye ott már fegyvert fog Batmanre (holott szövetségesek) és szabályosan üvölti: nekem kell megmentenem Dentet. Nem mi nekünk, nekem. És korábban ezért ment be a kórházba is.

Gordonnak sajnos meg kellett fizetnie a tanulópénzt. Legyintett a korrupt rendőrökre? Miért? Mert megcsömörlött. Túl sokáig dolgozott ebben a közegben és elvesztette a hitét. A Beginsben ez teljesen benne van, mikor mondja, hogy Gothamban kinek jelenthetné Flass ténykedését. Nem bízik senkiben, se Dentben, se a saját embereiben (különben beavatta volna őket a kis magántervébe). Csak és kizárólag Batmanben. És ez a hitehagyottság megkérte az árát, két ember életének az árát. Mert abban a robbanásban ugye Harvey Dent is meghalt, bizonyos szemszögből nézve.

Dent, aki jó ember volt, meghalt és megszületett Kétarc. Megőrült. Ody jó példát hozott, ugyanolyan, mint Anakin Skywalker. Annyi különbséggel, hogy Anakin sosem vesztette el a józan eszét, végig tudatosan, a saját önző céljait szem előtt tartva ténykedett, ezért ő a rosszabb ember. Ő szörnyeteg, Dent egy őrült.

És ugyanígy jó összevetni Wayne-nel is, de én nem mondanám, hogy az eredmény annyira más. Bruce sem éppen az ártatlanság rendíthetetlen totemoszlopa. Emlékezzünk csak vissza a Beginsre, ugyanúgy meg akarta bosszulni szülei halálát. Egyszerűen hidegvérrel le akarta lőni Chill-t, s csak azért nem jött össze neki, mert Falcone embere megelőzte. Bruce ugyanúgy kezdte, és ha akkor az a csaj nem lövi le előtte Chill-t, Bruce egyik lakója lenne Gotham börtönének, semmivel sem különb Falcone-nál. Mert ugye Bruce sem azt akarta büntetni, aki valójában felelős volt a szülei haláláért, ahogy erre Rachel és Ra's Al Ghul is rávilágítottak, és ahogy erre végül maga is rájött, mikor megfogant benne Batman gondolata. És tegyük hozzá, hogy a gyilkossági kísérlet és Batman megszületése között mit is csinált a jó Wayne úrfi? Bűnözött és minő véletlen, börtönből hozták ki.

De még Batmanként is van egy-két érdekes tette, például amikor háztetőkről dobál le embereket. Lehet, hogy ő nem akar embert ölni, de feltűnően sokszor teremt olyan szituációt, amibe bizony az emberek belehalhatnak, ha rosszul alakulnak. Végül ebbe bele is bukott, mikor lelökte Dentet. Szóval bizony Joker győzött a TDK-ban. Lelkileg tacsra vágta Gotham legbecsületesebb rendőrét, megrontotta a Fehér Lovagot és elérte, hogy a Fekete Lovag megszegje az egyetlen szabályát. Tönkretette Gotham három reménységét. És az egészben a legszörnyűbb: mindehhez ők asszisztáltak. A legszebb pedig: pont a megmentésre szoruló Gotham volt az, ami nem játszott a keze alá. Persze ehhez kellett ez a három ember, akik elég sokáig éltek ahhoz, hogy végül ők legyenek az ellenség. "Vagy hősként halsz meg, vagy elég sokáig élsz, hogy te legyél az ellenség."

Azonban érdemes a Bruce és Harvey közötti különbséget is figyelembe venni, mikor mérlegre kerülnek. Bruce fizikailag nem sérült, és ott volt neki Rachel és Alfred, akik a helyes ösvényen tartották. Ha ők nincsenek, Bruce úrfi is a sötétségbe zuhan. Dent ellenben nagyon súlyos sérüléseket szenvedett, ami nem elhanyagolható tényező elmeállapota elborulásának vizsgálatakor. Az égési sérülés az egyik legfájdalmasabb sérülés, elég csak arra gondolnunk, hogy már az mennyire fáj, ha csak megégetjük a kezünket a forró lábassal. Dentnek leégett a fél arca. Egy orvos ismerősöm mondta, hogy ezen a ponton valójában a TDK nagyon elrugaszkodott a valóságtól, mert nincs ember, aki fájdalomcsillapítók nélkül ÉLVE kibírná azt a fájdalmat, amit Dentnek el kellett viselnie. És ilyen helyzetben az orvosok még a beteg kérésére sem hagynak fel a gyógyszerezéssel, hiszen belehalna. Eleve, azzal kezdik, amint a mentő kezei közé kerül. És nem algopirint kap, hanem olyan erős gyógyszert, amitől eszméletét veszti (szükséges), és fel sem fogják kelteni, amíg a sérülései nincsenek ellátva (márpedig Denté nem voltak). Szóval képzelhetjük, hogy milyen fájdalmai voltak, azoktól szó szerint nem láthatott tisztán. E mellé jön, hogy - mivel nem kapta meg a megfelelő ellátást -, ebbe a sérülésbe valószínűleg pár napon belül belehalt volna. Már ott a kórházban, de miután kijött és érték, amik érték, végképp. A fertőzés hamar kicsinálta volna. Szóval még a halálán is volt, így nemhogy őrült volt, egy olyan őrült, akinek az élete sem tét. És neki nem volt senkije. Ez egy fontos karakter elem. Nem voltak barátai, csak Rachel volt neki. Az ő halálával Dent minden fogódzót elvesztett a külvilághoz, és már nem volt senki, aki a lelkére beszélt volna, mint Wayne-nek. Lehet Dent is átvészelte volna ezt az egészet, ha van még valaki, valaki olyan, mint Alfred.

Mert szinte tükör a két szereplő között a Rachel utáni jelenetsor. Harvey-hez Jim megy be, aki csak bűnbocsánatot kér. Bruce-hoz Alfred, aki vigaszt nyújt neki, aki mindig is ott volt neki. Ebben a helyzetben ez nem mindegy.

Plusz tegyük még hozzá, hogy mire Rachel meghalt, addigra Bruce lelke már betonkemény lett, így nem csoda, hogy ezt a traumát már sokkal jobban viselte. Dentnek viszont ez lehetett az első igazi lelki megrázkódtatás.

És még egy apró adalék: Dent bár gyilkos, akiket ténylegesen megölt, azok azért nem báránykák voltak. Maroni, a sofőrje, Wuertz mik voltak? Egy maffiavezér, annak az egyik ölebe és egy korrupt zsaru, aki pénzért elárulta a bajtársait. Sőt, Jokert is pellengére állította, csak az a kurafi szerencsés volt. De őt is agyonlőtte volna ott a kórházban, ha úgy esik az érme. Szóval, ha nem fenyegette volna Gordont és a családját, még akár azt is mondhatnánk, hogy nem tett semmi rosszat. Persze, mivel fegyvert fogott egy gyerekre, illetve fenyegette Gordont, aki semmi rosszat nem tett (csak hibázott, de ezért még nem jár kötél), így természetesen továbbra is egy őrült állat. Akit én személy szerint sajnálok. Agyonlőném (már csak kegyelemből is), de sajnálattal.

 

A TDK ezért zseniális film. Nincs benne fekete és fehér, csak nagyon komor szürke. Főleg, ahogy Joker ténykedik, úgy meg minden egyre sötétebb. De itt újra Dentet kell idéznem: "Hajnal előtt a legsötétebb az éjszaka." Bizony, a TDK a legsötétebb rész, ez a hajnal előtti pillanat. Ezért sem lehet elvárni a Risestól, hogy ugyanilyen reményvesztett legyen. Mert nem lehet. Ezért is Reses a címe. Az már Gotham hajnala, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy...

 

 

TDKR spoiler (olyan, ami szerepel a trailerekben)

 

Batman már fényes nappal is az utcára merészkedik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jött haza egy barátom a filmről akinek adok a véleményére és azt mondja hogy egy rakás sz*r az egész tdkr. Hát elment a kedvem rendesen.

Sebaj, szerintem ma nagyon fogod élvezni a filmet, aztán már csak legyintesz arra, amit éjszaka írtál :) Majd meglátod :)

Dzséjt, jó volt olvasni, amiket írtál :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.