Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Frenkie! :D Annyira szeretem amikor egy nyolc éves szintjére lemész. :D Ha én pl. az SW prequelt mások véleménye alapján ítéltem volna meg, ha hagyom magam befolyásolni bárki által, akkor most ez a fórum nem létezne. Engem csak annyiban érdekeltek a vélemények, hogy ami nekem is tetszett, arról jó volt olvasni a hasonló pozitív gondolatokat. De, hogy a film megítélésében bármit is befolyásoljon? Na azt már nem. De Te is ennek a híve vagy nem? Erre jön egy haverod, aki csalódott a filmben erre már dobod is ki a kukába. Ne márrr... :D Persze minden jogod meg van hozzá, de először nézd már meg. A TDK pedig négy év előnyben van, ez a film meg három napos. ;)

 

Mondok egy ellenpéldát. Emlékszel a barátodra, aki a TPM 3D -re eljött? Ő azt azért tette, mert Te agyon dicsérted neki a filmet, és hitt neked. Aztán kb. a huszadik perc környékén kiment a teremből... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt, hogy leírtad, amire tegnap nekem már nem volt energiám. :) Annyi kiegészítést talán, hogy Ramírez az a Rodriguez, és úgy emlékszem, ő is a pénz miatt tette, amit tett, mert különben nem tudta volna finanszírozni az anyja kórházi kezelését.

 

Frenkie, neked csak azt tudom írni, hogy: "You allowed to this dark lord, to twist your mind... until now, you have become the very thing you have swored to destroy." :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt, hogy leírtad, amire tegnap nekem már nem volt energiám. :) Annyi kiegészítést talán, hogy Ramírez az a Rodriguez, és úgy emlékszem, ő is a pénz miatt tette, amit tett, mert különben nem tudta volna finanszírozni az anyja kórházi kezelését.

A fene, tényleg Juan Sánchez Villa-Lobos Ramirez, de akkor miben volt Rodriguez? :hmm: A héten néztem valamit a Batmanok mellett, azért ragadt ez a név meg bennem. No mindegy.

Yep, abban is tévedtem, hogy fenyegették. Tényleg a pénzért csinálta. De azért más, hogy az anyja műtétéért vagy csak azért, hogy legyen pénz piára. Azért közte és Wuertz között elég nagy a morális különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dent kapcsán

 

Jómagam is újranéztem a két Nolan Batman filmet is, de nem akartam önmagában előszedni és megvitatni, mert a második filmről a véleményem eléggé negativ. De ha már igy előkerült és elemezzük. Ami nekem a Dent átalakulásban nagyon nem működik az egyrészről a fizikai átalakulás.

 

Szenved egy harmad fokú égési sérülést, amibe simán bele kéne hallnia. Oké, fantasy világ, nem hal bele. De legalább reagálna arra hogy eltűnt a fél arca. Teszem azt betegesen szedné nyugtatókat, felszisszenne néha a fájdalomtól. De igy olyan mint valami bazári látnivaló: néha megmutatja a kamerának, de maga a karakter gyakorlatilag semmit nem reagál egy olyan fizikai sérülésre, amit eleve sikerült elképesztően túlzásba vinni (kint vannak az izmai!).

A lelki meg: Gyakorlatilag a film első felében egy jelenetet kapunk: egy sikátorban Dent fenyeget egy bünőzőt, de úgy hogy végig nem akarja lelöni, hisz egy olyan érmét dobál közben, ami állandóan azt hozza ki hogy ne lője le. Oké, tehát nem velejéig jó. Hajlamos némi-nemü erőszakra a rossz arcokkal szemben. Aztán a végén meg egy kisgyereket akar lelőni. Hoppá-hoppá. Jó nagyot ugrottunk. Hol volt itt az átmenet? Még ha Rachel és közte kialakult volna valami nagyon mély kapcsolat, hogy alig tudnak egymás nélkül élni és meghal a lány... hát úgy se nagyon működne, de mindenképp kevésbé lenne zavaró. De hát semmi ilyen nem történt. Az őrülete ráadásul elég szelektiv: Gordon mondhat amit akar, neki semmit nem hisz el. Joker a tényleges gyilkos rizsáját viszont simán beveszi.

Ha már Anakin: ő tényleg tizéves kora óta áhitozik Padméra, tehát sima ügy hogy benne ez az érzelmi kapocs irreálisan naggyá és jelentőségteljessé tudott válni, plusz nem szocializálódott "normál emberként", hisz a jedi rend ettől azért némileg elzárta. Ez igy egész más, plusz ő nem csak fejvadászokat fenyeget. Még az átfordulása előtt is megtudjuk, hogy szeretne több hatalmat, ami még őt is megijeszti. Plusz ha bedurcul, akkor hajlamos túlzásba vinni a bosszút. És még igy is, hogy igazán hihető legyen kell egy kvázi megőrülés, vagyis az amikor Palpatine megrontja a sötét oldallal. De ez csak úgy lehet hihető ha már van mag, amit az őrület/sötét oldal meg tud öntözni. És a Star Wars tegyük hozzá messze nincs olyan realistán megközelitve mint a Batman. Épp ezért az, hogy ott egy jó fiú lenyom pár üres fenyegetést egy bünőzőnek az nálam majdnem a semmivel egyenlő egy őrület előkészitése szempontjából.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megvolt a TDKR. Nem voltak túlzott előzetes várakozásaim, sose tartottam annyira jónak a sorozatot, mint itt a többség, bár az átlagnál jócskán kiemelkedőbbek. Csak számomra nem illenek rá a sokszor hangoztatott szuperlatívuszok. Így aztán vártam is a filmet, mert kíváncsi voltam rá, de nem rágtam le a körmöm a várakozásban. Ahhoz képest nagyon jól szórakoztam rajta. Visszaemlékezve az előző két rész mozis élményére, messze ez a 3. volt a legjobb. Bele lehet kötni apróságokba, de abszolút fölöslegesnek érzem. És hogy melyik rész a legjobb? Döntse el, aki akarja, de tetszés alapján nálam az utolsó áll az első helyen (legalább is jelenleg). Egyedül a zenét illetően kötözködnék, az egész Batman széria kicsit unalmas zeneileg, bár a főtéma nagyon jó, de túl sokszor hangzik el, és egyébként sem túl izgalmas az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy tetszett Miss. ;)

 

Ami a zenét illeti... való igaz, hogy nem a világ leg változatosabb filmzenéje, de a hangulatot rettentő módon tudja fokozni és nekem valami hihetetlenül bejött mind a 3 rész zenéje (főleg talán a Rises-é) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is megnéztem a filmet. Rohadt jó volt! Gyorsan elrepült az a két óra negyven perc, szinte levegőt se vettem alatta. Bővebb értékeléshez még látnom kell, de sok helyen teljes libabőr, és valamikor a közepe felé éreztem, hogy a TDK -t bőven üti. Monumentális és hatalmas események egész láncolata... A zene még jobban kiemelte a drámát, nagyon jó volt. Bane pedig egy ÁLLAT! Puszta erejével mindent és mindenkit elsöpört. Egyszerűen k*rva jó volt a karakter. Az egész történet sokkal de sokkal fenyegetőbb volt, mint a TDK -ban. Engem megvettek kilóra, így hát szeretettel várom a díszdobozos Batman BD kiadványt. :)

 

Frenkie véleménye a filmről, miután kijöttünk a moziból: "A világ legjobb filmje!" :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody! :clap: Én is marhára várom a díszdobozos Blu-Ray kiadást.

 

Ami Frenkie véleményét illeti... :rock:

 

Egyébként ezt vártam már tegnap késő este és ma délelőtt is, hogy mikor jönnek már a vélemények... de semmi, csak tücsökciripelés.... kezd megtörni a jég ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TDKR: zseniális. Nálam 90%-on áll, a történet, a karakterek nagyon tetszik, a vége pedig, az utolsó pár perc, ahogy beerősödik a zene: életem egyik legjobb pillanata, tiszta libabőr, még most is, ha visszagondolok.

 

Bomarr:

Sajnálom, hogy nem tudod átérezni Dent bukását, mert ez nagyon fontos eleme a filmnek. Szerintem jól fel van építve. Dent egészében véve úgy cselekszik a film első részében, mint egy ember, akinek eddig minden bejött az életben, megszerzett sikert, nőt, csillogást, okos, mi több, brilliáns elme, elkötelezett, erkölcsileg elsőre megkérdőjelezhetetlennek tűnik, humoros, stb. Azonban a pénzfeldobálásnál nem is az a lényeg, hogy folyamatosan fejeket dobál (tehát nem veszélyezteti a skizofrén fickót), hanem az a reakció, ahogy viszonyul az életének egyensúlyát fenyegető legapróbb veszélyre.

És ez elég éles kontrasztban áll azzal a nagymellényű bevállalással, hogy "állok elébe, hogy mindenki az én fejemet akarja". Eddig minden bejött neki, nem tudja, mit jelent a bukás, és ez érződik minden megnyilvánulásán. Ahogy az is, hogy Rachelt nagyon-nagyon szereti, innentől kezdve pedig mindegy, mióta áhítozik rá.

 

A vége: Dent már a kezdetektől elutasítja a fájdalomcsillapítót, pedig Gordon szerint pokoli fájdalmai vannak. Hogyhogy nem ül ez ki az arcára? Az elején kiül. Amikor letépi magáról a kötést. Utána viszont egyértelműen a lelki sebei kerülnek előtérbe, majd pedig az eltökélt cél, hogy igazságot szolgáltasson.

 

És hogy miért Jokerre hallgat, miért nem Gordonra? Egyrészt: Joker olyan megoldást kínál Harveynak, amiben kiélheti magát. Persze, lelőhetné Jokert, de a lelkében dúló igazságtalanság, csalódottság érzetre jobban rímel a fifty-fifty megoldás. Rachelnek és neki is 50:50 esélye volt, Rachel mégis meghalt, ő pedig nem. Ebben Dent szemszögéből hibás Batman, Gordon, ő és Joker. Ezért mindenkinek megadja a fifty-fifty esélyt. Azaz majdnem mindenkinek: Gordon az egyedüli, akinél tud valakit fenyegetni, akit szeret (Batmanről nem tudja, hogy Bruce, így Alfred nem jöhet szóba), ezért kerül elő nála a gyerek. Gordon megoldása olyan, mint Yoda tanácsa Anakinnek: süket fülekre talál, mert nem azt nyújtja, amit Dent hallani szeretne.

 

Másrészről, a kronológia: mikor Gordon Dent lelkére beszél, addigra Joker már lerántotta az őrület mélységeibe. Onnan talán csak Rachel tudta volna visszarángatni, ahogy Vadert is a sötétségből csak Padmé, illetve később Padmé gyermeke (Luke).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) Számomra elsősorban ez egy fantasztikus dráma... majd csak utána képregényfilm. ;) Vagy máshogy fogalmazok... nem azért szeretem, mert képregényfilm, hanem azért mert egy nolani dráma! :) Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie véleménye a filmről, miután kijöttünk a moziból: "A világ legjobb filmje!" :lol:

Most mondjam, hogy meglepett. Ezért kellett a műsor? Eh... Nem lehet, hogy nálatok volt az igazi Frenkie, azelőtt meg egy ál-Frenkie adta a kisdedóvó műsort? :D

Amúgy a jó öreg Jake is ezt az ovis sírást játssza az AVPU-n... :roll:

 

:) Számomra elsősorban ez egy fantasztikus dráma... majd csak utána képregényfilm. ;)

Az, hogy számodra micsoda, az nem változtat azon a tényen, hogy ez bizony képregényfilm. Képregény az alapja. Ha számodra a húsvéti nyuszi bogyója, akkor is képregényfilm marad. ;)

 

Egy óra múlva nekem is kezdődik a műsor. Kíváncsi vagyok rá. A Batman: Begins nagy kedvenc, a The Dark Knight remek film, de számomra nem ér fel az elődhöz, szóval, ha már azt a szintet hozza, én boldog leszek. Ha a Beginst is eléri, akkor: :rock::yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy óra múlva nekem is kezdődik a műsor. Kíváncsi vagyok rá. A Batman: Begins nagy kedvenc, a The Dark Knight remek film, de számomra nem ér fel az elődhöz, szóval, ha már azt a szintet hozza, én boldog leszek. Ha a Beginst is eléri, akkor: :rock::yeah:

Kíváncsi leszek mi lesz az első benyomásod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TDKR számomra is nagy élmény volt, kétszer is láttam a hétvégén, először szinkronnal és azután felirattal, és a második alkalommal is ugyanolyan izgalmas és lehengerlő volt, mint elsőre, pedig én sem vallom magam kifejezetten Batman rajongónak. Az új karakterek szépen felépítettek, erősek, a régiekről már nem is szólva, és hát a befejezése mindent visz... Érzelmileg talán ez a legerősebb film a háromból, nem véletlenül - ennek a trilógiának így kellett végződnie. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a stáblista végig várása alap. A taps viszont nagyon felemelő volt + teljesen jogos is. Örülök, hogy nálunk volt. Olyat is hallottam, hogy az éjféli vetítésen valamelyik pesti mozi termében a közönség felállva tapsolt. Tök jó! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek film volt. Kicsit vontatottabb, mint a TDK, de látványosabb is. Bane nagyon jó (kíváncsi leszek, milyen lesz majd angolul), bár Joker sokkal jobban bejött. Örültem, hogy Bruce több játékidőt kapott (és, hogy nem múlt el nyomtalanul a Batmanaskedés), de a prímet nálam a Cicalány vitte, Hathaway baromi jól hozta a karaktert. Dögös, akrobatikus, veszélyes. :love: Természetesen Gordon, Fox és Alfred is ott volt a prímen, akárcsak az új zsaru.

A fordulatok szépen voltak végigvezetve, igaz, sajnos mind kitalálható némi háttérismerettel és odafigyeléssel (a részletekben lakik az ördög). Ez persze nem baj, ilyen egy jól megírt sztori. A kirakat elbújtatja a valóságot, de a részletek leleplezik azt. Sajnos ez a részletekre skubizók örömét el tudja rontani, de ez van.

 

Sajnos Robin kilétére is rájöttem (annyira adta magát, hogy őt választották utódnak, bár nem feltétlen kell majd Robinként gúnyát hordania, mivel a képregényekben az első Robint - Dick Grayson - Éjszárny lett végül, aztán Wayne halálával ő lett Batman... Nos, ezt a részt átörökölheti egy következő film.), és Talia is lelepleződött. Bár őt nem az leplezte le, hogy tudtam, Rasnak lánya van - ez valahogy nem jutott eszembe a film alatt, pedig hát a hölgy főbb szereplő kedvenc Batman játékomban, az Arkham CIty-ben. A sebhely volt az első gyanú, a második, hogy a gyerek kijutott, Bane viszont felnőtt volt, mikor a maszkot kapta. Nos, a megvilágosodás Bruce szökése közben jött... Hát ha még eszembe jutott volna Talia...

 

Sajnos Gotham totál átszellemült New Yorká, ezt nagyon fájlaltam. Amikor Manhattanről mutattak látképet, az már iszonyú gáz volt. Viszont a gödör nagyon jól sikerült, ötletes kis börtön volt.

A zene remek, bár újfent azok a taktusok tetszettek a legjobban, amik az elsőből köszöntek vissza. Nagyon hatásosak, amikor Batman színre lép.

No, hogy gyorsan rövidre fogjam (majd a héten írok róla bővebben is), olyan volt, mint az előző két rész. Karakterközpontú dráma, a szokásos Nolan-féle hibáktól és kétes megoldásoktól hemzsegő, de legalább látványos és bűvészekre hajazó elterelésekkel teli megkomponálással. Továbbra sem zseniális, de mindenképpen kiemelkedő alkotás, aminek dísz kiadásban ott lesz a helye a BD/DVD-s polcomon.

 

Dzséjt! Nem véletlen a 'számomra' szó szerepetetése! ;) ;)

Mutasd, hol szerepel ezekben a mondatokban a számomra szó. :P

Ody, ez nem képregényfilm! Most tök mindegy mi adta az alapot hozzá. Ez egy kő kemény akció központú karakter dráma!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most értem haza tegnap reggel óta. Csak annyit a filmről hogy nálam mindent ütött. A TDK-t is megelőzte. Szerintem évek óta nem láttam ilyen iszonyú jó filmet. Minden percét tanítani kéne. Majd holnap írok hosszabb véleményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a nagy ovációban csak halkan kérdezem: itt csak engem zavartak a kliséhalmok mg a logikátlannál logikátlanabb dolgok a TDKR-ben???

 

Minél többet agyalok rajta, annál több jut eszembe.... No persze a TDKR így is tetszett, de Nolantól ez kevés.

Igen, csak téged. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a nagy ovációban csak halkan kérdezem: itt csak engem zavartak a kliséhalmok mg a logikátlannál logikátlanabb dolgok a TDKR-ben???

 

Minél többet agyalok rajta, annál több jut eszembe.... No persze a TDKR így is tetszett, de Nolantól ez kevés.

 

Engem azért nem zavart mert nem volt benne logikátlanság sem kliséhalmaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.